TABSVENSTER Miss Schut verlaat Amersfoorts Lyceum In nieuwe ziekenhuis eigen kamer voor iedere zuster Schoolgemeenschap biedt reis naar Engeland aan Heropening van „Monopole" Zusterhuis krijgt eigen entree aan de Jac. Catslaan Amersfoorts Mannenkoor huldigt directeur Van der Burg Zaterdag 5 Juli 1952 (Van een onzer verslaggevers) In de met bloemen en vlaggen stemmig versierde aula van het Amers foorts Lyceum, nam gistermiddag de schoolgemeenschap S.M.L. afscheid van juffr. C. Schut, beter bekend als Miss Schut, die sinds 1936 aan het Lyceum ais docente Engels verbonden Is, en per 15 Juli, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de school verlaten zal. „WU zien dit afscheid niet als een plotselinge en definitieve breuk", zei de heer dr A. P. H. van der Meer, in zyn tot Miss Schut gerichte toespraak. „Het stemt ons dankbaar te weten, straks als bestuurslid met je te zullen kunnen samenwerken". Als Miss Schut, zo heb ik je leren kennen, en zo zal ik ook afscheid van je nemen, zei Mevr. de Smit, af gevaardigde van het stichtingsbe stuur o.m. Een maand na de oprich ting. trad jij reeds toe tot onze ge meenschap. Heel veel lief en weinig leed heb jij met ons gedeeld Je ver zorgde niet alleen de talenkennis van de leerlingen, maar droeg eveneens een belangrijk deel bij tot hun vor ming als mens Jij was altijd het vrouwelijk element, de moeder van de school. Onder enorme bijval van de aan wezigen, vroeg hierna Mevr. De Smit Miss Schut toe te treden tot het stichtingsbestuur. De heer Van der Meer. rector van het Lyceum, „trachtte in een geesti ge rede Miss Schut in het zonnetje te zetten," zoals hij het uitdrukte. „Toen wij in vergadering bijeen wa ren, werd het vanzelf sprekend ge acht, dat ik onze samenwerking als rector en conrectrix zou belichten Deze belemmering heb ik zonder meer aanvaard, ofschoon het uiterst moeilijk is, je in een vast verband te zien, zo zei de heer Van der Meer. Jij drukte je stempel op de gehele gemeenschap. Jouw verhouding met de docenten en de omgang met de leerlingen liet nooit iets te wensen over. Een gesprek met jou was im mer een regelrecht contact vol hu mor. Prestige kwesties speelden nooit een rol. Ik geloof, dat wij dat niet genoeg kunnen waarderen, zo vervolgde de heer Van der Meer zijn toespraak. Jij bent de pionierster ge weest. jij hebt ons als broekjes zien komen. Jij hebt de gehele schoolont wikkeling meegemaakt en jij wist daarbij steeds partij te kiezen. Gedu rende de tijd dat je met ons samen werkte. heb je alleen maar vrien den gemaakt. Tot het laatste toe heb jij vanzelfsprekend, onopzettelijk de kwestie van het naderend afscheid genegeerd. Nu het zo ver gekomen is, wensen wij je oprecht een wel zeer verdiende, onbezorgde vacantie toe. en hopen wij op een vruchtbare samenwerking met je als bestuurs lid, zo beëindigde de heer Van der Meer zijn rede. GEEN SLEUR De heer Schrijvers, sprak namens de docenten. „Wij wisten geen van allen aan je charme te ontkomen," zo zei hij. Je warme hart toonde een daadwerkelijk medeleven met je col lega's. Maar je bent veel meer dan dat alleen geweest Op een wonder lijke wyze ben je er in geslaagd vry te blijven van sleur Dat komt vol gens mij door dat jij steeds je hart liet spreken. Daarom gaat er zo iets moois en harmonisch van je uit. Je grote bescheidenheid was een van je essentiële eigenschappen, evenals je sprankelende humor. Je naam was meer dan toepasselijk voor je. Con stance Schut. Constancia - standvas tigheid, bestendigheid, Schut - be scherming. Wij ondergingen je als Beschermende Aanwezigheid, zo be sloot de heer Schrijvers zijn woor den. De heer E. Behrend, sprak namens de oud-leerlingen. Hij haalde herin neringen op aan zijn „kostelijke schooltijd". Hadden wij perikelen, zo zei hij, dan was daar altijd Miss Schut. In verband met uw Engelse lessen, denk ik aan de rede van Por tia uit de Merchant of Venice. Deze rede handelt om de genade. Genade was er ook nodig om paedagogisch verantwoord te kunnen onderwijzen. U hebt bewezen die genade te heb ben ontvangen." De heer R. Groeneveld sprak in een buitengewoon gloedrijk betoog namens de leerlingen Vervolgens verzorgden de leerlin gen van de verschillende klassen een zuiver „Engelse Televisieuitzending". De voortdurend op Albion gerichte camera belichtte o.a. de T.T.-races op het eiland Man, de aflossing van de Horse-Quards in Londen en een roeiwedstrijd van de vermaarde Ox ford en Cambridge ploegen. Hierna bood mej. Van Dis met een toepasselijke toespraak het „vlaggeschip van de zilvervloot" aan. Het keurig in carton uitgevoer de passagiersschip had een inhoud van zegge en schrijve 600,50, bij eengebracht door de gemeenschap S.M.L. DANKBAARHEID Ontroerd dankte Miss Schut voor deze spontane huldiging. „Wanneer ik hier sta, is dat met een gevoel van dankbaarheid en spijt. Dankbaar ben ik voor het betoonde medeleven, spijt voel ik over het scheiden, van hen waar ik zo lange tijd mee ben verbonden geweest. Het heeft mij buitengewoon getroffen, dat mijn loopbaan eindigt met een aanbod zit ting te nemen in het stichtingsbe stuur. Een van mijn mooiste herin neringen is de samenwerking met de docenten. Ik ben er van overtuigd, dat deze zal uitgroeien tot een hech te en blijvende vriendschap. Mag ik eindigen met de hoop uit te spreken, dat het S M.L. in de toekomst zal mogen blijven groeien en bloeien. Dat de „Geest" zal mogen blijven bestaan. (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag vond de heropening van Hotei-Cafc-Restaurant „Mono pole" plaats. Het gedeeltelijk ver bouwde pand slaat vanaf heden on der de directie van de heer W. Hoogland. Tijdens de feestelijke receptie merkten w(j o.a. op de heren F. de Feber, inr P. A. G. Ubink, P. J. Her mans en G. J. Smallegange. Voorts zagen wij vertegenwoordigers van plaatselijke bedrijven als Hogevest, Erdal en Phoenix, alsmede afgevaar digden van de VVV, Kamer van Koophandel, Nijverheid en Handel en de Horeca. Door vele zakenrela ties uit geheel West-Europa waren bloemenmanden en gelukstelegram men gezonden. Met een capiciteit van 34 bedden, behoort „Monnopole" tot een van de grootste hotels hier ter stede. „Limburgia" ook hotel nu Het bekende café „Limburgia" aan de Vlasakkerweg is in andere han den overgegaan. Mevrouw W. E. Ju- dell, de nieuwe eigenaresse, heeft goede plannen om deze zaak een an der cachet te geven. Met de uitvoe ring van deze plannen is reeds een begin gemaakt, want er is thans een hotelaccommodatie gekomen van acht kamers. Daarenboven zal ook aan het restaurant-werk in de toe komst veel aandacht worden ge schonken. Daarom is ook de naam veranderd in Hotel-café-restaurant „Limburgia". De biljartvereniging van dezelfde naam zal in deze zaak haar domicilie blijven houden. Ds A. den Hartogh komt in Filalethes De beroepen predikant ds A. den Hartogh van Scherpenzeel is. blij kens een mededeling in Hervormd Amersfoort, voornemens met zijn vrouw Donderdag 10 Juli a s. de Gemeente van Amersfoort te bezoe ken. De samenkomst wordt rS avonds gehouden in Filalethes. Doctoraal Geneeskunde Onze plaatsgenoot R I. Escher slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen Geneeskunde. Predikbeurten Christelijk Gereformeerde Kerk (W. van Mechelenstraat)10 uur en 17 uur J. Drenth. Doopsgezinde Gemeente (Frederik v. Blankenhcimstraat 40): 10 30 uur ds. A. G van Gilse. EvangelLsch-Lutherse Kerk (Lange- straat 61): 10.30 uur mej, da. M. E. Mon- sees. Doopsbedlcnlng. Gereformeerde Gemeente (Stoove- straat): 10 en 17 uur Lcesdicnst. Dins dag 8 Juli, 19 uur; ds A. Vergunst van Zeist Hersteld Apostolische Zendingskerk (Gasthuiskerk)16.30 u. eredienst Kerk van Jezus Christus Heiligen der Laatste Dagen (Kortegracht 20): 10.30 en 17 uur dienst Oud Katholieke Kerk ft Zand): 10 uur hoogmis: 18.30 uur vesper Remonstrantse kerk: 10.30 uur dr. L. J. van der Lof Vergadering van Gelovigen- 10 uur eredienst: 17 uur prediking der woor den. Vrije Evangelische Gemeente (Var- kensmarkt 11b); 10 en 17 uur de heer F H Nijkamp van Utrecht. Vrije Katholieke Kerk (Steven v d. Hagenlaan 3): 10 30 uur H Mis. Oud Gereformeerde Gemeente (Muur- huizcn 53): v.m. 9 3d en n.m 5 uur Ices- dienst. Dinsdag 8 Juli. 19 uur ds W van Dijk van Capelle a d IJssel. Vereniging van Vrijz. Hervormden Aula Gymnasium. 10 30 uur: doopdienst ds A Braakman en ds. C J. van Royen Clubhuis Dollardstraat. 10 30 uur mej A. Fcrkema. Comité Levensvragen, gebouw Regen- tesselaan 21; 10.30 uur: Prof dr N. H Ridderbos van Amsterdam Gereformeerde Kerk (Grachtkerk) Voorm. 10 uur Candldaat P. Popma van Amsterdam: Nam 5.30 uur. Prof .1r N. H. Ridderbos te Amsterdam Gereformeerde Kerk (Leusderkerk) Voorm 9 30 uur Ds D. A Zijlstra Bedie ning H A.; Nam. 5.30 uur ds D A Zijl- stra Bediening H A. en Nabetrachting. Gereformeerde Kerk (Wljkpcbouw Tulpstraat) Voorm. 9 uur. Prof. Dr N. H. Ridderbos: Nam 5 30 uur. Candidaat Popma van Amsterdam. i< de* Hells. Havik 25 10 uur: Hei- liglngsdtenst; 19 uur- Openluchtsamen- komst; 20 uur: Verlossingssamenkomst Leiding: Maj. L. Nijman Ned. Herv. Gemeente St Joriskerk. 10 uur ds H. de Geus. emerituspredikant De Bilt Bediening H. Doop. 5 uur ds Blok Nieuwe kerk (Leusderweg 110) 10 uur ds A van Stcenbeek. bediening H Doop 7 uur ds van Krugten. Soest Emmakerk (Noordewierweg 131) 9 u cfc: Smits, 10.30 uur ds Smits, bediening (De Bilt) UUF 05 J' Va" dCr Velden Bergkerk (Gymnasium) 10.30 uur ds B^rra,akm,a,n ds c- J. van Royen Bediening H Doop. j lichtenberg (hal rusthuis) 10.30 uur ds Blok. 'Z°n en Schild" (Utrechtseweg 266) 10 uur ds P. A. A. Klusener (Rot terdam). Jongerendlenst Kerk Appelweg. 10.30 uur de heer M. W. Knegt. Wijkgebouw Laurens Kosterplein 14. 10 uur dienst gebouw Emauel. Tulpstraat. 10 30 dienst, HOOS!anD" 1 dsJgel10 uur 10 uur ds Jellema. LEUSDEN 10 uur de heer Schinkel. (Van een onzer verslaggevers) De zusters van „De Lichtenberg" krijgen een eigen tehuis in het grote gebouwencomplex, dat binnenkort aan de Utrechtseweg bU de Vondellaan zal verrijzen. Een lange vleugel 60 m.) loopt ongeveer van het Z.O. naar het N.W. Ze bevat zes verdiepingen en Is achttien m. hoog. Wu ver- wUzen daarvoor en voor wat hier nog volgt naar de tekeningen in ons blad van Donderdag. Het Zusterhuis heeft een eigen entree aan de zijde van de Jacob Catslaan en is door een tussenbouw verbonden met het beddenhuis. Iedere hoofdzuster een woonflat DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1936. Even is Lupardi verrast, maar hij hoeft zich niet ongerust te maken. Op één enkel te ken met zijn hand snelt reeds een robot toe, die Bill in zijn stalen klau wen neemt en hem ste vig blijft omarmen. „Ik zou u willen aanraden dergelijke grapjes niet meer uit te halen", zegt Lupardi kalm, „u bent stevig gebouwd, u bent sterk u zou ongetwij feld een heel goede vis kunnen worden." „Dat nooit!" brult Bill. Maar hij is eenvoudig machte loos. Maar nu stormen ook MacLloyd en Rob naar voren om hun vriend te ontzetten. Voor Lupardi met Bill Howard gaat experimenteren, i heren, maar om u er van te overtuigen, dat ik ze echter drie passen hebben gedaan, worden ze I „Ik kan mij wel voorstellen", zegt de geleerde, I u geen verhaaltjes op de mouw speld, zal ik eveneens vastgegrepen door de robots en zij I die zich over het incident helemaal niet meer I uw vriend in een vis veranderen. Kijkt u maar moeten knarsetandend van woede aanzien, hoe opwindt, „dat u het minder plezierig vindt, J hoe het gaat." Het Amersfoorts Mannenkoor viert deze week een dubbel jubileum, nl. het negende lustrum van het koor cn het feit, dat de heer Gerrit van den Burg vijf en twintig jaar de dirigeerstok heeft gehanteerd. Hoezeer koor en dirigent in deze 25 jaar naar elkaar toe zijn ge groeid en één geheel zijn gewor den is gisteravond nog eens op nieuw gebleken Geheel in eigen kring heeft men de beide jubilea herdacht. Dat juist deze avond de dirigent, na herstel van een ernsti ge ziekte weer tegenwoordig kon zijn. gaf aan de herdenking- een bijzonder cachet. De toespraken van de voorzitter, de heer J. Eppenga, van de heer v. d. Brink namens de koorleden en van mevr. Prins, namens de dames der leden, lieten duidelijk uitkomen, dat men bij AMK in zorg heeft gezeten om z'n dirigent en zijn herstel dankbaar en met vreugde begroet. Bloemen etc. ver gezelden de goede woorden, tot de heer en mevr. van den Burg ge richt. Voorzitter Eppenga gewaagde van het gezond koorleven dat bij AMK gevonden wordt en van de kame raadschap, die zich ook deze avond zo duidelijk manifesteerde. De heer Hiilsmann, die tijdelijk de leiding heeft van het koor, waarvoor het bestuur hem zeer er kentelijk is. liet enige fragmenten zingen uit „Rinaldo" van Joh. Brahms, een werk voor groot koor, orkest en solisten, dat met „De Stad'" van Oscar van Hemel het programma zal vormen van het Jubileumconcert, aanvankelijk vast gesteld op November van dit jaar, doch dat waarschijnlijk eerst in het komende voorjaar zal kunnen wor den gegeven. De heer v. d. Burg richtte daar na zelf het woord tot zijn „vrien den" zoals hij bestuur en leden noemde. Hij zeide dankbaar te zijn voor zijn herstel, maar niet minder voor de ondervonden vriendschap. Elke verpleegster en iedere leer linge krijgt er haar eigen kamer. In dat zusterhuis is op elke verdieping ook nog een woonflat voor een hoofdzuster. De „tussenbouw" bevat vijf van zulke woonflats, resp. voor de directrice en vier hoofdzusters. In totaal bevatten zusterhuis en tus senbouw 178 slaapkamers. Op de eerste verdieping van de tussen bouw treffen wc ook aan: de huis kamer en de eetkamer der zusters. Er is hier verder een keuken en op elke verdieping ligt een strijkka- mer benevens een spreekkamer. Op de begane grond is tegen de tus senbouw de grote overdekte rijwiel bewaarplaats geprojecteerd. Verder bevat deze tussenbouw, in het parterre, vertrekken voor em ballage en technische dienst, een opslagplaats voor duurzame levens middelen, een verbandkamer, een timmermans- en een schilderswerk plaats Een groot terras bevindt zich over de 37 m. lange Zuidzijde van de tussenbouw. Wij menen, dat uit deze opzet een duidelijk begrip spreekt voor wat de ziekenhuisverpleegster na het verrichten van haar taak be hoeft: het zich geplaatst voelen bui ten de ziekenhuissfeer. In de naar de Noordzijde vooruit springende vleugel, die op dezelfde hoogte als de 2de verdieping van het zusterhuis een kerkzaal bevat, weet men ook de lager gelegen ruimten te gebruiken. Het souterrain onder de kerk, wordt benut voor alles wat samen hangt met sortering en Ooi ging van de schone was. In de kelder onder de „kerkvleu- gel" treft men het ketelhuis aan, Toelatingsexamens Handelsschool Aan de Gemeentelijke Handelsdag school niet 4 j c te Amersfoort slaag den voor het toelatingsexamen der 1e klasse: J Barends. D van Bentum. C M J. M. v d Brink. J Bunnik. J. C van Dam, G Donseiaar. H van Duin kerken. F Freede. H J A Geljtenbeek. W Gerritse. C. van Ginkel. J. Kies. R Koenen. Bertha A KnoDper. Fenny Koomen. R. Korteweg. Alle Morren. S, K van Os. W. van Rheenen. J. A C Rijndcrs, W J Smink. L. H. Smit. J. H G Snijder. L. Steenbergen. H Tij huls J Tijsseling. R Uding J Wlers- ma. W. van Winterswijk. C F Wolffen- buttel. B J C Wolfswinkel. M Yff W. J. A. M. Verhoeven, Netty Bruins slot. MULO-EXAMENS Voor het Mulo-examen (diploma A) slaagden: M. Porthelne, B C. E. de Vries. K. Leempoel, H. W S. Florle. W. Taverne. Veenendaal, T. R. Thijs. Veenendaal; C Boers. Ede: E v. d Zee. Veenendaal. W. C. H van Dam. Veenen daal; I E. Mehrengs. I. J Noach, A G. v. Willlgenburg, N Mathijssen, Soester- berg; F T. Olgers. H W. Bliekendaal. R H. van Ee. C van Eijk. H. Gaveel. A. W de Groot. D. v. Schooneveld. C. Sprangers. I Lenstra. G Platje, Hoog land: J M. Snijders. P H Rietveld. Ermelo. Waar geen plaatsnaam staat aangegeven leze men: te Amersfoort. de kolcnbergplaats, de pompenka- mer, een ruimte voor de opstelling van een noodapperaat, een kamer waarin de electrische installatie zijn centrale punt vindt, een vertrek voor de accu's; tenslotte een kamer voor de machinist en een grote op slagplaats voor meubelen. Via deze zusterhuisvleugel, tus senbouw en kerkuitbouw zijn we dan weer aangeland bij het bedden huis. waarvan we gisteren in ons blad het interieur beschreven. Hoewel de indeling van het ge heel op logische zin wijst, zal een vreemdeling in den beginne wel even moeite hebben de weg te vin den in een gebouw met zoveel zalen, k3mers. gangen, trappen, liften enz. Maar hij zal een machtige indruk krijgen van de ziekenhuisverpleging, zoals die in „De Lichtenberg" ver staan wordt. hoevelaken Raad neemt enige besluiten Vrijdagmorgen kwam de raad van Hoevelaken in een openbare spoed- raadszitting voltallig bijeen. Na voorlezing van het formuliergebed ging de raad in geheime zitting over. Na heropening werd een sub sidieaanvraag uit de gemeente Wou denborg afgewezen. Zonder hoofdelijke stemming werd I besloten een geldlening groot f 60.000 a 4% aan te gaan met de provincie Gelderland, ter financie ring van kapitaalsuitgaven. Een regeling voor geneeskundige verzorging van het gemeenteperso- neel werd aangenomen. Een wijziging van de begroting 1952 werd eveneens z.h.st. goedge keurd. Deze had betrekking op de aankoop van een schrijfmachine, rente van geblokkeerd tegoed en vergunningsrecht. De voorzitter dankte de raad voor zijn bereidwilligheid, op dit vroege uur een zitting bij te wonen. EXAMENS Onze plaatsgenoot W, D. M. Jan sen is aan de Utrechtse Universi teit geslaagd voor het candidaats- examen in de Wis- en Natuurkunde. MARKTBERICHT Amersfoort, 4 Juli' Aanvoer 85.000 stuks eieren, 15.50 tot 16.10 per 100 Middenprijs 15.75. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken Hoogland cn Hoog landerveen wordt de medische dienst waargenomen door ds F. W Klaaren- beek, Hoevelaken. Tel. K 3495-210. De wijkverpleging in Hoevelaken wordt waargenomen door Zuster Koet sier te Nijkerkerveen. PREDIKBEURTEN HOEVELAKEN. Ned. Herv. Kerk. 9 30 uur: ds J. W. de Bruin, van Harder wijk; 6.30 uur: ds Laurense. Bed. H. Doop. Geref. Gem.. 9.30 en 6.30 uur: Lees- dienst. Hoewel hieromtrent nog niets met zekerheid te zeggen is, hoopte spr. te zijner tijd, de leiding van het koor weer in handen te nemen en de jubileumuitvoering te mogen voorbereiden. Spr. prees zich ge lukkig dat in de heer Hülsmann een bekwaam plaatsvervanger was gevonden. A.s. Woensdag gaat het AMK een uitstapje maken. Daarmee zal de jubileum-viering voorlopig mee zijn beëindigd. Het grote concert zal het slot vormen WOUDENBERG Woudenberg wenst een zwembad Wanneer het kwik ln de thermo meter temperaturen aanwijst, zoals wij die in de laatste dagen van Juni en de eerste dagen van Juli be leefden, dan verlangt men zeer naar een verfrissing. En waar kan men die beter genieten dan in een goed zwembad? Vandaar, dat in die da gen de zwembaden overbelast wa xen Dit kwam ook. doordat veel personen uit omliggende plaatsen gaarne van zo'n gelegenheid gebruik maken. Juist op zulke dagen mist men een zwembad in eigen gemeen te heel erg. Heeft zo'n gemeente vroeger een zwembad gehad, dan voelt men dat gemis veel sterker. Zo is het b.v. in Woudenberg. Vóór de oorlog was hier een goed zwem bad, waarvan vele ingezetenen ge bruik maakten. Thans gaan velen naar het prachtige zwembad „Woest- duin" in Doorn. Gaat men na het zwemmen per fiets terug, dan is bij thuiskomst alle frisheid en opge wektheid weer verdwenen. Het ver langen naar een goed ingerichte zweminrichting is hier zeer sterk Zwemmen is een zeer nuttige en gezonde sport. Wanneer de Jeugd daarmee vroeg begint, heeft dit een bijzonder gunstige invloed op de lichaamsbouw. Bij het zwemmen worden tal van spieren geoefend, zodat deze sport een regelmatige en sterke lichaamsbouw bevordert. Zou 't niet mogelijk zijn. dat gemeente bestuur en particulieren samenwer ken, opdat Woudenberg spoedig Wee* jn het bezit is van een goed zwembad? Muziek in 't park Het programma dat de muziekvereni ging „Fidélio" Zaterdagavond 5 Juli in het ..De Bcaufortpark" hoopt uit te voe ren, luidt als volgt- 1. Death or Glory, mars, R B. Hall: 2. Ouverture in klassieke stijl. Joh. Pala: 3. Vie d'Artiste. wals. Joh. Strauss; 4. The Geisha, fantasie, J. v. Leeuwen: 5. Poête et Paysan, ouverture. F. v. Suppé; 6. Lille des Fées, fantasie-ballet, F. Popy; 7. Les trois Glands, ouverture. F. Rousseau; 8. Op marsch, potpourri. W. Clere. SOEST CSMPolynorm 2—1 Het elftal van de Soester Melkhande- laren had Vrijdagavond bezoek van het personeclselftal van „Polynorm" uit Bunschoten. Twee elftallen uit de mid denmoot van afdeling B der zomeravond- competitie. De Soesters scoorden na on geveer een kwartier. Vóór de rust maakte Polynorm gelijk. Rust 1—1. Midvoor Hil- horst hielp met een omhaalbal C.S.M. aan de overwinning. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. (In alle diensten wordt een voorbereiding gehouden voor het H Avondmaal). Oude kerk: 10.15 u. ds Maarsingh. 5 uur ds Ambroslus. Emmakerk: 10 uur: ds Ambroslus, 5 uur ds Maarsingh. Hccskapcl 10 uur eer waarde heer Bruin. Zonnegloren. 10 uur: ds Visboek. Zaal v. d. Broek en Eltheto, 10 uur: klndcrkcrk. Evangelisatie-samenkomsten Dinsdag avond, 8 uur: zaal v. d. Broek en Woensdagavond. 8 uur: Heeskapel. Spr. in beide diensten, dc heer S. van Gor- kum. Herv. (Ger.) Evangelisatie. Chr. Ulo school. Prins Bornhardlaan, 10 uur ds Vermaas van Bodegraven 5 uur: ds Vroegindewey van Huizen. Gereformeerde kerken. Julianakerk 8.30, 10 15 cn 5 uur ds Lambers Heers pink (HA.) Wilhclminakerk- 10 en 5 uur ds J. B. Vogelaar van Den Haag. Gebouw ..Rchoboth", Buntweg, 11 en 4.30 uur ds J Waagmeester. Chr. Ger Kerk. 10 en 6 uur ds P. Dijkstra van Maassluis. Ger. Gemeente. Kleine Rembrandt- zaal. 10 en 5 uur: leesdienst. Maandag avond, 7.30 uur ds Vergunst van Zeist. Ver. van Vrijz. Godsd. (N.P.B.) Geb. „Religie en Kunst". 10.30 uur ds P. M. Luca van Amsterdam Vrij Evang Gemeente Prins Bern- hardlaan 2. Maandagavond 8 uur. Evang Oost. ZUJD-KOFEAANSE politieman nen snellen een parlementslid van de oppositie te hulp. De af gevaardigde (met strohoed) werd door aanhüngers van president Fhee aangevallen toen hij het parlement verliet. De demon stranten eisten dat de Nationale Vergadering de president zijn zin zou geven of anders zichzelf zou ontbinden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer A. H. de Greef, slaagde te Apeldoorn voor het eindexamen autotechnische school. Helpt NUSO en dan gaan we naar de speeltuin!" een over bekende deun in Neder land. Maar behalve de speeltuinen waar vader en moeder op een mooie va- cantiedag hun kroost mee naar toe nemen en waar de kinderen zich te goed kunnen doen aan limonade en ijsjes, bestaan er in ons land 350 andere speeltui nen. waar, dank zij het goede toezicht. Piet niet het gevaar loopt zijn tanden door zijn lip" te vallen. Deze speeltuinen zijn aan gesloten bü de Nederlandse Unie van Speeltuin-Orga nisaties (N.U.S.O.), welke unie zich ten doel stelt door het stichten van speeltui nen de jeugd van Neder land en vooral de kin deren uit de arbeidersge zinnen op te voeden tot een. in lichamelijk en gees telijk opzicht, harmonische ontwikkeling. Door haar speeltuinwerk hoopt de Nuso de kinderen weg te houden van de straat die vaak een fu neste invloed heeft en hen aanzet tot het uithalen van bedenkelijk kattekwaad, zo als het kwellen van dieren en hun daarvoor in de plaats een eigen terrein te geven waar zü onder goede leiding temidden van hun leeftijdgenootjes tot gezonde en flinke kinderen kunnen opgroeien. Door het samenspelen wordt saam horigheidsgevoel aange kweekt. waardoor zij ge makkelijker de juiste le venshouding ten opzichte van hun kameraadjes, en later tegenover hun mede mensen, zullen kunnen vin den. Door zijn doelstelling bewijst dus het speeltuin werk de maatschappij een grote dienst. Spelenderwijs wordt de jeugd gemeen schapszin en solidariteit ge leerd. terwijl ernaar ge streefd wordt dat ieder soel ongemerkt opvoedkun dige waarde heeft. ..Mijn leren is spelen" liet van Alphen een van zijn voor beeldige kleuters zeggen en hij mag het dan een. beetje anders bedoeld heb ben, deze woorden zijn in de speeltuinen van de NUSO zeker op hun plaats Wat de mens homo lu- dens in zijn jeugd spe lende heeft geleerd, is be palend voor zijn latere le venshouding. NUSO II Zoals vrijwel ieder on baatzuchtig en nuttig werk w'ordt ook het speeltuin werk in zijn verdere ont plooiing geremd door on voldoende financiële mid delen. En toch verdient deze vorm van preventie ve kinderbescherming steun. Daarom heeft do NUSO een gfote prijs vraagactie op touw gezet om haar kas, en die van de bij haar aangesloten speeltuinverenigingen en -centrales, te spekken en daardoor haar werk te kunnen uitbreiden. Kaar ten met een kruiswoord- puzzle worden voor 20 ct per stuk verkocht; inzen ders van goede oplossin gen hebben een kans op prijzen die zeer de moeite waard zijn. De hoofdprijs is: het hele gezin nieuw in de kleren, tot een be drag van f 1500! Hij die zo'n kaart koopt, steunt daarmee een belangrijk sociaal werk, dat uit ar beiderskringen is voortge komen, door de arbeiders zélf met geldelijke offers en veel moeite is begon nen en dat met grote toe wijding in stand wordt gehouden en uitgebreid. Prijsvraagkaarten zijn in Amersfoort verkrijgbaar bij. de speeltuinbesturen. Onze acties Veer schrijft: „Ziezo vrienden uit 't Veen en Nijkerk. Het vrachtje zit er weer op. Hebt u de foto in de krant gezien? Leuk van de re dactie mij zo in 't zonnetje te zetten. Toch is dit plaat je lang niet volmaakt, want dan moesten alle grote en kleine spaarders en helpers er op staan. Daarom dan ook hartelijk dank aan alle medewerkers. Maar al is zo'n vracht dan mooi vrienden, daar zijn we er nog lang niet mee. Op naar de volgende zending. Helpt u mee? Manis v. d. Veen, Nieuwe Kerkstraat 51, bracht om te beginnen een doos zil ver. Een volle zak bont spaarde Hennie Schipper uit de Commissaris van Heemstrastraat 25 Evert (11) en Wulf (7) v. Leuveren, van Dijkhui- zenstraat 20, brachten zil ver en papier. De familie Calis uit de Domstraat zorgden eveneens voor een zak papier. Een berg oud carton kwam bij de kinderen Prins. Amersfoortseweg 114 van daan. De familie Geitenbeek, Hoevelakenseweg 6, lever de hun aandeel via een doos zilver. Een zakje cap sules was het spaarresul- taat van de kinderen Duits. Schoolstraat 59, terwijl Dikkie de Graaf, Amers foortseweg 104 de rij weer sluit met 'n grote doos cap sules en zilver. Zeer veel dank vrienden en sparen en vergaren maar weer. Alle beetjes helpen Op dus naar de volgende vracht. De hond moet ko-^* men. U weet het één kik aan de bezorgers of aan Veer en het wordt ge haald. ('t Veen geeft de moed nog niet op. Hulde! SVK!) Zomerfeest De speeltuinvereniging „Leusderkwartier" houdt op 24. 25 en 26 Juli haar traditionele zomerfeest in de speeltuin aan de Marco nistraat. Er worden alle mogelijke voorbereidingen getroffen om dit feest tot een onvergetelijke gebeur tenis te maken. Zo denkt men ballonoptochten te houden, een gecostumeerde optocht en voorts zal het optreden van een jeugdge- zelschap en een goochelaar ongetwijfeld wel in de smaak vallen bij de kinde ren. Nieuw verkeershuis in Soest? Op de algemene ledenvergadering vóórjaar 1948 van de WV Soest Vooruit werd met algemene stem men het bestuur van de WV ge machtigd om de eerste stappen te doen om te komen tot een nieuw Verkeershuis. Dat het bestuur niet stil gezeten heeft blijkt wel uit het feit dat er nu vérgaande plannen zijn voor de bouw van een dergl. verkeershuis. Er was enige tijd geleden een commissie benoemd welke dit vraagstuk nader bestuderen moest en uitwerken. Besprekingen met de gemeente hebben geleid tot een regeling van de financiering en wel op de vol gende basis. De VVV Soest schrijft, met goedkeuring van de Nederland se Bank en de algemene ledenver gadering, een renteloze obligatie lening uit in coupures van f 25. Het hierdoor verkregen bedrag zal de gemeente Soest geleend worden, na verkregen toestemming van de Raad en Gedeputeerde Staten van Utrecht. De gemeente stelt elk jaar aan de VW Soest een zeker be drag ter beschikking welke dient om de obligaties af te lossen bij loting. Deze aflossing zal in 10 jaar door de gemeente plaats vin den. De WV Soest Vooruit huurt het gebouwtje voor een nader te bepalen huur als Verkeershuis. Het Verkeershuis heeft een direc teurskamer en een inlichtingen bureau n.et ontvangruimte. Er is voldoende ruimte voor archieven en voor het opbergen van folders. Voor hen die wachten op de bus is ge zorgd middels een beschutte wacht ruimte. V olleybaldemonstraties Dc afdeling Volleybal van de Baarnse korfbalvereniging „De Giraffes" gaf Vrij dagavond op het terrein van de SPSV, achter het bureau van politie, enige de monstraties tegen Soester Volleybal teams. De eerste wedstrijd kwamen de dames van De Giraffes tegen Olympia ln het veld. De Baarnse dames wonnen met 2—0. Daarna kwamen de Olympla-jongeren uit tegen jongere Giraffes, waarbij drie sets nodig waren om de beslissing te bren gen: Baarn bleef de baas met 21. De laatste wedstrijd tussen de Giraffes-heren en een combinatie uit Olympia en SPSV was wel de meest spannende van de ge hele avond. Voordat het eindsignaal klonk moesten vijf sets worden gespeeld, voor dat de Soester combinatie zich winnaar kon noemen met 32. Geslaagd Als leerlingen van de Openbare ULO slaagden voor de toelatings-examens van het Chr. Lyceum te Amersfoort: F. van Knobelsdorf: Gymnasium te Amersfoort: J Grocnedijk; Lyceum te Baarn: M. Kruijff. E. de Raadt en H. Tolk. Voor het ULO-dtploma B slaagden: T. Blok en H. de Vries. Van de leerlingen van de Groen van Prmstererschool slaagden voor het toela- «ings-examen van het Chr. Lyceum te Hilversum: Jacques Roos. Piet Sluys en Eddy Saarloo6. Voor het toelatings-examen H.B.S. te Amersfoort, slaagde Gerdt Bloembergen; voor het MLO-diploma M. W. C. Kalden- Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candldaats-exameri voor- natuurkundig ingenieur, de heer G. J. Blecksma. Voor het examen kleuter-on derwijzeres slaagde mej. F. Koning. MEDISCHE DIENST A.s Zondag ls geopend apotheek „Soestdijk". Van Weedestraat 46. Noteert U even GRAND THEATRE t.m 9 Juli: ..Wil lie en Joe van de compagnie „O" 14 jaar Zondag: 2. 4 15, 6.45 en 9 uur. Ov. 'dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. ..DONDERDAGCYCLUS" 2.30. 6.30 on 9 uur. „Het leven van Emile Zola" Toeg. 14 jaar. CITY THEATER: „Minderjarig meisje vermist". 18 j Zond. 2. 4.15, 6.45 en 9 uur; Ov dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t.m. Maandag: ,,'t Zit in de Lucht" Elke leeftijd. Van Dinsdag t m. Donderdag: „Dub bel spel". 14 jaar. 2, 4.15. 6.45 en 9 u. Overige dagen. 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t.m. Zondag „Je moet er maar invliegen" 14 j Van Maandag t.m. Woensdag: „Sln- goalla", 18 jaar. Donderdag. „Concerto" Elke leeftijd. Vrijd. 8 u. Zat. en Donderd 2.30,6.45 en 9 uur. Zond. 2, 4 15. 6.45 en 9 u. Ov. dag. 2.30 en 8 uur. Agenda Amsterdam DINSDAG 8 JULI. Stadsschouw burg, 8 u.: Verdi's „Rigoletto" wordt uitgevoerd door de Neder landse Opera o.l.v. Charles Bruck. DONDERDAG 10 JULI. Stads schouwburg, 8 u.: Offenbachs ..Hoffmanns Vertellingen" wordt door de Nederlandse Opera o.l.v. Charles Bruck uitgevoerd. Agenda van Utrecht DINSDAG 8 JULI. 8.15 uur: Optreden Ballets Jooss. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Gerrie. d. v. G. H. G. Lambrechts en J. J. Jet ten; Ulbo Wiegerius, z. v F. Huis man en A. G. van Slooten; Willem Ronald, z. v. C J Sjollema en W. E. Breuker; Willem, z. v. J. A. Kruiderink en S. Dijkstra. Overleden: Hendrika Antonia Rems. 79 j., wed. v. A. F. Suther land; Hendrik Palm. 81 j., wed. v. J. G. NaniTinga. Medische Dienst Doktoren: dr J. W. Schmelling, Fr. van Blankenheijmstraat 6. tel. 3495: H. G. Werkman. Utrechtseweg 10. tel 3008. Verloskundigen: mej. A. G. F Perk, H. van Vlandenstraat 2. tel. 5086; mej. N. Vernhout. Soesterweg 232. tel. 3374. Apotheken: Van de Bovenkamp. Utrechtsestraat 45a. tel. 3358: Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2