Frans verval dwingt Amerika tot pro-Duitse politiek Amerika maakt ernst met zijn presidentsverkiezing De Slaperdijk moet behouden blijven Vier partijen in één verkiezingsmeeting ,La grande nationzelf schuift zich naar de tweede plaats Triest beeld van land zonder ruggegraat V r vJ Culemborg geeft demonstratie van verdraagzaamheid Felle strijd om aanwijzing der candidaten- tegenstelling in republikeins kamp 4 Dinsdag 17 Juni 1952 (Van een medewerker) Iq EN optimist, zo zegt men nu in Frankrijk, is een man die een vriend is van Amerika; een pessimist is een vriend van de Russen; maar een realist houdt het op de Duitsers. Ziedaar in een wrang grap je het bewijs dat ook in Frank rijk de overtuiging veld wint, dat de terugkeer van Duits land als leidende natie op het West-Europese continent on vermijdelijk is. Natuurlijk schuiven de kortzichtigen, in Frankrijk zowel als in de an dere Europese landen, de schuld op Amerika. En even natuurlijk wordt deze mening door de aanhangers van Rus land aangewakkerd. De laat- sten hebben geen moeite bij het verbreiden van hun opinie, want de steun, die de Ameri kanen aan Duitsland verlenen, wordt steeds minder gecamou fleerd en de voorkeur van Washington voor Bonn wordt steeds meer onbewimpeld. Men late zich echter deze propa gandistische knol niet verkopen voor een politieke citroen. Duits- lands politiek naar voren dringen vloeit niet direct voort uit een soort Amerikaanse sympathie voor de aartsvijand van zeven jaar geleden, maar is het gevolg van de volledige onmacht, die Amerika helaas heeft moeten constateren bij zijn grote continentale favoriet: Frankrijk. Het is Immers duidelijk dat Ame rika zijn hoop pas meer en meer op Duitsland is gaan bouwen naar mate de Amerikanen in Frankrijk meer en meer bot vingen. Het is de Franse voosheid die de Ameri kanen, bij hun pogingen om een Europese Defensie Gemeenschap te vormen, in de armen van Duits land drijft. Na bijna twee jaar modderen Is het langzamerhand wel duidelijk (zelfs voor wie nog niet voor die tijd wist), dat „la grande nation" in het geheel geen ruggegraat meer heeft, laat staan een militaire De elkaar snel opvolgende regeringen zijn daarvan alleen maar een uiter lijk kenteken. Frankrijk is al tien tallen jaren berucht om zijn poli tiek geharrewar in meest onbe langrijke kwesties. Er heerst in het Franse parle ment een situatie, die iets weg heeft van ons vooroorlogse Neder landse „verse kadetje", maar dan van een permanent en meer kwaad aardig karakter. Deze vliegcnaf- vangerij heeft er toe geleid dat elke nieuwe regering mogelijk nog net tijd genoeg krijgt van de volksver tegenwoordiging om plannen te ma ken, maar nimmer de kans om en kele van die plannen uit te voe ren. Het zijn de Franse volksverte genwoordigers, die verantwoorde lijk zijn voor de volledige desinte gratie waartoe het land thans is vervallen. De Franse democratie is meer dan overrijp; zij is rot. Een rottingsproces, dat in en door de Franse politici voortwoekert. Deze onverkwikkelijke toestand bewijst dat het democratische stelsel niet kan functionneren zonder democra ten die bepaalde spelregels in acht nemen. De voortdurende overtre dingen der regels leiden in Frank rijk, schijnbaar onafwendbaar, naar een ondergang van het systeem via de weerzin der kiezers. Het is dan ook geen wonder dat in geen enkel democratisch land zoveel kiezers thans op een autocratische partij stemmen als in Frankrijk. Als men de aanhangers der rechtse dicta tuur (De Gaulle) optelt bij de communistische partij komt men tot een uiterst bedenkelijk percen tage. Men kan het dan ook wel zo formuleren, dat de krakelende, mug genziftende parlementariërs de na tie rijp maken voor een moord op het stelsel, bij de gratie waarvan die zelfde parlementariërs als zo danig bestaan. Inflatie DIT gevaar bestaat, maar het broeit nog onder de oppervlak te. De nu reeds heersende chaos in Frankrijk vloeit echter mede voort uit reeds bestaande factoren, die knagen aan ziel en lichaam van de eens zo fiere natio. Alles-overheer- send is het probleem der inflatie. Moedeloos ziet het Fransmannetje in de straat steeds weer de prijzen vooruithollen op zijn loon. Een pond boter kost nu 4, een pond koffie bijna 6, een paar matige M nevenstaand artikel analy seert een medewerker, op som$ meedogenloze wijze, de kwalen van het hedendaagse Frankrijk en komt dan tot de slotsom dat deze natie, eenmaal in vele opzichten leidinggevend aan de rest van West-Europa, zith thans tevreden dient te stellen met een meer bescheiden plaats. Hoewel de redactie van ons blad met alle opvattingen van de schrijver tot de hare wil ma ken, meent zij nochtans, dat het artikel de aandacht van de le zer ten volle verdient. nylonkousen 11.50. Dit zijn geen zwarte prijzen, ma :r sneeuwwitte. Een en ander te zien in het licht van het gemiddelde loon van 225 per maand. Het jaar 1951 bracht drie loon ronden, maar de prijzen spiraalden in dat jaar onverstoor baar 32% omhoog, zodat geen en kel resultaat werd geboekt. De grote verliezei in deze finishloze holpartij is de franc, die ruim een derde van zijn reeds minimale waarde verloor sinds Korea. Offi cieel gaan er nog 350 in een dollar, maar de Amerikaan die er in Frankrijk 440 voor krijgt wordt nog geflest. Een vlucht daarom, voor zover mogelijk, in goud; in 1951 is voor 600 milliöen dollar goud ge kocht (dat is meer geld dan de to tale Marshall-hulp aan Frankrijk in dat jaar), en het gros daarvan vluchtte met zijn eigenaars over de grens, meest naar België en Zwitserland. De rest is opgepot. De wormstekige regering kan niets doen, behalve politie en Na tionale Garde sturen naar staken de loontrekkers. In een normaal land zou belastingheffing één der antwoorden zijn. In Frankrijk is de zelfdicipline daarvoor niet aan wezig. De enigen die geheel vol gens de regels van het fiscale spel geplukt worden zijn de hoofd- en handarbeiders, van wier salaris het verschuldigde nl. wordt afgehou den. Redmiddelen INSTELLING van loonplafonds stuit natuurlijk op geweldige te genstand der vakverenigingen. Prijsbeheersing ontaardt tot een klucht in een land zonder zelfbe heersing. Rantsoenering is over wogen, maar verworpen op psy chologische gronden: het herinnert teveel aan de bezetting, en zou trouwens niet veel zoden aan de dijk zetten, omdat de boeren even goede hamsteraars zijn als slechte belastingbetalers. Als laatste red middel is gedacht aan crediet-con- tróle, maar crediet is nu al bijna onbetaalbaar; voer een maandle- ning moet men niet minder dan 5% rente betaler. Dit maakt niet alleen de bestrijding van de schreeuwende woningnood zeer moeilijk, maar b-engt ons ook met een op een specifiek probleem van de industrie. Vooral door de vereiste herbe wapening moeten vele industrieën uitbreiden. Maar het merendeel der fabrikanten voelt niets voor de fensie-orders. Daarvoor is uitbreiding of ver andering. en dus geld nodig. Maar crediet is peperduur (wat bij een voortdurende waardevermindering van de franc ook geen wonder is). De militaire productiecapaciteit van het land is dan ook sterk te ruggelopen. Een bestelling voor 210.000 geweren, die de Amerika nen onlangs in Frankrijk wilden plaatsen moest worden afgewim peld door de regering omdat na uitgebreid onderzoek bleek dat er geen enkele plaats in het land was waar ze gemaakt konden worden. En dat terwijl Frankrijk in 1918 jaarlijks 7 miÜioen van deze zelfde geweren produceerde! Een ander voorbeeld van het productietempo: een straaljager, die al in Februari 1949 getest is. komt niet voor No vember 1952 in productie. Industrie achterop DOOR de steeds stijgende prijzen begint nu ook de export te botsen tegen deuren van buiten landse klanten, die niet-thuis gaan geven. Bovendien is. volgens Ame rikaans oordeel, de Franse indus trie 100 jaar achterop, commercieel zowel als technisch. Het zün meest gezapige familiezaken, die weinig produceren tegen flinke prijs. Weinig animo voor defensie-or ders is er ook van de kant der on dernemers wegens hun meestal groot aantal communistische arbei ders. Hier raken we nog een hoofdpro bleem, ja misschien wel de voor naamste oorzaak, die de Amerika nen tot twijfel en de Franse rege ring tot vertwijfeling brengen: het land is bezwangerd (20% der stem men) met communisten, een twij felachtig kenmerk voor een natie, die gaarne de kern wil vormen van een Rusland-afwerend defensie- front. Frankrijk's vrienden wijzen er gaarne op dat het werkelijke ledental der communistische partij is teruggelopen van 950.000 in 1946 lot 600 000 thans. Deze 600.000 wor den echter gelardeerd met liefst 5 millioen meelopers, cn zitten bo vendien op zeer efficiënte wijze verspreid door het hele productie apparaat. Vooral natuurlijk in de vakverenigingen: bij elke fabrieks- verkiezing slepen de communisten onveranderlijk 60—70% van de stemmen in de wacht. De heren zijn met name zeer sterk in de openbare nutsbedrijven, in de steen koolmijnen, in de metaal-industrie (vooral vliegtuig- en autofabrie- ken). Ze zijn weliswaar ietwat ge slonken bij de spoorwegen, de P.T.T. en onder de havenarbeiders, maar ook daar tellen ze toch nog altijd meer volgelingen dan alle anti-communistische vakverenigin gen bij elkaar. De vitale bedrijven zijn onbetrouwbaar bemand. Een voorbeeld: rond Parijs liggen zes electrische centrales, die dit voor naamste industrie-gebied van Frankrijk van stroom voorzien. Van de daar werkzame 37 000 ar beiders zijn er 23.000 lid van communistische vakverenigingen! Aan de andere kant WE zijn er nog niet. De politie en de Nationale Garde zijn nagenoeg „brandschoon", maar het leger niet. Het „Deuxième Bureau" (de Franse contraspionnage) zal wel weten dat 2% der jonge offi cieren er 5% der onder-officieren met Moskou sympathiseren. In an dere sectoren van het maatschap pelijk leven bestaan soortgelijke situaties: 20% der onderwijzers staat „aan de andere kant". Op middelbare scholen is het percen tage „slechts" 14. Ook op universi teiten zetelen notoire communisten als docenten. De partij publiceert 17 dagbladen, 83 weekbladen, 18 maandbladen. In de atoomlabora toria werken nog vele communis tische wetenschapsmensen, en dat maakt het ontslag van Joliot-Curie (de baas zelf) min of meer tot een wassen neus. Het is alles niet opwekkend, noch voor het Atlantisch-ge- oriënteerde Frankrijk, noch voor de Europese Defensie Gemeenschap. Het hele Fran se volk is bevangen door een soort apathie, door een volsla gen onverschilligheid voor al les behalve eten, drinken en roken (hetgeen ook de enige artikelen zijn die de gewone man zich aan kan schaffen voor zijn portemonnaie leeg is). Dat andere mogendheden uit dit verval de onvermijde lijke consequenties trekken, moge jammer zijn voor Frank rijk, voor Europa is het goed van de dwalingen zijns weegs tijdig terug te keren, daarbij Frankrijk dankend voor al het geen het ons schonk maar het tegelijkertijd terugwijzend naar een bescheidener plaats. Correct marcheren de manschap pen van het 93ste regiment in fanterie in hun nieuwe unifor men tijdens een parade in de Franse hoofdstad. Zij mogen zich nog verheugen in de belangstel ling van de Parijzenaars. maar ouer het algemeen is de interesse vogr het leger in Frankrijk snel dalende. Vaak kan men langs de boulevards opmerkingen horen als: Wat doet het er allemaal toe? Ais de Russen willen, zijn ze hier in drie weken." (Van een onzer verslaggevers) CULEMBORG. Verkiezings biljetten van de C.H.U., de K.V.P. en die met de portretten van dr Drecs cn mr Oud hingen gistei- avond in de zoal Luxor te Culem borg broederlijk naast elkaar. Er achter, op het podium zaten verte genwoordigers van de vier rege ringspartijen, ieder met een half uur spreektijd voor de boeg: J. H. Scheps, van de Partij van de Ar beid. prof. dr Jos -Gielen van de K.V.P.. C. P. de Groot. C.H.U.-lid van de Provinciale Staten van Utrecht, en het Eerste Kamerlid prof. mr A. N. Molenaar van de V.V.D. De Culemborgse afdeling van de P.v.d.A. nam het initiatief tot deze bijzondere verkiezingsbijeenkomst, naar haar voorzitter getuigde, met de bedoeling een demonstratie van politieke verdraagzaamheid te ge ven. Die verdraagzaamheid was er in ruime mate: de vier sprekers ga ven elkaar complimentjes en ieder van hen wees op de punten van overeenkomst bij de respectieve partijen. Het publiek (de zaal met 600 plaatsen was half vol) zat daar aandachtig naar te luisteren Er is niet één keer geroepen of gelachen (wel één keer gegrinnikt om een grapje van prof. Molenaar) en men applaudisseerde netjes om het half uur, nl. als een schuchter klopje met de voorzittershamer aankondigde dat des sprekers tijd om was. Het doel is dus wel bereikt: het werd een demonstratie van ver draagzaamheid. Maar een „echte" verkiezingsdemonstratie was het niet. De heer Scheps was het eerst aan bod. Hij was de enige, die voor het vuistje weg sprak en deed alsof hij het keurige kathe- dertje met zag. Het socialisme is geen philosophie en geen religie en mijn partij staat open voor protes tanten, katholieken en humanisten, betoogde de heer Scheps. Prof. G i e 1 e n had het lessenaar tje wel nodig, want hij wilde zei hij les geven in de beginselen van de KVP. De oud-minister ging uitvoerig in op de samenhang tus sen geloof en politiek, was er over ontstemd, dat in Tilburg driehon derd gezinnen met meer dan zeven kinderen op een huis wachten en vroeg aandacht voor de gezinspoli tiek van de KVP. Prof. Gielen noemde de tegenstelling tussen links en rechts in zijn partij een gezond verschijnsel. De heer De Groot had een afdruk van het CHU-beginselpro- gramma meegenomen en zei het graag aan belangstellenden ter in zage te willen zenden. Hij noemde als essentie er van: ook in het staatkundig leven moet Gods Woord worden beleden, gedachtig aan: „Mij is gegeven alle macht in de hemel en op aarde." Prof. Molenaar pleitte voor de persoonlijke vrijheid zoals die door de VVD wordt voorgestaan. Aanhoudende sociale onrust is 'n bedenkelijk verschijnsel, zelfs wanneer het, zoals in dit geval, een tamelijk onschuldige protest actie betreftDeze Franse oor logsveteranen geven aan hun mis noegen over naar hun oordeel te lage pensioenen uiting door de monstratief midden op het Place de l'Opera te gaan zitten. Concert in Muiderslot ter herdenking van Obrecht MUIDEN. Gelijk in de tijd van de eerste slotvoogd P. C. Hooft avonden werden besteed aan mu ziek van Jacob Obrecht, heeft Maandagavond eert kleine schare belangstellenden in de ridderzaal van het Muiderslot geluisterd naar werken van de grote Nederlandse componist, die 500 jaar geleden werd geboren. Beschenen door stêmrmg kaarslicht voerde het Nederlands kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel een aantal werken uit van Obrecht. Deze bijzondere avond was georganiseerd, in het'program- ma van het Holland-Festival, dooi het comité Obrecht-herdenking in samenwerking met Ver. voor Ned muziekgeschiedenis. Slechts één zekerheid kan de Europeaan, die met al te begrijpe lijke aandacht de verkiezingsstrijd in de Verenigde Staten volgt, op dit ogenblik uit de berichtgeving van de Amerikaanse pers putten: de belangstelling voor de keuze van de nieuwe president is in lange tijd niet zo groot geweest als ditmaal. De bijeenkomsten, die de beide grote partijendemocraten en re publikeinen houden, zijn drukker bezocht dan ooit te voren. De. dis cussies tussen de aanhangers der verschillende candidaten zijn feller dan in de dagen, dat Roosevelt be loofde met zijn „New Deal" een einde aan de malaise van de der tiger jaren te maken en in de staat California brachten bij de voorverkiezingen meer mensen hun stem uit dan bij de hoofdverkiezin gen in 1948! Daaruit mag men concluderen, dat de politieke onverschilligheid, die de situatie in bepaalde Westeurope- se landen zo onbehaaglijk kenmerkt, niet naar de overzijde van de At lantische Oceaan is overgeslagen en dat de opkomst der Amerikaanse kiezers in November vrijwel zeker in overeenstemming zal zijn met de enorme problemen, waarvoor het volk, dat in de vrije wereld een lei dende positie inneemt, zich ziet ge steld. Voor het overige verkeert echter nog alles in het ongewisse. De strijd in de republikeinse partij tussen de aanhangers van Eisenhower en Taft is eigenlijk heel wat scherper dan die tussen republikeinen en demo craten. Degenen, die een gemakke lijke overwinning voor de generaal voorspelden, zijn al aanzienlijk voorzichtiger geworden. „Ike" is on getwijfeld verreweg het populairst bij de kiezers, maar de partijfunc tionarissen houden het in hun meer derheid nog bij Taft en zij zijn het, die op 3 Juli in Chicago de republi keinse candidaat moeten aanwijzen. Bezwaren tegen Eisenhover HET belangrijkste bezwaar, dat men in die kringen tegen Eisen hower oppert, is dit: Amerika (zo redeneren de republikeinse leiders) heeft een dringende behoefte aan een lagere, evenwichtige begroting. Eisenhower echter is als militair zijn leven lang gewend geweest, geld te eisen en het uit te geven. De militair pleegt zich geen zorgen te maken over de vraag, waar het geld van daan moet komen en wanneer de volksvertegenwoordiging op zuinig heid meent te moeten aandringen, stelt de soldaat daar gemeenlijk de vaderlandse plicht van de nationale beveiliging tegenover. Het schijnt dit argument te zijn, dat verscheidene republikeinse tegenstanders van Taft, die in Europa meestal wel wat al te ongunstig wordt afgeschilderd (hij is werkelijk geen voorstander van een in de steek laten van Europa en het ontketenen van een oorlog tegen Rood-China!), aan het twijfelen heeft gebracht. Een opvallend verschijnsel is nog. dat het grootste deel van de repu blikeinse leiding zich drukker schijnt te maken over de persoon van hun candidaat. dan over de vraag, of deze candidaat ook de overwinning zal kunnen behalen te gen de democraten. Bij lezing van de artikelen in de republikeinse pers. voor zover deze Eisenhower niet steunt, krijgt men sterk de in druk, dat vele leiders de verkie zingsstrijd liever verliezen met een trouwe partijman als Taft. dan deze winnen met een „outsider" als Eisenhower. Ook de democraten Q TAAT dus de republikeinse can- didaat nog geenszins vast, het zelfde is het geval bij de democra ten. Weliswaar kennen deze niet een zo diepgaande interne tegenstel ling als op het ogenblik bij de re publikeinen bestaat. De breuk tus sen de noordelijke en zuidelijke de mocraten (ten gevolge van Truman's optreden voor de gelijkstelling der negerbevolking) zal, zo meent de partijleiding, met het heengaan van Truman wel automatisch worden gedicht. Voor de democraten is de grote moeilijkheid deze, dat voor het eerst sinds achttien jaar in wer kelijkheid een candidaat moet wor den gekozen. Eerst hadden zij steeds weer Roose velt en bij de vorige verkiezingen was de eandidatuur van Truman een vanzelfsprekendheid. Nu moeten zfj een candidaat vinden, die noor delijke en zuidelijke democraten weer kan verenigen en bovendien een goede kans heeft, de republi keinse tegenstander, wie dat ook moge zijn, te verslaan. By het grote publiek is Estes Ke- fauver, de Senator van Tenessee. zeer populair. Een op elke twee Amerikanen heeft hem tijdens het onderzoek naar de banden, welke bestonden tussen zekere politici en de onderwereld, op het televisie scherm gezien en talrijken zijn er van overtuigd, dat hij snel en gron dig een einde zou maken aan de corruptie in sommige kwartieren *.e Washington. Maar de machtige New Yorkse partijmachine steunt Avere'l Harriman, ae oude medewerker van Roosevelt en gewezen leider van de Marshall-organisatie. Dat doen ook de grote vakbonden hoewel Har riman komt uit de kringen der spoorwegmagnaten en vele malen millionnair is! Verder hopen nog vele democraten, dat de weigering van de populaire gouverneur van Illi nois. Adlai Stevenson, om zich can didaat te stellen, niet definitief zal blijken. Al met al: voorspellingen kunnen, ten minste op het ogenblik, niet meer dan een gre-ep in het duister zijn en daarom heeft het ook nog weinig nut om vast te stellen, wal de verkiezing tot president van de een of ander voor Europa zal bete kenen. Na de aanwijzing der candi daten door de partijconventies zal men daar trouwens nog gelegenheid genoeg toe hebben. Dat het spreekwoord „Schoenmaker biyf bü je leest" niet altijd opgaat werd Zaterdag bewezen door Adriaan de Kleuver uit Veenendaal, schoen maker van beroep, maar veldbioloog uit liefhebberij. De voortreffelijke wijze, waarop hij de deelnemers aan de excursie van de Stichting „Het Utrechts Landschap", welke 25 jaar bestaat, naar Groeper- en Slaperdijk attendeerde op het vele moois, dat de natuur hier voortbrengt, zal velen lang ln het geheugen blijven. De Groeperdijk uit 1766 en de Slaperdijk uit 1655 zijn de nieuwste objecten, die de Stichting wil ko pen. En. dat „zal wel lukken", want wanneer de benodigde 12 000 er zijn, is het Rijk bereid dit natuur monument over te* doen. De gelden beginnen reeds te vloeien, de ge meente Veenendaal heeft reeds een deel voor haar rekening genomen, maar er moet meer komen, wes halve „Het Utrechts Landschap" een beroep op de natuurliefheb bers doet, als begunstiger toe te treden. Op de Provinciale Griffie, Achter St. Pieter. zal men gaarne hierover inlichtingen verstrekken. Zo trok dan Zaterdagmiddag een kleine honderd man onder een dreigende wolkenhemel, waaruit een enkele maal een druppeltje regen viel, langs het smalle pad over deze dijken. Als kippetjes moest men soms achter elkaar gaan, waarbij herhaaldelijk stil werd ge staan. als de Kleuver doceerde. Het zeldzame kamgras de nardus, een beekje met valeriaan, de uiterst zeldzame waterereprijs, grote vel den kamperfoelie en prachtige ha zelaars, waaraan do hazelnoten al hingen te rijpen, waren het meest opvallend in de rijke flora, die hier in het verborgene groeit. Onderwijl riep de koekoek zijn eentonige roep en vloog een eenzame vogel uit het houtgewas op, dat een ideaal broedplaats is voor ontel bare nachtegalen. De Slaperdijk is een waterkering uit 1655, die aansluit bi| de verdedigings werken die Prins Maurlts heeft aan gelegd. Deze dijk werd bereikt bij Fort Daatselaar. dat helaas verleden Jaar door vandalen, die vergunning gekre gen hadden het lage hout te kappen, doch „en passant" de hoge eikenbomen meenamen, ontluisterd werd. Er volgde een veroordeling met verplichting tot schadevergoeding, maar daarmee staan Gr nog geen grote bomen, want nog steeds geldt het spreekwoord „Boom pje groot, plantertje dood", zoals de secretaris, de heer F. E. Everwijn Lange die hier het gezelschap welkom heette, memoreerde. De Slaperdijk is beplant met eiken hakhout en vormt één lange berceau. Wanneer de Stichting de eigendom ge kregen heeft Is men van plan op enkele plaatsen dit hout wat open te kappen, waardoor verrassende doorkijkjes op het lage land ontstaan, hetgeen reeds bleek op de plaatsen, waar bij toeval wat hout ontbrak. De tocht, die anderhalf uur duurde, werd o.a. meegemaakt door mr Bloe- mers, hoofd der afd Natuurbescher ming van O K. en W." mr dr W. G. A. van Sonsbeek. oud-commissaris van Limburg en voorzitter van de Voorl. Cultuurbeschermingsraad, mr M. v. d. Goes v. Naters, secretaris van dat li- Metselaar gevallen en overleden LUTTELGEEST (N.O. Polder)- De 29-jange ongehuwde metsc-! laar B. uit Steenwijk is hier Maan- a dagmorgen van een steiger geval- j len cn op zijn hoofd terechtgeko men. Hij was onmiddellijk dood. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar het ziekenhuis te Vol' lenhove. HOEVELAKEN „Te Hoevelaken" brengt een serenade Ter gelegenheid van het Zilvere:! Bruiloftsfeest van het echtpaar Joh. vij Deuveren bracht het Fanfarecorps .J'j Hoevelaken" het echtpaar Zaterdag-] avond een serenade. De heer Van Den veren. die van de oprichting af lid k, van „Te Hoevelaken" werd op groots, wijze door de voorzitter de heer G. varii Deuveren, gehuldigd. Deze bood tevens namens de Verenk j ging een cadeau aan „Te Hoevelaken' j bestaat ln begin van 1953 een kwart eeuw. BURGERLIJKE STAND Geboren. Jan. z. van J. van Ee en 6 Evers. chaam, mr H, W. de Vink namens Ge 3 deputeerden der Provincie Utrecht, dr P. G. van Tienhovcn. voorzitter va» I de Ncd. Vereniging tot Behoud van N>4 I tuurmohumenten benevens de burg"*'. I meesters van Zeist. De Bilt, Vreeswijk, N Harmeien e.a., Veenendaal cn een vefj tegenwQordiger van de burge'mees'^ van Rhenen. J. H. SCHEPS PROF. M. A. N. MOLENAAR PROF DR JOS GIELEN C. P. DE GROOT

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4