DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Moskou verwerpt Zweeds protest Toch besprekingen over de Dollard? Zelfcritiek van Franse communisten losgebrand Een jaar gevangenisstraf geëist tegen chauffeur Ook in Berlijn draaien Russen rollen om Kranige vrouw van 82 verijdelde aanslag Protesten tegen catalogus „Prisma der bijbelse kunst" Zweden zullen schieten bij nieuwe aanvallen Smokkelarij in gestolen auto s „General Electric" door staking stilgelegd Officier in appèl inzake Hommerson Amerikaanse bases op de Azoren Heinrich Sehlusnus overleden Grenscorrecties worden bekeken, verklaart Bonn thans Truman aarzelt met maatregelen „Mr X" zal Acheson inlichten over Sowjet-politiek Tekst krenkend voor gelovigen 12e Jaargang, no. 143 Vrijdag 20 Juni 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER STOCKHOLM. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Wisjinsky, heeft Donderdagavond een nieuwe nota over het neerschieten van een Zweedse Catalina-vliegboot bo ven de Oostzee overhandigd aan de Zweedse ambassadeur te Moskou. Daarin wordt gezegd, dat de Zweedse nota's van 16 en 18 Juni betreffende „het schenden van Sowjet-gebied door Zweedse militaire vliegtuigen" in strijd zijn met de feiten. De Zweedse verklaring, dat een Arrestaties in ons land en in Duitsland ROTTERDAM. De Kon. Mare- chaussee is er in nauwe samen werking met de recherche der Rot terdamse politie en politie-instan- ties in Duitsland in geslaagd de hand te leggen op een uitgebreide bende, die er haar werk van maak te in Duitsland gestolen auto's naar Nederland te smokkelen en ze daar, voorzien van valse nationaliteitsbe- w ij zen aan de man te brengen. Te Rotterdam werden in verband hiermee vier .personen gearresteerd, waaronder de vervalser der natio- naliteitsbewijzen, terwijl voorts een Doetinchemse zware jongen is aan gehouden, die er van wordt ver dacht de wagens aan de grens in ontvangst te hebben genomen. Ook de Duitse politie heeft eni ge arrestaties verricht. Vast is ko men te staan, dat diverse in Duits land gestolen auto's, merendeels Opeis, via Doetinchem naar Rotter dam zijn vervoerd. Vier dezer wa gens konden reeds worden achter haald. De betaling geschiedde met koffie, welke uit Nederland naar Duitsland werd gesmokkeld. Het onderzoek duurt nog voort en verwacht wordt dat er nog meer arrestaties zullen volgen. CINCINNATI. De motorenfa- briek van de „General Electric" heeft haar productie moeten stop zetten tengevolge van een staking van de tienduizend arbeiders. De arbeiders willen een loonsverho ging van tien procent en verplicht lidmaatschap der vakvereniging. Deze fabriek vervaardigt onge veer 47% der straalmotoren voor de Amerikaanse jachtvliegtuigenen werkt aan de bouw van de eerste atoommotor. AMSTERDAM. De officier van justitie bij de rechtbank alhier is in appèl gegaan tegen de beschik king van die rechtbank, waarbij ■werd afgewezen het door het O.M. aanhangig gemaakte verzoek tot op heffing van de gijzeling van de Zaanse journalist A. H. Hommer son. LISSABON. De bepalingen van een overeenkomst tussen Portugal en Amerika voor het bouwen van Amerikaanse bases op de Azoren werden vandaag in de Portugese staatscourant bekend gemaakt. De bouw van de bases, die ook ge bruikt zullen worden voor het op slaan van oorlogsmateriaal, brand stof en munitie, zal voor 1 Septem ber 1956 voltooid zijn. De overeenkomst, die op 6 Sep tember 1951 afgesloten werd. kwam tot stand in het kader van de Nato. In geval van oorlog zullen de faci liteiten op de Azoren toegankelijk zijn voor alle Nato-leden. Leger van Vietnam krijgt twee nieuwe divisies SAIGON. Vietnam zal dank zij de vergroting van de Ameri kaanse militaire hulp aan het eind van dit jaar twee nieuwe gevechtsklare divisies voor de oorlog in Indo-China hebben, al dus heeft de president van Viet nam, Ngoeyen Van Tam, meege deeld. Vietnam zou 45.000 geoefen de reservisten van het leger weer kunnen oproepen, die verleden jaar wegens gebrek aan uitrusting met verlof werden gezonden Het Vietnamese leger telt op het ogen blik 65.000 man in vaste dienst en 65.000 man hulptroepen. Van de geregelde strijdkrachten waren slechts vier divisies (48.000 man) voor de strijd te velde uitgerust. Jordaanse premier gaat Talal bezoeken DAMASCÜS. De Jordaanse minister-president Aboe el Hoeda Tawfiq vertrekt de volgende week naar Zwitserland teneinde te trachten koning Talal te overreden in Zwitserland of te Amman in een ziekenhuis te gaan. Op weg naar Zwitserland zal de minister-president te Damascus besprekingen voeren met Syrische regeringspersonen Catalina-vliegtuig alleen maar bo ven de internationale wateren had gevlogen en niet dichter bij Rus sisch grondgebied was geweest dan 15 mijl, stemde niet met de waar heid overeen. De Catalina was binnen de vier mijl van Russisch grondgebied, toen hij werd ont dekt door Russische vliegtuigen. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken verwerpt het Zweedse protest met beslistheid en eist dat de Zweedse regering maat regelen neemt om nieuwe gebieds- schendingen te voorkomen. Voorts noemt de nota de verkla ring dat het Zweedse vliegtuig on bewapend was, onwaar. Er was geconstateerd dat het Zweedse vliegtuig, de instructies van Sow- jet-vliegtuigen om te landen ne gerend, het vuur had geopend. „De Sowjet-regering vestigt er de aandacht van de Zweedse re gering op, dat Zweedse vliegtuigen de Russische grens reeds bij vorige gelegenheden hebben geschonden," aldus de nota. Inmiddels hebben de Zweedse vloot en luchtmacht opdracht ge kregen te schieten, indien zij op of boven de Oostzee worden aangeval len, aldus heeft een woordvoerder van de staf verklaard. „Op grond van de bepalingen voor vredestijd zullen Zweedse oorlogsschepen of, militairevliegtuigen, die in interna tionale wateren worden blootge steld aan een gewelddaad b.v. bombarderen of-verschillende soor ten beschietingen die met ken nelijk vijandelijke bedoelingen door vreemde militaire vliegtuigen wordt verricht, zichzelf met geweld van wapenen verdedigen," aldus deze woordvoerder. DE zuster van wijlen koning George VI, de -princess-royal Mary (het dichtst bij de camera) en prinses Margareth rijden in het tweede rijtuig door de „Gou den Poort", de koninklijke toe gangsweg naar het terrein van Ascot, waar ieder jaar om deze tijd de beroemde paardenrennen worden gehouden. DIT nieuwe Amerikaanse lucht schip. door de Amerikaanse ma rine beschreven als het grootste luchtschip van het niet-stijve type ooit gebouwd, is op het ogenblik gemeerd aan de grote mast van het marinestation te Lakehurst (New Jersey). Het luchtschip is iets meer dan 100 meter lang, ruim 30 meter hoog en kan 32.500 kubieke meter helium bevatten. Een speciaal systeem voor vulling stelt het schip in staat gedurende onbepaalde tijd in de lucht te blijven. Uitbreker meldt zich bij Haagse politie (Van onze correspondent) HAARLEM. Donderdagmiddag is de 27-jarige Limburger H. H.. in de Haarlemse strafgevangenis te ruggebracht. De man was er op 9 Juni voor de tweede maal in ge slaagd te ontsnappen door tijdens het luchten over de gevangenis muur te springen. Woensdagavond heeft hij zich bij de Haagse politie gemeld. H. was wegens het lichten van offerblokken veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. FRANKFORT. De Duitse bari ton Heinrich Sehlusnus is Donder dag alhier in de ouderdom van 63 jaar aan een hartverlamming over leden. Sinds April van het vorige jaar was Sehlusnus, die als een der bekendste vertolkers van liederen gold, wegens zijn hartkwaal niet meer opgetreden. Hij heeft ook als operazanger veel succes gehad. Op de achtergrondwolfachtige strijd der partijleiders om de macht (Van onze reisredacteur) PARIJS. De lang verwachte zelfcritiek van de communistische partij van Frankrijk is eindelijk losgebrand. Eugêne Fajon, in het partijapparaat belast met de controle van de pers, heeft ln een lange redevoering voor het partijbestuur alle fouten opgesomd, dit tot het échec van de actie tegen Ridgway hebben geleid. Natuurlijk wordt weer iedere soort v3ti afwijkingen, die in de communistische partij als onge zond bekend staan, opgesomd. Maar uit dit betoog komen toch twee op merkingen naar voren. In de eer ste plaats wordt de partij verwe ten. dat zij haar krachten over schat - heeft en daardoor acties heeft ontketend, die onhoudbaar waren In de tweede plaats, en dit lijkt ons de voornaamste opmer king, wordt de partij verweten, dat zy zich schuldig maakt aan sectarisme, d.w.z. dat zij te wei nig doet om andere groepen naar zich toe te trekken en de strijd voor de dagelijkse eisen van de arbeiders verwaarloost ter wille van propagandistische gemakke lijker hanteerbare leuzen als die over oorlog, vrede enz. Hieruit blijkt, dat de partij in de eerste plaats de brutale toon wil verzach ten en weer in een reeks van min of meer neutrale fronten wil on derduiken. Maar deze verklaring bevat bo vendien een duidelijke afstraffing van de groep, waartoe ook Jeanne Man die meisje dood reed door procureur- generaal een wegpiraat genoemd LEEUWARDEN. Volgens de procureur-generaal bij het gerechtshof, mr Besier. heeft de 20-Jarige chauffeur W. van der V. te Harkcma-Opcinde zich een ware wegpiraat getoond, door op 24 November 1951 onder Doe- zum een meisje dood te rijden. Hij eiste ccn jaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en vijf jaar ontzetting uit dc rijbevoegdheid. In een gehuurde Chevrolet reed van het slachtoffer verklaarde, dat beklaagde op een bolronde weg, die bovendien door de regen glad was. met een snelheid van minstens 70 Km per uur De auto was in een dusdanige toestand, dat van de voorwielen slechts het rechterwiel remde. Toen verdachte dan ook plotseling eeü meisje van links naar rechts zag oversteken en hij afremde, maakte de wagen allerlei capriolen. Het kind werd door de wagen aange reden en op slag gedood. De broer Tsjoeikof: Westen lokte Oostduitse grensmaatregelen uit BERLIJN. In zijn antwoord op het protest van de Westelijke geal lieerden tegen de Oost-Duitse grensmaatregelen volgt generaal Tsjoeikof, chef van de Russische controlecommissie, het recept van Moskou: de rollen omdraaien. De West-Duitse regering had langs de zonegrens een strook van dertig km ingesteld, waarin geallieerde militairen en West- Duitse politie een strenge controle uitoefenen. Bovendien was daar het uitzenden van „spionnen, terroristen en smokkelaars" naar Oost-Duitsland georganiseerd. Daartegen was Oost-Duitsland wel gedwongen speciale maatregelen te nemen vooral na de ondertekening van de conventie van Bonn, aldus, het Russische antwoord. Vooral West-Berlijn, aldus de brief van Tsjoeikof, waarin het ge allieerd protest wordt afgewezen, is „een broeinest van spionnage en provocatieve activiteit tegen Oost- Duitsland". Dit was gebleken in processen, die de laatste tijd in Oost-Berlijn en in Dresden gehou den zijn. Tsjoeikof verwijt de Westelijke mogendheden het afwijzen van de Oost-Duitse voorstellen voor vrije verkiezingen in geheel Duitsland er, de schending van de overeen komsten tussen de Grote Vier door het tekenen van de Conventie van Bonn. Hü minimaliseert het slui ten van verschillende grensposten: „er was bijna geen verkeer" of ..herstellingswerkzaamheden". Bo vendien zou het verkeer tussen West-Berlijn en West-Duitsland er geen hinder van hebben ondervon den: het was de laatste tijd zelfs nog toegenomen. COLORADOKEVERS! Van het feit dat het een ogen blik overschrijden van de corridor- grens door een Amerikaans vlieg tuig openlijk is toegegeven, heeft de Oost-Duitse propaganda-machi ne ogenblikkelijk gebruik gemaakt. Het Oost-Duitse persbureau ver spreidt nl. een verklaring van de Oost-Duitse politie, dat een Ame rikaans straalvliegtuig, komend uit de richting Helmstedt, deze week dozen met coloradokevers heeft uitgeworpen boven de plaatsen Beendorf en Schwanefeld in Sak- sen-Anhalt. Boeren hadden dit echter gezien en onmiddellijk maat regelen genomen, zodat er geen schade werd berokkend aan de aardappeloogst. Levensonderhoud in V.S. bereikt record-duurte WASHINGTON. De stijgende huren en levensmiddelenprijzen hebben de kosten van levenson derhoud in de Verenigde Staten bijna tot een nieuw recordpeil doen stijgen. Uit een officiële index blijkt, dat de prijzen in de periode van een maand, die 15 Mei eindigde, 189 procent van het gemiddelde voor de jaren 1935/1939 waren. zij ter linkerzijde van de weg had gelopen. Toen de wagen slingerend op hen af kwam, is zijn zuster naar de andere kant van de weg ge vlucht. Reeds eerder, memoreerde de procureur-generaal, nl. op 14 Augus tus 1951. had beklaagde onder Se- baldeburen een handkar aangere den, maar toen hij de bestuurder weer zag opstaan, was hij maar doorgereden, om even later een fietsende jongen aan te rijden. De procureur-generaal verweet ver dachte dat hij de meisjes langs de weg bang maakte, door op haar in te rijden, hetgeen verdachte ont- ke'nde De Groninger rechtbank had ver dachte ook tot een jaar veroor deeld, doch met acht maanden voorwaardelijk. Britten beveiligen vliegtochten van koninklijke familie LONDEN. Het Britse ministerie van Burgerluchtvaart heeft duide lijk omschreven bepalingen bekend gemaakt voor het instellen van een veiligheidsstrook voor vliegtuigen, die leden van de Britse koninklijke familie vervoeren. Langs een route, die het koninklijke vliegtuig volgt, zullen tijdelijke contrölecorridors worden ingesteld, „purperen lucht wegen" genaamd. Deze veiligheids- strook zal zestien kilometer breed en één tot drie kilometer hoog zijn. Binnen deze strook zal zich geen ander vliegtuig mogen begeven uit gezonderd met speciale goedkeuring van de controle-stations. Vermeersch, echtgenote van Thorez, behoort en die vooral verantwoor delijk is voor de hysterische pro paganda tegen Ridgway. Zoals een Parijs blad terecht opmerkt, een dergelijke afkeuring van de lei ding zou voldoende zijn om een aantal van hen in de gevangenis te brengen, indien Frankrijk aan de andere kant van het IJzeren Gordijn had gelegen. Nu betekent het dat een aantal verschuivingen in het partijbestuur zal plaats vinden, tot aan het vol gende échec, want er vindt inde leiding van deze partij een voort durende verhuizing en een voort durende wolf-achtige strijd om de macht plaats. BONN. Volgens de correspondent van het ANP wordt thans van officiële Duitse zijde toegegeven, dat sedert enige tijd door Nederlandse en Duitse instanties voeling wordt ge nomen over de nog steeds tussen beide Inden hangende grens problemen en de mogelijkheid tot een wederzijds bevredigende regeling te komen. Kort geleden werd door het Duit- u'.T"':: i i;: T^fDtHSEBBKRHBBBBflB se ministerie van Buitenlandse Za ken nog categorisch ontkend, dat er over deze problemen besprekingen werden gevoerd. De mogelijkheden, die thans zo wel in Den Haag als in Bonn nog worden onderzocht, betreffen een nieuwe grensregeling van de Dol lard, die Nederland in 1947 reeds officieel verlangde en een herzie ning der „kline grenscorrctiesin 1949 ten gunste van Nederland aan gebracht op grond van een over eenkomst tussen Nederland en de bezettende mogendheden. Het voortdurende contact, dat over de grensproblemen tussen Ne derland en Duitsland heeft plaats gehad, heeft thans blijkens dc in lichtingen van Duitse zijde tot een stadium van meer concrete on derzoekingen geleid. De Nederlandse grensverlangens ten aanzien van de Dollard zijn in Duitsland tot dusverre op heftig verzet van de zijde van dc haven en het bedrijfsleven van Embden gestuit. Men vreest daar, dat als gevolg van een indijking van de Dollard de toegang tot de haven van Embden zou kunnen verzan den. Inmiddels heeft dr Rudolf Beckmann, voorzitter van de Bent- heimse grenscommissie. verklaard, dat de bij Nederland gevoegde ge bieden geen ruilobject kunnen zijn ter vervulling van andere Neder landse wensen. Italiaanse Senaat wijst ontslag voorzitter af ROME. De Italiaanse Senaat heeft voor de tweede maal met al gemene stemmen het verzoek om ontslag van zijn voorzitter De Nicola afgewezen. ALS een oude, wijze man, die ge wend is de opge wonden praatjes van de jeugd met superieure mild heid aan te horen, schijnt deze plech tige uil te luiste ren naar het drif tige gemiauw van de kleine kat. Het wel wat eenzijdige onderhoud vond plaats in de wo ning van mevrouw Olive Kirsche in Summit (New Jer sey). De uit is de helft van een tweeling, die on langs. door de ouders verlaten, in de tuin van de Kxrches werd ge vonden. Het grootogige vogelpaar, gastvrij opgenomen in de woning, heeft inmiddels vriendschappelijke relaties aangeknoopt met de ove rige lievelingen van de familie: een paar jonge katten en een gro te jachthond. WASHINGTON. President Tru man heeft op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard, dat bij nog overweegt, of hij tegen de staking van de zeshonderdduizend staalar- beiders de Taft-Hartleywet in wer king zal stellen Truman achtte het mogelijk, dat de staalarbeiders een voudig zouden weigeren te gehoor zamen, wanneer het gerechtshof hun bevel gaf op grond van deze wet tachtig dagen niet tc staken. Vol gens Truman had de „bekoelings- periode" van 99 dagen, voordat de arbeiders in staking gingen, dezelf de strekking als door de Taft-Hart leywet bedoeld was. LONDEN. George Kennan. een van de beste kenners van de Sow- jet-Unle en op het ogenblik Ame rikaans ambassadeur in Moskou, zal Maandag in Londen minister Acheson ontmoeten. Kennan. die als „Mr X" talrijke artikelen over de betrekkingen tussen het Westen cn de Sowjets heeft geschreven, la gisteren per vliegtuig uit Moskou vertrokken. Van Kennan's mededelingen aan minister Acheson zal, naar men in Londen aanneemt, voor een goed deel afhangen, welk antwoord het Westen zal geven op de laatsto Russische nota over het houden van verkiezingen in Duitsland en een daarop volgend herstel van de Duitse eenheid. Na zijn ontmoeting met Kennan zal Acheson over dit onderwerp met mtnister Eden en later ook met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Schuman, overleg plegen. Bloemententoonstelling: feest voor konijnen (Van onze correspondent) APELDOORN. In het natuur park Berg en Bos. waar over enkele weken de bloemententoonstelling „Apeldoorns Bloemen Festijn" in volle pracht zal worden geopend, hebben de wilde konijnen nogal huis gehouden. Bepaalde perken Afrikanen alle honderdtwintig duizend plantjes van allerlei soort werden in de afgelopen weken reeds gezet werden 's nachts volkomen kaal gevreten. Deze bedden moes ten in allerijl worden vernieuwd cn omrasterd met gaas, zodat de wilde konijnen zich 's nachts niet meer aan deze jonge plantjes tegoed kun nen doen. Wanneer de plantjes wat aangegroeid zijn is de room er voor de konijnen af ^n kan de omraste ring verdwijnen. Dodelijk verkeersongeval op Gilze-Rijen GILZE-RIJEN. De twintig, jarige dienstplichtige soldaat W F. de Man uit Breda is bij een ver keersongeval op de vliegbasis Gilze- Rijen op dusdanige wijze gewond geraakt, dat hij later in een zieken huis te Breda is overleden. Soldaat De Man reed met een scooter op het vliegveld. Door onbekende oor zaak is hij nabij een hangar tegen een benzineauto gebotst. Zoon nam de vlucht; moeder liep steelt met een broodmes op (Van onze correspondent) DEN BOSCH. „U bent een kra nige vrouw", zei de president van de Bossche rechtbank Donderdag tegen de 82-jarige Miekc Brcugel uit Boxtel, die kwam getuigen, hoe zij het vege lijf van haar 26-jarige zoon Johan op 23 Februari J.l. wist te redden van een moordaanslag. Op genoemde datum wa^en de 23-jarige verdachte H. B. cn zijn 16-jarige vriend S. bij Micke aan gekomen met de vraag of haar zoon Johan thuis was. Toen de 32-jarige vrouw zei: „Die is in de woonku- mer", zijn zij daar binnen gestapt H B. zei tegen Johan: „Heb jij gezegd, dat ik mijn huis uit moet?" DELFT. Er is hier groot ru moer ontstaan rondom dc catalo gus van de tentoonstelling „Prisma der Bijbelse Kunst". Van verschil lende zijden wordt de eis gesteld, dat zij onmiddellijk zal worden in getrokken en er zijn reeds schrlf- Weersverwachting, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdag avond (opgemaakt te 10 uur) Zwaar tot half be wolkt met enkele ver spreide buien, voor namelijk in de noor delijke helft van het land. Overwegend ma tige westelijke wind. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. 21 Juni Zon op 4 u 20 m onder 21 u 4 m: Maan op 2 u 52 m on der 21 u 3 m. Veel bewolking UET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Ncerji Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 u Oslo Half bew. ZZ.W.5 16 C 0.4 mm Stockholm Zw. bew. W.Z.W. 8 17 2 Helsinki Licht bew Z.W. 3 17 0.5 Edinburgh Zw. bew. W. 3 16 4 Londen Zw. bew. Z.W. 3 17 0 KopenhagenGeh. bew. Z.Z.W.9 19 0.1 Amsterdam Zw. bew. Z Z.W. 4 16 0 Genève Licht bew N. 1 24 0 Parijs Licht bew W.Z.W. 1 20 0 Bordeaux Onbew N. 2 21 0 Nice Licht bew. W.N W. 2 26 0 Berlijn Zw bew. W 2 21 0 Frankfurt Half bew. Windstil 21 0 München Nevel Z.Z.W.2 20 0.5 Wenen Regen N.W.3 27 11 Locarno Half bew. N. 2 24 telijke vragen aan B. en W. door een Katholiek en een Protestants- Christelijk raadslid. De catalogus een geïllustreerd boekwerk van ruim driehonderd pagina's is geschreven door mej. dr Anne Berendsen, weten schappelijk assistente van het ste delijk museum „Het Prinsenhof", waar de tentoonstelling is inge richt. De wijze, waarop zij haar persoonlijke visie heeft gegeven op tal van voorstellingen uit de Bij bel, heeft felle protesten uitgelokt, omdat men van oordeel is, dat dit gebeurd is op een wijze, welke krenkend is voor een gelovig mens. Het R ce. gemeenteraadslid de heer G. M. F. Ronteltap heeft naar aanleiding van het verschijnen van deze catalogus schriftelijke vragen gesteld aan het college van B. en W. Desgelijks deed het A.R.-raads- lid de heer N. den Hertog, die o.a. vraagt of het college niet met hem van mening is, dat de catalogus onverwijld dient te worden inge trokken. Drs D. H. G. Bolten, de direc teur van het museum, verklaarde wat gebeurd is uiterst onaange naam te vinden. Daar momenteel overleg wordt gepleegd over de eventueel te nemen maatregelen, wenste hij zich echter niet verder over deze aangelegenheid uit te laten. Johan, die voor zijn broer Karei, huiseigenaar van verdachte, de huur ophaalde, zei daar niets vanaf te weten. Hierop nam H. B. een groot broodmes van de tafel, zeggend: „Ik steek jou kapot." Ook tegen de 82- jarige Miekc zei hij: „Weg of ik steek jou óók kapot". Toen kwam H. B. zwaaiend met het broodmes in de richting van Johan. Mieke kwam echter tussenbeide en greep naar het broodmes, dat met een krachtige stoot in haar har.d terecht kwam. Gillend en bloedend liet men haar daarna alleen. H. B. en zijn vriend kozen liet hazenpad. Johan had reeds eerder de vlucht genomen. De Officier van Justitie achtte da bedoeling van H. B. om zwaar li chamelijk letsel toe te brengen be wezen en meende deze daad, on danks het blanco strafregister van verdachte, zwaar te moeten bestraf fen. Hij eiste acht maanden met af trek van voorarrest. Uitspraak over acht dagen. „Smoesjes, die praat over moeders fijne kookkunst ALDERSHOT. ,Al dat ge. praal, dat moeder zo goed kooktx zijn maar smoesjes. De moderne Engelse moeder kan niet koken,'' beweert dc Engelse opper-legerkok majoor A. P. Nicholson En hij kan het weten, want En gelse legcr-deskundigen hebben, na honderden proeven met kokkin nen en koks, vastgesteld, dat man nen beter kunnen koken dan vrouwen. De majoor beweert nog meer: „Eén van de grootste zorgen van het leger is de recruten aan het eten te krijgen. Dat komt, omdat het legervoedsel te goed voor hen is". En als klap de de vuurpijl: „Da meeste jonge soldaten kunnen de ene soort vlees niet van de andere onderscheiden. De enige groenten, die zij kennen, zijn kool en doppers- uit-blik. De dagen, dat de jongens pochten over moeders appeltaart, zijn voorbij!"

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1