Wandelaars op weg onder een stralende hemelkoepel Bouw van vernieuwingsschool aan Dollardstraat STADSVENSTER Veel militairen onder groot aantal deelnemers Bouw van 144 woningen in Leusderkwartier 2 NATIONALE TWEEDAAGSE DE A VONTIIREN VAN KAPITEIN ROB F. Letschert gehuldigd Vrijdag 27 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) Toen vanmorgen de heer B. Verschuur, directeur van de Amersfoortse Sport-Stichting een groep militairen van de Lucht Strijd Krachten uit Soesterberg een sein tot vertrek gaf, begon officieel de Derde Nationale Amersfoortse Tweedaagse. Hierna volgden individuelen, burger- en mili taire groepen, met in totaal ongeveer duizend tippelaars die twee dagen lang van hun geliefde wandelsport kunnen genieten. In tegenstelling met vorig jaar, toen de regen bü stromen neerviel, konden de wandelaars nu onder de meest ideale weersomstandigheden vertrekken. ZU hebben daar enboven het vooruitzicht dat het goed weer zal blijven. die was vergezeld van de accoun tant van de bond, de eer J. van dei- Veen. En de wandelaars kunnen gerust zijn, want er staat hun een grote staf medische verzorgers ten dien ste. De plaatselijke afdeling van de EHBO levert weer een aantal en thousiaste mensen, die. onder lei ding van de heer A. Veis, ongetwij feld weer veel werk zal krijgen te verzetten. Daarenboven is ook de G.G. en G.D. uit Amersfoort pre sent met een verzorgingswagen, waarin niet alleen massages kun nen worden verricht, doch ook wan delaars van kleine mankementen, zoals blaren etc. kunnen worden af- EHBO en GG en GO letten op de blaren Op het Kazerneplein was weer een waar tentenkamp verrezen voor verzorging, opbergen van rijwielen, gelegenheid voor de officials om de bescheiden aan de wandelaars uit te reiken, enz. De deelnemers zagen echter ken nelijk tegen deze afstanden niet op. want het was met een vrolijk ge zicht dat zij hun reis gingen aan vangen. De militairen waren allen flink bepakt, doch ook de jongens van Volharding (R.O.G. Amers foort) hadden zandgordels om, ten- j geholpen. Na de start in de kazerne trok- einde aan het voorgeschreven be- ken de wandelaars, zowel op de pakkingsgewicht te komen, vijftig kilometer af te leggen. De leden van de organisatie, die in handen is van de Amersfoortse Sport Stichting en het Amersfoorts Wandelcomité, hadden het aan het startburcau druk met het uitgeven van de paperassen en vooral ook door het geven van inlichtingen, want de deelnemers kwamen uit alle delen van ons land De grootste groep militairen was die van het Eerste Regiment Ver- bindingstrocpen uit Utrecht, die met niet minder dan 125 man aan de start kwam Op de veertig kilometer lopen 37 en op de vijftig kilometer 58 individuele tippelaars. Onder hen bevinden zich veel vierdaagselopers. die t.z.t. in Nijmegen zullen starten en deze tweedaagse als een prach tige training beschouwen. Onder de individuele lopers be vond zich ook ditmaal de voorzitter van de afdeling het „Sticht-Gooi" van de N.W.B., de heer H. Nijhoff, Grond aan- en verkopen Dc agenda van de eerstvolgende raadsvergaderingen vermeldt een groot aantal aankopen van grond cn/of per celen. Zo stellen B en W. de Raad voor te kopen van' de heer J. H van Noort de percelen Westsingel 37 en 38 voor een totaalbedrag van 9.225 -. Beide per celen zijn voor de uitvoering van het kernplan nodig. Voor de uitvoering van het uitbrei dingsplan ..Kruiskamp" stellen B. en W. voor aan te kopen een strook grond groot ongeveer 680 M2 van de heer L. van Willigenburg voor 2.021 50. Aan de heer W. Frinks gaat de ge meente een perceel bouwterrein, groot ongeveer 1135 m2 verkopen tegen een som van I 8 115- Er zal op deze grond aan de Emmalaan een dubbel woonhuis worden gebouwd. Aan de heer K. Schimmel wordt een ttrook grond verkocht aan de Utrechtse- weg, De oppervlakte is ongeveer 8U5 M2. De prijs is bepaald op 8 - per m2 Er komt een enkel woonhuis op deze grond te staan E. en W. stellen voorts voor aan te kopen van dc heer H. F. van de Stadt, de percelen Lagewcg 10 tot en met 16 voor 19000— Deze transactie ge schiedt om uitvoering te kunnen geven aan het uitbreidingsplan „Dc Kruis kamp". Tot verkoop wensen B en W. over te ga.an van een strook grond nabij de Woestijgerweg aan de heren W en J Heilljgers De oppervlakte is ongeveer 675 m2 De koopsom bedraagt 2 700 -. Dc bestemming is opslagplaats bouw materialen. De heer E F. Govaert wenst van de gemeente te kopen twee percelen bouw terrein iresp. 540 en 620 m2. groot) voor het bouwen van twee woonhuizen De koopsom is berekend naar 7 40 per m2 Tussen de villa's De Wachter cn Ario so aan de J P Heijelaan wenst mevr de wed A C Hijmans uit Amsterdam een perceel bouwterrein van de ge meente te kopen voor het bouwen van een villa De koopsom is I 16.000 De heer H. Kamerbeek wenst aan de Hooglandseweg drie percelen bouwter rein van de gemeente te kopen De be stemming is voor elk perceel bouw van een dubbel woon- of woon-winkelhuis. De koopsom bedraagt 12.850 -. veertig als de vijftig kilometer, via Leusderweg. Westsingel en Hoog landseweg naar Hoogland. Over De Ham ging de tocht verder naar de ophaalbrug bij Eembrug, waar wij een kijkje zijn gaan nemen. De organisatoren van de Derde Nationale Amersfoortse Tweedaag se. hebben vanmorgen handen vol werk gehad om de duizend tip pelaars op tijd te kunnen laten starten. Hier ziet U de mensen, die de zorg hebben dat alles vlot verloopt. Achter de tafel (zittend) van links naar rechts; de heer J. van 't Hoog, mejuffrouw H. Merks en de heer H. Rouwhorst. Ach tereenvolgens staande de heren T. Adelaar. C. van Noort, A. van Beek en B. Verschuur. In de vroege ochtenduren ver lieten grote groepen militairen de kazernes om deel te gaan nemen aan de Amersfoortse T weedaagse. Bij de ophaalbrug in Eembrug trof fen wij op de eerste dag de eerste controle aan. De stemming onder de wandelaars was bijzonder opgewekt. EHBO en GG en GD uit Amers foort zijn voorlopig nog werkloos. Ons tweede trefpunt was de her berg „De Roskam", even voorbij Baarn. Op deze prachtige weg naar Hilversum bleek ook het tempo van de wandelaars vrij hoog te zijn Er waren niet minder dan li uitvallers Voor de tweede dag is de start voor de 50 km-lopers vervroegd. Zij starten om kwart voor zeven in de morgen cn zij, die 40 km lopen, een uur later Op deze wijze komen de wandelaars gelijktijdig binnen. Voor de intocht op Zaterdagmiddag tussen 2 en 5 uur wordt grote be langstelling van Amersfoorts bur gerij verwacht. Op de Leusderweg by de kazerne beloofde men de vlag te zullen uitsteken en misschien komt een muziekkorps de zaak wat opvrolijken. Inrichting eerste klassen scholen voor g.l.o. In verband met de te verwach ten toeneming van het aantal leer lingen voor de eerste klassen der openbare scholen voor gewoon la ger onderwijs per 1 September aan staande, is het noodzakelijk geble ken bij de aanvang van de nieuwe cursus aan twee openbare scholen een tweede eerste klasse te openen en wel aan de W. de Zwijgerschool (O. Soesterweg) en de L. Welling- school (Wijersstraat). Beide klassen vormen het begin van nieuw te stichten openbare scholen, n.l. één in het Soester- kwartier en één in het Kruiskamp- kwartier. Voor de aanschaffing van leer middelen voor .de eerste klasse van de W. de Zwijgerschool is nodig een bedrag van 2000,voor dc klasse, te verbinden aan de L. Wel- lingschool een bedrag van 1.000, totaal derhalve 3.000, 1929. Na enige aarze ling wagen beide man» nen de sprong Misschien heeft Rob met die vreem de vliegende bommen van Lupardi ai eerder kennis gemaakt. En trou. wens, het heeft toch geen zin meer aan boord te blijven, nu ze geen verbinding kunnen krij gen. Beiden zwemmen naar de onderzeeboot. „Waarom maak je zo'n drukte, Rob?" vraagt kapitein MacLioyd, „en waar ben je a] die tijd geweest? Wat voor nieuws breng je mee?" „Dat zal ik u straks wel vertellen, kapitein," zegt Rob, die snel de onderzeeboot op een andere i koers heeft gelegd. „Komt u eerst maar 's door de periscoop kijken; dan zult u zien, dat ik u niet voor niets heb gewaarschuwd." Kapitein i delger" van Lupardi als een duikbommemver- MacLloyd neemt zijn positie m voor de peris-1 per op de Galilei" stort en het schip in de coop, nog net op tijd om te zien hoe de „ver- lucht vliegt. Mits Amersfoorts Raad zich kan verenigen met de voorstellen van B. en W. gaat men binnen afzienbare tijd over tot het bouwen van een open bare lagere school (vernieuwingsschool) in het Soesterkwartler. De drie bestaande openbare scholen voor g.l.o., in genoemde wijk, kunnen het steeds toenemend aantal leerlingen niet meer verwerken. De geprojecteer de school ligt even ten Oosten van de eerste flat en aan het uiteinde van de Dollardstraat. Drie openbare scholen raken overvol Om met ingang van het nieuwe schooljaar moeilijkheden te voorko men ter is zelfs sprake van 60 leerlingen in de eerste klassen), gaat men over tol enkele verhuizingen. Zo krijgt de W. de Zwijgerschool aan de Noorderwierweg er 'n twee de eerste klas bij. Een hogere klas van deze school gaat tijdelijk naar de school aan de Waalstraat. In een uitvoerig schrijven aan de Raad tonen B. en W. aan dat de bestaande toestand onhoudbaar is. Nu is op korte termijn de goed keuring van het bouwen van een nieuwe school te verwachten. De bouw-, stichtings- en inrichtingskos ten belopen een bedrag van 187.250 exclusief grondkosten en aanschaf leermiddelen. Het ligt in de bedoeling de school in le richten als vernieuwingsschool. Het bouwplan is enigermate geïnspi reerd op de z.g.n „hallschool". Door opoffering van de gebruikelijke gangruimte is het mogelijk gebleken een grote centrale hall uit te spa ren. Deze ruimte kan aan allerlei doeleinden zoals gymnastiekruimte, ouderavonden etc. dienstbaar worden gemaakt. Zij is tevens bevorderlijk voor de gemeenschapsgedachte in de school. In de klasse-lokalen brengt men aanrechten en fonteintjes aan ten behoeve van handenarbeid. Op deze wijze compenseert men het gemis van een handenarbeidlokaal dat nu Hoofdstad Operette in Grand De Hoofdstad Operette brengt op Donderdag 3 Juli in het Grand Theatre te Amersfoort nog één en kele voorstelling van Robert Stolz" operette „Wenn der weisse Flieder wieder blüht". Het zijn de oude bekende krach ten die medewerken: Otto Aurich, Frits Steiner. Ruth Rhoden. Claire Clairy, Herman Valsner en Marga Graf. terwijl buitendien een aan tal belangrijke rollen door de jon gere krachten van dit ensemble worden vervuld. De regie berust bij Otto Aurich. Dirigent is Fredy Salten. Dierentehuis gaat 19 Juli open De opening van het Dierentehui van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Amersfoort, gelegen aan de Laan 1914 no. 31 (ingang oprit militaire kampement) zal op Zaterdag 19 Juli om kwart over twee 's middags offi cieel plaats vinden. nog niet kan worden gebouwd. Het traditionele klasseverband zal wor den doorbroken. Er komen tafeltjes en stoeltjes in plaats van tweeper soonsschoolbanken. B. en W. vragen de Raad een cre- diet groot 187.250.en stellen daarbij voor de onlangs goedgekeur de geldlening van 500.000.voor scholenbouw te besteden. Er zijn na melijk ook plannen voor het bouwen van een school in het Kruiskamp- kwartier. Voorts vragen B. en W. de Raad medewerking ïe verlenen lot het onderhands doen aanbeste den van de te bouwen school en daartoe een zestal goedbekendstaan- de aannemers uit te nodigen tot in schrijving. taTnoinunr fiiairi^!rifnvï;{n3niwji7^!ïïiMjnaüia?.Tr-ai^ n Wijziging van de bouwverordening Vooruitlopend op een door een ambtelijke commissie bijna volledig ontworpen wijzigingsverordening op de bestaande bouwverordening en op het binnen afzienbare tijd te verwachten definitiefrapport van de regeringscommissie Mazure, stel len B. en W. voor de bouwveror dening te wijzigen. Deze wijkt nl. af van de ministeriële voorschrif ten met betrekking tot de afmeting van woon- en slaapvertrekken. Om de procedure te vergemakkelijken stellen B. en W. aan de Raad voor de bouwverordening in overeen stemming te brengen met de thans geldende voorschriften. Tot lid van de stichting ter bevordering van de schooltandver- zorging in Amersfoort bevelen B. en W. de Raad aan wethouder mr F. C. A. Eenhorst. In nauw overleg met de dienst van gemeentewerken is door de architec ten J. W. H. C. Pot en J. F. PotKeegstra te Amsterdam in opdracht van de stichting „Centrale Woningzorg" een plan ontworpen tot de bouw van 292 woningen, 4 winkelhuizen en 32 garages op de gronden tussen de Arnhemseweg, Bosweg, Stephensonstraat en Carteslusstraat. Tor verkrijging van de nodige differentie naar type en inhoud zijn de te bouwen woningen onderschei denlijk als volgt: 34 eengezinswoningen, waarvan 18 met een inhoud van 374 m1 en 16 met een inhoud van 259 ms (type O en 258 meergezinswoningen, waar van 24 in twee woonlagen met een inhoud van 323 m3 (type B2>. 102 in drie woonlagen met een inhoud van 294 m3 (type B3) en 132 in drie woonlagen (type D3), waarvan 60 met een inhoud van 271 mz, 60 van 299 .m1 'en 12 van 309 ms. RK EHBO-ers nemen afscheid van bestuurslid Gisteravond waren bestuur en leden van de afd Amersfoort van de Kath. Nat. Bond voor EHBO bijeen om afscheid te nemen van hun penningmeesteresse mevr. KuipersVersteege, die onze stad metterwoon gaat verlaten. De voor zitter bedankte haar voor het vele werk door haar reeds vanaf de op richting van de afd. Amersfoort verricht, eerst als secretaresse later als penningmeesteresse. Ener zijds zien wij haar slechts node gaan, aldus spreker, anderzijds was hij er van overtuigd, dat het EH BO-werk haar niet meer zou los laten en zij het ook in die andere plaats een warm hart zou toedra gen. Namens bestuur en leden bood de voorzitter haar een boekwerk aan, als blijk van waardering. Namens de leden bedankte de heer Vester voor de prettige wijze van samenwerking. Klop ken aan en: voorwaarts mars. Maar, o wee die eerste en ook dc volgende oefenavond kwam hij thuis met dikke pijnlijke plekken onder de voetzolen cn aan de start van dc langverbeide mars is hij nooit verschenen. „Moeilij- een dier inspannende gele- ke voetenzei dc dokter genheden dacht een jonge- die wekenlang met zalfjes man bijzonder uitgekookt de Tweedaagse. Want gro ter feest is er niet voor mij-" Examen-tour Naar u bekend is heeft de klok in Nederland weer examentijd geslagen. Bij nummers. Lyfering en Alt hof verzorgen er met Toni Boltini de hoogstaande paardendressuur. Oxford houdt zich met de bei-en bezig, die in een alleraar digst nummer, „naar de speeltuin" gaan. Cubanos is de man van de doden sprong, de Hartungs bren gen een vijfvoudige kunst- smcerseRjes trachtte te zijn voor een mondelin- wielrijnummer en de Bei ge en geestelijke third de gree en arriveerde vijf mi- Geldlening van ruim acht ton voor woningbouw B. en W. zijn er in geslaagd een aanbieding te verkrijgen van een langlopende geldlening. Het betreft een aanbieding van f 825.000,— tegen een rente van 4*4%. De financieringsmiddelen zullen worden aangewend voor woning bouw. B. en W. stellen de raad voor tot het aangaan der overeenkomst van geldlening te besluiten. B. en W. stellen de Raad voor de winst over 1951 van het slacht huis groot 8.352.92 te besteden voor het aanleggen van een afvoer- installatie voor ongeboren mest. T weedaagse 17"AN zijn hoekplaatsje in V de bus zag Stadsven- sterkijker ze wandelen: een twintigtal jongelui in witle bloezen en bruine pantalon of rok. Ze zongen: „Natuur gaf ons een motor mee" en die motor deed het kennelijk opperbest, want het troepje marcheerde dat het een lust was om te zien: schouders naar achte ren, de neuzen in de wind.' Het tafereel deed SVK denken aan de dagen, dat hij zelf „in training" was voor 'n wandelmars. Een Tweedaagse, waarop de jongelui zich blijkbaar aan het voorbereiden waren, had je toen nog niet en de tocht zou dan ook niet lan ger dan één avond duren. Maar SVK had nog nooit kregen hem echter goed te pakken. Er barstte zo'n laaiend snelvuur van vra gen op hem los, dat hij bleek en warm weer ten hem het leed te doen ver zachten. Sedertdion wan delt SVK alleen wanneer hij tempo cn afstand, start en rustpauzes zelf kan be palen. Maar graag zou hij ook eens meegaan met zo'n Tweedaagse, want hij houdt van de wedstrijdsfeer, ^ot}e^ i verscheen. waarin deze tochten zich voltrekken en die net te weinig spanning onder de deelnemers wekt dan dat het plezier er onder zou lijden. Is het niet juist door die simpele vreugde, welke ieders hart kan vervullen, dat deze sport zo'n grote vlucht heeft genomen? Dat deze Tweedaagsen zo'n suc ces werden? Gisteren nog ontmoette SVK het ant ivoord op deze vraag in le vende lijve. Het was een jubilaris met grote verdien sten jegens zijn vakgeno ten. die hem deswege een grootse huldiging hadden bereid. Toen de heren bij even aaD 't Stadsven- ster TeL 4291: tedere morgen van tien tot twaalf uur Straat" georganiseerd. Deze keer van 28 Juli t.m. 15 Augustus a.s., Zaterdagen en Zondagen uitgezonderd. Het organiserend comité heeft zich reeds geruime tijd met de komende actie bezig gehouden en is er in ge- lini's vormen een zesvou- dige ruitertroep. De Bou- J nuten te laat bij H.H. exa- lans geven een zeer origi- ?ra. ondanks de moei minaioren op het matje. Ze nele musicale attractie. 'Vke. tudsomstandigheden Captain Harrv maakt won derbaarlijke evoluties op en aan de zwiepende stalen mast. De Cavalinios zijn een stel vermakelijke „Hielp clowns. Dit is slechts een het, dat je te laat kwam?" greep uit het veel omvat- vroegen de vriendjes. „Niet tende programma. Circus veel," zei het slachtoffer, Boltini bouwt zijn tenten ,,'k Was vijf minuten ach- op in de wei vlak bij de terop, maar 'k ben wel brug aan tien minuten op het pelo- weg. ton ingelopen!" Concert AGK de Hooglandse Blinden afwisselend programma sa men te stellen. Elk jaar, en dus ook nu, hangt het welslagen van dit werk voor een belangrijk deel af van de aanwezige leiding. Het comité doet dan ook een dringend beroep op allen om te trachten vol doende leiding bijeen te brengen. Met vereende krachten moet het mogelijk zijn vla de middelbare scholen ver enigingen e.d. voldoende lei- Het Amersfoorts gemengd koor heeft Donderdagavond j.l. de harten verblijd van personeel en patiënten van het ziekenhuis De Lichten berg. Van de zang werd zeer genoten. Het AGK bracht o.l.v. dirigent Nico Hermans werken van Hen ry Purcell, W. A. Mozart, Orlando di Lasso, Ludovi- Op 30 Juni, 1. 2. 3 en 4 d"5 'filters te krijgen. Juli a.s. wordt de jaarlijkse se, ®.e .ac blindencollecte gehouden mt,t dc leiding.. Helpt voor ..Bartimeüs". „Dennen- V daarom en maakt propa- Plantage". ..Sonne- ganda op Uw school of Uw vereniging, wekt Uw heul". heerdt" en „Wolfheze". - Z i e n d e n, loopt eens tien kennissen op zich beschik- a n...haar ip g(p lpn en bovenal minuten met' Uw ogen dicht bovenal zijn echtgenote kwamen om cus Episcopius en Bort- het een en ander te regelen nianski. door Uw huis. Wü weten, dat U allen met vreugde zult willen ge ven, voor dc mensen die in duisternis moeten leven. doet U zelf ook mee. De actie duurt drie weken. Het is niet noodzakelijk dat U drie weken meedoet. Eén of twee weken, Ja zelfs en- Onze gave brengt hen kcle dagen is al een flinke en deze de datum hoorde, waarop een en ander moest gebeuren, riep zij uit: aan zoiets meegedaan en Maar dat kan niet, want dan moet m'n man wande len!" En de jubilaris zelf dag en Zondag in Amers- dus trainen, trainen, trainen, zoals deskundiger makkers hem ernstig voor- zei tegen ons: „Feestvieren Boltini komt Het grote viermaster cir cus Boltini, dat a.s. Zater- hiclden. De voeten in de poeder, dikke wollen sok- en gehuldigd worden? Al les goed en wel, maar éérst foort voorstellingen komt geven, brengt een pro gramma van internationale steun. U helpt er dit mooie werk mee slagen en de kin deren zullen U zeer dank baar zün. Op Maandag 30 Juni a s. wordt de eerste leiders bij- Deze zomer wordt voor de eenkomst gehouden, in het achtste achtereenvolgende A.G. huis, Paulus Buyslaan keer in de gTote schoolva- 1, hoek Utrechtseweg. Aan- cantie actie „Jeugd van de vang 19.30 uur. licht! Collectanten hartelijk wel kom! Leiders gevraagd In verband met- de huidige finan cieringsmoeilijkheden is het niet mogelijk bovengenoemd bouwplan in zijn geheel in uitvoering te ne men. B. en W zijn daarom voor nemens de werkzaamheden voorlo pig te beperken tot de bouw van voorgenoemde 13 woningen van het type A. 126 woningen van de typen B2 en B3 en 20 garages. De woningen zullen centraal wor den verwarmd vanuit een nader in het plan op te nemen centraal ketel huis. waarbü de woningwetwonin gen gedeeltelijk zullen worden ver warmd, n.l. alleen de woonkamer met een overcapaciteit voor de overige vertrekken en de premie woningen geheel. In de financiering der stichtings- kosten van vorengenoemde wonin gen en garages kan worden voorzien uit een door de gemeente ten be hoeve van de bouw van 200 wonin gen voor militairen toegezegde geld lening van f 1.200.000.en voor het restant, uit een deel der Nationale Woningbouwlening 1952. De Raad heeft in deze materie het laatste woord. Herziening gedeelte plan „Stad Noord" B. en W. berichten, dat de her ziening van het plan van uitbrei ding „Stad-Noord" wordt voorbe reid, voor zoveel betreft die gedeel ten der gemeenten, welke bij be sluit van gedeputeerde staten van Utrecht zijn uitgezonderd van de goedkeuring van het plan van uit breiding ..De Kruiskamp" en welke betrekking hebben op de terreinen: a. begrensd door de op voormeld plan „De Kruiskamp" geprojecteer de doortrekking van le. de Scheltusstraat. 2e. de Kamp. 3e. de Pullstraat, en de het dichtst bij de fabriek der N.V. Melkcentrale „Amersfor- tia" geprojecteerde verbindingsweg tussen de door te trekken Pull straat en Scheltusstraat. en b gelegen aan de Pullstraat en de Liendertseweg. Geldlening van twee millioen B en W. stellen de Raad voor te besluiten tot het aangaan van een geldlening groot f 2 000.000 en het college te machtigen om het bedrag dezer lening in eens of bij fedeeïten te verhogen tot 5.000.000.—. SOEST Avond-oriënteringsrit van de MACS Op Woensdag 2 Juli organiseert de motor- en automobielclub Soest een avondrit voor automobielen, motoren en bromfietsen. Er is een parcours van 70 km uitgezet voor auto's en motoren, terwijl de bromfietsers 44 km moeten afleg gen. Het parcours gaat over goede berijdbare wegen. De start vindt om zeven uur plaats bij cafe- reslaurant Zonneheuvel, alwaar ook de finish is. Vijftig jaar apothekers-assistent is een hele tijd. En het is tevens een feit om in de familiekring feestelijk te gedenken. Daarom was bet gisteren feest in het huis aan de Kapelweg, waar de heer F. Let schert woont. Wie vijftig jaar lang een beroep uitoefent zoals de heer Letschert dat heeft gedaan, moet op zo'n dag heel wat handen druk ken. Van degenen die de gouden jubilaris kwamen gelukwensen, noemen wij de heer A, Brester, arts. namens het ziekenhuis „De Lichtenberg", de heer F. J. Her man, directeur van het Alg. Mij. Geslaagd Voor het eindexamen der vier jarige Gemeentelijke Handelsdag school te Amersfoort, slaagden onze plaatsgenoten W. Bosboom, C. Huigen, T. Janssen en H. Steenbeek. Volleybalcompetitie Donderdagavond speelde voor de S.P.S.V.-volleybalcompetitie slechts een wedstrijd: SPSV 1 Marechaussee 2. Uitslag: 30. Sets 15—2, 15—7, 15—1. F. Letschert Ziekenfonds, waarvan de heer Let schert controleur is, overste en mevrouw Rozenboom, de oud-chef van de jubilaris, en tenslotte al de Amersfoortse apothekers. Apothekers-assistenten en zieken fonds employé's zeiden het met bloemen. Van de apothekers kreeg de heer Letschert een leren actetas en een kist fijne sigaren. Uit er kentelijkheid voor de hulp en steun die mevrouw Letschert haar echt genoot steeds gegeven heeft, boden de apothekers haar een grote mand met fruit aan. Aan verwonding overleden De 85-jarige wielrijder K. uit Hoggland, die Woensdagmorgen op de nieuwe Rijksweg bij Hoevelaken door een vrachtauto werd gegrepen, is aan de, opgelopen verwondingen, een zware hersenschudding, bezwe ken. GESLAAGD Aan de Economische Hoge school te Rotterdam slaagde voor het doet, examen- Economie, de oud-stadgenoot, de heer C. Zwa german. [Noteert U even GRAND THEATRE, t/m 2 Juli: ,,'s Nachts langs de weg". Toegang 18 jaar. Zondag'. 1.30, 4, 6.30 en 9u. Ov. dagen: 2.30, 6.30 cn 9 u. Donderdag. 3 Juli. aanvang 8 uur: Hoofdstad Operette voert op „Wenn der weisse Flieder wieder blüht". CITY THEATER: „Tarzan in gevaar". Toegang 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.49 en 9 u. Ov. dagen 2 30, 6.45 en 9 uur. Woensdag. 2 Juli. 2 cn 4 uur: Jeugd film-cyclus: „In dc voetsporen van de Rode Pimpernel". REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag. Hoofdfilm: „Een leven vol muziek". Vooraf: „Cisco Kid in New Mexico". Toegang 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Ver broken geluk". Toegang 14 jaar. Zondag' 2, 4.15, 6.45 en 9 u. Ov. dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrijdag t/m Zondag: „De gesluier de Maya" Toegang 14 jaar Van Maandag t/m Woensdag: „De Blauwe Engel". Toegang 18 jaar. Donderdag: „Marius". Toegang 14 J. Vrijdag: 8 u Zat.: 2 30, 6.45, 9 uur. Zond.: 2. 4.15. 6.45 en 9 u. Ov, dagen: 2.30 en 8 u. Donderdag: 2.30, 6.45 cn 9 uur. CIRCUS BOLTINI, Hooglandseweg. Za. 28 Jüni 20 uur en Zo. 29 Juni 15 u. cn 20. uur. PAVILJOEN BERGHOTEL 30 Juni 20 30 Concert politicmuziekgez. „De Har monie" en Chr. tamb. en pijpercorps .Juliana". GRAND THEATRE. Do. 3 Juli 20 uur .Hoofdstad Operette* „Wenn der 'weisse Flieder wieder bltiht. Het Baken, Utrechtse weg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs, Margo Stein. met-, en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17 00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst. Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen vm Ao Voorn Geopend werk dagen van 10 tot 17 uur. Op Woens dag- cn Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen vsn 14 tot 17 uur OPENBARE LEESZAAL, filiaal Soes terkwartler (Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags: werkdagen van 1012 en 1—4 uur. Zaterdag: 1012 en 1.30—3 uur. Burgerlijke Stand Geboren Cornells, z. v H Th. Kroes en J H. B de Wilde. Robert Christiaan. z v H. N. Heilljgers en W. G ter Braake; Elisabeth Johanna Maria. d. v. J. H te Rielc en S. H M. Geertman: Martinus Jonannes. z. v. L. A. M Mees en M M. Pijpers Getrouwd: A A v d. Vlasakker en A. J E v. Wijk. C Petersen en E. J v. Hoeijen; J Meijer en J Luigjes; M. Dorlcljn en N J. Kleemans: L. M M. v. Aspert en E. Nceter: S. v Heijnsbergen en H A. Hanhart Overleden - Reinier Koller 75 jr wed. v M. v. Valkengoed: Cornells van Spengen. 60 jr.. ecbtg van D v. Veluw. Ondertrouwd B Kocrselman en M. C. Rietveld, H. J Zwan en W. du Pree: D. ae Gans en H Tletema. A. v Loenen cn E ten Hove. A E. Bouwmeester en I. Meester: A. W C. Burggraaf en P Dom burg. E v. Delft en J. B. Rewinkel.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2