„Ik rijd ze in Frankrijk de oren van de kop Willem II (ongeslagen) vestigt record O-S. Nieuwe roeirecords bij de wedstrijden van Nereus Nederlandse overwinning na zeven nederlagen TARZAN" VAN BREENEN (voor microfoon) Onze Tour de France-ploeg opgewekt het avontuur tegemoet Wagtmans bij favorieten Turnploeg voor Hockeytournooi te Helsinki Herziening van competitie? Maandag 23 Juni 1952 (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, Zondagavond. „Ik r(jd ze in Frankrijk de oren van de kop", riep Hein („Tarzan") van Brcenen in onvervalst Amsterdams in de microfoon, die hem nog vlug even onder de neus werd gehouden, alvorens Hein op het Centraalstation in de nachttrein naar Parijs stapte. Die trein, met de Nederlandse Tour de France-ploeg tussen zijn wielen, zal op het moment, dat dit blad in uw bus glijdt al gearriveerd zijn te Brest in Frankrijk, waar het grote wieleravonluur dit jaar een aanvang neemt. Dc debutanten in onze ploeg vooral, Van Brecnen, Thijs Roks en Jan Nolten, zullen In dit avontuur belangrijke ervaringen opdoen voor hun keiharde métier van berocpswielrenner. Pellenaars gelooft geen verhalen Zondagavond was er echter van zorgen geen sprake, men hoorde geen discussies over een eerste of tweede plaats. Zelfs kwam het on derwerp wielersport tamelijk op de achtergrond. De renners hadden nu alleen maar tijd voor grappen, al zal hun uitgelatenheid misschien een beetje hebben moeten dienen als camouflage voor grote inner lijke gespannenheid. Onder het lachen bleef er één scherp geconcentreerd zakelijk: ploegleider Kees Pellenaars. „Hoor es hier", dat was tegen'Nolten „ge moet zelf op die koffer passen. Neem mee dat ding!" En Nolten kon niet anders dan dankbaar zijn voor deze wenk van „de baas". Want zonder dat had zijn valies nu waarschijnlijk nog onder het biljart van het „Stationskoffiehuis" ge staan In dit koffiehuis waren de renners al geruime tijd voor het vertrek van de expresse om 20 08 uur. bijeen gekomen. Daar werden de papieren nog eens gecontroleerd, de fietsen aan een laatste inspectie onderworpen en afscheidsgesprek ken gevoerd met vrienden en fa milieleden. Niet sentimenteel of droefgeestig, dat past niet bij deze knapen, die buiten hun zwaar en vaak zenuwslopend beroep behoefte hebben aan veel vrolijkheid. Hein van Brcenen en WoutWagt- mans zijn door de anderen min of meer „aangesteld" om het gezel schap te vermaken. Het succes van tie twee is bij voorbaat verzekerd. Sn als er door onze ploeg even lard gefietst zal worden als erZon- lagavond gelachen is, dan slaan wij n deze Tour geen kwaad figuur. Sijn Hein en Wout. de „waterdra- •ers", als komiek aangewezen, lenk Faanhof oudste van de loeg treedt op in het genre van e lichte muziek. Voor het applaus, at hij met zijn liederen oogst, is ij zijn collega's altijd erg dank- aar. Ook Klaas Buchli, de bekende ud-sprinter, die als chauffeur van 'ellenaars zal fungeren, (zij rijden n Frankrijk met een jeep), kan PARLJS. Tijdens een bijeen komst van pers en officials van de Tour de France, werden de aan wezigen door de directeur van de tour, Jacques Goddet, uitgenodigd een voorspelling te doen, wie de ronde dit jaar naar hun mening zou winnen. Coppi kwam met 29 stemmen als favoriet uit de bus. gevolgd door Geminiani en Bartali met ieder 26 stemmen. Vervolgens kwamen: Robic en Ockers 17 stemmen, Koblet 16 stemmen. Dotto en Lauredi 14, Lu- cien Lazarides 11. Magni 9, Wagt mans 6 en Le Guilly en Decock 5 stemmen. (Advertentie t.M.J *'**ooa der BEWAAR DIT! Tour de France en radio Er zullen dit Jaar door onderlinge samenwerking van AVRO. KRO en VARA vrijwel dagelijks uitzendingen worden gegeven uit de aankomst- en rustplaatsen van de Tour de France. De dagen cn uren van de uitzendingen zijn: Dinsdag 24 Juni: Brest (voorbeschou wing) 18.20—18.30 KRO. Woensdag 25 Juni. Rennes (le étappe) 17.40_17.50 VARA. Donderdag 26 Juni- Le Mans (2e étap pe) 18 15—18 22 AVRO. Vrijdag 27 Juni: Rouaan (3e étappe) 17 50—18 00 VARA. Zaterdag 28 Juni: Roubaix (4e étappe) 17.50—17.55 KRO. Zondag 29 Juni: Namen (5e. étappe) 17,50—17.55 VARA. Dinsdag 1 Juli: Nancy (7e étappe, tijd rit) 17.35—17.45 KRO. herh, 18.20. Woensdag 2 Juli: Mulhouse (8e étappe) 17 40—17.50 VARA. Donderdag 3 Juli: Lausanne (9e étappe) 17 35—17 40 AVRO Vrijdag 4 Juli- Alpe d'Huez (10e étap pe) 17.50—18 00 KRO Zaterdag 5 Juli: Alpe d'Huez (rust dag) 17.50—18 00 KRO. Zondag 6 Juli- Sestriere (11e étappe) 17 50—17.55 VARA. Maandag 7 Juli: Monaco (12c étappe) 17.50—18.00 VARA. Dinsdag 8 Juli- Aix en Prov. (13e étappe) 17 35—17 45 KRO. herh 18 20. Woensdag 9 Juli: Avignon (14e étappe) 17.40—17.50 VARA. Donderdag 10 Juli- Perpignan (15e étappe» 18 15—18 20 KRO. Vrijdag 11 Juli: Toulouse (16e étappe) 17.50—18.00 VARA Zaterdag 12 Juli: Toulouse (rustdag) 19.15—19 25 KRO Zondag 13 Juli: Bagneres de Blgorre (17e étappe) 17.50—17.55 VARA Dinsdag 15 Juli: Bordeaux (19e étappe) 17.35—17 45 KRO. herh. 18.20. Woensdag 16 Juli- Limoges (20e étap pe) 17.40—17.50 VARA Donderdag 17 Juli Clerm Ferrand (21e étappe) 18.15—18.20 AVRO Vrijdag 13 Juli Vichy (22e étappe, tijd rit) 17.50—18 00 VARA Zaterdag 19 Juli: Parijs (23e étappe) 17.15—17.25 VARA. vanavond niet ernstig zijn. „Wim, weet je wat ik heb meegenomen?", roept hij Van Est toe. „Twee klei ne hélicoptèrctjes. En een lange kabel, voor het geval je soms wéér zin krijgt in een ravijn te stor ten" „Ik doe het nu anders", weert Wim dat plagerijtje af: „Ik rijd nu de Middellandse Zee in en kom aan de andere kant weer boven!" „Hoor es hier!" „Hoor es hier!" dat is een stopwoord van „de Pel" „hoor es hier, laat je nou niet beïnvloe den door die verhalen over ruzies bij de Italianen of bij de Fransen. De Belgen schrijven, dat ónze jon gens met elkaar kibbelen. Van Est en Faanhof zouden elkaar in de haren hebben gezeten. Quatsch!.... Moet je ze zien zitten, bij elkaar. Enfin, je merkt het zelf wel. We hebben in één woord een pracht- ploeg. Ik wil maar zeggen, dat het met die Italianen en Fransen ook wel zal meevallen. En fietsen zul len ze toch wel. al zou het alleen maar zijn om elkaar dwars te zit ten. Wij hebben er in ieder geval weinig voordeel bij. Dat neemt niet weg. dat wij niet bang voor ze zijn. En je kunt er op rekenen, dat onze jongens zullen vechten voor wat ze waard zijn. Persoonlijk heb ik er voldoende vertrouwen in, dat wij een behoorlijk figuur slaan". Zieh'er het gematigd optimisti sche commentaar, dat Kees Pelle naars ons op de valreep gaf. „Als 'nen werkgast" Wim van Est beaamt de woorden van de Pel enthousiast. Hij drukt zich alleen nog iets anders uit: „We gaan een partij vlammen!", zegt hij. >f hij na de Tour eens vacantie neemt? „Welnee, ik fiets elke dag, net als 'nen werkgast" Wij wandelen mee van het kof fiehuis naar het centraalstation Op die korte weg staat nog één Hol landse haringkar. En daar profite ren onze mannen van de Tour nog even van. In geen weken zullen ze een Hollandse nieuwe proeven. Dan staan we al gauw op het derde perron, temidden van drin gende. op schouders kloppende, om handtekeningen vragende en han den schuddende mensen. Vrouwen en kinderen kussen mannen en va ders vaarwel. De microfoon gaat van mond tot mond: „Ik rijd ze de oren van de kop!...." Die woorden klinken nog na in de oren van de achterblijvers, als de trein met een speciale slaapwagon voor onze Tourploeg langs het perron in de verte verdwijnt. Domingo wint titel kunststoten BORDEAUX. De Spanjaard Domingo heeft het biljart-tournool om het Europees kampioenschap klassieke kunststoten gewonnen. Onze landgenoot K r u y t h o f werd vüfde. Het eindklassement luidt: 1 Domingo (Sp.) 267 punten. 186 beur ten: 2. Vingerhocdt (B.) 254—194 3 De Becker (Fr.) 233—191. 4. Steynlaert (B.) 233—207 5 Kruythof (Ned.) 171—215: 6. Kron (Fr.) 156—219; 7. Mante (Sp.) 146 221; 8. Van Overloop (B 132210: 9. Tiedtke (Did.) 119—226; 10 Lachmann (Fr.) 92—227. UTRECHT. Gedurende het af gelopen weekeinde is in het gym nastieklokaal van de Rjjks HBS te Utrecht na een laatste selectie thans definitief de Nederlandse dames- turnploeg voor de komende Olympi sche Spelen samengesteld. De ploeg zal uit acht turnsters met twee reser ves bestaan cn voorts uit een aantal officials. De Nederlandse dames-turnploeg ziet er nu als volgt uit, in de volg orde van de bij de selectie gebleken beste resultaten; Lenie Gerrietsen (Kracht en Vlugheid, Utrecht): Toe- tie Selbach (DOS, Amsterdam); Annie Ros (Kracht en Vlugheid. Utrecht); mevr. Jopie Cox-Ladru (Hercules. Amsterdam); mevr. Dinie Krul-Van der Nolk van Gogh (Dinar, Den Haag); Tootje Selbach (DOS, Amsterdam); Nannie Simon (Hercu les, Amsterdam); mevr Co Kampen- Tonneman (ESCA, Arnhem). Reserves: Truusje Dam (Hercules Hebe, Enschede); mevr. Truida Heil- Bonnet Varsscveld) Chef d'équipe is mej. Verhoeff uit Arnhem, lid van het technisch bonds- bestuur van de KNGV. Het KNGV heeft voorts twee Ne derlanders als juryleden aangewezen. Zij zijn mej A. Fieseler, Amsterdam, en mevr. J. van der Most-Lcyerwcert, Rotterdam. Ook zal de voorzitter van het technisch bondsbestuur, de heer J. H F. Sommer. naar Helsinki gaan. De ploeg vertrekt 15 Juli per vlieg tuig. OOK DE FIETSEN gaan mee in de frein. De renners zien nauw keurig toe, dat niets wordt ver geten. V.I.n.r.; Klaas Buchli, Ger- rit Voorting, Hans Dekkers, Thijs Roks, Henk Faanhof en Wim van Est. Koblet's starten nog onzeker BERN. De arts, die Hugo Koblet behandelt, zal Maandag beslissen of de Zwitserse wielrenner aan de Ronde van Frankrijk zal kunnen deelnemen of niet. Koblet lag Zater dag met koorts te bed en zijn toe stand was minder goed dan Vrijdag. AARLE-RIXEL. Wielerwedstrijd amateurs: 100 km. Uitslag: 1. Donker. (Amsterdam) 2 uur 51 min.; 2. Van der Linden (Helmond) z. t.; 3. Luytcn (Mierlo) z. t 4 Van der Sluys (Eind hoven) z. t.; 5. Van den Broek (Breuke. len) z. t. (Van onze sportcorrespondent) TILBURG. Zondag. Door een 62 overwinning op Haarlem heeft Willem II een enig record gevestigd. Sinds aan de kampioensronde door alle districten wordt deelgenomen, doorliepen zij als eerste club zonder verliespunten deze ronde der kam pioenen. Toch zag het er tijdens de rust niet naar uit, dat daarna de doelpunten zo goedkoop zouden wor den, want de stand 22 was door Haarlem ruimschoots verdiend, ter wijl de roodbroeken het laatste half uur van de eerste helft voortdurend de toon en het tempo aangaven. Wel was Willem II direct na de aftrap vlot van stapel gelopen en had het Haarlem helemaal op eigen speelhelft teruggedrongen, maar toen dc roodbroeken eenmaal waren inge speeld, gaven zij een vlot en goed spel ten beste, waaraan Willem II handen en voeten meer dan vol had. Doch intussen had ln de periode van Willem II-overwicht de thuis club er voor gezorgd, dat zij een voorsprong namen, want na 'n reeks felle aanvallen wist De Bruyckers na tien minuten te scoren. Toen na een hoekschop door Becx genomen een schermutseling voor het Haar lemse doel ontstond, waaraan de Wil lem li-er een einde maakte. Nauwelijks drie minuten later ver grootte Mommers met een zeldzaam fraai doelpunt de voorsprong tot 20. Doch toen was het met de tricolores gedaan. Er was toen maar één ploeg die voetbalde: Haarlem. Zelden zagen wij de thuisclub zoveel fouten maken als in deze periode, met het gevolg, dat na 25 minuten De Voogd en twee minuten daarna Groeneveld de stand weer gelijk maakten (22). Dat Haarlem toen niet verder kwam lag aan het fanatiek verdedigen van de thuisclub. Na de rust hield Haarlem aanvan kelijk nog stand, maar na een kwar tier kwam Willem II zo overdon- j derend opzetten dat er voor Haarlem I geen houden meer aan was. Doel wachter Snijders deed wat hij kon, maar telkens weer kwamen de ballen in zijn richting. Na een kwartier zwichtte hij voor een listig schot van Van Roessel en ruim tien minuten later voor een schot van dezelfde speler, wiens schuiver zo keihard was dat Snijders de bal door zijn handen liet gaan. Tegen het einde was het overwicht van Willem II dermate groot dat ge heel voor het Haarlemse doel werd gespeeld, De Jong kreeg twee keer een bal toegespeeld door zijn huur lieden, die hij beide benutte. Haar lem was toen een volkomen geslagen team. HELSINKI. Het volledige speel schema van het tournooi om de Olympische hockeytitel ziet er als volgt uit. Alle wedstrijden worden gespeeld op het terrein van het wie- lerstadion te Helsinki. 15 Juli, voorronde, wedstrijd a: Zwitserland—Oostenrijk; wedstrijd b: Polen—België; wedstrijd c; Finland Groot-Brittannië. 16 Juli, voorronde, wedstrijd d: DuitslandVerenigde Staten; wed strijd e: FrankrijkItalië. 17 Juli, kwartfinales, wedstrijd f: Indiawinnaar a; wedstrijd g: win naar bwinnaar c. 18 Juli, kwartfinales, wedstrijd h: Nederlandwinnaar d; wedstrijd i: Pakistanwinnaar e. 20 Juli, halve finales, wedstrijd j: winnaar fwinnaar g; wedstrijd k. winnaar hwinnaar i. 22 Juli, om de derde en vierde plaats: verliezer jverliezer k. 24 Juli, eindstrijd: winnaar j winnaar k. Volgende week keuze dames-estafette DEN HAAG. De KNAU heeft in verband met het besluit van het NOC om een dames-estafette ploeg naar Helsinki af te vaardi gen, beslist, dat de samenstelling van deze ploeg bekend zal worden gemaakt na de eindstrijd van de i00 meter op de Nederlandse kam pioenschappen, die het volgende weekeinde te Rotterdam worden gehouden. De ploeg zal uit vijf dames bestaan, vier plus één re serve. Drie plaatsen in het. team staan reeds vast, nl. Fanny Blan- kersKoen. Puck Brouwer en Willy Lust. De aanwijzing van de andere twee dames zal aan de hand van de bereikte prestaties op deze kampioenschappen geschie den. Motorwedstrijden te Schijndel SCHIJNDEL. Onder gunstige weersomstandigheden werden Zon dag te Schijndel internationale mo torwedstrijden gehouden. Ruim 12000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Het parcours had» een lengte van 2100 meter. De snel ste ronde werd gedraaid door Schram in 2 min. 52.7 sec. Internationale klasse boven 125 <\c 1 Ba eten (Belg.) met „Sarolea" 26 min 10J) sec 2. Archer (Engeland) met „Norton" 26.33.2: 3. Klink (Helmond) met „BSA" 26.40.6: 4. Liekens (België) met „Sarolea" 26.51.4: 5. Boudoin (Leen den) met ..Matchless" 27.01.9. De snelste ronde werd gemaakt door dc Belg Baeten in een tijd van 2 min. 33 sec. Hoofdklasse tot 125 cc (Nationaal). 1. Schram (Amsterdam) met „Eysink" 41 min. 25.4 sec.; 2. Mcynen (Utrecht) met „Eysink" 41.40.9: 3 Selling (Amsterdam) met „Eysink" 42.37 8 ER GAAT VAN ALLES MEE met een Tour-ploeg; ook pakken vol reserve-banden. Links Buch li, in het midden Van Est en Wagtmans met daartussen vader Van Brcenenrechts Kees Pelle naars. Willem III wordt de dupe van een fout van Laga AMSTERDAM. De weersomstandigheden, met een harde wind bUna in het verlengde van de baan hebben er toe mede gewerkt, dat er op de jubileum-wedstrijden van Nereus Zaterdag en Zondag vier records zün gesneuveld, terwijl er een internationaal baanrecord om zeep ging. Dit laatste werd gepresteerd door de uitstekende oude vier van Nereus. die met een tüd van 6 m. 42 bijna 2 seconden bleef onder de tijd die de Duitse ploeg in 1937 op de Europese kampioenschappen (6.43.7) maakte. Nereus bleef voorts aanzienlijk onder de tijd van 6.50. die in eerste Instantie als minimumcis voor kans op uitzending naar de O.S. was gesteld. De start voor dit nummer bracht Laga een kleine voorsprong, doch aJ spoedig deden Willem 3 en Nereus deze teniet. Op 500 meter begon Ne reus iets uit te lopen. De Amster dammers roeiden fel en beheerst en gaven, ondanks het woelige water, fraai waterwerk te zien. De boot liep uitstekend door en de ploeg zat prachtig bij elkaar. Willem 3 bleet aanvankelijk nog bij Nereus in de buurt, doch kon toch het tempo van de Amsterdammers niet bijhouden Op 1500 meter was de voorsprong van Nereus op de goed roeiende Willem 3 ploeg tot twee lengten op. gevoerd en toen het finishschot klonk was het verschil vier lengten In de twee zonder stuurman was Triton het minst goed weg. Doch op duizend meter liepen de Utrech tenaren weg van de hoop en won nen met ruim elf seconden verschil. Willem 3 speelde geen rol. De tijd van Triton (7.20.2) betekende een nieuw baan. en nationaal record. Het oude record stond sedert 1926 met 7.25.2 op naam van Van Wankuni en Van Suylekom (Nautilus). Het derde record kwam op naam van de dames jonge acht- van de Vliet, die met 3.26.4 haar record var. 3.28 4 verbeterde. En tenslotte had mej. Reuter Zaterdag reeds in de oude skif een tot dusverre op deze baan nog niet geroeide tijd laten noteren. Een zeer fraaie strijd was Zondag het slotnummer, de oude acht waar in de tot dusverre jonge acht B roeiende Njordploeg in goede stijl als eerste de finish passeerde. Dramatische race De in verband met de uitzending naar Helsinki belangrijke race in do vier zonder stuurman, die Zaterdag middag werd verroeid, heeft een dramatisch verloop gehad. Nadat in eerste Instantie Laga op 500 meter zich verstuurde en de kamprechte! de race stopte, gaf na hernieuwde start een roeier van Willem 3 op 1250 meter uitgeput op. Laga roeide de race alleen uit in een tüd van 6 min. 49 sec. De Willem 3-ploeg had op het voor haar fatale moment een voorsprong van een lengte. Willem 3 zou reglementair win naar zijn geworden alsde ploeg de eerste maal de baan had uitge roeid. Wat dc candidatuur voor het skifnum- mer betreft, hier toonde Van Mesdag zich wederom gedecideerd de meerdere over Neumeier cn Goudbcrg. De Willem 3-roeler nam direct na de start de lei ding cn behield die tot op 1000 meter. GoudbeTg was in de start door moeilijk heden met zijn sliding achter geraakt, doch bleef toch goed bij. Van Mesdag roeide ln een rustig tempo en begon na 750 meter op Neumeier in te lopen. Even na de 1000 meter nam dc lichte (73 kg.) Cornells Trompman dc leiding over en toen was Neumeier. een geslagen man. Ook Goudberg. dc 20-jarige co- mingman van De Hoop, begon op hem in te lopen, doch Neumeier wist deze aanval af te slaan. Van Mesdag roeide rustig door en vergrootte geleidelijk zijn voorsprong, die niet meer in gevaar is gekomen. Een derde ^andidaat voor Helsinki ls mogelijk de oude twee van Triton, die hard cn fel roeiend de Zaanlandse geen schijn van kans gaf. Dc Zaankanters maakten geen al te beste indruk De boeg trapte door zijn bankje heen en de slag was onrustig. Gunstig stak daarbij het werk van de Tritonploeg af. Een keiharde haal, goede balans en re delijk waterwerk. Het hoofdnummer, de jonge acht B gaf een uitermate boeiende strijd te zien, die in het voordeel van de lichte Njord ploeg is geëindigd. De Leidenaren zetten daarmee hun successen van de Koninklijke en de Telegraafbeker door. Op 500 meter nam Njord een defenitieve voorsprong cn Nereus zakte hier iets af. De Amsterdammers kwamen practisch gelyk met Aeglr en de goed roeiende Tritonploeg. terwijl Njord een halve lengte voorlag. Nereus en Triton tracht ten om beurten met een spurt de nu met een lengte leidende Leidennren in to lopen, doch verder dan dTlckwart lengte kwamen zij niet. Een spurt van Njord bracht daarna het verschil weer op ruim een lengte, wat te veel was om op de laatste 500 meter nog in te lopen. Wel sloegen Nereus en Triton nog een eindspurt, waarbij de Utrechtenaren wat kort werden, doch Njord won met lengte. Voornaamste uitslagen eerste dag: Vier zonder stuurman: 1. Laga 6.49; 2 Willem 3 (opgegeven). Oude twee: 1. Triton 7.55 6. 2. ZZV 8.17. Stijlroclen jonge sklf dames: 1. De Vliet 86 p.; 2. Dc Laak 74 p. Stijlroclen Jonge vier da mes: 1. Spaarne 92 p.. 2. DDS 85 pnt. Snelrocien dames oude skif: 1. mej. Reuter (Nautilus). 2. mej. Van der Burg (De Maas). Jonge acht B.: 1. Njord 6.10 8. 2. Nereus 6.13 6. 3. Triton 615.6. Oude sklf: 1 Van Mesdag (C Trompi. 730. 2. Neumeier (Willem 3). 7.34. 3. Goudberg (De Hoop) 7 39 Ovemaadse twee: 1. Amstel 8.33. 2 Die Ley the 8 34.4, 3. Triton 8.36 2. Snclroclcn dames oude vier- 1 De Hunze 3.38, 2. De Vliet 3.51.4. Jonge twee B- 1. Spaarne 8 14.4. 2. Tri ton 3.17.8. Jonge skif A: 1. DDS 7.47.2, 2 Laga 7 57.2. Tweede dag: Jonge vier A: 1. Willem 3 7 05. 2. Aegir 7.10 4 Twee zonder stuurman: 1. Triton 7.20.2. 2. De Hoop 7.31.4 Ovcrnaadse sklf- 1. Aegir 8.02.6. 2 De Laak 8.09.2 Oude vier- 1. Nereus 6 42. 2 Willem 3 6.52.6. Lichte vier: 1 ProUus 7 17 8. 2. Triton 7.18 8. Jonge vier B. 1. Spaarne 7.02.6. 2. Nereus 7.11 4. Jonge acht A: 1. Laga 6.13 4, 2 Aegir 6.18 6. Dubbeltwee: 1 Aegir/Spaarne 7.05.2. 2 Viking/Triton 7 21.6. 3. Dc Hoop Jonge twee A: 1 Njord 8 00.4, 2 Nereus 8 15 8. Dames jonge acht. 1. De Vliet 3 26.4. 2. Spaarne 3 28 Oude acht: 1. Njord 6.07.2, 2. Nereus 6 11.4. Kayser wint weer in Loosdrecht LOOSDRECHT. Ondanks het slechte weer waren ruim 200 zwem mers en zwemsters Zaterdagmiddag naar Nieuw-Loosdrecht gekomen om deel te nemen aan de traditionele 2 km zwemwedstrijd. Op het nummer vrije slag werd de Robbenzwemmer Kayser ook dit jaar overwinnaar, zij het na felle strijd met de Utrechter Willemse, die met enkele decimeters geslagen werd. De GZC-er Beijderwellen viel in de eindsprint iets terug. Kaysers tijd. 28 min. 1, 4 sec. was zeer goed. Bij de dames ontbrak Geertje Wie- lema, die reeds 2 jaar achtereen won, wegens ziekte. De 14-jarige Tinj van Brenk. een opkomend Robben-sterre tje behaalde nu met ruim 100 meter voorsprong in de keurige tüd van 30 min. 8.3 sec. de overwinning. Vrije slag heren: 1. Kayser. de Robhen Hilversum, 28 min. 1.4 sec; 2. Willemse, De Vecht streek, Utrecht; 3. Beijderwellen. Goud se Zwemclub Gouda. Vrije slag dames: 1. Tini van Brenk. De Robben Hilver sum, 30 min. 8.3 sec.: 2. Florence Peters. Neptunus, Arnhem; 3. Annlc Veldhuizen, De Robben Hilversum. Schoolslag heren. 1. Arnold, Neptunus Arnhem. 34 min. 4 6 sec.; 2. Hermes. De Robben Hilver sum: 3. Slndorf. Dc Merwedc Dord recht. Schoolslag dames: 1. Tony Hom. De Robben Hilversum 34 min. 10.3 sec.; 2. Emmy dc Graaf. De Robben Hilversum; 3. Jopie Dinter, AZC Arnhem. Sedgman wint Queens- club-tournooi LONDEN Het Queensclub tennis-tournooi is gewonnen door de Australiër Frank Sedgman. In de finale sloeg hij zün landgenoot Mervyn Rose met 10—8. 62. Het dames enkelspel werd een zege voor mevr. Hazel Redick- Smith (Zuid-Afrika). Zij won de eindstrijd van de Engelse Betty Wilford met 7—5 6—1. De overige uitslagen van de eindstrijden luiden: Heren dubbelspel: Drobny (Eg.) en Patty (Ver. Staten) slaan Rose en Candy (Austr.) 26 64 97. Dames dubbelspel: Louise Brough en Maureen Connolly (Ver. Staten) slaan Beryl Penrose en Gwenty Love (Zuid-Afr.) 6—4 5—7 6—3. Gwenty Love en Woodroffe (Zuid-Afr.) wonnen het gemengd dubbelspel, doordat het paar Maureen Connolly en Rose zich terugtrokken wegens een schouder blessure van de Amerikaanse. (Van onze sportcorrespondent) LEEUWARDEN. In de Zatei* dag gehouden vergadering hebben dft afgevaardigden van de nog overge* bleven zeven Noordelijke eerste klas* sers een voorstel aangenomen om te komen tot herziening van het com petitie-systeem van de KNVB voor zover het de eerste klasse betreft. Dit voorstel dat behelst de ongedaan making van de versterkte degradatie zal Zaterdag op de vergadering van de federatie van eerste klassers in Utrecht in stemming worden ge bracht en er bestaat ongetwijfeld een grote kans dat de vergadering er zijn goedkeuring aan zal hechten omdat ook in het Zuiden en Oosten van ons land hetzelfde streven aan wezig is. Tevens wil men pogen de afdelingen van veertien eerste klas sers te handhaven. In het Noorden is men van mening dat bij de versterkte degradaties die voor het volgend seizoen zijn vastgesteld de mogelijk heid groot is dat de districten nog grotere aderlatingen zullen moeten ondergaan. Het Noorden moet aldus tijd hebben zich te acclimatiseren en dat kan niet gebeuren in een periode van enkele jaren Verder wil men verruiming van de amateurbepalin gen o.a. ook loonderving voor club spelers. Dit onderwerp zal Zaterdag in Utrecht eveneens naar voren wor den gebracht. Japanse zwemmers in topvorm TOKIO. Te Tokio werden met het oog op de Olympische Spelen de laatste selectie zwem wedstrijden gehouden. Een uitste kende prestatie werd geleverd door Hashizume, die de 400 nieter vrije slag won in 4 min. 40 2 sec. Op de 100 meter schoolslag kwa men niet minder dan vier zwem mers onder het nationale record. De beste tijd werd genoteerd door Yoshitaka, die het nummer in 1 min. 8.8 sec. won. Bij de dames won Sadako Yamashita de 100 meter vrije slag in 1 min. 10 sec. Kazuko Matsu- moto verbeterde tenslotte het 16 iaar oude nationale record op de 200 meter schoolslag dames door de afstand af te leggen in 3 min. 1.4 sec. Interland voetbal GENEVE. De landenwedstrijd ZwitserlandOostenrijk is in een getijk spel 11 geëindigd. De Oos tenrijkse rechtsbinnen Decker kon in de 39e minuut de score openen- Pas in de 33e minuut van de twee de helft wist de Zwitserse links buiten Riva beide partijen op ge- lüke voet te brengen. De interlandontmoeting Zweden Denemarken, welke te Stock holm plaats had, werd een 43 overwinning voor de Zweden. De ruststand luidde 30 in het voor deel der Zweden. De voetbalwedstrijd tussen de amateurelftallen van Finland en Hongarije, welke te Helsinki werd gespeeld, eindigde in een 61 overwinning voor de Hongaren, die bij de rust een 20 voorsprong hadden. (Advertentie l.M.) ("WUDEtO uct LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige llkdoornrlngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzo- calne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be snaart U veel ellende. VOLLEYBAL: NEDERLAND-BELGIE Belgen zien 20 voorsprong verloren gaan (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Voor de eerste maal in de reeks wedstrijden, die het Nederlandse en Belgische volleybalteam tegen elkaar hebben gespeeld, is het een Nederlandse overwinning geworden. Een kleine zege weliswaar ln vüf games, maar daarom niet minder waardevol. Het werd, nadat de twee eerste games verloren waren gegaan, dank zü stug volhouden en laaiende geestdrift, een 32 overwinning voor onze nationale ploeg. Na zeven achtereenvolgende nederlagen tegen onze Zuiderburen werd Zaterdagavond in een overvolle Dierentuinzaal voor de eerste maal dus de volle winst behaald. De serieuze training van de laatste maanden heeft vruchten afgeworpen. Coach Kees van Zweeden mag tevreden zün. De Belgen schenen in de eerste game regelrecht op een zege af te stevenen. Beduusd k^ken de Neder landers na drie minuten tegen een 50 achterstand aan. Een halve minuut later was het zelfs 07 en eerst toen vonden de Nederlanders hun zelfvertrouwen terug. Van 39 sprongen onze volleyballers plotse ling naar een 109 voorsprong. De VVH-man Ruiter bezorgde de Belgen moeilü'kheden door zijn keiharde services en zün teamgenoten profi teerden hiervan door de achterstand snel weg te werken. De Belgen waren echter niet van zins deze game cadeau te geven. Zij herstelden zich cn vooral dankzij Grandain ging de eerste game met 1410 naar de rood- hemden. Ook de tweede game was voor de Belgen, al ging 't nu heel wat moei lijker. De RVC-man De Vries werd vervangen door zqn clubgenoot Jaap van Zweeden, een verandering, die een verbetering bleek. Ook Kaptein (RVC) kwam later in het veld. waar voor de OVC'er Bakker het veld moest ruimen. Van 65 voor de Nederlanders werd het 127 voor de Belgen. Wel wist Tuinman met enkele flitsende smashes de achter stand tot 1113 terug te brengen, even later zelfs tot 1414,-jnaar de bezoekers brachten door twee listig geplaatste ballen van Geüsens ook deze tweede game met 1416 op hun naam. De Nederlandse ploeg sloeg in de derde game snel en afdoende terug. Het scoringsbord wees steeds een Nederlandse voorsprong aan. 52. 106, 137 en uiteindetijk 15—8. De Belgen werden wat vermoeid, er vielen gaten in de verdediging, waarvan de Nederlandse ploeg goed gebruik maakte. Vooral De Beer ging na 'n zwak begin steeds beter spelen en wist verscheidene kostbare pun ten voor Nederland te veroveren. De grote man van deze avond was echter Ruiter, die onvermoeibaar zwoegde en felle smashes afwisselde met tactisch geplaatste ballen, wat een flink aantal punten opleverde. In de vierde game moest Smit (RVC) het veld ruimen voor zijn clubgenoot De Vries. Lange rallies vergden het uiterste van de spelers. Nederland was bezield met het voor nemen deze ontmoeting in winst om te zetten. De spelers voelden, dat het kon. 66 Was het, toen enkele kan sen kort achter elkaar feilloos door Ruiter en De Vries werden benut, wat een 96 voorsprong opleverde. De Nederlandse ploeg bleef vechten om deze kostbare voorsprong te be houden. Ondanks beter blokkeren van de Belgen, bü wie Verhoeven en Grandain büzonder goed voor de dag kwamen, bleef de Nederlandse voor sprong behouden (15—9). De vijfde en laatste game moest dus de beslissing brengen. Lange tijd ging de strijd gelijk op, 43, 7—7, 87. Een harde smash van Jaap van Zweeden achterin leverde het negen de punt voor de Nederlanders op. Dit bleek de doorslag te geven, want de Belgen kwamen er hierna niet meer aan te pas. Van 97 liep de stand snel tot 117,12—7 en Ruiter maakte de overwinning tot een feit met een knallende smash, waar Verhoeven vergeefs naar dook (158). Vooraf speelden twee ploegen van leerlingen van de Comeniusschod! een vlotte wedstrijd tegen elkaar.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4