Amersfoort krijgt ziekenhuis yan zes verdiepingen TADSVENSTER SOS-tochten trekken 1000 deelnemers EEN ENORME AANWINST Opgetrokken in gele Waalsteen Lucifersactie van Wilhelminafonds uitgebreid Dit wordt de modernste inrichting van 't land 2 Donderdag 3 Juli 1952 Aanbesteding Door de kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk is aanbesteed het meu bilair met lambrizerine enz. in de te restaureren kerk. Ingeschreven werd door de fa. Reinders te Buren voor f 28568, door M Lambalgen voor f 21600, door de fa. Verwoerd te Rhenen voor f 20336 en door de fa. Otterlo te Rotterdam voor f 18790. Aan de laatste is het werk gegund, benevens het leveren van 72 losse stoelen voor f 1296. Predikbeurten Zondag 6 Juli 1952: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur ds Sliedrecht van Ede, nm. 6,30 uur ds Bakker van Veenendaal. Ver. van Vrijzinnig Hervormden vm. 10 uur ds M. C. v. Wjjhe van Amersfoort in Bethel. Geref Kerk nm. 3 uur dr H. M. Matter van Giessendam in „Eben Haezer". Oud Geref. Gem. vm. 9.30 en nm. 6.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. Vrijdag 11 Juli des avonds 7.30 uur ds v. d. Poel van Giessendam. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: een grote zwarte strandbal. Verloren: een lichtblauwe vulpen, een portemonnaie met inhoud, een zwarte damestas met inhoud, een capuchon van een regenjas. STOUTENBURG BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrikus Wilhelmus, zoon van H. van Dijk en E. van Burgsteden. Getrouwd' Gijsbertus Verwoerd en Geertrulda van de Bunt. Overleden' Hendrik van Dijk. oud 79 jaar echtgenoot van W. van Burg steden. AMSTERDAM. Enge maanden geleden is de vereniging het Konin gin Wilhelminafonds begonnen met de verkoop via de sigarenhandel van lucifers. De vereniging gaat thans ook gewone pakken huishoud- lucifers in de handel brengen. In de normale prijs, die men daarvoor betaalt (30 cent per pak) is een bijdrage voor het Koningin Wilhel minafonds (5 cent) begrepen. Het Koningin Wilhelmina Fonds hoopt hierdoor jaarlijks een bedrag van 250.000 te ontvangen. Noteert U even GRAND THEATRE, t/m 2 Juli: ,,'s Nachts langs de weg". Toegang 18 Jaar. Zondag: 130, 4, G.30 en 9u. Ov. dagen: 2.30, 6.30 en 9 u. Donderdag, 3 Juli, aanvang 8 uur: Hoofdstad Operette voert op „Wcnn der weisse Flieder wieder blüht". CITY THEATER: „Tarzan in gevaar". Toegang 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 cn 9 u. Ov. dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. Woensdag. 2 Juli. 2 en 4 uur: Jeugd film-cyclus: „In de voetsporen van de Rode Pimpernel". REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag: Hoofdfilm: „Een leven vol muziek". Vooraf: „Cisco Kid in New Mexico". Toegang 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Ver broken geluk". Toegang 14 jaar. Zondag. 2, 4.15, 6 45 en 9 u. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrijdag t/m Zondag: „De gesluier de Maya". Toegang 14 Jaar. Van Maandag t/m Woensdag: „De Blauwe Engel". Toegang 18 jaar. Donderdag. „Marius". Toegang 14 J. Vrijdag. 8 u. Zat 2.30, 6 45. 9 uur. Zond.- 2, 4.15, 6 45 en 9 u. Ov. dagen: 2 30 en 8 u. Donderdag. 2.30, 6.45 en 9 uur. GRAND THEATRE, Do. 3 Juli 20 uur Hoofdstad Operette: „Wenn der weisse Flieder wieder blüht. Het Baken, Utrechtseweg 102. Van 14 Juni tot 5 Juli tentoonstel ling Nel van der Chijs, Margo Stein- metz en Dirk van Gelder. Geopend van 10.00 tot 12.30 cn van 14 00 tot 17.00 uur. Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Academie van Beeldende Kunst, Tot 5 Juli tentoonstelling van schilde rijen ven Ab Voorn. Geopend werk dagen van 10 tot 17'uur. Op Woens dag- en Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op Zondagen van 14 tot 17 uur. OPENBARE LEESZAAL, filiaal Soes- terkwartler (Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags: werkdagen van 10—12 en 14 uur. Zaterdag. 10—12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL, Uitlening vol wassenen 2—5, Donderdagmorgen 1012 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 79 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30— 4.30 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11—12.30 cn 230—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 79 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en "Vrijdag 4—5 uur. Burgerlijke Stand GEBOREN: Gerard Jan. z. v. J. A. Nijhof en G. S de Waal; Hermina Petronella, d. v. R v. Gulilc en H. W. de Wit. GETROUWD: J. J Oeben en B. H. W Zwarteveen; H N, de Haan en M. G. J. R. Marenesi; J. Boekei en M. A. A. van Huik; H. J. Kat- tenberg en K. J. Bolleman; M. B. van der Vlerk en A. H. G. Hoefman. OVERLEDEN: Marinus Cornells Hendrikus Oliekan, 58 jr, geh. m. R. E. Biihmer; Willem Johannes Fran- ciscus Sanders, 40 jr, geh. m. H. A. v. Wees: Hendrica van den Bogert, 79 jr, wed. van J. v. d. Berg; Ca- Iharina Maria Hersbach, 54 jr, geh. m. T. Tammer. 1934. Lupardi ontvangt de heren in een labora torium, waarvan één der wanden bestaat uit dik ke vensters, waarachter zich een enorm aquari um bevindt. Daarin zwemmen monsterachti ge vissen. Lupardi wil een mooie toespraak hou den. maar Rob doet een stap naar voren en zegt: „Die praatjes van u heb ik zo vaak gehoord, pro. fessor; u bent natuurlijk weer bezig met een plan om de wereld te hervor men en zo, maar wat ons alleen interesseert is: wat is er gebeurd met de twee vliegers, die in uw macht zijn gevallen?" „Die twee vliegers?" zegt Lupardi verbaasd; „o janou, dat wil ik u best vertellen. Ja, ik zal de wereld hervormen en de mensen, die tot nog toe altijd een gevaar DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB voor elkaar zijn geweest, een andere bestem ming geven. Een bétere bestemming, al zult u dat misschien niet direct met mij eens zijn. Mag ik de heren uitnodigen even te komen kijken naar mijn aquarium? Ziet u deze twee vissen?" Vol ontzetting staren de mannen naar de twee reusachtige vissen, die langzaam langs de ramen zwemmen. Maar maar dèt is toch onmogelijk? Zomeruitverkoop begint 12 Juli Het tijdvak van de zomeropruiming voor de hierna te noemen groepen van winkelneringen zal aanvangen op 12 Juli en eindigen op 9 Augustus: de kleinhandel en warenhuizen in electrischc verbruikstoestellen; in glas, porselein cn aardewerk: in huishoude lijke artikelen; in luxe- en kunslnijver- heidsartikelen; in speelgoederen; in ga lanterieën. in gouden en zilveren wer ken en juwelen; in koffers en lederwa ren: in meubelen, in parfumerieën, cosmetische artikelen en toiletartike len, in schoenen, in textielgoederen in al zijn vormen; in vcrwarmings- en kookapparaten. Damclub De Variant De derde ronde van de onderlinge competitie van de damclub „De Va riant". is gestreden. Collet herstelde zich door een fraaie overwinning op Waal. die het openingsspel onachtzaam behandelde wat hem een schijf kostte. Hierna zette hij een sterk offensief in. maar Collet bleef de situatie baas en won. De jonge Sjollema leed z'n eerste nederlaag in groep I tegen Veerman. De partij van Oosterom—Dainen bracht een benauwde zege voor laatstgenoem de. De partij Liefhebber—Bremer bracht winst voor laatstgenoemde. Van Gelderen won van Nap. In deze afdeling werden de partijen Diclissenv Gcmcrt en Van EsOoms uitgesteld, terwijl Kraalj verstek Het gaan tegen Niemantsvcrdriet In afdeling II waren de uitslagen: WalstraVcrrips 11; Van DijkFla- man 2-0- J. Brcmer—Struyk 2—0; F. BremerÈulens 20; JakElberse 2—0. (Van een onzer verslaggevers) De gemeenteraad van Amersfoort nam Dinsdagavond een besluit, dat gewichtige en zegenrijke gevolgen kan hebben voor onze stad en ook voor de wjjde omgeving, toen besloten werd de garantie te verlenen die het bestuur van „De Lichtenberg" behoefde om voortgang te kunnen maken met de plannen tot het bouwen van een groot en modern streekziekenhuis. Wij weten met hoeveel zorg en hoofdbrekens de „bouwcommissie" heeft gewerkt om tot een plan te geraken, dat alle moderne mogelijkheden op het stuk van ziekenverpleging tot realiteiten in onze stad moet maken. Wij hebben het plan gezien, dat door het architectenbureau van Ir J. v. d. Linden te Amsterdam is ontworpen met behulp der gegevens, die bovengenoemde bouwcommissie heeft verstrekt. Het verheugt ons enkele der talrijke en uitvoerige tekeningen, welke op dit plan betrekking hebben, voor onze lezers te kunnen afdrukken. Het gebouwencomplex zal vei ij zen aan de Utrechtseweg en het terrein wordt begrensd door deze weg, de Vondelloan, de Hugo de Grootlaan en de Jacob Catslaan. Het zal de omgeving op verant woorde wijze domineren. De grond, waarop gebouwd zal worden is nogal heuvelachtig. Dit heeft de architect voor problemen gesteld, die naar onze mening een gelukkige oplossing hebben gevon den. Het geheel zal van gele waal steen worden opgetrokken Wanneer dit bouwwerk gereed is zal daar aan de Utrechtseweg een ziekenhuis zijn verrezen, dat een duidelijk be wijs zal leveren voor de stelling, dat utiliteitsbouw ook aan streng- architectonische eisen kan voldoen. Men onderschatte niet, wat hier staat te gebeuren. Een ziekenhuis met 271 bedden zal verrijzen, terwijl het zusterhuis logies kan bieden aan 178 verpleegsters. Wanneer wij een blik op het geheel werpen, dan zien wij duidelijk, dat het zuster- verblijf met een vleugel en een tus- senbouw, zich aan de Oostzijde van Deze tekening geeft wel een zeer goed beeld van de moderne con structie van 't gebouwencomplex De Lichtenberg, dat eerlang aan de Utrechtseweg zal verrijzen. Rechts op de tekening ziet men de verbindingsweg vanaf Jacob Catslaan naar het zusterhuis. Deze tekening geeft de achter zijde van het ziekenhuis weer. In het hart van het gebouwencom plex bevindt zich de kerk en links daarvan het eigenlijke zie kenhuis met de ruime hall. het complex uitstrekt. Dit zuster huis ligt zoveel lager dan het z g. ..beddenhuis", dat de begane grond van deze vleugel even ver boven A.P. ligt als do tweede verdieping van het beddenhuis. Van verdiepingen gesproken: Zus terhuis en bcddenhuis tellen er elk niet minder dan vijf, terwijl onder het hoofdgebouw zich nog een kel derverdieping en sous-terrain be vinden, die ook hun bijzondere be stemming hebben voor de dienst. Kerkgebouw Achter het zusterhuis sluit zich het kerkgebouw aan dat in dit Chr ziekenhuis onmisbaar is. Deze kerk ligt boven het sous-terrain en is evenals de verbindingsvleugel van het zusterhuis met een plat afge dekt. Op dezelfde hoogte als de kelderverdieping bevindt zich een overdekte rijwielbewaarplaats, die aan een zeer groot aantal rijwielen plaats biedt. Het zusterhuis is het gemakke lijkst te bereiken vanaf de Jacob Catslaan en heeft aan die zijde een eigen entree met een portiersloge. De hoofdingang echter komt tegen over de Utrechtseweg en is omge ven door wachtkamers, opnamever- trekken en portiersloge, terwijl ook het kantoor daar is gevestigd, waar opname-aangelegenheden worden ge regeld. Nadere bijzonderheden over wat de verschillende verdiepingen bevatten, geven wij in een volgend artikel. Men zal dan ook kunnen zien, welke afdelingen in een modern ziekenhuis worden aangetroffen en het zal na kennisneming van één en ander geen verbazing wekken, dat de prijs per bed (dat is de eenheid waarin zickenhuisbouw- en inrich tingskosten worden uitgedrukt) niet minder dan 25000 bedraagt. De heer A. Vons, het hoofd dei- economische afdeling van „De Lich- Deze situatietekening van het te bouwen streekziekenhuis De Lichtenberg spreekt duidelijke taal omtrent de ligging en om geving. tenberg" verzekerde ons echter, dat wij in Amersfoort dan ook stellig het neusje van de zalm krijgen op het terrein van zickenhuisbouw. Als de nieuwe „Lichtenberg" gereed is, zo zeide ons de heer Vons, zal Amersfoort het mooiste en modern ste ziekenhuis in het land hebben. Wij kunnen ons hierover slechts verheugen en menen onze oprechte gelukwensen te kunnen aanbieden aan het bestuur van „De Lichten berg", aan dr A. Brester, de genees heer-directeur en aan de directrice Zuster Van Dijk. Snelle verwezenlijking? Wij hopen, dat hun plannen snel tot verwezenlijking mogen komen. De heer Van der Linden, de archi tect, heeft zijn sporen op het ter rein van ziekenhuisbouw stellig ver diend. Hij ontwierp de plannen voor het Diaconessenhuis te Arnhem, voor het studentensanatorium te Laren en voor de verbouw van het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. De heer Van der Linden meent tien maanden nodig te hebben om het volledig bestek gereed te ma ken. maar de heer Vons deelde me de. dat het bestuur deze termijn gaarne tot een halfjaar bekort zag. Wij hopen met het bestuur, dat dit moge gelukken. Amersfoort en omgeving hebben grote behoefte aan uitbreiding der ziekenhuisruim te. BENOEMINGEN Bij KB van 14 Juni 1952 zijn met ingang van 1 Januari 1952 herbe noemd in de Paehtkamer van het Kantongerecht te Amersfoort C. van Ramshorst tot plaatsvervanger van het eerste lid en J. Zandbergen tot plaatsvervanger van het tweede lid. EXAMENS Voor het Staatsoxamen muziek ls ge slaagd voor dc afdeling piano A, de heer J. C. Dekker tc Amersfoort. AUTOMARKT Op de gisteravond gehouden auto markt werden 85 voertuigen aange voerd. Ivleuteronderwij zeressen doen examen Te Utrecht slaagden voor de akte A kleuteronder wijzercs (theor. ged.) de dames: N. Koornan. R. Eiland, I. Blom, J. Freeman, L. Merkus. A. de Boer. al len te Amersfoort; T. Fontein, Hoeve laken; F. Koning. Soesterberg, H. Berendsen, Doetinchenv Chr, Nijhof. Ermelo; T. Nijhoff. Barn'eveld en KI. de Jong te Bunschoten. Voor het pract. gedeelte A slaagden de dames- J Freeman. N. Fijnvandraat. Fl. Koning. T. Varebcek. R. Eiland, I. Blom. Chr. Nijhof, T. Fontein. Voor de akte B dc dames: M. v. Ommen. Amersfoort en M. Nieuwenhulze te Lunteren. Allen waren leerlingen der Chr. Vormschool voor Kleuteronderwijzeres sen te Amersfoort. Politie arresteert oude bekende Hedenmorgen heeft de politic de 31-jarige B. uit Den Haag gearres teerd. B. wordt verdacht tijdens de afgelopen nacht in een woning aan de Anna Powlonalaan te hebben in gebroken. Ook een poging tot in braak in het Berghotel zou aan B.'s activiteit zyn toe te schrijven. Voor deze B. is Amersfoort be paald geen gunstig jachtterrein. In October 1949 drong hij een aan de Prins Hendriklaan gelegen woning binnen en bedreigde hij de inwoon ster met een mes. Een paar dagen later werd hij gegrepen. Vanmorgen arresteerde dfe politie hem al een uur nadat de melding van inbraak was binnengekomen. Dit was in ze kere zin een samenloop van om standigheden. B. liep nl. met sigaren en bonbons langs dc huizen te venten, en dat was wat verdacht op de vroege mor gen. Zonder enige tegenstand liet hij zich door de motorpolitie inre kenen. Misschien was deze volg zaamheid overigens wel tc danken aan de drank, waarvan hij bij zijn inbraak flink scheen te hebben ge proefd. Op B. werden verder nog aan getroffen een fototoestel en een klokje. Hij had „berooepshalve" een mes, een sigarettenaansteker in de vorm van een pistool en een schroe vendraaier bij zich. LEUSDEN Openbare aanbesteding Op Vrijdag 11 Juli a.s. zal door B. en W. van Leusden des morgens om 9 uur ten gemeentehuize te Hamersveld, in het openbaar wor den aanbesteed, de aanleg van een weg inclusief riolering in de bouw- kern Kerkebuurt te Leusbroek. Opbrengst collecte '40-'45 De onlangs gehouden lijstcollecte ten bate van de Stichting 1940-1945 heeft in de gemeente Leusden f 583,90 en in de gemeente Stou- tenburg f 204,24 opgebracht. Vijftien ploegen uit Utrecht Voor de op Zaterdag 5 en Zondag 6 Juli a.s. door de wandclsportver- enlging „Samen Op Stap" te orga niseren wandeltochten bestaat een vry grote belangstelling. De Inmid dels gesloten, voorinschrijving bracht ca. 650 deelnemers op, w.o. ruim 60 individuelcn, voor het me rendeel lange afstandtlppclaars die op dc 50 km. zullen starten, als laatste training voor de Vierdaagse te Nijmegen, terwijl 35 burgervcr- enigingen kennisgeving van deelne ming hebben gezonden. Waar inschrijving voor dit wan delfestijn op de dag zelve nog mo gelijk is, .zij het dan met verhoging der inschrijfgelden, bestaat er een redelijke kans dat SOS dit jaar mei 1000 deelnemers uit de bus komt. In 1950 namen 800 wandelaars deel. dit aantal steeg in 1952 tot 899 en indien driemaal inderdaad scheeps recht is, dan mag worden verwacht dat thans het ten doel gestelde aan tal bereikt zal worden. Vanzelfspre kend hangt hierbij veel van de weersomstandigheden af. Als bijzonderheid verdient ver melding dat niet minder dan vijf tien Utrechtse verenigingen hebber, ingeschreven. „O.S.B." komt met drie groepen. Voor de derde maal in successie verschijnt „de Zilver meeuw" uit Eindhoven aan de start, ,.Blauw-Wit" uit Ede en de RKSV. ..Kampen", beide met een groeps- sterkte van 30, zijn nieuwe gezich ten. Bijna alle plaatselijke wandel clubs zullen acte de presence geven Onder de individuele deelnemers bevindt zich Emil Larsen uit Oslo (Noorwegen), die aan de tochten een internationaal' tintje geeft. De start vindt wederom plaats vanuit de speeltuin van „Het Leus- derkwartier", ingang Ampèrestraat. De starttijden zijn des Zaterdags voor de 40 km. tussen 1.30 uur en 2 uur. overige afstanden vanaf 3 uur. Des Zondags gaan de 50 km. liefhebbers om 10 uur op pad en zullen de deelnemers aan de 1020 en 25 km. vanaf 12 uur de speeltuin verlaten. Eindexamen Mulo Voor het Mulo-examen slaagden te Amersfoort de volgende leerlin gen: J. H. van Groos, Bilthoven (m) B. J. A. E. de Kleuver, Veenendaal (m) B, H Piso, Veenendaal (m) B. M. W. C. Kaldenberg, Soesterberg (v) B. J. M. Pel, Harderwijk (m) B P. Wietsma, Putten (m) B; C. v. de Baan. De Bilt (m) B; T. de Jong, Den Dolder (m) B; J D. Nagtegaal, De Bilt (m) B; L. Koot, De Bilt (v) A; J. M Nijenhuis, Den Dolder (v) A; P. Bijl. Bilthoven (m) A; M. I. Bosscher, Bilthoven (v) A; M. M. Brinkmann. Bilthoven (v) A N. van Gorselcn. Den Dolder (v) A; J. H. J. Hekkert, Bilthoven (m) A; N. Schaling, Amersfoort (v) A; R. Bertram, Amersfoort (m) A; S. T. Boersma, Amersfoort (m) B; A. van Heyningen, Leusden (m) B; C. A. de Jager, Amersfoort (v) B; J. v. d Berg, Ermelo (m) B J. A v. d. Wolf, Ermelo (m) B-. H B. J. van Wijk, Amersfoort (m) B; C. A. Allers, Woudenberg (m) A; F. L. van Ginkel, Leusden (m) B; R. Rouwhorst, Amersfoort (m) B; R. M. Ottow, Eilthoven (v) B; M. C. Schuman. Barneveld (v) B. V. of M duidt geslacht aan, A of B het diploma. WOUDENBERG Kwart eeuw bij de Post Dinsdag 1 Juli herdacht de heer G. K. O. Velker ziin 25-jarig jubi leum als besteller bij de posterijen te Woudenberg. Hij werd op het kantoor gecomplimenteerd door de kantoorhouder en zijn collega's, die hem een geschenk aanboden. Van de Inspecteur der Posterijen was een zeer waarderend schrijven met gelukwens ontvangen. Verder werd deze gedenkdag in huiselijke kring gevierd. Vóór Velker hier als be steller werd benoemd was hij zes jaar militair en hulpcommics. Prijswinnaars van winkelweekactie De Middenstandsvereniging Wou denberg had een winkelweek geor ganiseerd. Als attractie waren degelijke prijzen beschikbaar ge steld. Hoe moest men nu zo'n prijs bemachtigen? Een klok, waarvan de wijzerplaat overdekt en door de notaris verzegeld was, zou op een bepaald ogenblik stilstaan. Dit ogenblik moest men aangeven op een bon. waarop een wijzerplaat was afgebeeld. Dinsdagavond werd de wijzerplaat van de klok zicht baar gemaakt. De wijzers wezen 3 uur 3 minuten. Bij het controleren van de duizenden bonnen bleken 64 deelnemers het juiste ogenblik ge raden te hebben. Onder hen wer den de 12 beschikbare prijzen ver loot. De eerste prijs was voor J. Vermeulen. Hij mocht kiezen tus sen een berinimotor, een naaima chine en een radio. Tweede prijs J. v. d. Vendel; derde prijs K. Blaauw. Marktbericht Aangevoerd 28 000 eieren. Prijs f 6.25f 16.50 per 100 stuks. Handel flauw. Medische Zondagsdienst De medische dienst wordt Zondag 6 Juli 1952, alleen voor spoedge vallen. voor Woudenberg, Maars- bergen en Maarn. waargenomen door dr A. J. van Kekem te Maarn. BURGERLIJKE STAND Geboren. Aartje, d. v. Dirk van Essen cn Janna van Beek. Ondertrouwd: Albertus Renes en Gerritje Meerveld. Overleden: Evert Veldhuizen, oud 33 jaar, weduwnaar van M. van de Glind .V Werkers JA/IJ hebben het u al eerder beschreven, wij zijn verzot op terrasjes. Wij hebben deze manie dan ook de laatste dagen naar hartelust uitgevierd. Ge looft u niet dat wij daar in niets doen verzonken zit ten. Wij denken er na. Over vele dingen laten wij dan onze gedachten ga,an. Vaak denken wij aan geld en alles wat daarmee sa menhangt. Niet dat wij 'n onverbeterlijke materialist zijn,, maar het valt ons zo dikwijls op hoe gemakke lijk sommige mensen aan de kost komen. Schijnbaar met niets doen. verdienen zij een buitengewoon goed belegde boterham. Op ter rasjes ziet S.V.K. dergelijke types vaak zitten. Zij zijn herkenbaar aan een lederen aktentas, die zij altijd on der de arm houden ge klemd. Om de pols immer een goud horloge met. ver scheidene grote knoppen, die waarschijnlijk nergens toe dienen. Gaan zij aan een tafeltje zitten, dan werpen z{j daar steeds eerst wat papieren op. Een vul pen wordt opengeschroefd en neergelegd. Het is verbazend hoe snel er nog een paar van die makke lijk door het leven gaande" mannen aan dat zelfde ta feltje komen zitten. Na een paar minuten is de een of andere transactie afgeslo ten. Natuurlijk moet daar op gedronken worden. De kost is weer verdiend. Wij zullen wel iverken. denken wij dan. Een blik op het gouden horloge, de papie ren in de aktentas een handje geschud en de dag zit er op. Geef mij ook zo'n baantje! Vissen Het visseizoen is weer open. Dat wist u allang. Wij trouwens ook. daar niet van. Wij persoonlijk houden niet van vissen, wel van vissen, als u voelt wat wij bedoelen. Toch ging gister middag ons hart sneller kloppen toen wij aan de stadsgrachten tientallen kinderen zagen staan, die met een geïmproviseerd schepnet stekeltjes stonden te vangen. Met belangstelling volg den wij de vangst. Wij dachten terug aan onze kinderjaren, toen wij ook regelmatig op vis uit wa ren. Een hoepel en een stuk gaas. Wanneer wij „beet" hadden trokken wij als eertijds 'n ceasar huis waarts. Een weckfles was vlug gevonden. De vis er in en dan met zijn allen in een kring er omheen. Doodsbang waren wij dat de pas verworven schat van honger om zou komen. Hele witte-broden werden in de weckfles geworpen. De andere dag was de vis altijd verdwenen. Wij had den een goedige vader, die zo vlug als wij naar bed waren, de vis weer in het water wierp. Wij treurden daar nooit lang om. Vingen wel weer een nieuwe. Zo ook de hedendaagse jeugd, die zich de hemel zij dank nog met dezelfde onschuldige genoegens amuseert als SVK in zijn lang vervlogen jeugdjaren. MOVEO Wat is MOVEO? Een stichting, die voor Meer Ontspanning Voor Ernstige Oorlogsgewonden, zorg wil dragen. MOVEO is een overkoepelend lichaam, waar in samenwerken de bond van Nederlandsche Militaire Oorlogsslachtof fers. de Koninklijke Neder landsche automobielclub, de ANWB, de vereniging Ons Leger, het Ministerie van Oorlog, de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, en het Nederland sche Roode Kruis. De stichting tracht dus ontspanning voor ernstige invaliden te vinden. Zo or ganiseerde zij verleden week Zondag een zeiltocht op de Loosdreehtse plassen en gaat zij een dagje met de oud-strijders uit kersen eten. Ook u kunt meehel pen het leed van de ge wonden te verzachten. Hoe dat kan? Door tot de ver eniging MOVEO toe te tre den als donateur, vanaf vijf gulden per jaar. U kunt uw auto beschikbaar stellen, om hen ook eens iets moois van ons land te laten zien. Heeft u een rit met oor logsinvaliden gemaakt, dan krijgt u op de voorruit van uw wagen een embleem. Vraagt men u wat dat be tekent, dan kunt ook u weer optreden als propa gandist van MOVEO. Concert Zaterdagavond geeft de muziekvereniging „H. J. Hegeraat" voor de V.V.V. een concert in de muziek tent op het terras van „Ami citia". Het programma luidt als volgt: 1. Steadfast and True, .mars, C. Teike. 2 Bandie tenstreken, ouverture, Fr. v. Suppé. 3. Walzertrëume, .wals, O. Strauss. 4. Partita Piccola, G. Boedijn; I. Prae- ludium; II. Menuetto; III. Pavane; IV. Rigaudon. 5. Intermezzo. G. Bizet. 6. Don Pasquale, Grande Fantaisie sur '1 Opera, G. Donizetti. 7. Ouverture Symphonique, even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. VJ niiiiiin!iaunni)nRyönnniiuuiiiii:in!:ii::;niinidT!nM;3U(!iiniiia(D G. Boedijn. 8. Colonel Bo gey on Parade, marspot pourri, K. J. Alford. 9. Fi nale. Concert Het is mogelijk voor be zoekers aan het concert op Zaterdagavond a.s. in het concertgebouw gebruik te maken van een goedkopere reisgelegenheid der N.S. Het Concertgebouworkest staat onder leiding van de dirigent Ferenc Fricsay. Dc jonge pianiste Marjo Tal treedt als soliste op in o.a. Ie pianoconcert van Beet hoven. Aan de schandpaal Aan een lantaarnpaal op de automarkt hing gisteren het volgende epistel: Garage W. v. d. Brand, Enschede, gestolen Wan der 1940 Sedan Blauw E 46702. uitlaat boven motor no. 122558. Voor deze schandpaalad vertentie bestond op de automarkt uiteraard veel belangstelling. Het is in ieder geval een goedkope manier. Kortsluiting „Vogt veroorzaakt kort sluiting." zei 't manneke van morgen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2