Sportfestival 1952 was een succes STADSVENSTER Ab Voorn, een schilder van formaat R J. van Ruyven ter aarde besteld Vuurwerk De heer Beijer gehuldigd met stapels sigaren DE HEER B. VERSCHUUR: Sportief en organisatorisch hijzonder geslaagd Schilderijen van Nijkerker zijn als blijde gedichten DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amersfoorter uit oud geslacht werd alom gewaardeerd Zeep bij OMO - water bij vuur ZEVENTIG JAAR KOORZANGER v_ 2 Maandag 16 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) Het Amersfoorts Sportfestival 1952 is naar raün mening zowel sportlef als organisatorisch een succes geweest. Hoe de uitkomsten financieel zun kan ik nu nog niet zeggen maar het doel om aan dit sportfestijn geld over te houden zal deze eerste keer zeker niet zijn bereikt. Een volgende keer zal dit veel eerder mogelijk zijn. Men moet voor zulke evenementen eerst de belangstelling wekken en wat dit betreft heeft dit eerste sportfestival een uitmuntende basis gelegd om een volgend ja3r op voort te bouwen indien dit het bestuur van de Sportstichting wenselijk en mogelijk lijkt. Aldus sprak de heer B. Verschuur, de directeur der Amersfoortse Sport stichting en voorzitter van het organisatie-comité van het Sportfestival, toen wij Zaterdagavond na het besluit van het festival een onderhoud met hem hadden. De heer Verschuur, die de motor van het festival is geweest en waar van ieder ingewijde weet, dat hij er zeer veel werk voor heeft verzet, schreef het welslagen van dit voor Amersfoort unieke sportgebeuren gebieden en hoe jammer het is dat dit fraaie Amersfoortse bezit zo wei nig wordt gebruikt. In sportief en organisatorisch op zicht ben ik zeer tevreden, aldus be- echter in de eerste plaats toe aan de s^°1?to c^eiriieer J^ei[fK^UUr 6Ia ken, ook dankbaar, dankbaar aan de velen, die met tal van opofferingen dit eerste Amersfoortse Sportfestival prachtige samenwerking, die er in 't organisaite-comité en in de diverse subcommissies is geweest en het knappe, vakkundig ogranisatorische werk, dat door tal van medewerkers is verzet. Daarbij prees hij de mede werking van de pers en de politie en was hij vol lof over de arbeid van het terrein- en badpersoneel van de Sportstichting, dat er steeds voor zorgde, dat de outillage perfect in orde was, zodat er van de zijde der deelnemers (en sportlui zijn op dit punt vaak lastig!) geen enkele klacht is vernomen. Belangstelling gewekt Door dit sportfestival, waar Amers foort een week va i gedaverd heeft, is onze stad weer eens meer „sport- minded" geworden, aldus de heer Verschuur, is er grotere belangstel ling voor de sport gewekt, met name ook voor die takken van sport, die tot nog toe in onze stad weinig publiek trokken of zelfs helemaal niet of slechts sporadisch in onze stad waren beoefend. De heer Ver- (Van een onzer verslaggevers) Het was een groot en machtig vuurwerk dat Zaterdagavond het Amersfoortse Sportfestival 1952 be sloot. Men zal niet van ons ver wachten dat wij alle wentelende zonnen en draaiende molenwieken, de vuurspuwende vonkenregenende vuurpijlen en de oorverdovende knaleffecten memoreren, al maken wij dan een uitzondering voor het rondwentelende vuren mannetje, dat in zijn verrichtingen aan een zeker stenen „manneke" in Brussel deed denken. Bijzonder aardig was het optrederf van een ploeg turnsters, die een dansje uitvoerden in het sprookjesachtige licht van grote pot ten Bengaals vuur. Meer dan jam mer was het daarom dat, waar schijnlijk door de weersomstandig heden, grote wolken rook van het vuur naar de grond sloegen, waar door voor een groot deel van het publiek dc overigens feeëriek be lichte verrichtingen der dames nau welijks te volgen waren. Een vol gende keer moet men dit optreden o.i. toch herhalen maar dan met zodanige voorzorgsmaatregelen, dat men geen last van de rook heeft. Ook zullen de vuurpijlen dan zo afgeschoten moeten worden dat men de vuurfonteinen ook op de over dekte tribune kan zien. hebben gemaakt tot wat het geweest een waarlijk sportfeest en een sportief feest, dat vruchten zal dra gen voor de sport en de lichamelijke opvoeding in onze stad en waaraan zeer velen mooie herinneringen zul len bewaren. Eindexamen Amersfoorts Lyceum Voor het eindexamen van de Gym nasium-afdeling van het Amersfoorts Lyceum slaagden: R. Fruin (ex. AS. Postuma (ex. A): S C. Romijn (ex. B.); E. C. H Veendorp (ex B.); H. M. Veen- dorp (ex Bl. Afgewezen l candidaat. B. VERSCHUUR schuur wees op de propagandistische waarde, die dit festival heeft gehad voor de gymnastiek en de athletiek, het korfbal, het handbal en ook voor rugby en niet te vergeten voor de zelfvcrdedigingssporten, zoals scher men. judo en boksen. Voor het eerst heeft men windhondenrennen gezien, er zijn uitstekende voetbalwedstrij den geweest, een goed paardensport- programma en 'n attractieve wieler wedstrijd, die zeer veel publiek trok. Goed gehalte Voor de propaganda was het ook zo belangrijk, aldus de heer Ver schuur, dat wij in het algemeen sport van zeer goed gehalte te zien kregen. Behalve de mooie demonstraties, die onze eigen turnverenigingen op de openingsmiddag gaven, hebben wij op die middag het eerste-klas turnen van de Nederlandse kampioensploeg tafelspringen (Simson uit Amster dam) gezien en 's avonds in 't Open luchttheater het magnifieke werk van de Nederlandse Olympische damesturnploeg. Maar ook b.v. op het gebied van handbal, korfbal en rugby werd in ons festival klasse- werk te zien gegeven Juist het in schakelen van voor hun sport natio naal representatieve ploegen en indi viduele krachten is propagandistisch van zeer grote waarde. Maar op dit festival is eveneens getoond, dat Amersfoort zelf op sportief gebied het een en ander vermag. Dit bleek o.a. uit de prestaties van onze (win nende) scherm-, judo- en poloploeg. om maar een greep te doen uit de sporten, die op het programma ston den. Dc deelnemers zelf (er waren er in totaal meer dan 1100) verdienen een compliment voor hun sportivi teit (er is geen wanklank geweest) en voor de betoonde discipline, die maakte, dat het hele festival precies op de klok kon worden afgewerkt en zelfs op het halve uur achterstand, Zateudagmiddag ontstaan door het te laat arriveren der Antwerpse zwem mers, nog een kwartier kon worden ingelopen. Dit samenwerken in groot verband en dit gezamenlijk organi seren heeft ook de band tussen de verschillende Amersfoortse sportver enigingen versterkt, aldus dc heer Verschuur en dat op zich zelf is al van betekenis. En het is ook van be lang, dat weer eens is bewezen hoe Ïirachtig ons openluchttheater zich eent zowel voor dans als voor demonstraties op verschillende sport- „Neptunus" zwemt in Zaandijk In het dames-waterpolotournooi te Zaandijk, georganiseerd door de aldaar gevestigde vereniging Nereus, is de Amersfoortse damesploeg vierde geworden. Het team was zeer ver zwakt door het niet aanwezig zijn van de zwemsters Ina de Gans en Ada Scheerder. Aan dit tournooi namen deel de ploegen HZC (Hilver sum), DWT (Haarlem), Neptunus (Amersfoort) en Nereus (Zaandijk). Neptunus verloor van DWT met 50 en van Nereus met 32. In een eveneens in Zaandijk ge houden adspirantentournooi eindig den de Neptunus-adspiranten op de derde plaats. De deelnemende ploe gen waren: HPC (Heemstede). HZC (Hilversum). Nereus (Zaandijk) en Neptunus (Amersfoort). Neptunus speelde tegen HPC met 22 gelijk. HPC werd winnaar door strafworpen. Neptunus won met 61 van HZC. (Van een onzer verslaggevers) Dc Kunstschilder Ab Voorn, die te Ngkerk woont exposeert tot 5 Juli a.s. In de Amersfoortse Academie van Bceledende Kunsten een deel van zijn schilderijen. Dr L. J. van der Lof. voorganger van de Remonstrantse ge meente te Amersfoort, leidde Zaterdagmiddag J.I. Voorns werk bij de tal rijke aanwezigen in. Volgens dr Van der Lof leert men Ab Voorn het best kennen uit zijn tekeningen en schilderijen. De tekeningen, hoewel niet op de expositie aanwezig, vond de inleider zeer bijzonder. Voorn roept daarin met de lichte en donkere partijen de kleuren op. Ditmaal stelt Voorn veel bloemstukken tentoon. Het is werk uit de laatste jaren. Dr. Van der Lof herinnerde zijn gehoor er aan, dat Voorn vroeger veel landschappen schilderde en zich ook bezig hield met het schilderen van portretten. Nu is er dan de concentratie van de schilder op het belangrijkste uit de natuur: de bloemen! Deze bloem stukken zijn een geestelijk geschenk van de kunstenaar, die het juiste moment moet weten te kiezen om zijn eenmaal begonnen werk los te laten. Voorn Is een knap schilder, die een brede penseelvoering heeft en het paletmes met kunde hanteert. Dr Van der Lof vertelde hoe men eens in een recensie Voorns werk „blijde gedichten" heeft genoemd. Spr. kon zich met deze uitspraak volkomen verenigen. Voor de kunstenaar Voorn zijn de dingen nog doel in zichzelf Bij hem zijn kleur en vorm niet tot De heer H. v/d Hoogen overleden In de leeftijd van 72 jaar is Vrij dag overleden de heer H. van der Hoogen, die tot vorig jaar voorzitter was van de Amersfoortse PTT-Har- rhonie. Hij had een zeer groot aan deel in de oprichting van de „Post- fanfare" in 1936, en hielp dit orkest in vijftien jaar groot maken. Na de viering van het derde lustrum moest hij echter om gezondheids redenen zijn functie neerleggen. Hij was het laatste jaar erelid v'an de vereniging. In September 1951 vierde de heer Van der Hoogen zijn gouden huwe lijksfeest. en hij en zijn echtgenote werden bij die gelegenheid od har telijke wijze door de postmuzikanten gehuldigd. De heer Van der Hoogen was ja renlang voorzitter van de Chr. Bond „Van Plicht tot Recht". De overledene zal vanmiddag om drie uur ou Rusthof ter aarde wor den besteld. GESLAAGD De heer F J. Struykenkamp uit Amersfoort slaagde voor het te Den Haag gehouden examen voor radiotechnicus. onderwerp geworden Ook een mens uit 1952. een mens met zijn proble men, zal uit Voorns schilderijen vreugde en kracht putten Als zoda nig heeft dus het werk van deze kunstenaar betekenis voor dc pro blematische mens van onze tijd. Dit werk maakt stil, het vraagt niet om applaus en het jaagt de beschouwer niet op de vlucht. Wel biedt het een stuk rustige bezinning op de na tuur. Voorn wil nog luisteren naar de natuur, naar de spraak van bloem en plant. Hij geeft de dingen in de natuur nog een kans en geeft het geen hjj beluistert door Dr. Van der Lof besloot zijn be toog met enige citaten en kwam ook tot de conclusie, dat Voorns schil derijen „lichte, blijde gedichten" ziin geworden, waaruit men de grote een voud van de maker proeft, zijn hu mor en zijn grote blijdschap om het geen God ons aan schoonheid gege ven heeft. 1919. De mannen werpen zich plat op de grond, wanneer de eerste „ver delger" neersuist. Vlak bij slaat het projectiel m en stukken metaal flui ten Rob om de oren. Maar hij is ongedeerd en ook Bill is er goed afge. komen. Daar komt de tweede. Weer zoeken zij dekking en ook nu loopt het goed af. Hoog in de lucht cirkelt het derde toestel. Blijkbaar wor den die dingen radiogra fisch gericht. „Kijk uit, Bill," waarschuwt Rob; „daar komt-ie!" Maar Bill blijft staan en schoudert zyn geweer. „Ik zal pro beren dat ding neer te schieten," zegt hij. Kalm twee, drie keer af. „Ja!" schreeuwt Rob. „je blijft hij staan. Daar komt het gevaarte aange- i hebt hem geraakt. Hij is uit zijn koers!" Inder- suisd, maar op hetzelfde moment drukt Bill daad, ten minste één kogel moet de „verdelger" hebben geraakt en het ding neemt grote boog nu een andere richting. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag werd op Rusthof het stoffelijk, overschot van de heer R. J. van Ruyven ter aarde besteld. De baar werd door leden van de schiet vereniging „Prins Hendrik", die al meer dan 45 jaar bestaat en waar van de heer Van Ruyven medeoprichter is geweest, naar de groeve gedragen. Vele bekenden en vrienden bewezen hem in de aula de laatste eer. Ds C. J. van Rojjen zag daar voor de nabestaanden een grote troost in. Deze be langstelling, zo zei hij, bewijst hoe sterk hij In de harten van velen leefde. EXAMENS Voor het te Amsterdam gehouden examen „Algemene Assurantieken nis" van de Stichting Vakontwikke ling Verzekeringsbedrijf slaagde on ze stadgenoot de heer G. H. Bomas. Belangrijke figuur in middenstandsleven Namens het bestuur van de schiet vereniging „Prins Hendrik" sprak in de aula. de heer D. J. Hoekstra. Van Ruyven was een man van de oude stempel, die zich niet graag aanpaste aan de moderne tijd, zo zei hij. Toen in de oorlog de ver eniging werd opgeheven, bleef Van Ruyven waken. „Prins Hendrik" was niet dood, er was er een die standvastig bleef. Hij was altijd op zijn plaats. Bijna was hij 50 jaar lid van de vereniging. Hij heeft dat jubileum niet mogen beleven. Een hogere macht heeft anders be schikt. Hopen wij, dat hij hier de rust mag vinden, die hem toekomt, zo eindigde spreker zijn woorden. De heer Jac. Kroes, sprak namens het Langcstraatcomité. Dit is in korte tijd het tweede lid van onze vereniging, dat wij ten grave dra gen, zei hij o.m. Niet zo heel lang geleden de heer Spiekermann, be kend door zijn openbare taak en nu de heer Van Ruyven, zo'n ge heel andere figuur. Ingetogen was hij. Toch betekende hij veel in het Middenstandsleven. Ruim 75 jaar heef^ hij op dezelfde plek doorge bracht. Hij werd gewaardeerd door velen. Ook door mensen van een andere levensopvatting. „Het comité Langestraat brengt U een laatste groet en wenst U een eeuwige rust" zo besloot de heer Kroes zijn af scheidswoord. Ds C. J. van Roijen. predlkant-voor- ganger van de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden, koos voor zijn tot de familie gerichte woorden van troost, de negentigste psalm: ..Heer. Gij zijt ons een toevlucht geweest". „En dc sterken worden 70 jaar, en de zeer sterken 80 jaar en de laatste jaren zij kommer en verdriet". Wij zijn hier tezamen om de laatste gang van Van Ruyven mee te maken zo zei ds Van Roijen. Hij was een mens van vele en bijzondere waarden. Een oud Amersfoorter uit een oud geslacht Wij mogen rustig uitspreken dat hij geen modern mens was. Hij had daar voor te vele bezwaren tegen de mo derne tijd en de huidige gang van za ken. de opvatting van het leven. Toch stond hij niet pruttelend aan de kant. Integendeel, hij stond middenin het leven. Bij al zijn werken heeft hij ge weten dat de mens op de wereld staat in verband met de eeuwigheid, zo ver volgde ds Van Roijen zijn toespraak Hij was immer een trouw en belangstellend lid van de Vrijzinnig Hervormde Ge meente Hij Is heengegaan zoals hij heeft geleefd, rustig cn kalm. Een mens van volkomen eigen karakter, met alle eigen schappen van de mens van dc oude stempel. Door en door betrouwbaar, was hij van een enorme persoonlijkheid. Hij leefde zoals zijn innerlijk hem dat voorschreef. Aan hem bewaren wij dan ook de herinnering van een mens. die tot het einde zichzelf wist te blijven Dat God hem in Zijn goedertierenheid mag opnemen, zo eindigde ds Van Roijen zijn rede. Onder het orgelspel van gezang 282 „Blijf bU mij Heer. want de avond is nabij", werd de baar naar de groeve gedragen. Ds Van Roijen las daar en kele verzen uit Romeinen acht en ging voor in gebed HIJ dankte, namens de familie, voor de betoonde belangstel ling. N.V. Ons Belang in boekjaar 1951 De directie van de levensverzeke ringsmij. Ons Belang meent over de gang van zaken in het afgelopen boekjaar tevreden te mogen zijn. Fi nancieel werden bevredigende resul taten bereikt. Aldus lezen wij in het jaarverslag 1951. Op 1 Januari 1951 was het verzekerde bedrag 83 278.545. De totaal in het boek jaar ingevoerde productie bedroeg 15.137243 tegen 15.980.080 in 1950. De netto vooruitgang was 6105.632 tegen 8787.976 in het vorig boekjaar. Öp 31 December 1951 is zodoende het totaal verze kerd kapitaal gestegen tot 89.334 177. Het winstsaldo bedraagt 95.318.16, waarvan na afschrijving en extra reservering een bedrag van 4000 beschikbaar blijft voor een 4 pet. dividend uitkering. De extra reserves bedragen 233.657.87, welk bedrag tezamen met het volgestorte aandelenkapitaal ad 100.000 of in totaal 333.656,87 de extra waarbor gen vormen, naast de uiteraard veilig berekende premiereserve. Gehoorzaamheidscursus voor honden De uitslagen van de eindproef van deze cursus, welke uitging van.Die renbescherming Amersfoort en we derom werd gehouden op het sport veld aan de Prins Frederiklaan. lui den voor klasse A: Zeer goed: Peter van Mevrouw van Bentum, Negro van mevrouw van Veldhuizen cn Peter van mevrouw Van de Woerd. Door loting viel de eerste prijs in handen van mevrouw Van Bentum. Zeist Voor klasse B: uitmuntend: Floppie van mevrouw Koppel: zeer goed: Trui van mevrouw Vonk, Rex van mevrouw Sommeling. (Advertentie I.M.) Zij doet het nu nooit meer! OMO-Nieuwsdienst) AMERSFOORT. 16 Juni - „Ik wil de van OMO eerst niets weten. Sop en schuim bleven beneden mijn verwachtingen en ik begreep niet. waarom mijn buurvrouw zich zo enthousiast over dit nieuwe wasmiddel kon uitlaten.» Ik be greep echter wèl. dat de fout bij mij moest liggen en daarom zei ik maar niets" - zo begint een brief van een Rotterdamse huisvrouw. Omstandig schrijft zij daarin ver der, dat een, (ook enthousiaste) vriendin, die op wasdag even aan liep, onmiddellijk zag welke grote fout deze huisvrouw had gemaakt: zij had in haar verlangen naar de schoonste was van haar leven zeep in het OMO-sop gedaan en erg vuile plekken in het wasgoed nog eens extra met zeep aange smeerd. 'Zij doet het sindsdien De heer A. C. Beijer, die het zeldzame feit herdacht, dat hü zeventig jaar als koorzanger dc lof van God heeft verkondigd, is gistermiddag tijdens een receptie in de bloemetjes (en de sigaren) gezet. Zowel het kerkbestuur van de O.L. vrouweparochie als het bestuur van het zangkoor heeft hem bij deze gelegenheid een hartelijke huldiging bereid, terwijl ook de andere kerkkoren van de stad en het dameskoor van de Aartsbroederschap van de H. Familie, waarvan de heer Beijer generaal-prefect is, de jubilaris hun gelukwensen kwamen aanbieden, evenals dit werd gedaan door het bestuur van de St. Vinccntiusvereniglng. De dag begon met een plechtige i maar ook bracht het koor een muzi- H. Mis in de kerk van O.L. Vrouw j kale hulde. ten Hemelopneming. Er waren ter receptie vertegen- Tijdens de receptie liet het man- i woordigers van alle kerkkoren aan- nenkoor zich, evenals tijdens deze I Wezig. Namens het St. Heni'icuskoor mis. horen. Voor de sprekers aan het I sprak de heer R. A. Keyzer de jubi- woord kwamen werd gezongen het I iarjS toe, die vooral diens nederig- „Heilig. heilig, heilig" van Franz j heid waardeerde, welke de heer Schubert op tekst van H. Heine. De Beijer tot een sympathiek zanger nooit meer. Zij behoort thans ook tot de brode schare van duizenden blij-tevreden huisvrouwen voor wie OMO-wasdag een ware feest dag is. Reeds eerder is in deze kolom men er op gewezen, dat OMO en zeep elkaar absoluut niet verdra gen Zeep. zeeppoeders en andere zeepproducten verhinderen de uiterst fijne en zeer gevoelige OMO-korrels tot volledige ont plooiing harer wonderbaarlijke to verkracht te komen. OMO duldt geen inmenging van welk ander wasmiddel ook. OMO is beter dan zeep! De les van deze Rotterdamse huisvrouw is misschien ook voor U belangrijk. Onthoudt dus eens en voor altijd: bij OMO nooit zeep gebruiken; erg vuile plekken j dank uitsprekend voor hetgeen de met een beetje OMO aansmeren' heer Beijer voor het koor heeft ge- O 23 daan. Er waren opnieuw sigaren, hoogeerw. Deken Smit wenste hierna als eerste de jubilaris geluk met diens uitzonderlijke jubileum. De Deken was de heer Beijer zeer dank baar voor wat hij in het belang van de zang heeft gedaan. Het speet hem. dat hij na de pause lijke onderscheiding, welke de heer Beijer bij het vijftigjarig jubileum had ontvangen thans geen hogere ridderorde kon aanbieden. Nadat de Deken de hoop had ge uit, ddt God de jubilaris nog vele jaren een goede gezondheid zou geven, overhandigde hij een enorm pak sigaren, die zeer welkom bleken. Namens de St. Gregoriusvereniging bood de Deken een oorkonde aan. Tenslotte werd ook mevrouw Beijer in de hulde betrokken. Het zangkoor liet zich vervolgens horen, waarna dc secretaris van het zangkoor, de heer P. Boelen, namens de zangers de jubilaris gelukwenste met diens geweldige prestatie. Weder om mocht de jubilaris sigaren in ont vangst nemen. Namens het zangkoor van de H. Familie bood mej. R. Brugman haar gelukwensen aan. daarbij de Klop Zondag JLIET was weer echt wat je noemt van dat ge zellige Zondagsweertje. Een. doorlopend vallende motre gen en een dicht wolken dek, dat nog geen minuut door een zonnestraal door broken werd. Wij hebben die wekelijkse vrije dag dan ook weer volop genoten. Met diepe teugen, mogen toij wel zeggen. Bij ons electrisch kacheltje. En met thee. Enorme potten thee. Zo'n druilerige dag is bijzonder geschikt om in een diep gepeins wijsgerige gedachten op papier te zetten. Schrikt u niet, wij zijn er niet toe gekomen. Regen werkt op ons weinig stimulerend. Wij hebben *n neef gehad, die alleen kon denken als het regende. Hij woonde in het oude Indié (van voor de oorlog) in een bijzonder droog gedeelte. Wij hebben hem dan ook nooit helemaal serieus ge nomen. Toch is hij er rijk vandaan gekomen. Conclu- deert u daaruit nu niet, dat denken uit de boze is om riik te worden. Maar daar over een volgende keer. Wy wilden alleen maar zeggen, dat wij aan regen een hele serie broertjes dood hebben. Uren lang hebben wij gisteren ook gepiekerd over Hollandse klimaat. Nog maar enkele dagen en wij hebben de langste dag al weer. Wat. dat betekent weet u net zo goed als wij. Wij gaan dan weer kor ten", zoals dat in de volks mond heet. De zomer zit er dan in feite haast weer op. Dergelijke gedachten ziin nu niet bepaald bevorder lijk voor een goed humeur, dat zult u ons toch nage ven Misschien zouden wij het Hollandse klimaat het beste als volgt kunnen de finiëren: „Lange natte win ters, vooral in de zomer!" Periodieken Het Boysblad kondigt de algemene jaarvergadering aan, die hedenavond in d'Oranjeboom aan de Leus- derweg wordt gehouden In deze bijeenkomst komt o.m. het bestuursbeleid ter spra ke. In de jeugdhoek wap pert de vlag. De junioren A zijn kamjDioen geworden in hun afdeling door een beter doelgemiddelde In Naarden dan lieten de junioren op Twee- het de Pinksterdag ook nog zien wat zij waard zijn. Daar verwierven zij een eerste prijs tijdens een door „Naar den" georganiseerd voetbal- tournooi. Het is nog heel ver weg, doch nu denkt men in Neptunuskring al aan de viering van het achtste lus trum. Men wil dat echt op zijn Neptuniaans gaan doep. Het is dus goed nu al plan nen te beramen Het is zo even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. HlsnUft de mannen, die de reddin- t 2en verrichten en dikwijls 19 Juni 1953. Om feest te uren op zee zwalken om vieren moet men over geld kunnen beschikken. Dat weet men bij Neptunus ook. Er zijn dus plannen in de financiële sector ontwor pen. De leden zullen er wel meer van horen, lezen wij in De Drietand. De Reddingboot In De Reddingboot, me dedelingen van de Konink lijke Noord- en Zuid-Hol landse redding-maatschap pij, wordt een sober, maar juist door zijn soberheid aangrijpend, relaas gegeven over de reddingen in 1951. Nog te weinig beseffen we, wat er nodig is om schepen, die voor de Ne derlandse kust in moeilijk heden geraken, te helpen. Aan de durf en moed van schepen bij te staan, be hoeft men niet te twijfelen. Het. materiaal, dat de red ders gebruiken, kost veel geld. En daarom is 't goed, dat ook de Amersfoorters, die niet dagelijks met de zee hebben te maken, zich een ogenblik bewust wor den, dat zij toch eigenlijk ook tot dat zeevarende volk behoren. In De Reddingboot lezen wij: Ook in 1951 hebben zich vele nieuwe „redders aan de wal" gemeld, die bereid ziin ons werk met een jaarlijkse bijdrage van f 3.of meer te steunen. Wij hopen in 1952 onze 20.000ste contribuant te kunnen inschrijven." Zullen er veel Amersfoor ters onder die contribuan ten zijn? stempelt, Blijkens dc woorden van de heer F. Andringa, die sprak namens de St. Vincentiusvereniging, heeft de jubilaris niet alleen grote verdien sten als koorzanger, ook als Vincen- tiaan heeft hij een grote liefde ge toond voor de arme medemensen. Als dank daarvoor onderging dc sigarenvoorraad opnieuw enige uit breiding. Nadat een speciaal voor deze ge legenheid samengesteld gemengd koor zich had later? horen, kreeg de jubilaris het „laatste woord", waarin hij zijn grote dank uitsprak voor de huldiging, welke hem was bereid. Tussen de bedrijven door hadden nog zeer velen persoonlijk de heer Beijer gelukgewenst. Bovendien wa ren er schriftelijke felicitaties, o.m. van de heer G. v. Hoeijen, die zestig jaar samen met de jubilaris had ge zongen. Kunst in dienst van de gemeenschap In „Het Baken" aan de Utrechtse- weg wordt momenteel een tentoon stelling gehouden van handgekleur de en geweven japonstoffen van Margo Steinmetz; houtgravures van Dirk van Gelder en sieraden van Nel v. d. Chys. De opening werd Za terdagmiddag verricht door de heer M. Korthals Altes, die met vreugde constateerde, dat het geëxposeerde werk onmiddellijk in dienst van de gemeenschap staat. Bijna alles wat wij hier zien. aldus spreker, is tot stand gekomen, nadat de kunstenaar en de opdrachtgever met elkaar had den gesproken. Dit werk verrijkt de kunstenaar ook meer dan de kunst, welke alleen uit pure scheppingsdrift tot stand komt. Al zijn de verschillende kunst uitingen, welke hier zijn tentoonge steld zeer uiteenlopend van aai'd. zo vervolgde de heer Korthals Altes. zij hebben dit gemeen, dat zij geheel in dienst zijn gesteld van de medemens. De landschappen van de heer Van Gelder, die ook het ontwerp maakte van de zomerpostzegels van ait jaar, werden vervaardigd in opdracht van de regering. Voorts legt deze kunste naar zich toe op het maken van ex libris. De sieraden en de japonstoffen spreken voor zich. Dat er op één middag drie tentoon stellingen geopend werden, vond spreker niet te veel van het goede. Amersfoort heeft op het gebied van tentoonstellingen het verzadigings punt nog niet bereikt en hij ver wachtte dan ook niet, dat het bezoek aan deze verschillende exposities daardoor zou worden beïnvloed. Zomeravondcompetitie De Amersfoortse zomeravond-compe titie meldt de volgende uitslagen van ge speelde wedstrijden- Afd. A: EysinkWKK 1 3—1: Erdal Vog 05: Was—Zonnegloren 2—4; Zon en SchildDe Moren, uitgesteld. Afd. B: Hapam—CSM 4—4; Bofa—WU 8—4; WKK 2—Erdal 1 1—6. Wie zag aanrijding op Stationsplein? Tijdens de zware onweersbui van Vrijdagavond werd op het Stations plein een voetgangster aangereden door een motorfiets. Ze liep daarbij een ontwrichte schouder en een hoofdwond op. De motorrijder is na het ongeluk doorgereden. De politie verzoekt deze onbekende, en tevens eventuele getuigen, zich te willen melden aan het bureau. Jongetje viel van fiets bij botsing In de Van Asch van Wijckstraat zijn gister twee dames met fietsen tegen elkaar gereden. Het tweejarig zoontje van de een, Evert L., die bij zijn moeder op de bagagedrager zat, viel op straat. Het jongetje moest door de G.G. en GT). worden ver bonden. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat een automobilist links af wilde slaan. Hij hield links aan en dwong mevrouw L., die uit tegen overgestelde richting naderde, zich naar de linkerzijde van de weg te be geven, waar ze tegen mej. K. botste. Speeltuinvereniging houdt tentoonstelling Ook dit jaar zal de speeltuinver eniging „Het Soesterkwartier" een tentoonstelling houden, waar men op ruime schaal kennis kan nemen van het jeugdwerk der vereniging De tentoonstelling zal Zaterdagmiddag in het grote clubgebouw aan de Noordewiervveg worden geopend. Noteert U even GRAND THEATRE t/m 18 Juni: ..An American in Paris" (Elke leeftijd). Zondag: 1 -30. 4, 6.30 cn 9 uur. Ov. dagen: 2 30, 6 30 cn 9 uur. ..Donderdagcyclus". 19 Juni: „Ge folterde mensen" (18 jaar) CITY THEATER: „De wolf v'an Sila" (18 jaar) Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen. 2.30, 6.45 en 9 u. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: „Paniek in Fort Worth" (14 jaar). Van Dinsdag t/m Donderdag: „Achter Gevangenismu ren" (18 jaar). Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t.m.Woensdag: „Papa Boem". (Elke leeftijd). Donderdag: „Ap- passionata" (14 Jaar). Vrijdag: 8 uur Zat. 2.30, 6 45, 9 uur. Zond.: 2. 4.15, 6V45, 9 u. Ov dagen 2.30 cn 8 u. Donderdag: 2.30, 6.45 en 9 u. Het Baken. Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs, Margo Stein metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 1400 tot 17.00 uur. 16 JUNI: Maandag P. v. d. A.: Open bare vergadering gebouw Speeltuin vereniging Soesterkwartier, 19.30 uur. 16 JLTNÏ, Maandag. Oprichtingsverga dering van een watersportvereniging Jachthaven. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej. Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 tot 17 en van 9 tot 21 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen van Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur. A.G.-huIs. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van Haersolte—De Lange. Geopend van KTOO tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Op de Zondagen 15. 22 en 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur. rt K UPLNBARE l.LESZAAL: Uit lening ll—J2.3(i en 2.305.45: Maan dag- eD Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrrldag 45 uur jfënbarf i.EES7.AAI. Uitlening vol wassenen 2—5. Donderdagmorgen 1012. en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 —4.30 uur jftNBAH h i_.ELS7.A al riliaai Soes terkwartier (Noordewierweg 273) Uitlening Uinsrtac- en Vrurtagavond van 18 uuj MUSEUM KLEHITE Wesisingci Dage lijks geopend Dehalve Zondags, wei Konger van 10—12 en i4 uur. Zaterd.ie lo~ 12 en I 311—3 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Kcijser, Langestraat 9. tel. 6807. Kraan, Noordewierweg 89. tel. 4893. Sportprogramma 17 t.m. 20 Juni Dinsdag t.m. Vrij dagavond Avondvierdaagse. Burgerlijke Stand 14 Juni 1952 Geboren: Theodorus, z. van T. v. Someren en T. Rewinkel; Cornelia Alijda, d. van J. C. G. Jansen en A Kraak; Adriaan, z v. P. Cardol en R. Elberse; Jacqueline Johanna Catharina Elisabeth, d. van J. Ma- belis en E v. d. Laak; Henricus Ma ria. z. van J H. M. Hehenkamp en A. M. L. Calon. Overleden: Hcndrikus van der Hoogen. 72 j„ echtgcn van T. de Jong. Jkvr. Johanna Antonia van Rappard, 79 jr., wed. van B. L. v. Albada. TEMPERATUUR PESISBAD De temperatuur van het water in het Pesisbad bedroeg vanmorgen 20 graden.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2