Avro-leden ongerust over gestes van topleiding onnen Verzet beg tegen apartheid FILM FOTO ACME Acht-en-twintig oud-Excellenties vonden andere broodwinning Toenemend treinverkeer schept noodtoestand Geallieerden gevangen in Oost-Duitsland? NIEUWE ENGELSE THEE-MELANGE Programmastaf vergadert Zaterdag met bestuur Directeur van zandsteen- fabriek in gelijk gesteld GELEZEN" Zuid-Afrikaanse politie verricht meer dan 130 arrestaties Kinderverlamming in Zuid-Limburg Honderden uren gaan verloren door gesloten overwegen OOK OP DE TENTOONSTELLING „FILM EN FOTO" vandaag geopend Amerikaans soldaat heeft onder druk verklaring getekend HOE NIEUW IS EEN .DEKEN de reinigende wringer l en gewogen .Vrijdag 27 Juni 1952 3 JOHANNESBURG. Op de eerste dag van het lijdelijk ver zet van niet-blanken tegen de apartheidswetten van de rege- ring-Malan heeft de Zuid-Afrikaanse politie meer dan 130 in heemsen en Indiërs gearresteerd. Bij de verschillende onge regeldheden gaven zowel politie als niet-blanken blijk van goede discipline, waardoor niemand gewond werd. In Port- Elizabeth zijn 30 inheemsen gearresteerd wegens overtreding van de apartheidswet bij de spoorwegen. Dit was het eerste incident in de campagne van niet-blanken om deze door hen onrechtvaardig genoemde wet te negeren. Een groep van Inheemsen be trad het station door een voor blanken gereserveerde ingang. De politie wilde hen tegen houden, doch zij drongen zich voorbij de politie en gingen de straat op. ge bruik makend van een voor blan ken gereserveerde brug. Hier wer den de arrestaties uitgevoerd. De inheemsen in de trein juichten de demonstranten toe. Onder de 47 Indiërs en inheem sen, die te Boksburg werden gear resteerd, toen zij zonder verlof de wijk der Indiërs en inheemsen wil den binnentrekken, bevindt zich Nana Sita, voorzitter van het Trans- vaals-Indische congres. Ook werd Donderdag het gewe zen parlementslid, die van de mi nister van Justitie, Swart, het bevel gekregen Had geen vergaderingen (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. Het aantal ge vallen van kinderverlamming in Zuid-Limburg neemt toe. Op het ogenblik zijn daar 85 gevallen van deze ziekte geconstateerd. Het me rendeel der patiëntjes is minder dan vijf jaar oud. Van een epide mie in dat gebied is echter nog geen sprake, zo deelde de hoofd inspectie van de volksgezondheid ons mede, .hoogstens van een be gin van een eventuele epidemie" Maar het is even goed mogelijk, dat de toestand zich binnenkort weer gunstiger zal laten aanzien. Wel heeft de hoofdinspectie de be sturen van koloniehuizen geadvi seerd, geen kinderen uit gebie den waar geen kinderverlamming heerst, op het ogenblik naar Zuid- Limburg te sturen. Prinses Wilhelmina over de geestelijke crisis den haag. Prinses Wilhel- mina heeft vanmiddag via de Wereldomroep zich vooral tot de christelijke kerken gewend met een boodschap, waarin zij o.m. zei, dat de geestelijke crisis, die de we reld doormaakt, alleen met geeste lijke middelen kan worden opgelost. Zij gaf als haar uitdrukkelijke me ning, dat een betere toekomst voor de mensheid alleen kan worden verkregen, als men leeft en handelt zoals Christus het leert. meer bij te wonen en zich uit open bare functies terug te trekken, ge arresteerd, omdat hij aangetroffen werd op een vergadering bij het stadhuis te Kaapstad. PARIJS. Generaal Leclerc, die in 1947 bij een vliegtuigongeval in Algeriè om het leven kwam, is door de Franse Nationale Vergade ring met algemene stemmen pos- thuum tot „Maarschalk van Frank rijk" bevorderd. Advertentie (I M.) ANWB RICHT ZICH TOT MINISTER: DEN HAAG. Door het steeds drukker wordende treinverkeer onder vindt het wegverkeer in toenemende mate ernstige stagnatie. De ANWB heeft dit algemene probleem opnieuw aan de orde gesteld in een brief aan de minister. De Spoorwegen willen nl. van de halfuurdienst Amster damDen HaagRotterdam een kwartierdienst maken. De ANWB zegt dat er nu reeds in verschillende plaatsen sprake Is van een noodtoestand. De Bond acht het dringend gewenst, dat Rijk en NS aan een aantal ge meenten subsidie verlenen voor tunnelbouw op korte termijn. In Rotterdam, Den Haag, Haar lem en Amsterdam is de spoorbaan omhoog gebracht en zijn spoorweg tunnels aangelegd. In Leiden wor den momenteel met hetzelfde doel kostbare werken uitgevoerd doch op tal van andere punten, bij wegkrui- singen in de verbinding Amsterdam Rotterdam worden de bomen vele keren per dag gesloten. In Delft heeft de ANWB reeds in Februari 1950 geconstateerd, dat in 14 uur tijds ruim 2000 voertuigen en ruim 26000 voetgangers en wielrijders pas seerden. waarvan resp. 24 procent en 23 procent door gesloten bomen werd opgehouden. De totale slui tingsuur van de spoorbomen be droeg 43 pet. van de waarnemings periode. Opzienbarende cijfers gaf ook de telling in Schiedam. De overweg SchiedamOverschie bleek in 24 uur een aantal van 1900 mo torvoertuigen te moeten verwerken en 6400 wielrijders en voetgangers. (Advertentie l.M.) Weelde aan kunstzinnige voorwerpen bijeen (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een weelde aan kunstzinnige, wetenschappelijke en technische voorwerpen zijn bijeen gebracht in de grote tentoonstelling „Film en foto", die prins Bernhard vanmiddag in het RAI-gebouw heeft geopend. Het bestuur heeft er naar ge streefd alleen het beste te expose ren. Daarom zijn slechts 28 stand houders toegelaten, die dan ook het uiterste hebben gedaan om deze ex positie tot iets heel bijzonders te maken. Er zijn 300 prachtige foto's van zeer groot formaat te zien waaronder verrassend fraaie kleu renfoto's er is een bioscoopzaal tje. waar ongeveer 70 personen te gelijk gratis filmvertoningen kun nen bijwonen. Verder hangen er de bekroonde foto's, waarmee amateurs negen maanden lang dongen naar prijzen in een foto-wedstrijd. Ook een electronen-microscoop is er te zien. Een speciale afdeling is ingericht voor medische films, waarvoor ze ker artsen zich sterk zullen inte resseren. Belgische jager gedood Rijkspolitie-mannen ontslagen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De beide rijks politiemannen, opperwachtmeester Van de Zalm en wachtmeester Leer- veld, die een rol hebben gespeeld in het drama aan de Nederlands- Belgische grens, waar in Augustus 1950 de Belgische jager J. Beyens werd doorgeschoten, zijn ontslagen door de algemeen inspecteur van de rijkspolitie te Den Haag wegens ongeschiktheid. De weduwe van de doodgescho ten jager Beyens zal een schadever goeding ontvangen van ongeveer 830.000 francs. Hier moesten resp. 44 pet. en 50 pet korter of langere tijd voor gesloten bomen wachten. Overigens, zo schrijft de ANWB. gelden dezelfde moeilijkheden nog voor een twintigtal andere overwe gen in de lijn Amsterdam—Rotter dam. De verkeersafwikkeling biedt overal grote zorgen, dat vrijwel alle overwegen gelegen zijn op punten, waar voor het wachtende verkeer ten enen male onvoldoende opstel gelegenheid is. Ditwijls gebeurt het, dat de over weg alweer gesloten is, voor het wachtende verkeer is verwerkt. In dien de spoorwegfrequentie op dit traject zal worden verdubbeld, dan zal de situatie zo worden, dat de overwegen vrijwel doorlopend afge sloten zouden zijn. Peru niet naar O.S. LIMA. Peru, dat voor de Olympische Spelen op verscheide ne takken van sport had ingeschre ven, heeft ter elfder ure besloten geen vertegenwoordigers naar Hel sinki te zenden. DIT ZIJN de PvdA-leden C. W. van Wingerden, J. Bommer en C. Egas (v.l.n.r.), die nog kans heb ben lid van de Tweede Kamer te worden. Zij moeten nl. met tien van hun partijgenoten loten voor het bezetten van zes zetels. BERLIJN. De Amerikaanse soldaat Schulz heeft voor een Ameri kaanse krijgsraad verklaard, dat htf en andere geallieerde gevangenen gedurende hun gevangenschap in Potsdam waren afgeranseld door Sowjet- wachten. Hij en nog twee Amerikaanse soldaten overschreden in Decem ber van het vorige Jaar de sectorgrens en werden aangehouden door leden van de Volkspolitie. Schulz wordt door de Amerikaanse autoriteiten onder meer beschuldigd van desertie en roof. Hij zeide onschuldig te zijn. De Britse soldaat Blakeley heeft i politiek asyl hadden verzocht. Schulz acht maanden in Oost-Duitsland doorgebracht. Hij verklaarde door Oost-Duitse politie aan Sowjet-offl- eieren overgeleverd te zijn. Na vier maanden in Potsdam gevangen ge houden te zijn werd hij overge bracht naar Bautzen, bij de Tsjecho- Slowaakse grens, waar hij te werk werd gesteld, tezamen met ongeveer dertig andere geallieerde gevan genen, die gedwongen werk moeten verrichten. Tenslotte gelukte het hem om te ontsnappen In Potsdam hadden met hem tenminste nog zes onderdanen van westelijke mogend heden gevangen gezeten. Indertijd maakten de Britse mili taire autoriteiten melding van een bericht van Tass, volgens hetwelk Blakeley en een zekere Hartley om verklaarde onder druk een verkla ring te hebben getekend, volgens welke hij om politiek asyl in de Sowjet-zone verzocht. Hij werd door de krijgsraad veroordeeld tot vijf jaar dwangarbeid en ontslag uit de gewapende dienst. (Advertentie M.) Een deken is evc als hij aanvoelt en er uitziet. Het doet er niet toe, hoelang geleden U hem gekocht hebt. Als hij nog steeds zacht, don zig en warm is, is het een nieuwe de ken. Als U Uw dekensen alles wat U wastjarenlang nieuw en fleurig wilt houden, dan is hier het middel: ACME, de reinigende wringer. Het geheim schuilt in de kundig gevormde combinatie van drvkver- dtling en drukrrutmg ACME drukver- deling werkt over de gehele lengte van de verende rubber rollen en zo wringt :i-- a dunne deleo wasgoed even goed als dikke; daarbij worden, met het overtollige water, ook achtergebleven vuildeclrjes uit hel goed gedreven. En door ACME'» nieuwe 3-punu drukmeter wordt de wringer niet meer op goed geluk ingesteld. Allesvan een slabbetje tot een deken krijgt nauwkeurig de juiste druk, passend bij gewicht en weefsel. Zelfs de teerste vezel» zijn veilig. De hele waszijde, ka toen, linnen, wol—komt er fleuriger, schoner uit en gaat een langer leven tegemoet. wordt gebruikt in millinenen huizen, overal ter wereld «ent WRINGERS li NUT EO, OAVIO STREET, 0usq0w, s.l, scotland r, tiftnjgm bij all' l«i< AanJ'lea'l in ijttranrm Auij'if uiih/ki artikiltn Advertentie l.M.) heeft groot succes Thee van het pittige Engelse karakter werd in Nederland nog weinig gedronken. De voor naamste reden was wel de kostbaarheid van deze speciale theesoorten. Nu Douwe Egberts echter voor 76 ct. per pakje '11 heer lijke Engelse melange brengt (Pickwick thee met groen etiket), wordt deze terstond alom gevraagd en gedronken. Het blijkt dat velen iets voelen voor de Engelse smaak. Het nieuwe pakje Douwe Egberts PICKWICK THEE is in minder dan geen tijd aan het populair worden! De nieuwe PICKWICK THEE - de fijne Engelse me lange - is thans alom ver krijgbaar. Neem eens de proef met deze bijzonder krachtige, zeer rijk afschenkende thee van DOUWE EGBERTSI (Van onze radio-medewerker) HILVERSUM. Dat het publiek de capriolen van de AVRO allang niet meer kan volgen behoeft geen verwondering te baren. Deze omroepvereniging is de laatste jaren té veel „in het nieuws" en geeft zich over aan té veel zwenkingen in haar beleid, dan dat men haar gangen nog kan overzien. Limburgse cabaret-actie voor „Anjerfonds" KERKRADE. Prins Bernhard heeft Donderdag in een der zalen van kasteel Hoensbroek door lo ting vastgesteld, in welke volgorde zestien Limburgse gemeenten zul len deelnemen aan een cabaret actie ten bate van het „Anjer fonds". Venray opent de campag ne op 4 September. Zelfs in de kring van haar dage lijkse medewerkers verliest men de kijk op de lijn in een leiding, welke figuren van plaats doet verwisse len alsof het een spelletje is. Een directeur, tevens pionier van het ge hele Nederlandse omroepwezen. wordt naar de achtergrond gedron gen. Een dagelijks bestuur, dat ja renlang de directeur grote macht gaf, kiest een college van gedele geerden, dat iedere daad van prac- tisch omroepbeleid der Avro dic teert, en zelfs bij oekase aan de di recteur ter uitvoering voorlegt. Di rigenten, musici, hoofden van programmadiensten gaan het toneel op en af. Een onderdirecteur wordt, na twintig dienstjaren, waarin men hem eerst met gejubel uit een an dere baan heeft teruggehaald, ploi seling in de uitoefening van zijn functie geschorst en blijft maan denlang, met behoud van salaris, gedwongen thuis zitten. Geen wol. der. dat talrijke Avro-ieden ophel dering noodzakelijk achten. De directeur verdween verleden maand naar Amerika, voor een oe- zoek aan een congres en voor een studiereis langs de Amerikaanse omroepstudio's. Tijdens zijn afwe zigheid ging het college van gede legeerden door besluiten te nemen en handelingen te verrichten, die in vroegere tijden tot de competentie van de directeur behoorden, en waarvan hij, dit symboliserend, ken nelijk de handen aftrekt. Zo hoog is de onrust in de Avro gestegen, dat de huidige vierkop pige leiding het nuttig heeft geachi voor Zaterdag a.s. de programma staf uit te nodigen, in een bijeen komst met het algemeen bestuur vrijuit vragen te stellen over voor hen duistere punten. Of hiervan druk gebruik zal wor den gemaakt, moet worden afge wacht. Wie zijn oor te luisteren legt verneemt, dat vele leden van de Avro-staf zich voelen als korrels tussen de steen der (voorlopig in retraite gegane) directie en de steen van het viermanschap, dat de direc tionele bevoegdheden overnam. Hoe krijgen nu de gewone Avro- leden hun voorlichting over wat gaande is? Men moet zeggen, dat hun dit niet gemakkelijk wordt ge maakt. De jaarvergadering, welke aan gewone leden toch al weinig kansen biedt zich direct tot het bestuur te richten, is op Zaterdag 5 Juli a.s. uitgeschreven. Men heeft hiervoor echter een ver uit het centrum des lands liggende plaats gekozen: Maastricht. Een reis daar heen is geen kleinigheid. Niet geslaagde keuze Bovendien is Maastricht, als hoofd stad van een overwegend rooms- katholieke provincie, niet bepaald de plaats in welker nabijheid veel Avro-leden wonen. Men acht deze keuze dan ook weinig geslaagd, juist in het jaar. waarin naar nor male maatstaven van verenigings democratie, zeer veel afhangt van de jaarvergadering, waarin de voor zitter reglementair aftreedt maar weer herkiesbaar is. Dat er, tengevolge van hun onwe tendheid, onder Avro-leden onrust heerst, wordt bewezen door een bijeenkomst van enkele leden met hun gewestelijk bestuur, gehouden in een Oostelijke provincie. Naar deze bijeenkomst was ook getogen de voorzitter van de Avro, tevens de belangrijkste man in het „vier manschap". Er werd op vragen o.m. over de positie van de direc teur, zodanig geantwoord, dat de verontruste leden uit de Oostelijke provincie, willen zij uitsluitsel krij gen, toch naar de verre jaarverga dering van 5 Juli zullen moeten gaan. (Van onze parlementaire redacteur) Nu het kabinet-Drees, naar aanleiding van de verkiezingen zijn ontslag heeft gevraagd en het wel zeker is, dat een aantal ministers niet in het nieuwe kabinet zal terugkeren kan men zich afvragen wat voor functies zij zullen gaan bekleden. Het verwerven van een nieuwe broodwinning is voor oud-ministers niet altijd zo eenvoudig als het soms lijkt. Wij hebben dit eens nagegaan ten aanzien van de ministers, die tra den uit de naoorlogse kabinetten, welke aan het huidige ministerie voorafgingen. Deze kabinetten- Schermcrhorn, Beel en Dr<jes-van Schalk leverden 28 oud-ministers op. Van hen zijn er inmiddels vier overleden nl. prof. Van der Leeuw, minister van O. K. en W. in 1945-'46, de ministers van Oorlog en Econo mische Zaken uit het kabinet-Beel, de heren Fievez en Huysmans en mr v. Maarseveen Senatoren Merkwaardig dat van de overige 24 oua-ministers er niet één in de Tweede Kamer zit. Voorzover zij nog een vooraanstaande plaats in ons politieke leven innemen en dat is lang niet met allemaal het geval doen zij dat daarbuiten b.v als nevenfunctie in de Eerste Ka mer. In de Senaat zitten vijf van deze oud-ministers. Mr Jonkman, minister van Overzeese Gebiedsde len van 1946-'48, is thans voorzitter van dit college, prof. Schermerhorn, onze eerste na-oorlogse premier, ze telt hier ook. Hij is adviseur van de KLM en directeur van het Interna tionaal Opleidingscentrum voor de Luchtkartering in Delft geworden. De minister van Justitie uit zijn kabinet, mr Kolfschoten, treedt voor de KVP als senator op. Deze is bur gemeester van Eindhoven. In dezelf de fractie zitten nog twee andere oud-ministers uit de na-oorlogse ja ren, nL mr Witteman minister van Binnenlandse Zaken in het ka binet-Beel - thans advocaat en voor zitter van de Kunstraad en de eerste minister van Justitie in het ministerie Drees-v.Schaik, die na dien benoemd werd tot president van het Gerechtshof in Den Bosch, mr Wijers. De formateur vice-voorzitter van het laatstgenoemde kabinet mr. van Schaik is naar de Raad van State gegaan. Hij trof daar zijn reeds eer der afgetreden collega van oorlog, mr Schokking aan. Ook in de we tenschap vonden twee oud-minis ters een nieuwe arbeidstaak, nl. prof. Logemann de eerste na oorlogse minister van Overzeese Gebiedsdelen, thans hoogleraar in Leiden en de minister van O. K. en W. uit 1946-'48. Gielen die een pro fessoraat in Nijmegen vervult. In onze buitenlandse dienst vindt men alle oud-ministers, die na de oorlog op het Plein zetelden terug. Mr. v. Kleffens vertegenwoordigt ons land in Portugal, mr v. Royen in de V.S. en baron Van Boetzelaer v Oosterhout in Parijs. Onze hui dige minister van Buitenlandse Za ken mr Stikker lijkt dus wel haast voorbestemd voor de vacante post in Londen. In rijksdienst In rijksdienst bevindt zich nog mr Struycken, korte tijd minister van Justitie in het kabinet Drees-van Schaik. Hij werd gouverneur in de Nederlandse Antillen. Mr Sassen, die in ditzelfde ministerie wat lan ger het departement van Overzeese Gebiedsdelen beheerde, werd oa. lid van de Centrale Raad van Be roep te Utrecht. Hun beider collega van Verkeer, mr Spitzen, keerde te rug naar zijn oude betrekking. Hij is secretaris-generaal op hetzelfde departement waar hij eens minister was. Op een vroegere positie kwam ook de heer Neher, in een eerder kabinet minister van Wederopbouw, terug. Hij is opnieuw directeur-ge neraal der PTT. Voor de heer Göt- zen is er ogenschijnlijk evenmin veel veranderd. Deze is nu staats secretaris, waar hij in de twee voor laatste kabinetten minister zonder portefeuille was nl. op Uniezaken en Overzeese rijksdelen. De eerste na-oorlogse minister van Wederopbouw, dr Ringers, kan men tegenwoordig in de kring van het Koninklijk Instituut van Inge nieurs en in de binnenscheepvaart ontmoeten In het bedrijfsleven vonden zijn aanvankelijke ambtge noten van Oorlog en van Verkeer en Energie in 1945-'46, mr Meynen en v. Schaik, een nieuwe taak bij de AKU. Zijn oud-collega eerst in '45 voor Economische Zaken, la ter van Verkeer (in het kabinet- Beel) ir H. Vos, trad toe tot de directie van de Centrale Algemene Verzekeringsmaatschappij en Ar beidersdeposito Bank in Den Haag. Hun beider collega van Marine in het kabinet-Beel, v Schagen van Leeuwen ging naar Hazemeyer's fa briek van signaalapparaten in Hen gelo. Mr s'Jacob ten slotte, die wel héél kort minister van Oorlog in het kabinet-Drees-v Schaik was. treedt op o.a. als adviseur van Caltex. Gerechtshof vernietigde besluiten van aandeelhouders-vergadering AMSTERDAM. De op het ogenblik geschorste directeur van de Kalk zandsteenfabrieken te Hillegom, die enige keren gearresteerd is geweest onder verdenking van fraude, is in hoger beroep in het gelijk gesteld met betrekking tot een intern geschil in deze onderneming. Volgens een uit spraak der Haarlemse rechtbank in een door een aantal aandeelhouders aanhangig gemaakt kort geding, mocht hü een buitengewone aandeel houdersvergadering niet betreden. Dit vonnis is nu vernietigd en tevens heeft het Hof bepaald, dat de in die vergadering genomen besluiten niet rechtsgeldig zijn. Tot deze besluiten behoren schor sing van de toenmalige raad van be heer, waarvan de directeur voorzit ter was, en de benoeming van een nieuwe raad van beheer. Het con- flicht loopt over de meerderheid der aandelen, welke aan een assurantie maatschappij in onderpand zijn ge geven voor een lening. De directeur wilde deze lening aflossen uit de liquide middelen van de onderne ming en uit het pensioenfonds, dat nog uitsluitend bestond uit stortin gen van de onderneming zelf. In 1949 keurde de raad van beheer zijn voorstel met algemene stemmen goed, doch toen een der leden af trad, beschuldigde hij de directeur, dat hij zijn medeleden had misleid en dat hij geld van de onderneming en van het pensioenfonds had ver duisterd. Hierop volgden een politie- ïnval in de fabriek en de gerucht makende arrestaties. De minderheid van de aandeel houders schreef een buitengewone algemene aandeelhoudersvergadering uit, waar echter de directeur op grond van de uitspraak over het tevoren aanhangig gemaakte korte geding niet mocht komen, omdat zijn aandelen zich ter griffie bevon den. Hij mocht hier niet verschijnen op straffe van een dwangsom van 100 000. De tegenpartij heeft 28 dagen tijd om van het vonnis van het Hof in cassatie te gaan. ^/vwvwvvwv/vww/ww THEUN DE VRIES, een onzer grootste proza-auteurs. heeft het voornemen een serie romans „De fuga van de tijd" te schrijven, waarin hij een beeld wil oproepen van de belangrijkste sociale, geestelijke, economische en politieke verschijnselen van deze eeuw ln hun relatie tot de Nederlandse mens. De verbindingslijnen tussen de verschil lende romans, die overigens alle een op zichzelf staand gellcel zullen vormen, volgen de levensloop van een kunste naar in zijn contact met de maat schappij. Het eerste deel dezer reeks „Anna Casparlt, of Het M elm wee", 9,50, is thans verschenen bij Van Loghem Slatcrus Uitgeversmaatschappij te Arn hem. Hoofdfiguur hierin is een Jong meisje, dat zich los tracht te maken uit haar benauwende omgeving om zan geres te kunnen worden. Die omgeving is die van de gegoede burgerij van een Friese havenplaats Waddingen (kenne lijk doelt Dc Vries hier op Harllngen) die aan het eind van dc vorige eeuw in verval raakte door de ondergang van de zeilvaart als gevolg van de. daar niet als werkelijkheid aanvaarde, opkomst van de stoomvaart. De maotschappelljke situatie stelt dit meisje voor proble men. waarop ze nog geen ander ant woord heeft, dan een onbestemd helm wee naar een komende betere tijd. Die vrouwenfiguur heeft De Vries heel mooi. aandoenlijk soms en uiterst scherp getekend en haar ln het knap ge schetste historische rrrillcu omringd met tal van prachtige figuren, die alle een facet te zien geven van de ondergang. Het is een roman van tragische hunke ring tegenover onbegrepen, niet te ke ren verval, sterk gecomponeerd en ge schreven met een bijzondere suggestieve kracht. Men ondergaat dit werk ge boeid. onder de ban ook van de bevlo genheid van een groot talent.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3