AMBER 20 KORTING Windhonden snellen met 70 km vaart over Birkhoven DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Utrechts KNVB elftal Luchtmacht elftal accordeonist VAN NELLE'S SIGARETTENPAPIER AMERSFOORTS SPORTFESTIVAL 1952 C"1 R A IV n THEATRE DIR. 1 n t\ II \J tel. 4632 J. JO STOMEN ^25" 2.95 n!Zwitsersche Op Sportfestival demonstreren Greyhounds en Whippets Kerknieuws H. Kroon HOTEL DE ZON u Dinsdag 10 Juni 1952 5 (Van een speciale medewerker) Honderden belangstellenden hebben Maandagavond op Birkhoven de verrichtingen der snelle Greyhounds en Whippets met grote belangstelling gevolgd. De Stichtse windhonden renvereniging (de S.W.R.V.) was met een 30 tal dieren naar het sportfestival gekomen ter demonstrering van de snelheid welke de dieren achter de „kunsthaas" kunnen ontwikkelen. De snelle tüd van 70 km op de rechte einden werd ook Maandagavond bereikt, zowel in de finale der hindernis-ren als door de grote Greyhounds in de eerste ritten der vlakke baan courses, zodat een ieder een uitstekende In druk kreeg van de snelheid die windhonden kunnen ontwikkelen. woorden van de heer Verschuur die verklaarde dat het volgend jaar de SWRV met haar dieren op het „Sportfestival" zeker niet mag ontbreken. Publiek volgt races met spanning De niet opgehoogde baan had een lengte van 350 meter en was volgens de algemeen leider van de SWAV, wat de bodemgesteldheid betreft, uitstekend voor rennen geschikt. Dit bleek al dadelijk in de eerste course toen de jonge „White Top" een snelheid ontwik kelde van 23.8 over de 350 meter. Reeds na de tweede rit volgde het publiek met grote aandacht de course. Daar zorgde tevens de zeer enthousiaste SWAV-speaker. de heer Van Eek v. d. Sluis, wel voor. Voor elke race werden de favorie ten getipt, meestal vrij' juist, en door de kleur der rendekken kon het publiek elke hond zeer goed volgen. Interessant was ook het „voorbrengen" der dieren door de „Slippsters". De kleine Whippets werden somtijds naar de starthok- ken gedragen. Zoals overal in Nederland, wa ren ook hier de hindernisrennen de races die men het liefst zag. „Vrinters" van de familie Van Velzen maakte in zijn drie ritten 22.4, 22.5 en 23.4. De 7% jaar oude „Bancka" was driemaal zijn naaste concurrent. Zondag had hij in Hilversum gelopen en ook daar moest hij in „Vrinters", evenals hier op Birkhoven, zijn meerdere erkennen. Onze stadgenote mevr. Sas liet in een paar extra coursen haar Belgische „Sprinter" (wat grootte betreft tussen Greyhound en Whippets in) mee lopen en niet zonder succes. Een succes zijn de ze windhondenrennen zeker ge worden. hetgeen ook bleek uit de Record deelname aan avondvierdaagse Nu gisteravond de inschrijving voor de Avondvierdaagse, die op 17 Juni begint, is gesloten, blijkt, dat er een record aantal deelne mers zal zijn. nl. ongeveer 1400. Dit is 75meer dan vorig jaar. Het muziekcorps van de Huzaren van Boreel en het pijpercorps „Juliana" hebben reeds hun mede werking toegezegd. Met het corps van de Geneeskundige Troepen voeren de organisatoren van de Avondvierdaagse nog onderhande lingen. Zij hopen bovendien, dat zich nog meer muziekcorpsen zul len aanmelden. Wedvlucht Pro Patria Wedvlucht gehouden van St Quentin uit door Pro-Patria Afstand 297 km. In concours 264 duiven Duiven in vrijheid 10.30 uur. Wind Zuid Aankomst le prijsw. duif 3.17.45 uur: idem laatste 3.59 7 uur De aangewezen 10 ct. werden gewonnen door W. Hof man en C de Vries met no 6 en 27; idem 25 st. door C. v. Winterswijk met no. 3, De schcerweg en extra prijs door W. Hofman met no. 1. Speciaal 10 ct. no. 1 tot en met 7 rest no. 8. W. Hofman 1. 5 6. 22. C Rijn 2. 4. 26; C. v. Winterswijk 3. 48. 52. 53; G Eijkel- boom 7, R. Lammens 8. 11, 13, 32, 36, 54; L A Koenen 9, 60: J R. Schoonman 10. 16. A. K Kooi 12; W. B A de Graaff 14. 15. 17. 24'. 62; Joh. Kasperts 18. 39: W. Kempkcs 19. 25, 30. 55; W Th. Pot 20. 23. 56; W Chr. Ruitenberg 21. 37. 50; Steenbergen 28. 43; C. de Vries 27; W v. Wijngen 29; H. C Ipenburg 31. 40: G. v Ree 33. 44; J G. v. Plateringen 34; G Pul 35. 41: D. v Ooik 38, 59; G. Brink 42; N. G. Groenestcin 45: K. v d Velde 46. 64: G. Htenekamp 47: Chr. Hassink 49; K. v Midlum 51; R Plante 57. W. Kruse 58; E. de Jonge 61. 65. G. A. Koelman 63; M H. Ruitenberg 66. EINDSTAND KAMPIOENSCHAP VITESSE Duif 1 G. Kok 1003810 385.29 punten: 2 A. G Sleeking 1039488 331.78 punten; 3 D v Oolk 221317 330.67 punten: 4 W. B. A. de Graaf 214766 317.54 punten; 5 G Elzinghorst 1043246 313.12 punten Hok 1 D. v. Ooik 970.69 punten. 2 C. Rijn 949.21 punten; 3 W, B A. de Graaff 940.79 punten. 4 C v Winterswijk 829.44; 5. G. ELsinghorst 757.77 punten. de uitslagen De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Whippets, le rit: 1. Boudewijn in 24.4; 2. Sjon.ia; 3. Bertie; 4 Remi; 5. Lola; 6. Sonja. 2e rit: 1. Boudewijn in 24.5; 2. Bertie; 3 Sjonja; 4. Remi; 5. Lola; 6. Sonja. 3e rit: 1. Sjonja in 24.7; 2. Bertie; 3. Boudewijn: 4. Remi; 5. Lola; 6. Sonja. Einduitslag: 1. Boudewijn van de familie v. d. Valkenburg, Utrecht; 2. Sjonja va Torenzicht van de familie v. d. Straaten. Utrecht; 3. Bertie van de familie Wiekart, Utrecht. Hindernisrennen, le rit; 1. Vrin ters van de familie Van Velzen (3x 1) in 22.4, 23.4 en 22.5; 2. Bancka van KI. Teeuwen (3x 2e); 3. Paladijn (3x 3e) van de fa milie Kikstra; 4. Holda (3x 4e). Finale Greyhounds: 1. Terry in 24 sec. van de familie Rietveld, Zuilen; 2. Sonia van de familie Van Montfoort, Utrecht; 3. Shieta van de* fam. Kraaikamp, Utrecht; 4. Targo van Broekhorn van de heer Kleyn. Amsterdam. De afvalrace werd gewonnen door de jonge White Top in 23.7 (eig. W. van Oostrum, Utrecht) voor Tipsie, Winnifred en Idille. De extra race was voor de Belg. „Sprinter" „Peggy" van mevrouw Sas. Amersfoort, in 24.5. Op Birkhoven renden Maandag- avond in het kader van het Sport festival snelle Greyhounds en Whippets achter de „kunsthaas" aan. rmn 4'h i Bloemenhulde aan Maria, hulp der Christenen Zondagmiddag werd onder stra lende zonneschijn in Don Bosco der Salesianen te Leusden weer door enige duizenden gelovigen een grootse huidebetoging gehou den aan Maria, Hulp der Christe nen. Na de plechtige processie, volgend op een in de openlucht gehouden Plechtig Lof gecele breerd door Pater Provinciaal der Salesianen, de Hoogeerw. Heer In specteur Hannibal Bortoluzzi S.d.B.. vond deze plechtigheid haar hoogtepunt in een glorierijke bloemenhulde aan de voet van het beeld van Maria, Hulp der Chris tenen. gebracht door honderden bruidjes en bruidjonkertjes als mede door talrijke medewerkers. Voor het bordes hield Pater Verwey de feestpredikatie over de devotie tot Maria. Daarna trok men onder het bidden van de rozekrans door de prachtige lanen van het park, waarbij het meren deel der toeschouwers zich aan sloot. Tot besluit werd door de leer lingen van de Technische School een toneelstuk in drie bedrijven opgevoerd: „De schamele zanger van het miraculeuze O.L. Vrouw- ke". De aandacht van het publiek werd niet afgeleid door storende elementen in de buurt. Vooraf is in de Technische School een tentoonstelling geopend van werkstukken, zowel individue le prestaties als resultaten van teamwork, die veel respect af dwongen. Tot 12 Juni is deze tentoonstel ling geopend. Benoeming onderwijzeres Ter voorziening in een vacature aan de Joost van den Vondelschool doen B. en W. de volgende voor dracht aan de Raad: 1. Mej. M. C. Zinkweg te Castri- cum; 2. mej. G. J. Venhuizen te As sen; 3. mej. B. Modderman te Amersfoort. UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES HET Gaarne zenden wij U. zonder extra kosten Uwerzijds, het Dagblad voor Amersfoort naar Uw vacantie-adres. Maar dan dient U ons TIJDIG Uw tijdelijk adres mede te delen. Wilt U dit formulier invullen en tenminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden of afgeven aan de bezorger? Naam: Vast adres: Woonplaats: Datum van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres: VACANTIE-ADRES Uw vacantie-adres zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van het pension, hotel. kamp. huisje, p/a enz.) Straat: te Vriendelijk verzoeken wij U. als U week-abonné bent. het abonnementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerking en PRETTIGE VACANTIE! Amersfoortse stoker ontslagen De Centrale Raad van Beroep heeft hedenmorgen de uitspraak van het Ambtenarengerecht, waarbij dit gerecht accoord ging met de be slissing van B en w. van Amers foort om de Amersfoortse stoker R. H. uit de gemeentedienst te ont slaan. gehandhaafd. Zoals men zich zal herinneren gingen B. en W. tot ontslag over nadat genoemde stoker eerst wegens plichtsverzuim was geschorst. Na aanrijding toch doorgereden Zestig gulden boete. subs, één maand hechtenis, eiste de Officier van Justitie tegen de 20-jarige win kelbediende. thans militair, die zich Maandag voor de Utrechtse Politie rechter moest verantwoorden we gens het doorrijden met een auto nadat hij mot zijn wagen iemand had aangereden. Het hier bedoelde ongeval had plaats op 23 Februari j.ï. toen de verdachte met een door hem ge huurde auto een motorrijder, ze kere A. C. v. d. R.. belastingamb tenaar. op de kruising Snouckaert- laan-Utrechtseweg aanreed. De motorrijder, die zijn echtge note mede op de motor had. brak een pols en liep een hersenschud ding op. tengevolge waarvan hij ge durende twee maanden zijn ambts bezigheden niet kon vervullen De oorzaak van het ongeval was te wijten aan het roekeloos en on voorzichtig rijden van de verdachte. Maar erger dan de aanrijding vond de Politierechter het gedrag van de automobilist, die na het ongeval was doorgereden alsof er niets gebeurd was. In hoge mate onbehoorlijk, vond de rechter deze handelwijze en hij was van oordeel, dat dergelijke mensen niet achter het stuur van een auto mogen plaats nemen. Der halve legde hij de verdachte naast een boete van 100 ook nog een ontzegging uit de rijbevoegdheid voor de duur van één jaar op. ttinkelier vrijgesproken, die meisjesportret voor reclame gebruikte (Van onze correspondent! ARNHEM De winkelier-fabri kant G. Th. E uit 's-Heerenberg is. conform de eis van de officier, door de rechtbank vrijgesproken van het ten laste gelegde Hij zou, in strijd met de auteurswet, foto's van een jongedame met een kin derwagen voor reclamedoeleinden hebben gebruikt. Het vonnis van de Terborgse kantonrechter f 100 boete of 25 dagen hechtenis werd vernietigd. Zeewater alleen toch niet voedzaam genoeg MARSEILLE Na veertien da gen in een klein rubberbootje op zee te hebben rondgedobberd, heb ben de twee mannen, die wilden bewijzen, dat schipbreukelingen ook zonder voedselvoorraden in leven kunnen blijven, een schip meeten aanroepen om., voedsel. De 27-jarige Fransman dr. Alain Bombard en de 38-jarige Panamees Jack Palmer wilden van Monaco via Gibraltar naar Cuba varen en zich onderweg voeden met door hen ge vangen vis. Dorst, zo was hun plan, zouden zij bestrijden met een meng sel van zee- en regenwater. Op de route naar Gibraltar viel de visvangst echter tegen en de ..schipbreukelingen" hebben zich nu door een Frans schip aan gecon denseerde melk, flessen water, vlees in blik en biscuit laten helpen. Maar hun tocht zetten zij voort en als de vissen nu maar willen bijten en de regen niet uitblijft, hopen zij het verder zonder hulp te kun nen doen. Morgenavond wordt in het Sportpark Birkhoven. ter gelegenheid van het Sportfestival 1952. een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd ge speeld. Het Utrechts KNVB-elftal ontmoet daar om half acht het Luchtmacht-elftal. De opstelling is als volgt: Utrechts KNVB-elftal: Brits (HVC) Van Basten Malesteln (DOS) (HVC) Sleeking H. Verhoef Revn (HVC) (Elinkwijk) (H'sum) Lammcrs Van Rheenen W. Heinen J. Kolkman v d. Broek (DOS) (Zeist) (Spakenburg) (Zeist) (HVC) RÖhrlg (HBS) Seijen (Eindhoven) Cramers (Juliana) De Zoete (CDN) v. d. Blezenbos (HVC) De Wit Schipper (DHC) (Heracles De Wit (DHC) Van Spierenburg Schrinks (NEC) (Helmondia) Bekkering Luchtmacht. Reserves Luchtmacht: Kools (RRC); Elmers (Velocltas); Van Bergen. Reserves Utr. elftal: Lüschen en De Graaf. v. Baarn;Vreekamp (HVC). Openstelling autoweg Eemnes-Hoevelaken op 20 Juni DEN HAAG. Op 20 Juni zal mi- nister Wemmers de nieuwe autoweg Eemnes—Hoevelaken officieel open stellen. Door deze wegafsnijding ten Noorden van Amersfoort in de druk ste route AmsterdamZwolle zal het doorgaand verkeer de bebouwde kommen van Soestdijk, Soest en Amersfoort, benevens twee spoor wegovergangen. kunnen vermijden. Voorlopig wordt van de nieuwe snelverbinding slechts één rijbaan in gebruik genomen. Spoorwegcongres te Stockholm STOCKHOLM. Een driedaags internationaal spoorwegcongres :s Maandag te Stockholm begonnen. Hieraan wordt deelgenomen door ongeveer 200 afgevaardigden uit 17 landen. Het congres, dat uitgaat van de A.I.C. (Association Inter nationale du congres des Chemins de fer), wordt gehouden ter be spreking van de veiligheidsvoor zieningen voor spoorwegovergan gen, het vervoer „van deur tot deur" en de vraagstukken van economie en concurrentie. De Ne derlandse spoorwegen worden op het congres vertegenwoordigd door de president van dit bedrijf, ir F. Q. den Hollander. Circus Mullens naar Utrecht Naar wfj vernemen zal het circus Mullens van 21—26 Juni in Utrecht standplaats innemen. Thij js Roks achtste man in tourploeg DEN HAAG. Als achtste man voor de Nederlandse Tour de Fran- ce-ploeg is uit het drietal candida- ten Thys Roks uit Sprundel aange wezen. Reserves voor het Nederlandse team zfjn Adriaan Suykerbuyk (Roosendaal) Jefke Janssen (Elslo) en Maarten Joris (Geleen). Successen voor Plantaz en Verhelst in Relgië OVERPELT. Een te Overpelt gehouden wielerwedstrijd voor ama teurs werd gewonnen door onze landgenoot Plantaz. die over de 132 km een tijd noteerde van 3 uur 35 min. Als tweede en derde kwamen resp. de Belgen Van der Linden en Kuyten binnen. Ook te A u w e g e m, waar een wedstrijd over 110 km voor ama teurs plaats had, ging een Neder lander als eerste over de eindstreep. Het was Verhelst, die met 3 uur 14 min. de Eelgen Heyse en Van Steen- brugge naar de tweede en derde plaats verwees. SOEST Nog altijd veel dierenleed Het rapport van de Soester in specteur van Dierenbescherming over de maand Mei is een aaneen schakeling van dierenleed. Een voerman gaf zijn paard enige har de trappen tegen de buik, aange zien het dier blijkbaar niet snel genoeg reageerde „Hii was nogal kort aangebonden" zei hij als ex cuus tegen de inspecteur. Enige jonge mannen, die te diep in het glaasje hadden gekeken, vermaak ten zich in het nachtelijk uur met het afbeulen van een paard. De jeugd voetbalde met een doodzieke aan ruggemergontsteking lijdende kat. Het dier moet ontzettend ge leden hebben. Elders vermaakten jongens zich met het schieten met een katapult op lijsters en mollen. De dieren werden daarna aan hun lot overgelaten of tegen de grond gesmakt. Fees/week in teken van het bruidspaar (Van onze correspondent) SOEST Van II tot en met 16 Augustus wordt er in Soest een leestweek georganiseerd, die in het teken van hetbruidspaar zal staan. Zo zullen bruidsparen Don derdagavond 14 Augustus meedoen aan een levend ganzenbordspel in het openluchttheater, terwijl op een an dere avond in deze week een gon delvaart voor bruidsparen in de vij vers van het Colensopark zal wor- den gehouden, evenals een show van bruidscostuums door de eeuwen heen. WOUDENBERG De heer H. Methorst overleden In de ouderdom van 73 jaren is te Woudenberg overleden de heer H Methorst, een zeer geacht in woner der gemeente. Niet tegen staande zijn hoge leeftijd had nog menige zaak zijn belangstelling. Hij was lange jaren lid van de ge meenteraad en ook enige jaren wethouder. Nadat hij in de oorlog voor deze functie had bedankt, werd hij bij de laatst gehouden verkiezingen weer tot lid der raad gekozen. Zijn kennis van en inzicht in gemeentezaken, maak ten hem tot eèn gaarne gehoorde spreker. Ook bewoog de heer Met horst zich op ander terrein, zo was hij jarenlang werkend- en bestuurslid van de muziekvereni ging Fidelio en werd hij bij zijn afscheid tot erelid benoemd. Het vijftigjarig bestaan van zijn zaak, dat over twee maanden zou worden herdacht, heeft hij jammer genoeg niet mo gen beleven. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Appelscha. W. Dijk- stra. cand. tc Workum. Babtisten gemeenten Beroepen te Rotterdam-C: H. D Hoog- wlnkel te Noordbergum (Fr.) „De Variant" vergadert In een druk bezochte ledenverga dering onder voorzitterschap van de heer D. Waal kwam de Damvereni ging „De Variant" in „Oranjehof" bijeen. In de bestuursvacature algemeea adjunct werd gekozen de heer G. Liefhebber. Met enige toepasselijke woorden reikte de voorzitter een fraaie be ker uit aan de kampioen van de club de heer J. W. Ooms; een pla quette ontving de heer C Dielissen als eerste in Groep II en een zilve ren medaille aan de heer W. Sjolle- ma Jr. voor de beste prestaties in de jeugdafdeling. Besloten werd een thuiswedstrijd te spelen tegen Bussum II en de Spakenburger Club „AVENO" al daar te ontmoeten. Een belangrijke bespreking vorm de het agendapunt om de le afde ling uit te breiden tot 16 deelne mers Met algemene stemmen werd hiertoe besloten en bepaald, dat de spelers minstens 40% der to behalen winstpunten moeten verkrijgen om aan het spelen van degradatie-wed strijden te ontkomen. De spelers Kraaij, Van Oosterom, Dielissen, Liefhebber, Niemantsver- driet en Van Gemert zullen uitma ken wie van hen de plaatsen 7 tot en met 10 in het eerste tiental zul len bezetten. Puzzlerit van „Tempo" Do Maandagavond gehouden rijwiel- puzzlerit van de ren- en tourtstenver- enlging „Tempo" is een groot succes geworden Aan de start bij café ..Zon- neheuvel"' meldden zich 58 deelnemers. Na afloop kon de voorzitter van „Tempo" de heer J v. d Broek, de prijswinnaars bekend maken. Dit wa ren le prijs, de heer J. Groart en mej G. Schipper 1 strafp 2e prijs: de heer en mevr J. v. d. Broek 3 strafp.; 3e prijs: dé heer J. Hasselaar en mevr. Diters; 4e prijs; de heer T. Gerritse en mevr Sj. v d. Broek 3 strafp.; 5e prijs: de heer en mevr. J. Walstra 1 strafp 6c prijs; de heer A. v. d. Broek en mevr. Van Rees 4 strafp. Successen voor „Tempo" Aan de j.l Zondag tc Groesbeek ge houden Prov. Kampioenschappen voor Utrecht namen een zestal ..Tcmpo"- leden deel Het was een mooi. doch zwanf pnrcours, dat over heuvels en dalen liep. zodat het uiterste van de renners werd gevergd D. v;.n Eugcn wist zich als 4e te plaatsen, terwijl G. Bunschoten en A. Drost als 6e en 7e eindigden J. van Dorrestcin en H de Bree moesten wegens rijwiclpech de strijd staken, toen ze zich nog in het voorste peloton bevonden De geplaats te renners van Tempo zullen op 2U>ndag 6 Juli as. worden uitgezonden voor deelneming aan de Kampioenschappen voor Nederland die te Z&ndvoort zullen worden verreden. Gevonden voorwerpen Als gevonden voorwerpen zijn bij de Soestcrpolltie aangegeven: Rood wit kinderrokje, vulpenhouder; zil veren armband; imitatie oorknopje; herdershond; zilverbon van 2.50; zilverbon van 1.—; bankbiljet van 25.wit kinderschortje; regen jas; etui met bril en kammetje; por- temonnaie met inhoud, bril met hoornen montuur; hoofddoek: zwar te alpinopet; starter van motor; ro zenkrans in etui; sleutel; rubberza deldek. Hue de duiven vlogen De postduivenvereniging ,,De Zwa luw" hield J.l. Zondag een wedvlucht van Qulévrain nf, afstand 226 km. In concours waren 285 duiven, die te 7.30 uur. niet Westenwind werden gelost. Aankomst eerste duif 1(1 uur 23 min. 23 sec. Snelheid 1304,37 meter per mi nuut De laatste prijswinnende duif ar riveerde om 10 uur 38 min. 26 sec. To taal uitslag; W. Kri.1t 1 37 66: H Gorissen 2 9 11 19; Sj, Rijksen 3 7 15 22 31 38 44; A. van Dorrestcin 4 24 A. van Slooten 5 18 65. R. J. Schlffart 6 12 56 63; J Raven horst 8 10: C. Coerman 13 27 42 68; C. van Brlenen 14 45; H, Westervcld 16 23 47 67; C. van Soest 17; A. Snijders 20 21 70; N Baltus 23; J. v d Brakcl 25. J. v. d. Eelt 26 30 58; P. de Bes 29 49 57; H Onwezen 30: 59; A. Rijksen 32 33 46 60; C van Veen 34 35 40; J. Knoops 36: J. v d Brink 39; P Wolfsen 41 54. V Rcijerse 43; A. Dorrestcin 48: J Rausch 51 mej. G Zimmerman 52 55; K Kejc 53: A van KooU 61; L. van Klooster 62. P Duljst 64 G. Visser 69; N. van Veen 71 „De Vriendschap" hield eveneens een wedvlucht van Quicvraln af In con cours 153 duiven, dl® om 7.3o uur. met Westenwind werden gelost. De eerste duif arriveerde op z'n hok om 10 uur 18 min. 23 sec. terwijl de laatste prijswinnende duif om 10 uur 34 min. 13 sec. kon worden genoteerd. De totaal uitslag van deze lucht is: Th. de MuUnck 1 19 35: G Sukcl 2; D J. Bos 3: J Rljndcrs 4 5 31 34- R. Koster 6 8 15 25; Jac. Stalenhoef 7 II 12 26 30 E van Dtatselaar 9 22; W. Nlcuwenhuls 10 13 18 21 24 32 37; C. Dijkman 14 28; G. H v d. Broek 16 38; J. Gaasheek 17; G Slkkelbeln 20; P. Wagner 23; W. Mets 27 G. Hooljer 29; J. Kaats 33; H Klarenbeek 36. Landbouwer raakt onder vallende boom Toen de landbouwer Boomhouwer, wonende aan de Stadhouderslaan, op z'n erf een zware boom vervoer de. kwam hij te vallen. Hij kreeg de zware boom op zijn lichaam Het bleek, dat B. zijn linkerbeen had gebroken en tevens inwendige kneu zingen had opgelopen B. moest per EHBO-ziekenauto naar het St. ÈLi- sabeth-ziekenhuis to Amersfoort worden vervoerd. Oneerlijke verkoopster Een bewoonster van de Heuvel- weg. had bezoek gehad van een vrouw die haar koopwaar kwam aanbieden. Later bemerkte zij. dat twee damesmantels van de kapstok waren verdwenen. De politie kon de vrouw aanhouden die nog in het be zit was van de mantels. De aange- noudene bleek mej. E. W te zijn, die tijdelijk in Soest vertoeft. ADVERTENTIES Tandarts PRAKTIJK HERVAT Arnhemsostraat 28 GEVRAAGD; een voor 3 avonden per week Gelieve prijsopgaaf per briefkaart fot/iafa- W WOENSDAGAVOND 11 JUNI. 19 30 uur op het SPORTPARK BIRKHOVEN DE VOETBALWEDSTRIJD VAN DIT JAAR Utrechts K.N.V.B.-ciftal—Luchtmacht-elftal Toegangsprijzen: Overdekte tribune 1 25 Onoverdekte tribune 0 80 Staanplaatsen 0.50 Jongensrang 0.15 Voorverkoop bij de Sigarenmagazijnen: BOKKING Lancestraat RUITENBERG. Utrechtsestraat RUITENBERG. Leusderweg VAN ALPHEN. Noordcwierweg HENDRIKS. Soesterweg TEL. 4632 J. JOGCHEM" In onze |dONDERDAG-CYCLUs| vertonen wjj op DONDERDAG 12 JUNI A.S. Aanvang 2.30, 6.30 en 9 uur: (Forever Amber) In Technicolor, naar het gelijknamige boek van KATHLEEN WINSOR In de hoofdrollen: LINDA DARNELL RICHARD GREENE CORNEL WILDE GEORGE SANDERS Toegang 13 jaar. Plaatsbespreking van Woensdag 11 Juni af, van 1012 en van 1 30i uur. Uitsluitend morgen Woensdag OP STOMEN (UITGEZ. BEDDEN EN TAPIJTEN) TIJDELIJK C0LBERTC0STUUMS en MANTEICOSTUUMS WASSEN - VERVEN Filiaal: Amersfoort - Langastraat 98a - Tel. 3331 Een winkelstraat in zakformaat Thuis, in de huiskamer, „winkelt" de huisvrouw. Dagelijks ziet zij de advertenties in haar dagblad. Een voordelige aanbiedingI Een mooie japonI Een nieuw artikelI De merken van naam en de meest bekende winkels hebben haar voorkeur. Zij kent ze door „haar" dagblad. Adverteer daarom in dagbladen. Bedenk, wat dagbladreclame vermag I Het „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT" brengt de naam ER INI

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5