STADSVENSTER Vuur verwoest cartonagefabriek in Lavendelstraat Neptunus wint drie wedstrijden in het Bosbad CRACKFREE Haalt met glans diploma beroepsgoederenvervoer Brandweer weet oude gevel te behouden Groot poloveld een handicap Noteert U even 2 Dinsdag 10 Juni 1932 Maandagavond om acht minuten over zes ontving dc telefoonvacht aan de brandweerkazerne de mededeling „Grote uitslaande brand in de Lavendelstraat". Nauwelijks een minuut later rolde de grote autospuit. be zet met manschappen van de vaste kern van Amersfoorts brandweer, de garage uit. Hy werd vrijwel direct gevolgd door de materiaalwagen, waar achter de Ford-spuit. In de Lavendelstraat bleek het vuur op de tweede verdieping van het pand nummer drie, waarin een cartonnagefabriek was gevestigd, in alle hevigheid te woeden. Het had zich reeds een weg ge baand naar de zolder en, via een trappenhuis, naar de eerste verdieping. Bovendien liepen belendende percelen groot gevaar ook door 't vuur te wor den aangetast. Zelfs brandde de daklUst reeds van een pakhuis in de Windsteeg, waarin de zakkenhandel van de firma Van Bekkum Is geves tigd. Eigenaar van de cartonnagefabriek is de heer W. K. D. Haze uit Bilthoven. In twaalf jaar drie maal brand in pand Na zeer korte tijd werd het vuur aan alle kanten met kracht aange grepen. Tevens werd alle aandacht besteed aan het voorkomen van uitbreiding Inmiddels waren ook de leden van de vrijwillige brandweer uit alle kringen van de stad komen opdagen en man kon met negen stralen de brand bestrijden. Via een achteringang in de Windsteeg wer den drie slangen uitgelegd. Aan de voorzijde bestreed de brandweer eveneens met drie stralen de hevige brand en via het straatje, dat de Lavendelstraat met de Groenmarkt verbindt, konden ook drie slangen worden uitgelegd. Daardoor was het mogelijk het vuur te localiseren en kort na de aankomst van de hard werkende brandweer was het duidelijk, dat de uitbreiding tot staan was gekomen. Duizenden liters water werden in de vlammen gespoten, waarvoor brand weerlieden op de daken van de aangrengende huizen waren geklom men De grote nieuwe Metz-brand- ladder deed prachtig dienst; op het topje van de uitgeschoven ladder stond een spuitgast, die met grote vastberadenheid de waterstraal in het hart van de brand kon richten. Om tien minuten voor zeven gaf de commandant van de brandweer, óe heer A. C. Bijleveld, ons de ver zekering, dat de prachtige voorge vel, die na de oorlog was gerestau reerd en waarin een steen met ..Anno 1657" is gemetseld, kon wor den behouden. Hierna werd het ean kwestie van afwerken. Wel brandde het vuur in het pand nog flink, het vond voedsel in de opgeslagen rollen pa pier, vellen carton en andere licht brandbare stoffen, maar deze stof fen werden „verdronken" in de dui zenden liters water, die nog steeds van alle kanten in het vuur werden gespoten. Na een korte opleving werden tenslotte ook de laatste vlammen gedoofd en konden de brandweer mannen, die zo hard en uitstekend hebben gewerkt, aan het opruimen de beveiligingswcrk beginnen. Gro te hoeveelheden door water en vuur aangetast papier werden uit de bo venverdiepingen van het gebouw ge smeten en later met karrevrachten door de Gemeentereinigingsdienst weggehaald. Inmiddels was cie Metz- ladder, die zulke uitstekende diens- sten had bewezen, weer ingehaald en ook werden de slangen weer opgerold. Men was het hevige vuur in minder dan een uur volkomen de baas geworden en nog geen twee uur na de melding kon de brand weer met alle materiaal inrukken. staat, dat het pand door restauratie kan worden behouden. Naar de oorzaak van de brand wordt een uitgebreid onderzoek in gesteld. Tijdens het blussingswerk liep een brandweerman een snijwond aan zijn hand op. Hij werd verbonden door het personeel van de G.G. en G.D, dat met een auto voor voorkomende gevallen aanwezig was. Het woonhuis met bakkerij van do heer Van de Brink, dat direct naast de cartonnagefabriek is gele gen, heeft waterschade en ook scha de aan het dak. doordat brandweer lieden hierover hun weg moesten zoeken naar de achterkant van het brandende perceel. De heer Van de Brink vertelde ons dat hij voorlopig niet in eigen bakkerij kan werken, maar een col lega. de heer Meijer op de Hof. bood hem spontaan gelegenheid bij hem te komen bakken. Zoals de heer G. G. Veenendaal, die op de Hof woont, ons vertelde, is dit de derde brand in twaalf jaar Slechts bleef een brandwacht achter ter bewaking. Het is bij deze brand opnieuw gebleken dat in de binnenstad het bestrijden van brand-en grote moei lijkheden met zich mede brengt en wij begrepen de heer Bijleveld vol komen. toen hij ons vertelde dat de panden in de binnenstad zich niet len-an voor industrie. LAAG VERZEKERD De schade is nog niet goed te overzien. Zo kan nog niet met ze kerheid worden vastgesteld of de drie machines op de bovenverdie ping en een kostbare nieuwe ma chine op de verdieping gelijkvloers nog gebruikswaarde zullen hebben. Van de opgeslagen goederenvoor raad is niets meer bruikbaar. De Cartonnage Industrie is tegen brand verzekerd. De benedenverdie ping heeft geen brand-, maar wel waterschade. De eeiste en tweede verdieping, alsmede de zolder, heb ben hevig onder het vuur te lijden gehad, maar de mogelijkheid be- tijds. Een ander vertelde ons, dat De hardwerkende brandweer spoot met negen stralen duizenden liters water in het vuur, waardoor uit breiding van de brand voorkomen kon worden. het pand Lavendelstraat 3 reeds vijf maal heeft gebrand. Maar zo erg als ditmaal, schijnt het nog nooit te zijn geweest. Het spreekt welhaast vanzelf dat de publieke belangstelling voor de ze brand in het hartje van de stad zeer groot was. Ook de commis saris van politie, de heer G. Goor- huis, alsmede wethouder C. van Zwol. waren op het terrein van de brand aanwezig. De brandweer, die onder leiding stond van de commandant, de heer A. Ch. Bijleveld. geassisteerd door de ondei commandant, de heer Vis ser. alsmede de brandmeester A. H. Berg. komt zeker een woord van lof toe voor de grote energie en voortvarendheid, waarmede deze zware brand in een minimum van tijd onder de knie werd gekregen. 1914. Rob en Bill ver laten de onderzeeboot en begeven zich op verken ning. Het landschap ziet er onherbergzaam en kaal uit, maar de rotsen hier zijn vrij van ijs en sneeuw. Toch moet dit meer in open verbinding staan met de Poolzee, die in deze tijd van het jaar bedekt is met een dikke laag pakijs. Na een uren lange klauterpartij ko men zij op de top van een berg en aan de voet daarvan zien zij een an der meer. vele honder den vierkante mijlen groot. Maar wat hangt er een vreemde, zwarte glans over het water? Ja. is het wel water, dat zij zien? Kijk, daar staat ook een radiomast. Maar er is nergens een levend wezen te beken- DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB nen. Geruime tijd verkennen Bill en Rob de i omgeving. Dan zegt Bill: „Zeg Rob. er hangt hier een vreemde geur..., waar doet je dat' aan denken?" Rob snuift een paar dachtig. „Warempel", zegt hij, „je Billik ruik petroleum!" MEVR. B. E. KERNER-VISSER: Grote liefde gaat uit naar vak ..technische kennis (Van een onzer verslaggevers) Als U ooit eens iets wil weten over dieselmotoren, benzinemotoren, het chassis en hoe dat spul allemaal verder mag heten, klopt U dan gerust bü mevrouw B. E. KernerVisser, Stephensonstraat 20 aan. Misschien treft U haar dan achter de borduurlap of wellicht noteert zij net een order om daar en daar een vrachtje te halen. Die mevrouw Kerner was namelijk een van de zes vrouwen onder de 214 candldaten, die opgingen voor het examen van de „Stichting Bureau examens voor het beroepsgoederenvervoer langs de weg". Ze is cr met glans gekomen. Zo zelfs, dat de voorzitter van de examencommissie, de heer H. Molhuijzen, zijn bewondering uitte voor deze fraaie prestatie. Het punteniystje mag cr dan ook zijn. Amersfoort is een tikje trots Zo'n vakdiploma voor het be roepsgoederenvervoer is geen vodje papier. Er gaat een ernstige studie tijd aan het examen vooraf. Niet minder dan tien vakken vergen van de leerling een flinke concentratie. Die tien vakken zijn: algemene ken nis; geografische kennis; Nederland se taal en handelscorrespondentie rechts- en wetskennis; techniek van de handel; bedrijfsleer; boekhouden; kostprijs en rentabiliteitsberekening; tarieven en technische kennis. Er zijn mensen, die jaren blokken om tot een bevredigend resultaat te komen. Mevrouw Kerner deed er minder dan een jaar over. Het vak „technische kennis" had haar grote liefde. Als U met panne langs de weg staat «n U ziet toevallig me vrouw Kerner lopen, tilt U dan ge rust de motorkap op en vraagt U haar maar of ze wil kijken. Zy zal li dan wel vertellen waar de fout zit. Het is een goede gedachte ge weest om ook voor het goederen vervoer een vakdiploma te eisen. Op het gebied van het goederen vervoer bestond voor de oorlog een chaotische toestand. Iedereen deed zo'n beetje aan „vrachtjes rijden". Beunhazerij was aan de orde van do dag in deze bedrijfstak. De in stelling van een vakdiploma leidde tot sanering. Hoe moeilijk het is om zo'n diploma te bemachtigen leert wel het resultaat van het jongste examen. Van de deelnemende can- didaten is ongeveer 70 pet gezakt. Mevrouw Kerner weet nu hoe zij het transportbedrijf, dat in de moei lijke na-oorlogse jaren mede door de grote energie van haar man is opgebouwd, tot in de finesses moet beheren. Amersfoort mag trots (Advertentie I.M.) .Mevrouw KERNER zijn op een burgeres, die met weinig moeite een diploma verwierf, voor een in wezen typisch mannelijk be roep. Onze gelukwensen, mevrouw Kerner. Mevrouw v. Haersolte exposeert haar werk De schilderes J. G. Bsse van Haer soltede Lange, die lid is van het Amersfoorts Kunstenaars Genoot schap, exposeert van 16 tot en met 23 Juni een deel van haar oeuvre in het A.G.-huis aan de Paulus Buvslaan. De voorzitter van het AKG. de heer J. Bezaan, zal het werk op Zaterdag 14 Juni om drie .uur by het publiek inleiden. Zilveren ere-medaille voor Schoonderwoerd (Van een onzer verslaggevers). Door burgemeester H. Molendijk is Maandag de zilveren eremedail le, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer C. Schoonderwoerd, die chef van de expeditie is bij de firma J. C. Dorlas N.V. aan de Everard Meysterweg. De heer Schoonder woerd is een halve eeuw verbon den aan deze koffie- en theehandel. In een geestig toespraakje wees de burgemeester er o.m. op, dat het tegenwoordig helaas een zeld zaamheid is v/anneer iemand tien tallen jaren bij een bedrijf in dienst blijft. Bij de familie Schoonderwoerd is zo'n jubileum echter geen uitzondering want eeh broer van de jubilaris was twee jaar geleden eveneens een halve eeuw in dienst bij de familie Dor las. Burgemeester Molendijk speld de de heer Schoonderwoerd de medaille op de borst en hoopte, dat de chef van de expeditie nog menig pakje de deur zou mogen uitwerken. Namens de directie sprak de heer A. Hülsenbeck. Hij dankte de jubilaris voor zjjn trouw en werklust en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Nog een tweede huldiging stond er deze morgen op het program ma, n.l. van de heer J. Schoon derwoerd, een neef van de eerst genoemde. Hij was als vertegen woordiger 25 jaar bij de firma Dorlas in dienst. De heer R. Hül senbeck, de andere directeur, sprak hem toe en overhandigde hem een horloge. Ook zijn echt genote werd in de huldiging be trokken. Namens het gezamen lijke personeel werd het woord gevoerd door de heer De Booy, de oudste vertegenwoordiger van de firma. Hij bood de heer C. Schoonder woerd een fiets aan en de heer J. Schoonderwoerd kreeg een clubfau teuil. Tenslotte werd nog gesproken door een afgevaardigde van een Christelijke Vertegenwoordigersver eniging uit Gouda. Hond op weg, motorrijder gevallen Op de Kapelweg is gisteren dc kruidenier Van L. uit de Hobbe- mastraat met zijn motor tegen een hond gereden. De hond liep onge deerd weg. maar de motorrijder viel op straat, en kreeg ontvellingen aan armen en benen. Verdacht van diefstal Door de Amsterdamse politie ls gisteren een man naar Amersfoort overgebracht, die ervan verdacht wordt hier in November van het vo rig jaar een paar handschoenen te hebben gestolen. De man woont in Sneek. Onderzocht wordt, of hij nog meer ontvreemd heeft. Van liet bed gelicht In de afgelopen nacht is de 48- jarige B. van het bed gelicht in een Amersfoorts logement. Het gebeur de op verzoek van de Hilversumse politie, die de man zocht wegens oplichting van geldbedragen. Ook de Rijkspolitie in Renswoude heeft belangstelling voor hem. (Van een onzer verslaggevers) Op een abnormaal groot poloveld ls het voor dames, die nu eenmaal niet zo ver kunnen gooien als de heren, hoegenaamd onmogelijk om een behoor lijk partijtje waterpolo te spelen. Dit ondervonden de elkaar bekampende damcszeventallen van Neptunus 1 en U.S.Z.C. 1 (Utrecht) gisteravond in het Bosbad te Amersfoort maar al te duidelijk. Desondanks gelukte het de beter zwemmende Xeptunusplocg om haar Utrechtse zusters op de knieën te krijgen. De anders zo gevaarlijke schietende Tin! Fellx werd door Bep van As, die aan snelheid heeft ingeboet, volledig uitgeschakeld, waardoor de stuwkracht aan de U.Z.S.C.-voorhoede was ontnomen. Jeanne de Jong die prima speelde, verwaarloosde nu eens niet de zich steeds goed opstellende en snelle Ina de Gans, die de ster van het veld was. Over het geheel genomen was het Neptunus-zevental wel vlij tig. Vooral Roosje v. d. Hoef maak te gebruik van haar snelheid. Mocht zij nog wat meer baltechniek krij gen. dan wordt zij een goëd polo speelster. Julia de Vries bleek haar plaats volkomen waard te zijn, ter wijl de zich eerst kort van een oog blessure herstelde Netty de Wilde Groot was de belangstelling voor de brand, die Maandagavond om streeks half zeven woedde in een zakenpand aan de Lavendelstraat. Militairen doen verkeersexamen Niet alleen de Amersfoortse scho lieren zijn dit jaar opgeleid voor een verkeersexamen; ook de militairen in Soesterberg ontvangen elke week hun lessen van de Amersfoortse verkeersbrigade. Op 23 Juni zullen zij het practisch gedeelte van het examen doen. Het bestaat uit het rijden van een route en het afleggen van een vaardigheidsproef; het laat ste op de binnenplaats van het Amersfoortse Politicbureau. .Wielrijdster gewond Het 19-jarige meisje E. R uit Amersfoort, dat gister op de Kamp fietste, botste tegen E. van H. uit Hooglanderveen .die onverwacht de rijweg overstak. Het meisje viel op op het hoofd, en moest met een her senschudding in het St. Elisabeths- ziekenhuis worden opgenomen. De onvoorzichtige voetganger trok zich van de botsing niets aan, pakte zijn fiets, en maakte zich uit de voeten. De politie ging hem echter achterna, en haalde hem bij de brug over het Valleikanaal in. De man werd meegenomen naar het bureau, waar hij een procesverbaal kreeg, omdat hij het verkeer in gevaar had gebracht. Klop Als op Capri T~\ E Italianen kunnen het 2o zangerig zeggen, wanneer ze zich overgeven aan het zalige niets doen. .Dolce far niente" fluiste ren ze en dan laten ze het moede lijf in een luie stoel zakken, strekken de benen en zweven op de vleugelen der fantasie naar het para dijselijke eiland Capri. Nu moet men over een wel heel sterke verbeeldings kracht beschikken om zich, op een terrasje in Amers foort gezeten, ook maar één ogenblik op het exotische kluitje aarde in de Middel landse zee te kunnen wa nen. Maar de zoete Italiaan se woorden welden ons toch even naar de lippen toen wii ons gistermiddag ter zijde van het Stationsplein hadden neergevlijd. De rie ten leunino van onze stoel kraakte zacht onder ons behaaglijk schouderschur- ken. de ober zong: „Wat blieft u, meneeren het tinkelen van glas tegen glas klonk als het ijle klok gelui vanuit een door rozen omrankt vissersdorp aan Mare Nostrum. Op Capri belandden we voorlopig echter niet. want dra overstemden andere geluiden die van verre ko mende muziek. Remge- knars. stoomfluiten op het emplacement, een autopor tier dat dichtsloeg, geroep van een aardbeienkoopman en de stem van een in geel zomergewaad gestoken da me die informeerde„Ober, óóóóber! Hoe kan ik hier aan een krant komen7" Langzaam maar zeker drong de nuchtere werkelijkheid zich weer aan ons op: de prozaisclie sfeer van een lelijk stationsplein waar al leen de zon een sprankje schoonheid gaf. De ogen dus maar weer gesloten en wegmijmerend trachten de kleurige draad onzer on derbroken dagdromerijen weer op te vatten. Toen gebeurde het ongelooflijke. Dwars door al het lawaai om ons heen klonk zachte muziek ons tegen. Een te der wijsje: hoge tonen, diepe tonen, soms dartel meestal weemoedig. Nader en nader kwam het, luider en luider klonk het en ter wijl een blauwe zee zich voor onze ogen ontrolde en groene palmen ons koelte toewuifden hoorden w\j op eens wat het was: „Als od Capri Pas toen het melodietje van heel ver scheen te ko men openden wij onze ogen weer. En over de grauwe stenen van het trottoir zu- gen wij hem gaande straatmuzikant, zijn har monica voor de borst. 'Ie hoed scheef op het hoofd „Hij heeft nog even bij u stil gestaan toen ie met z'n hoed rondging," zei een heer naast ons. „Maar u dommelde net en dus hebt u toch niks van z'n muziek gehoord. Vaarom dan be talen?" O, muzikant, zo ge dit ooit mocht lezen, weet dat ge ons een kostbaar ogenblik hebt bezorgd. En hoe zou ik u daarvoor ooit kunnen belonen? Steffen kampioen De bekende Amersfoortse biljarter Steffen heeft, bij zijn titels van voorzitter en topspeler van „De Vergul de Wagen" een nieuwe ge voegd. namelijk die van Clubkampioen 1952. Maan dagavond vond de laatste en beslissende partij, tegen Van der Viist plaats. Stef fen toonde zich van zijn beste zyde en speelde als nooit tevoren. Van der Vlist werd dan ook volkomen „op zijn stoel" verslagen. AVedstryden De etalagewedstrijd van 'l Nederlandsche Roode Kruis blijft voortduren tot as. Donderdag, op verzoek van een groot aantal ingezete nen van Amersfoort. Zoals u weet bestaat de even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twa.il f uur. hoofdprijs uit een dames- of herenrijwiel naar keuze. De in te zenden slagzinnen, welke uit de in de diverse etalages verborgen letters gevormd moet worden, als mede de mededeling welke onderdelen van het Rode Kruis in de diverse etalages uitgebeeld zijn, moeten in gesloten enveloppe met bij sluiting van tenminste 10 cent aan postzegels inge zonden worden voor 15 Juni a.s. aan het Rode Kruis. Vlasakkerweg 46. Arnhemseweg 18 of Soes- terweg 199. De ballonwedstrijd wordt n.s. Woensdagmiddag om half vier gehouden op het terrein aan de Dollardstraat en aan de Rubensstraat. De hoofden van scholen te Amersfoort is verzocht hun medewerking te willen verlenen om deze actie zo veel mogelijk onder de Amersfoortse Jeugd te pro pageren. zodat dus alle scholieren daarover inge licht kunnen worden. het nog wat kalmpjes aan deed. waarin zij groot gelijk had. Onder de lat voldeed Tini Buys aardig. Nadat Roosje v. d. Hoef de bal heeft gehaald, volgt de 1ste Neptu nus aanval. Julia de Vries plaatst het leder keurig op Ina de Gans, die op het doel van de tegenpartij afstevent en haar club met 1—0 de leiding bezorgt. Er volgen nu enige knoeipartijen in de achterhoede van de Rood-Witten. Jeanne de Jong maakt hieraan een einde door de bal netjes af te geven aan Roosje v. d. Hoef. die doorzwemt naar de vijandelijke veste, maar de bal juist links naast tikt. Direct hierop volgt een aardige combinatie tussen Jean ne de Jong en Ina de Gans en laatst genoemde ziet kans om de voor sprong van Neptunus te vergroten door een hard diagonaal-schot te lossen, dat onhoudbaar is voor de Utrechtse keepster. (2—0 voor Amersfoort) Vlak voor de rust is het wederom Ina. die doelpunt. (3—0). Na half-time komt Neptunus er steeds beter in. Er wordt nu goed gespeeld en het plaatsen is niet zo slecht meer Door de Amersfoortse dames worden echter geen doelpun ten meer gemaakt. Nadat Roosje v. d. Hoef er uit werd gestuurd we gens het op de benen zwemmen van haar tegenstandster (een onjuiste beslissing van de scheidsrechten, gelukte het U.Z.S.C. na veel mis lukte pogingen om de eer van de Domstad te redden. Einduitslag 31 voor Neptunus Amersfoort. Verdere uitslagen zomercompeti tie: Neptunus 3 (heren)de Vest 3 (Naarden) 60 Neptunus 2 (heren) Pinguins 2 (Woerden) 61. In de wedstrijd van Neptunus 2 verden de doelpunten gemaakt door- Wim Dekkers 3. Karei Voort man 2 en Jan Bredewold 1. De 15-jarige Karei Voortman bleek uit goed polo-hout gesneden te zijn. Zy'n spel houdt een belofte in voor de toekomst,, mits hij goed zijn best blijft doen en hij vooral niet denkt, dat hij er al is. Examens Rij ksk weekschool Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Amersfoort slaagden voor de aan tekening op de akte L.O. (nuttige handwerken voor meisjes) de vol gende dames: W. van Achterbergh. V E. Ankerman, J. G. A. Bos. A. M. van Garderen en H. Lodeweges, allen te Amersfoort; C. W. R. Grol- le en W. van Herwaarden te Baarn; J. van 't Hof Stolk te Lcusden en P. Vlugter te Soestdijk. Afgewezen werden drie candidaten. Advertentie (I. M.) TENNISBROEKE N~f EDEL-ST IJ FSELf GRANDTHEATRE. tot en met 11 Juni: Circus Arena". Toegang alle leeft. Zondag: 1.30, 4. 6 30 cn 9 uur. Ove rige dagen 2.30, 6 30 en 9 uur. Donderaagcyclus: 2 30. 6.30 en 9 uur: „Amber". Toegang 18 jaar. CITYTHEATER..De straat", toegang 18 jaar. Zondags: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. Woensdagmiddag- 2 en 4 uur Jeued- filmcvclus „De rit op de locomotief". REMBRANDTTHEATER van Vrijdag tot en met Maandag: ..Bloedvlag boven Quinto", toegang 14 jaar Van Dinsdag tot en met Donderdag „Het Speel hol". toegang 14 jaar. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur, overige dagen 2 30, 6 45 en 9 uur. 10 Juni. Dinsdag. Amersfoortse Klokkenspelvereniging: jaarverga dering Gebouw „Flehlte", Breestr 19 30 uur. 11 Juni. Woensdag. Ned. Ver van Hulsvrouwen. Stertocht van het ge west Utrecht. Vertrek Staüonsplein, 10.00 uur. 11 Juni, Woensdag „Intern. Initiatief Comité voor Oplossing Duitse Vraagstuk zonder militarisme, in vrede cn in ternationale samenwerking": open bare bijeenkomst Amlcitia. 20.00 u. 13 Juni. Vrijdag. Kleine Kunstkring: abonnementsconcert. Gebouw Vrijz. Hervormden. 20.00 uur. RK OPENHARE uktsZAAL: Uit lening 11—12.30 cn 2.30—5.45; Maan dag- en Vrlidagavona 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 5—5 en Vrlldag 4—5 uur OPENBARE tKESZAAL Uitlening vol wassenen 25. Donderdagmorgen 10—12. cn Dinsdag- en Vrijdagavond van 79 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 4 30 uur OPENBARE oEES?AAL filiaal Soes- lerkwartler (Noordewicrwcg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van l—<jui MUSEUM Ki.fc.HJTE Wesisingci. Dage lijks geopend, oehalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l—4 uur. Zaterdag iu—12 en 130—3 uur. Burgerlijke Stand 9 Juni 1952 Geboren: Maria Elisabeth, d v C. H. v d Linden en M M. v. d. Linden- Her man. z v A F v. d Erom en E. Hlime- ring; Jacob Willem, z v A. v. d Hoo- gen en G v d Groep; Marilke Jolanda. d. v J. J. v. Iterson en W B. Bos Johnny, d v N. W. v d Linde en W Franken: Albertus. z. v. E Kisteman en G. H Stegeman: Johanna, d v H Kas en E. Schuurman; Evert je. d v. H. Martensen en A E Waijenberg; Gijs- berta. d v A Geiitenbeek en G. y d Berg; Bernardus Petrus, z. v A. G P. Kraanen en H J. de Groot Overleden A. Poorter, 40 jr. geh. m. C. Zegers. Sportprogramma 10 Juni Dinsdag Sportfestival „Ronde van Amersfoort" voor Ama teurs en Nieuwelingen. Circuit Nij verheidsstraat. Aanvang 18 en 19 uur. 11 Juni Woensdag Sportfestival Voetbalwedstrijd Utrechts KNVB- elftal contra Luchtmcht Elftal. Sportpark „Birkhoven" 19.30 uur. 12 Juni Donderdag Sportfestival Schermen. Judo. Boksen, ongewa pend gevecht. Openluchttheater Birkhoven 19.30 uur. 12 Juni Donderdag Biljartvereni ging Vriendenschaar. Prijsuitreiking Nederlagentournooi Café „De Koop handel" Appelmarkt. 13 Juni Vrijdag Sportfestival Handbal en Paardensport. Sportter rein Leusderweg 19 uur. 14 Juni Zaterdag Sportfestival Internationale Zwemtweekamp AmersfoortAntwerpen Bosbad Birkhoven 14.30 uur Sportfestival Groots Slotprogramma Rugby. Athletiek. Korfbal. Touwtrekken en vuurwerk. Sportpark Birkhoven 19 uur. 17 tm. 20 Juni Dinsdag t m. Vrij dagavond Avondvierdaagse. Agenda Amsterdam Vrijdag 13 Juni: Stadsschouwburg 8 uur Rafael Kubelik leidt de Neder landse Opera in Janaceks „Jenufa".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2