Veertienhonderd wandelaars in avondvierdaagse STADSVENSTER in Y erkeerstellingen Amersfoort CRACKFREE Veel militaire groepen; slechts één school aan de start Langs de weg veel kijkers DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Tentoonstelling van weefwerk Cijfers zullen uitwijzen of Rijks wegverkeer on tlast 2 Woensdag 18 Juni 1952 (Van onze wandelende verslaggever) Nauwelijks had de Lange Jan Dinsdagavond zijn slagen van half zeven laten horen, of een tiental jeugdgroepen, met in totaal 153 deelnemers, alsmede 34 individuele jeugdige tippelaars gingen op het Onze Lieve Vrouwe Kerkhof van start om hun eerste parcours van tien kilometer te lopen. Een hiermede begon officieel de negende Avondvierdaagse in Amersfoort, Klokslag zeven uur gingen de senioren op stap, waarbij als eerste een grote militaire groep startte. Hierna volgden niet minder dan 49 groepen, alsmede liefst 275 individuele wandelaars. Het record van vo rige Jaren werd belangrijk overschreden. In totaal hebben bijna 1400 wan delaars, hetzU individucel, hetzij In groepen, ingeschreven, waardoor dit aantal bijna het dubbele van dat van vorig jaar (780) betekende. Vooral de militaire deelname overtrof die van voorgaande jaren en het leek er veel op, dat de mili taire onderdelen elkaar de loef heb ben willen afsteken. Vooral bij het Regiment Geneeskundige Troepen bleek de belangstelling voor deze Avondvierdaagse zeer groot te zijn en wij geloven wel dat hun aantal aan de spits staat. Jammer genoeg was de belang stelling in onderwijskringen zeer ge ring, waardoor slechts een groep van de Sint Jorisschool aan de Schiramelpenninckstraat aan de start verscheen. Alle andere Amers- foortse scholen liet verstek gaan. De leden van de Plaatselijke Rege- lings Commissie, die zich zoveel moeite hebben getroost om juist de scholen in te schakelen, spraken hierover hun teleurstelling uit. Zij noemden dit een grote tegenstelling met plaatsen als bijvoorbeeld Utrecht, waar de kinderen deze week zelfs zijn vrijgesteld van het maken van huiswerk. Ook wij hadden, evenals voor gaande jaren, voor deze negende Amersfoortse Avondvierdaagse inge schreven en we troffen rond het startuur van zeven weer dezelfde twee collega's, waarmee wij al eer der lief en leed tijdens dit wandel festijn hadden gedeeld. Na door de heer Boshuizen van de PRC op het Lieve Vrouwe Kerk hof te zijn gestart gingen wij tussen een haag van belangstellenden, in de richting van 't Zand. Ook daar was zeer veel publiek, dat het niet aan aanmoedigingen liet ontbreken. Via het Grote Spui trokken wij door het Plantsoen naar de Scheltusstraat. In middels hadden wij contact gekre gen met een leuk groepje van het Militair Sanatorium, dat ons prettig door de Lageweg, met z'n „kinder hoofdjes" naar het Hoevelakense voetpad „trok". Het was intussen duidelijk gewor den, dat de wandelaars over belang stelling nergens te klagen zouden krijgen, want. voor zover het pu bliek niet in groten getale langs de weg stond te kijken, waren er toch weer die „meefietsers", die steeds weer, en liefst luidbellend. van hun aanwezigheid blijk gaven. Soms re den ze de wandelaars zelfs op de hakken. Enfin, dit euvel was niet in staat de uitbundige stemming onder de wandelaars te bederven. Vooral na de grote houlloodsen van de firma Key, waar de koplampen van een auto voor een spookachtig effect zorgden. Op de Koppel werden wij ingehaald door een groep van ruim twintig militairen, die onder leiding van hun luitenant Van Engelen pas 's middags hadden ingeschreven. Het was de groep van de Technische Dienst van de Divisie, die Zaterdag uit België was teruggekomen van de oefening „Uylenspiegel". De jongens kwamen vanmorgen van verlof te rug, hoorden van de Avondvierdaag se in Amersfoort en waren niet meer te houden. Hun luitenant bel de toen, en met succes, Amersfoort op. met als resultaat dat de jongens uit Nunspeet, waar zij gelegerd zijn, vier dagen lang in Amersfoort kun nen wandelen. De belangstelling voor het binnen komen der wandelaars was, vermoe delijk mede Coor het buitje regen, niet zo groot als voorgaande jaren. Bij Ifet Onze Lieve Vrouwe Kerk hof konden wij er echter nauwelijks doorkomen, want daar had het pu bliek zich voornamelijk geconcen treerd. Tevreden over het verloop van onze eerste tocht en vastbesloten om de tweede avond niet te laat te zijn, gingen wij ons afmelden. Geen uitvallers op eerste avond We hebben op de eerste dag van de Avondvierdaagse eens met een paar mensen gesproken en hun mening gevraagd over dit onvol prezen wandelgebeuren. De heren van de Plaatselijke Regelings Commissie, met name G. Boshuizen, A. van der Klok en W. Rouwhorst, die. met hulp van de heren Dick Vosselman en J. van Leuveren, bergen werk hebben verzet, toonden zich over de eerste dag zeer tevreden. De stemming was weer opperbest en uitvallers zijn er de eerste dag niet geweest. De groep EHBO-ers, in totaal twaalf dames en heren sterk, heeft tijdens de tocht weinig werk ge had. Des te meer kregen zij in de Markthal te doen, want na afloop van de tocht bleken er verschei dene wandelaars te zijn, die bla ren hadden gelopen. „Nooit waren de blaren zo groot als dit keer," vertelden ons de leiders van de EHBO. En we hebben ons kunnen overtuigen van de „knapen van blaren" die moesten worden be werkt. De heer A. Jansen, directeur van de Amersfoortse Gemeenschap, heeft de drie verslaggevers gezel schap gehouden. Hij liep de Avondvierdaagse voor de eerste maal en toonde zich geweldig en thousiast. „Nooit heb ik geweten, dat wandelen zo'n groot genot geeft," zei hij. „En nooit heb ik zo van de natuur genoten als vanavond. Ik weet dan ook zeker dat ik, als ik er de kans voor krijg, in de toekomst veel meer zal mee doen," aldus de heer Jansen. Tweede parcours Vanavond wordt het tweede het zo genaamde „Soester '-parcours van de Avondvierdaagse 1952 gelopen, dat er als volgt uitziet: A 4 D UevevTouwekcrkhof Lievcvrouwestraat Langegracht Nieuweweg Kleine Spui Smallepad Soesterwcg Bos Birkhoven naar spoorlijn spoorlijn naar Soestduinen Soesterbergsestr. Eikenlaan Ferd. Huycklaan P v. d. Bremenweg Vreeland Dollardstraat Industrieweg Nijverheidsweg Nijverheidsstraat Asch v. Wijckstraat Plantsoen W. A. Davldshof Westsingel Nieuweweg Langegracht LIevevrouwestr. Lievevrouwekerkhof JEUGD A 4 D ld. id. id. ld. ld. ld. id. id. id. spoorlijn tot achterz. Birkh. Birktstraat Middelh,steeg ld. ld. id. id. ld. id. id. id. id. id. id. id. 1921. Maar Lupardi heeft er wel degelijk reke ning mee gehouden, dat vroeg of laat ten gevol ge van een ongelukje of misschien door sabotage van één van zyn vijan den brand zou kunnen ontstaan in het meer. Hij heeft de koers van de „verdelgers" nauwkeurig gevolgd en onmiddellijk toen de derde brandend in het oliemeer terecht kwam, heeft hij zijn maatregelen genomen. Overal langs de oevers, op slechts korte afstand van elkaar, heeft hij V koolzuur, en stikstofmor- \-^ tieren opgesteld, die hij met een enkele handgreep in zijn laboratorium kan afvuren. In een oogwenk kan hij op deze wijze een laag verstikkende gassen over een groot gebied uitspreiden en inderdaad gelukt het hem op deze wijze de brand te bedwingen. Maar wie er ook onmiddellijk de gevolgen van ondervinden, dat zijn Bill en Rob. Want de koolzuur en de stikstof verdrijven de zuurstof en zij kunnen nauwelijks meer adem halen. „Snel naar de boot," hygt Rob, „dat is onze enige kans." Aanrijding op de Kruiskamp Op de Kruiskamp kwam de 16- jarige mej. G. v. d B. bij het pas seren van een met twee paarden bespannen hooiwagen in botsing met een wielrijder die van de an dere kant naderde. Mej. v. d. B. kwam vlak voor de wagen te vallen. De paarden stapten over haar heen en de voerman slaagde er in de wagen juist voor het meisje tot stilstand te brengen. Niettemin liep mej. v. d. B. ontvellingen aan de benen cn snijwonden aan de armen op, waardoor overbrenging naar het St Elizabeth's ziekenhuis nood zakelijk werd geacht. De fiets werd geheel vernield. Zeventigjarige man met bromfiets gevallen De zeventigjarige bromfietsberij der P. H. uit Amsterdam raakte gister op het fietspad naast de B.W.-Laan, ter hoogte van het bos Birkhoven, de macht over het stuur kwijt. Hij viel en kreeg een her senschudding en enige hoofdwon den. Door de G.G. en G.D. is het slachtoffer naar het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Een frisse jeugdgroep in de Bloe- mendalsestraat, kort na de start voor het eerste parcours van de Avondvierdaagse 1952. het kruispunt Hoevelaken, waar de parcoursbeschrijving 'naAr de grote nieuwe verkeersweg naar Amster dam verwees, werden de stemban den danig aan het werk gezet. Langs prachtige landschappen klonken frisse wandelliederen en soms ook meer populaire songs, als „Wij gaan nog niet naar huis" enz. Het was een florissant schouwspel, dat prach tig werd gekleurd door zonnestralen, die achter dreigende donderwolken vandaan schoten. NIET BELEEFD Het was op de betonweg, dat ons een paar groepen militairen pas seerden en wij zouden graag hebben geprofiteerd van hun ferme pas, wa re het niet. dat wij volkomen naai de kant van de weg werden „ge schoven" door de passerende groe- Een. Neen, dat was niet beleefd en et past zeer zeker niet in deze mooie sport. Wij zouden de com mandanten van deze groepen graag in overweging willen geven bij het voorbijgaan van andere wandelaars, dezen het lopen niet te bemoeilijken. En het bleek naderhand, dat wij lang de enigen niet waren die hiervan hinder hadden ondervonden. Ook de leden van de PRC waren hierover niet best te spreken. Wij hopen ech ter, dat dit de komende avonden niet meer zal voorkomen. Oudergewoonte, onderbraken wij onze tocht een ogenblik om een ver versing te gebruiken. Ditmaal was het in „De Kolkrijst" te Hoogland, whar we even „opstaken". Tot onze grote verwondering misten wij de mensen van de PRC daar, die ons tot dusver op dit punt altijd gezel schap hielden. Na een korte rust gingen wij, via de Mgr. van de Weteringweg, naar de Bunschoterstraat. Op de hoek van beide wegen werden wij ver rast met een heerlii've sprits, die ons werd aangeboden door een Amersfoortse koekfabriek. Dat smaakte best en gaf de burger nieu we moed. In Hoogland klonk ons al van verre een „Naar de speeltuin" tegen. Het bleek, dat een bewoner van dit dorp een versterker voor zijn open raam had geplaatst en de wande laars verraste met prettige gramo- foonmuziek. REGENBUITJE Even voorbij Hoogland de Lan ge Jan was al in het zichtkregen de wandelaars ook nog iets mee van de staart van een donderbui, die al enige tijd had gedreigd. Het bleef echter bij een beetje motregen, dat echter niet van betekenis was en ze ker geen invloed had op de stem ming onder de tippelaars. De bewoners van „Jeruzalem" wa ren uitgelopen om de wandelaars, die door hun woonwijk de stad bin nentrokken, hartelijk te verwelko men. Leuk was de doortocht door De jongens van „Zandbergen" ge nieten ten volle van hun geliefde wandelsport. Hier ziet U de pitti ge groep op de nieuwe verkeers weg tussen het Kruispunt Hoeve laken en Hoogland. Jaarvergadering van „Het Zonnehuis" De Christelijk Vereniging tot Verple ging van Behoeftige Chronische Zieken Het Zonnehuis" hield Zaterdag In „Es planade" haar Jaarvergadering.. Mede gedeeld werd. dat de goedkeuring voor de vernieuwing van het door de vereni ging aangekochte „Huls ter Drift" te Doorn afgekomen is. Verwacht wordt dat dit derde Zonnehuis begin 1953 in gebruik genomen zal worden Na Gelder land en Zuid-Holland heeft dan ook de provincie Utrecht een Zonnehuis. Als nieuwe leden van het hoofdbestuur werden gekozen, mr F. J. van Beeck Cal- koen te Baarn, Th J. L. van den Berg te Schiedam. J Bierling te Utrecht, zus ter L. Cramer te Rotterdam. H. H Felder- hof te Rotterdam. A. \V. Goedhart te Bilt- hoven. R. A. Hoogland te Utrecht. J. H. van Lonkhuizen te Amersfoort. H. E. Mailctte de Buy Wennlger te Rotterdam. W. Mctz te Rotterdam, J Modderaar te Rotterdam cn J. Wierlnga te Utrecht. Negenhonderd patronen in de tuin Bij het omspitten van zijn tuin vond een bewoner van de Reseda straat gister 907 scherpe geweer patronen. De man woonde pas en kele maanden in deze straat, zodat hij niet wist hoe dc munitie in zijn tuin is gekomen. Hij waarschuwde de politie, die een onderzoek in stelt. Ook de rest van de tuin zal nu worden omgespit, om te zien, of er eventueel nog meer patronen begraven zijn. Kussens, kleedjes, kledingstuk ken. hand- en theedoeken; te kust en te keur liggen ze uitgestald in het vroegere distributiekantoor, waar zoals men weet de weefkamer is ondergebracht van de Vereniging Zorg voor Onvolwaardige Arbeids krachten. Een tiental meisjes is hier elke werkdag aan de arbeid onder leiding van mej. N. Gersic. Wat zij in het afgelopen jaar ver vaardigd hebben is en wordt gister en vandaag tentoongesteld, en ver kocht. Wc hebben deze verkoop tentoonstelling bezocht en het werk eens goed bekeken. Het verschaffen van de arbeid is hoofdzaak, in deze weefkamer, maar dat wil allerminst zeggen, dat de producten, die de meisjes ver vaardigen. van inferieure kwaliteit zouden zijn. Integendeel; het is mooi werk. beslist zonder foutjes. En waarom zoudt U dus hier Uw theedoeken of Uw kleedjes niet kopen? U steunt er immers een zeer goed doel mee! Twee jaar bestaat deze weef kamer nu in het vroegere distri butiekantoor. Na een bescheiden begin, is men steeds meer gaan uit breiden. Verschillende weeftechnie- ken worden nu toegepast. Er staat o.a. één groot weefgetouw, waar aan een prachtig tafelkleed ver vaardigd kan worden. „We hopen er in de toekomst nog een paar van z.ulke getouwen bij te krijgen," zegt mej. Gersie. De belangstelling, die gister en vandaag aan de dag is gelegd voor de tentoonstelling, zal deze uitbreiding zeker ten goe de komen. (Van een onzer verslaggevers) Zoals wü reeds in ons blad van 21 Mei uitvoerig schreven, zal Vrijdag a.s. de Nieuwe Rijksweg door de Ecmvallei worden opengesteld. Men ver wacht dat meer dan duizend auto's per dag van deze Rondweg, die om Amersfoort heen, van Hoevelaken naar Baarn loopt, gebruik zullen maken. Nog ligt de Rijksweg als een doelloos wit lint van ruim zeventien kilo meter door de polders geslingerd, nog een paar dagen, dan zullen de automobilisten over deze zeven meter brede betonstrook van horizon naar horizon kunnen razen. Om te bepalen of deze weg een werkelijke bijdrage tot de oplossing van het in Amersfoort zo actuele verkeersprobleem zal zijn, hield de gemeente gisteren tot laat in de avond een uitgebreide tel ling van het aantal In de binnenstad passerende motorvoertuigen. In September nieuwe telling Op meer dan zeven punten in en buiten de stad „zaten" de verkeers- tellers opgesteld. De toegangswegen tot de stad werden „streng be waakt" evenals het stadscentrum. Op de Hogeweg, de Hooglandseweg, het kruispunt Birkhoven. Oud-Leus den. Lichtenberg en Varkensmarkt zagen wij zo de controleurs hun plicht doen. In begin Augustus zal deze telling zijn uitgewerkt. Midden September, zo zei ons de heer ir. J. S. van Nouhuys, directeur van Ge meentewerken, zal er weer een tel ling worden gehouden, zodat men dan zal kunnen constateren of er door de openstelling van de Rijks weg, werkelijk van een verkeers- ontlasting gesproken zal kunnen worden. De tweede telling wordt niet eer der dan September gehouden, daar men de weggebruikers in de gele genheid wil stellen, eerst met deze nieuwe rijbaan kennis te maken. Bovendien moeten eerst nog ver schillende nieuwe verkeersborden worden geplaatst, aldus de heer Van Nouhuys. Volgens drs L. H. Klaassen, lector aan de Economische Hogeschool te Rotterdam, zal deze Rijksweg niet meer dan enige opluchting brengen. Voor een afdoende beveiliging van het verkeer in Amersfoort, zo zei hij, zijn niet minder dan drie wegen belangrijk. Behalve de Vrijdag open le stellen Rijksweg, zijn dat de Rondweg, geprojecteerd ten Zuiden van de stad en ten slotte de ring weg, die langs de Zuidwestelijke grens van de stad is ontworpen en daar de beekbedding zal volgen. De ideale verkeerssituatie is dus nog lang niet bereikt. Inhoeverre de heer Klaassen in zijn oordeel juist is geweest, zal door de twee verkeers tellingen duidelijk aan het licht wor den gebracht. Twee verkeer stellers aan de arbeid. Klop Troetelkind 7E kunt soms op de meest onverwachte ogenblik ken en op de rustigste plaatsen ter wereld de gek ste dingen beleven. Dat je in 't buitenland vreemde dingen meemaakt, nou ja dat hoort er zo bij. Zo zullen wij nooit vergeten hoe wij in 'n restaurant in St. Malo in Nor mandie (of is 't al Bretagne?) een da me zagen, die n troetelkind bij zich had in de vorm van een sako, een soort aap. Zij speelde er mee en liet dan het exotische dier zo nu en dan in haar bloesje ver dwijnen. Dezer dagen stapten wij een lunchroom binnen in Utrecht. Een doodgewone lunchroom in het doodge wone Utrecht. Een poosje later kwam een juffrouw binnen, die ook niets on gewoons had en 'n bus naast zich neerzette, waar de huisvrouw beschuit of cake in zou kunnen bewa ren. Zij deed het deksel open en wij dachten dat ze zou gaan knabbelen op iets lekkers. Maar neen op eens kwam er een heel klein kopje voor de dag en aan dat kopje zat een dun smal lijfje. De eerste ge dachte was: een nieuw soort speelgoed, van plas tic of iets dergelijks. Maar neen: het leefde, het was echt, het diertje kronkelde zich omhoog, sperde het bekje open en bewoog heel snel het lange naalddunne tongetje heen en weer. Een slang! Een ringslang. Dc gouden ring achter 't kop je was heel duidelijk te zien. O, geen enkel gevaar. EdochWij zijn mis schien een tikje ouderwets, maar eerlijk: wij konden een kleine huiver, een lich te griezeling niet onder drukken. Aan andere bezoekers, die zeer geïnteresseerd na derbij kwamen, vertelde de bezitster, dat het beestje, dat zij om haar handen en armen liet kronkelen alsof 't een beweeglijke armband was, bestemd was voor haar herbarium of aqua rium. Wij vonden 't ook hevig interessant. Maar u zult 't misschien flauw vinden: wij waren toch opgelucht, toen het gladde kronkel- ding met de zwiepende tril lende tong weer in de be schuitbus verdween die met het deksel stevig werd af gesloten Periodieken In De Claxon van Juni lezen wij, dat het ledental van de Amersfoortse motor en automobielclub zich in stijgende lijn beweegt. Toch houdt de deelneming aan de wedstrijden en andere ritten daar geen gelijke tred mee. Voorzitter Vaca- no raadt de leden aan meer aandacht te besteden aan de agenda. Als we die agenda er op na lezen dan blijkt wel, dat men in de A MAC niet stil zit. Er zijn tal van aardige wedstrijden in voorbereiding, waarvan ook de Amersfoorters nog wel het een en ander zul len merken. Uiteraard worden de AMAC-ers herinnert aan de T.T. op 28 Juni in As sen. Avera ziet er weer uit stekend uit. Dit blad van de Amersfoortse Vereniging van Aquariumhouders wordt goed geredigeerd. Er staan altijd aardige teke ningen in, die goed bij de tekst aansluiten. Er valt voor de liefhebbers weer veel te lezen, o.a. over de kweek van purperkoppen. Actie Je hoort de geleidehond al blaffen. Zoveel papier, zilverpapier, capsules en geleidehond. even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. L^öFMïïo^iir.cPGii'ESiriLjaj^TOiiiinmnniriii meer van dat spul komt dagelijks binnen, dat we er moeite mee hebben om 't te bergen. Jammer, dat de marktprijs nu minder goed is We zijn er niet minder enthousiast om. En daarom brengen we een saluut aan de opvarenden van de zil vervloot. Op de scheepsrol komen ditmaal voor: Leo Leys, Amersfoortsestraat 83, Soesterberg; Ad Ver hoeven, Koppelwcg 42a; Wil van Dommelen, B. W. laan 18; Robbie van Essen, dr Nolenslaan 11; Henkie Kluvers, Ploegcrspad 2; Jan en Anke Tecling, Beuk straat 3. Ziezo, dat zijn de jeugdige medewerkers, die met veel enthousiasme zilverpapier en capsules spaarden. Dar. gaat onze dank ook nog uit naar mevr. Teeling en naar de familie Lips, die op andere wijze een aan deel hadden in de actie Diefstal en heling auto-onderdelen Tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, alsmede de bijzondere voorwaarde dat aan verdachte het bezoeken van café's zal worden verbod-sn zo luidde de eis van de Officier van Justitie tegen een 50-jarige bankwerker alhier, die Dinsdag voor de Rechtbank was gedaagd wegens diefstal van auto-onderdelen. Verdachte had deze artikelen meermalen uit een kelder, toebe horend aan garage Vweggehaald, daar hij zich door middel van een valse sleutel toegang wist te ver schaffen. De auto-onderdelen ver kocht hij aan zijn neef, die een re paratie-inrichting had. tegen een zacht prijsje. Drank bleek aanlei ding tot deze oneerlijkheid te zijn. Tegen de neef cn diens compag non eiste de Officier wegens opzet telijke heling drie maanden gevan genisstraf. Op 1 Juli a.s. zal de Rechtbank uitspraak doen. Tijdelijke omlegging bij Eemnes •f-GRAVENHAGE Na het open stellen op 20 Juni a.s. van het nieu we wegvak BaarnHoevelaken van Rijksweg no. 1, zal naar de K N.A.C. meedeelt, het verkeer over deze weg komende uit de richting Hoe velaken geheel of ten dele worden omgeleid over de oude Rijksweg via Eemnes en Laren. Deze omleiding zal ongeveer vier weken duren, totdat het viaduct over de Wakkerendijk onder Baarn gereed zal zijn. Openbare verkoping Ten overstaan van notaris mr W. Hoevers werd gisteravond publiek verkocht een woonhuis met schuurtjes en tuin, en bijbehorend opslagterrein met kantoortje, werk plaats. garage, houten loods en twee open loodsen. Het geheel is gelegen aan de Kapelweg 12. Het werd in massa verkocht aan de heer A. IJff, Beekensteinselaan, voor f 29.000. Marktdiefstal Tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek veroordeelde de Utrechtse Rechtbank Dinsdag een 22-jarige vertegenwoordiger, af komstig uit Amsterdam, die onlangs uit een marktkraampje alhier een bedrag van f 75 ontvreemde. Tegen de* verdachte was eenzelf de straf geëist. Klein veefokkers fuseren In café „Zonneheuvel" werd Dins dagavond een gecombineerde ver gadering gehouden van de Soester Konijnenfokver. „Onder Ons" en de Pluimvee en Konijnenfokver. „Soest en omstreken". Laatstgenoemde ver eniging bestaat jeeds tientallen ja ren. „Onder Ons" heeft zich inder tijd los gemaakt van de oude ver eniging. Men vond het beter weer tot el kaar te komen, zodat de uitgaven voor tentoonstellingen enz. minder zouden worden. Na 'n uiteenzetting door de voorz., volgde een levendige discussie. Men kwam tenslotte overeen, dat een fusie tussen beide veren, noodza kelijk is. De naam van deze vereni ging is weer „Pluimvee- en Konij- nenfokvereniging Soest en Omstre ken". Er werd een voorlopig bestuur gekozen, dat zitting heeft tot 31 De cember a.s.. bestaande uit de heren: J. Gaasbeek, voorzitter en H. J. de Haan, J. de Ruig, D. Maagdelijn en J. A. Schotte. De afgetreden voorzitters brach ten dank aan de heer H J. de Haan, die sinds 1932 bestuurslid is geweest en nu ook weer zitting heeft in het voorlopige bestuur. Hij was destijds tot ere-lid benoemd en is dit geble ven. Zonnegloren wint met 3-1 Het is het personeelselftal van Zonnegloren", Dinsdagavond gelukt dc leider van Afdeling A, voor de Zomeravond-competitie VOG (Voor Ons Genoegen) uit de Vermeerbuurt te Amersfoort, mot 31 te verslaan en daardoor heeft Zonnegloren de leiding overgenomen met 10 punten uit zes wedstrijden. Officieren worden beëdigd Op Vrijdag 27 Juni zullen 46 nieuwbenoemde reserve-officieren van de Geneeskundige Dienst door de Inspecteur van dit wapen be ëdigd worden. De plechtigheid, die begint om half elf, wordt gehouden op het voorterrein van de Juliana van Stolbergkazerne aan de Leus- derweg. SOEST Dames gaan biljarten In café „Zonneheuvel" te Soest is Dinsdagavond een dames-biljartver eniging opgericht. Elf dames traden staande de vergadering toe. Een voorlopig bestuur werd samenge steld. De nieüwe vereniging, die de naam heeft gekregen van „D.B.Z." (Dames Biljartver. Zonneheuvel), zal onder leiding van de heer A. J. Stalenhoef oefenen. Burgerlijke Stand GEBOREN: Everarda M.. d. v. J. Stork en J. E. Wolfsen; Eleonora M„ d v. G. Pasman en J. H. van Loo; Abraham, z. v. J. v. d. Munt en W. Pater; Francina Ch. M„ d. v. Chr. A. M. Jasper en C. Steenmeij- er. GEHUWD: Gerard J. Stork en Antonia J. Hom; Gerardus van 't Klooster en Johanna C. Huurdeman; Gerard E. Bouwmeester en Pieter- nella Muller; Jacobus G. Wijnhoff en Gerda R. Jacobs. Karei E. Hil- horst en Lamberte M. Groenestein. Hendrik Wassenaar en Geertruida J. Wierkx; Jan R. van Poppelen en Jo hanna M. van Logtestijn; Hendrikus A. Fugers en Christina Mineur. OVERLEDEN: Wilhelmina C. Schoenmaker. 63 jaar, geh. met H. van Beerschoten; Wilhelmus J. Hou- dqk, 23 jaar, ongehuwd; Age Th. Haagsma, 58 jaar, geh. met E. Bouw man. Sacrainents-processie De jaarlijkse Sacraments-processie. wordt dit jaar gehouden op Zondag 22 Juni a.s., des namiddags te 3 uur, in de tuin van „Nieuw-Mariën- burg". Advprtehtip (l M.) ZOMERSHIRTSf EDEL-STIJFSELI Noteert U even GRAND THEATRE t/m 18 Juni: „An American in Paris" (Elke leeftijd). Zondag: 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Ov dagen: 2.30. 6.30 en 9 uur. „Donderdagcyclus", 19 Juni: „Ge folterde mensen" (18 Jaar) CITY THEATER: „De wolf van Sila" 118 Jaar) Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur Ov. dagen- 2.30. 6.45 en 9 u. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: „Paniek ln Fort Worth" (14 jaar). Van Dinsdag t/m Donderdag: „Achter Gevangenismu ren" (18 jaar). Zondag: 2, 4.15, 6.-15 cn 9 uur. Ov dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t.m.Woensdag: „Papa Boem". (Elke leeftijd). Donderdag: „Ap- passionata" (14 jaar). Vrijdag: 8 uur. Zat. 2.30. 6.45, 9 uur. Zond.: 2. 4.15, 6.45, 9 u. Ov dagen 2.30 cn 8 u. Donderdag: 2.30, 6.45 en 9 u. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs. Margo Stein. metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 t°t 17 en van 9 tot 21 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen van Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur. A.G.-huis. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van Hacrsoltc—De Lange. Geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Op de Zondagen 15. 22 en 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur. OPENBARE oEESZAAL filiaal Soes- tcrkwartler (Noordewlerweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—u uur. MUSEUM Fi.KHJTE Westslngei. Dage lijks geopend. Behalve Zondags, werkdagen van 1012 en 14 uur, Zalerddg Ml12 en l 303 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Keljser. Langestraat 9. tel. 6807: Kraan, Noordewlerweg 89. tel. 4893. Sportprogramma 17 t.m. 20 Juni Dinsdag t.m. Vrij dagavond Avondvierdaagse. Burgerlijke Stand 17 Juni 1952 Geboren: Evert, z. v. A. M. Guil- jam en G. du Pree; Elisabeth, d. v. J. Vermeulen en M. v. Eist; Cor nelia Jacoba Margaretha, d. v. R. C. Boon en M. H. Hofstede; Hans, z. v. A. G. Kelder en J. van 't Ha- zeveld; Marjan Susanna, d. v. H S. H. Jansen en K. J. Ploeger: Mar- tun Ferdinand, z. v. J. T. Wisman en L. H. Seidel; Richard Koenraad Hendrik, z. v. R. H. v. Egdom en M. C. van Donselaar. Getrouwd: A. J. van Kooten en W. v. Helmondt; J. N. Hulstwit en T. H. Rekers. Overleden: F. H. P. Meilink, 87 j„ wed. van C. Dekker; Dirk van Bruggen. 59 j., echtg. van M. C. Overeem. TEMPERATUUR PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's Bad was vanmorgen 21 gra den.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2