STADSVENSTER Beweeglijke Neptunus-ploeg bedwingt Robben PvdA verwijt critici kortzichtigheid Hilversummers zetten hun offensief te laat in Wethouder Koopman weerlegt beweringen over woningbouw DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Garage J. LIEBKE Groningen, stad van de glimlach Dinsdag 17 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) Het Tweede Kamerlid de heer H. J. Hofstra. verklaarde tüdens de tweede verkiezingsbijeenkomst van de plaatselijke afdeling der P.v.d.A., dat zijn partij niet zal aarzelen In de oppositie te gaan, indien het in een nieuwe regering niet mogelijk zou zijn de sociale rechtvaardigheid vol doende te verwezenlijken. Spr. kwam tot deze uitspraak door zijn opmer king, dat de a.s. verkiezingen zullen beslissen over het al dan niet voort zetten van de regerlngspolitiek der laatste zeven jaren. Een politiek waar diegenen die terug willen naar het ongebreideld kapitalisme, volgens de mening van de heer Hofstra, steeds feller tegen op komen. Heftig verweet spr. voorts de critiel hun grote kortzichtigheid indien zij de politiek sinds de bevrijding een afbraakpolitiek meende te moeten noemen. Middenstand in 't geding Sprekend over de midd-enstand, verklaarde de heer Hofstra, dat het nimmer in de bedoeling van de PvdA heeft gelegen de middengroe pen economisch dood te drukken. Ofschoon niet kan worden ontkend, „dat de handeldrijvende midden stand momenteel in een moeilijke positie verkeert", was spreker van mening, dat de middenstanders hieraan zelf voor een belangrijk deel schuld hadden. Middenstands- belangen staan niet tegenover werk- nemersbelangen. Indien de midden standers het beginsel van de orde ning zouden aanvaarden, dan zou, volgens sprekers mening, zeer zeker een gezonde situatie ontstaan. ETe re gering heeft, naar de heer Hofstra zei, de middenstand zo veel mogelijk op de been gehouden, aangezien zij het was die voorkwam dat een in flatie de middengroepen ten gronde zou richten. Voor de heer Hofstra had staats secretaris van Oorlog mr F. J. Kra- mocratische vrijheden bij het bepa len van een juist standpunt ten aan zien van de bewapening de doorslag moet geven. De PvdA zoekt dan ook niet anders dan vrede in een inter nationale rechtsorde en collectieve veiligheid, aldus mr Kranenburg. Wethouder J. Koopman tenslotte toonde het verband aan tussen de komende verkiezing en de plaatselij ke problemen, waarvan de woning bouw wel een der voornaamste is. In tegenstelling tot hetgeen politieke tegenstanders béweerden. meende spreker te kunnen zeggen, dat de na-oorlogse woningbouw speciaal in het Soesterkwartier gunstig afstak bij wat op dit gebied in het rijke Nederland van voor de oorlog werd gepresteerd. Heden ten dage hebben de gemeentebesturen, vooral financieel, een grotere vrijheid van handelen dan destijds het geval was. En daarom achtte spr. het noodza kelijk de socialistische invloed in de Tweede Kamer zo sterk mogelijk te maken, om te voorkomen, dat in de toekomst de weg terug zou wor den ingeslagen. De afdelings-voorzitter, de heer H. J. J. Lips, opende deze verga dering. die gehouden werd in het clubgebouw van de speeltuinvereni ging ..Het Soesterkwartier". Het zangkoor ..De stem des volks" verleende medewerking. 1920. Als een dolle hom mel draait de derde „verdelger" van Lupar- di door de lucht, scheert over een paar bergtop pen, snort weer omhoog, duikt opnieuw naar be neden en laat een zwar te streep achter in de lucht. Het ding moet in brand staan. Dan snort het ding over een heu vel en ploft daar ergens neer. Dof klinkt het ge luid van een explosie en bijna onmiddellijk be seft Rob, wat de gevol gen kunnen zijn van deze ontploffing. De „verdelger" moet terecht zijn gekomen in het enorme oliereservoir van professor Lupardl... Daar kolkt reeds een enorme zwarte wolk om- achtige gele steekvlammen. Het meer staat tn lichter laaie en wie zal deze brand, gevoed door hoog uit het meer, van onder verlicht d<?or reus-1 millioenen tonnen aardolie, kunnen blussen? Heeft Lupardi ooit rekening gehouden met de mogelijkheid van zo'n ramp? Mr F. J. KRANENBURG Wethouder J. KOOPMAN nenburg het woord gevoerd over de militaire politiek der regering. Spreker wees op het internationale karakter, dat het militaire beleid in samenhang met de buitenlandse po litiek na Mei 1945 had gekregen. Met het Noord-Atlantisch pact heeft de nationale veiligheid plaats gemaakt voor collectieve veiligheid, teneinde aan de Russische machtspolitiek paal en perk te kunnen stellen. De heer Kranenburg zeide te be seffen, dat de huidige bewapening voor de socialist een confrontatie is met het geweten. Maar gaat men na, wat b.v. in Tsjecho-Slowakije min of meer heimelijk en in Korea openlijk is gebeurd, dan is het duidelijk, dat de wil tot verdediging van de de- Feestelijk intocht avondvierdaagse Aan de feestelijke intocht op Vrijdag 20 Juni van de ongeveer 1400 deelnemers aan de Avondvier daagse 1952 nemen verscheidene muziekcorpsen deel o.a zal het trompetterscorps van de Huzaren van Boreel zich doen horen. SOEST Goede prestatie bij 24-uursrit De agent van politie G. v. d. Weerd te Soest, gestationneerd te Soesterberg, heeft Jl. Zaterdag voor de derde keer deelgenomen aan de 24 uursrit, georganiseerd door de Enschedese Wielerclub. Van de Weerd ontving een zilveren kruis omdat hij de derde keer de tocht volbracht. Na de prijsuitreiking is hij full speed op z'n rijwiel naar Soesterberg gereden. Ook naar Enschede ging hij per fiets, dus beide tochten samen 260 km., boven de monsterrit van 358 km. Proficiat Gerrit! OVERTREDING ARBEIDSWET Tegen een plaatselijke bakkers patroon werd procesverbaal opge maakt wegens overtreding van de Arbeidswet. ULO-examen Pensionaat „St. Louis" De volgende leerlingen van het Pensionaat ..St. Louis" te Amers foort legden met goed gevolg het ULO-examen B af- L de Bot; H. Feijen; W. Geenen; J. Kok; K. Knijnenburg; K. Sier man en H. v. d. Storm. GEVONDEN VOORWERPEN Bosje sleuteltjes; wit kindersokje; herenregenjas; autoped; zwarte bol hoed; rozenkrans; kinderportemon- naie; polshorloge; dashouder; bruine portemonnaie; kinderkruiwagen; vulpen; zilveren kettinkje met gou den hanger; nummerbord; bruine capuchon; 20 rentezegels; postduif I H '51 no. 1001399; herenrijwiel. „De Variant" De wedstrijden om het clubkam pioenschap-van „De Variant" heb ben in de eerste ronde reeds ver schillende verrassingen gebracht. In de eerste groep debuteerde de 16-jarige Sjollema tegen de kam pioen Ooms in een fraaie partij, die remise werd. Voor de promotie-degradatie wedstrijden golden de partijen Kraaijvan Gemert en Dielissen— Niemantsverdriet. Ook deze partij en eindigden na spannende strijd in een verdeling der punten. Liefhebber, eveneens een promo- tie-candidaat. moest in Damen zijn meerdere erkennen. Veerman en Van Es deelden broederlijk de pun ten. Van Oosterom en Bremer speel den ook voor een plaats in hèt eerste tiental. Het gelukte Bremer in het middenspel een schijf voor sprong te bemachtigen, welke de partij besliste. Collet bleek voor Nap te sterk en Van Geldercn moest tegen Waal onderspit delven. In afdeling II won Flamen van Verrips; Jak won fortuinlijk van F. Bremer en diens broer moest de punten laten aan van Dijk. El- berse capituleerde tegen v. Immer zeel. De partij Walstra—Struyck werd uitgesteld. Dame ernstig gewond bij aanrijding Maandagavond omstreeks 7 45 u., overkwam de 52-jarige dame G.O. uit Amersfoort, terwijl zij per rij wiel reed op het rijwielpad langs de Birkstraat een ernstig ongeluk. Toen een berijder van een brom fiets, met een juffrouw achterop, eerstgenoemde dame voorbijreed, geraakte de mouw van de mantel van de achterop zittende dame. het stuur van het rijwiel van mevr. O. Deze werd door de snelheid omver geworpen en kwam met het hoofd op het betonnen rijwielpad terecht, waar zij hevig bloedend bleef lig gen. Dr Rip uit Soest die de eer ste hulp verleende, constateerde een zware hersenschudding, terwijl het slachtoffer ook nog meer ver wondingen had opgelopen. Mevr. O. is per EHBO-ziekenauto naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd. PTT-Harmonie droeg oud-voorzitter ten grave (Van een onzer verslaggevers) Leden van de Amersfoortse PTT- Harmonie hebben gistermiddag op „Rusthof" hun oud-voorzitter, wijlen de heer H. van der Hoogen, ten grave gedragen. Met omfloerst vaan del begeleidden zij de rouwstoet van de Dodeweg tot de begraaf plaats. Daar wachtten nog zeer veel ambtenaren en oud-ambtenaren van de PTT. en talrijke andere belang stellenden. In de aula werd het woord ge voerd door de heer J. Hoegen, na mens de PTT-Harmonie en het af delingsbestuur van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, waar van wijlen de heer Van der Hoogen jarenlang voorzitter was. De heer Hoegen noemde de over ledene een man, wiens streven steeds gericht was op rechtvaardig heid en mensenliefde. Hij was bo vendien een voorbeeld van vast ge loof in God. Ds. H. W. Engelkes sloot zich bij deze woorden aan, en sprak tevens een troostwoord tot de familieleden. Leden van de PTT-Harmonie droegen hierna de baar naar het graf, waar ds. Engelkes de apostoli sche geloofsbelijdenis las. De oud ste zoon van de overledene dankte tenslotte in het bijzonder de oud collega's voor de belangstelling bij de begrafenis, en voor de wijze, waarop ze steeds voor zijn Vader klaar stonden tijdens diens leven. APV „Pro Patria" Wedvlucht van ,.Pro Patria". gehouden van Noljon uit. Afstand 332 km. In con cours 166 duiven Duiven in vrijheid 10 uur. Wind Zuid-West. Aankomst eerste prijsw duif 1.57.39 uur; idem laatste 235.7 uur. De aangewezen 10 ct werd gewonnen door G. Kok met no. 4: idem 25 ct door H. C. Ipenburg met no. 1. De scheerweg door C Rijn met no 2 Speciaal 10 ct nrs 1 tot en met 5 H C Ipcnburg 1. 28; C. Rijn 2. 35. 33; W. B A de Graaff 3. 6. 11. 12. 34; G. Kok 4. 39; N. G. Grocnestein 5; A. G. Bleeking 7. 23; R Lammens 8. 30: K. v. Midlum 9. G. Elsinghorst 10. 22; G. Hienekamp 13, 33; Chr. Hassing 14: J. Hommerson 15. 17 25 29; H. J. Dleker- hof 16; G. A. Koelman 18. M H. Ruiten berg 19. 27; G. Eijkelboom 20. 41; W Hofman 21. R PInnte 24; W. Chr Rui tenberg 26. 42; D. v. Ooik 31; T. v d. Bunt 36: C. v Winterswijk 07. J. Kievit 40. Bij lossen van rails twee arbeiders gewond Op het emplacement van de Ne derlandse Spoonvegen is vanmorgen tijdens het lossen van een spoor staaf een ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zodanig gewond wer den, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. De rail. die van een spoorwagen werd gelost, viel, en de ploegbaas G. uit de Verhoevenstraat en de los- arbeider E. uit Hooglanderveen werden er door getroffen. De eerste viel met het hoofd op een ijzeren staaf en liep daarbij een hersen schudding op. Hij is door de GG en GD naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" overgebracht. Het andere slachtoffer, die een bloeduitstorting in het bovenbeen kreeg, is naar het St. Elisabethziekcnhuis gebracht. Watersportvereniging opgericht In Amersfoort werd gisteravond een vergadering gehouden om tot oprichting te komen van een water sportvereniging. Na een geanimeer de bespreking werd besloten de ver eniging op te richten. Er traden 24 leden toe. In het bestuur werden gekozen de heren M. J. Nobel, voorzitter; J. de Valk, secretaris; J. Krikke, penningmeester; mej. G. Klein, 2e secretaresse en de heer A. H. van Keulen, 2e penningmees ter. Onder de leden zal een prijs vraag worden uitgeschreven voor de naam van de vereniging. Verschillende plannen werden be sproken, terwijl ook besloten werd binnenkort een boottocht te maken op de Eem, waaraan ook de leden, die niet over een boot beschikken, kunnen deelnemen. (Van een onzer verslaggevers) In het Bosbad Blrkhoven speelden gisteravond voor de zomercompetitie Waterpolo 1ste klasse heren Neptunus 1 tegen De Robben 1 uit Hilversum. Het was een wedstrijd met een zeer sportief karakter, die uitstekend werd geleid door de sympathieke scheidsrechter Wlm de Boer uit Gouda. Voort durend trachtten de jongens van Jan Stender hun sterkste wapen „snel heid" in de strijd te brengen, maar konden op dit gebied de pupillen van Hulb Fremouw niet overtroeven. De Amersfoorter Nico Keizer, die momen teel in een prima lichamelijke conditie verkeerd, speelde de wedstrijd van zijn leven. Hij zwierf over het gehele veld, ondernam de ene rush na de andere op de Robben-veste en bracht menig tegenstander tot wanhoop. Kortom Keizer deed zijn naam eer aan. Het was en genot om naar zijn doortastende en toch faire spel te kijken. Hij sleepte het gehele Neptunusteam met zich mee, wat tot gevolg had, dat geen enkele spe ler onder de maat bleef. Gerrit de Bruijn en Piet v. d. Bree voldeden uitstekend, plaatsten goed en zwom men veel. De jonge Wim Evertse lag voor de rust nog iets te veel verankerd op de midvoorplaats, maar werd daarna ook beweeglij ker. Gerrit van Woudenberg en Jan de Gans hielden in de achter hoede het hoofd koel en onder schepten menige aanval van De Robben. Toch blijft het jammer, dat Jan de Gans noodgedwongen de taak moet vervullen van stopper- spil. Inderdaad is hij in staat om een midvoor uit te schakelen, maar als snelste zwemmer van het team zou hij heel van brillanter zijn op de links- of rechts-achterplaats. Doelman Freddy Geutjes komt steeds beter in vorm en maakte een zeer betrouwbare indruk onder de lat. Blijf altijd meespelen Freddy, ook al is de bal aan de andere kant van het veld! DE WEDSTRIJD Direct in het begin volgen enige aan vallen van weerszijden, die werden be sloten met schoten op het doel. echter zonder resultaat. Nico Keizer krijgt in de achterhoede het leder te pakken, zwemt zwaar gedekt op. stopt, draait zich van zijn tegenstander af cn lost een hard schot, dat onhoudbaar het Hilversumse doel doorboort. 10 voor Neptunus. Er volgen enige gevaarlijke aanvallen van de Robben, waaruit het Arend Kayser gelukt om de stand ge lijk te maken. (1—1). De Rood-Witten versagen niet. Nico Keizer zwoegt, dat het een lieve lust is. Gerrit de Bruijn luidt een nieuwe aanval ln. plaatst de bal op Piet v. d. Bree, die op zijn beurt weer afgeeft aan de goed opge stelde Keizer Deze laatste zwemt even op en geeft de bewaker van het Hilver sumse heiligdom met een goed gerich te kogel het nakijken. 21 voor Nep tunus. Vlak voor de rust plaatst Wim Evertse het bruine monster keurig op Nico Keizer, die een schot lost op het doel. De bal wordt geweerd door do keeper van De Robben, maar komt terug bij Keizer, die geen ogenblik aar zelt en zeer verrassend met een zij waarts schot inschiet. 3—1 voor Amers foort. Met deze stand blaast de scheids rechter voor de rust. Na de hervatting van het spel pro beert. de Keizer het met enige verre schoten, die geen succes boeken. De gehele Robbenplocg is zeer actief, maar haar snelle aanvallen lopen dood op de Ncptunus-achterhoede. Midvoor Wim Evertse (Am) gaat beweeglijker spelen, geeft op een zeker moment goed af aan Gerrit de Bruijn. die onder moellijKC omstandigheden de voorsprong van de Neptunianen vergroot. 4—1 voor de Keistadbewoners. De ploegen tonen nu tekenen van vermoeidheid. Desondanks blijft er nog veel vaart in het spel zitten. Telkens probeert Keizer liet weer. maar zijn schoten hebben geer. geluk. De Robbenjongens bijten op dc tanden en plegen wederom een aanval. Midvoor Evertse verzeilt door goed overnemen in zijn eigen achterhoede. Hij dekt Kees de Wit (R). die een bal krijgt aangegeven. De Wit ontglipt aan de bewaking van Evertse en lost een heel tactisch boogbolletje. dat in het Neptunusdoel verdwijnt (42 Dit geeft dc radiostadbewoners moed. Bij het uit- zwemmen bereikt De Wit (R) 't eerst de bal. zet Nico Luchs (R> aan het werk die met een ver en zuiver schot keeper Geutjes verrast (4—3). Spoedig hierna komt het einde met een volkomen ver diende 4—3 overwinning voor Neptunus op De Robben uit Hilversum, Verdere uitslagen: Neptunus 2 (da mes)De Robben 4 (Hilversum) 31. Neptunus 4 (heren)DWK 2 (Barne- veld) 12—1. PV „De Zwaluw" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield jl. Zondag een wed vlucht vanaf Chateauroux, af stand 651 km. In concours waren 126 duiven, die te 6 uur, met Z.W.- wind werden gelost. Aankomst eerste duif 2 uur 16 min. 4 sec., be reikte snelheid 1313,43 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 3 uur 57 min. 47 sec. Totaal uitslag: H. Gorissen 1 17; A. Rijksen 2 15 29; Sj. Rijksen 3 23 37; J. v. d. Brink 4 41: J. Rausch 5 19 42; C. de Goede 6; A van Slooten 7 10 28; R. J. Schif- fart 8 14 31; C. van Soest 9 11. A. Snijders 12: H. v. d. Broek 13 21 39; H. Onwezen 16 22; G. Marchal 18; K. Keja 20; W. van Klooster 24 34 35; A. Priem 25; J. Leek 26 40; A. Hilhorst 27; J. Blokland 30; J v. d. Brakel 32; A. Dorrestein 33; P. Duijst 36; H. Kriek 38. „De Vriendschap" hield eveneens een wedvlucht uit bovengenoemde plaats in Frankrijk, met in con cours 75 duiven. Hiervan kwam de eerste duif op z'n hok om 2 uur 27 min. 2 sec. De uitslag is: R. Kos ter 1 12 24; C. Dijkman 2; W. Nieu- wenhuis 3 8 13 16 19 20. M. Ber gers 4; C. van Daatselaar 5; G. Sukel 6. G. H. v d. Broek 7 9, A. Waaijenberg 10; Jac. Stalenhoef 11 22 25; J. Onwezen 14; M. de Muijnek 15 18; J. Hodde 17; G. Sikkelbein 21 23. Klop Prijzen voor „Oranje" Bij de Kringwedstrijden, uitgaan de van het Ned. Chr. Gymn. Ver bond, die j.l. Zaterdag 14 Juni te Baarn werden gehouden, behaalden dc Amf Chr. Nat. Gymn. Ver. „Oranje" uit Amersfoort, 1 eerste, 2 tweede, en 1 derde prijs. Een goe de prestatie! Een hond jankt /UIST als de pudding op tafel komt, klinkt van buiten het gieren van auto banden over asfalt. Een hond jankt en mensen roe pen. Dan valt er even een stilte, die dra gevuld wordt met het geluid van vele snelle voetstappen. Van achter het gesloten venster is niets te zien, maar wie op het balcon staat, heeft het uitzicht op een tafereel zoals ge dat elke dag. mis schien wel elk uur, ergens in de stad kunt zien. Tegen het trottoir staat een kleine groene auto stil; opzn er van, met de spitse kop op de stoeprand, ligt een hond, Een onaanzienlijk dier is het, vaalbruin van kleur en met een lange staart, die in een dwaze krul dwars over de goot ligt. Mensen staan er op een kluitje bij. Een kleine man in een bruin pak, waarschijnlijk de auto mobilist, verder een paar soldaten, een dame met een kinderwagen en dan onze buren van een paar deuren verder. Ze verroeren zich geen van allen, kijken maar zo'n beetje naar het leven loze dier, dat zoéven nog dol van levenslust de straat over rende. „Zonder uit te kijken," heet dat in politie berichten. Wanneer hei mensen betreft althans. Voor honden is geen plaats in krantenkolommen. Het geeft je wel even een steek wanneer zo'n dier pardoes onder je wielen loopt en je staat beteuterd naar de gevolgen te kijken. Maar in de dagbladen vind je er de volgende dag niks van te rug. Zelfs op de plaats van het ongeval is. als je er een kwartier later weer langs komt in je kleine, groene wagen, van het hele gebeuren mets meer te be speuren. In een der huizen, vlakbij hebben ze juist de pudding verorberd cn wordt de huisvrouw nog 'n beetje geplaagd omdat het nagerecht een beetje was aangebrand. Ja. misschien dat ergzns in een achter tuin vlakbij een gat gegra ven wordt door een paar kinderen. Maar daar zie je op straat geen zier van. En ook van enige plechtigheid melden de voorpagina's de volgende dag geen regel Ootc Een heleboel mensen zijn verschrikkelijk boos ge worden om het gedicht „Oote Boe", dat onlangs zo druk werd besproken. Is dit ook al taal? vroegen de mensen zich af en meteen riepen ze zelf al: Neen, o, neen! Maar Stadsvenster- kijker heeft gisteravond ontdekt, dat het wèl taal is, althans een taal! De man die haar sprak, stond op het Stationsplein. Hij droeg een soort gemslede ren pantalon, een over hemd met zeer grote rui ten, droeg het stroblonde haar ongekamd en had zijn blote voeten in sandalen gestoken. Op zijn rugzak, zo een met een stalen draagstel, hing wel een vlaggetje, maar dat droeg een Frans opschrift, en die taal sprak hij zeker niet. Ook geen Engels of Duits, noch Nederlands. Het leek inderdaad het meest op Oote, boe, boe, boe en Oete, bi, ba. bo. De men sen, die om hem heen stonden, luisterden met open mond en waren be paald teleurgesteld toen hij, hun een papiertje voorhou dend, het enige Nederland se woord uitstiet, dat hij machtig was: „Hier"Hij wilde dus naar het adres op het briefje begreep iedereen. Het was ergens in Amsterdam zo bleek, en aangezien hij tegelijkertijd de duim opstak, wilde hij kennelijk daarheen liften. Helaas moest SVK doorlo pen, anders had hij beslist nog even verder geluisterd. Want het is verbazingwek kend om te zien, hoe een volk, dat het „Oote boe" uit een gedicht afwijst om dat het er niets van snapt, op eens veel meer begrijpt als 't zulk gebrabbel hoort uit de mond van een dood gewone lifter van Joost mag weten waar vandaan. Een vreemdeling met een gemslederen pantalon aan en een geruit hemd. En zeker géén dichter! Z'n helpers zullen hem heus wel goed op weg hebben geholpen. Zwarte dag Het was Zaterdag j.l. een zwarte dag voor de vissen in het Vallei Kanaal. De een of andere fabriek heeft blijkbaar giftige stoffen in het water van dit kanaal laten vloeien. Het water zag inktzwart. Niet veel later dreven duizenden vissen levenloos aan de oppervlakte. Jongens trok ken er op uit met schep netjes om de vis, die soms nog in bedwelmde toestand verkeerde, te bemachtigen. Iedereen liep tenslotte met vis te sjouwen. Boven de hoofden van de vissende jongens cirkelden meeuwen. Zij vielen op de dode vis aan. Nu zijn de meeuwen nog bezig, maar de visser kan wel thuis blijven ook al heeft hij dan zijn geld geofferd voor een visver gunning, die. naar men zegt, nodig is om de vis stand op peil te houden. Nykerkse stromen Vrienden het gaat goed! Zo goed zelfs, dat Zater dag a.s. een vracht per paard en wagen naar Amersfoort gaat. Geen klein vrachtje, maar een flinke. Hebt u nog iets lig gen, waarschuw dan p.o. dan kan het nog met deze zending mee. Van deze zending droegen ditmaal hun aandeel bij Ansje (5) en Enny (9) Buis. School straat 55. Zij hadden een bus zilverpapier. Dank ook aan Adne en Alie Goed hart, Amersfoortseweg 80 voor hun capsules. Veer ontving via familie H. v. d. Heuvel uit 't Veen een vrachtje van dat blin kende spul van Henme Jonker, Bunschoterweg te Hoogland. Hennie is een nieuwelinge en spaart ze ker door. Ook voor Hans v. d. Brink (9 j.), Bagij- nenstraat 19 geldt dit. Hij had behalve zilverpapier, postzegels en capsules en ook wat looddoppen. Elders treft u in het Stadsvenster de familie v. d. Brink nog maals aan. Nettie v. d. Hengel is 5 jaar en woont Roemerstraat 17. Sparen en bewaren maar Nettie. Dank voor je stapel tijdschriften. Willie Schotsman van 10 jaar. Nieuwe Kerkstraat 54 liet Veer een zak vol oude even aan 't Stadsven ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. (nirnnniiiGrjnirïïifininrifiSL'ijraiijiü.tnifiüiRiEairtiiiiBTOanJiiift tijdschriften en vakbladen, partijen capsules, zilverpa pier en een doosje vol met tubelood halen. Hartelijk dank. Adriaan Duits, School straat 55. had een zakje capsules. Spaar je ook door? Beppie (3) en Willie (5) v. d. Veen, Nieuwe Kerkstraat 53, zorgden er voor ook nu in de krant te komen. Een partijtje bont en zilver was het aandeel. Biljartvereni ging „De Poedel" poedelde niet, maar caramboleerde een doos vol blinkend spul bijeen. Japie Bouwman. Amersfoortseweg 67, bracht het er met een doosje cap sules ook niet onverdien stelijk af. Een volle zak oude kran ten en tijdschriften kwam bii Willem (11) en Manis (7) v. d. Veer, Van Rense- laerstraat 71 vandaan. Har telijk dank voor die zware vracht, jongens en tot slot een hoera voor de onvol prezen Oma v Zoeren uit Nijkerk. Medewerking ver leenden hier Ankie en Frans Lammers, Weltevre den 9. Amersfoort en Jan- ny-en-Riekie Veldhuizen van het Koolhaaspark. Bij een kwam een zak bont, capsules, sigarenbandjes en postzegels. Oma ook nu weer dank en met u aan alle medewerkers. Wandelwagentje Van de familie H. v. d. Brink, Bagjjnenslr. 19, Nij kerk mochten wU een oud wandelwagentje ontvangen. Wat zullen de kinderen op De Snoekheuvel nu blü *Un- Heel veel dank, beste vrien den van het Stadsvenster. (Advertentie I. M.) De «nelle, rulnigo bestelwagen mei een zeer grote leed- ruimte (ce 8 m3) en een oerjterk» Renault ..85' moior. Op eenvraeg zen den wi) gaarne prospectut Ondarne- meripnji I 6500,- C'hndplein 2 Den Haag Aganien in alle belangrijke pUatsenl Dealer voor AMERSFOORT en OMSTREKEN Groenmarkt 8 - Amersfoort Tel. 4475 b.g.g. tel. 3757 WOUDENBERG PV „De Blauwkras" Wedvlucht vanuit Charteroux. afstand 650 km. Duiven gelost 6 u v.m. bij Z.W. wind. Aankomst le duif 14.12.25 u. Uitslag; C. van Zoeren 1, 5; A v Lun- tcren 2: J. Koudijs 3: P. Osnabrugge 4; W. Woudenberg 6; J Jetten 7. HOOG1.AND Burgerlijke Stand Geboren: Josephine Maria. d. van W. A. Strcppel en A. J. G. Welling; Juul Petronella Lucia Maria, d van H. Th. M. Gudde en M. F. Th van Opbergen. GRONINGEN Een actiecomité alhier heeft het voornemen om het voorbeeld van Parijs na te volgen en gedurende een maand Groningen te maken tot een glimlachende stad. In Parijs heeft men n.l. het idee gehad om een maand lang een be leefdheids- en vriendelijkheidsactie te ontketenen. Groningen wil trach ten gedurende de maand September te laten zien wat vriendelijkheid, voorkomendheid en beleefdheid ver mogen. Het ligt in de bedoeling, dat het Groninger publick in de gelegenheid wordt gesteld, haar oordeel te ge ven over tweehonderd aan deze actie deelnemende zaken. Het zal zijn mening kunnen uiten over het personeel van deze zaken wat be treft vriendelijkheid, voorkomend heid en hulpvaardigheid. Het perso neel dat het gunstigst wordt be oordeeld, krijgt een gezamenlijke prijs van 1500,terwijl ook onder het kopend publiek, dat beoordeelt, talrijke geschenken zullen worden uitgereikt. Broer van koning Talal te Londen aangekomen LONDEN. Emir Naif, de broer van koning Talal van Jordanië, is Maandag per vliegtuig uit Geneve te Londer aangekomen. Hij ver klaarde bij aankomst: „Ik had Zondag een onderhoud van vijf kwartier met de koning te Lau sanne. Hij heeft niet gezegd of hij naar Jordanië zal terugkeren". Functionarissen van 't Jordaan se gezantschap verklaarden, dat de Emir, naar verwacht wordt, slechts enige dagen zal blijven om zijn zoon op te zoeken, die in Enge land op school is. t Mishandeling Veertien dagen gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie tegen de 31-jarige fabrieksarbeider J. F. te Amersfoort, die zich Maandag voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoorden wegens mis handeling van zekere H. Op de avond van 21 Februari jl. ontmoette de verdachte het slacht offer op de Varkensmarkt. Al eens eerder had hij een grief tegen H. opgevat omdat deze hem enige weken tevoren zou hebben uitgela chen. Die bewuste avond meende hij nu maar eens flink te moeten afrekenen. Met opzet liep hij zijn tegenstander tegen het lijf en gaf hem een por met de elleboog in de zü. Er ontstond een heftige woordenwisseling, gevolg door een vechtpartij, waarbij H. lelijke klap pen opliep. De Politierechter vond het nodig de hardhandige fabrieksarbeider voor een week naar de gevangenis te zenden. Noteert U even GRAND THEATRE t/m 18 Juni: „An American ln Paris" (Elke leeftijd). Zondag: 1.30. 4. 6.30 en 9 uur. Ov, dagen: 2.30, 6 30 en 9 uur. „Donderdagcyclus". 19 Juni: „Ge folterde mensen" (18 jaar) CITY THEATER: ..De wolf van Stla" (18 Jaar) Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30. 6.45 cn 9 u. REMBRANDT THEATER; Van Vrijdag t/m Maandag: „Paniek in Fort Worth" (14 Jaar). Van Dinsdag t/m Donderdag: .Achter Gevangenismu ren" (18 Jaar). Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t.m. Woensdag: „Papa Boem". (Elke leeftijdi. Donderdag: „Ap- passionata" (14 Jaar). Vrijdag: 8 uur. Zat 2.30. 6 45 9 uur. Zond 2. 4.15, 6.45. 9 u. Ov dagen 2 30 en 8 u. Donderdag: 2.30. 6.45 cn 9 u. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs, Margo Stein- metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 14,00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej. Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 t°t 17 en van 9 tot 21 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen van Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17*uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur. A.G.-huis. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van Haersolte—De Lange. Geopend van 10 00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.01». Op de Zondagen 15. 22 en 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur. ft.K OPENBARE uLLSZAAL: Uit lening 11 12.30 cn 2.30—5.45; Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vriidag 45 uur OPENRARF UEES7AAL nitlenlng vol wassenen 2—5, Donderdagmorgen 10—12, en Dinsdag- cn Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2 30 4.30 uur OPEN RA HE I.EESZAAL filiaal Soes terkwartier (Noordewlerweg 273) Uitlening Dinsdag- en VrUdagavond van 7—uui MUSEUM FI.EH1TE Westsingel. Dage- Ujk» geopend. Debalve Zondags, rverkdager. van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag iti12 en I.30—3 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Keijser. Langestraat 9. tel. 6307: Kraan, Noordewlerweg 89. tel. 4893. Posities KLM-vliegtuigen AMSTERDAM - Thuisreis: PH-TDD (Delft) is Maandagavond op Schiphol geland; PH-TFE (Utrecht) is vanmorgen uit Beiroet vertrokken; PH-TDN (Vlaardingen) is vanmorgen uit Ro me opgestegen. PH-TET (Tilburg) is vannacht uit Bangkok vertrokken. Uitreis: PH-TDB (Walcheren) is Maandag in Manilla gearriveerd; PH-TDË (Eindhoven) is Maandag morgen in Bangkok aangekomen; PH-TDK (Amsterdam) is vanmor gen uit Damascus vertrokken. S po rt p rogra m ma 17 t.m. 20 Juni Dinsdag t.m. Vrij dagavond Avondvierdaagse. Burgerlijke Stand 16 Juni 1952 Geboren: Donald Dennis, z. van W. D. Helsdingen cn M. J. C. de Jager; Johannes Albertus, z. van J. A. de Waal en T. van 't Klooster; Everardus Jacobus, z. van M. A. de Wit en S. G. de Vos; Jacoba Geer trui, d. van T. Bredauw en J. Mor se; Albertus Barend, z. van G. v. Dijkhuizen en C. v. Engelenhoven. Getrouwd: T. J. Bunnik en J. J. Beckers; J. J. Lammerts en H. A. M. Coenen. Overleden: Jacoba Kamerbeek, 61 jr. wed. van L. Knoppers. TEMPERATUUR PESJE'S BAD De temperatuur van het water ln Pesie's Bad bedroeg vanmorgen 20 gr.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2