DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Eisenhower laat zich niet meer souffleren Italiaans-Perzisch millioenen-contract Politieke raadgevers ter zijde geschoven Russen schieten Zweedse vliegtuigen neer Chinezen bereiden zich voor op atoomoorlog Chauffeur zonder rijbewijs maakt brokken Britse straaljagers boven Oost-Duits gebied? Britse spion werkte voor Russische ambassade „IK BEN GEEN MEDICIJNMAN Hockey-ers voor Finland Bestuurder en vier kinderen gewond bij botsing Olie in ruil voor techniek en producten Jongetje van zeven jaar gewurgd Bus slipte, motor rijder gedood Eiiorme explosie bij Poesan Zestien Indonesiërs gedood bij overval 12e Jaargang:, no. 139 Maandag 16 Juni 1952 Opgericht door de Stichting ..Het Parool' - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Ameftfooit Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER IN het kader van de Amsterdam se Sportweek werd de jaarlijkse snelheidswedstrijd voor kellners en bediensters gehouden. Deze foto werd gemaakt tijdens de finale der serveuses. Geheel rechts de udnnares, mej. Bep Hagen. DETROIT. Voordat Eisenhower Zaterdagavond laat in het stadion een grote rede hield voor duizenden toehoorders, heeft hij aan een lunch van zijn aanhangers laten weten, dat hij er genoeg van heeft om redevoeringen voor te lezen, die door zyn politieke raadgevers zijn opgesteld. Hij wil zich geen woor den in de mond laten leggen betreffende een onderwerp, waar mede hij niet grondig vertrouwd is en zal trachten op vragen te antwoorden op zo'n manier, dat er duidelijk uit zal blijken, hoe hy over de kern der dingen denkt. „Als deze eerlijke en fatsoenlijke houding niet genoeg is, dan 'kan ik alleen zeggen, dat zfj de enige is, die ik kan aannemen." „Ik ben geen medicijnman en ik Eisenhower vervolgde: „Niemand heb geen panacee voor al onze moei lijkheden. Maar ik heb Amerika lief en lijn welzijn is mijn werkelijke grondzorg. Als ik blunders maak. dan hoop ik dat mijn vrienden die zullen verontschuldigen." In een geïmproviseerde rede in het stadion zette Eisenhower later uiteen, waarom het Amerikaanse le ger in de tweede wereldoorlog Ber lijn nfet had bezet. „Onze politieke chefs hadden ons bevolen. 200 mijlen ten Westen van Berlijn halt te houd-en." zei hij. „Op het ogenblik dat de geallieerden naar Berlijn hadden kunnen opruk ken, bevonden onze strijdkrachten zich op 300 mijlen van Berlijn, en tussen ons en Berlijn lag de rivier de Elbe. De Russen waren op 30 mijlen ten Oosten van Berlijn en hadden de laatste hinderpaal achter de rug. Op dat ogenblik, toen wij met heldhaftige inspanning hadden kunnen oprukken, hadden wij twee andere dingen te doen. Een daarvan was. de Russen uit Denemarken te houden en onze linkerflank naar vo ren te schuiven om dat dappere kleine land te behoeden voor bezet ting door een tweede groep dicta tors. Dat hebben wij gedaan. Berlijn was op dat moment een verwoeste stad. wat voor zin had 't te trachten het te nemen, en nog wel" nadat onze politieke chefs ons al hadden gezegd, dat wij een linie op 200 mijlen ten Westen van Ber lijn moesten bezetten' Nadat wij de Elbe-linie hadden ingenomen en Leipzig hadden bezet moesten wij 150 mijlen terugtrekken om halt te houden waar onze politieke chefs ons hadden bevolen halt te houden." Eisenhower deelde mede. dat maar schalk Tsjoeikof hem had verteld, dat hij voor de inneming van Ber lijn 22 divisies en 2500 kanonnen had gebruikt en daarbij 10.000 man had verloren. AMSTERDAM. De volgende spelers zullen deel uitmaken van de Nederlandse hockeyploeg, die naar de Olympische Spelen zal worden afgevaardigd: Mulder (Amsterdam), Derckx (Venlo), Drijver (Togo). An- clon (Kampong), Loggere (Laren). Tiel (HHIJC), Van Heel HHIJC). Boerstra (HHIJC), Kruize (HHIJC), Esser (Togo), Wery (HHIJC), van der Valk (Delftse Studenten), Tee kenbroek (Togo). Bouwman (BMHC) en Anjema (Togo). Chef d'équipe is jhr L. J. Quarles van Ufford. WINTERSWIJK, De 46-jarige W. F. A. uit Ruurlo, die een aantal kinderen had meegenomen op een autoritje, reed Zaterdagmiddag op de rijksweg naar Ruurlo ter hoogte van de Kattenberg in volle vaart tegen een boom. De bestuurder en zijn elfjarig dochtertje, alsmede het vijfjarig dochtertje en elfjarig zoon tje van A. J. A. en de tienjarige J. Th. W., allen uit Ruurlo, werden zo zwaar gewond, dat zij naar het zie kenhuis in Winterswijk moesten worden overgebracht. De zesde in zittende, een elfjarig zoontje van de familie N. uit Hengelo (G.), dat te Ruurlo logeerde, kwam met de schrik vrij. Hoewel de slachtoffers allen ernstige inwendige kneuzingen opliepen, is hun toestand niet levens gevaarlijk. van de dapperen van 1952 heeft zich aangeboden om de 10 000 Ameri kaanse moeders uit te kiezen, wier zonen opgeofferd hadden moeten worden voor de inneming van een waardeloos object." Omtrent de staking bij de Ame rikaanse staalbedrijven verklaarde Eisenhower: „Het is buiten kijf, dat wij bij de poging, om dit vraagstuk op te lossen, een staaltje van onbe kwaam leiderschap hebben gezien Op een persconferentie heeft Eisenhower Zondag verklaard, dat het zijn bedoeling in het geheel niet was om zijn politieke raadgevers te „berispen", door geen gebruik te maken van een voorbereide tekst. ROME. Dc Italiaanse Fctroleummaalschappij voor het Midden-Oosten heeft op 17 Februari te Teheran een contract getekend, krachtens hetwelk Perziè 20 millioen ton olie zal leveren In ruil voor Italiaanse technische kennis en Italiaanse goederen. Dit contract Is gesloten met de Nationale Iraansc Petroleummaatschappij. De uitvoering van het contract wacht op de beslissing van het Internationaal Gerechtshof te Den Haag Inzake het ge schil met Engeland, respectievelijk met de Anglo-lraanse Olie Cy, zo deelt Associated Press mede. De Italiaanse Petroleummaat schappij voor het Midden Oosten (EPIM) heeft 200 000 ton van het eerste jaarlijks quotum, overeen gekomen in bovengenoemd con tract, verkocht aan de Zwitserse maatschappij Bubenberg. Deze olie zal in Italië worden geraffineerd. Een woordvoerder van de EPIM weigerde de prijs van de aan Bubenberg verkochte olie bekend te maken. Wel ontkende hij, dat deze voorraad beneden de markt gekocht zou zijn. De Zwitserse maatschappij zal het geraffineerde product in Zwitserland distribueren De Zwitserse regering heeft, na stappen van de Engelse ambassa deur te Bern. de Zwitserse maat schappij gewezen op het risico, dat zij loopt met het kopen van Per zische olie. Volgens een te Oslo verschijnend dagblad heeft de Perzische rege ring aan Noorse firma's 550.000 ton olie aangeboden tegen een prijs. NORG. (Drenthe). In een bosje, dicht bij de Rijkswerkinrichting is Zaterdag een zevenjarige jongen le venloos aangetroffen Het kind was reeds van Zaterdagmorgen af zoek en is pas tegen de avond, half verscho len onder het gebladerte, gevonden. Justitie en rijkspolitie stellen een on derzoek in, aangezien het kind ge wurgd werd. (Van onze correspondent) GRONINGEN. Een vrachtauto die Zaterdagmiddag uit de richting Helpman de Hereweg voorbij de Natte Brug in de stad Groningen opreed, begon plotseling op het door een hevige onweersbui glad gewor den wegdek te slippen. De wagen draaide een slag om en reed toen pardoes tegen een motor op. De motorrijder, de 33-jarige ongehuwde S. A. B. uit Haren, overleed korte tijd daarna. Vijftien inzittenden vermist - Zweeds kabinet belegt spoedzitting STOCKHOLM. Sinds Vrijdag werd boven de Baltlsche Zee een Zweedse militaire Dakota, met acht man aan boord, vermist. Hedenmorgen ls een van de vliegtuigen, die naar het vermiste toestel zochten, een Cata- lina-vliegboot van de Zweedse zeereddingsdienst, door Russische straal jagers neergeschoten. Van de bemanning, zeven koppen, heeft men niets meer vernomen. De Catalina-vliegboot, die onge wapend was. had vanmorgen om drie uur een laatste contact met de grond. Zij meldde toen, dat zij bij het door de Sowjets bezette eiland Dago. door twee Russische Migs werd aangevallen en zou trachten zo snel mogelijk haar basis te bereiken. Na ontvangst van dit bericht zond de Zweedse luchtmacht, die al verschillende on gewapende vliegtuigen in de lucht had. om naar de Dakota te zoeken, gewapende straaljagers uit. De Zweedse marine harerzijds liet torpedobootjagers aan het zoe ken deelnemen. De bemanning van een van deze schepen heeft later op de morgen het wrak van de Dakota ontdekt. Volgens zich aan boord bevindende deskundigen zou zijn gebleken, dat ook dit toestel door Russische vliegtuigen moet zijn neergeschoten. Van officiële zijde is dit echter nog niet beves tigd. Het zoeken naar de Catalina wordt nog voortgezet. In het gebied, waar de beide Zweedse toestellen verdwenen zijn, houden de Russen op het ogenblik uitgebreide vloot- en luchtvloot- manocuvres. Na de vermissing van de Dakoto. op Vrijdag, hadden de Zweden aan de Russen en Finnen verzocht, aan het opsporingswerk deel te nemen. Een antwoord daar op werd echter niet ontvangen. Premier Erlander. die vandaag een bezoek aan Norrköping zou brengen, heeft dit afgelast. Hij heeft een spoedzitting van het Zweedse kabinet uitgeschreven, AAN FRONT IN KOREA SEOEL De Chinezen Ln Korea bereiden zich voor op een moge lijke strijd met atoomwapens. Dit is medegedeeld door de Amerikaanse commandant te velde aan dc Britse minister van Defensie, Lord Alexander, die op het ogenblik Korea bezoekt en vandaag de krijgsgevangenkampen op het eiland Koje inspecteerde. Zes weken lang. zo werd aan Lord Alexander verklaard, zijn de Chinezen reeds bezig met het aan leggen van onderaardse loopgraven in de harde klei en de rotsen van het frontgebied. Het feit, dat deze gangen op grote diepte worden aangelegd, heeft in geallieerde kringen dc mening doen postvatten, dat zij bestemd zijn als schuil plaatsen tegen aanvallen met atoombommen en atoomgranaten. Iets van deze werkzaamheden heeft Lord Alexander kunnen waarnemen, toen hij gisteren met de commandant van het Ameri kaanse achtste leger, generaal Van Fleet een vliegtocht maakte boven het gebied van Tsjorwon. waar de vorige week verbitterd is gevoch ten. waarop het Zweedsc-Russische vliegtuigincident zal worden be sproken. Botsing tegen bus; vrouw een shock, auto kapot ROTTERDAM. De auto zwaar beschadigd, de vrouw een shock cn hijzelf diverse snijwonden. Dat was het droevige lot van de fabrieksar beider H. M. L. uit Tilburg, die geen rijbewijs en geen auto had. maar zich daar weinig aan stoorde. Want hij moest en zou toch een autotochtje maken. Bij een garage in Tilburg huurde hij daartoe Zondag een auto en tuf te met zijn vrouw in dc richting van Scheveningen. Onderweg pikte hij nog een Spaanse student op. die graag mee wilde liften. Waarschijn lijk zijn de verkeersregels voor de automobilist even onbegrijpelijk ge weest als de taal van zijn lifter. Op de Statenweg in Blijdorp verleende hij tenminste geen voorrang aan een bus van de RET. Een aanrijding volgde, de motorkap en de radia- teur werden totaal vernield en dc drie inzittenden moesten met snij wonden naar het ziekenhuis aan dc Coolsmgel worden vervoerd. Het ernstigst was de vrouw er aan toe. die later met een shock naar het ziekenhuis in Tilburg is vervoerd. De automobilist-zonder- Russisch protest rijbewijs zit op het politiebureau te overpeinzen wat hij de baas van de garage moet vertellen. De Spaanse lifter is met een verband om zijn hoofd het ziekenhuis uitgelopen en verder gaan liften naar Schevenin gen. 10^ onder de huidige prijs van de wereldmarkt De Noorse regering echter verklaart niets van olie transacties te weten Noorse olie- en scheepvaartkringen hechten aan de berichten weinig geloof. Ook heeft de Perzische regering, volgens dit dagblad, Noorse firma's gepolst over de exploitatie van de Perzi sche zwavel- en chroommijnen. De exploitatie zou. óf geheel in handen van Noren komen, óf opgedragen worden aan een gemengd Noors- Perzisch bedrijf. Voorts zou uit Teheran een aanvraag zijn ontvan gen betreffende Noorse belangstel ling voor de overneming van de fehele Perzische kustvaart. Voor- opig zou men drie of vier vracht boten nodig hebben voor transport van olie. Perzische autoriteiten hebben Zondag bevestigd, dat de tanker .Rose Mary" tegen het einde van de vorige maand met 800 ton ruwe olie uit een Zuid-Perzische haven is uitgevaren. Het schip heeft op dracht ontvangen de haven van Aden een Brits protectoraat niet aan *t doen cn alleen instruc ties van de i aatschappij Buben berg op te volgen. Bericht wordt, zo meldt A P. dat de Anglo-Iranian heeft geprobeerd de Zwitserse maatschappij Buben- ber, die de „Rose Mary" heeft ge charterd, te bewegen het terug te roepen en dat dit aanbod vergezeld is gegaan van een belangrijk stcr- lingaanbod en de verzekering, dat elk geleden verlies zou worden goed gemaakt door gratis levering van ruwe olie. Grootste arsenaal In Korea gedeeltelijk verwoest POESAN. Dc grootste Ameri kaanse munlticopslugplaats in Ko~ rca ls vanmorgen door een gewel dige ontploffing gedeeltelijk ver nield. De explosie, die geschiedde bU Haeocnde. twaalf mijl ten Noor den van Poesan. deed de tijdelijke Zuldkoreaanse hoofdstad op haar grondvesten trillen. In het gebied opereren grote groepen guerrilla strijders. In officieuze berichten wordt melding gemaakt van sabo tage. Volgens de eerste berichten liep slechts een Amerikaanse soldaat verwondingen op Twee anderen worden echter nog vermist. Een Amerikaans officier heeft meegedeeld dat twintig tot dertig duizend Koreanen uit de omgeving van Haeocnde, waar nog grote bran den woeden, geëvacueerd zijn In lange ryen sjokken zij voort langs de verlaten landwegen en voe ren hun schamele bezittingen met zich mee. Groots défilé langs as van in Auschwitz omgekomenen (Van onze correspondent) AMSTERDAM Duizenden Ne derlanders. waarvan velen bossen bloemen droegen, hebben Zondag middag gedefileerd langs de urn met as van in het concentratiekamp Auschwitz omgekomenen, welke was geplaatst in de aula van de Coöp Ver. Uitvaart-verzorging in de P. C Hooftstraat. De urn zal worden bijgezet in een speciaal graf. dat de gemeente Amsterdam heeft geschonken aan het comité „Bijzetting urn-Auschwitz". Vóór het dófiló woonde een hon derdtal genodigden een korte plech tigheid bij, waar de heer S. Goud smit de urn een symbool voor allen noemde ..Laat hij zijn een wekroep tot waakzaamheid." zei hij, „wij willen niet alleen herdenken, maar ook manen tegen dc krachten, die over zijn cn ons opnieuw bedrei gen. Een vermaan dus tegen de daders, maar ook tegen dc duiders." BERLIJN Het Oost-Duitse persbureau heeft Zaterdag gemeld, dat de Russische autoriteiten heb ben geprotesteerd tegen een be weerde schending van het Oost- Duitse luchtruim door twee Britse straaljagers, die Donderdag j.l. zou hebben plaats gevonden. De straal jagers zouden boven het gebied van Zwingc, ten Westen van Nord- hausen, in Thüringen, op een hoog te van achthonderd meter twaalf tot vjjftien kilometer boven Oost- Duits gebied hebben gevlogen. In het schriftelijke Russische protest, dat Vrijdag door generaal- majoor Troessof werd gericht tot de plaatsvervangende chef-staf der Britse bezettingstroepen, wordt verklaard dat de Britse militaire autoriteiten „ten volle verantwoor delijk worden gesteld voor even tuele gevolgen van onwettige vluchten door Britse vliegtuigen over Oost-Duits gebied". De postverbinding tussen de Wes telijke sectoren van Berlijn en de Oostelijke sector, waarheen ook post voor de Oost-Duitse zone wordt gezonden, is Zaterdagavond verbroken naar aanleiding van het aanhouden van een postwagen door de Oost-Duitse politie. De wagen maakte de gebruikelijke tocht. In de loop van de week zullen over de kwestie der postverbinding be sprekingen worden gehouden, aldus hebben West-Berlijnse postambte naren verklaard. In Berlijn komen steeds meer be richten binnen over verspreid ver zet van Oost-Duitsers tegen hun evacuatie door de volkspolitie uit de nieuwe veiligheidsgordel langs Iets warmer weer Van Maandagavond tot Dinsdagavond: Aanvankelijk wei nig. later weer toene mende bewolking maar bijna overal droog weer. Zwakke later matige Zuid- Westelijke wind. Iets wanner. 17 Juni Zon op 4 u 19 m onder 21 u 3 in Maan op 1 u lq m on der 16 u 14 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp. Nccrsl Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 u. Oslo Onbew. Z. 3 17 C 0.5 mm Stockholm Zw. bew. Z W 5 21 2 Helsinki Gch. bew. Z W 6 21 9 Edinburgh Licht bew W.Z.W. 4 16 0 Londen Licht bew W. 2 16 0 KopenhagenZw. bew. W Z w 7 15 0 Amsterdam Zw. bew Z.Z.W. 4 11 7 Gcnève Licht bew Z. 1 29 6 Parijs Zw. bew. Windstil 23 0 Bordeaux Half bew. W 2 29 0.5 Nice Onbew N W 2 25 0 Berlijn Zwbew. W.N.W 3 18 13 Frankfurt Zw bew. N N.W. 3 23 0 München Licht bew W. 6 25 6 Wenen Regenbui W. 3 27 0.1 Locarno Zw. bew. Z. 1 24 2 de grens met West-Duitsland. In Heiligenstadt, Nordhausen. Mühl- hausen en Langensalza. alle gele gen in Thüringen. hebben tussen dorpsbewoners en de volkspolitie korte doch hevige gevechten plaats gehad, toen kleine boerderijen moesten worden ontruimd. Eerste Kamer stemt in met bescherming bevolking Burgemeesters te veel uilvoerders gemaakt DEN HAAG Uit het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de wetsontwerpen m zake de be scherming van dc bevolking blijkt, dat twee groepen van „vele leden" (klaarblijkelijk KVP en PvdA) waardering hebben voor de voor gestelde maatregelen. Zij zijn van mening, dat men het juiste midden heeft gevonden tussen de bemoeiing van de centrale en de locale over heid. Andere leden, die men onder de AR of CH zal moeten zoeken, zijn het hiermee in het geheel niet eens De wetsontwerpen tonen naar hun mening sterk centralistische tenden ties. De burgemeester wordt te vee) gemaakt tot een uitvoerder van voorschriften. Niettemin zullen deze leden niet tegen de ontwerpen stem men Er is een vrijwel algemene over tuiging. dat de geraamde 80 mil lioen niet toereikend zijn Het wordt minder juist geoordeeld, dat een groot deel van de met de be scherming van de burgerbevolking gemoeide uitgaven ten laste van de gemeenten worden gebracht. DJAKARTA Driehonderd Mos- lem-guerillastrijders. die van de bergen ten Zuiden van Bandoeng uit opereerden, hebben in het dorp Madjalala zestien inwoners om het leven gebracht. Zij hebben eerst de post van de militaire politie in het dorp aan gevallen en een lid gedood en daarna het bureau laten afbranden. Vervolgens vielen zij de dorpelin gen aan. MET HEVIG GEKRAAK stortte Zondagmiddag in Valkenburg (L.) een deel van een houten tribune in, waarop duizend toe schouwers stonden tijdens de na tionale wegkampioenschappen wielrennen. Als door ccn wonder bleek niemand zwaar gewond, tien licht gekwetsten werden naar het ziekenhuis gebracht, waar zes ter observatie moesten blij ven. De tribune stond links op de achtergrond, na het ongeluk verdrongen de mensen zich op de resten en werden de gewon den ijlings'weggevoerd. Bemiddeling van.Prins gevraagd voor gegijzelde journalist AMSTERDAM. Een groot aan tal illegale vrienden van de gegijzel de journalist A. Hommerson heeft Zaterdagmiddag een telegram gezon den aan Prins Bernhard. Het tele gram luidt als volgt" .Bona fide ille gale vrienden van Hommerson vra gen eerbiedig de aandacht van Uwe Koninklijke Hoogheid voor de moei lijke situatie, waarin de gijzelaar- journalist zich nu reeds meer dan vijf weken bevindt. Zouden uw be middeling op zeer hoge prijs stellen Brengen in herinnering dappere hou ding van de journalist tijdens dc be zetting". Gromyko's benoeming Russische toenadering? MOSKOU De benoeming van Gromyko tot ambassadeur te Lon den heeft volgens diplomatieke krin gen te Moskou de bedoeling nieuwe nadruk te leggen op de betrekkin gen tussen Engeland en Rusland. Men heeft opgemerkt dat de laat ste tijd in de Russische pers de aanvallen op Engeland steeds af nemen. De laatste tijd onthoudt de Rus sische pers zich vrijwel van aan vallen op Churchill, die vele jaren haar voornaamste doelwit was. Londertse bladen vragenWaar is Pavel Koeznctsow (Van onze correspondent) I Hij is nu drie jaar bij het ministe- LONDEN Met grote koppen rie in dienst en is als radio-telegra- brachten de populaire bladen Zaterdag het bericht, dat 's avonds te voren een radio-telegrafist van het Foreign Office, de 24-jarige William Martin Marshall was gear resteerd wegens het overtreden van de „Official Secrets Act"' en dc „Daily Mail" wist zelfs te vermel den, dat de arrestatie in een park in Zuid-Londen was geschied, waar Marshall een ontmoeting had met iemand van een buitenlandse am bassade. Deze laatste had zich op het diplomatieke privilege beroepen en had na dc aanhouding weer zijns weegs kunnen gaan. Met de snelheid» waarmee dc eerste phase van het Engelse straf proces pleegt te werken, binnen 24 uur na een arrestatie moet immers een magistraat in het openbaar de beslissing nemen of er grond voor voorlopige hechtenis bestaat zou in de loop van Zaterdag meteen al blijken, of dit opzienbarende bericht waar was. En inderdaad, het was waar. Met park en al En de man van dc bui tenlandse ambassade was een Rus. de heer Pavel Koeznetsow. tweede secretaris aan de Russische ambas sade. De politie voerde aan. dat Mars hall „op verschillende punten en op verschillende tijdstippen aan Koeznetsow informatie ter hand had gesteld, die bedoeld was (of kon blijken) direct of indirect van nut te zijn voor een vijand, zulks in strijd met afdeling 1 (c) van de „Official Secrets Act." Marshall, die nu tot 21 Juni in voorlopige hechtenis wordt geh den, en dan opnieuw ;.a] voork men. lijkt de in deze geval) bruikelijke kleurloze, door n fist ook in het Midden-Oosten en aan dc Engelse ambassade in Mos kou werkzaam geweest. Al verzendt iemand in zijn po sitie naast gewone telegrammen-ook natuurlijk geheim en gecodeerd ma teriaal, dan wil dit nog niet zeggen, dat een radio-telegrafist toegang tot de codes heeft. De telegrammen ko men namelijk in gecodeerde toe stand in de radiokamer. Tot 21 Juni zal men nu vermoe delijk niets verder van de zaak horen Een puzzle, die de populaire kranten vandaag bezighoudt is de vraag: Waar is nu Pavel Koeznet sow? Volgens sommige berichten zou er een meneer Koeznetsow. zon der voorletters, op de passagierslijst hebben gestaan van het Russische schip „Belostrow"'. waarmee Zater dag de heengaande Russische am bassadeur Zaroebin uit Londen ver trok. De Russische ambassade zeide op informatie echter slechts, dat men meende, dat Koeznetsow nog in Londen was. Argentijns schip gezonken opvarenden vermist BUENOS AIRES. De Argon- tijnse vrachtvaarder „Lucho 4" be richtte Vrijdagochtend radiografisch op tien mijl uit de kust van Pata- goniè (de Zuidelijke punt van Ar gentinië) zinkende tc zijn. De uit achttien koppen bestaande beman ning verliet het schip en ging in do sloepen. Sindsdien is niets meer van - schip of opvarenden vernomen. De - kust van Patagonic wordt geteisterd - - door hevige sneeuwstormen. Men op- vreest, dat de schipbreukelingen om vallende brave jongeman te zijn. I het leven zijn gekomen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1