Neptunus-dames sportieve strijd over AZ en PC zegevieren in TABSVENSTER en (Jkiestde schoonste was van uw leven! ijd Filmcamera snort op perron in nachtelijk duister De verkiezingsuitslagen O Aan techniek en tactiek ontbreekt nog wel wat Stoeipartij kost een jonge man het leven RVD gaat verhuizen ADVERTE NTIE Dinsdag 24 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond werd in het Bosbad Birkhoven te Amersfoort de waterpolo- wedstryd gespeeld tussen de plaatselijke dames-teams van Neptunus I en de A.Z. en P.C. I. De Groen-Witten kwamen met vier invalsters uit, terwijl de Neptunus-ploeg volledig was. Ondanks het gehandicapte A.Z. en P.C.- zevental en de vrij lage temperatuur van het water, is het toch een vlotte wedstrijd geworden. Aan techniek en tactiek ontbrak er nog wel het een en ander, maar dat hindert niet, want daar kan aan gedokterd worden. Het voornaamste was de prettige sfeer waarin de dames elkander bekampten. De snelle Roosje v. d. Hoef haalt de bal op. Na enige schermutselin gen krijgt Ina de Gans het leder te pakken en lost een hard schot op de AZ PC-veste, dat door Frida Muns, die hoog uit het water komt, keurig wordt gehouden. Vlak daarop ziet Jeanne de Jong kans om van Tonny Raebel weg te zwemmen. Zij plaatst op Julia de Vries, die onreglementair wordt ondergeduwd. De scheidsrechter kent hiervoor terecht een strafworp aan Julia toe, waaruit prompt een doelpunt wordt gemaakt. (10 voor Neptunus). Herhaalde aanvallen volgen nu op het doel van de AZ PC, maar Frida Muns is op haar plaats onder de lat en redt menig hachelijke situatie. Nadat Ada Scheerder achtereenvolgens twee kansen om zeep heeft gebracht, herstelt zij zich en uit een goed aangegeven bal door Julia de Vries, vergroot zij met een hard diagonaal schot van links de voorsprong van haar club. (20 voor Neptunus). Dapper houden de AZ PC- dames vol. Wil Hogerhout, Emma- Carla Teerink en Tonny Raebel proberen steeds door de Neptunus- defensie heen te breken, maar het lukt hun niet. De ruststand komt met 20 voor Neptunus. Na de hervatting van het spel wordt A.Z. en PC. steeds agressiever Wil Hogerhout en Emma Carla Teerink spe len aardig samen Laatstgenoemde redt de eer van haar club door uit een lastig gedekte positie te doelpunten (21). Al spoedig blijkt nu, dat de groen-wlt- ten te veel van hun krachten hebben gevergd De watcrvlugge Ina de Gans. Roosje v. d. Hoef en Ada Scheerder ontzwemmen' steeds hun tegenstand- ters. Lies Lagerwaard verdedigt zich manhaftig in de AZ. en P.C.-achter hoede. maar zij kan ook niet verhinde ren, dat Ada Scheerder er nog twee Noteert (J even GRAND THEATRE t.m. 25 Juni: „Jeugd In de Branding" toeg. 18 jaar. Zon dag 2 4-15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en 9 uur. 26 Juni:' „Don derdagcyclus" 2.30 6 45 en 9 uur: „Marius". Toeg. 14 jaar. CITY THEATER zét vertoningen voort van ..An American in Parijs" toeg. elke leeftijd. Zondag 2 4.15 6:45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag - t.m. Maandag; ..Aasgieren der Woestijn" toeg. 14 'jaarvan Dins dag t.m. Donderdag.- „Doorbraak" toeg. 14 jaar. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrijdag t.m. Maandag: „Tramlijn Begeerte" toeg. 18 jaar. Van Dins dag t.m. Donderdag: ,D.e Inspec teur-Generaal' 'toeg. elke leeftijd Vrljd.: 8 uur. Zat.. 2 3o 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs. Margo Stein. metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej. Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 tot 17 en van 9 tot 21 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen van Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur. A.G.-huls. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van HaersolteDe Lange Geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.0U. Op de Zondagen 15. 22 en 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur. OPEN BA Rb uEKSZAAL tillaoi Soes- terkwartier Noordewlerwee 273) Uitlening Dinsdag- en Vrudagavono van iu ij ui MUSEUM t'LhHJTE Wcstsingei. Dage- UJka geopend, oehalve Zondags werkdager van li>—12 en 1—4 uur Zaterdag l«»12 en 1.3U—3 uut OPENBAKb UEKSZAAI. uitlening vol wassenen 2—5, Donderdagmorgen 10—12. en Dinsdag- en Vrlldaeavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 1.30 uur R.K OPENBARE LEESZAAL. Uit- lening 1112.30 en 2.306.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor Kinderen Woensdag 36 en Vrildag 4—5 «jui Avonddienst apotheken: Jansen, Lan- gestraat 74, tel. 3677; Java Apotheek, Leusderweg 212, tel. 4887. Burgerlijke Stand 23 Juni 1952 Geboren; Johanna Jacomina. d.v. E, de Ruiter en C. v Eijkelenburg: Al- bertus, z.v. M, Kaal en D te Kulve; Wilhelmlna" Cornelia, d.v. J. Jansen en Baatje: Jacobus Maarten, z.v. j Jan sen en L. A Spicrlngs: Marinus Hendrik z.v. M H. Riphagcn en G. E. v. Mee- teren Maria Johanna Hendrica, d.v. G. W. Kok en M. H. Heerdink; Robert, z.v. A. J. v. Wagcnlngen en L. Beu gels: Marianne, d.v. W. v. Gullk en D. C. Dijkhuis. Overleden: Dirkje Catharina Burgy, 75 jr, ongeh. doelpunten aan toevoegt, waardoor de stand komt op 41 voor Neptunus Vlak voor het einde krijgt Tonny Rae bel kramp. Sportief laten de rood-wlt- ten ook één van hun speelsters uitval len. Er gebeuren geen bijzondere din gen meer en met een 41 overwinning APV „Pro Patria" Wedvlucht van Pro-Patrla gehouden van Pont St. Mazence. Afstand 373 km. In concours 155 duiven. Duiven ln vrij heid 9.30 uur. Wind Zuid-West. Aan komst le prijsw duif 2.17 44 uuridem laatste 3.—.25 uur. De aangewezen 10 ct werd gewonnen door C. van Winterswijk met No. 1; idem 25 ct door D. v. Ovik met No. 5. Dc schecrweg door C. v. Winterswijk met No. 1, speciaal 10 ct No. 1, 2, 3 en rest No. 4. C v. Winterswijk 1 23; Chr Hasslnk 2: c. Rijn 3 15; W. Chr. Ruitenberg 4: D. v. Ovik 5 8; A Jansen 8 J. Hom- merson 7 12 34: W. B. A. de Graaff 9 10 13 18 20 27 31; J. D P. van Garderen 11; K. v d Velde 14 26; G. Hienekamp 16 35- G Witte veen 17 22 29 32G. Kok 19: H C Ipenburg 21 25: L A. Koenen 24: G. v. Res 28; R Pla'nte 30; W. Kempkes 33H. J. Dieherhof 38; voor Neputnus verlaten de Amersfoortse polospeelstcrs het wel wat koude water. Verdere uitslagen: Neptunus 2 (heren)D.K.R. 2 (Utr 41: Neptunus 3 (heren)—H.Z.C, 3 (Hilversum) 3—2. „Onder invloed" op de fiets Een boete van veertig gulden, bij niet betalen te vervangen door tien dagen hechtenis, eiste de Officier van Jus titie tegen een 60-jarige boekhouder uit Amersfoort, die zich Maandag voor de Utrechtse Politierechter moest ver antwoorden wegens overtreding van art. 26 van de Wegenverkeerswet, zijn de het onder Invloed van alcohol be sturen van een rijwiel. Op 15 Maart Jl. was de verdachte door een agent van politie aangehouden toen hij nogal slingerend reed op de Hamsweg, komende uit de richting Bunschoten en koerts zettend naar Amersfoort. Maar die koers was niet erg vast. meende de agent, want de man had voor zich alleen het gehele rijwielpad nodig. Aan dc agent verklaarde hij slechts een paar borreltjes te hebben gedron ken en verder, dat de schommelende gang van zijn fiets voornamelijk was te wijten aan een operatie, welke hij een maand te voren had ondergaan. Diezelfde verdediging voerde de boek houder ook voor de Politierechter aan. De Officier van Justitie vond het echter vreemd, dat bij een bloedonderzoek na de aanhouding was gebleken, dat de verdachte een percentage van 1.70 per mille alcohol in zijn bloed had. terwijl de toelaatbare marge bij het berijden van een voertuig slechts 1.50 per mille mag bedragen. De rechter was van oordeel, dat mo gelijk de operatie, maar zeker toch ook de alcohol ln deze affaire een rol had gespeeld Hij bepaalde de straf op f 25 Brink 37; C. de Vries 38; W Th. Pot 39. j boete, subs. tien dagen hechtenis. Post- en spoormannen de filmsterren Felle schijnwerpers zetten van nacht het 2e perron van het Amers foortse station „in het zonnetje". Ca meramannen en hun assistenten als mede bcllchtlngstechnici waren druk in de weer voor enkele opnamen van de film „Een wens binnen 24 uur vervuld". Late reizigers keken even verwonderd om zich heen toen zU tal van vreemde apparaten zagen. De film is bedoeld voor de school jeugd en laat zien hoe meneer A uit Ommen (Ov.) een brief naar meneer B in Utrecht verzendt. De Utrechtse meneer antwoordt per omgaande, zodat per nachtposttrein de brief reeds de volgende morgen vroeg bij A door Tante Pos, in samenwerking met N.S., bezorgd wordt. De heer R. Mariouw Smit, die be last is met de algehele leidipg van de postfilm, werd vannacht bijge staan door camera-assistent v. d. Hengel en belichtingsman Van Din- ter. Gemoedelijke, vlotte lui die maar liefst maand druk in de weer zijn met hun opdracht van de „Neder landse Onderwijsfilm", zoals deze filmonderneming wordt genoemd. Amersfoortse post- en spoorman nen fungeerden in hun nachtelijke stationsdienst dus als „filmsterren". Binnenkort krijgt Zwolle een beurt en dan gaat het naar Ommen. Het was uiteraard een niet alle daags schouwspel en een welkome afwisseling voor het stationsperso- neel. De postmannen laadden en los ten van jewelste onder het alzien ca mera-oog. De „Zwollenaar" vertrok, schijnwerpers flitsen uit en Amers foort had zijn aandeel in de nieuwste schoolfilm geleverd. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1926. Het lot van de „Galileï" is nu spoe dig beslist. Het schip ;s van onderen open ge scheurd en zinkt snel weg in de golven. Blijk baar is Lupardi tevre den over de resultaten, want de kunstijsberg verwijdert zich nu snel De bemanning is in de sloepen gegaan en zaJ een poging doen aan land te komen. Gelukkig is de zee hier ijsvrij, ter slaan in de branding" Bovendien ziet het eiland er zeer onherberg- i toe te proberen radioverbinding te krijgen metbevindt zich honderden mijlen uit de schcep- zaam uit. Kapitein MacLloyd is met de radar-een ander schip, dat redding zal kunnen bieden, vaartroutes. Wat zal er op die manier van de operateur aan boord gebleven om tot het laatst I Maar de plaats, waar de „Galileï" is gezonken I bemanning worden? worden Woensdagavond bekend gemaakt door de verkiezingsdienst van het Dagblad voor Amersfoort aan de gevel van ons gebouw aan de Snouckaertlaan. Onze verkiezingsdienst publiceert: 1. met BULLETINS op publicatieborden; 2. via de MICROFOON. Het gesproken woord door de microfoon wordt afgewisseld met gramofoonmuziek. Wie in Amersfoort op de vlugste wijze gedurende de gehele avond op de hoogte wil worden gesteld van de verkiezings-uitslagen in stad en omgeving en in het gehele land, kome Woensdagavond naar de Snouckaertlaan. Onze publicatie vangt aan om ongeveer zes uur. AANBESTEDING Te Maasdriel (Kerkdriel) is aan besteed de bouw van een kerk voor de Ned. Herv. Gemeente onder ar chitectuur van H. A. en ir G. van Pothoven te Amersfoort. Er waren vijf inschrijvers, hoogste P. van Bockel (Kerkdriel) f 154.500, laagste N.V. T. van Hoogevest, Amersfoort f 145.900, aan wie het werk gegund is. Begroting bedroeg f 155.000. SOEST SPSV-volleybaltournooi De afgelopen week zijn voor het SPSV-volleybaltournooi, de volgende wedstrijden gespeeld: Olympia I— Nephriet I 2—1; HJA II—Crescendo 2—1: SPSV II—Olympia II 1—2; Nephriet IOlympia I 12; SPSV I—HJA I 2—1. Diefstal van handtasje Van een bezoekster van het Soes- ter Natuurbad werd een handtasje ontvreemd, waarin zich waardevolle voorwerpen bevonden. Het ledige tasje werd de volgende dag door een pensiongast in de heide gevonden. J Viering van verjaardag Prins Bernhard Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prins Bernhard op Zondag 29 Juni zal die middag om half drie in het Openluchttheater aan de Soes- terbergsestraat, een zang-, muziek- en toneeluitvoering worden gegeven, waaraan meewerken de gemengde zangvereniging „Semper Avanti" van Soestdijk en de toneelvereniging „Maskerade" van Soesterberg, die het vrolijke spel in drie bedrijven „Het Witte Paard" van Rosita Peters zullen opvoeren. De gehele opbrengst is béstemd voor de Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers. Gevonden voorwerpen Bij de Soester politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aangegeven: Vulpen, shagdoos, boek werk, 7 kolenzakken, portefeuille m. inhoud, vulpen, mondharmonica, handpompje, portemonnaie met inh., kinderportemonnaie, étui met spie geltje. zwarte ballpoint, gouden broche, groene ceintuur, sleutel no. 116, vulpen in étui, grijs-bruine sok, Ierse Setter, sigarenkoker, grijs zwarte vulpen, blauw zakmes, col lier, groene autoped. niet eens. Zorgelijk keken ze er overheen. Misschien dachten zij aan andere moeilijkheden. Maar de man van de verloren schoen had in elk geval een strop ma) voor onze actie inte resseert? Als tussenpersoon treedt de heer Noack op, die wel zo vnenaeiijk is balen zilveroanier in ziin auto naar Amersfoort te vervoeren, vrienden! Veel dank, Zomergroeten In een andere rubriek, die van „Moet u eens horen", is by U aan huis op. Zaterdag door „een huis vrouw" Iets gezegd over de „zomergroeten" van de vuil nisman. Heus, dat gaat niet over de ophalers van het huis vuil in Amersfoort. Die ha len ook zonder zo'n kaartje „zomergroeten" het vuil wel Te veel water 7IEZO, daar staat vriend voor Amersfoort en De Ve- die voor 't transport con Ondanks de minder gun stige weersverwachtingen hebben Zaterdag de leden Veer dan met zijn vrachtje uit Nijkerk en Nij kerker veen. Wie zou durven beweren, dat de luwe. amore zorg droeg, die Bovenop ligt 't wandel- nu ja, genoeg over Veer, wagentje, waaraan in een hij zou er van gaan blozen. van de Nederlandse Natuur mensen uit Nijkerk en 't historische Vereniging af deling Amersfoort en om- Veen niet enthousiast aan de actie blindegeleidehond streken, een wandeling deelnemen, is een nurks. De schoen fp R lag een schoen op de ■*-/ weg Een schoen met een hoerazool en een ge broken veter. Alle mensen die om vijf uur van hun werk kwamen, moesten er met een bochtje omheen rijden, 't Was op het Julia- naplein, midden op de door fietsers en auto's overvolle weg. 't Was interessant om richten van het K.N.M.I. gemaakt naar „de Schans" den terrein onder Wouden berg. In den beginne verliep de tocht, hoewel onder een grijs uitspansel, vrij gun stig, 't was droog. Langza merhand begon het hemel water in steeds grotere hoeveelheden en met stij gend tempo neer te dalen en het slot was, dat de deelnemers drijfnat wer den. Het plan is geopperd déze tocht nog een keer te maken, bij gunstiger be- Nee. voor nurksen is hier vandaag geen plaats. instelling te Amersfoort zo'n behoefte is. Nu kun nen ze daar met de kleu ters uit wandelen gaan. Verder ligt er op die kar een onnoemelijke vracht aan zilverpapier, capsules, We hebben bar plezier in oud papier, boeken en tijd- dit prentje. Het is een ge- schriften, tuigenis van trouw aan Een ere-saluut aan vriend onze kranten: 't Dagblad Veer, die alles sorteerde, Het paardje kijkt u met een oog vriendelijk aan. Hij heeft plezier in zo'n vrachtje op zijn oude dag, wantdit paardje is al 22 jaar oud en dat is voor ziin soort een hoge leeftiid. Maar pit zit er nog in. Zo als er in alle medewerkers aan onze acties pit zit. Zet 'm op, vrienden. de verschillende gezichten te bestuderen als reactie op die eenzame schoen. „Haha," riepen een paar spoormannen. Is'ie soms van jou, Tinus?" Een in tellectueel" naast me op dc fiets schudde glimlachend zijn hoofd: ,,'t Is me een raadsel hoe iemand meteen schoen kan thuiskomen!" En de schoen zelf? Hij lag daar stoffig en eenzaam midden op de weg. Er za ten een paar cementspatten op. Was hij soms van een metselaar, die moe in een vrachtwagen naar huis reed: achterin tegen de wand leunend, zijn voeten buitenboord? Sommige mensen zagen de schoen In 't kort Hoewel SVK vandaag al veel ruimte vraagt voor de zilverpapieractie, durft hij het toch wel aan onder „In 't kort" nog even wat namen te noemen van vriendelijke medewerkers (groot en klein). Daad zijn allereerst Elly Mater, Pri mulastraat 22; Netty van Doornik, Geulstraat 24 en Martin en Rudie Pijl, J Marisstraat 65. Zij zorgden voor een flinke aanvulling van de zilverpapier- en capsulevoorraad. Weet u, dat men zich ook al in hotel Zeezicht te Harlingen (de heer Miede- Dammers strijden om clubeer Het rondspel van de Soester damclub „De Variant" in de le ronde om het clubkampioenschap bracht enkele onverwachte uitsla gen: de tweede ronde zorgde ook voor verrassingen. De debutanten in de eerste groep toonden, dat het hun ernst is om een plaats in het eerste tiental te bemachtigen. Wat te zeggen van de nederlaag van Collet tegen Van Gelderen? Ook Waal moest een veer laten en wel tegen Nap, De jonge Sjollema, die in de eerste ronde zo fraai remise speelde tegen Ooms, bevestigde de goede indruk door tegen Van Es remise te spelen. De partij OomsVeerman stond op hoog peil. waarin beide spelers fraai combineerden. Jammer voor Veerman, dat hij in het vergevor derd middenspel een minder sterke voortzetting koos, die Ooms handig uitbuitte tot winst. Voor de promotie naar het eerste tiental waren de overige partijen van belang. Van Gemert en Nie- mantsverdriet speelden een aan trekkelijke partij en in een gelijk waardige stelling maakte laatstge noemde een blunder, die het lot der partij bezegelde. Damen bleek te sterk voor Bremer, die lang goed partij gaf, maar ten slotte voor het betere spel van Damen moest capituleren. Kraaij kreeg een lastige opgave om Dielissen te be kampen. Bij het afbreken vaa de partij stond o.i. Dielissen gunstiger. Dc partij Van OosteromLiefheb ber werd uitgesteld. In groep II waren de uitslagen: C. VerripsJ. Bremer 11; J. StruijckC. van Dijk 11; Flaman J. Walstra 0—2; J. ElberseF. Bremer 02; F. BulensJ. Immer zeel 02. Sigarenwinkeliers gaan niet vacantie De Soester sigarenwinkeliers kwa men in ledenvergadering bijeen, om verschillende urgente punten in het belang der leden te bespreken. Al lereerst kwam ter sprake de vacan- tie-regeling en het resultaat was, dat de grootste meerderheid der leden er prijs op stelde een dergelijke re geling te treffen. Voorlopig werd be sloten de vacantie te genieten in de 2e en 3e week van September. Op de e.v. ledenvergadering zal deze zaak nader worden geregeld. De winkelsluiting zal met de mid denstandsorganisaties afgehandeld worden. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer Albers, die zijn zaak heeft opgeheven, be noemd de heer Veraart. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield Zondag een wedvlucht vanaf St. Quentin. afstand 296 km. In concours waren 272 duiven, die te 7 uur met Z.W, wind werden gelost. De eerste duif ar riveerde om 9 uur 53 min. 6 sec. en be reikte een snelheid van 1711,40 per mi nuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 10 uur 28 mm. 28 sec. De totaal uit slag is: H Gorlssen 1. 13. 37; G. Visser 2. 45: J van den Brink 3. 19. 24. 59; W. Krijt 4; J. van Herwaarden 5. 55. 65; H. Kriek 7, 9; Sj. Rijksen 8. 15. 31. 38. 41. 50: K. Keia 10. 14. 18. 20. 46; J. Wijn 11: P. de Bes 12. 16; P Grift 17; G. Westerveld 21. 49; H Onwezen 22; C. Coerman '23, 29; J. Ravenhorst 25; A Hilhorst 26. 52; A. Dorrestein 27: A. Rijksen 28, 30. 53. 58; L. van Klooster 32. 44; J. v. Brakel 33. 68; J. Blokland 34; A. Snijders 35. 57. 66; A. Donselaar 36; C. van Soest 39. 54; J. v. d. Belt 40; J Kruseman 42; G Haks 43; J. Knoops 47, 48. H. v. d. Broek 51; A. Priem 53; P. Wolfsen 60; A. van Slooten 61; V. Rèijerse 62; C. van Brienen 63, 64; J. Leek 67, „De Vriendschap" hield eveneens een wedvlucht vanaf St Quentin. Aan deze vlucht namen 119 duiven deel. die ook te 7 uur werden gelost met ZW wind. Aankomst eerste duif te 9 uur 50 min. 49 sec., bereikte snelheid 1737.90 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde op z'n hok om 10 uur 26 min. 42 sec. Totaal uitslag: W. Nieuwenhuls 1, 6. 7. 10. 13. 19 22. 28. 29; Jac Stalenhoef 2. 5 23. 25; R Koster 3. 12, 15. 20; E Veerman 4; M. Bergers 8, 27; C. Dijkman 9. 18, 21; J. Mets 11; J. Gaasbeek 14. 17; Th. de Muljnck 16: G. Sukel 24, 30; G. H. v. d. Broek 26. Vtfesse-vluchten van „De Vriendschap" Bij de gehouden Vitessevluchten van de postduivenvereniging „De Vriend schap" werden de volgende kampioen schappen behaald: Hokkampioenschappcn: 1 R. Koster. 478.91 p.; 2 G. Sukel, 455. 20 p.; 3. Th. de Muljnck 448, 13 p Duifkampioenschappen: 1. R. Koster met H '51. no 1008932. 442, 81 p: 2. W. Nieuwcnhuis met H '51, no 1044839. 296. 65 p 3. W Nieuwenhuls met H '51 no 1019371. 277, 30 punten. Met benzine doorweekte leren vatten vlam AMERSFOORT. Een stoei- partij van drie jongens in de smederij van de Rudolfstichtlng te Achterveld heeft Maandag aan de twintigjarige G. V. het leven gekost. Deze jongen had tevoren de negentienjarige R. F., die even eens in cle smederij werkte, met water gegooid. Toen de smid een ogenblik weg was zag F. de kans schoon om op zijn beurt zijn ka meraad een nat pak te bezorgen. Hij pakte een blik en wierp de inhoud tegen G. V. aan, zonder aanvankelijk te weten, dat het blik benzine bevatte. Zodra F. bemerkte, dat hij met benzine had geworpen, begon hij V. op veilige' afstand met een sigarettenaanste ker te dreigen. Op dat moment kwam de de biele B. toevallig de smederij binnen. Geheel onwetend van het geen was voorgevallen ontstak ook hij zijn aansteker echter zo dicht bij V.. dat diens kleren vlam vat ten. Brandend rende V. naar het woonhuis van de smid, waar men er in slaagde de vlammen te do ven. V. is later in het ziekenhuis te Ermelo aan de brandwonden overleden. WOUDENBERG Demonstratie van EHBO Door de afdeling Woudenberg van de EHBO zal op Donderdag 26 Juni a,s. des avonds om half negen op het sportterrein aan de Geeresteinselaan een demonstratie worden gegeven. De .slachtoffers' worden geschminkt. Leden van de „Donderdagavond ploeg" worden verzocht vooral aan wezig te willen zijn in verband met een bespreking over de uit te reiken diploma's. Mr Oud becritiseert dr Drees en PvdA AMSTERDAM Mr P. J. Oud, de fractievoorzitter van de WD, pas hersteld van een ziekte, heeft Maandagavond, aan het slot van de verkiezingscampagne, 't woord gevoerd in het Amsterdamse con certgebouw en daarbij critiek uit geoefend op de propagandaleus van de Partij van de Arbeid, waarin gezegd wordt, dat Drees ons land in zeven jaar uit het moeras heeft gehaald en dat Oud alleen nog maar brokken kan ma ken. Over het eerste zeide mr Oud, dat hij Drees een „zeer achtens waardig en bekwaam man" vindt, die echter tegen heeft dat hij een principiële socialist is. Daardoor heeft hij ons land lang niet ge noeg uit het moeras gehaald, zoals het eruit gehaald had kunnen worden. Het is te danken aan het particuliere bedrijfsleven, dat, on danks alle belemmeringen, er nog zo onnoemelijk veel is gedaan. Over het maken van de brokken zei spreker, dat dit kennelijk slaat op de val van het kabinet in Januari 1951. Dit ministerie zat echter dermate in het moeras, dat een val niet uit kon blijven. Mr Oud bepleittè vrijheid voor het sociaal en economisch leven, en zag de oplossing in een nau we samenwerking tussen de WD, de AR en de CHU. (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. Omdat het ge bouw van de voormalige Ned. Ind. Spoorwegen aan de Wassenaarseweg is aangekocht door de Borsumij, zal de Regeringsvoorlichtingsdienst in de naaste toekomst het veld moeten ruimen en tegelijkertijd ook de ra dio-studio's van de P.C.J. en de Ned. Radio Unie, die in hetzelfde gebouw zijn ondergebracht. Het ligt in de bedoeling dat cjpze diensten tezamen met de R.V.D. en de Leger-voorlich- tingsdienst nog dit jaar in het ge bouw „Mercurius" aan het Noord einde worden gevestigd. De daar momenteel nog ondergebrachte dienst van de Haagse Gemeentefi- nanciën verhuist naar het nieuwe stadhuis.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2