kaas Doe meer met kaas! Neptunus zegeviert over RZC uit Rotterdam ..maar die wij lékker vinden, GUKB weer t zich tegen AKB uitstekend Discussie in Soester Raad over houten woningen J3c*ta> Eivol bosbad ziet goed waterpolo tegen vandalisme van jeugd 4 Dinsdag 1 Juli 1952 (Van een onzer verslaggevers> Onder ideale weersomstandigheden en aangemoedigd door honderden supporters vond gisteravond in het bosbad Birkhoven te Amersfoort de competitie waterpolo-wedstrijd plaats tussen de eerste zeventallen van Neptunus en de RZC uit Rotterdam. Het was een aardige en vlotte kamp met Neptunus over de gehele linie in de meerderheid. De ploeg van de rood-witten speelde modern waterpolo, waarbij snelheid hun grootste troef was. Voortdurend ondernamen de achterhoede spelers uitlooppogingen, waardoor ze hun tegenstanders uit positie speelden. De rechts- cn links-voor zwom men zich om beurten goed vrij, na men op tijd over, schoten veel. hard en zuiver. Bovendien vergaten ze hun midvoor niet. Wat ons bovenal opviel, was het elkander gunnen van de kans om een doelpunt te maken. Dit getuigde van een goede teamgeest, hetgeen een van de voor naamste factoren is bij een sport, die gezamenlijk wordt bedreven. Over de wedstrijd het volgende: RZC haalt de bal op. maar weet hier geen voordeel uit te trekken. Direct is Neptunus in de aanval, die maakt door kordaat ingrijpen een eind aan de Amersfoortse veste. Nico Keizer krijgt het leder te pak ken, wordt aangevallen, plaatst op, Piet van der Bree, die weer retour- i 52. Even voor het einde worden de bal bij de kundige, maar zwaar spelende Rotterdammer Gerrit van Driel, die zich handig van zijn te genstander afdraait en de stand brengt op 11. Dit is een aanspo ring voor de Amersfoorters om er een schepje op te gooien. Heel han dig weet Wim Evertse. na een mis lukte poging er 2—1 van te maken. Er volgen na nog aardige combina ties van de Neptunianen. waarbij het kanon Nico Keizer tenslotte suc ces heeft, 31 voor Neptunus. Hier mede breekt de rust aan. Na de hervatting blijkt de RZC te veel van zijn krachten gevergd te j hebben Er wordt wat te fors ge- speeld. Wim Evertse krijg een straf- worp toebedeeld en het wordt 41. I Een prachtig doelpunt ontstaat als Gerrit de Bruyn alleen met de bal op het Rotterdamse doel afstevent. De keeper van RZC tracht zeer te recht De Bruyn aan te vallen, maar deze heeft het tijdig in de gaten en plaatst de bal precies over de doel- verdediger. 51 voor Neptunus. Na nog een str^fworp voor de RZC-middenvoor komt de stand op neert naar Nico, laatstgenoemde lost onverwachts een kogel, waarop de keeper van de Rotterdammers geen kijk heeft. 10 voor Neptunus. r Na een aardige aanval door de 1 ter voor het slot. rood-witten waarbij midvoor Wim Neptunus 2 (dames)UZSC Evertse zijn klasse bewijst, belandt Utrecht 41. Jan de Gans en midvoor Gerrit van Driel uit het water gestuurd wegens het elkander ongeoorloofd dekken. Spoedig daarop fluit de schcidsrech- uit de Gans.SJammer genoeg slaat Wim Burgemeester Kwint waarschuwt Evertse de doorslagbal, die wordt APV ,,Pro Patria" Wedvlucht gehouden van. Orleans uit. Afstand 554 km. In concours 144 duiven. Duiven in vrijheid 7.30 u Wind Noord- Oost Slechts 24 vogels bereikten Zater dag Mlin hok Aankomst lc prljsvv. duif 4 52 54; Idem laatste 9 31.18 uur. De aan gewezen 10 cl werd gewonnen door W. B. A, de Graaff met no. 3: idem 25 et door J. R. Schoonman met no. 2 De scheerwig door W. B A de Graaff met no. 1. Speciaal 10 ct no. 1. 2. 3. 6. rest no 8. W. B. A. de Graaff 1. 3. 9. 12. 18 J. R. Schoonman 2: J. Hommerson 4. 5. 7. 10: J. D. P, van Gardcren 6; C Rijn 8. 13. 15. 21; N. G. Grocnestein 11: Joh Kasperts 14; G. Hlenenkamp 16: D v. Oolk 17; W. Hofman 19; K v Midlum 20; C. v. Winterswijk 22; H. C. Ipcnburg 23; J. K. Bergsma 24. Stand kampioenschap Mld Fond: DUIF 1. W. B A de Graaff 1037391 212.52 pt 2. H. C Ipenburg 223419 200.11 pt. 3. C. Rijn 1004075 197.95 pt. 4. Chr Hassink 278901 195.77 pt. 6. W. B. A. de Graaff 277819 195.39 pt. HOK: 3. C Rijn 477 74 pt 2. W. B. A. de Graaff 429.13 pt. 3. H. C. Ipenburg 355.16 pt. 4. C. v. Winterswijk 328 30 pt. 5. W. Chr. Ruitenberg 287.29 pt. PV ,,De Reisduif" doorslagbal, die wordt aangegeven door Gerrit de Bruyn, mis. Nu is het de beurt van de RZC. die in de midvoor Gerrit van Driel een gevaarlijke man blijkt te bezitten. Doelverdediger Freddy, Onder voorzitterschap van bur- Geutjes is echter op zyn plaats en gemeester M. J. E. Kwint kwam de Raad der gemeente Stoutcnburg Maandagmiddag jl. in openbare vergadering büccn in „De Ruiter" le Stoutenburg. Na enkele medede lingen tekende de burgemeester ernstig protest aan tegen gepleegd vandalisme door dc jeugd, die kans zagen om een brandput nab(j de Driesprong te Stoutenburg vol tc gooien met straatkeien, waardoor deze put op 18 meter diepte ver stopt is geraakt. Deze ergerlijke en onbezonnen daad heeft tengevolge dat bij uitbreken van brand in dit bebouwde gedeelte van de gemeen te, de brandweer machteloos staat door gebrek aan water. Spreker deed dan ook een'drin gend beroep op de ouders om in de eerste plaats op hun kinderen I te letten en hun in dc tweede plaats te wijzen op het gevaarlijke in deze daad. Later voegde de voorzitter hieraan nog toe dat van gemeentewege maatregelen zijn ge troffen om dit euvel zo spoedig mogelijk te verhelpen, zodat in grijpen bij brand weer mogelijk is. Óp voorstel van B. en W. zullen de leden die zitting hebben op het stembureau in het vervolg presen tiegeld ontvangen ter somma van 10.- per persoon per zitting. Een ingekomen verzoek van het bestuur der R.K. school te Achter veld om vergoeding te mogen ont vangen voor een boventallige huis houdkundige lerares werd afgewe zen op grond van de feiten dat de gemeente zelf geen overeenkomsti ge school exploiteert en de aange vraagde vergoeding slechts behoeft te worden verleend voor vakonder wijzeressen verbonden aan een eenmansschool met een mannelijke hoofdonderwijzer. Naar de voorzit ter mededeelde, was het bestuur wel gezegd dat tegen deze afwij zing hoger beroep bij Gedeputeer de openstaat. Van het bestuur der Ned. Herv. school was een verzoek binnenge komen om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen in verband met de invoering van enkele nieu we onderwijs-methodes. Voor dit doel werd op de begroting 1952 voorlopig een bedrag van 2400. uitgetrokken. Mede in verband met de afslui ting van de begroting 1951 werd deze in dier voege gewijzigd, dat aan de algemene reserve een netto bedrag van 12019,90 werd toege voegd waardoor deze steeg tot 60184,51 Een bijzondere reserve afkomstig uit gedeblokkeerde gelden uit het Gemeentefonds werd gevormd voor de financiering van nict-gedekte kapitaalsuitgaven van vorige dienst jaren en bedraagt 12176,83. De post onvoorziene uitgaven werd met 3913.77 verhoogd tot 9533.91. Een wijziging van de legesver ordening werd zonder enige dis cussies vastgesteld. Voor kosten van herstel van het oude brandspuitenhuisje naast „De Ruiter" zal advies gevraagd worden omtrent de mogelijkheid hiertoe en Uitslag wedvlucht vanuit Pont St. Ma. rence op Zondag 28 Juni. In concours 268 duiven. Aankomst eerste duif 11.9.22 uur; aankomst laatste duif 11 53.15 uur. Eerst aangewezen 25 cent W. v. d. Ven nen met no. 3. tweede aangewezen 25 cent E. v. d. Brink met no. 6; derde aangewezen 25 cent J Verstraeten met no 8; eerste aangewezen 10 cent H K. Meyer met no. 7. tweede aangewezen 10 cent H. Pletcrs met no. 13; derde aangewezen 10 cent A. L. Verstraeten met no 18: Eerste koningspoel J. de Vries met no. 7; tweede Koningspoel J. dc Vries met no. 8 Speciaals van no. 1 tot en met no. 11. J. de Vries 1. 2. 11. 12. 46. 62; W. v. d. Vennen 3; J. Mees 4. 47. H. Bleumlnk 5. 36. 51; E. v. d. Brink 6. 59. 62; H. K. Meyer 7. 34. 35. 37; J Verstraeten 8. 21. 24. 26. 63. B. Jansen 9; W. Jansen 10; H. Picters 13. D Veer 14. 43. A L. Ver straeten 15. 18. 54, 65; K. Labrie 16, 25. 30. 66. J. Ovcreem 17. 42. 49. 53; J. H. Schram 19; J. Maassen 20; J. Haarmans 22, 55; D. Labrie 23. 29.' 40; A. v. d. Starre 27. 45. 48: W. van Plateringen 28; D. de Bruin 30: J. Vermaat 32, 56, A. v. d Wijngaard 33; A. W. Berghuizen 38; C. Neervoort 39; BrinkKas 41: Graaf van Plateringcn 44; J. Veer 50; W. Verheuvel 57; N. van Dasselaar 58: J. Jonker 60: R J. Berghuizen 61. J. H. Schellart 64; G. Kluver 67. Wedvlucht vanuit Limoges op Zater dag 28 Juni. In concours 122 duiven. Aankomst eerste duif 19 27 26 uur: Za terdag aankomst laatste duif 8.12.15 uur Zondag eerste aangewezen 25 ct. J. Maassen no. 5; tweede aangewezen 25 cent W Verheuvel no. G- eerste aan gewezen 10 cent H K. Meyer met no. 1; tweede aangewezen 10 cent D Labrie no. 2. Koningspoel H. K. Meyer met no. 1: speciaals van no. 1 tot en met no 5 H. K. Meyer 1, 10. 31; D Labrie 2. 15. 28; J. Ovcreem 3 27; W. H Fliek 4; J. Maassen 5; W. Verneuvel 6: H. On- wezen 7; Brink Kas 8, 13. 22: B. Jansen 11 9; W. van Plateringen 11. 26. 30; A. L. Verstraeten 12. 24: E. v. cl. Haar 14. G. Dieters 16; J. Verstraeten 17. 29; N. van Dasselaar 18, 23; H. van Putten 19; W. Boegheim 20; H. Pietcrs 21: L. Krabshuis Jr. 25. de te ramen onkosten. Eveneens is een raming van kosten nodig voor dringend herstel van de Emelaarse- weg. welke raming dan op de be groting 1953 zal worden geplaatst. Gekomen bij de rondvraag maak te de heer Rutte de Raad opmerk zaam dat er nabij Kooiman nog steeds hinderlijke betonblokken liggen afkomstig uit de oorlogsja ren. De heer Kleinveld zag zich gaar ne ingelicht over de doorlichting van de bevolking in verband met tb.c. De voorz. deelde hem mede dat hem bij onderzoek was geble ken dat eerst die gemeente in aan merking komen waar dc meeste t.b.c. gevallen voorkomen. Op de vraag van hetzelfde raadslid hoe het stond met de woningbouw in Stoutenburg. ant woordde de voorz. hem dat zeer waarschijnlijk begin Juli begonnen zal worden met de bouw van zes woningen achter de „Gouden Ploeg" te Stoutenburg. B. EN W. HOUDEN SPREEKUUR B. en W. van Stoutenburg maken bekend, dat zij op Vrijdag 4 Juli a.s. des namiddegs tussen drie en vier uur aan ingezetenen dezer ge meente de gelegenheid bieden om ten overstaan van hun college aan vragen om woningruimte monde ling toe te lichten. HOOGLAND Burgerlijke Stand Geboren- Margaretha Petronella, d. van H J. van Vulpen cn Th. M. van Wee: Lucia Maria Elizabeth, d. van Th. van Meijgaardcn en E. van der Post; Maria Veronica, d van G. A. van t Klooster en M. A. Eggenkamp: Adrïa- nus. 7. van A. Ham en H. Adams; Lam- bertha Helena Maria. d. van H. J. van Middelaar en M. L. Kuijer Gehuwd: Johannes Jozef Ossendrijver en Petronella Helena van de Boom. LEUSUEN Groots concours van „Kunst Veredelt" De Christelijk Gemengde Zang vereniging ..Kunst Veredelt" te Leusden geeft, in verband met haar 25-jarig bestaan, op Woensdag 9 Juli as. op een terrein m de on middellijke nabijheid van Hotel „De Mof" te Leusbroek, een groot Natio naal Zang- en Muziekconcours. Niet minder dan 21 verenigingen, te weten 14 gemengde koren. 4 kin derkoren, 1 mandolinevereniging en 2 fanfarecorpsen hebben zich tot op heden reeds laten inschrijven. Deze 21 verenigingen omvatten samen 850 leden. Van deze 21 verenigingen komen er 2 uit in de 3e afdeling, 5 in de tweede, 3 in de eerste, 3 in de Ere-afdeling en 4 in de superieure afdeling, zodat er wel belangstelling bestaat voor de hoogste afdelingen. De 4 kinderkoren zullen worden verdeeld in Bekroond en Onbe- kroond. Omstreeks 11.30 uur voormiddag zal burgemeester M. J. E. Kwint als Ere-voorzitter van het Erc-co- mité, dat is gevormd uit vooraan staande personen uit deze gemeente, het concours officieel openen, ter wijl verder het Comité en de Jury leden alsmede de directeuren en voorzitters der deelnemende vereni gingen zullen worden ontvangen. Als jury voor deze dag zullen fungeren de heren: Fred. J. Roeske en Otto de Vaal, beiden uit Rot terdam en Simon Terpstra uit Nij megen. Het concours zal ongeveer om 12 uur aanvangen en duren tot om en nabij 17 uur. Om 19 uur zullen de verenigingen die het hoogste aantal punten hebben behaald, elkaar be kampen in de ere-wedstrijd. Dinsdagavond 8 Juli a.s. zal om 8 uur een openingsconcert worden ge geven. waaraan medewerking zal worden verleend door de plaatselij ke Harmonievereniging „Lisiduna" onder leiding van haar directeur de heer W. A. J. C. Wakelkamp. terwijl de jubilerende vereniging zal op treden onder leiding van haar di recteur de heer L. Rooke. Kippendief aan het werk Nadat de kippendieven Leusden geruime tijd met rust hebben gela ten is er in de afgelopen week weer melding gemaakt van een kippen diefstal bij de landbouwer W. te Voskuilen. Enkele dagen na de diefstal werd een jute zak met kip- In het kader van de Utrechtse sportweek speelde het G. U. K. B. twaalftal, waarin ook de Soestcr- kwartier-speelsters T. Keeling cn A. Veenvliet waren opgenomen, tegen het A.K.B. twaalftal. Het G.U.K.B.- twaalftal verscheen In zün sterkste opstelling daar de Zaterdag en Zon. dagsspelers samengevoegd waren. Hierdoor konden zU in tegenstelling met het eerste treffen, dat met 7i werd verloren .een draaglijker re sultaat boeken. Het werd een krap. pe 53 nederlaag. In de eerste helft zag het er naar uit dat de Amsterdammers weer een gemakkelijke zege gingen behalen daar zij alreeds spoedig met 10 de leiding namen, hierna wist de ver dediging waarin de Soesterkwartier dames keurig werk verrichtten, lan ge tijd stand te houden doch na ruim 20 min. moesten zij weer zwichten 20. De vakwisseling was voor de GooiUtrechtse ploeg zeer ongunstig daar de A.K.B, direct de stand op 30 bracht en de hierop volgende toegestane strafworp werd ook benut 40. Nu trok de G.U.K.B. flink van leer en de gebr. Brouwer van SKV wisten zich vele kansen te scheppen, aanvankelijk zonder succes, doch later brachten twee treffers de stand op 42. De beginopstelling bleef een GUKB overwicht houden, doch het succes kwam aan de zijde waar men 't niet verwachtte, daar de A.K.B. de stand op 52 bracht. De G.U.K.B. kwam echter weer terug en mej. Landzaat (Samos) verkleinde de achterstand 53. De G.U.K.B.-ploeg zag nog een gelijk spel in het verschiet en bleef fel aanvallen doch de aanval met de Soesterkwartier-dames kon geen succes boeken. Zo eindigde de wed strijd met 53 voor A.K.B. Hier ziet u het Amersfoorts Sojtball-team. Voorste rij, van links vaar rechts; Mulock Hou wer, Hollander, Segaar en P. Goossens. Staande van links naar rechts, Van Dorp, Slagt, H. Goossens, De Vries en d'Ailly. (D.v.A.-Archifoto). pen in de onmiddellijke nabijheid van dit boerenerf gevonden, zodat vermoed wordt dat de daders tij - I dens hun operatie zijn gestoord en de kippen achter hebben gelaten. I Tot op heden is ong onbekend wie de diefstal heeft gepleegd. WOUDENBERG Bewaarschool krijgt meer subsidie In de gisteravond gehouden bij eenkomst van de Woudenbergse ge meenteraad heeft het nieuw be noemde raadslid de heer J. Berkhof, de belofte afgelegd, waarna hij als lid werd geïnstalleerd. Burgemees ter Hosang wees er op. dat het nieuwe raadslid de plaats inneemt van mevrouw Rank-De Jong. die scherp van geest met grote belang stelling de gemeentezaken volgde en behartigde. Voorts werd de heer J. Term aten tot raadslid benoemd Hierna ging men over tot behan deling van de agenda. Het bestuur van de Wilhelmina- bewaarschool vroeg een hogere sub sidie. De heer Vermeulen was daar niet tegen, indien hem de noodza kelijkheid van het subsidie zou blij ken. De voorzitter wees er op, dat het bestuur niet voldoende leer middelen kan aanschaffen en dat er ook nog niet gedacht kan worden aan een pensioenregeling voor het personeel. In het verzoek wordt ge vraagd om 'n subsidie van 30 per leerling per jaar. En aldus werd be sloten. Gebleken is dat het voordelig saldo van de gemeentebegroting 1951 hoger is dan aanvankelijk werd ver wacht. Dit hogere bedrag van 2100 zal nu worden overgeheveld naar de reserve van 1952. De heer J. Meester wordt voor de tijd van 3 maanden benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan school nr. 2. Bii de rondvraag vroeg de heer Haanschoten nog naar de ver betering van de Moorsterweg. Ook vroeg hij. of. nu de kerk geheel verbouwd en gerestaureerd wordt. I de toren, die gemeente-eigendom is, ook een beurt krijgt. De voorzitter antwoordde dat de kosten daarvoor zeer hoog zijn en dat er moeite gedaan wordt om provinciale en rijkssubsidie te krij gen voor dat doel. Amersfoortse weg krijgt nieuw wegdek De Amersfoortse (Geeresteinse laan en Amersfoortseweg) zal vanaf de Poort tot de Mof geasphalteerd worden. Auto's in botsing Zaterdagavond reed een melkauto van Blanken-Ploeg in de Dorps straat. De richtingaanwijzer gaf aan. dat de bestuurder de Maarsbergse weg wilde opgaan. Een personen auto wilde nog passeren, maar trof de melkauto aan de linkerzijde. Bei de auto's werden licht beschadigd. De personenauto werd bestuurd door de heer G. uit Amsterdam. SOEST Geen spreekuur Wethouder K. de Haan is ver hinderd om op 1 en 8 Juli a.s. zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. Dc Raad van Soest werkte zich Maandagavond snel door de agen da heen. Met een verzoek van de Unie- bonden tot wijziging van de huur voorwaarden voor de gemeentewo ningen kon de Raad zich verenigen. Accoord ging de Raad verder met de vaststellingen van besluiten tot herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak geldende voor het ge deelte der gemeente gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht Amersfoort, met betrekking tot de terreinen tussen de Van Weede- straat en de Oranjelaan. een terrein aan de Eemweg. een terrein aan de Beckeringhstraat en terreinen aan de Beaufortlaan. Met de voordracht ter benoeming van een lid van de Raad van Com missarissen der N-V. Centrale Slacht plaats die luidt: mevr. PoletMus- Ier, C. J. Schaddelee en J. W. Ooms ging de Raad accoord. Het voorstel tot onderhandse aan besteding van 20 étagewoningen aan de nieuw geprojecteerde weg tussen de Kampweg en de Gen. Winkel manstraat te Soesterberg voor de prijs van 192.332 en op te dra gen aan C. Koelink te Hilversum, bracht de heer Burgwal (CPN) op de praatstoel. Spreker was tegen onderhands aanbesteden, nu zoveel Soester aannemers om werk zitten te springen. Wethouder Van Zadclhoff (KVP) zei. dat het hier dezelfde firma be treft. die momenteel te Soesterberg woningen aan het bouwen is. zodat het bouwmateriaal aldaar aanwezig is en dit de bouwkosten vermindert. Burgwal maakte er een voorstel van om alsnog openbaar aan te be steden. Het voorstel werd niet on dersteund. Enkele voorstellen van minder betekenis gingen onder de hamer door. Aan de heer J. Uiterwijk, onder wijzer aan de O.L. school aan de Beetslaan, werd op eigen verzoek eervol ontslag verleend. Voorstel tot inrichting van de voormalige verwarmingskelder van de politie in het gemeentehuis tot archiefbewaarplaats, met een totaal- kosten van 3300.werd met op merking van mevr. Landweerde Visser (CH), om dc Soester leve ranciers in te schakelen, aangeno men. De crediet-aanvrage voor de aan schaffing van (250> standaard-vuil nisemmers tot een bedrag van 2100.—. Wethouder Van Zadelhoff dee'de mede, dat B. en W. hebben berjoten, im deze emmers bij Soester leve ranciers te kopen. De raadsbesluiten van 9 Mei 1952 betreffende de bouw van 63 BBB- woningen moesten worden ingetrok ken, daar de Directie van de We deropbouw en de Volkshuisvesting in de provincie Utrecht heeft be paald, dat de bouwkosten inplaats van 624.957, maar 560.000 moch ten bedragen. In verband hiermede ziet het Bredero's Bouwbedrijf N.V. van de bouw af. De gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit van 30 Januari 1952, inzake verhuur van een per ceel grond aan de Middenlaan te Soestduinen, op welk perceel grond een houten woning staat, bewoond door de heer K. Hoffland en dit we derom te verhuren aan de heer Th. W. Rasch alhier, bracht de tongen in beweging. Dc heer Kruijff (PvdA) zei. dat de houten woning er eenmaal staat en spoedig wegens vertrek van de heer Hoffland leeg zal komen. Spr. is tegen houten woningen en wil het ook niet verhuren aan de nieuwe eigenaar. Ook de heer Van Welv (VVD) liet zich in die geest uit. Hij wilde op ruimen, zodat de grond weer aan de gemeente komt. De heer R. Hilhorst (KVP) zei, wanneer B. en W. en de raad kun nen besluiten om meer houten wo ningen te laten bouwen dan kan spr. zijn stem aan het voorstel geven. Mevr. LandweerDe Visser (CH) wil een ander geluid laten horen. Wij als raad moeten het toejuichen als er jonge mensen zijn, die een houten woning willen laten bouwen, vooral in deze tijd met de grote woningschaarste. De burgemeester was blij, dat ver schillende raadsleden zich hebben uitgesproken. Spr. is niet tegen de bouw van houten woningen, mits deze voldoen aan de gestelde eisen. Ze mogen echter in geen geval in de buurt van Soestduinen komen. Wethouder Van Zadelhoff zegt. dat de Wederopbouw tegen de bouw van houten woningen is. doch B. en W. niet en we hebben als terrein uitgezocht het landgoed „Braamha- ge" met uitmonding op de Heuvel- weg. Ook de heer Burgwal verklaarde zich principieel tegen de bouw van houten woningen. Het voorstel werd aangehouden. De heer Clemens (KVP) kreeg daarna gelegenheid een vurig plei dooi te houden inzake de hoge eleo» triciteits-tarieven. Spr stelde voor te protesteren bij de directie va» PUEM tegen de 25% verhoging. De voorzitter zei. dat de gemeente alleen een bezwaarschrift in kan dienen om het budget zo laag moge lijk te houden. De raad ging daar mee accoord. LTC Soest I en II winnen „Soest" I wist de beslissingswed strijd om voor promotiewedstrijden in aanmerking te komen met 71 van de Delftse club .DTB" te win nen. terwijl het tweede team KN SM II een gelijk spel 44 afdwong. De 10 gewonnen sets tegenover de Amsterdammers negen, bracht Soest de overwinning. De uitslagen van „Soest" I tegen DTB zijn: Heren enkelspel: Van Breukelen- Oostrom 62, 6—2; Dr. LayDe Mink 62, 6—1. Dames enkelspel: mevr. GoedkoopMej. Esseling 57, 26; Mej. SegersMevr. Huisingen 6—4. 2—6. 6—4 Gemengd dubbelspel: mej. Segers en Van BreukelenMej. Esseling en Van Oostrom 63. 62; Mevr. Goedkoop en dr. LayMevr. Hul- singa en De Mink 63, 61. Heren dubbelspel: dr. Lay en Van BreukelenDe Mink en Van Oos trom 6—3. 61. Dames dubbelspel: Mevr. Goed koop en Mej. SegersMevr. Hul- singa en Mej. Esseling 60. 64. Zondag a.s. spelen beide teams thuis tegen de degradatie-candidaten uit Geldermalsen. n.l. Donald en Duck II. Rijksweg ontlast verkeer door Soest Door de politie is een week voor de openstelling van rijksweg no. 1, die loopt van Baarn naar Hoeve laken. een 24-uurs verkeerstelling gehouden. Toen passeerden onze ge meente: 4602 personenauto's. 1903 vrachtauto's. 333 autobussen. 471 mo toren en 534 bromfietsen, tezamen 7843 stuks. Dezelfde telling werd een week na de openstelling gehouden, met als resultaat: 3419 personenauto's, 1421 vrachtauto's. 493 autobussen, 593 motoren en 537 bromfietsen, te zamen 6463. De voorspelling van de Rijkswa terstaat. dat hetverkeer door do gemeente Soest met ongeveer 20 pet. zou verminderen is bewaarheid ge worden, daar uit de telling is ge bleken, dat dit precies 19 pet. is. Geslaagde uitvoering in Openluchttheater Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard vond Zondag middag in het Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat, een gecombi neerde uitvoering plaats, waaraan medewerkten de Gemengde Zang vereniging ..Semper Avanti" van Soestdijk, onder leiding van de diri gent Lex Karsemeijer, met aan de piano mevr. Mies Karsemeijer— Spruit. Dit koor bracht enige wel gekozen liederen ten gehore en oogstte veel bijval. Onze plaatsgenoot, kapitein J. Lin- zel. die bij de krijgsverrichtingen in Korea zwaar werd gewond, sprak daarna de aanwezigen toe en bracht het doel van deze middag op duide lijke wijze naar voren. n.l. dat de ge hele opbrengst ten goede zou komen aan de Nederlandse" militaire oor logsslachtoffers. Vervolgens sprak kapitein Linzel over de oorlogshan delingen op Korea. De toneelvereniging „Maskerade" uit Soesterberg bracht daarna het vrolijke toneelstuk „Het "Witte Paard", dat op buitengewone wijze werd vertolkt. „Maskerade" dat an ders in zalen speelt, paste zich heel goed in de openlucht aan en de uit spraak was voor een ieder hoorbaar, zodat de aanwezigen (enige honder den) een gezellige middag hebben gehad. OM DE SOESTER VOETBALBEKER Evenals het vorige jaar. zal ook deze zomer door alle plaatselijke voetbalverenigingen gestreden wor den om de eer. wie zich winnaar mag noemen van de Soester Wissel beker. Verleden jaar was Soester berg de gelukkige en deze vereni ging zal dit jaar z'n beste beentje wel weer voorzetten. Door loting is de le ronde vastgesteld, n.l.: Woens dag 2 Juli: SECSoester Boys; Woensdag 9 Juli: KPSHees. en Woensdag 16 Juli: BDCZonneglo ren. Soesterberg lootte vrij. De wed strijden worden gespeeld op het SEC-terrein aan de Schrikslaan. VERHUISD: L. H. LEV IE Arts voor geslachtskunde, naar de Lairessestraat 92, 'Amsterdam Tel. 94494 Goopend van 10 u. 's morgens 1ot 10 u. 's avonds Toegangsprijs f. 1.— alles Inbegrepen. In wit leder met moderne perfo ratie, Schotse ruit voering en heerlijke platte hak. Een betere als ik, kunt U zich niet wensen. Ik zal U diensten bewijzen, die U alleen een Flattee bewijzen kan. Filiaal: AMERSFOORT Langeslraat 51. zegt Mammie Lékkere kaas op het brood wat een tractatiel Jong en oud smullen er van. Maarweet U wel, dat U met kaas ook zulke heerlijke wèrme hapjes kunt klaar maken? Eet eens gebakken aardappelen met kaas- blokjesl 't Gaat zo eenvoudig. Bak de aard appelen goudbruin en voeg op het laatst de blokjes kaas toe. Met sla opgediend, een kostelijke maaltijd. Smakelijk en voedzaam! "Kfac/ifv

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4