ïoen in Aha I en Stort II kamp lawntennis-competitie Morgen starten bijna 1500 wandelaars Stort III overleeft eerste promotieronde Hermes neemt volle winst op Haarlem De ROOS— SARON AVONDVIERDAAGSE van 6 Maandag 16 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) Dat nare De Bilt toch! Voorspellen ze daar voor Zondag slecht weer en laat het nog uitkomen ook cn hel hele tennis-promotieprogramma in de war sturen. Drie Amersfoortse teams moesten buiten de stad spelen en alle drie konden ze onverrichterzakc weer huiswaarts keren. In Amersfoort was het wat beter, want hier kon tussen de buien door nog af en toe ge tennist worden. Weliswaar werd er geen enkele volledige wedstrijd uitge speeld, maar in alle gevallen viel dan toch de beslissing. In de belangrijkste van de wedstrijden, die voor gisteren op het pro gramma stonden, nl. ALTA 1Groen Wit 1, viel de beslissing ten gunste van het Amersfoortse team uit. Deze wedstrijd was indertijd tot 43 ge vorderd, moest toen gestaakt worden en naderhand bleek, dat de drie nog resterende partijen beslissend zouden worden voor het kampioenschap. ALTA zou nl. kampioen zijn, als het deze wedstrijd won, Groen Wit reeds bU een gelijk spel. Welke van de partijen dus twee van de drie laatste drie dubbels zou winnen, zou zich kampioen kunnen noemen. niets van deze reputatie aan, start ten goed en leidden met 2—1. toen de regen weer „stop" riep. Na de hervatting vertoonden de Amers- foorters echter een hevige inzin king; Kramer en Van Stapele pro fiteerden hiervan om een 25 voorsprong te nemen en leken rechtstreeks op setwinst af te ste venen. Dat ging echter niet door, want Leenknegt herstelde zich tij dig, sleepte Verburg mee en tegen deze plotselinge opleving van een verslagen gewaande tegenstander bleken Kramers zenuwen niet be stand. De Amersfoorters voelden hun kans, bestookten Kramer zon der al V veel risico te nemen en sleepten de set zowaar nog uit het vuur door vijf games achtereen te winnen. In de tweede set kwamen Leen knegt en Verburg nauwelijks meer in gevaar. Door tactisch en listig spel gaven zij Kramer geen gele genheid zijn rust te hervinden en met 75 62 maakten 7-Ü een ein de aan Groen Wit's kampioensdro- mcn. ALTA had de beslissende wedstrijd met 61 gewonnen en kan 7.ich nu opmaken voor de pro motiewedstrijden om een plaats in de Hoofdklasse, welke plaats de Amersfoorters verleden jaar op zo onfortuinlijke wijze verloren Nog een tweede Amersfoortse team moest gisteren de voor het kampioenschap beslissende partijen spelen en het had eveneens succes, 't Stort 2 moest één van de beide laatste dubbels tegen Hilverheide 6 winnen om zich kampioen van de derde klasse afd. 21 te kunnen noe men. Het heeft hier geducht ge spannen; de dames dubbel ging in drie sets verloren, doch in de heren dubbel behaalden Houbaer en Rond. eveneens in drie sets. het benodigde winstpunt. Door deze successen van ALTA 1 en 't Stort 2 zijn dit jaar acht van de zeven tien Amersfoortse tennisteams kam pioen geworden. Promotiewedstrijden De belde andere Amersfoortse derde klasse kampioenen hadden gisteren niet veel geluk met hun promotiewedstrij den. Lcusdcrpark 1 In zoverre niet. dat het een vergeefs bezoek bracht aan De Molenkroeht 1. want in Bergen aan Zee bleek de regen dermate te domineren, dat de tennlspullen maar niet eens uit gepakt werden. In Amersfoort was het wat beter en ALTA 3 werd hier het slachtoffer van. want Overschotje 1 schakelde de Amersfoorters met 1—5 voor dc promotie naar de tweede klasse uit Dit is reeds het vierde jaar achter een, dat ALTA 3 kampioen wordt doch in de promoiewedstrijden blijft steken! Uitwedstrijden vallen in het water Deze drie partijen werden giste ren gespeeld. De tweede heren dub bel, waarin de Amersfoorters op papier de beste kansen hadden, kwam het eerst aan bod. Aanvan kelijk ging alles normaal: door goed spel, vooral van Cesar, wis ten de Amersfoorters een 52 voorsprong in de eerste set te ver krijgen en slechts de nu invallen de regen stond de winst van de eerste set in de weg. Na de her vatting kon Cesar zijn vorm niet meer terug vinden, hij was zijn controle volkomen kwijt. Blaauw en Groeneveld roken hun kans, gingen steeds beter spelen en na men door vier games achtereen te winnen met 56 de leiding. Welis waar wist Keulen de stand weer te nivelleren door zijn service te win nen, doch het was slechts uitstel, want met 68 kwam de set aan de bezoekers. In de tweede set herstelden dc Amersfoorters zich enigszins, voor al Keulen liet goede smashes zien. en mede dank zij een inzinking van Groeneveld werd het met 61 one set all. Wie nu op een flink herstel van Cesar had gehoopt, kwam echter bedrogen uit. Snel liepen de Amsterdammers uit en pas bij de stand 05 kon Cesar zijn normale vorm althans enigszins benaderen. Twee matchpoints de den de Amersfoorters teniet, won de game, wisten ook in de volgen de game twee maal aan een win ning stroke van hun tegenstanders te ontkomen, doch het vijfde wed strijd-punt werd fataal. Met 68. 64. 16 hadden Blaauw en Groe neveld hun club een onverwacht en daarom dubbel belangrijk winst punt geschonken. ALTA moest dus de beide laatste partijen winnen. Ondanks deze on prettige gedachte wisten de da mes mevr. Vleugels Schutter en mej. Breedveld en de daarop vol gende dames dubbel volkomen on bevangen te starten en het spel peil zelfs steeds hoger op te voe ren. Hun tegenstanders mej. Kiek en mej. Lubbers, weerden zich we liswaar uitstekend, doch in offen sief opzicht schoten zij net iets te kort bij het zeer tactische spel van mevr. Vleugels Schutter en dc felle drives van mej. Breedveld, die zich vndaag zo zeker voelde, dat ze zelfs de smashes nogal eens in het geding dorst te brengen Met 64 was de eerste set voor ALTA en al speelde mej. Kiek in de tweede set al haar trucjes uit. mevr. Vleugels Schutter overtroefde haar steeds weer door beheerst en tac tisch spel en met 61 64 maakten de ALTA-damcs gelijk. De eerste heren dubbel moest nu de beslissing brengen en dat zag er voor ALTA niet zo best uit. want aan de overkant van de baan stond Kramer, in dubbelspelen nauwelijks te verslaan en in dit seizoen inderdaad ook nog onge slagen in de dubbels. Leenknegt en Verburg trokken zich echter Kroner trof in Van Nele een zeer ster ke tegenstander, die voor het eerste winstpunt der bezoekers zorgde. De beide Amersfoortse dames leden kleine nederlagen, doch Drop behaalde in zijn enkelspel na lange en felle strijd een goede overwinning. Dit had echter blijk baar te veel van zijn krachten gevergd, want in zijn gemengde dubbel kon hij hei peil van zijn single net meer be reiken Toen de Amsterdammers door het winnen van de andere mixed een 5—1 voorsprong namen en hun dus de overwinning niet meer kon ontgaan, werd van het spelen V3n dames en he ren dubbel maar afgezien. De uitslagen waren hier Kroner—Van Nele 3—6. 46: DropKerver 64 4—G 8—6: mevr Hermansmevr. Van Mcurs 4—6 5—7; mevr. Werker—mej. Stuffers 6—8 75 57; mevr. Werker cn Kro nermevr. Van Meurs en Van Nele 57 3—6. mevr. Hermans en Drop—mej. Stuffers cn De Vaerc 3—6 1—6. Ook ALTA's vierde klasse kampioen. ALTA 5. kwam niet verder dan de eer ste promotieronde, waar het door Dash 5 een krachtig „halt" werd toegeroepen Dc sterke Amsterdammers namen reods in de enkelspelen een 4—0 voorsprong, de dames dubbel was na drie spannende sets voor ALTA, doch toen de bezoe kers door het winnen van de herendub- bel een beslissende 51 voorsprong na men was de zaak bekeken en bleven dc beide gemengde dubbels maar achter wege. 't Sort 3 deed het beter. De heren van WGA 5 moesten in dc enkelspelen hun meerdere erkennen in resp. Mchrengs en Hendrlkx; ook mevr. Ramsclaar won haar enkclpel. doch mej. Hendrlkx titok aan het kortste eind. Hier werden da mes en heren dubbel bij one set all ge staakt, want dc beide gemengde dub bels hadden dc Amersfoorters reeds een 51 voorsprong en dus de overwinning geschonken. Sportlef 3 kwam in Den Haag tegen Tennessee 1 niet verder dan 1—1, toen de regen oppermachtig werd. De eerste heren slingle was gewonnen, de eerste dames single verloren gegaan Sportief 2 maakte een gezellig uitslapje naar ULTC 3 in Utrecht, maar van tennissen kwam er niets. Volgende week beter. (Advertentie 1. M.) Caravaggio-tentoonstelling in Utrecht geopend UTRECHT. Zaterdagmiddag is in het Centraal Museum de ten toonstelling „Caravaggio en de Ne derlanden" geopend. Zij beoogt een indruk te geven van de invloeden, die er van de Italiaanse meester en zijn volgelingen is uitgegaan op Nederlandse schilders als Rem brandt, Frans Hals, Terbruggen en Vermeer. Op Varkensmarkt défilé Morgen Is het dan zover. Dan starten 's avonds van het Lieve Vrouwenkerkhof bijna anderhalf- duizend Amersfoortse wandelaars om het eerste parcours van de Avondvierdaagse, dat door de Hooglandse dreven gaat, af te leg gen. Er zal voor deze wandelsportge beurtenis wel belangstelling be staan. Het is ongetwijfeld bemoedi gend voor de deelnemers als er bij vertrek en aankomst kijkers langs de weg staan. Het aantal deelnemers aan de Avondvierdaagse is ruim 600 bur gers en ruim 500 militairen; de laatste lopende in 15 detachemen ten van 6 onderdelen. Het Reg. Geneeskundige Troepen levert het leeuwenaandeel met 252. De huza ren van Willem III komen met 121 man; Huzaren Prins Alexander met 88 man. De Rijkspolitie uit Leus den is ook met een groep van 11 man aanwezig. (Van onze sportcorrespondent) HAARLEM, Zondagmiddag. Ondanks de wetenschap dat de kampioens titel In handen van een ander was gekomen, heeft HDVS zich vanmiddag tevreden de regen uit de haren geschud. De Schiedammers hadden n.l. tegen Haarlem hun verzotheid op 21 uitslagen opnieuw kunnen bevredi gen. IIDVS won dus. Na een wedstrijd, waarin Haarlem sterker was maar HDVS verrassender en doeltreffender aanviel. Haarlem was bemoedigend begon nen. Het bemerkte spoedig dat de handigheden van Van der Tuyn voorlopig niet de juiste reacties van zijn medespelers ondervonden en het viel aan. Groeneveld zette tel kens met vlotte beenbewegingen koers naar het Schiedamse doel. schoot enkele malen rakelings naast, zag een van zijn voorzetten door De Voogd hard over de lat gekopt en rende na twintig minuten opgetogen naar rechtsbinnen Jacob toe. Deze Haarlemmer had nl. door een vlotte ren en met voor scheids rechter Nijs onzichtbare armbewe gingen zich een weg langs diverse Schiedammers kunnen banen en een laag schot gelost. Van Diest greep ondanks een gestrekte uitval slechts nat gras en dat was 1—0. Hermes ontwaakte. Harde schoten van Van der Tuyn en Jac. Heijster waren de voorboden van het doel punt, waardoor HDVS kort voor rust gelijk kwam. Een merkwaardig doei- punt dat ontstond toen Van der Tuyn wat hardhandig in een jong- leerpartij op de rand van het straf schopgebied gestoord werd. Jac. Heijster zond de vrije schop hard tegen een haag van Haarlemmers aan en schoot daarna onverdroten opnieuw in. Doelman Snijders was kennelijk gebelgd over zoveel hard nekkigheid en Üct de bal zonder te genstand gaan (11). Vijf minuten na de hervatting had HDVS zijn be geerde 21 stand bereikt, omdat een ver schot van Lex Janse langs een te snel uitlopende Snijders in het Haariemdoel siepelde. Haarlem heeft daarna nog krachtig verweer geboden. Het concentreerde zich voornamelijk voor het Schiedamse doel maar het had de pech dat een schot van Jacobs legen het hoofd van Van Diest afketste en een mooi doelpunt van De Voogd wegens bui tenspel afgekeurd moest worden. Ondertussen bleef HDVS met snelle puntige uitvallen dreigen. De jonge linksachter Kuys was de man die verdere Schiedamse doelpunten voorkwam. Gedurende het laatste kwartier verviel de voordien aan trekkelijke wedstrijd in een traag heen en weer getrap. Ge kunt dat 22 doorweekte kerels echter moei lijk kwalijk nemen. Advertentie (l. M.) door A. S. M. Hutchinson rode letters bedrukt. Het was het len laten opknappen. Op het ogen- eerste nummer van een nieuw dag- blik werkt hij nog op proef. Als blad. hij voldoet krijgt hij een vaste „Heb je hier al van gehoord?" aanstelling, als hij niet voldoet vroeg hij. kunnen ze hem met een week op- „Natuurlijk," antwoordde George, zeggen. En hier schrijft hij: „Ver- „Overal zie je de reclame. Heeft tel dit allemaal aan George en doe Bill er iets mee te maken?" hem mijn groeten. Hij heeft juist „Ja."' Bill heeft er iets mee te examen gedaan maken." lachte de professor woer. Professor Wyvern viel zichzelf een verlamde. De heer Marrapit greep de leuning van de stoel. „Ik wou alleen dit nog maar even zeggen", hervatte Gecrge, „dat u me weigert wat me rech tens toekomt. Mijn moeder beeft u 4000 pond nagelaten voor mijn opleiding. U hebt er hoogstens 3000 uitgegeven. De 500 pond zijn van mij. Ik heb er recht op „Blijf op een afstand zeg ik!" Onze woedende George deed drie passen vooruit. „Hebt u de moed dat te ontken nen?" schreeuwde hij. De heer Marrapit slaakte een tuurlijk. Bill kreet, draaide zich om en rende met verbazingwekkend grote pas- „Tegen uw principes om te le- sen het grasveld over. Onderweg nen? Bedoelt u. dat u het me wilt verloor hij een pantoffel. Hij strui- geven? Vijfhonderd pond?" kelde ever een steen en kwam „Broom!" riep de heer Marrapit languit in het gras terecht, maar no ;- weer. Hij dronk, en hijgde: „Vjjf- st0nd onmiddellijk weer op. Een ?'ur,e,"n ?aa V .1T J hil honderd pond geven? Je bent ogenblik later was hij in huis ver- i,nzu" sas en lk sla Eoed b,J krankzinnie ppwnrnpn! .j."em °P* Ook de Jeugd-Avondvierdaagse groeit tegen alle verdrukking en is met ca. 70^ toegenomen. Er zul len even over de 200 kinderen deelnemen, waarvan slechts een speciale schoolgroep. De commissie houdt haar ogen echter gericht op de stad Utrecht die met vele tien tallen deelnemende scholen een lichtend voorbeeld voor de Provin cie kan zijn. De parcoursen voor ouderen en jeugd luiden: A 4 D JEUGD A 4 D Lievevrouwekerkhof id. Lievevrouwestraat Langcgracht Nieuwe weg Grote Spui Plantsoen N. Bloemendalsebrug Kruiskamp Pullstraat Lageweg 'jkswe Rijksweg no. 1 Wolf haaf seweg Mgr. v. d. Weteringweg Bunschoterstraat Hamseweg Hooglandseweg Hooglandsedijk Kwekersweg Houthandel „Key" Grote Koppel Grote Spui Nieuwe weg Langegracht Lievevrouwestraat Lievevrouwekerkhof id. id. id. id. id. id. id. Liendertseweg Schothorsterweg id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. Het défilé zal Vrijdag op de Var kensmarkt worden gehouden. APVDe Ordonnans" Uitslag wedvlucht Chateauroux op Zaterdag 14 Juni. In concours 220 duiven gelost 6 uur aankomst le duif 1 58.21, idem laatste 3.12.55. Aangewezen 25 ct no 1 en 2, idem 20 ct. no 5 en 7. idem 15 ct. no 10 en 13, idem 10 ct. no 4 cn 15, idem 5 ct. no 9 en 21. Koningspoul no. 1. speciaals no. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. C. Essenburg 1, 22, 27; M. Dekker 2, 42; A. Kraok 3; J. Burgsteden 4, 13, 17, 21, 36; B. v. d. Burg 5; G. Wolffenbuttel 6. 9, 35. 50; A. Lab lans 7 28; G. Pietersen 8; J. Schun- selaar 10, 12, 26; J. Hoenholt 11; F. Harteman, 14. 33. 41; P. Wijnanas 15, 18, 30; G. de Valk 16. 49; J. Wouden bei g 19; P. v. d. Hoorn 20; E. Pa- schedag 23; B. v. Leeuwen 24, 43; J. Bolhaar 25. 40, 45; C. Windhouwer 29; A. Wiekart 31. 48; D. Koops 32; 5. Visscher 34; G. te Kulve 37; H. Ligt 33; M. v. Keken 39; L. Biezen- bos 44; G. Haarmans 46; M. v. Kui len 47, 51; A. Ivuijer 52; D. Nicolaas 53, 54; G. v. Beek 55. SOEST Oriënteringsrit van de Macs Ondanks de slechte weersomstandig heden van Zondagmiddag, was er een bevredigende belangstelling voor de oriënteringsrit. uitgeschreven door de Motor- en Automobielclub „Soest". Het Krcours. dat van café „Zoneheuvel" p over enige buurtgemeenten, was uiterst goed gekozen. De prijzen vielen ten deel aan: Automobielen: 1. J. de Graaf, Soest. 25 strafpunten met kaartlezer P. Floor, die de coupe ..De Zonneheuvel" in be zit mocht nemen; 2. Vreeswijk. Soest. 30 strafpunten; 3. B. J. Mets, Soest. 35 strfp.; 4. J Kuinders, Soest. 36 strafp.; 5. J. dc Ronde. Hilversum. 49 strafp.. 6 E Visser, Soest. 58 strafp.: 7. A. van Schóppen Amersfoort. 64 strafp.; Motoren: 1. Appeldoorn. Rhencn. 35 strafp.; 2. A. J. v. d. Broek. Soest, 39 strafp 3. Lambocr. Hilversum. 55 strafp.; 4 Van Laar. Rhenen. 73 strafp.; 5 D. Vuijst, Soest, 100 strafp.. Bromfietsen-. 1. Jac. v. d Deijssel. Soest. 11 strafp.: 2. Mevr. P. van Rou wendaal. Soest. 13 strafp.: 3. Jurriëns. Baarn, 90 strafp.; 4. Vellinga. Soest. 168 strafp.; 5. R. van Rouwendaal. Soest, 175 strafp. De voorzitter van de MACS, de heer G. Slagt. reikte na afloop de prijzen uit. „Het is een verschrikkelijk pro duet, vind ik. Maar terwille van Bill heb ik een abonnement geno men, en ik heb ook een kort ar tikel voor het eerste nummer ge- schreven, om Bill te helpen na- vnenaenjKe onae professor tuurlijk. Bill zeef' (de Drofessor ^«ep dit gebrek aan geestdrift in de rede. „Nee maar", riep hij, „dat was ik helemaal vergeten! Je hebt examen gedaan?". George knikte. 57 De vriendelijke oude professor d" rd. en ging elk vel tweemaal met zijn dent ^was, zei hij, „ben ik wel snuffelde weer in zegt" (de professor S?d T§ n «n zijn papieren yer-Keera. „ïoen ik medisch stu- neus op en neer tot hij het be wuste gedeelte gevonden had) krankzinnig geworden!" dwenen. „Leen het me dan!", smeekte Ook George draaide zich om. Hij George voor de laatste maal. „Stel besloot 0 bczoek te gaan bij Bill zelf de voorwaarden vast. welke \wvern maar wilt. Denk aan de tijd, toen u zelf nog jong was Denk aan uw verlovingstijd, zoals ik nu ver loofd ben. Stel u voor. dat men u verhinderd had te trouwen Dat wilt u mij toch niet aandoen? Ik kan volmaakt gelukkig worden, als u me maar helpen wilt. Anders., anders., nee, u weigert toch niet?" „Ik smeek je een einde te maken aan deze ondraaglijke scène." „Leent u me het gold?" „Mijn principes weerhouden mij." „Naar de duivel met uw prin cipes!" schreeuwde George. „Nanr de duivel ermee!" „Broom! Broom!" steunde de heer Marrapit. Hij stak zijn hand uit naar het glas Het was leeg. Moei zaam stond hij op. plaatste de stoel tussen George en zichzelf en riep: „Waag het niet je aan me te ver grijpen!" „Ik ben niet van plan u aan te raken. U hoeft niet bang te zijn „Ik heb alle aanleiding bevreesd te zijn. Blijf op een afstand. Je bent niet verantwoordelijk voor je daden." „Ik zeg, dat u niet bang hoeft te zijn Het is te krankzinnig om los te lopen." „Ik herl aal. dat ik alle aanlei ding heb Blijf op een afstond. Mijn ledematen trillen als die van twaalf keer voor mijn laatste exa- ,,„u, ™;"..5c"kt. Het is namelijk geen ..Bill zegt „Dat was moorddadig !ï",JS dat T1 ™,eet' het ls,ai" van u. vader, om dat artikel te !een kwestie van geluk. - - - Laat je nooit ontmoedigen als je geen geluk hebt bij eeh examen. Leef vrolijk verder, George, en grijp je kans als hij komt." ..Hij is gekomen," zei George stralend. De herinnering aan zijn succes was op dat ogenblik ster ker dan de herinnering aan het geen daarna gebeurd was. „Je bent geslaagd?" „Ja." De hemelsblauwe ogen van de PEC neemt revanche op SEC De Zwolse tweede klasser P.E.C.. die Zondagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen het eerste elftal van S.E.C., waarin M. Maassen niet meespeelde, heeft op behoorlijke wijze revanche genomen voor de verleden jaar te Soest geleden 42 nederlaag. P.E.C, won maar liefst met 1—6, nadat de rust met 1—2 was ingegaan. Het enige Soester doelpunt werd direct na de aanvang gemaakt. Een paar tranen ontrolden aan de oude ogen van professor Wy vern, en h; sloot luidruchtig zijn neus. „Kijk," zei hij, „je ziet hoe Bill met zichzelf in zijn schik is. Hij gebruikt de afschuwelijkste uit drukkingen in zijn brieven, maar die gebruikt hij niet als hij zijn Wyvern. Derde Hoofdstuk De Ontvoering van de Roos Het meisje, dat opendeed, deelde George mee. dat Bill niet thuis was. Mevrouw Wyvern was uit. De professor bevond zich in zijn stu deerkamer. George vond de grote bioloog in een enorme leunstoel vóór zijn haardvuur, waaraan hij zijn ver kleumde oude ledematen probeer de te warmen. Met een tinteling in de licht blauwe ogen, die een aangenaam humeur verraadden, begroette de professor onze George. Hij ver zocht hem in de stoel tegenover hem plaats te nemen. „Ik zit een brief te lezen," ver telde hij. De professor sprak al tijd heel langzaam, zonder afkor tingen. Hij zag er nu kinderlijk gelukkig uit. „Het is een brief van Bill George vroeg: „Wat voert die Bill eigenlijk uit? Ik heb hem in geen dagen gezien." Professor Wyvern lachte maar en rommelde met verstijfde oude vin gers in een stapel papieren, die hij op zijn schoot had Eén zocht hij uit. dat hij aan George overreikte. Ook geen verslaggever. Hij denkt. De bovenste helft was met vette dat ze hem speciale karweitjes wil verhalen schrijft. Hij ..ft een enmVa„y blij^chap. telligente jongen en ik ben heel trots op hem. Maar laat ik je verder vertellen." Hij snuffelde weer in de papieren. „Het eerste gedeelte gaat over zijn honden. „Als Abiram en Dathan gaan knokken, geef dan Abiram een schop, want het is zijn schuld." De professor keek George aan. „Ik zou nog eerder een politie agent een schop geven dan Abi ram," zei hij. Hij.las verder zorg er voor. dat Korach de eerste tijd niet te veel vlees krijgtals ze uitge laten worden laat ze dan in 's he melsnaam niet in de buurt van Windmill Lane komen. Ze hebben daar ergens een collie, waar ze niet op gesteic" zijn en als ze die te pakken krijgen scheuren ze hem aan flarden." De professor wachtte even. vóórdat George er iets aan kon doen stond hij hem hartelijk de hand te schudden. „Prachtig. George," zei hij. „Prachtig! Dat is prachtig nieuws. Ik heb in lange tijd niet zo'n ge lukkige dag gehad. Geslaagd! Het is prach ig! Prachtig!" Hij viel weer in zijn stoel en hijgde van de Inspanning. „Druk eens op die bel. George. We moe ten dit vieren." Er verscheen een dienstbode. „Susan." zei de professor, „breng eens een halve fles champagne en twee glazen boven. Meneer George is gesla laagd voor zijn examen. Vlug, Susan!" Susan deed het heel vlug. Df kurk knalde, de glazen schuim den. „We nemen elk één glas," zei de professor. „Het is waarschijn lijk mijn dood op dit uur. en als „En hier staat lets over zijn mijn vrouw me snapt stuurt ze me werk. Hij is aangenomen voor vier onmiddellijk naar bed. We moeten pond per week. Hij weet niet pre- dus voortmaken. Je gezondheid, cies wat hij is. Geen redacteur. George! Het allerbeste!' (wordt vervolgd) SCHEEPSTIJDINGEN Nederlandse schepen op weg naar Kotterdam AAGTEKERK van Japan 14 te Cebu. ARNEDIJK van New Orleans 14 nam te Havre; ARGOS van Cyprus pass 14 Dungcness. ALTAIR 14 van Porto Ale- gre tc Rotterdam; ANNENKERK van Adelaide via Aden pass 14 Zuidelijk van Cocos Eilanden; AFIENA van Kai- mas pass. 14 de Elbe 15 verwacht: AL- DABI van Buenos Ayres 16 te Santos verwacht. BREE-HELLE 14 van Londen: BREM van Oporto 14 's avonds te Antwerpen; BLOMMERSDIJK van New York via Antwerpen 15 bij Scilly verwacht DONGEDIJK van Vancouver 12 nam van Cristobal naar Antwerpen; DOURO van Spanje 13 te Carthagena. DOURO v. Spanje 14 te Malaga EEMD1JK van Galveston pass 14 Li zard 15 te Antwerpen verwacht. ELM A v. Ra l so pass 13 Brunsbuttel 15 te Dordrecht verw FRIESLAND van prlok vla Djeddah pass. 14 Perlm. FRIESLAND v. Saffi 14 nam. vcrw. HEELSUM van New Orleans 15 nam, 5 uur te Havre verwacht: HERSILLA 14 van Antwerpen te Rotterddam. ITTERSUM zie onder grote vaart. KIELDRECHT van Japan pass. 14 de Dahlac Eilanden (Rode Zee» naar Suez. KONINGIN JULIANA van Stugsund binnenkort verwacht. LEKKERKERK 13 nam. van Hamburg: LUTTERKERK van Basrah via Djeddah pass. 14 Perim. Mr. LINTHORST HOMAN van Trc- port binnenkort verwacht (Rotramai NIEUW AMSTERDAM 14 van New- York te Rotterdam NIEUWLAND 13 v. Grangemouth. PRINS JOHAN WILLEM FRISO 13 nam. van Montreal tc Rotterdam; PRINS MAUR1TS 10 van Toronto via Montreal. SAPAROEA van Basrah 14 nam. te Genua; STAD SCHIEDAM van Narvik pass. 14 v.m Utsire 15 nam. 6 uur In de Waterweg verwacht. STAD MAASTRICHT v. Casablanca 14 nam. 7.30 uur tc Vlaardingen vcrw. TEXEL 14 v Hamburg. VEENDAM 13 van New York via Sou thampton 24 verwacht. VADERLAND H v Londen WIEBOLD BOHMER van Kalmar 14 nam to Dordrecht verwacht: WICKEN- BURGH van Casablanca via Duinker ken pass. 14 v.m. Finisterre. IJSSEL van Port au Prince pass 14 Flores (Azoren) ZUIDERKRUIS van Prlok 13 nam. te Suez. ZUIDERKRUIS v. priok 14 v. Port Said Grote Vaart ALPHARD. n. Zuid-Amortka. 14 te Las Pnlmas: ARUNDO, pass. 14 Scilly, 16 vm, te A'dam verw.; ALDERAM1N, 15 tc Hampton Roads verw.; ABBE- DIJK. 14 te Hamburg: ALGENIB, 13 te Sao Francisco do Sul; ALOTH. 14 te Florianapolis: ALPHACCA. 13 nam. v. New York n. Trinidad en Rio de Ja neiro; AMSTELDIJK. 13 v. Boston Mass. 15 vm. te Philadelphia verw.; AMSTELKERK. 13 v. Hamburg, 15 te Antwerpen verw.; ATLAS. 14 te Bari; ALUDRA, 14 tc Dammen ten anker; ALHENA. 13 v Santos n Buenos Aires. BENNEKOM.' 14 te Cristobal; BLOEM FONTEIN, pass. 14 Ouessant n. South ampton cn A'dam; BORNEO. 14 te Tand. jong Pandan; BOSKOOP. 13 nam. v. Buenaventura. 15 te Cristobal verw. BONAIRE. 14 v. Dover n. West-Indië. DELFT. 13 nam. v. Callao, 15 te Mol- lendo verw.; DANAE, 13 v. Cadiz n Genua. EOS, 13 nam v. Lissabon n. Oran. ELMINA. 14 tc Takoradi; EDAM. 14 te Baltimore; ELISA. 14 te Genua. FLEVO. 15 vm. 8 uur te A'dam verw. GORDIAS 14 v. Bremen te A'dam; GAROET. 1-4 te New Orleans. HELICON. 14 te La Guayra; HESTIA, pass. 13 Azoren n. A'dam; HERA, 14 te Puerto Limon. INDRAPOERA. 14 te Priok; ILOS. 14 te Jacmel; ITTERSUM. n. Bremen, pass. 14 Noordelijk van Azoren. JAGERSFONTEIN, 13 nam. v. Kaap stad te A'dam; JOHAN VAN OLDEN- BARNEVELT. pass. 14 Cape Howe. 15 vm te Sydney verwacht KEIZERSGRACHT pass. 14 Land's End naar Cardiff; KOTA BAROE 14 te Sin gapore: KOTA AGOENG 14 te Priok. LARENBERG 14 te Hamburg daarna Amsterdam; LAAGKERK 13 van Co lombo 15 te Madras verwacht; LEER DAM van New York 14 te Antwerpen NERO 13 van Amsterdam naar Go thenburg: NIOBE pass 14 Stockholm naar Amsterdam: NIEUW HOLLAND 13 nam van Penang 15 v.m. te Singapore verwacht; NESTOR 14 te Barbados; Nl- GERSTROOM 14 bij Takoradi ten an ker: ODYSSEUS pass. 14 Dover naar Bar celona; ORANJE pass. 14 Bizerta naar Southampton en Amsterdam. POELAU LAUT naar Amsterdam 14 te Belawan Dcli; PRINS WILLEM li 14 te Montreal: POLYDORUS 15 te Hali fax verwacht; PRINS FREDERIK WIL LEM 14 van Detroit naar Hamilton. PYGMALION 14 te Houston; PLATO 13 van Melllla naar Barcelona: POSEIDON 14 van La Guayra naar Puerto Cabello. RIJNDAM 14 nam. van Rotterdam nr. New York; RIOUW 13 nam. aan pier te Damman: RIJNLAND naar Amster dam 14 te St. Vincent C.V.: ROEPAT 14 te Snengel Gcrong; ROTTI pass. 14 v.m Minikoy naar Aden en Amster dam; ROEBIAH 13 nam. van New York naar Charleston. SPARTA 12 van Wismar naar Sarps- borg; STAD ARNHEM pass. 14 Dover naar Casablanca: SINGKEP pass. 14 Brothers (Rode Zee) naar Suez en Am sterdam; SLAMAT 14 te Port Swctten- ham: STAD BREDA 14 te New Orleans. SIBAJAK vertrekt 17 van Rotterdam naar Wellington; STRABO 14 te La Pal- lice. TOMORI 14 te Singapore: TAL1SSE 14 van Semarang naar Soerabaja; TE GELBERG 13 van Sagay naar Singapo re; TOMINI 14 te Kidjang; TIBERIUS 15 te La Guayra verwacht; TRITON 14 van Maracaibo naar San Lorenzo: TJI- BF.NTJET 14 van Sunderland naar Ant werpen; TJIPONDOK 13 tc Yokohama. WAAL 14 le Tel Aviv; WESTERDAM 16 te New York verwacht; WESTLAND pass 14 Finisterre naar Amsterdam: WILLEM RUYS pass, 13 v.m. Socotra naar Priok 16 te Colombo verwacht; WILLEMSTAD 14 van La Guayra naar Trinidad. Tankvaart ALDEGONDA 13 v. Bangkok n. Plad- joe; ANTONIA 13 v. Pladjoe n. Singa pore en Bangkok. BARENDRECHT n. Singapore 15 Str. Gibraltar verw. CALTEX THE HAGUE n. Pernls 14 vm 4 uur tussen Benchy Head en Dun- geness; CALTEX DELFT 15 te Sidon verw.; CALTEX PERMS pass. 14 Bi zerta n. Sidon; CALTEX UTRECHT pass 14 Gibraltar n. Pernls; CALTEX NE DERLAND 14 nam. 5 uur v Sidon te Pernls verw CLEODORA n. Mombas- sa pass. 14 vm dwars van Ras Assuand; CORYDA 17 te Bahrein verw. CALTEX NEDERLAND 14 nam. 9.30 uur te Pernis verw., vertraagd door mist. D1LIGENTIA 14 v Gonfreville naar R'dam. ENA pas 14 Majorca n Berre; ELI ZABETH B. pass 14 de Elbe n. Man chester: ESSO DEN HAAG 14 v. Aruba te Pernls: ERINNA 14 tc Miri; ESSO ROTTERDAM n. Pernis pass. 14 Noor delijk van Azoren; ETREMA pass 14 Wight n. R'dam voor dokken: ESSO AMSTERDAM pass. 14 Azoren n. Aruba. FRISIA 14 te Thameshavcn. FRISIA 14 ter rede van Hull GADILA pass. 14 Point de Galle n. Singgpore. MALEA pass. 14 dc Zebayer Eilanden (Rode Zee) n. Engeland cn R'dam; MU- RENA pass. 14 Algiers n. Pernis; MAL- VINA 15 vm tc Balik Papan verw. MARCELLA 14 v R'dam n. Havre. NOORD 14 v. Billlncham n. Stanlow. OVULA 14 te Ras Gharlb. OLEUM 12 v. Wenste n. Nantes. PALMA pass 14 de Shetlands Eilan den n Frederikstad. SLIEDRECHT pass. 14 Kaap de Gata n Stockholm: STANVAC DJIRAK 13 nam v Palembang n. Bangkok; SUNET- TA pass. 14 Sombrero Eiland n. Enge- Tand. TARIA 14 te Singapore. TANKHAVEN 1 13 te Saigon. Radioprogramma DINSDAG 17 JUNI 1952 HILVERSUM I 402 m. KRO- 7.00 Nws 715 Gramofoonmuziek 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der 8.00 Nws en weerberichten 8.15 Gramofoonmuzlek 9.00 Voor de huis vrouw 9.3o Waterstanden 9 35 Gramo foonmuzlek 9.4o ..Lichtbaken", causerie 10.00 Voor dc kleuters 10.15 Gramofoon muzlek 10 40 Schoolradio 11.00 Voor de vrouw 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus 12.03 Gramofoonmuziek (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelingeni 12.35 Zonnewijzer 13,00 Nws en Katholiek Nws 13.20 Actualiteiten 13 25 Amuse mentsmuziek 14.00 Gramofoonmuziek 14.55 Idem 15 Oo Schoolradio 15.30 ,.Ben je zestig?" 16 00 Voor dc zieken 16 30 Ziekenlof l7.0o Voor de jeugd 17.15 Felicitaties voor de Jeugd 17.45 Rege ringsuitzending: mr, H J. Wijnmalen „De ontwikkling van de Vakbeweging In Indonesië" 18.00 Nws 18.15 Actuali teiten 18.2o Sportpraat je 18 3o Metro- polc orkest 19 0o „Kamp op dc Gouds- berg". klankbeeld 19.20 Lichte muziek 19.30 Verkiezingstoespraak 19.45 Gramo foonmuziek i9.5o „Dit is leven" cause rie 20.00 Nws en weerberichten 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van 20.15 Radio Philharmonlsch orkest 21.10 Actualiteiten 21.20 Koorzang (Intermez zo; Gramofoonmuziek) 2150 De Radio- dokter 22.00 Bariton cn piano 22 30 Gramofoonmuziek 22.45 Avondgebed en liturgische kalender 23.00 Nws 23.15 —24.00 Kamermuziek HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7 00 Nws 7.15 Ochtendgymnas tiek 7.30 Gramofoonmuziek VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws 8 15 Gra mofoonmuziek 8.45 Idem 9.00 Morgen wijding 9.15 Gramofoonmuziek 9.25 Voor de hulsvrouw 9.30 Gramofoonmu ziek 10 50 Voor de kleuters 11.00 Voor de zieken 11.30 Sopraan en piano 12 00 Gramofoonmuziek 12 30 Land- en tuin- bouwmededlingen 12.33 Voor ons plat teland 12 40 Piano en orgel 13 00 Nws 13.15 Med. of gram.muz 13.20 Dansmu ziek 14.00 Voor de vrouw 14.30 Gram. muz. 14.40 Schoolradio 15.00 Gramo foonmuziek 15.30 Onze Amerikaans® Buren 16.00 Strijkorkest 16.30 Voor de jeugd 16.5o Kinderkoor 17.15 Planore cital 17.45 Gramofoonmuziek 17 50 Mi litaire causerie 18.00 Nws 18,15 Gevar. muziek 19.00 Pianospel 19.15 „Paris vous parlc" 19.20 Fanfare-orkest 19 45 Ver kiezingstoespraak 20-00 Nws 20 05 Med. NOC 20 10 Gevar. muziek 21.15 „Ik weet. ik weet. wat U niet weet" 21.30 Lichte muziek' 22 05 „Terwijl een sigaret brandde", hoorspel 22.25 Gram.muz. 22.45 Buitenlands overzicht 23 00 Nws 23.15 „New York calling", Gram.muz. Engeland BBC Light Programme 1500 cn 247 m 12.00 Parlementsoverzlcht 12.15 Lichte muziek 12 45 Opera orkest 13.45 Voor de kinderen 14 00 Voor dc vrouw 15.00 Muzikale causerie 15.30 Voor ac sol daten 15.45 Lichte muziek 16.15 Mrs. Dale's Dagboek 16.30 Casino orkest en solisten 17.15 Pianospel 17.30 Orgelspel 18.00 Variété orkest en solist 18 45 Hoor spel 19 00 Nws en radiojournaal 19.23 Sport 19 30 Reportage 20 00 Gevar. mu ziek 21.00 Gcvorrieerd programma 21.55 Reportage 22 00 Nieuws 22.15 Dansmuziek 23.00 Voordracht 23.15 Rhythmlsche muziek 2356—24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 11.45 Gram.muz. 12.30 Weerberichten 12.34 Gram.muz. 12 50 Koersen 12.55 Gram.muz 13 00 Nws 13.15 Gram.muz. 14.00 Schoolradio 15 30. 16.00 en 1615 Gram muz 17 Oo Nws 17.10 Gram.muz. 17.1" Voor de kleuters 17.30 Gram.muz. 1750 Boekbespreking 18.00 Voor de Jeugd l8.3o Voor de soldaten 19.00 Nws 19.40 Gram.muz. 19.5o Causerie 20.00 Hoorspel 20.55 Balletmuziek 21.15 Om roeporkest 21.45 Gram.muz. 22 00 Nwl 2215 Lichte muziek 22.45 Gram.muz. 22.55—23.00 Nws. T ele visie-programma DINSDAG 17 JUNI 1952 AVRO: 20.15—21.45 1. Opening; 2. Te- levlzier: 3. Discussie. Pauze. 4. Vacan- tie-autoreis. 1959. „Alsjeblieft", zei Knars, terwijl hij stralend van pret op het ronde lijf van Knots wees: „Mijn vriend Knots is de dikste op Lawaji. Hij is dus koning en niet die kwajongen van een Daantje! Jullie moeten voortaan doen wat Knots zegt!" De Lawajanen be gonnen te knikken, want er viel niets tegenin te bren gen, de dikste was koning of het nu een vreemdeling was of niet En die lange kon goed praten. Maar ik liet het er niet bij zitten, ik draaide me om en rende zo snel mogelijk terug naar het grote woudhuis. „We laten ons niet door die deugnieten verdringen", hijgde ik: „Knars heeft Knots dik-gevoerd, maar zoveel scheelt het nog niet. Als Daantje een beetje flink pan nekoeken eet en rijstebrij, haalt hij Knots wel in!" Dat was een goed plan en gelukkig zag ik Daantje dade lijk voor het huis zitten. „Daantje", riep ik: „Je boft, jongen! Je moet zoveel mogelijk eten om nog dikker te worden, er is haast bijl" Maar Daantje keek me met een naar gezicht can en hikte. „Oh", zei hij: „Hou op over eten. Praat me er niet van! Ik heb zeker te veel bananen gesnoept, ik heb zo'n maagpijn, oh, oh!"

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 6