„Het Soesterkwartier" toont werk van de kinderen STADSVENSTER Volkstuinders streven naar goed product Classicale zendingsdag trekt volle markthal Handenarbeid, belangrijk deel van speeltuinwerk DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB „Veilig tehuis" t Soesterkwartier' heeft gebrek aan tuingrond O Maandag 23 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) De Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" besteedt zeer grote aan dacht aan het winterwerk voor de kinderen, waarby zU hun vrye tyd kunnen besteden aan handenarbeid, omvattend borduur- en naaiwerk voor de meisjes en houtzaag- en snijwerk voor de jongens. De resultaten van het afgelopen winterwerk zün dit weekeinde tentoongesteld in het grote club gebouw aan de Xoordewierweg. Op lange tafels liggen of staan de vele fraaie producten van dit werk uitgestald. Het zün smaakvolle en practlsche voorwerpen, die door kinderhanden zUn gewrocht. dan 130 meisjes en 60 jongens doen hieraan mede. En men kan steeds weer waarnemen, dat het saamhorig heidsgevoel wordt aangekweekt, want zij helpen elkaar waar en wan neer zij kunnen." De heer Christ vertelde ook nog dat de leiders en leidsters zich geen zorg behoeven te maken over de ruimte, want er wordt thans druk gewerkt aan de verbouwing van het clubhuis, zodat voor het winterwerk ook meer ruimte beschikbaar zal ko men en dus weer meer jongens en meisjes aan dit werk kunnen gaan deelnemen. Spreker bracht hulde aan me vrouw Flameling, die in vroegere jaren voor de jeugd vele aangename Meer ruimte door verbouwing van clubhuis De meisjes hebben mooie tafel lakens gemaakt en deze door bor duursels kleur en fleur gegeven Van eenvoudig jute werden mooie kus sens gemaakt. Men zag theemutsen, tassen en kinderkleertjes, zoals men die niet beter en mooier in de win kels ziet. Ook de jongens hebben zich danig geweerd. Zij fabriceerden pijpenrek- jes. borstelhangers, wandschemer- lampjcs en nog veel meer aardige voorwerpen met smaakvolle en leu ke motieven. Het was dan ook geen wonder dat de voorzitter van „Het Soesterkwar tier", de heer Chr. Christ, een opge wekt geluid liet horen tijdens zijn toespraak bij de Zaterdagmiddag ge houden opening van de tentoonstel ling. Spreker bracht in de eerste plaats hulde aan de leiders en leid sters, die hun vrije tijd beschikbaar stellen om de kinderen uren van aangenaam en prettig genot te bren gen. „Er is groot enthousiasme on der de jeugd voor dit werk," aldus de heer Christ, „want niet minder en nuttige vertelmiddagen hield. De heer Christ betreurde het, dat me vrouw Flameling door haar leeftijd niet meer in staat was deze vertel middagen te houden en ook, dat er nog steeds geen plaatsvervanger of vervangster voor dit mooie werk kon worden gevonden. Mevrouw Flameling hield daarna een korte toespraak, waarin zij de waarde van deze vertelmiddagen naar voren bracht. Zij haalde pret tige en leuke herinneringen uit de oude tijd op en vertelde., dat het nu nog voorkomt dat mensen haar op straat aanspreken om haar te bedan ken voor de mooie middagen, die zij hun, toen zij nog klein waren, heeft bezorgd. „Er moest in elk geval," aldus mevrouw Flameling, „iemand kun nen worden gevonden die dit werk voortzet. Het heeft een grote waar de en er blijft bij de kinderen van een goede vertelling zo heel veel hangen, waarvan zij later hun profijt kunnen trekken." De heer Christ beloofde alles in het werk te zullen zetten om deze vertelmiddagen weer in ere te her stellen. Rest ons nog te vertellen dat bij deze opening o.a. aanwezig waren; de heer A. van Barneveld, hoofd van de Theo Thijssenschool en ver tegenwoordigers van de Amersfoort- se Speeltuin Centrale, alsmede ver tegenwoordigers van de onderafde ling van de Speeltuinvereniging en van „Vriendenschaar". 1925. De veronderstel ling van kapitein Mac Lloyd blijkt juist te zijn: de ijsberg kan de „Ga lilei" niet dichter nade ren. Maar het expeditie schip is nu wel gedwon gen vlak onder do kust van het eiland te blijven En de ijsberg blijft op de loer liggen. Mac- Lloyd durft niet voor anker te gaan, want hij vertrouwt zijn geheim zinnige tegenstander niet, als het schip eenmaal gesttipt ligt, is hij waar schijnlijk helemaal ver loren. Maar dan stoot hel schip opeens. Met een ruk haalt MacLloyd de telegraaf over. „Volle kracht tetegraai over. „voue Kracnt achteruit". Hetde machinekamer binnen. Het schip maakt zwaar het einde is. Hij geeft de bemanning opdracht schip komt los, maar stoot bijna onmiddellijkslagzij en kapitein MacLloyd begrijpt, dat dit het schip te verlaten en in de boten te gaan. weer. Reeds stroomt het water met grote kracht i Geschrokken van tegen ligger Toen de veearts A. uit Epe bij het nemen van de bocht ter hoogte van het politieposthuis aan de Hoge- weg, plotseling een trekker met oplegger, die van de andere kant naderde, in het oog kreeg, schrok hij zozeer dat hij te veel naar rechts uitweek en zijn auto met de trottoirband in aanraking kwam. De wagen begon te glijden, doch kwam juist voor een lichtmast tot stil stand. De heer A. en een andere inzittende konden na in het St. Eli zabeths Ziekenhuis te zijn onder zocht, hun tocht vervolgen. Jubilerende Göbel's Steenkolenhandel in de bloemen De loopjongens van de Amers- foortse bloemisten hebben het Za terdagmiddag druk gehad. Ais aan de lopende band werden bloem stukken naar „De Wapenroem" ge bracht, het een nog mooier dan het ander. Deze fcesteiyke bloemen hulde gold de N.V. Göbel's Steen*, kolenhandel, die ter gelegenheid van zUn vijf en twintig jarig be staan rccipiëerde. Directeur L. L. Ph. van Woerden zat met zijn naas te medewerkers mej. Hordyk en de heer Jans achter de groene tafel, en zy moesten heel wat handen drukken. Ook de oprichter van de Steenko lenhandel, de heer C. W. Göbel, die momenteel directeur is van een ho tel in Oostvoorne, was deze middag naar Amersfoort gekomen. De heer H. van Galen Last bood gelukwen sen aan als voorzitter van de Fede ratie Kring Amersfoort van de Ver eniging van Brandstoffenhandelaren. Hij was vergezeld van enige mede bestuursleden. De Nederlandse Spoorwegen, met wie de jubilerende N.V. nauwe re laties onderhoudt, waren vertegen woordigd door de hoofdstationschef, de heer J. Saas, de chef van het Goederenkantoor, de heer A. W. A. Droste, en de vertegenwoordiger, de heer J. Huisman. Van de vele bezoekers noemen we verder de heer H. H. Bepnink. adj. directeur van Gemeentebedrijven en F. S. Hazewindus, directeur van de Nederlandse Middenstandsbank. Ook de R.K Vereniging van Brandstof fenhandelaren „St. Theobald" was vertegenwoordigd. Orgaan van Nederlandse Kampeerraad Vijf jaar geleden werd opgericht de stichting „Veilig Tehuis", met de bedoeling het scheppen van een mogelijkheid tot toezicht op de vele naar hun aard geheel uiteenlopen de. gelegenheden, die er in ons land voor trekkers waren om te kampe ren en te bivakkeren. De toestanden op dit gebied waren dikwijls zeei slecht, en verscheidene instellingen, waaronder de A.N.W.B, en de Ne derlandse Jeugdgemeenschap waren terecht van oordeel, dat hierin ver betering moest worden gebracht. De jeugd zou beschermd moeten wor den. In de afgelopen vijf jaar is in derdaad zeer veel bereikt. Al spoe dig werd hot arbeidsterrein uitge breid. Ook voor ouderen zouden waarborgen gegeven moeten wor den. in het belang van openbare erde en veiligheid, zedelijkheid, hy giëne, enz. In 1947 kwam daarom een nieuw orgaan tot stand: de Ne derlandse Kampeerraad. Wanneer een bedrijf voldoet aan de eisen van deze raad kan het, na cverleg met de gemeente, door de Nederlandse Kampeerraad worder. erkend. Het mag dan een schild voeren met de naam van deze in stelling. Waar overwegend jeugdi gen verblijven, kan het schild „Vei lig Tehuis" een plaats vinden. Een belangrijk middel in de han den van autoriteiten en gastheren is de Kampkaart, die echter lang niet in alle gemeenten is voorge schreven. Examens Collegium Constantinianum Voor het eindexamen Gymnasium van het Collegium Constantinianum te Amersfoort slaagden alle candldaten. hun namen zijn: G. A M. Bckelaar uit Hilversum, voor diploma A. A. J. M. Haakman uil Buïsum, voor dlpl. A; J. J. van Doorn uit Amersfoort.. J B H M Eskens uit Zeist. C M. Hehenkamp uit Amers foort. H. W. van Loen uit Hoogland, L. J H Resing uit Amersfoort en P- N. W. van der Sman uit Rijswijk (Z.H.), allen'voor diploma B Examens Kweekschool St.-A"nes Aan de R.K. Kweekschool St. Agnes te Amersfoort slaagden Hen- drina M van Bleisem te Medem- blik; Margaretha M. Boelens, Leems; Engelbertha A. Boos, Utrecht: Jacoba A. M. van Dijen, Baarn; Alida S. M. Eijpe. Naarden en Eleonora A. G. Grin, Onstweddc. ken. (Van een onzer verslaggevers) Het is nu alweer vier jaren geleden dat de Volkstuinvereniging „Het Soesterkwartier" werd opgericht. De initiatiefnemers hebben wel succes gehad, want het aantal leden steeg tot ver boven de verwachtingen. Op dit moment hebben zich niet minder dan 169 mensen aangesloten. Het is jam mer, dat het bestuur niet bü machte is hen allen een tuin te geven. Dc beschikbare grond bedraagt 2600 roeden (van 14 M*), hetgeen aan 124 leden de gelegenheid geeft zelf hun groenten te kweken en aardappelen te ver bouwen. Op dc wachtiyst staan 45 leden, die hopen dat het bestuur zal slagen om meer grond te krygen om ook hen een stukje grond te geven. De onderhandelingen met de gemecnle hebben vorig jaar geen resultaat gehad, doch men hoopt dat dit jaar grond beschikbaar zal komen. En dat men dit met enthousias me doet, daarvan getuigt zeer zeker de stand van de gewassen op dit moment. Hoewel de jury nog geen uitspraak heeft kunnen doen. hebben wij wel bemerkt dat deze bij uitstek tuinbouwkundigen van oordeel zijn dat er zeer goed is gewerkt. Het is nu maar te hopen dat het bestuur dit jaar met de gemeente zal slagen om nieuwe grond te krijgen, teneinde al degenen, die nu nog op de wachtlijst staan, aan een stuk grond te helpen. Het bestuur van de Volkstuin vereniging „Het Soesterkwartier" ziet er als volgt uit: G. Scbriever. voorzitter. G. Kappenberg, secreta ris, A. Bokhorst, penningmeester, H. Zwart en C. van Ginkcl, com missarissen, tevens belast met het toezicht op het onderhoud van de tuinen. Ledenstop dient opgeheven Is dat het geval, dan zal ook de ledenstop, die noodzakelijk moest worden ingesteld, weer kunnen worden opgeheven. In verband met de jaarlijkse wedstrijd, wie van de volkstuin- ders het beste en mooiste resultaat boekt, was Zaterdagmiddag een jury, bestaande uit de heren P. van Straalen, tuinbouwkundige. J. R. Voorneveld, tuinbaas „Zon en Schild" en R. Jellema, rijkstuin- bouwconsulent, naar het Volkstuin complex aan de Isseltscweg, vlak bij ae bekende boerderij „De Vuri ge Wagen" gekomen, om de tuinen te beoordelen. Het was zeer jammer dat de stro mende regen een belemmering voor de jury bleek te zijn om de ge stelde taak behoorlijk uit te voe ren. Daarom besloot deze het werk komende week voort te zetten, zo dat de tuinders nog even geduld moeten hebben alvorens zij weten wie als prijswinnaars in aanmer king komen. Tijdens een onderhoud met het bestuur bleek ons. dat de vereni ging nauwlettend toeziet op het on derhoud van de tuinen. Zelfs is het vorig jaar tweemaal voorgekomen, dat mensen tuinen moesten worden afgenomen, omdat zij deze niet in behoorlijke staat hielden. Het bestuur is van oordeel dat iemand, die een tuin heeft en daar van voor zijn gezin voor een jaar groenten en aardappelen kan kwe ken, zijn tuin ook productief moet maken, temeer, waar zo velen zo graag aan de slag willen gaan. Het is voor iedereen mogelijk goede resultaten te bereiken, ook al heeft men weinig verstand van tuinieren, want zowel het bestuur als de actieve leden staan elkaar goed bij. Toch blijft men volkomen zelfstandig en vrij in de keuze van hetgeen men wil verbouwen. Ieder een werkt individucel. koopt zelf zijn zaden, poters en wat dies meer zij. Alleen het kopen van mest ge schiedt collectief. Voor het, tegen ongedierte en ziekten, bespuiten van de tuinen staat de leden spuit- materiaal van de vereniging be schikbaar, dat zij gratis kunnen gebruiken. De grond, die, mede 'door een goede bemesting, bijzonder vrucht baar is, heeft drie jaren achtereen een goede oogst opgeleverd. Wel heeft storm en hagel vorig jaar af breuk gedaan, doch ook toen is de oogst nog erg meegevallen. Onder de leden bevinden zich vele ouderen, die hun vrije tijd volkomen aan hun tuin wijden. Er zijn er echter ook velen onder, die, na gedane dagtaak, nog even naar hun tuin gaan om daarin te wer- WASHINGTON Het bureau voor wederzijdse beveiliging (MSA) heeft bekendgemaakt, dat een be drag van 2 millioen dollar ter be schikking van West-Duitsland is gesteld voor olieaankopen. Op de tentoonstelling van jcugd- vliit van de speeltuinver. ,,'t Soesterkwartier" was o.a. deze tafel met mooie werkstukken te bewonderen. Gem. Handelsdagschool reikt onderscheidingen uit Wij hebben reeds vermeld de na men der leerlingen van de ge meentelijke handelsdagschool met 4 j. cursus, die met goed gevolg het eindexamen aflegden. Om geheel volledig te zijn. delen wij nog mede, dat behalve het eind diploma tevens het getuigschrift voor stenografie verwierven, de da mes R. J. Bieshaar en B. R. Jero- nimus. benevens de h.h. J. C. van Bruggen, A. Dunk, J Hansma. J. Hartog en M. Klaasscn. Nog meer onderscheidingen even wel reikte de heer K. Bouma, di recteur der school aan enkele leer lingen uit. Zo ontving de heer J. v. d. Mheen een boekwerk, beschik baar gesteld door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amers foort voor de leerling, die het beste eindexamen aflegt. Mej. R. J. Bies haar en <Jc heer G. Gijtenbeek mochten ook een boekwerk in ont vangst nemen, eveneens voor uit stekende examenprestaties en be schikbaar gesteld, resp. door de Commissie van Toezicht op het M.O. en de Maatschappij van Nijverheid. Tenslotte werd mej. Bieshaar ook in het bezit gesteld, als beloning voor haar uitstekend „examenwerk" van een boek, dat de Franse Am bassade in Nederland, tot dit doel einde had geschonken. Groots Zomerfeest van 't Soesterkwartier Naar wij van de zijde van het bestuur van de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" vernemen, wordt dit jaar het Zomerfeest ge houden in het tijdvak van 26 Juli tot en met 2 Augustus a.s. In verband met het afscheid van de oude tuin, de nieuwe tuin zal volgend jaar in gebruik zijn, wordt aan dit Zomerfeest grote aandacht besteed. Het ziet er naar uit dat het dit jaar een bijzonder karakter zal dragen. Alle hens aan dek is het parool De tegen Zaterdagmiddag aange kondigde Zendingsmiddag van de Gcrcf. Kerken in de Classis Amers foort, kon wegens het ongunstige weer niet in het Openlucht-theater „Birkhoven" gehouden worden. Juist, toen men aan dc bijeenkomst zou beginnen, brak dc regen los. waarom besloten werd te verhuizen naar dc Markthal. Een naar schatting ongeveer 6 700 mensen waren daar bijeen, toen Ds H. W. Engelkes van Amersfoort op de gebruikeiykc wyze opende en een welkom toeriep aan sprekers, zangers, muziekcorps en belangstel lenden. Vervolgens kreeg ds T». G. van Berge, miss. predikant van Soem- ba, met verlof hier te lande, het woord voor zijn onderwerp: „Een zesjarige cursus". Prettig en onderhoudend, hier en daar gekruid met humor vertelde ds van Berge van zyn reis naar Soemba, in de eerste na-oorlogse da gen, in militair verband, in de zo zeer van ons, gehaaste Westerlingen afwijkende levensgewoonten en op vattingen omtrent tijd van de Oos terse volken, inzonderheid van de Soembanezen. Het thema van de zesjarige cur sus, waarvan ds v. Berge zich een cursus noemde, en de brs. en zrs van Soemba met de Here Jezus Christus de cursusleiding. was ge duld. Geduld om te wennen aan het verkeer met de bevolking, het leren van hun taal. Geduld ook om zich aan te passen bij de gewijzigde om standigheden op kerkelijk terrein. Wel verre van, als gevolg van het gemis aan Europees contact tot zwakte en achteruitgang vervallen te zijn, toonden de jonge Soembanese kerken na de vreselijke jaren van Japanse overheersing een verblij dende levenskracht en een sterke nummeriekc vooruitgang. Ds v. Berge sprak verder over de strijd, die deze jonge kerken ook daar door te maken hebben. Maar hij is overtuigd, dat er niet te overziene mogelijkheden zijn op Soemba. Tweede spr. was dr W. G. Har- renstem van Amsterdam. Zijn on derwerp „Alle hens aan dek", was er op gericht actie te verwekken in de kerken voor de Zending. Zomercompetitie-rit Pedaalridders Op het circuit aan de Nijver- heidsweg werd gisteren de 3e Zo- mercompetitierit verreden. On danks het slechte weer en het uit komen van verschillende renners te Hengelo, stond deze competitie wedstrijd op een behoorlijk peil. De A kl. race over 34 ronden leverde een mooie overwinning op voor Veenvliet, tijd 1 uur 7 min. 23 sec. Westerhout werd goede tweede. Gevtenbeek derde en v. d. Broek vierde. Bij de B kl. was het Bon die in de eindsprint won voor v. d. Lin den. Vermeulen, die door een lek ke band werd uitgeschakeld, reed ondanks zijn twee ronden achter stand moedig door en wist toch nog één ronde in te lopen. Uitslag B kl., 30 ronden: 1. Bon tijd 58 min. 5 sec.; 2. v. d. Lin den; 3. De Jager; 4. Bouman; 5 Böfinger; 6. Veenendaal Sr; 7. Vermeulen; 8. E. Ouwerkerk; 9. Blad; 10. Veenendaal Jr. Bij de C kl. draaide Dieters in een hoog tempo zijn rondjes af en werd met een ronde voorsprong welverdiend winnaar voor Kuik, die een goede wedstrijd reed. Uitslag C kl., 16 ronden: 1. Die ters tijd 30 min. 58 sec.; 2. Kuik; 3. Hoogeveen; 4. v. Well; 5. L. Ouwerkerk; 6. De Jager. Spr. vergeleek dc kerk met een schip in de storm. Als daar het be vel gehoord wordt: Alle hens aan dek. is een deel der opvarenden zee ziek en tot geen enkele actie te be wegen; een ander deel is volkomen uit het lood geslagen en denkt, dat alles verloren is, het overblijvende deel vaak het kleinste pakt aan. Met klem drong spr er opaan. zich wat de zending betreft, te scha ren bij dat laatste deel: aan te pak ken nu het nog kèn. Ds D. v. Enk van Veenendaal sprak een slotwoord. De bijeenkomst werd opgeluisterd met solo-zang van mej. Boukje El- singa en muziek van het Geref. Evangelisatie muziekcorps „Mara- natha" uit Utrecht, o.l.v. de heer J. Rietveld. Bejaarde wielrijder ernstig gewond De 75-jarige J. J. S. uit de Cel- siusstraat werd. toen hij de B.W Laan ter hoogte van de Deam Foc- kemalaan met zijn fiets wilde over steken, door een uit de richting Stationsplein komende auto gegre pen. Hoewel de bestuurder van de auto nog zo ver mogelijk uithaal de, kon hij niet voorkomen, dat S. door de linkerzijde van de wagen werd getroffen. Met enige gebroken ribben en in wendige kneuzingen werd het slachtoffer naar het ziekenhuis de Lichtenberg overgebracht. LEUSDEN Verduistering in dienst De ongeveer 40-jarige vertegen woordiger Van G., wonende te Amersfoort, is door de Postcom- mandant der Rijkspolitie te Ha- mersveld aangehouden wegens door hem gepleegde verduistering in dienstbetrekking. Hij zal naar Utrecht worden overgebracht ter voorgeleiding voor de officier van Justitie aldaar. NIJKEKK Burgerlijke Stand Geboren Johannes, z. van J. Spijker en C. van Burgsteden, Bentincskstraat 10. Anna Antonia Catharina. d. van A. van den Boom en B. J. Wolters. Hoe- velakenscweg 2: Gijsbertus. z. van R. Valkengoer en Ch. M. Roethof, Flier- stecg 3; Jan, z. van H Cozijnsen en J. Petersen, Barneveldseweg 44b; Maar- tjo. d. van C. Guliker en J. van Tame- len, Vrouwenweg 19, Wilhelmina Maria d van A. Tholcnaars en H. W. Blieken- daal. Bruins Slotlaan 20. Gehuwd: Jan Naardlng. 27 j. en Ja coba Bijvank, Ommen. Bestmen G 15a. Ondertrouwd: Albertus van de Gllnd, 32 j. en Grietje Groenevelt, 20 jr., Bar neveld. Appclsestraat 3; Tcunis van Es- veld. 28 j.. Laak weg 62 ij Hermina van Essen. 24 jr., Buntwal 17; Barend van de Bunt, 26 j.. Amersf weg 176 en Antje Kas. 20 Jr., Amersf.weg 73. Overleden- Roelof van Beek, 75 jr., ong., Doornsteeg 35. Adrianus Wilhel mus Laarhoven. 62 jr echtgen. van H. P. van der Helden, Langestraat 22. An tje Buitenhuis. 75 jr. (overleden tc Er- melo). Holkerweg 11; (te Amersfoort) Johannes Botcrenbrood. 76 jr.. wed v. A. van de Pol, Amersf oor tseweg 112; (te Ermelo) Johan Martinus EijgenhuiJ- sen. 75 jr.. wed. van G. van der Meulen. Vctkamp 8: Jannetje van D!est. 47 Jr., ongeh. (overleden tc Harderwijk) Nij- kerk. HOEVELAKEN Raad komt bijeen De raad van Hoevciaken zal bijeen komen op Donderdag 26 JUnl, om half drie in het gemeentehuis. Op de agenda sta~n de volgende punten: Voorstel tot deelname in een stichting ter bevordering van de tandverzorging van schoolgaande kinderen; aanvraag subsidie t b v de Vormschool tot oplei ding van onderwijzeressen aan Christ. Kleuterscholen, voorstel tot aankoop van een schrijfmachine; herziening re geling Inkoop diensttUd pensioen; voor stel tot garantie-verlening ten behoeve van een bouwspaarder; wijziging be groting 1951. Klop plaats sjaal en., brandt. O.V.B.-concerten Nooit zullen wij meer zeg gen: „Zo, die gezelschaps spelen gaan tot de volgende winter de kast in." De vol gende winter, wanneer ij dat eigenlijk? Waarom zouden wc over de winter praten als het pas twee dagen zomer is? Nee, weg met al dat pessimisme. Laten we het leven van de zonnige kant bekijken, regen is nodig, broodnodig. Nu wordt de groente wat goedkoper, nu loopt de iva terrekening niet ;o op door b'pé'r' joh."dê Vries' het. sproeien van de tuin En is het niet zo, dat „na regen zonneschijn komt." concert gereserveerd leden van dc O.V.B. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bern- hard organiseert de altyd actieve Oranje Vereniging Bcrgkwartier op de top van de Amcrsfoortse Berg 30 Ju ni 's avonds een concert. In het paviljoen Berghotel con certeren dan het Politie-mu- JlN ziekgezelschap „De Harmo- nie" o.l.v. dc heer Theo Hul- Icman en het Chr. Tam boers- en Pyperkorps „Ju liana" onder leiding van de In 't kort even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. Elk korps kiest zün eigen route naar het Paviljoen. Vertrokken wordt te 19.30 Geen pessimisme ][/f EENT u nu nief, dat I we over die verregen de Zondag gaan schrijven. We hebben er allemaal on ze mening over. Het zou minstens een pagina kosten om al die verzuchtingen (om het minst agressieve maar te nemen) weer te ge ven. De hartgrondige op merking „wat een sof weer" zou het glansrijk winnen. Meent u ook niet, dat wij u gaan vertellen over de kachel, die weer op haar Wie weet lopen we morgen uur. De routes zyn: te puffen. Dan halen we de pijp weer uit de schoor steen. Dan schuiven we de kachel weer in haar schuil hoek. De ligstoel, die als een doorweekte lap er- Eterer1aan. Troelslralaan, Abr. Kuvperlaan, Emmalaan, Utrechtseweg, Paviljoen- het Berghotel. om gens in de tuin ligt, krijgt opnieuw zijn vrachtje te dragen. En ergens in struweel, dat de tuin zoomd, zingen dc vogels Daarom besluiten wij dft- pieter Bothlaan. Kapelweg, maal met een regel uit een Van Effcnlaan. Van Marnlx- versje, dat wij op school zo laan, Van Lcnnepla3ii, J. graag zongenCatslaan, Vondellaan, Utr. „O, zon wil ons toch gun- weg, Paviljoen-Berghotel. stig zijn en schijn, schijn, schijn.'" Om kort te gaan: het gaat goed met de acties! Dat wist liTOflltTflinBi-iyiliiilJU fMBr» u a!' het a f,°.ed T Voor de jeugd er steeds de aandacht op te J vestigen. We moeten eens De W.B. vereniging gaat het einddoel halen. Van- voort met het uitgeven van de daag gaat onze dank uit zo smaakvol verzorgde deel- naar: Annie en Henkie tjes in de Avontuur- en tech- Meinten uit Hoevelaken. Zij niekreeks. Men is nu al aan spaarden oud-papier en tijd- het 30e deeltje toe. Wel een schriften. Gerrit Munter, bewijs, dat deze boekjes bij Jac. Marisstraat 8 kwam de jeugdige lezen» in de smaak met zilverpapier voor de vallen. Het is wel voor een dag en Dolly Leliaert. Vlas- belangrijk deel zo, dat de AT- akkerweg 52 E bleef niet reeks de beeldromannetjes achter. Helemaal uit Soest heeft verdrongen. Dit was de kwamen Gerrie van Vee- opzet van het werk. nendaal, Vondellaan 18 en Ditmaal verschenen: Her- Jan van Veenendaal. Klem man Melville „De jacht op de Elgendaalweg 13. Zij brach- witte walvis"; Simone Laup ten een grote zak zilver- ..Hotelratten"; „Sarrasani papier, bijna niet te om- komt" van F van Dixhoorn; vatten. Het is geweldig, jon- jan Helder „De kaap in zicht" gens. en Selma Lagerlöf „Karr en In De Amsvordiaan her- Granwell". Het zijn stuk voor Juliana: af L. Beekstraat innert de redactie aan de stuk boeiend en paedagogisch naar Overweg Utrechtseweg, prettige wedstrijd van H\ C verantwoord geschreven ver- - - - - tegen Jong Ambon onlangs haien, die r(jk zdn geïilu- op het Amsvordeveld ge- streerd. speeld. Nu gaat ook Ams- vorde tegen Jong Ambon b' i-f-S-v;: i h 'i kW.'.:! rfflWI: iipt.il-; PiiW'lEI spelen. Die wedstrijd wordt ,,'t Water staat nog in myn Woensdagavond a.s. om ze- schoenen", zei 't manneke ven uur gehouden. vanmorgen. De Harmonie: af Politie bureau naar Stationsplein, Koningin Wilhclminalaan De Witlaan. Heinsiuslaan, Thor- beckeplein, Groen van Prin- Het terras van het Pavil joen Is ten tyde van het SOEST Sacraments processie De jaarlijkse Sacrament-s-processie van de parochie Soestdijk, werd Zondag in de kerk op Nieuwerhock gehouaen, daar de slechte weersom standigheden een gang door het park van „Nieuw Mariënburg" on mogelijk maakten. In het overvolle kerkgebouw werd om drie uur een kort Lof ge houden door pastoor Welsing van Soesierberg, geassisteerd door pas toor Smit te Rumpt (diaken) en Kapelaan Van der Meer (sub-dia ken). Hierna werd een lange stoet ge formeerd, waarin vertegenwoordi gers van de R.K. Jeugdbeweging, Verenigingen en Corporaties mei vaandels en vlaggen meeliepen, als mede bruidjes en bruiden, zusters van „Nieuw Mariënburg" en het St. Joscphgesticht. Onder de aan de processie deelnemende geestelijk heid merkten we op. Plebaan Ba tenburg, pater Scheerder, pastoor Lommerse, pastoor Kaarsgaren en de kapelaans Spanjer, De Lange en Kuiper. BEVORDERING BIJ DE LUCHTMACHT Onze plaatsgenoten, de hoofdop zichters in de rang van adjudant- onderofficier B. den Braven en W. v. d. Hoek, van de Technische dienst der L.S.K., zijn met ingang van 1 Juni j.l. bevorderd tot Officier van speciale diensten, in de rang van le luitenant. RAADSVERGADERING De raad der gemeente Soest wordt in openbare vergadering bijeenge roepen op Maandag 30 Juni a.s. des avonds te 7.15 uur. Belgische spoorwegen verhogen tarieven BRUSSEL - Met ingang van 1 Juli zullen de tarieven der Belg. spoorwe gen worden verhoogd. De retourbil jetten ondergaan een verhoging van 10 procent, behalve voor de tweede klas. Het tarief voor een enkele reis blijft ongewijzigd. Abonnemen ten worden met 5 tot 25 procent verhoogd. De tarieven voor het goederenverkeer stijgen met gemid deld 10 procent. Geen .opzetjes' maar 400 voor iedere aannemer NIJMEGEN. Bij de aanbeste ding van de bouw van nieuwe kan toren voor de Raad van Arbeid alhier, is een nieuw systeem gevolgd om de z.g. „opzetjes" te ondervangen. Aan iedere bona fide aannemer werd j 400 verstrekt als vergoeding voor gemaakte kosten. Van de 19 inschrij vers had de laagste ingeschreven voor 606.850. Noteert U even GRAND THEATRE t.m. 25 Juni: „Jeugd in de Branding" toeg. 18 jaar. Zon dag 2 4.15 6 45 cn 9 uur. Ov. dagen 2.30 6 45 en 9 uur- 26 Juni: ..Don derdagcyclus" 2.30 6.45 en 9 uur: „Marius". Tocg. 14 jaar. CITY THEATER zet vertoningen voort van „An American in Parijs" toeg. elke leeftijd. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.43 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t.m. Maandag- ..Aasgieren der Woestijn" toeg. 14 jaarvan Dins dag t.m. Donderdag:: „Doorbraak" toeg. 14 jaar. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrijdag t.m. Maandag: „Tramlijn Begeerte" toeg. 18 Jaar. Van Dins.- dag t.m. Donderdag. .D.e Inspec teur-Generaal' 'toeg. elke leeftijd. Vrijd 8 uur. Zat.: 2.30 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs. Margo Stein- metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej. Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 tot 17 en van 9 tot 21 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen vtn Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen vzn 14 tot 17 uur. A.G.-huls. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van Haersoltc—De Lange. Geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Op de Zondagen 15, 22 cn 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur. OPENBARfc i.EUSZAAL tillaal Soes terkwartier (Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 76 uui MUSEUM KI.EHITB Westsingei. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werKangen van 10—12 en l—uur. Zaterdag 10—12 en 1.303 uur. UFBNHAHh LEESZAAL Uitlening vol wassenen 2—5, Donderdagmorgen 10—12. en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 1.30 uur R-K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening II—12.30 en 2.30—5.45; Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen woensdag 35 en VrtiOflO 4—5 uur Avonddienst apotheken: Jansen. Lan gestraat 74. tel. 3677; Java Apotheek, Leusderweg 212, tel. 4887. Burgerlijke Stand Geboren; Adrianus Cornelis Johan- nus. z. van C. G. J van Luyn en M. J. Zalm Getrouwd- D. van Esveld en G. G- J. Krah. R. J. H. Kruisinga en A. W. van Beek. Overleden: Gcertruida Vetkamp, 69 Jr. wed. van A Willemsen, Johannes Wil lem Frederik Momburg. 76 jr., wed. van C. J. Wolfswinkel.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2