GELD Kleuteronderwijs in vier jaar enorm verbeterd Amersfoorts Raad gaat vergaderen Gemeentebestuur acht bouw streekziekenhuis nodig REGENJASSEN ONDERWIJS IN AMERSFOORT III De Lichtenbergdient plannen in Gemeente voetbalt tegen Amersfoortse Pers HUIB HOLSTEYN KANTOORBEDIENDE (Vrl.) esn ervaren instrumentmaker VROOMiDREESMAlVM OPZIENBAREND BEZOEK! Zeventig procent der kleuters gaat thans naar school Watersportcentrum aan Eemmond Dr. A. Höiveler ELECTRISCHE KLOKKEN f39.75 Morgen Vacantie aanbieding No. 2 nu 49.75 Koninklijke/Shell-Laboratorium, A'dam FUTISIE CDiUUEIiSE utrechtsestkaat FIRMA PETO Vrijdag 27 Juni 1952 (Van een medewerker) Er is voor het kleuteronderwijs geen leerplicht. Afgezien van de wense lijkheid om daartoe te geraken (er wordt zeer verschillend over gedacht), zou het bestaan van deze leerplicht op dit moment een absurditeit zijn, om de doodeenvoudige reden, dat Nederland noch de outillage (gebouwen), noch de leerkrachten bezit, die het mogelijk zouden maken elke kleuter dit onderwijs te verstrekken. Bovendien is de aangelegenheid niet eens bij de wet geregeld, maar zijn bet de schoolverenigingen en de gemeentebestu ren, die dit voorbereidend onderwijs vorm trachten te geven. Subsidiëring door de gemeente Hoe staat het thans met het Amersfoortse kleuteronderwijs? Wij moeten beginnen met vreug devol te constateren, dat, sinds hel rapport Welling werd uitgebracht (dus vóór vier jaren) een enorme verbetering is ingetreden. Bedroeg het aantal leerlingen toen 1452, thans is dit gestegen tot 2223! Een aanmerkelijke toename, waarbij echter geconstateerd moet wor den, dat nog 1274 kleuters mo menteel van voor hen geëigend onderwijs verstoken zijn, d.i. ruim 30 procent van het totaal. Deze 2223 leerlingen zijn over de volgende groepen verdeeld: Neutrale kleuterscholen: 766 Prot. Chr. kleuterscholen: 647 R. K. kleuterscholen: 810 Relatief, zowel als absoluut blijkt uit deze cijfers, dat de deelname aan het kleuteronderwijs bij de Katholieken het grootst is, wat stel lig zal samenhangen met de belang stelling welke men in die kringen steeds voor dit onderwijs had en de mogelijkheid om het te geven (de zusters!). Voorbereiding L.O. Kleuteronderwijs wordt ook wel aangeduid met de naam: voorberei dend lager onderwijs. Misschien kan er misvatting ontstaan door deze laatste benaming, daar het kleuter onderwijs wel degelijk een zelf standige functie in de opvoering vervult: niettemin moet men zijn betekenis t.a.v. het gewoon lager onderwijs niet onderschatten. Het is daarom van belang de cijfers te ge ven welke hierop thans betrekking hebben. Per 1 September 1952 zullen tot de scholen voor gewoon L.O. in Amersfoort worden toegelaten 1420 1.1. Van dit aantal hebben 1081 wel en 339 geen kleuteronderwijs geno ten, d.i. pl.m. 24 pet. van het totaal. De voorkeur der R.K.'n voor 't kleuteronderwijs blijkt ook hier duidelijk, wanneer we de situatie bij hen vergelijken met die bij de N.H. bevoegdheid personeel, geneeskun dig onderzoek, medisch schooltoe zicht, enz. De verordening bevat verder be palingen Lz. schoolgeld, salarissen, rechtspositie, enz. Deze verordening zal eens in de geschiedenis van Amersfoorts kleu- tei-ondervvijs een belangrijk stuk blijken te zijn. Per leerling draagt de gemeente kas thans T 70.— per jaar bu en daarmede staat onze stad in de eerste rij van gemeenten, die hun kleuteronderwijs behoorlijk regelen. Vele wensen Toch blijft er nog veel te wensen over. Het is in het bijzonder de huisvesting, welke zorgen baart. De gebouwenkwestie zal altijd een moeilijk probleem zijn in het kleu teronderwijs, in deze tijd van ge- R.K. N.H. Toe te laten 1.1. per 1 Sept. '52 498 514 Kleuteronderwijs genoten 422 351 Geen kleuteronderwijs genoten 76 157 Percentage, zonder kleuteronderwijs 15 30 Hoe staat het thans met de leer- lingenschaal? Het rapport-Welling heeft daarover een somber beeld opgehangen, dat in ons vorige arti kel aan u werd getoond. Geconstateerd kan worden, dat er thans geen klassen zijn, welke meer dan 45 leerlingen bevatten. De gemiddelde aantallen per klasse bedragen: Vereniging voor Kleuteronder wijs (neutraal): 40 Kleuterschool van Marnixlaan (neutraal) 34 Chr. Kleuterscholen: 38 R.K. Kleuterscholen: 43 Schoolver. Pallas Athene (neutraal): 32 Amersf. Schoolver. (neutraal):.. 28 Een verblijdende vooruitgang bij vier jaren geleden. Ook het aantal niet-bevoegde leerkrachten nam sterk ai en in totaal zijn er 57 kleu terklassen nog slechts vijf leerkrach ten, die niet bevoegd zijn. Overi gens zijn er dat nog vijf teveel. Opleiding Amersfoort telt thans drie inrich- Watervoorziening van Liendertse-en Lageweg Het ligt in de bedoeling op korte termijn over te gaan tot de aanleg van waterleidingen aan Liendert- seweg en Lageweg. Zulks geschiedt naar aanleiding van een verzoek van buurtbewoners in de buurt schap Liendert om ten behoeve van de brandbeveiliging een brandput te slaan. Een onderzoek wees uit dat de aanleg van waterleiding doeltref fender geacht moest worden De Groenesteeg en de Koedijkenveg kunnen in verband met de zeer ver spreide bebouwing, niet voor aan sluiting in aanmerking komen Voor de Koedijkerweg geldt nog meer dc overweging, dat een grenswijziging met Hoevelaken op handen is. Het gehele karwei komt op onge veer 35 mille. De kosten zullen ge deeltelijk gedekt worden door een badrag uit bedrijfswinst (water leiding) van 1951. Woning bij asyl voor dieren Binnen afzienbare tijd zal bij het gereedgekomen dierenasyl aan de Laan 1914 een woning worden ge bouwd ten behoeve van de verzor ger der dieren. Het gemeentebestuur van Amers foort verleent bij het bouwen van deze woning medewerking. Een voorstel daartoe komt in de raads vergadering van 1 Juli a.s. ter sprake. B. en W achten het bouwen van deze woning door de stichting „Cen trale Woningzorg" gewenst. Gezellig aan 't toerfc tingen voor de opleiding voor frö belonderwijzeressen (Akte A). t.w. een R.K., een Prot. Chr. en een neutrale. De laatste is gevestigd in de Kweekschool voor Onderwijzers. De Mij. tot Nut van 't Algemeen heeft bij de totstandkoming uitste kend werk verricht. De gemeente geeft aan deze opleidingsscholen in totaal een subsidie van 6000. per jaar. Subsidies Zeer belangrijk zijn de bedragen, welke Amersfoort uitkeert voor subsidie aan kleuterscholen. De verordening, welke deze sub sidie regelt, is door de raad vastge steld op 31 Januari 1950 en blijkt zeer zegenrijk te werken. Zij doet dat door behoorlijk onderwijs finan cieel mpgelijk te maken, maar ook door waarborgen te eisen. Zij eist waarborgen i.z. inrichting der scho len, lestijden, werkplan, toelating, bouwennood. spreekt dit feit alleen maar duidelijker. Men bedenke wel, dat zo ergens, hier een verstandige spreiding van niet te grote schoolgebouwen over de gehele stad noodzakelijk is. Daar aan zijn wij nog lang niet toe. Komt er binnenkort een rijksre geling tot stand, die per leerling een rijkssubsidie van 40 waar borgt. dan bestaat er voor de ge meente de mogelijkheid een deel van haar dan niet meer geheel noodzakelijke bijdrage te storten in een fonds, bestemd voor de bouw van kleuterscholen. Er is, naar onze mening, een re delijke kans. dat Amersfoort binnen afzienbare tijd een zeer bevredigen de regeling van het kleuteronder wijs zal hebben. Dat het daarbij dan eerder aan dit doel komt. dan menig andere Nederlandse stad, zal het te danken hebben aan de progressieve wijze, waarop dit vraagstuk in de laatste jaren is aangepakt. De Raad van Amersfoort komt Dins dag 1 Juli des avonds om zeven uur in openbare vergadering bijeen. Er moet een lijvige agenda worden doorgewerkt. In behandeling komen: 1. Notulen van de op 29 April 1952 en 20 Mei 1952 gehouden vergaderingen 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Voorstel tot het in beginsel garan deren van de rente en aflossing van de door de stichting ,,de Lichtenberg zie kenhuis" te sluiten geldlening voor de financiering van de bouw van een streekziekenhuis. 4 Voorstel om machtiging te verle nen tot afwijking van de eisen, gesteld ln de artikelen 2 en 3 van de „Veror dening. betreffende het verlenen van drankvergunningen en verloven A in de gemeente Amersfoort", ten aanzien van de benedenvoorlocaliteit van het perceel Groenmarkt 5. 5. Voorstel van de commissie voor de strafverordeningen tot vaststelling van een „Verordening tot wijziging van de bouwverordening voor de gemeente Amersfoort". 6. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen P. Reljnders te Schiedam. 7. Voorstel om te bepalen, dat de her ziening van het plan van uitbreiding „Stad-Noord" wordt voorbereid. 8. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor wegenaanleg in het Kruis- kampkwartier (complex II/. 9. Voorstel Inzake de watervoorzie ning van de Llendertseweg en de Lageweg. 10. Voorstel tot het bouwen van een serre tegen de achtergevel van het per ceel Narcisstraat 82 en het verlenen van een crediet voor de bouw. 11. Voorstel Inzake de besteding van de bedrijfswinsten over 1951 van de gas fabriek en het waterleidingbedrijf. 12. Voorstel tot het verlenen van de voor de bouw van een woning nabij het dierenasyl van de Nederlandse ver eniging tot bescherming van dieren, afdeling Amersfoort, benodigde credle- ten en tot het ondershands opdragen van de bouw van die woning aan de stichting „Centrale Woningzorg". 13. Voorstel tot het verlenen van voorschotten aan de stichting ..Centrale Woningzorg" voor de bouw van 144 wo ningen en 20 garages In het Leusder- kwartier. 14. Voorstel tot het verlenen van de voor de bouw van 108 woningen aan dc Knpelwcg benodigde credietcn (be handeling Is uitgesteld tot vergadering van 29 Juli a.s.) 15. Voorster tot het aangaan van een overeenkomst met de straat der Ne derlanden inzake het beschikbaarstcl- len van een gebouw ten behoeve van de hulsvesting van het garnizoensbureau 16. Voorstel tot vaststelling van de kostprijsberekening per I Januari 1951 voor de gronden, behorende tot het grondbedrijf. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met mr C. Cohen Tervaert betreffende bouwter reinen. gelegen aan de Anna Paulow- nolaan. 18 Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 31 October 1950, nr 683, inzake verkoop van vijf percelen bouwterrein, gelegen nabij de Kapel- weg. aan C. J. Schouten. 19. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel weiland, gelegen aan de mond van de Eem onder de gemeen te Eemnes. aan W. de Jong. 20. Voorstel tot aankoop van de per celen Westsingel 37 en 38 van J. H. van Noort. 21. Voorstel tot aankoop van een strook grond, gelegen aan do Woestij- gerweg. van W. en J Hellegers. 22. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond, gelegen nabij de Lcusder- weg. van mevr. de wed. S. E. Kortes- Vredeling. 23. Voorstel tot aankoop van een strook grond, gelegen nabij dc Leus- derweg. van J. G. Overeem. 24. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond, gelegen nabij het Monni kenpad. van D. Vos 25. Voorstel tot aankoop van perce len grond, gelegen aan en nabij de Liendcrtseweg, van L. van Willlgen- burg. 26. Voorstel tot aankoop van de per celen Lageweg 10, 12, 14 en 16 van H F. van de Stadt. 27. Voorstel tot aankoop van twee stroken grond, gelegen aan en nabij de Llendertseweg. van E Denos. 28. Voorstel tot verkoop van een per ceel bouwterrein, gelegen aan de Utrcchtseweg. aan K. Schimmel. 29. Voorstel tol verkoop van een per ceel bouwterrein, gelegen aan de Em- malaan. aan W. Trinks. 30. Voorstel tot verkoop van een per ceel industrieterrein, gelegen nabij de Woestljgerweg. aan W. en J. Heilljgers. 31. Voorstel tot verkoop van twee per celen bouwterrein, gelegen aan de mr Th Heemskerklaan. aan E. F. Govaert. 32. Voorstel tot verkoop van drie percelen bouwterrein, gelegen aan de Hooglandseweg. aan H Kamerbeek. 33 Voorstel tot verkoop van een per ceel bouwterrein gelegen aan de J. P. Heijelaan. aan mevr. de wed. A C. Hijmans 34. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van het bedrag der werkelijke uit gaven over het jaar 1951 voor het open baar buitengewoon lager onderwijs. 35. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van het bedrag der werkelijke uit gaven over het Jaar 1951 voor het open baar lager onderwijs. 36. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor herstel van het dak van de L. Wellingschool 37. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 825.000. 38. Voorstel tot vaststelling van een „Verordening tot wijziging van de sub sidie-verordening bijzonder kleuteron derwijs". 39. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het aanschaffen en plaat sen van twee verwarmingsketels ten behoeve van de dr M. van der Hoeve- school 40. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van leer middelen voor dc te openen tweede eerste klassen aan de Willem de Zwij- gerschool en de L. Wellingschool. 41. Voorstel inzake de bouw van een vierde zcsklasslge openbare school in het Soesterkwarticr. 42. Voorstel inzake het aanbrengen van een afvoerinstallatie voor ongebo ren mestbij het openbaar slachthuis. 43. Voorstel tot vaststelling van een „Verordening tot regeling van het van gemeentewege in bruikleen verstrek ken van boeken en leermiddelen aan leerlingen van het gemeentelijke gym nasium. de gemeentelijke middelbare handelsdagschool en de gemeentelijke handelsavondschool". 44 Voorstel tot het verstrekken van een renteloos voorschot in plaats van een bijdrage fonds perdu aan de stichting „Amersfoortse academie van beeldende kunsten". 45. Voorstel tot het toekennen van een vacantietoeslag over het jaar 1952 aan het gemeentepersoneel. 46. Voorstel tot vaststelling van een „Uhkerlngsverordening". 47. Voorstellen tot wijziging van de gemeentebegrotingen voor de dienstja ren 1951 en 1952. 48. Voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Joost van den Vondelschool. 49. Voordracht ter benoeming van een hoofd aan de Van der Palmschool 50. Voorstel tot benoeming van een leraar ln de wiskunde in vaste dienst en van een leraar in de klassieke talen en ln dc Nederlandse taal en geschie denis in tijdelijke dienst aan het Johan van Oldenbarneveltgymnasium. 51. Voordrachten ter benoeming van enige regenten en regentessen van het burgerweeshuis. 52. Voorstel inzake benoeming van een gedelegeerde van de gemeente in de besturen van de bijzondere scholen voor nijverheidsonderwijs. 53. Voorstel inzake benoeming van een lid van het bestuur van de „Stich ting ter bevordering van de sehool- tandverzorging in de gemeente Amers foort". 54. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 2.000.000.—, Ten Westen van de Eemmond on der de gemeente Eemnes wenst de heer W. de Jong te Amsterdam een watersportcentrum te stichten en te exploiteren. De initiatiefnemer wenst de be schikking te verkrijgen over een perceel grond groot ongeveer 1.07.75 ha. Op dit terrein is een jachthaven geprojecteerd, waarvoor reeds ver- iunning van Ged. Staten van Jtrecht is verkregen. Tevens zal op dit terrein een werf, loods en theehuis gebouwd worden. De grond kan de exploitant in erfpacht verkrijgen van de gemeen te Amersfoort Ook de gronden ten Noorden en ten Westen van ge noemd perceel wenst de heer De Jong mettertijd in erfpacht te ver krijgen. Hij wil daar bungalows plaatsen. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen, mede om het veelvuldig bezoek aan dit terrein door toezicht in goede banen de leiden. B. en W. stellen de Raad voor tot gedelegeerde van de gemeente in de besturen van de bijzondere scholen voor nijverheidsonderwijs te Amersfoort te herbenoemen wet houder mr. F. C. A. Eenhorst. ?5 Het is overbekend dat het ziekenhuiswezen te Amersfoort dringend uit breiding behoeft. Zowel bU ..de Lichtenberg ziekenhuis" als bü het St. Elisabeths gast- of ziekenhuis bestaan plannen om tot het bouwen van een streekziekenhuis te komen. Het bestuur van eerstgenoemde instelling heeft daartoe al plannen bü het gemeentebestuur van Amersfoort ingediend Reeds eerder is over deze plannen, die zeven mlllioen vergen, uitvoerig geschreven. Door het bouwen van een streekziekenhuis De Llchtenherg komt het aantal bedden van 350 (inclusief „St. Elisabeth") op 505 bedden (inclusief verpleegruimte Lichtenberg (oud) Stichtingskosten van 7 millioen te hoog? In een gedocumenteerd schrijven van B. en W. aan de Raad laten zij tot uiting komen, dat de gemeen- Maandagavond op Birkhoven ten bate van Rode Kruis Het lag oorspronkelijk in de be doeling, dat een elftal geformeerd uit de plaatselijke raad Maandag 30 Juni a.s. een voetbalwedstrijd zou spelen tegen de plaatselijke pers ten bate van het Rode Kruis. Enkele raadsleden zijn dien dag verhinderd. Een elftal van de ge meente-secretarie zal het raadself- tal vervangen. De wedstrijd wordt gespeeld op Birkhoven en begint om 7.30 uur. De opstelling van het secretarie elftal is: Huslage (Huisvesting). Windhou- wer (G.G. en G.D.), J. Knegt (Fi nanciën). Schouten (Registrateur), Van Heel (Bodemaker), Streng (Secretaris), Van Koelen (Perso- neelz.), v. d. Veen (Bevolking), Middel (G.G. en G.D.). Noorden burg (Eigend.) en Gerritsen (Volks- crediet). te een reële kans loopt om op grond van de garantieverlening voor niet onbelangrijke bedragen te worden aangesproken. Het college betoogt verder dat deze kans aan waar schijnlijkheid zal winnen, indien er een tweede streekziekenhuis (St. Elisabeth) in gebruik zal kunnen worden genomen. B. en W. tonen verder aan dat de totale stichtings kosten van 7.000.000.kunnen worden teruggehracht op 6 400.000. Niettemin zijn B. en W. van oor deel, gelet op: 1 De zowel van Rijkswege als dezer zijds erkende noodzaak om voor het rayon Amersfoort tot uitbreiding van het aantal ziekenhuisbedden over te goan; 2 De met betrekking tot het zieken huiswezen hier ter plaatse gegroeide situatie, de gemeente Amersfoort zich niet zal mogen onttrekken aan het ver lenen van financiële medewerking, wel ke vereist is voor de thans aan de orde zijnde uitbreiding van wezen te Amersfoort. Deze medewerking dient naar de overtuiging van B. en W. echter niet te worden verleend, dan nadat voldaan zal zijn aan een aantal voorwaarden ter onmiddellijke beperking van het daar uit eventueel voortvloeiende financiële risico en ter verkrijging van een zekere Invloed op de bouw. inrichting en ex ploitatie van het ziekenhuis, ter middellijke beperking van dit risico. Overigens kan de garantie-verlening naar ae mening van het College worden beperkt tot het ntet onder die garantie vallende deel van de volledige stich tingskosten. Zij vestigen er nog de aandacht op, dat als gevolg van het feit, dat voor de onderhavige zlckenhuisbouw zowel financiële medewerking van het Rijk als van de gemeente nodig is. van beide instanties controle zal moeten kunnen plaats vinden op de bouw cn de inrich ting van het ziekenhuis cn op het fi nancieel beheer der Instelling, onder meer ter vaststelling van de exploitatie- uitkomsten. B en W. merken nog op dat zij om trent de geformuleerde voorwaarden overleg hebben gepleegd met het be stuur van de stichting De Lichtenberg ziekenhuis" en het college van regenten van het St. Elisabeth's gast- of zieken huis. Het bestuur van de stichting „De Lichtenberg Ziekenhuis" heeft B- en VV. doen weten zich met deze voorwaarden te kunnen verenigen, terwijl het col lege van regenten heeft te kennen ge geven een bespreking daarvan than6 niet opportuun te achten. Een verder gaande voorbereiding in deze aangele- genheid met name wat betreft het overleg met de tot het rayon Amers- I foort behorende gemeenten leek B. I en W.. vooruitlopende op de terzake door de raad te nemen beslissing, niet gewenst. Gasbedrijf ondergaat verbeteringen Het ligt in de bedoeling de winst over 1951 van het gasbedrijf ge deeltelijk te besteden voor verbe teringen van het bedrijf B. en W. stellen voor van de bruto-winst groot f 53.894,75 een bedrag van f 27.149.10 te besteden voor het bouwen van een brandstofbunker (f 6.000.voor het uitbreiden van controle-toestellen en de appara tuur van het laboratorium (f 15.000.voor de aanschaf van een vacuumpomp ten behoeve van het schoonhouden van het buizen net (f 2.750); en het restant van f 3.399.10 voor verbouwing, kantoor, inrichting ijklokaalen kaartsysteem. Een bedrag van f 26.745.65, res tant van de bruto-winst, wordt ge stort in het fonds voor bijzondere doeleinden. Keel-, Neus- Oorarts WIJERSSTRAAT 13. AFWEZIG: 28 JUNI—15 JULI. Aparte, moderne modellen in Reiswekkertjcs in etui. lenincen Met en zonder oorg. Ie cn 2e Hymotheken. Finan cieringen „INTERMEDIAI R". Dacuerrestraat 103. 's-Gravenhage. gaan we naar de races in ASSEN en Is onze zaak GESLOTEN. Maandag staan we weer graag voor U klaar. AMERSFOORT. solide Egyptisch katoen UTRECIITSESTKAAT J» TEL Jïl» /wvw Voor spoedige indiensttreding gevraagd een MULO-opl. en typen vereist, kantoorervaring gewenst Brieven met refer, en opg. verlangd salaris onder No. 9747 bureau van dit blad. (N.V. 0* Botoofjche Petroleum Maatschappij) Badhuisweg 3, Amsterdam-N, Postbus 3003 Diploma gezel-instrumentmoker en ru met laboratoriumapparatuur gewenst. Leeftijd tot max. 35 jaar. ervaring Eigenhandig geschreven sollicitoties, voorzien van een pas foto, te richten aan bovongenoemd Laboratorium, afd. Sociale Zaken, onder vermelding van No. S 192. Wat U niet op school hebt geleerd Hoeveel automerken kent U uit Uw hoofd? Dat zijn er heel wat, is het niet? Welnu, die hebt U niet op school geleerd I Door regelmatig in dagbladen te adver teren werden de automerken alom bekend. Dit geldt voor iedere zaak, voor ieder merk, waar oordeelkundig voor wordt geadverteerd. Bedenk, wat dagbladreclame vermagl Het „Dagblad voor Amersfoort" brengt de naam ER INI FRAAI CHARMFUSE NACHTHEMD met brede schou- QQ derband 0«7U ONDERJURK 3.90 met kant en schouderband DIRECTOIRE met kant garnering Ook verkrijgbaar in Bikinimodel of slip Alles in de nieuwste pas teltinten. Wit, zalm. hleu en cyclame. AMERSFOORT Voor Vlotte Voordelig maat kleding DE VLAG UIT VOOR HARE MAJESTEIT DE MAATKLEDING! Van 1420 Juli gaat de vlag uit in verband met het te Scheveningen te houden congres van de FEDERATION INTERNATIONALE DES MAITRES TAILLEURS met in aansluiting daarop een NATIONALE MODESHOW Leest wat de pers daarover schrijft. Dan komt het PROPAGANDA MAATCOSTUUM onder de publieke belangstelling. Vanaf heden lot en met 20 Juli, 1 pantalon extra. thans onder ieders bereik en voordeliger dan confectie1 PROPAGANDA MAATCOSTUUM MET 2 PANTALONS vanaf f 125.— PROPAGANDA MANTELCOSTUUM MET 2 ROKKEN vanaf f 125.— ZIET ONZE ETALAGESI Bird's eye Pickwick Engelse kamgarens HILVERSUM - HAVENSTR. 101 - TEL. 5235 AMERSFOORT - LANGESTRAAT 13

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4