Amsterdammer Mahn finisht in fraaie stijl als eerste STADSVENSTER Duizenden genieten van goede wielersport s Zomers Buiten" viert jubileum met receptie RONDE VAN AMERSFOORT Sportprogramma Strijd beslist in eindsprint Operaconcert in Markthal 2 Woensdag 11 Juni 1952 R. J. van Ruyven overleden Te Amersfoort is Dinsdag in de leeftijd van ruim 75 jaar overleden de heer R. J. van Ruyven, eigenaar van de in de Langestraat gevestig de winkel in ijzerwaren en huis houdelijke artikelen. De heer Van Ruyven is mede oprichter geweest van de schiet vereniging „Prins Hendrik", die al meer dan 45 jaar bestaat. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is vastgesteld op Zaterdag 14 Juni om 2 uur op Rusthof. Noteert U even GRANDTHEATRE. tot en met 11 Juni: Circus Arena". Toegang alle leeft. Zondag: 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Ove rige dagen 2.30, 6.30 en 9 uur. Dondcrdagcyclus: 2.30. 6.30 en 9 uur: „Amber". Toegang 18 Jaar. CITYTHEATER: „De straat", toegang 18 jaar. Zondags: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. Woensdagmiddag: 2 en 4 uur jeugd filmcyclus „De nt op de locomotief", REMBRANDTTHEATER van Vrijdag tot en met Maandag: „Bloedvlag boven Quinto", toegang 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag „Het Speel hol", toegang 14 jaar. Zondag 2, 4.15. 6.45 en 9 uur. overige dagen 2 30, 6.45 en 9 uur. 11 Juni, Woensdag Ned. Ver. van Huisvrouwen. Stertocht van hét ge west Utrecht. Vertrek Stationsplein, 10.00 uur. 11 Juni, Woensdag. „Intern. Initiatief Comité voor Oplossing Duitse Vraagstuk zonder militarisme, in vrede en in ternationale samenwerking": open bare bijeenkomst Amicitia. 2000 u. 13 Juni, Vrijdag. kleine Kunstkring: abonnementsconcert Gebouw Vrijz, Hervormden, 20.00 uur. 14 JUNI, Zaterdag. Opening schilde rijententoonstelling J. G. Bsse van HaersolteDe Lange, door de heer J. Bezaan. A.G.-huis. 15.00 uur. 14 JUNI, Zaterdag Opening tentoon stelling Ab Voorn door dr L. J van der Lof. Academie van Beeldende Kunst. 16 uur. 14 Juni, Zaterdag. Opening ten toonstelling Nel. van der Chijs, Margo Steinmetz en Dirk van Gel der. door de heer M. Korthals Al- tes. „Het Baken", Utrechtseweg 102, 15.00 uur. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs, Margo Stein metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14 00 tot 17.00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej. Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 17 en van 9 tot 21 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen van Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur. A.G.-huis. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van Haersolte—De Lange. Geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Op de Zondagen 15, 22 en 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur. r-k openbare leeszaal; Uit lening U—12.30 en 2.305.45; Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en VrlldaR 46 uur openbare leeszaal, Uitlening vol wassenen 2—5, Donderdagmorgen 10—12, en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- cn Zaterdagmiddag 2.30 4.30 uur OPEN ba Rb L.EESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Noordewlerweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrlldagavood van 7—6 uur. MUSEUM KLEH1TE Westslngei. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van lil—12 en luur. Zaterdag 10—12 en 1,30—3 uur. 11 Juni Woensdag Sportfestival Voetbalwedstrijd Utrechts KNVB- elftal contra Luchtmcht Elftal. Sportpark „Blrkhoven" 19.30 uur. 12 Juni Donderdag Sportfestival Schermen, Judo, Boksen, ongewa pend gevecht. Openluchttheater Birkhoven 19 30 uur. 12 Juni Donderdag Biljartvereni ging Vriendenschaar. Prijsuitreiking Nederlagentournooi Café „De Koop handel" Appelmarkt. 13 Juni Vrijdag Sportfestival Handbal en Paardensport. Sportter rein Leusderweg 19 uur. 14 Juni Zaterdag Sportfestival Internationale Zwemtweekamp AmersfoortAntwerpen. Bosbad Birkhoven 14 30 uur Sportfestival Groots Slotprogramma Rugby, Athletiek, Korfbal. Touwtrekken en vuurwerk. Sportpark Birkhoven 19 uur. 17 t.m. 20 Juni Dinsdag t.m. Vrij dagavond Avondvierdaagse. Agenda Amsterdam Vrijdag 13 Juni: Stadsschouwburg 8 uur Rafael Kubelik leidt de Neder landse Opera ln Janaceks „Jenufa". Burgerlijke Stand 10 Juni 1952 Geboren; Aart, z. v. A. Hoegen en G v. Dijk. Marinus, z. v. F. W. Mees en G. Brons. Maria Johanna, d v. A. Slagter en A. Rigter. Karei George Cornelis, z. v. D. H. Abbe- nes en R. I. Robinson. Geertruida Antoinetta Janny, d. v. G. J. v. Zo meren en A. A. N. v. Willigenburg. Eduard Alexander, z. v. B. H. Renes en M. C. Olive. Margarita Maria Clara Woutera. d. v. W. A. v. Beek en A. v. d. Tweel. Getrouwd: J. A. J. Biemond en G. Ruitenbeek. G Vliek cn A. H. Ruitenbeek. W. Oostinjen en C. v. d. Brink. 1915. Een petroleummeer! DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB En dat in deze gebie den! Rob begrijpt er niet veel van. „Laten wij die radiomast eens van dichtbij bekijken", stelt hij voor. Bill en Rob da len voorzichtig af naar de mast en dan zien zij daar in de buurt ook een groot, wit gebouw. Maar nog altijd is er geen mens te zien. Kijk, daar borrelt een vloeistof naar boven. Komen, hier soms de geheimzinnig© buizen uit en pompen die het meer vol met olie? Dat is haast niet moge lijk, maar Lupardi staat voor niets. „Kijk, Rob" zegt Bill en onwillekeurig fluistert hij „daar is een deur. Zullen wij proberen naar bin nen te gaan" „Ja, maar houd rekening met de gekste verrassingen", waarschuwt Rob, „Lupardi voert iets in zijn schild en dan wil hij liever niet gestoord worden door indringers." Tot hun verbazing wijkt de deur gemakkelijk. Daarach ter ligt een grote ruimte met enorme machines en vreemde apparaten. Het lijkt wel een ma chinekamer. (Van een onzer verslaggevers) Een dertigtal amateur-wielrenners jaagt in gesloten peloton over het circuit aan de NUvcrheldsweg. Er zijn nog slechts zes ronden te rUden en nog steeds zfjn al deze renners, althans wat hun positie betreft, kansheb bers om de „Ronde van Amersfoort" te winnen. Vier en vijftig ronden lang hebben velen een kans gewaagd om weg te lopen, dikwijls waren het dezelf den, maar het peloton was even vele malen onverbiddelijk en haalde de stoutmoedïgcn weer terug. Het is duidelijk dat de beslissing eerst op dc eindstreep zal vallen en de duizenden toeschouwers bespreken druk de kansen van de renners. Allen hebben een favoriet en zeer velen zoeken die niet in Amersfoort. Zij hebben een paar maal een Amsterdammer zien sprinten en hem in de dertigste ronde in een machtige sprint een premie in de wacht zien slepen. Hij Is de favoriet van een groot deel van het publiek, maar ook anderen zijn favoriet. De spanning wordt nog verhoogd door een stem. die uit de luidspre kers klinkt en dringend vraagt: „Mensen blijft vooral op Uw plaat sen. Er zijn nog slechts drie ron den te rijden en het peloton blijft gesloten" Even later annonceert de zelfde ster- „nog twee ronden, blijft op Uw plaatsen". Het publiek rekt zich. maar gedraagt zich ordelijk en blijft inderdaad op zijn plaats. Dan klinkt, toch nog plotseling, de bel voor de laatste ronde. En Amsterdamse zege in nieuwelingenstrijd (Van een onzer verslaggevers) Voor de amateurronde, hebben Dinsdagavond op het circuit aan de Nijverheidsweg ook de Nieuwelin gen een hevige strijd gevoerd om de eerste plaats. Onmiddellijk na start trokken zij in hoog tempo weg. hetgeen een viertal renners noodzaakte te los sen. De Woudberger Kramer was de eerste die de strijd deed ont branden door in de vijfde ronde weg te lopen. Hij kreeg een vijftig tal meters voorsprong, maar bij de negende ronde was zijn poging weer geliquideerd. In de veertiende ronde rukte Rei- nie Gijtenbeek zich van het peloton los en had in „no time'1 een aardige voorsprong. Maar ook deze poging mislukte. Direct daarop nam Kra mer voor de tweede maal zijn kans waar en mede door de hulp van zijn Utrechtse clubleden, die het pe loton een vrij matig tempo opleg den, werd de voorsprong beter dan - De juichende winnaar van de nieuwelingenwedstrijd Van Brug gen uit Amsterdam op het moment dat hij over de eindstreep zal gaan. eerst. Gijtenbeek ging hem onmid dellijk achterna, maar kon het, mede door zijn voorgaande krachts inspanning niet redden Toen rukte Gerrit van de Brug zich naar voren en onder zijn aanvoering was ook de tweede poging van Kramer tot mislukken gedoemd Inmiddels wa ren achttien van de dertig ronden verreden in een tempo, dat boven de veertig kilometer per uur lag. In de 27ste ronde toen nog drie ronden waren te rijden, verraste Hassing uit Zevenhoven het peloton volkomen. Maar deze renner bleek niet sterk genoeg om de daarna fel ingezette achtervolging van het pe loton te kunnen weerstaan. Ten slotte kon de Amsterdammer Van Bruggen in de eindsprint als eerste over de streep gaan en met bloe men, een ereronde rijden. De uitslag was: 1. Van Bruggen. Amsterdam tijd 55 min. 35 sec. (36 km): 2. R. Janissen, Amsterdam: 3. B. Lute, 'sGraveland; 4. G. v. d. Brug, Amersfoort: 5. R. v. d. Ruit, Amsterdam: 6. Dangerman. Vlaar- dingen; 7. P. van Dicmen, Uithoorn: 3. R. Gijtenbeek, Nijkerk; 9. A. Alen, Utrecht. nu zijn het niet alleen de toeschou wers. waaraan de spanning zo dui delijk merkbaar is. De renners worden, zo mogelijk nog meer dan hiervoor, actief, krommen hun rug gen en gaan op de pedalen staan- De strijd om de beslissende laatste ronde is begonnen. Plotseling schiet van achter het peloton een renner langs de anderen heen naar voren „Daar gaat-ie, nummer 23". En hij gaat ook. onweerstaanbaar. Het is de Amsterdammer Frans Mahn, met rugnummer 23. dezelfde die op zo'n prachtige wijze een premie won, en ook toen van achter uit het pe loton kwam. De renners komen, in niet geheel gesloten peloton, maar wel vrij dicht op elkaar, de laatste hoek om. Zij zijn nog te ver weg om duidelijk te onderscheiden wie aan kop vaan. Maar dan klinkt als één kreet: „Het is 'm. Hij gaat winnen". En hij wint ook. Na één uur, 51 minuten en 38 seconden van zware strijd van vrijwel alle renners uit dit peloton, behalve van Mahn zelf, die steeds achterin reed en niets anders liet zien dan zijn sprint bij het winnen van de premie, schie: de juichende Amsterdammer als eerste over de eindstreep. En als hij, onder daverende toejuichingen, in de bloemetjes gezet wordt en onder de tonen van „Lang zal hij leven" een ererondje rijdt, horen wij naast ons de verzuchting: „Toch v/el jammer dat niet één van die andere renners, die zo hard heb ben gewerkt en de ronde zo aan trekkelijk hebben gemaakt, niet deze eer te beurt valt". Deze ontboezeming is begrijpe lijk, hoewel natuurlijk niet hele maal waar. Tenslotte hebben die anderen hun kans gehad en wachtte Mahn slechts op zijn kans, die hij beter wist te benutten dan die an dere renners, die inderdaad dezo course aantrekkelijk hebben ge maakt. uitlooppogingen Reeds na elf ronden maakte zich een groep van zeven renners, waaronder do Amersfoortcrs Westerhout. Pol cn dc Soester Van Asch, zich los van het pe loton. maar twee ronden later was het veld renners weer bij elkaar. Echter niet lang want Meyer uit 's Graveland die eerst bij die zeven renners was. ging opnieuw aan de haal en hij kreeg steun van de sterke Kloosterziel uit Wezcp- Na een paar ronden op topsnelheid to hebben gedraaid hadden zij een aardigo voorsprong van 25 seconden. Toen werd het peloton wakker cn zette dc achter volging in. Met vrijwel elke ronde werd dc achterstand kleiner, tot vijftien se conden. hetgeen tot de 25ste rondo duurde. Inmiddels had Adriaan Pol tweemaal van-fiets moeten verwisselen De Utrechter Ben van Leur. waarmede hij al zo heel vele malen mooie dticb heeft geleverd, liet Pol niet in de steek en wachte rustig op hem Samen trok' ken zij het peloton achterna cn nauwe lijks hadden zij aansluiting verkregen of Ben van Leur schoot naar voren en ging op zoek" naar dc koplopers On der zijn vurige leiding knaobelde het peloton steeds meer van de voorsprong van de uitlopers af. Het publiek, dat steeds enthousiast was, vuurde dc ach tervolgende renners, zowel als de kop lopers hartstochtelijk aan. Het werd een prachtig duel. mnar het stond bijvoor- baat vast. dat de koplopers deze activi teit van het peloton niet zouden weer staan. Na dertig ronden was het pleit beslecht en lagen de renners weer hij elkaar. Het bleek dat zij de afstand van 36 K M in slechts 54 min. 25 seconden hadden afgelegd, hetgeen betekende da' er met een snelheid van gemiddeld 39.700 kilometer was geicden. „daar gaat pol" Nauwelijks lag het peloton weer bil elkaar of de wedstrijdleiding „stak dc Het peloton vlak na de start „in de bocht". lont weer in het kruitvat" door een premie uit te loven. En deze premlo werd, onder groot enthousiasme van hei publick, in prachtige stijl door Mahn in de wacht gesleept Plotseling klonk ge roep „Daar gaat Pol". En inderdaad, Pol schoot weg. Hij kreeg echter geen hulp en gaf zijn uitlooppoging dan ook spoedig weer op. In de 45ste ronde sprintte met grote snelheid Lern van het peloton weg cn met één ruk nam hij tientallen meters Pol nam een kloek besluit en ging hem achterna, kennelijk met de bedoeling er samen verder op uit te trekken Kloos terziel zng het gevaar echter tiidig en ging met Pol mee. Maar dat was niet naar de zin van het peloton, dat de weg lopers spoedig tot de orde riep. Lem bleek niet geleden te hebben on der deze brutale poging want hij „nam en passant" een premie, uitgeloofd door „De Pedaalridders" mee. Nadat Lcm as sistentie had gekregen van Van Asch uit Soest, probeerden beiden het nog eens, maar het peloton liet zich weer niet verschalken. Het werd tenslotte een kwestie van sprinten cn hoe renners als Pol ook hun best deden de kop te ne men. het lukte hun niet De Amster dammer Mahn was ditmaal de sterkste. Deze amateurwedstrijd was. evenals de nleuwellngstrijd. waarover wij elders een verslag geven, een prachtige pro paganda voor de wielersport. De dui zenden toeschouwers hebben genoten van een harde, maar eerlijke strlld en vooral ook van zeer veel spanning. Dit onderdeel van het Sportfestival 1952, door dc Amersfoortse Sport Stich ting. in samenwerking met ..De Pedaal- ridders" georganiseerd, mag als volko men geslaagd -worden beschouwd. Rcjt ons nog de uitslag weer te geven- 1. Fr Mahn. Amsterdam 1 uur 51 min. 38 sec.: 2 Van Trlgt, Zevenhoven: 3- Adr. Pol Amersfoort. 4. E. Kloosterziel, Wez.ep: 5. L. Hendriks. Oss; 6. J. Lem. Amersfoort; 7. D Meyer, 's Graveland. „In de bocht" tijdens de interes sante „Ronde van Amersfoort" voor Amateurs. Voorop Klooster ziel uit Wezep. Tweede is Lem, derde Pol en slechts ten dele zicht baar links achter Pol de Soester Koor van honderd perso nen met orkest en vier solisten Het Amersfoorts Operakoor. ver sterkt door het Amsterdams Opera koor, geeft a s. Zaterdagavond in de Markthal onder leiding van Kees Hartveld een opera-concert, waar aan een orkest zal medewerken, dat voor een deel is samengesteld uit de leden van de Orkestvereni ging Amersfoort Het vocale ensemble, dat onge veer honderd personen sterk is, zal zes koornummers zingen, o.a. uit Lucia di Lammermoor, Troubadour, Cavalleria Rusticana en „Der Frei- schiitz". Het orkest zal o.m. de ouverture uit de „Zauberharfe" en een intermezzo uit de „Cavalleria Rusticana" spelen. Als solisten wer ken aan het programma mee de so praan Esther de Vries, de tenor Jan van Doorn, de tenor Albert Rees en de bariton Frans Schenk. De so praan zingt o.a. de grote aria van Agathe uit de opera „Der Frei- schütz" en de aria „Voi che sapete" uit de Figaro. Voorts zingt zij een duet uit „La Traviata" met de tenor Albert Rees, die zelf nog een aria uit „La Traviata" zingt. De tenor v. Doorn zingt een aria uit „Joseph" van Mehul en een duet uit Mozarts „Entführung aus dem Serail" met de bariton Schenk. Laatsteenoemde zal ook nog een aria uit „Rigoletto" ten gehore brengen Het schijnt dat het Amersfoortse Operakoor de kin derziekten nu te boven is cn dat het met kracht de toekomst ingaat. Het opcraconcert van as. Zaterdag avond is althans een daad van be tekenis, die veel succes verdient. Tentoonstelling bij Nel van der Chijs Van 14 Juni tot 5 Juli a.s. expo seren in het aardige tentoonstel lingszaaltje aan de Utrechtseweg 102 Margo Steinmetz; met handge kleurde -en geweven japonstoffen enz.; Dirk van Gelder (de schep per van de zomerzegels) met hout gravures, en Nel van der Chijs, die de expositie organiseert, met sie raden. De heer M. Korthals Altes leidt het tentoongestelde werk Zaterdag middag a.s. om drie uur bij de aan wezigen in. Rotterdamse vacantie-instelling vraagt beschikking over al haar huizen (Van een onzer verslaggevers) Veertig jaar geleden stak een aantal Rotterdamse ambtenaren en kan toorbedienden de hoofden en de beurzen by elkaar met het doel te komen tot een goede en goedkopo vacantiemogelijkheid voor velen. Zy richtten de instelling ,,'s Zomers Buiten" op, die vijfendertig jaar geleden de eerste villa van een nu uitgebreid complex voor vacantiegangers te Leusden in gebruik nam. Het veertig- en vijfendertigjarig jubileum is gistermiddag op het terrein van ,,'s Zomers Buiten" gevierd met een receptie, waarby velen uit Leusden, Rotterdam en andere plaatsen blyk van hun belang stelling gaven. De oprichter en directeur van de Rotterdamse vacantie-instelling, de heer H. A. C. van der Kraan Sr., vertelde op deze middag iets over de plannen van ,,'s Zomers Buiten". Op het ogenblik heeft men slechts de beschikking over een kwart van de woningruimtc, daar de rest door Leusdenaren in gebruik is. Na de bevrijding is deze woon ruimte spontaan ter beschikking van de gemeente gesteld, naar het toen heette „voor een korte tijd", maar men vindt het nu welletjes. Gehoopt wordt, dat het volgend jaar weer het gehele complex in gebruik zal kunnen worden geno men. Onbegrijpelijk is dit verlan gen niet, wanneer men weet. dat per jaar meer dan tweehonderd aanvragen voor een deel van een huis binnen komen, terwijl maar vijftig a zestig gezinnen geholpen kunnen worden. ,,'s Zomers Buiten" vervult een belangrijke sociale taak, aldus de heer Van der Kraan. Het devies „Nergens Vrijer, Nergens Blijer" zal echter alleen dan volledig verwe zenlijkt kunnen worden, als alle huizen ter beschikking komen voor het doel, waarvoor de Rotterdam mers indertijd hun guldens en rijksdaalders geofferd hebben. Behalve deze persoonlijke bij dragen heeft ook het Rotterdamse zakenleven in de loop der jaren grote bedragen voor het vacantie- oord beschikbaar gesteld. In 1943 is de N.V. opgeheven, en kwam het vacantiecentrum op naam te staan van de heer Van der Kraan. Deze deelde tijdens de receptie mee. dat zodra voor ,,'s Zomers Buiten" de „bevrijding'1 is aange broken, een stichting zal worden gevormd, waarachter vele Rotter damse concerns zullen staan. Dan zal het ideaal van de stichters ver wezenlijkt zijn. Tijdens deze middag werd de trouwe medewerker van de heer Van der Kraan, „Ome Jan" de Jong, gehuldigd met een doos sigaren. Gelukwensen werden uit gesproken door de heer G. H. Ho- De heer H. A. C. van der Kraan aan het woord tijdens de receptie van ,,'s Zomers Buiten" te Leus den. Links van hem de voorzitter van de Commissie zztt de Zomer gasten. de heer P. van der Linden. ning uit Amsterdam, een van de oprichters, en door de heer G. M. Sieckemeyer uit Rotterdam. Tot de belangstellenden behoorden ver der de Leusdense gemeente-secreta ris. de heer A. F. H. Buining en enkele raadsleden uit deze gemeen te. Fietsende dame gewond bij aanrijding Mevrouw R. uit de Frans Hals straat is gisteren op de Leusder weg aangereden door een motor fiets, toen ze links af de straat waarin ze woont wilde inslaan. Ze fietste naar links, maar lette niet voldoende op het verkeer. De mo torrijder F. botste tegen haar. Me vrouw R. viel op straat en kreeg een hoofdwond. Ze is per zieken auto naar het Sint Elisabethszie- lcenhuis gebracht. Nieuwe Bossche station geopend voor publiek (Van onze correspondent) DEN BOSCH De hoofdvleu- gel van het nieuwe Bossche sta tion is Dinsdagmiddag omstreeks half vijf voor het reizende publiek opengesteld. In deze hoofdvleugel bevinden zich ruime en modern ingerichte plaatskaartenbureaux en de in- en uitgangen. De opening is geschied om de zijvleugels, wel ke in een ver gevorderde staat van opbouw verkeren, te kunnen af bouwen. D'. officiële opening van het gebouw zal in Augustus a.s. plaats hebben. Gouden jubileum van assurantiekantoor Aanstaande Zaterdagmiddag zal met een receptie het vijftigjarig be staan herdacht worden van het as- be- surantiekantoor Wichman-Castein en Spiekermann, dat is gevestigd Kapelweg 21. De oprichter van dit kantoor was wijlen de heer G. Castein. Gerecipieerd wordt van 3 tot 5 uur aan de Kapelweg. Temperatuur Pesie's bad De temperatuur van Pesie's bad is 20°. Klop Poesje T? R werd een tehuis voor een poesje gevraagd, wegens vertrek van moeder poes. Daar mijn vrouw nog al een voorstandster van daadwerkelijke dierenliefde is, zetten wij ons aan de schrijftafel om een katte belletje op te stellen, waar in voldoende tot uiting kwam, hoe bereid wij wel waren, dat kleine ding in ons huis op te nemen. Zes dagen gingen er overheen. Wij hoorden niets van het tijgertje. Haast durfden wij hopen, dat onze brief onbeantwoord zou blijven, toen er plot seling werd opgebeld. Hebt u op dat poesje geschre ven? Ja het is een dotje. Weet u wat, wij zullen hem morgen laten brengen. Het belletje ging en de te lefoon was opgehangen. Wij wisten eigenlijk niet eens met wie of wij gesproken hadden. De brief was on der nummer naar de krant gegaan. Van u>ie zou dat poesje eigenlijk wezen, vroegen wii ons af? Waar om geen naam genoemd, tijdens dat telefoongesprek? Op dat moment begonnen wij argwaan tc krijgen. Waarom wisten wij niet. De andere dag echter be wees. dat wij het wel bij het rechte eind hadden ge had. 's Morgens was er èen grote kist gebracht. Voor dat zij het wist had mijn vrouw het geval geaccep teerd. Een zacht geknor kwam uit de luchtgaten omhoog. Die poes weet ten minste wat spinnen is, dacht mijn vrouw: Het moeten wel dierenliefheb bers geweest zijn om eeh kat zo'n grote kist mee te geven Zij wilde het diertje er uit halen, maar wie schetst haar verwondering toen er een klein varken in bleek te zitten? Knor rend scharrelde hij door de gang en de trap op, over al zijn sporen achter latend. Wij hébben er 'n hok voor getimmerd. We overweaen nu 'n advertentie te plaat sen: tehuis voor een poesje gevraagd! Taraboem Taraboem taraboem, we blazen maar weer eens een feestmars. Dat mag dan ook wel. Met een voorbeel dige ijver blijft men onze acties steunen. Frans en Dikky Korver, Spaarne- straat 100 waren al voor de derde maal met een zak zilverpapier en capsules present. Dat is prachtig jongens. En nu maar weer sparen om de volgende zak vol te krijgen. Van verschillende mede werkers kregen wij toezeg gingen voor tijdschriften, oud papier, enz. We hopen van harte, dat de mensen, die de opdracht kregen, deze adressen langs te gaan zich aan hun belofte heb ben gehouden. Indien er nog hier en daar adressen zijn, die in het vergeetboek zijn geraakt, laat men don even bellen '4192 of 6235). Als er een fout is begaan, dan bij voorbaat onze ex cuses. Onze dank gaat ook uit naar de families die ons boeken gaven. Zo van tijd tot tijd maken wij er veel mensen gelukkig mee. Wy lazen De Cobu-Boys Klok. Daarin wordt de jaarver gadering van de v.v. Cobu Boys aangekondigd. Op 19 Juni a.s. komt men daar toe in het clublokaal ach ter café Kreyne bijeen. Er wordt een oproep gedaan om als Cobuancn aan de actie van de KNVB om het Kankerinstituut te steunen gevolg te geven. De Cobu- anen zullen wel niet ach ter blijven. Ons Clubblad, het orgaan van de korfbalvereniging Het Soesterkwartier, geeft een overzicht van de be reikte resultaten in de competitie. Uit dit over zicht blijkt, dat de vier twaalftallen tot een bevre digend resultaat zijn geko men. Jammer, dat het tweede twaalftal in net zicht van de haven strand de. Het derde twaalftal bleef ongesla'gen. In 't clubblad staat ver der. dat voor de korfballers de komkommertijd is aan gebroken. maar een ding blijft er te doen: trainen en nog eens trainen. In het orgaan van de club der militairen De In stuif schrijft, de voorzitter, de heer Th. van Laar, een stukje over de Avondslui ting. Op prettige wijze ver telt hij iets over de diepere zin van zo'n avondsluiting, waarvan hij o m. zegt, d3t het goed is zich iedere avond in de kring der ka meraden een minuut of tien te concentreren om het Woord Gods. Automarkt Niet zo heel lang geleden schreven wij in het Stads- venster het een en ander over de automarkt Er zijn neringdoenden in de stad, die dat parkeerverbod in de Langestraat tijdens de automarkt niet kunnen even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgeD van tien tot twa.\lf aur. waarderen. Er zitten tal van kanten aan dit vraag stuk. Het is in ieder geval zo, dat er enige controle moet zijn op de toevoer van auto's tijdens de markt. Het zou kunnen gebeuren, dat men buiten de markt om aan het handelen sloeg bijv. in de Langestraat. Dat zou men gedurende de ge hele markttijd kunnen doen. Om dit euvel tegen te gaan heeft men een par keerverbod ingesteld. Het is meestal zo in het leven, dat de goeden onder de kwaden moeten lijden. Een vraagbaak Onlangs heeft u in uw krant veel kunnen lezen over de organisatie der Be scherming Bevolking. U heeft door die artikelen ongetwijfeld een inzicht ge kregen in deze omvangrijke organisatie, u kunt er nop, meer over te weten komen Er ziin enige brochures over deze materie versche nen. De titels zijn „Be scherming Bevolking en CJ" en „Vraagbaak Bescher ming Bevolking". De boek jes zijn uitgegeven door de Stichting Bevordering Be scherming Bevolking, Park straat 105. 's Gravenhage.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2