TABSVENSTER Lied en lach maken het wandelen tot een genoegen Openstelling van weg Eemnes-Hoevelaken Amersfoorts burgerij staat rijendik langs de weg De blijde incomste 2 Vrijdag 20 Juni 1952 AVONDVIERDAAGSE (Van onze wandelende verslaggever) De derde dag van de „Avondvierdaagse 1952 kenmerkte zich door een buitengewoon opgewekte stemming onder de deelnemers, die reeds bü de start, waar weer een echt gezellige drukte heeTst, merkbaar was. Uit onder vinding wisten de wandelaars dat het zwaartepunt, dat op de Woensdag avond lag, voorbij was. Toch hebben zU het niet erg makkelijk gehad, want ook dit derde parcours was vrij zwaar. Na het vertrek van het Onze Lieve Vrouwe Kerkhof ging de tocht, via de Langegracht, Kleine Spui en Smalle- pad over het Stationsplein naar het gedeelte berg-parcours. Na de klim van de Koninginnelaan, Emmalaan en een stukje van de Hu- go de Grootlaan konden de deelne mers genieten van de mooie natuur in Klein Zwitserland. Daarna stak men Laan 1914 over en moest de Bosweg worden „genomen". Velen gingen even van de weg af om een kijkje te nemen bij de zandafgravin- gen achter Sint Louis. Even later ging het links af en in één ruk naar beneden, naar de Doornse Grindweg. Deze afdaling stelde flinke eisen aan de wandelaars, want men was op militair terrein en de weg was op vele plaatsen door zware tanks in een ware modderpoel herschapen. Bij Hotel „Waterloo" op de Leus- derhei leidde het parcours de on volprezen Treek in. De stemming werd steeds beter en menige klate rende lach en luid opklinkende zang deed de eekhoorntjes vluchten. Een groot gezelschap dames van het va- cantiehuis „Lisiduna" stond aan de Buurtweg en stak vooral de militai re deelnemers een hart onder de riem met „Van je hela, hola, houdt er de moed maar in". Dit werd door de militairen ten zeerste gewaar deerd en na een „hoofden links" klonk een hartelijk applaus op. De militairen waren vooral goed op dreef en menige jongedame, die aan de kant van de weg stond, kreeg een extra-kleurtje op de wangen als zij passeerden. Niet zodra had de commandant van zo'n groep een of meer van de kijkende jongedames in het vizier of er klonk een com mando: „Hoofden linkswaarna „Is zij erg mooi?" dat steevast luid door de militairen werd beantwoord met een langgerekt en luid opklin kend „Jaaaaaa GOED VOORBEELD Toen wij uit de Treek kwamen hoorden wij plotseling pittige mars muziek. Het bleek dat de Leusdense Muziekvereniging „Lisiduna" onder leiding van haar directeur, de heer Wakelkamp Jr. bij café „Bavoort" zat en daar de wandelaars verwel komde met pittige marsmuziek. Deze geste, die beslist navolging verdient, werd door de wandelaars vanzelf sprekend, zeer op prijs gesteld. Wij profiteerden van de gelegen heid om onze rust bij dit café te ne men. Nauwelijks waren wij gezeten of de leden van de Plaatselijke Re- gelings Commissie kwamen ook op dagen. Zij namen de honneurs uit stekend waar. Na de heerlijke verversing sloten wij ons aan bij de mooie groep van SOS. Het lopen werd danig verge makkelijkt door het vrij onafgebro ken zingen van deze groep en ook het tempo lag ons bijzonder goed. Het was als „op rolschaatsen" dat wij de kilometers aflegden. Via de vrij mullige Dorresteinseweg trokken we Amersfoort binnen. De belang stelling, die overal langs de weg groot was, was in Amersfoorts stra ten zo, alsof het de intocht van de wandelaars op de laatste avond was. Overal stonden de mensen rijen dik. Bij het „opmaken van de balans" bleek dit tot dusver wel de meest geslaagde avond te zijn. Zelden heb ben wij zo'n opgewekte stemming meegemaakt en zelden is ook zo vrij gelopen als op deze avond. Daaren boven werkte het weer prachtig mee. Ook Donderdagavond heeft het niet aan blaren en andere kleine ongemakken ontbroken. De EHBO- ers hadden weer handen vol werk en vooral bij de centrale verzor gingsplaats in de Markthal werd nog lange tijd hard door hen ge werkt. Uitvallers werden echter niet genoteerd. Al met al een avond, die een gro te propaganda voor de wandelsport, en in het bijzonder voor de Avond vierdaagse, betekende. Zoals uit het laatste parcours blükt, zal de opstelling van de wan delaars voor de intocht, niet op de Hugo de Grootlaan, doch op de Edi- sonstraat en omgeving plaats vinden. Men verwacht dat de grote stoet, die muzikaal zal worden opgeluis terd door de muziekcorpsen, van het Regiment Geneeskundige Troepen, het Regiment Huzaren van Boreel, „Wilskracht" en het Christelijke Tamboers- cn Pijperscorps „Julia na", zich omstreeks kwart voor ne gen in beweging zal stellen. De kop van de stoet, die uit de vele militaire groepen bestaat, zal op de Edisonstraat zijn opgesteld. Daarachter komen de individuclen, waarna de burgerverenigingen. Op de Varkcnsmarkt zal worden gedefileerd voor de burgerlijke en militaire autoriteiten. De groepen stellen zich op het OLV Kerkhof op, waar toespraken zullen worden gehouden. Het ziet er wel naar uit dat de Avondvierdaagse 1952 een groots slot zal krijgen. In verband met de massale in tocht zullen senioren cn jeugd van avond om half zeven starten. OFlffi Laatste parcours Het laatste parcours van de avond vierdaagse 1952 is als volgt. A 4 D JEUGD A 4 D Lievevrouwekerkhof id. Lievevrouwestraat id. Longegracht ld. Muurhulzen id. Bloemendalsebinnepoort id. Bloemendalsestr. id. Plantsoen N id. Brug Coninckstr. Sfc. Annastr. Scheltusstr. Plantsoen O Lageweg Heiligenbergervv. Hoevelakensevoetp. Langs kanaal Hogeweg Schamsteeg Horsterweg naar Gemeentehuis Hamersv. Beaufortlaan Lockhorstervveg id. Dodewcg id. naar Zandbergerlaantje id. Bosweg/Rondweg id. VER Z A MELEN O PSTELLEN vertrek tussen 8.30 en 8.45 uur Stephensonstr. id. J v. d. Heydenstr. id. Pasteurstr. id. Leusdcrweg id. Julianaplcin id. Arnhemsewcg id. Arn'nemscstr. id. Varkensmarkt id. DEFILE id. Langestraat id. Lievevrouwestraat id. Lievevrouwekerkhof ld. Het startbureau blijft gesloten tot aan de ontbinding op het Lievevröuwc- kerkhof. De Reserve Rijkspolitie uit Lens den weet wat wandelen is. Met ferme pas en in de allerbeste stemming verslinden deze man nen de kilometers van de Avond vierdaagse. DvA-Archifoto Zonder EHBO zou het er lelijk uitzien voor vele wandelaars in de Avondvierdaagse. Hier staat de ferme groep. Het slachtoffer neemt de zaak nogal gemoedelijk op. (DvA-Archifoto) Verkeer tijdens de vliegdemonstraties te Hilversum Naar wij vernemen heeft de po litie op grond van de tijdens vori ge vliegfeesten opgedane ervaring besloten om de auto's, welke over de betonweg HilversumLoosdrecht naar het vliegveld willen rijden, niet te laten afslaan bij de Rade- weg, maar deze door te laten rijden naar Nieuw Loosdrecht en daarna over de Noodweg naar het vlieg veld te dirigeren. De Radeweg blijft dan geheel vrij voor voetgangers en wielrijders, waardoor een betere doorstroming gewaarborgd is. Het publiek voor de staanplaatsen, voor zover het niet van het fietspad over de Bosdrift gebruik wil maken, wordt verzocht eerstgenoemde we gen te volgen. Het publiek voor de rang zitplaatsen, dat per auto komt, kan het beste rijden via de Rijks weg HilversumUtrecht en de Noodweg, die langs het Marinekamp loopt. Ook voetgangers en wielrij ders kunnen deze weg gebruiken,, indien zij van de kant van Utrecht komen. In verband met het vliegfeest zijn de Noodweg en Radeweg van 13 17 uur voor het doorgaand verkeer gesloten. Examens Kweekschool Aan de Rijkskweekschool voor on derwijzers! essen) tc Amersfoort slaagden voor de aantekening han denarbeid op de acte L.O. de vol gende candidaten: de dames W. v. Achterbergh. V. Ankerman, J. Bos. A. van Garderen, H. Lodeweges en J. Warmink en de heren H. de Gans. H. Scheerder en C. Vermey te Amersfoort, De heer C. Wit te Soest, mej. P. Vlugter te Soestdijk, mej. J. van 't Hoff Stolk te Leusden, de heer K. Besselsen te Nijkerk, de dames C, Grolle, W. van Herwaar den, M. Vermeulen en de heer M. Beekes te Baarn en de heer W. van Sark te Den Haag. Eén candidaat werd afgewezen. Spreekuur wethouder mr F. C. A. Eenhorst Wethouder Eenhorst Is verhinderd Woensdag 25 Juni a.s. spreekuur te hou den Het eerstvolgend spreekuur zal plaats vinden op Woensdag 2 Juli a.s. van 14 tot 17 uur. AZ en PC I ontmoet „Rotterdam" Hedenavond zal het eerste heren- zevental van de A.Z. en P.C zijn twee de thuiswedstrijd spelen in Pesie's bad. Ditmaal zal het de ploeg van Rotterdam ontvangen. Gezien enkele wijzigingen, die de Rotterdammers in hun ploeg hebben aangebracht is de sterkte min der goed bekend. Afgaande op de tot nu toe door Rotterdam behaalde resultaten zou men kunnen concluderen, dat het zevental niet meer de kracht bezit van vorige seizoenen. De A.Z. en P.C.-ers zullen er echter goed aan doen hun te genstanders niet te onderschatten, want ongevaarlijk zijn, zij geenszins Weet de voorhoede van A.Z. en P.C. het doel te vinden en verwaarloost zij het samen spel niet, dan f6' de mogelijkheid van winst voor de groen?witten niet uitge sloten. Afscheid van de heer M. Th. J. van Wessum Op 30 Juni a.s. zal de directeur van de Centrale Boekhouding der gemeente, de heer M. Th. J. van Wessum, de dienst gaan verlaten in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tijdens een intieme bijeenkomst in de foyer van Amicitia zal op die Maandag af scheid worden genomen van de heer Van Wessum door allen, die ambte lijk met hem in relatie hebben ge staan. Dit samenzijn begint om vier uur. De voorbereidingen zijn in han den van de heren C. J. Los, A. C. ter Burg en H. A. Nichting. Spreekuur wethouder J. Koopman In tegenstelling met ons bericht van enige dagen geleden zal wethouder J. Koopman niet Dinsdag 24 Juni doch Maandag 23 Juni van 14 uur 30 tot 16.30 spreekuur houden. Bromfiets verduisterd Een zekere C. W. uit Kampen heeft zich door oplichting een bromfiets toegeëigend van een ver huurder uit Amersfoort. De man is nu in zijn woonplaats gearres teerd, en naar Amersfoort overge bracht. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1923. Ondertussen maakt men zich aan boord van de „Galileï" ernstig on gerust over Rob en Bill. De afspraak was wei, dat zij zo weinig moge lijk van de radio ge. bruik zouden maken, maar al dagenlang heb ben zij niets van zicb laten horen. Het schip koerst steeds Zuidelijker en voortdurend roept de marconist de onderzee boot op, zonder dat er antwoord komt. De ijs- schotsen worden nu veel- vuldiger en ook groter en hier en daar zien zij ook een ijsberg drijven Het manoeuvreren wordt er op die manier niet gemakkelijker op. Datii van het water. Het ding komt recht op de „Ga-Kijk, en daar ziet kapitein MacLloyd op zekere dag een ijs- lileï" af. ijsvelden op zijn weg versplinterend die vreemde berg, die zich weinig aantrekt van de stroming I Dat moet de vreemde ijsberg van plastic zijn! I Lupardi! hoog in de lucht albatrossen, de cirkelen ook weer verkenners van Ter gelegenheid van de open stelling van het weggedeelte Eem- nesHoevelaken van rijksweg no 1 is van de zijde van de minister van Verkeer en Waterstaat van middag o.m. gezegd: Omstreeks 1925 werd het rijks- wegvak AmsterdamBaarn ver beterd en volgens de toen geldende begrippen kon men spreken van een redelijk goede wegverbinding. Thans echter stelt het verkeer an dere eisen en stellig zullen in de toekomst voorzieningen moeten worden getroffen om dit wegvak te moderniseren. Met uitzondering van de spits uren kan op dit wegvak nog wel een behoorlijke gemiddelde snel heid worden bereikt. Anders lag het met het traject BaarnSoestAmersfoortHoe velaken. De vele bebouwingen, bochten en kruisingen, zomede de inhaalverboden en andere belem meringen maakten het welhaast onmogelijk een economisch verant woorde gemiddelde snelheid te be reiken. Daarom werden plannen in studie genomen om hierin verbe tering te brengen. Het resultaat van deze studies was dat een weg zou worden aan gelegd vanaf Baarn dwars door de Eempolder naar Hoevelaken en Nijkerk. In 1939 werd met het werk een aanvang gemaakt. Doordat fn oor logstijd slechts enige grondwerken konden worden ter hand genomen, kon eerst na de oorlog met de uit voering van het belangrijkste werk worden begonnen. Het gedeelte, dat thans is aan gelegd, heeft, met inbegrip van het verkeersplein bij Hoevelaken en de zijspruit in de richting van Nijkerk een lengte van 16 km. De weg is ingericht als een zg. autosnelweg met voorlopig een rijbaan ter breedte van 7.25 m. In de toekomst zal een tweede rijbaan kunnen worden aangelegd, waarmede bij de grondaankoop reeds rekening is gehouden. Ten behoeve van de weg moest over de Eem een brug worden ge bouwd terwijl viaducten moesten worden geconstrueerd in de weg nabij Eemnes, ter weerszijden van de Eem en over de spoorweg AmersfoortZwolle. De betekenis van dit nieuwe wegvak komt duidelijk naar voren uit de afstanden en tijdsbesparing voor het snelverkeer, dat voor het langc-afstandsverképr van Amster dam naar het Noorden en Oosten des lands wordt berekend op ruim 2 millioen autokilometer en bijna 200.000 auto-uren per jaar. Ook zullen verschillende plaatsen in de nabijheid van de nieuwe weg gedacht wordt hier aan Bun schoten en Spakenburg. Hoogland en Hoevelaken gemakkelijker bereikbaar zijn. Voorts is de verwachting ge rechtvaardigd. dat door de open stelling van deze nieuwe weg het verkeer op de oude route door Soest met ongeveer 30% zal ver minderen. waardoor minder ver- keerscongcsties zullen optreden en Korps reserve-politie is nu compleet Gisteravond kwamen in de raads zaal 68 mannen bijeen, die zich hadden aangemeld voor de reserve- politie. Hiermede is het aantal re servisten gestegen tot 128, terwijl Amersfoort slechts een korps be hoeft te hebben van 104. Er is dus een reserve van 24 man. De bur gemeester zette in een korte toe spraak het doel van het instituut reservepolitie uiteen. Spreker is er over verheugd, dat zoveel jongemannen zich geroepen voelen het gezagsapparaat te ver sterken. Spreker wees erop dat de reservist-en een offer moeten bren gen, maar het gaat per slot van rekening om het behoud onzer volksvrijheden. ook het aantal verkeersongevallen wellicht zal afnemen. CRITIEK Degenen, die naar voren zouden brengen, dat op de nieuwe weg ge vaarlijke punten voorkomen en hier voor wijzen op de gelijkvloerse kruising met de provinciale weg naar Bunschoten, de aansluiting bij het eindpunt van de weg te Hoeve laken en bij het beginpunt bij Eem nes, worden bij voorbaat in het ge lijk gesteld. Inderdaad ware het idealer ge weest hier viaducten te bouwen, waardoor kruisingen a niveau ver meden zouden zijn, doch in verband met 's lands financiën stond men voor de keus de weg aan te leggen zoals ze thans is of te wachten tot dat de gelden voor de bouw van viaducten beschikbaar waren. De viaducten bij Eemnes zijn thans in aanbouw, zodat binnenkort de aan sluiting bij Eemnes haar definitieve toestand zal verkrijgen, waarbij geen gelijkvloerse kruisingen meer voorkomen, terwijl andere min of meer gevaarlijke punten, de aan dacht hebben. Voor de aanleg van de weg moest ca 133 ha cultuurgrond worden aan gekocht of onteigend, 965.000 m3 zand en 658.000 m3 grond worden ontgraven en verwerkt en tenslotte 122 000 m2 betonverharding gemaakt. Berekend naar de huidige prijzen is met de aanleg van de weg een bedrag van rond 7.800.000 gemoeid geweest, hetgèen "neerkomt op onge veer 500.per meter weglengte. SOESTKRBERG Buurtvereniging „Oranje" maakt uitstapje Zaterdag gaat de buurtvereniging „.Oranje" in de Betuwe kersen eten. Ongeveer 125 jongeren en een 50-tal ouderen zullen met 3 bussen aan deze tocht deelnemen. Op de terugreis wordt nog een bezoek aan Ouwehand's Die renpark gemaakt. MEDISCHE DIENST Dokter van den Helm, Pr. Alexander- wej; 82..- Huis ter Helde, zal Zondag 22 Juni voor-de buurtschappen Soestorberg Huls ter. Heide en Den Dolder de artsèn- dienst waarnemen. PREDIKBEURTEN Zondag 22 Juni Ned. Horv. Kerk DEN DOLDER. 10 uur ds A. D. H. Roscam Abbing. HUIS TER HEIDE. 10.30 uur ds O. E. v d. Brug. SOESTERBERG. 10 uur ds W. H. Poot. doopdienst. Kersenkoningin wordt Zondag ingehuldigd (Van onze correspondent) M3ERLO. Zondag 22 Juni zal de 21-jarige Treesje Vervoort —bij algemene stemming uitverkoren tot de hoge waardigheid van kersen koningin plechtig als H.M. Mier- loniana worden ingehuldigd. Dan zal het weer groot feest zijn in het land waar de echte Mierlose kers zo weelderig groeit. Zowel het oud als jonkvolk zal dan op deze dag weer naar Mierlo trekken om feest te vieren in de plaats waar de ker senkoningin trouw bijgestaan door haar prinsgemaal van Gemertsen- bloede drie dagen lang de scepter zal zwaaien. Studentensanatorium officieel geopend LAREN. Onder zeer grote be- langstelling en in aanwezigheid van tal van autoriteiten heeft minister Rutten Donderdag het Studenten- sanatorium, dat reeds enige tijd in gebruik is, officieel geopend. Prof. dr G. C. Heringa, voorzitter van 't bestuur, zeide, dat het sanatorium het symbool wilde zijn van het stu- dentenverzet in de bezettingsjaren. soEsr - Montgomeryweg tijdelijk afgesloten De Burgemeester van Soest maakt, namens de commandant van de vlieg basis Soesterberg bekend dat de Veld maarschalk Montgomeryweg (vanaf het Soester Natuurbad tot de buurtschap Soestcibcrg), in verband met te hou den militaire vhegoefeningen, voor al le verkeer gesloten zal zijn op: Maandag 23 Juni 1952, van 20 uur tot 1 uur 's nachte. Dinsdag 24 Juni 1952. van 12 uur tot 19 uur. Woensdag 25 Juni 1952 v. 19 u. tot 2 uur 's nachts. Donderdag 26 Juni 1952, van 12 uur tot 20 uur. Wegen afgesloten voor voertuigen Overeenkomstig bet bepaalde ln ar tikel 4 van het wegenr erkeersrcgle- ment, hebben Burg. cn Weth. van Soest besloten de navolgende wegen gesloten te verklaren voor voertuigen en samenstellen van voertuigen, welke een totaal gewicht van 1.5 ton te bo ven gaan a. de Soester Engweg vanaf de Ver lengde Talmalaan tot aan de Molen straat; b. de Dalweg vanaf de Mendelsohn- laan tot aan de Soester Engweg e. de Molenweg vanaf de Molenstraat ♦ot aan het verharde gedeelte ter hoog te van de Ned. Herv begraafplaats: d. de Kolonieweg vanaf dc Molenweg tot aan de Veldweg: e. de Heuvclwcg gesloten te verkla ren voor het verkeer met motorrijtui gen op meer dan twee wielen in de richting van de Noorderweg naar de Burg. Grothestraat; f. dc weg tussen de hoekpunten Vos- scveldlaanVondellaan cn de Gallen- kamppelsweg-Birkstraat gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen rij- en trekdieren en vee in d« richting van de Vosseveldlaan naar de Birkstraat. Korenbloemplukkers bekeurd Nu de korenbloemen weer rijkelijk de velden sieren, is menigeen verzot op een boeket blauwe bloempjes. Wan neer deze langs de kanten van de ko renakkers worden geplukt is daar wei nig op tegen, doch het komt veelvuldig voor dat zelfs t°t midden in de velden wordt gelopen om de bloemen te be machtigen. Er wordt minder op gelet, dat daarbij grote schade Wordt ver oorzaakt. Tegen een vijf-tal volwassen personen, dat zich aan zo'n vernieling schuldig maakte, is deze week proces verbaal opgemaakt. BARNEVELD Burgerlijke Stand Geboren; Yvoenne, d. van J. W. van Veen en A. de Vries, Rijksweg 41: Cor ners Albertus, z. van G. van de Braak en Teunisje van de Kuilen. Welgelegen- weg 7; Jan. z. van Tj. Stroop en G. van Beek, Ringlaan 19; Jermias, z. van J. Laisina en M. Nanulaitta. Stationsweg 2: Johannls. z. van J. Laisina en M. Nanu laitta. Stationsweg 2: Jacoba, d. van F. van den Brock en H. E. Blankespoor. Esvelderweg 18: Pietertje. d. van G. A. van Til en G. van Middendorp, Stations weg 37: Jan Timen, z. van J. J. Schim mel en J. van Ark. Beekstraat 39; Jo hannes, z. van J. G. van den Broek en R. van Randen Hoofdstraat 8 I: Dirk, 7. v D. Kevelam en W. Hop. Putterwcg 23: Harry, z. van C. Doppcnberg en A. Brink, Harremaatwcg 28; Jacoba Alijda, d. van J. H. van den Brink cn W. Waaljenberg. Oude Garderenseweg 4; Pieter, z. van P. Habermehl en M. van Leeuwen, Kootwijkerbroekerweg 10: Evertje Janny, d. van W, van Elten cn A. van Kommer. Kallenbroekerweg 37. Gerrit, z. van J. van den Broek en Aaltje van den Brandt, Walhuisweg 4 I: Gcrson Jonlas. z. van P. M. Latumahina en E. E. Pattipawaej, Stationsweg 2: Maatje, d. van G. van Manen en A. Blankespoor, Krolïerweg 6: Hendrikjc, d. van J. Davelaar en N. Looi jen. Tol- negenweg 19; Willem, z. van H. Kam- pert en W. Schreuder, Amersfoortse- straat 170: Maria. d. van J. van den Broek cn T. van Kempen, Kapweg 5: Rcijcr Marinus, z. van M van Maancn en M. Kommer, Breihutterweg 10. Gehuwd: Rijk van Domselaar en Wil- helmina Everdlna Blankespoor Overleden: J3cob Kuijr 44 jr echtg. van Aaltje van Essen. Damweg 18; Aai tje Malestcin, 38 jr., wed. van J. de Vries, Nijkerkcrweg 43; Evert van Beek, 76 jr., wed. van Elbertha Termaat. Pr. Hendrikweg 14: (te Haarlem) Johanna Catharina Gijsberta Kalma, 83 jr.,. Bar v. Nagellstraat 9: (te Amersfoort) Peter Bettink, 7 dagen Lange Zuiderweg 5. Klop Heer in 't verkeer ONS blad heeft enkele jaren geleden eens mee betrekking tot het verkeer op de weg vastgesteld, dat I de oorzaak van veel be- treurenswaardigs in deze I sector te vinden was in een gebrek aan omdenken zoals de Groninger dat zo aardig noemt: een gebrek I aan gevoel voor anderen, een egocentrisch, ik-zuchtig ingesteld zijn, waardoor menmet de bedoeling, de wens en de rechten t'an anderen weinig of geen re kening houdt. Gelukkig er is ook nog wel een an dere kant, al ervaart men die helaas in de grote stad maar al te weinig. Staaltjes van solidariteit, meegevoel, hulpvaardigheid etc. doen zich gelukkig ook nog voor. Laten wij er eens een mo gen vermelden. De berijdster van een bromfiets, nu eens niet van het bekende merk, waaraan iedereen denkt als hij over bromfiets spreekt, ook niet van het tweede daaropvolgende kreeg aan de rand van de stad plotse ling narigheid. De motor wou ineens niet meer aan trappen slaakte wel enige geluiden in de goede rich ting, maar bleef weigeren, hardnekkig cn onverbidde lijk. Daar stond zij, gebukt over het stalen ros, zuch tend en zonder enige hoon, dat zij de oorzaak van de hapering zou ontdekken Plotseling kwamen twee heren op bromfietsen voor bij, die hun lotgenote te vergeefs zagen ploeteren en die met medelijden werden bewogen. Zij hadden ont dekt,. dat het haperend rij wiel van hetzelfde type was dat zijzelf bereden. Zij stopten, kwamen terug en boden hun diensten aan. Méér dan hun diensten. Zij bleken ook de gereedschap pen en de technische knob bel te hebben en zetten zich terstond aan 't werk, met gelukkig succes. De jonge dame wist niet, hoe zij zich moest uitputten in woorden van danïc. ,,Och," zeiden de heren, „ons bromfietshart bloed de. toen wij u bezia zaaen." Dat klonk zo eenvoudig, maar 't mag gesignaleerd als bewijs, dat ook langs de wilde weg nog wel eens de nlant der echte solidariteit groeit en dat er heren zijn, die inderdaad ook heren zijn in 't verkeer. Rolschaats Over sommige asfaltstra ten van onze stad ratelen de rolschaatsen weer. We hebben er ook prachtige banen voor. De kinderen kunnen er prachtig oefenen en, zodra ze eenmaal vol leerd zijn. pijlsnel zich vóórt trekken op de snor rende wieletjes. Jammer alleen voor de jeugd, dat er tegenwoordig op al die wegen nog zoveel andere wielen gaan: a u t o wielen, die veel sneller zijn en zo'n zwierende, zwaaiende schaatser sneller inhalen dan deze wel denkt. Dezer dagen zagen wij zo'n rol- schaatsrijder voor een snel rijdende bus schieten. Ge lukkig had de chauffeur de jon«en en diens onver wachte manoeuvres tijdig in de gaten, zodat er geen ongelukken gebeurde. De bus reed alleen maar stap voets voor een ogenblik en de passagiers keken alle maal even hoofdschuddend naar de onvoorzichtige. Die niet verblikte of verbloosde en zijn tong uitstak. De dankbare! Niet zo, maar zo! We haasten ons te ver tellen dat niet Marianneke Hartog maar Coby Zwiers op de show van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen met de door Moeder gemaakte jurk de even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgeD van tien tot twaalf uur. V. uimsia:PJiB!njinFfiiiri:ai!D[UiSNr?inw!9ümmLTDR3'j'fi!r'j[iï® eerste prijs verwier. Ma rianneke, die leuke peuter, werd tweede. Dat is toch ook prachtig! In 't kort Dank aan mevrouw Van der Zande, Stengelweg 9 voor de tijdschriften. Aan alle vrienden van het Stadsvenster, die ons verzochten langs te komen voor tijdschriften, zilverpa pier enz. vragen wij nog even geduld. We komen zo spoedig mogelijk. Naar Hellestraat Door het prot. interker kelijk comité tot verbrei ding van het evangelie te Amersfoort zal morgen avond om 8 uur op het ter rein a.d.' Hellestraat een openluchtprediking gehou den worden. „Vanavond langs dc kant met bloemen in Uw hand" zei 't manneke vanmorgen. Advertentie (1. M.) VOOR de VACANTIE m 35-42 Een vlot dames California modelletje van wit linnen Jlatct Filiaal: AMERSFOORT - Langestr. 51 WE BENBERG Inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Woudenberg maken bekend, dat op Dinsdag 24 Juni a.s. te 15.30 uur in het Groene Kruisgebouw de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedatums der kinderen is het ge wenst. dat bij aanmelding worden me degebracht trouwboekje der ouders of geboortebewijzen der kinderen. iteert U even M GRAND THEATRE t.m. 25 Juni: „Jeugd m de Branding" tocg. 18 jaar. Zon dag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.3Q 6.45 en 9 uur. 26 Juni ..Don derdagcyclus" 2 30 6.45 en 9 uur: „Marius". Toeg. 14 jaar. CITY THEATER ze't vertoningen voort van „An American ln Parijs" toeg. elke leeftijd. Zondag 2 415 6:45 en 9 uur. Ov. dagen 2,30 6.45 en 9 uur REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t.m. Maandag. ..Aasgieren der Woestijn" toeg. 14 jaarvan Dins dag t.m. Donderdag:: „Doorbraak" toeg 14 jaar. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrijdag t.m. Maandag: „Tramlijn Begeerte" toeg. 18 jaar. Van Dins dag Lm. Donderdag- J).e Inspec teur-Generaal' 'toeg. elke leeftijd. Vrijd. 8 uur. Zat.: 2.30 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs. Margo Stein. metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej. Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 tot U en van 9 tot 21 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen van Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17'uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur. A.G.-huis. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van Haersolte—De Lange. Geopend van 10 00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Op de Zondagen 15. 22 en 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur. OPEN BA Kb i.BESZAAL filiaal Soes- terkwartier (Noordewierwee 273) Uitlening Dinsdag- «d Vrtldagavond van 78 uui MUSEUM FLEH1TB Weslslngei. Dage lijks geopend, oebaJve Zondags, werKaager van 10—12 en 14 uur. Zaterdag to12 eD 1.30—3 uur jFENHAHt UEES7.AAL Uitlening vol wassenen 2—5. Donderdagmorgen 1012, en Dinsdag, en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- cn Zatcrdagmiddae 2.30 —4.30 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Keijser. Langestraat 9, tel. 6807: Kraan, Noordewierweg 89. tel. 4893. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Cornells, z. v. B. Stolk en H. v. d. Mast; Johannes Hendrikus, z. v. G. E. Peperzak en C. L. C. Berghuizen; Willem Abra ham Cornells, z. v. G. P. J. Morel en J. Polder; Janny, d. v. J. P. Wijnberger en W. C. v. Campen; Johan Adriaan, z. v. H. Bouwhuis en J- Verboom; Maria Margaretha, d. v. J. M. Konings en M. M. Budzelaar. Overleden: Petronella Johanna Grobbe, 66 jr, wed. van J. H. Phi lip; Dieuwke Hoekstra, 67 jr, echtg. van U. Scheepstra; Cornelis Gerrit Beltman, 72 jr, geh. m. J. M. D. Peteri. Ondertrouwd: G. v. d. Laag en J. M. Bastemeijer, P. J. Kortland en P. M. H. Beekman, M. Berendse en J. Holtman, B. G. M. Kroes en E. Vosman, J. Schram en C. v. d. Schans, J. Boekei en M. A. A. v. Huik, G. C. Middelman en H. C. C. Kraaikamp, J. v. Brakel en H. Jansen, G. Huisman en E. M. T. v. d. Straat, C. v. Ede en T. Veen- stra. Gevonden voorwerpen Gevonden: hoofddoek. ringetje, broche, portcmonnaie met inh., dames mantel. militaire tas met inh., klnder- s-indaaltje. vulpotlood, lipssleut'e], bal. overall, kinderpantoffeltje, kindcrvcst- je. vacantiebon. jongensrijwiel, munt biljet. ring met sleutels, ceintuur, ball pointpen. paraplu, portcmonnaie met in houd. zadeldek, portemonnaie met inh., tnnsportrljwiel, 4 muntbiljetten, sport- handschoen, kindertasje, kettinkje, sjaal, paraplu, hangslot, pantoffel, da- mesvest, verbandschaar. parelketting, schoudertas met inh., portemonnaie m. inh., kindermuisje, portemonnaie met inh.. medaille, paar gymnastiekschoe nen. kinderbcil, damesrijwiel, jongensk las. ceintuur, glacé dameshandschoen, autoped, portemonnaie met inh., vulpen, herenoverjas, jongensrljwlel, kinder jasje.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2