HUNTER STADSVENSÏER Grote menigte ziet en hoort wat uit de stembus kwam Zo stemde Amersfoort na de oorlog Verkeer Snouckaertlaan omgelegd Nationale Amersfoortse Tweedaagse groeit gestadig Amersfoorters in de ban der getallen H eerlijkl VERKIEZINGSDIENST D.v.A. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 2 Donderdag 26 Juni 1952 rviuK-siuy zes uur zaï ae eersie uitslag tegen de gevel aan. dat was die van de Noorderwierweg. Op nieuw bleek, dat de honderden toe schouwers vergelijkende cijfers we ten te waarderen De uitroepen „zie je icel die en die partij is vooruit gegaan en wat zeg je van die Wel ter?", waren niet van de lucht! En in al dat rumoer rvaren onze men sen van de verkiezingsdienst onver stoorbaar aan het tverk om de naar nieuws hongerende mensen van dienst te zijn. Het scorebord werd ook ditmaal door vriend Ferwerda bijgehouden. .17 ziet hem hier aan het werk met een dure sigaar tus sen zijn lippen Aan de plakborden had men handen te kort om de bil jetten aan te brengen. U ziet op de derde prent hoe zo'n biljet tegen de gevel werd aangedrukt. Faillissementen De Rechtbank te Utrecht heeft de navolgende faillissementen uitgespro ken: H. I de Gans, handelaar in schoenen, wettelijk wonende te Driebergen, Bes- serweg 3a, laatstelijk verblijvende in een woonschuit te Breukelcn. corres pondentieadres café .,Dc Olifant", te Breukelcn Rechtcr-Commissaris: Mr P. J. Klaver, rechter te Utrecht Cura tor Mr H. D. ten Catc, advocaat te Driebergen-RIJscnburg J. G. Vermelen. Utrecht. Haverstraat nr. 14. Rcchter-Commlssaris. mr A E Th. Kooien, rechter te Utrecht. Curator Mr. A M. IJzerman, advocaat te Utrecht. Drukkerij Knuttel Co.. in liquidatie, gevestigd te Amersfoort, Breestraat 22. (liquldateur- Mr H J. Daam. Prins Hendrikkade 84-85, Amsterdam». Rech- tcr-Cominissaris Mr A. E. Th .Kooien, rechter te Utrecht. Curator; Mr. L. Sta dig, advocaat te Amersfoort. Arnhemse- weg 17. Promotie veeartsenijkunde Heden, Donderdag 26 Juni, zal de heer S. T. Hofstra. werkzaam aan het Instituut voor Moderne Vee voeding „De Schothorst" te Hoog land bij Amersfoort aan de Rijks universiteit te Utrecht promoveren tot doctor in de veeartsenijkunde op een proefschrift „Weide-diarrhee bij' het rund op laagveengrond in het Zuid-Westen van Friesland" Het proefschrift is verdeeld in 21 hoofdstukken, waarvan het laatste een samenvatting is van de voor naamste conclusies en suggesties, terwijl een Engels aanhangsel aan het werk is toegevoegd. Excursie naar Rhenen en Amersfoort Het Limburgs Geschied- en Oud heidkundig Genootschap houdt de tweede excursie van dit jaar naar Rhenen en Amersfoort. Dr Glaze- ma. directeur van de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemon derzoek, zal het gezelschap in het gebouw van deze dienst te Amers foort ontvangen. Automarkt Op de automarkt van gisteravond werden aangevoerd 82 motorvoer tuigen. (Van een onzer verslaggevers) Vanaf zes uur In de vooravond tot diep in de nacht hebben Amersfoor- ters met nimmer aflatende nieuwshonger naar cijfers over de Tweede Kamerverkiezing 1952 voor ons gebouw gestaan. Prompt zes uur werd de toen nog kleine menigte toeschouwers van de eerste cijfers op de hoogte gebracht. Ook ditmaal gaf onze nieuwsdienst op de biljetten vergelijkende aantallen. De toeschouwers konden een vergelijk trekken tussen de cijfers van 1948. van 1950 en die van de laatste stemming. Er was dus volop ge legenheid om aan de hand van de gegevens met elkaar van gedachten te wisselen. Discussies tot laat in de nacht Het doorgeven van de stembu- reaux ging, dank zij een perfecte organisatie van de Partij van de Arbeid, voortreffelijk. Koeriers liepen af en aan om de uitslagen door te geven en ter redactie en administratie liep de machine wel zo gesmeerd, dat binnen enkele ogenblikken de biljetten aan de gevel zaten. Er klonk menig kernachtig woord op «lis de lezers bemerkten dat de partij hunner keuze het er goed of slecht had afgebracht. De grote belangstelling bij het pu bliek ging toch wel uit naar de regeringspartijen. Hoe zouden die het er nu wel afbrengen? Nu weet men het. De Partij van de Arbeid is niet slecht uit de bus gekomen en de K.V.P. staat er minder gunstig voor. Daarover leest U elders meer. Belangrijk voor ons is dat de verkiezingsdienst voortreffelijk is geweest. Omroeper Behalve de biljetten aan de ge vels en de thermometerstand, waarvoor ook veel belangstelling bestond, werd de aandacht van het publiek ook nog gespannen gehouden door de omroeper van het Dagblad van Amersfoort, die cijfers over de hoofden van de grote menigte voor ons gebouw uitgalmde. Het bleef niet bij cijfers alleen, want de omroeper gaf af en toe wat commentaar op de stand van 200 en later op de avond veel meer gemeenten in ons land. Soms klonk tussen al deze cij fers door een vrolijk wijsje. En natuurlijk gingen we ook nog samen naar de speeltuin! Politie had 't druk De einduitslag ging niet meer via de microfoon, die was al tot zwi jgen gebracht. Niet op last van de politie, want die was zeer wel willend. Zij hadden er handen vol werk aan om het verkeer in goe de banen te leiden. De mensen dromden over de hele breedte van de straat. Op een gegeven mo ment bleek het noodzakelijk het verkeer om te leiden. Toen kon de luisterende menigte rustig ook op de rijweg blijven staan. Toen de stem van de omroeper uit de aether ging en we niet meer samen „naar de speeltuin gingen", toen dunde de menigte snel. Er bleven nog wat verstokte debaters achter. Zij spraken niet meer aan de hand van cijfers, maar haalden de hele internatio nale politiek overhoop. Wij hebben de lichten maar ge doofd in de overtuiging dat we ten aanzien van de verkiezings uitslagen wel onze plicht hadden gedaan. Volgend jaar kunnen de Amers- foorters weer op ons rekenen! 1946 1946 1946 1948 1949 1950 1952 PARTIJEN Tweede Prov. Geni. Tweede Gem. Prov. Tweede Kamer Staten Raad Kamer Raad Staten Kamer K.V.P 6.489 6.449 6.006 6.724 6.968 6.964 6.881 P. v. d. A 8.79-2 8.253 8.391 8.371 8.156 8.068 9.786 A. R 3.730 3.380 '2.806 4 140 2.701 3.225 3.476 •2.468 8.245 3.314 3.261 4.280 4.565 3.746 1.843 1.67-2 1.385 2 449 2.9U6 '2.518 3.314 C.P.N 3.636 3.653 3.282 '2.014 1.929 1.630 1.687 378 350 307 454 361 381 661 408 690 Partij voor Recht en Vrijheid 152 269 Jong Connerv. Verbond 88 Geréf. Politiek Verbond 553 631 632 Middenstandspartij 2'28 60 200 198 264 Onafh. Nat. Groep 193 Bond van Wereldburger# 58 27.536 27.002 25.689 28.501 27.754 28.040 81.342 431 374 447 431 527 787 478 480 362 •416 605 634 800 474 (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond was het kennelyk de avond der getallen. Men dacht en sprak ln getallen. Kwamen ken nissen elkaar op straat tegen dan Heten zij de gebruikelijke groet en het weercommentaar achterwege: zU noemden cyfers en gebaarden daarbij met de handen als mannen, waarin het politieke vuur plotse ling snel om zich heen grijpt. Op de gevel van ons gebouw wemelde het van getallen, uit de luidspre kers schalden de getallen over de opgeheven hoofden van de talrijke menigte. Onze omroeper was onvermoei baar. Met elastieken uithoudings vermogen stuurde hij steeds maar weer nieuwe reeksen cijfers de lucht in en de luisteraars beneden hem.herhaalden de getallen, bespra ken ze, noteerden ze, debatteerden er over. (Er was zelfs één man die de hele avond volhield, dat Stalin nou maar eens moest komen. Dan zou je nog heel wat anders zien. Wat natuurlijk waèr is.) Het zelfde beeld vertoonde „Het Volksgebouw", waar het hoofd kwartier van de P.v.d.A. was opge slagen. B eneden de radio: cijfers. Boven kwamen koeriers van de stembureaux binnen om hun getal len te spuien: getallen die als een wachtwoord van mond tot mond gingen. Ook wethouder Koopman kon in deze sfeer niet lang weerstand bie den aan de geheimzinnige macht die simpele cijfers, anders toch zo bekend en vertrouwd van nuchtere rekeningen en belastingbiljetten, deze avond hadden. Het duurde niet lang, of hij vroeg potlood en papier, en ook hij noteerde en ver geleek.... getallen. In het gemeen tehuis zaten de ambtenaren over Vrijdag en Zaterdag a.s., 27 en 28 Juni, vindt voor de derde maal in successie de Nationale Amersfoortse Tweedaagse plaats. Dit wandelsport evenement, ln 1950 door de Amersfoortse Sportstichting en het Amers foortse Wandel Comité op bescheiden wijze ten doop gehouden, mag zich ln een steeds groeiende populariteit verheugen. Immers, ln 1950 gestart met 300 deelnemers, steeg dit aantal in 1951 reeds tot ruim 600. terwijl Vrijdagmorgen bijna 1000 deelnemers van start zullen gaan vanuit de kazerne aan de Leusderweg. Krachtproef voor voor militairen Deze groei is stellig voor een belangrijk deel te danken aan het feit dat steeds meer deelnemers aan de Vierdaagse te Nijmegen onze Amersfoortse Tweedaagse gaan zien als het sluitstuk van hun training voor deze krachtproef en, voor wat de groepen en detache menten betreft, als een laatste selectie. Daarvoor wordt de steeds groei ende belangstelling van de militai ren verklaard, wier aantal nog steeds toeneemt. Evenals bij de Avondvierdaagse zullen Vrijdag en Zaterdag grote militaire detachementen aan de start verschijnen. Het grootste daarvan is dat van het Regiment Luchtdoel Artillerie „Betuwe" dat met niet minder dan 123 man deel neemt: Voorts zien wij belangrijke afvaardigingen van het Regiment Verbindingstroepen Utrecht (116 man), Mariniers Doorn (93 man). Huzaren Prins Alexander (105 man). Huzaren van Boreel (93 man). Re giment Geneeskundige Troepen '70 man), terwijl een vrij groot aantal kleinere detachementen o.a. van de Mariniers uit Rotterdam en ver schillende LSK-onderdelen even eens van de partij zal zijn. Onze plaatselijke wandelsport ontbreekt vanzelfsprekend evenmin op het appèl. De groep van „Vol harding", die op de 40 km start, is al evenzeer van de partij als de vaste Vierdaagse „klanten" van ZUT, SOS, Trekvogels en Wilhel- mina. Onder de individuelen tref fen we o.m. dit jaar reeds voor de derde maal de heer Nijhoff, voorzitter van de S.G.W.B. een enthousiast voorstanuer en propa gandist van deze Tweedaagse. Even als voorgaande jaren hebben de militaire autoriteiten ook nu weer toestemming gegeven om het ka zerneterrein van de Juliana van Stolberg-kazerne aan de Leusder weg. dat zich daarvoor uitstekend formulieren en lange staten gebo gen; sommigen mompelden, ande ren riepen getallen, al naar de aard van hun bezigheden. En in de rus tige beslotenheid van een klein vertrek, ratelde een telmachine, die al de in Amersfoort uitgebrachte stemmen optelde. Meterslange pa pierstroken met cijfers en nog eens cijfers. Als toeschouwer, of mis schien is het beter te spreken van toehoorder, begint men zich juist af te vragen, hoe een mens daar gezond bij kan blijven, als een geestdriftige ambtenaar binnenkomt en ook getallen begint te noemen. Maar ditmaal slaan Ie op de kop pen thee en koffie, de sigaretten en andere smakelijke zaken, die hem als lid van een uitstekend ge organiseerd stembureau gedurende deze dag der cijfers waren ver strekt De export Virginia het staatsbestek kunnen doen gelden. Gisteren heb ben wij dan besloten, hoe of wij de volgende periode van vier jaar wensen be stuurd te worden. Ook al beseffen wij dat vaak niet, wii. U en Uw buurman be palen in wezen het staats- Verkiezing l begrijpelijk staat van- •U daag Uw stadsvenster in het teken van de ver kiezingen. Niet alleen om dat een dergelijke gebeur tenis maar eenmaal in de vier jaren plaats vindt, maar omdat het een voor recht van onze democratie is, dat wij onze stem in bestel. En laat het dan waar zijn. dat wij (nuchtere Hol landers) ons zelden op winden over staatkundige aangelegenheden, gisteren toch, heerste er alom in den lande een hevige span ning. Want men wist, dat van een historische dag ge sproken zou kunnen wor den. Voor de een reden tot volle tevredenheid, voorde ander niet. Maar hoe men dan toch over de einduit slag van de verkiezing 1952 mag denken, welke partij men ook aanhangt, wij kunnen ons sterken in de gedachte, dat wij (gemeen schappelijk) de vruchten hebben geplukt, van wat onze voorouders hebben ontgonnen. Waar zij voor gevochten hebben met hun gehele inzet, al hun krach ten, Het Algemeen Kies recht, voor mannen en vrouwen. Verkiezing II Laat het waar zijn, dat wij een lauwe natie zijn. Gisteren toch stonden de zenuwen gespannen. Ogen schijnlijk liet het ons koud. Raakte het onze koude kleren niet. Maar toch U had gisteren eens op de Snouckaertlaan moeten ko men kijken. In drommen stond men te wachten tot wij de uitslagen van ge meenten en kieskringen doorgaven. Stadsventerkij ker heeft zich af en toe (als de werkzaamheden het toebeten) onder de wach tende massa gemengd. Po litieke debatten werden met stemverheffing uitgevoch ten. „Wij zijn verkocht „En waar bleven zij dan met de winsten, nee, geef me daar nu eens antwoord op". Nou met mij kan je van de week eens een dag mee naar Zal je zien dat er nog honger geleden wordt. Kom nou toch gauw man. Ik had je wijzer wil len zien". Om maar een paar gespreksflarden weer te geven. Tot laat in de nacht, wij zagen een paar enthousiastelingen pas ver trekken, toen de vogels al weer hun lied begonnen te kwelen, besprak en toetste men eigen opvattingen aan die van anderen. Pas toen voor ons gebouw de lichten werden uitgedraaid, zocht men langzaam de bedden op. Of men spoedig in slaap verzonken was? S.V.K. betwijfelt het. Wilde dromen vol kiesdelers, ze tels en percentages. Verkiezing III Laten wij U eerlijk be kennen, wij willen nu de verkiezing en alles wat daar mee samenhangt, zo vlug mogelijk vergeten. Wij zijn het beu. Natuurlijk heeft U gelijk, wanneer U zegt, dat dat geen taal voor een krantenman is. Maar even aan 't Stadsven ster Tel 4291: Iedere moreen van Men tot twaalf uur .1'» ia» vui^niia v.-,v>bi wij geven het U te doen, om 's nachts om vier uur (en dat is dan na acht uur hard werken) een stemmig stukje over een dergelijk onderwerp te schrijven. Het liefst dook ie je bed in, na eerst een Hollandse Nieuwe te hebben genoten. Maar waar haalt men in 't holst van de nacht Hol landse Nieuwe vandaan? Wij konden zo'n adres niet vinden. Wij hebben ons zonder een vers maatje te ruste moeten leggen. Wat dat voor ons betekent, daar hebt U geen notie van. De volgende keer voor ons al leen maar verkiezingen mét Hollandse Nieuwe! „Ik heb geen stem meer", zei het (omroepend) man netje vannacht. leent, als startplaats in te richten, een geste, die door de organisato ren uiteraard ten zeerste wordt gewaardeerd. Ook dit jaar heeft het Organisa tie-Comité. bestaande uit de heren B. Verschuur (voorzitter), Th. Kley, H. J. A. Rouwhorst. D. Vosselman, A. Adelaar en J- v. 't Hoog, niets nagelaten om deze 3de Amersfoort se Tweedaagse zowel sportief als organisatorisch perfect te doen „marcheren". Als morgenochtend om half acht de feestelijk met vlaggen getooide hoofdpoort open gaat zal spoedig genoeg blijken of zij daarin ook dit jaar weer geslaagd zijn. Ook dit jaar zal de pers in een daartoe door het comité beschik baar gestelde auto de verrichtingen van de wandelaars langs een deel der parcoursen kunnen volgen, zo dat wij U morgenavond onze in drukken van het eerste gedeelte van de eerste dag zullen kunnen geven. Vermelden wij tenslotte nog dat de wandelaars Vrijdagmiddag tus sen 14.00 en 17.30 uur worden te rugverwacht en dat de parcoursen voor deze dag als volgt zijn vast gesteld: 40 km: Leusderweg, Arnhemse- weg. Varkensmarkt. Westsing<>, Grote Spui, Schimmelpenninckstr., Hooglandseweg. Hamseweg, Den Ham. Coelhorsterweg. Zeldertseweg, Eembrugge, Baarn, Via van Heutz- laan naar verkeersweg A'foort-Am- sterdam, Hilversumststraatweg. Hooge Vuurseweg. Lage Vuurse, naar Maartensdijkseweg, links af, Wicksloterweg, Soestduinen, langs de spoorbaan naar de Vlasakkers, Daan Fockemalaan, Prins Frederik- laan, W. de Zwijgerlaan, Dil lenburglaan. Vondellaan. Van Cam- penstraat. Leusderweg. 50 km: Tot Baarn als 40 km. Via van Heutzlaan naar verkeersweg A'foort-A'dam, Hilversumsestraat- weg tot 1 km voorbij Groot Ki- vietsdal, links af en over de Zwar- teweg naar Lage Vuurse. Als 40 km naar Maartcnsdijkseweg, rechts af en 1,5 km verder links af naar Bilthoven, links af richting Soest- dijk, Wicksloterweg en verder het parcours van de 40 km. Winst en verlies in de Keistad De verkiezingsuitslag in Amers foort maakt geen uitzondering op die van het gehele land. Ook hier liep de KVP, gerekend naar de gegevens van 1946. van 23.6 op 21.9% terug. De Partij van de Arbeid steeg van 29.4 op 31.2%. Zij bena derde daarmee het percentage van de raadsverkiezingen in 1946 toen de PvdA 32 66%. verwierf. De Anti- Revolutionnaire Partij viel van 14.9 terug op 11.1%. Pc CHU mocht een kleine winst boeken. In 1946 ver wierf deze partij 11.4%, in 1950 was dat 12%. De CHU bleef, althans in Amersfoort, opmerkelijk ten ach ter bij het percentage van de Sta tenverkiezing in 1952 dat 16.28 be droeg. De VVD is nog steeds in de opmars. Zij kon haar percentage van 8.6 in 1946 opwerken naar 10.6 in 1952. De CPN kon haar aanhang in Amersfoort niet geheel behou den. Deze partij zag niettemin kans nog 5.4% te halen. In 1946 was dat cijfer 7.1. Bij de Statenverkiezing noteerde de CPN 5.82. zodat in die twee jaar, die nu achter ons liggen, de CPN toch weinig aan invloed heeft ingeboet De Staatkundig Gereformeerde Partij boekte een kleine winst, want hier ging het percentage van 1.6 in 1946 op 1.8 in 1952. Ook Weiter kreeg in Amersfoort meer stemmen dan voorheen. Wij volstaan met een vergelijk te geven van de overige partijen, die in 1946 3 8% noteerden en nu 6% van de stemmen naar zich toetrok ken. WATERSTANDEN Mannheim 348 6: Trier 110 0; Keu len 213 —>9. Ruhrort 419 —10; Lobith 1030 +5: Nijmegen 812 +7; Arnhem 801 4-4; Eefde 316 +6; Deventer 219 +6; Namen- La Plante 139 —1; Borgharen 3934 —3; Belfeld 1080 +1; Grave 341 —4 Vreeswijk 0.54 +0.10. Lith 0.15 +0.11. 1928. Gespannen volgen MacLloyd en de radar operateur de bewegin gen van het vreemde ding in de lucht. „Het is geen vliegtuig," zegt de kapitein, „daarvoor is het veel te klein. Het lijkt wel een soort vliegende bom." Maar dan hoort hij opeens een stem zijn naam roepen Wie xan dat zijn? Ha, daar duikt recht vooruit de toren van een onderzeeboot op. Dat moet Rob zijn! Wat schreeuwt hij nou? In zee springen? Om dat rare ding in de lucht? Ja. Rob heeft de „verdel ger" al een poosje in de gaten gekregen en hij begrijpt, dat het ding I alleen maar een goede positie uitzoekt om zich Advertentie t. M.) Zuiver en ontsmet 11111VTIPV uw huid met de hel- i lllLjUtjIJ der vloeibare D.D.D. •**w*mJVi'De Jeuk bediuxrt.de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN Tk 9 A HUIDAANDOENINGEN Bromfiets botst tegen militaire lesauto Op dc Plataan weg ter hoogte van* de Dreef, stopte een militaire les auto plotseling voor een overste kende hond. Mevr. W.. die met haar bromfiets vlak achter de wagen reed. zag geen kans tijdig te rem men en een botsing was het gevolg. Bij het medisch onderzoek bleek, dat zij een bloeduitstorting in de enkel en in het linkerbovenbeen had. Ook klaagde zij over pijn in de linkerschouder. Met de ziekenwagen van de GGD werd zij vervoerd naar de Lichten berg, vanwaar zij na enige tijd naar huis kon terugkeren. BrabantUtrecht Verdere automatisering DEN BOSCH. Met ingang van heden kunnen de aangeslo tenen der netten. Bavel, Breda, Chaam, Dorst, Etten, Leur. Gilze, Nispen. Oud-Gastel. Pindorp, Prinsenbeek, Roosendaal, Ruephen, Rijen, Rijsbergen, Terheijdcn, Te- teringen, St. Willebrord, Ulven- hout Wouw en Zundert door de abonné's det geautomatiseerde telefoonnetten in het district Utrecht (stad Utrecht inbegrepen) automatisch worden gekozen. op het wrak van de „Galileï" te storten. „Ka-1 liezen! Als uw leven u lief is, spring dan direct pitein!" roept Rob, „u hebt geen seconde te ver-1 m zee en zwem hierheen." Advertentie (1 M.) kijk uit vuuvt. Q, RA perfecte mesjes veilig in modern tchelkislje dal 4 lunches verricMI OJtZ VEfiKOOPKANTC U even GRAND THEATRE t.m. 25 Juni: „Jeugd in de Branding" tocg. 18 jaar. Zon dag 2 4.15 «.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en 9 uur- 26 Juni: ..Don derdagcyclus" 2.30 6.45 en 9 uur: „Marius". Toeg. 14 jaar. CITY THEATER zet vertoningen voort van „An American in Parijs" tocg. elke leeftijd. Zondag 2 4 15 6:45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t.m. Maandag- ..Aasgieren der Woestijn" tocg. 14 jaarvan Dins dag t.m. Donderdag:. „Doorbraak" toeg. 14 Jaar. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrijdag t.m. Maandag: ..Tramlijn Begeerte" toeg. 18 jaar. Van Dins dag Lm, Donderdag: ,D.c Inspec teur-Generaal' 'toeg. elke leeftijd. Vrijd.. 8 uur. Zat.: 2.30 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs, Margo Stein. metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondags van 14 00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 28 Juni tentoonstelling weefwerk van mej Elisabeth Schipper. Ge opend van 10 tot 17 en van 9 tot 21 uur Zondags van 14 tot 17 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen van Ad Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- en Vrildagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur A.G -huls. 16 tot 28 Juni: Tentoonstelling schilderijen van J. G. Bssc van Haersoltc—De Lange Geopend van 10 00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Op de Zondagen 15. 22 cn 29 Juni van 14.00 tot 17.00 uur jPLNMAKt ..EES'/ Aai. ftliaa» Soes- terkwartler (Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrildagavond van 18 uui MUSfci'.vi Fi.EHITB Westsmgei Dage lijks geopend oehalve Zondags, «verkdager van IU— 12 en l4 uur. Zaterdag IO—12 en 1.303 uur JFENHAHH •.EKS7AAI uitlening vol wassenen 25. Donderdagmorgen 10—12 en Dinsdag- en Vrlldaeavond van 7—9 uur Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 —4.30 uur <K jHKNHARi UhtbZAAL Ult- lenino 11 12 3t en 2 30—5.45: Maan dag en Vrudagavono 9 uur. Vooi Kinderen Woensdag 36 en Vrnoae 'lui Avonddienst apotheken: Jansen. Lan- gestrant 74. tel 3677; Java Apotheek, Leusderweg 212. tel. 4887. Burgerlijke Stand 25 Juni 1952 Geboren: Violette Nora. d. v. H J. Kampman en V. N. Desse; Hendrik, z. v. B. v. Plateringcn en M M. Snel. Getrouwd J Boersma en E. v ei. Veen: J. Dokter en D W. Verkerk: J. Oosterboer en J. Molenaar; A Dcljs en G C. M G. Bottenburg; I. Troost en N v. Laar. Temperatuur Pesie's Bad De temperatuur van het water in Pesiesbad bedroeg vanmorgen 19 graden.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2