Commissie Welling bracht rapport uit STADSVENSTER Aantal richtlijnen voor cle toekomst Amersfoort was er vlug bij met stemmen De verkiezingsuit&lagen ONDERWIJS IN AMERSFOORT I r Een belangrijk vraagstuk J DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB -bed is ook voor U ideaal! WEK DE GAL IN UW LEVER OP 2 Woensdag 25 Juni 1952 (Van een medewerker) Bij de behandeling der gemeentebegroting 1947, die in October van dat jaar in openbare bespreking kwam. heeft het toenmalige raadslid, dr J. B. Drewes een opmerkelijke rede gehouden over bepaalde aspecten van het onderwijs hier te lande in het algemeen en dat van Amersfoort in het bijzonder. Deze rede resulteerde in het voorstel „een commissie in te stel len, bestaande uit deskundigen-niet belanghebbenden, die tot taak heeft voor of op een door B. en YV. in te stellen datum een rapport uit te brengen inzake nader door dit college te formuleren aangelegenheden betreffende het onderwUs in de gemeente Amersfoort." de bovenomschreven gang van za ken. Ook van het feit. dat de com missie regelmatig deelrapporten uit. bracht. Van de samenvattende con clusies deden wij onze lezers even eens mededeling. Een reeks deside rata werd door de commissie-Wel ling gesteld. Eindverslag Op 21 November 1949 bereikte hei eindverslag der commissie het col lege van B. en W. Het komt ons wenselijk voor thans na te gaan in hoeverre de arbeid der commissie- Welling practische resultaten heeft gehad voor het onderwijs in onze stad, in al zijn geledingen. Wij legden ons zelf de vraag voor: Hoe is op onderwijsgebied de stand van zaken in Amersfoort? Wy heb ben daarbij geen „onthullingen" te doen. Wij constateerden op verschil, lend terrein verblijdende verbetc- Schets van huidige toestand De raad ging met dit voorstel ac- coord en de z.g. commissie-Welling kwam tot stand. Deze werd op 11 December 1947 geïnstalleerd door wijlen de heer A. J. Spiekermann, als wethouder voor onderwijszaken. Deze releveerde, dat de heer Drewes in de raad van Amersfoort de vraag had gesteld, of ons onderwijs wel voldoende efficient is en of de grote bedragen, die aan het onderwijs worden besteed, voldoende vrucht dragend zijn. Met andere woorden: Zitten in onze scholen de leerlin gen op de juiste plaatsen, brengt ons onderwijs de juiste man op de juiste plaats? De opdracht aan de commissie werd door de heer Spiekermann aldus omschreven: „Wij wensen u de vraag voor te leggen, welke ver anderingen, verbeteringen en aan vullingen van hoog tot laag u voor ons onderwijs gewenst acht. Moeten deze wijzigingen radicaal worden aangebracht, of moeten wij, als be dachtzame Nederlanders, ons met een zekere traditie doordrongen on derwijs geleidelijk wijzigen? De aansluiting van de scholen in haar verschillende stadia moge daarnaast uw aandacht hebben. Wij hopen van u te ontvangen een objectief rap port. strekkende tot uitbouw van ons onderwijs, waarbij wij u ver zoeken ook het financieel mogelijke in uw studie te betrekken." Hiermede was de commissie een taak toebedeeld, die haar plaatste in het midden der vraagstukken, welke onderwijs en opvoeding be heersen. Vraagstukken zowel van sociale en economische als van pae- dagogische aard. Samenstelling De namen der personen, die als leden dezer commissie zitting na men, gaven een sterke waarborg voor een bij uitstek deskundige be handeling der gestelde problemen Hieronder volgt de samenstelling der commissie Voorzitter was de heer L. Welling, oud-hoofd inspecteur van het Lager On derwijs in de hoofdinspectie Gro ningen (een bekend „onderwijs-ver- nieuwer"): leden waren de heren dr. J. B. Drewes. destijds gemeente, raadslid te Amresfoort, thans chet van de afdeling Middelbaar Onder wijs bij het ministerie van O. K. en W. te Den Haag, dr. W. J. v. d. Hooft, directeur van de Gemeente lijke Geneeskundige Dienst te Amersfoort, prof. dr. M. J. Langc- veld. hoogleraar in de paedagogiek te Amsterdam en Utrecht, drs. J. Melchior, leraar aan de Rijks H.B S. te Amersfoort, wijlen dr. J. vor der Hake, destijds rector van het Baarns Lyceum te Baam, prof. dr. H. W F. Stellwag, hoogleraar in de paeda gogiek te Amsterdam. Als secreta ris werd van gemeentewege de heei W. G. Hagens benoemd. Dit is nu welhaast vijf jaar geleden. Indertijd heeft ons blad melding gemaakt van „Actief" verbetert fabriek en winkel De Stoomververij en Chemische Reiniging „Actief" is onder een nieuwe directie gekomen, die in het bedrijf aan de Nijverheidsweg be langrijke verbeteringen heeft aan gebracht. Zo is o.a. nieuwe appara tuur geplaatst, die dit bedrijf tot een van de beste in ons land maakt. Wij hebben ons kunnen overtui gen hoe een oud kledingstuk op ogenschijnlijk eenvoudige wijze als nieuw wordt gemaakt. De directie is terecht trots op de vooruitgang en laat geen gelegenheid ongebruikt om klanten, die iets meer willen weten van de gang van zaken, het bedrijf te laten zien. In dit bedrijf vinden ruim dertig mensen hun dagelijks werk, die elk voor een vaste taak staan. Het is niet alleen aan de Nijver heidsweg, dat verbeteringen zijn in gevoerd. Het interieur van de win kel aan de Langestraat is belang rijk verbeterd. Deze gerestaureerde zaak is ongetwijfeld een aanwinst voor de winkelstand. ^Wedvlucht van ACC A.C.C. Uitslag St Quentin Zondag 22 Juni In concours 429 duiven. Aange wezen 25 ets no. 3 en no. 4; aangewezen 10 ets no 10 cn no. 16 Koningspoule no. 1 tot en met 6. no 7 overschot. Spe ciale no. 1 tot en met 16. Jos Vcrstraetcn R 1. 3. 19. 26. 31, 95; A. Wolffenbuttel O 2. 5. 16. 27, 51, 54; W v d Vennen R 4. 47; J Lynsveld O 6; S Visschcr O 7. 80; P. Wijnands O 8 77; W. v. d. Kuilen O 9. 61; A. v d Starre B 10. 21. 69. G Wolffenbuttel O 11. 81; H K. Meijer B 12. 32. 94; H. A. de Goede L. 13. 36, 57. 76. 99; P. van Hoorn O 14. 63. 74. 89; C. van Zwol 15. 45; J Hoenholt O 17; M. v. d. Kullen O 18. 34; G. Haarmans O 20, 71; L Snij ders L 22. 60; J. v. d. Bogert L 23. 68. 97. 98. Joh. van Korlaar L 24; H. Ver hoef Sr L 25. 104; A Wlekart O 28: J. Hartingsveld O 29; W. Rommers K 30. 85; F v d Berg K 33 67. 78. B. v. d Burg'O 37. 38. Th. Peerenboom O 39. 92. J. Burgsteden O 40. 58. 105; G. te Kulve O 41; Th. Corlee O 42; E. de Goede L 43; W Dijkhuizen Z 44; G. Wijnands O 46. J. P. v d. Hoek L 43. 82; J. Vos Z 49. N. H Egink L 50. 66. 86. 87; J. v. d Hoven L 52. Th. Gouw O 53; Joh van Voorst O 55. 88, 102; J. Schunselaar O 56. 62; M. Dekker O 59. 85; C de Gans K 64; A. van Meeteren O 65. 83. N. van Dasselaar R 70; H. van Velthuizen O 72. 91: M. van Keken O 73, 100; E. v. d. Haar R 75, J. Wouden berg O 79. H Bleumink R 84. 107; J. Noorman L 90; H van Dasselaar R 93: J de Bruijn L 96. J Maassen R 101; E Greeven Z 103; J. Overeem R 106. dr J. B. DREWES ringen en hebben ook de overtui ging, dat een progressief beleid te Amersfoort er op uit is opvoeding en onderwijs steeds meer in over eenstemming te brengen met hun eminente betekenis, zowel voor het individu als voor de samenleving. In een aantal artikelen hopen wij de verschillende vormen van onder wijs te Amersfoort onder de loupe te nemen. Wij hopen er daarbij op te wijzen, welke veranderingen ten goede plaats vonden, maar ook hoe veel onvervulde wensen er nog bestaan. Elfhonderd gulden voor '40-45 De wedstrijd tussen het Amers- foorts en Garnizoenselftal, om de „Van Randwijck-wisselbeker", die ten bate van de Stichting 1940'45 werd gespeeld, heeft elfhonderd gul den aan entréegelden opgebracht. Examens kweekschool St. Agnes Voor het eindexamen kweek school St. Agnes te Amersfoort slaagden: Henrica E. M. Hilhorst, Rotterdam: Maria W. Klingen, Utrecht; Elisabeth P. Knook, Win terswijk; Theresia M. A L. Laute- slager. Utrecht; Elizabeth A. M. Lenferink. Enschede. Afgewezen 1 candidaat. Het onderwas en de opvoeding der jeugd zijn problemen, die ons allen raken en die van de grootste betekenis zijn voor de toekomst van ons land en onze stad. Dit besefte ook de gemeen teraad van Amersfoori toen zij in 1947 de zgn. Commissie Wel ling opdracht gaf haar over de bestaande toestand van het on derwijs in onze stad en de wen selijkheden voor de toekomst van voorlichting te dienen. Dit rapport Welling is inmiddels uitgebracht maar de inhoud daar van is nooit officieel gepubli ceerd, zodat het publiek nog geen inzicht heeft kunnen krij gen in de aan de orde gestelde vraagstukken. Wij prijzen ons daarom gelukkig een onzer bij uitstek deskundige medewerkers bereid gevonden te hebben in ons blad een aantal artikelen te wijden aan dit belangrijke rap port en de vele problemen, die er mee samen hangen. Nu het oude schooljaar ten einde loopt en het nieuwe weer spoedig zal aanvangen, zullen deze artikelen ongetwijfeld de aandacht hebben van velen onzer lezers. „Veilig Verkeer" test militaire chauffeurs Amersfoort is de eerste gemeente, waar op verzoek van het ministerie van Oorlug. militaire beroepschauf feurs zich kunnen onderwerpen aan een examen van de vereniging voor Veilig Verkeer. Het examen bestaat uit een rij- vaardighcidsproef op het open ter rein bij het Politiebureau en een tocht door de stad. Hierbij bevindt zich een lid van de verkeersbrigade in de vrachtauto, om het aantal „hinderlagen en valstrikken" voor de chauffeurs door het opzettelijk geven van onjuiste aanwijzingen nog wat te vergroten. Maandag startte de eerste groep van tien deelnemers, gisteren de tweede en vandaag zullen de laat ste tien militairen moeten tonen, dat zij achter het stuur van een auto kunnen zitten. Gezien het grote aantal strafpun- ten dat reeds is uitgedeeld, zijn deze examens die gisteravond o.m. door de voorzitter van Veilig Verkeer, de heer M. Germans werd bijge woond, zeer velen geen „wassen neus". Op 22 Juli zullen de geslaagden hun diploma's in ontvangst kunnen nemen. 1927. Na veel misluk te pogingen slagen de roeiers er eindelijk toen in door de branding heen te komen en aan land te gaan. Maar daar bij verspelen zij meteen de boten, die onmiddel lijk lek slaan en zinken. Dr. Holmes klimt op een rotspunt en ziet in de verte de „Galileï" liggen. Het schip maakt steeds meer slagzij en lang zal de kapitein het er ook niet kunnen uithouden. Hé. en wat is dat? Bo ven het schip cirkelt een vreemd vliegtuig In middels is de radar-ope rateur aan boord van de „Galileï bezig radiocontact te zoeken met an-1 de radiohut opengerukt. MacLloyd stormt naar i pardi daar ook achter zit. „Hou je gereed." zegt dere schepen, maar alle golflengten worden binnen en roept, dat er een vreemd vliegtuig hu; „ik vrees, dat ons een nieuwe verrassing te zwaar gestoord. Dan wordt opeens de deur van I boven het schip cirkelt. Hy vermoedt, dat Lu-1 wachten staat." Wie zo eens in Amersfoort bij de verschillende stembureaux rond kijkt moet wel de indruk krijgen, dat het uitbrengen van een stem, wat men er van te voren ook van zeggen moge, een ernstige aange legenheid is. De gezichten van de stemmers, die het lokaal binnen komen, staan werkelijk een beetje plechtig; stil gaan zij de hokjes in om het vakje van hun keuze rood te maken. Omstreeks koffietijd zijn het meestal de dames, die hun stem plicht veelal combineren met win kelen of met de morgenwandeling met baby. Sommigen werpen hun biljet met een zucht in de bus, an deren glimlachen maar wat. zo met een gezicht van ..'t blijft mij toch allemaal hetzelfde". Maar dat neemt niet weg, dat er vanmorgen in onze gemeente al BURGEMEESTER Molendijk in functie als voorzitter van het hoofdstembureau in de Helle- LINKSrechts9 Wat zal 't wor den? In dit hokje sta ik uiterst links, maar moet ik daar met het stemmen rekening mee houden? M'n buurman staat rechts. Wat zou hij doen? Nou. vooruit dan maar. Het hokje vóór de naam rood meken. Of is het het hokje achter de naam0" (Archifto-DvA) vrij druk gestemd is. In het stem bureau Hellestraat sprak men zelfs van een grotere opkomst dan de vorige maal; ook in andere bu reaux was men tevreden over het aantal stemmers. .Vaak had reeds meer dan een derde deel zijn stem uitgebracht. Tegen de middag kwam het merendeel der heren om even met vaste hand hun keuze kenbaar te maken en in de bus te depone ren. Vanavond zullen we voor het gebouw van ons blad kunnen zien, of door de luidspreker kunnen ho ren, wat er „uit de bus" is ge komen. Uitreiking V.V.-school diploma's Donderdagmiddag 17 Juli a.s. zul len in de Markthal aan de ca. 800 lagere school leerlingen die het enige tijd geleden gehouden school-examen Veilig Ver hebben afge- worden uitgereikt, vorig jaar zal het politie- muziekgezelschap „De Harmonie" aan deze middag haar welwillende me dewerking verlenen. BENOEMINGEN Met ingang van 1 Sept. zijn be noemd aan het Chr. gymnasium drs J. Reitsma tot leraar oude talen, en de heer H. J. Ruiten thans leraar tot corrector. De heer Reitsma is momenteel nog in gelijke functie aan het Chr. gymnasium te Utrecht werkzaam. Advertentie (l. M.) Lekker warm en volkomen geruisloze vering. verzekerde de trotse etge- onder de hoede der nieuws- naar. Hii had het al eens gierigen hadden achterge- ren waren niettemin geprobeerd, maar 't ding laten om een kop koffie te vriendelijk, r7^*" wilde onder geen beding drinken „weet u wat ik J 1 kantelen Zijn zakenrei- u nou toch 's moet zeggen? zen doet de heer Brown Dat we zéér verrast zijn Dacht dat 't een man was. Dorus Day heet 'ie toch." Biljetten Bij de aankomst van de geland. Maar onze gasthe- „Zuiderkruis", dezer da- zeer gen aan de Lloydkade, Zelfs spraken stonden natuurlijk honder- ze onder elkaar óók Engels, den familieleden van de zodat we ons helemaal op passagiers bij het hek te ons gemak voelden. Als u wachten tot zij, omstreeks niet met deze Bond Mini- door de grote gastvrijheid aan die overrompelende acht uur, naar binnen kon- car, maar met een wagen van de Nederlanders. In gastvrijheid nog eens een oen. Een SV-vriend hoorde van zijn verzekeringsbedrijf Engeland ben ik lid van paar woorden wilt wij- daar een oame uit de verre in Huil. Niet dat het auto- een Tafelronde en via de den Dat beloofden wij diepten van Overijssel te- tje dan zijn tijd in ledig- internationale organisatie plechtig en toen kon mr gen haar man zeggen: heid doorbrengt. Want zit kreeg ik contact met de Brown met een gerust hart „Fieter, hebje de kaarten meneer niet aan het stuur, Tafelronde in Zeist, die ons zijn driewieler starten en nog. En Pieter was zeer dan kruipt mevrouw Brown vorige week Vrijdag aan keurig aan de rechterkant beslist over deze kostbare er wel achter en tuft on- zijn wekelijkse lunch ont- der veel bekijks door hun ving. Die morgen moesten William Brown, van de gracht wégrijden, toegangsbewijsjes, die door M0. Met een matig gangetje! de Lloyd worden uitgereikt woonplaats Bridlington. Öm we echter eerst voor zaken Maar het wagentje haalt aan dergelijke afhalers, boodschappen te doen of naar Amsterdam, waar we gemakkelijk een gemiddel- daar ze anders geen stap op thee-visite te gaan! op de terugweg hopeloos de van vijf en zestig kilo- op de terreinen mogen doen. nimr™»T.nr>1rl verdwaalden. Zodoende meter per uur. En in die Daar de kinderen oox nog Overrompeld kwamen we véél en véél te tijd verbruikt de motor zeiden of vader wel heel ru," zei mr Brown laat aan de maaltijd on- Engelse graafschap tom we 2,'n autoolie even vergeeflijk is zo iets in En- Yorkshire, heeft zijn vrien delijke blonde echtgenote en zijn zeegroen, driewielig autootje op drie wielen MM| f overzee gebracht en ge drieën brengen ze nu cc r y&'i V" heerlijke vacantia door op v V week bezoeken ze Neder- - Zand, waarna ze dan ook |-:;f Ja» noo een dag of acht door gm*, v" PPPlpi België gaan toeren. Wij - troffen ze juist op het ogenblik dat de Engelsé bezoekers weer in hun wagentje wildennee, m s t ij g e n kan men het niet noemen, want veel hoger dan een flinke zeep kist-auto is hun miniatuur vehikel niet. Onder de lan ge neus van de wagen, zo legde mr Brown de vele nieuwsgierigen uit, is een 200 c.c. motor gemonteerd die meedraait met het voorwiel, dat door die paar paardekrachten wordt aan gedreven. De auto loopt naar achteren breed toe en omdat ze bovendien zeer laag op de weg ligt is de kans op kapseizen nihil, niet meer dan twee liter zeker was, dat de papier- benzine! Bekijkt u het zelf Jjes. niet op het dressoir thuis waren blijven liggen, zuchtte het gezinshoofd meewarig, deed een forse Dorus £roeP in zÜn binnenzak, trok glimlachend een bun del biljetten te voorschijn en toonde verstard twee oproepen om ter stembus te gaan!!! Dat noemen ze dan in maar eens als u de JBT-3 mocht tegenkomen. Mijn vriend Albert gaat nooit naar de bioscoop. Hij houdt een toom goudvissen en verkort de lange win- teravonden en de korte zo- Rotterdam „in de boot zit- merdeemsleringtn met het ten„ Gelukkig weet de peilen van de wetenschap- Lk>yd wat service betekent pen, die in een stevige en kregen <je onthutste be- leesportefeuille besloten zo€kers toch verlof met de liggen. Kortom, het is een schare mee naar de ka te saaie vent. Maar toch kreeg trekken. SV-vriend hoorde zijn vrouw hem eens zo ver, dat hij bij uitzon- moeder nog zeggen tegen de spruiten: „Dat had m ij dering een gang naar een eens moeten overkomen bioscoop waagde, waar haar favoriete Doris Day op honderden meters cel luloid ettelijke mannenhar ten over hun toeren joeg. Toen de hoofdfilm een half uur oud was vroeg Albert zachtjes „Waar blijft 'ie nou?" „Wie?" vroeg zijn echtgenote. „Die ster van jou," zei Albert. „Nou DAT is ze toch," antwoordde zij, „dat meisje". „O." zei Al- bert, „is het een meisje, 'k De dames, die dit lezen weten precies hóe ze dit zei. Trekking Dc trekking van dc loterU Dierenbescherming is achter de rug. De gelukkige bezit ter van lot 4109 kan daar voor een bromfiets in ont vangst nemen. Dit was de hoofdprijs van deze loterij, waarvan dc baten ten goe de komen aan het Dieren- asyl. -A worden hedenavond bekend gemaakt door de verkiezingsdienst van het Dagblad van Amersfoort aan de gevel van haar gebouw aan de Snouckaertlaan. Onze verkiezingsdienst publiceert: 1. met BULLETINS op publicatieborden; 2. via de MICROFOON. Het gesproken woord door de microfoon wordt afgewisseld met gramofoonmuziek. Voorts publiceert het Dagblad voor Amersfoort verkiezingsuitsla gen bij Sigarenmagazijn Van Alphen, Noordewierweg 143, en bij sigarenmagazijn Ruitenberg, Leusderweg, nabij spoorwegovergang. ^Onze publicaties vangen aan om ongeveer zes uur. Kippen verdwenen in Woudenberg In het afgelopen jaar vonden herhaaldelijk kippendiefstallen plaats op boerderijen in Wouden berg en omgeving. De politie, die naarstig speurde naar de dader van deze misdrijven, slaagde er in December j.l. in, iemand aan te houden, die naar alle waarschijn lijkheid verantwoordelijk kan wor den gesteld voor het verschalken van kippenboutjes. Althans na dat deze 48-jarige landarbeider was gearresteerd, kwamen er geen klachten over dergelijke diefstal len meer binnen. De arbeider be vond zich in de nacht van 12 op 13 December j.l. op het erf van zekere De K., waar hij juist een kip „panklaar" had gemaakt. Hij stond gereed om zich met zijn buit uit de voeten te maken. Op dat moment werd hij betrapt door een wachtmeester van de Rijks politie, Tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest alsmede voorwaardelijke ter beschikking stelling van de Regering met een proeftijd van drie jaar, luidde de eis van de Officier van Justitie. Op 8 Juli a.s. zal de Rechtbank uitspraak doen. MENIGE hoogbejaarde was van morgen al vroeg op pad gegaan om zijn of haar stem uit fe bren gen. (Archifoto-DvA) Ook Amersfoort in volleybalbond Dezer dagen werd in gebouw „Im- manuel" in het Soesterkwartier een vergadering belegd om te komen tot oprichting van een afdeling (Amersfoort, Soest. Baarn) van de Nederlandse Volleybalbond. De NeVoBo heeft thans zes gewestelij ke afdelingen waarbij Amersfoort cn Omstreken dan als zevende is gekomen. Op bovenvermelde verga dering waren behalve oen afgevaar digde van het hc/ofdbestuur, tevens vertegenwoordigers van een vijftal clubs aanwezig. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: W. de Graaf, voorzit ter, W. Nijhof, secretaris, Palm straat 304, Amersfoort, B. Loch, pen ningmeester, J. A. C. Adelaar Jr., competitieleider Woestijgerweg 80, Amersfoort, C. van de Werken, lid (Soest). De technische commissie bestaat uit: R J. Vogelsang, voor zitter. Breitnerstraat 9; J. Klaibeda, Beckeringhstraat 5 tc Soest. De afdeling Eemland verwacht van alle volleybalclubs binnen haar rayon dat zy zich als lid van de Bond zullen opgeven. Ook school- ploegen die regelmatig binnen of buiten schoolverband als zelfstandi ge teams het volleybal beoefenen kunnen in de organisatie worden opgenomen. Aanmeldingen worden gaarne ingewacht bij het secreta riaat. De competitieleider, de heer Joop Adelaar, is inmiddels bezig voorbereidingen te maken voor een competitie welke in September a.s. zal aanvangen. WOUDENBERG Eindles melkcursus Maandagmiddag werd de eindles gehouden van de melkerscursus, die door de voormelker, de heer C. van Ravenhout was gegeven. Dc heer G. Top, landbouwer op Klein Landaas, had zijn bedrijf daartoe beschik baar gesteld. De jury bestond uit de heren C. A. Roeleveld uit Benschop en J. Overvest uit Leusden, terwijl de rijkszuivelconsulent ir. J. van Rijswijk als arbiter optrad. Deze cursus was georganiseerd door de Vereniging van jonge landbouwers „De Toekomst". Aan alle cursisten kon een diploma worden uitgereikt. De uitslag was als volgt: mej. N. ter Maaien 189)6 pnt.; J. ter Maaten 185 p.; B. v. d. Vliert 183 p.: G. de Greef 179 p.; B. v. d. Kagemaat 171 p. en C. de Koning 16!rp. Alle leer. linjcn kwamen uit Woudenberg. Marktbericht Aangevoerd 23000 eieren. Prijs f 16,30 tot f 16,50 per 100 stuks. Han del flauw. Advertentie (l. M.) U zult 's morgens „kiplokker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpllletjes. LEUSDEN Raad gaat vergaderen De Raad van Leusden komt Don derdag, 26 Juni a.s. des avonds om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen ter bespreking van een zes tal agendapunten, Auto raakt in kuil en slaat om Nabij Hotel Oud-Leusden werd dfc? bestuurder van een personenauto tij dens het nachtelijk uur door een tegenligger in de war gebracht, waardoor hij met zijn auto in een kuil terecht kwam, de macht over het stuur verloor en met de auto omsloeg. De bestuurder, de heer B. uit Soest kwam met de schrik vrij. Een naast hem zittende dame liep enige verwondingen op die door personeel van de G.G.D. werden behandeld. De auto werd licht be schadigd. Beide personen konden per taxi hun reis voortzetten. Noteert U even GRAND THEATRE Lm. 25 Juni: „Jeugd in de Branding" toeg. 18 Jaar. Zon dag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en 9 uur. 26 Juni: „Don- dcrdagcyclus" 2.30 6.45 en 9 uur: ..Marius". Toeg. 14 jaar. CITY THEATER zet vertoningen voort van „An American in Parijs" toeg. elke leeftijd. Zondag 2 4.15 6:45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 cn 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t.m. Maandag: ..Aasgieren der Woestijn" toeg. 14 jaarvan Dins dag t.m. Donderdag:: „Doorbraak" toeg. 14 jaar. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrijdag t.m. Maandag: ..Tramlijn Begeerte" toeg. 18 Jaar. Van Dins dag Lm. Donderdag; ,D.e Inspec teur-Generaal' "toeg. elke leeftijd. Vrijd 8 uur. Zat.: 2.30 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs, Margo Stein. metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk vap mej. Elisabeth Schipper. Ge opend Van 10 tot .17 en van 9 tot 21 uur. Zodcfeggvan 14 tot 1? uur. Academie v4A Beeldende Kunst. Tot 5 JulK" tentoonstelling van schilde rijen ven Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond, van 19 tot 21 uur. Op Zondagen vin 14 tot 17 uur. A.G.-huis. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bsse van Haersolte—De Lange. Geopend van 10 00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Op de Zondagen 15. 22 en 29 Juni van 14 00 tot 17.00 uur Avonddienst apotheken: Jansen. Lan gestraat 74. tel. 3677; Java Apotheek, Leusderweg 212, tel. 4887. Burgerlijke Stand Geboren: Helena Martha, d. van K. de Hoog en L Timmer. Anita Adriana Antonia, d. van A. J. Bos cn A. J. H. Berendse. Getrouwd: G. P. Veltrop en E J. Brink; K de Goede en J. Blankcstijn; R. Bronkhorst en W. C. Bouw Overleden: Hendnka Berendina No- teboom. 80 jr., echtg. van B. J. van Enst

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2