Dorp op de grens: toneel van grenzenloze zotheid Nolten beklom onweerstaanbaar vier bergen en won 12e étappe Eerste stap op weg naar Europese grondwet Twee provincies raken elkaar in Veenendaal Indeling eerste klassers voor nieuwe seizoen Duizenden juichen jeugdige Nederlander in Monaco toe Vierdaagse met record aantal (10.400) deelnemers damme'n Clubkampioenschap van Nederland Dinsdag 8 Juli 1952 5 (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL. Zou er ooit In de spaarbank te Veenendaal brand uitbreken, wat we niet hopen, dan zou er een wonderlijke toestand ont staan. Er zouden twee brandweren komen aanrijden om het blussingswerk ter hand te nemen en stel, dat ze er allebei tegelijk waren dan zou de vraag wie spuiten moest beslist worden door het feit of de voorzijde of de achterzijde van de spaarbank in brand stondVeenendaal is een welvarende plaats, markt- en winkelcentrum voor een uitgestrekt gebied. Maar het is ook een der zonderlingste, ingewikkeldste gemeenten van ons vaderland. Overigens, u merkt er als arge loos bezoeker geen steek van. De Hoofdstraat is een flinke winkel straat. In het middaguur heeft de verkeersagent op het kruispunt Zandstraat niet zo heel veel minder te doen dan zijn collega's in de Westelijke grote steden op een re delijk druk kruispunt. U slaat rechtsaf en belandt in de Vallei- straat. Stop! U loopt niet meer in Veenendaal, u loopt in Ede. Welis waar zoudt u een paar uur moeten doorlopen om de burgemeester van Ede een hand te kunnen geven, maar er gaat niets van af; het is zijn grondgebied. De wandeling gaat verder, nu naar het noorden via de Nieuwe Weg, en daar ligt de begraafplaats voor zowel de Vee- nendalers die in Veenendaal als de Veenendalers die eigenlijk in Ede wonen maar die begraafplaats ligt in Renswoude. althans op het grondgebied van Renswoude hoe wel de inwoners van Renswoude dat kilometers verderop ligt, weer hun eigen begraafplaats hebben. Waarschijnlijk duizelt het u al een beetje. Op zijn minst vindt u het vreemd, en dat is dan precies wat ook die Veenendalers er van vin den. Maar zij storen on stoten er zich allang niet meer aan, ze weten dat het zo is en zij hebben het zich in zoverre gemakkelijk gemaakt, dat ze spreken van Stichts Veenendaal en van Gelders Veenendaal. Want de moeilijkheden schuilen in het feit, dat dwars door het actieve en gezond groeiende dorp de provin ciale grens tussen Utrecht en Gel derland loopt, die vanouds ge vormd werd door de Bisschops Da- vidsgrift, in de wandeling de Grift geheten en voor een deel al ge dempt. Vreemde toestanden NATUURLIJK heeft deze situa tie tot de wonderlijkste toe standen geleid, waarvan de meeste in de loop der jaren door de practijk zijn opgelost. Die brand weer bv. De mannen uit Stichts mochten eerst niet op Gelders op treden noch omgekeerd, maar nu klopt het als een bus. Wie het eerst komt, het eerst spuit. Dat wil dan nogal eens de brandweer van Stichts Veenendaal zijn, want die is modern uitgerust terwijl de ge meente Ede voor haar onzichtbaar ver afgelegen pluk „Veenendaalse" ingezetenen begrijpelijkerwijze geen volwaardige apparatuur be kostigt, Afspraak is dat de nablus sing gebeurt door de brandweer, die er hoort. Electrisch licht. Een deel van het dorp krijgt dat van de Provinciale Gelderse E.M., een ander deel van de Provinciale Utrechtse E.M. Er zijn twee waterleidingen. Vroeger ook: twee rioleringen, nu is dat ondergrondse buizenwerk voor ge zamenlijke rekening. Voor een op tocht, een winkelweek moeten twee vergunningen worden aangevraagd. Wie op Gelders woont en naar Stichts wil verhuizen, kan dit niet zonder meer. Want daar stond hij nooit als inwoner ingeschreven. De grens loopt middendoor het voet balveld van „Veenendaal" (KNVB 3de klasser), die deswege vermake lijkheidsbelasting aan Ede af moet staan. Treffender nog is het met de bioscoop, die in het orthodoxe Veenendaal op Zondag niet ge- Kleine Age Haalboom op de grensDaal tussen Gelderland en rtrechtHij ts een Utrechts jon getje uit (Stichts) Veenendaal, maar hij staat met zijn rechter voet al in (Gelders) Veenendaal of eigenlijk dus met die ene voet in Edeu>aar de autoped-meisjes zich helemaal bevinden: het trio heeft even vrij-af, straks gaan ze samen het gebouw binnen, waar Age legen leunt, de Christelijke bewaarschool. opend zou mogen zijn. Wel, die ligt op het gebied van Renswoude, en men kan erheen, en de vermake lijkheidsbelasting gaat naar Rens woude. En hoe vindt u dit: Sticht- se Veenendalers mogen in hun eigen café's geen glaasje bier ko pen. maar vreemdelingen en hun Gelderse dorpsgenoten wél. Wat moeten ze zelf doen voor dat glaas je bier? Het in een Gelders café gaan drinken, een paar passen ver der Bij de geboorte al Misschien is het mooiste voorbeeld van de zotheid de zer grenzen dat van de baby, die dadeUjk bij de geboorte een verhuispapier nodig had. De papa van de pasgeborene moest tot voor enkele jaren naar Rhenen fiet sen, want de kraamkliniek lag voor de verandering nu eens op Rhenens gebied en daar moest het kind wor den aangegeven en worden over geschreven. Maar dat maakt nu de administratie van het ziekenhuis in orde. En de Gelderse Veenendalers zijn na de oorlog al een heel eind geholpen met de hulpsecretarie. Dat spaart hun lange reizen naar hun eigen, verre Ede uit. Natuurlijk is er vaak over grens wijziging gesproken. Maar men be kijkt dat graag rustig, grondig en vooral zonder haast. De eerste be sprekingen hebben hun gouden ju bileum al achter de rug; ze zijn van 1911. Burgemeester A. Bakker van het echte, onvervalste Veenen daal en burgemeester h. M. Olden- hof van Gelders Veenendaal (gem. Ede) hebben er elk hun mening over. Ook de Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben hun mening, gesteund door het rapport van hun Planologische dienst, dat tot de con clusie komt dat in Veenendaal de provinciegrens een gebied scheidt, dat maatschappelijk een eenheid vormt. Want zo is het. Gelders of Stichts, men voelt zich Veenenda- ler en zit samen in winkeliersver eniging, zangkoor en sportclub. Het rapport beveelt aan de grenzen te wijzigen. Het zou betekenen dat (Stichts) Veenendaal zo'n 800 ha en zo'n 4000 inwoners groter werd. En de malle grens een logische grens. En hier is dan dat gebouw, dat niet vi brand moet raken, omdat er anders zulke moeilijke proble men kunnen ontstaan. De voorzij de is Utrechts en de achterzijde is Gelders en de scheidslijn loopt bij de regenpijp. Belgische commissie met opstellen van ontwerp-grondwet begonnen (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Belgische regering heeft thans haar belofte Ingelost, die ze bU haar eerste optreden in Januari van dit jaar heeft gedaan en een nationale commissie ingesteld, die de voorwaarden moet onderzoeken, waaronder de Europese eenmaking mogeiyk is en die tegelijk een ontwerp moet opstellen voor een Europese grondwet. De commissie, waarvan 35 leden deel uitmaken, nl. parlementsleden, hoogleraren, vertegenwoordigers zowel van het bedrijfsleven als van de vakbonden en waarvan de procu reur-generaal bü het Hof van Cassatie, de heer Comll, voorzitter is, is met haar werkzaamheden begonnen en zal aan het eind van het Jaar een omvangrijk rapport indienen. De regering wil door middel van deze „Commissie voor Europese Studies" grondig de omstandighe den doer nagaan, die de verwezen lijking van het plan-Schuman. van de Europese Defensie Gemeenschap en van eventuele andere vormen van integratie tot een succes kan maken zonder dat de nationale be langen hierdoor ernstig worden geschaad. De commissie zal ten aanzien van het ontwerp van een Europese grondwet ook rekening moeten houden met het toetreden tot een Europese federatie van landen die zich tot nu toe afkerig toonden van de in dit opzicht ge koesterde plannen. Bovendien zal de commissie dc interne conse quenties van de integratie moeten bestuderen en voorstellen moeten doen voor een eventuele herzie ning van de Belgische grondwet. Tot dit laatste zou dan kunnen worden overgegaan bij de parle mentsverkiezingen van 1954. De commissie heeft zich na een eerste globale discussie gesplitst in vier ondercommissies, die zich met de volgende zaken zullen bezighou den: 1. De algemene bepalingen van een Europese grondwet. 2. De competentie van de Europese Unie op het terrein der buitenlandse politiek en de lacunes, die moeten worden aangevuld tussen de kolen- en staalgemeenschap en de Euro pese Defensie Gemeenschap wat betreft de politieke zeggenschap 3. De instellingen, die tot stand moeten komen voor het function- neren van de Europese Unie. 4. Het budget van deze Unie en de te treffen administratieve beschikkin gen. SOEST Volleybal-festijn op Olympia-veld De Chr. Gymnastiekvereniging „Olympia" organiseerde j.l. Zater dag voor de Kring Utrecht van het N.C.G.V. volleybal-wedstrijden op haar terrein. Olympia toonde zich de sterkste. De prijzen vielen ten deel aan: Afdeling heren. Gespeeld 6 par tijen. 1. Olympia I, 11 p: 2. Wil- helmina I. 10 p; 3. Wilhelmina II. 8 p; 4. Olympia II. 6 p: 5. Dalto, 3 p: 6. Excelsior I, 3 p; 7. Mars, 1 p. Afdeling dames. Gespeeld 6 par tijen. 1. Wilhelmina, 10 p; 2. Dalto, 8 p 3. Excelsior I. 7 p; 4 Olympia. 6 p; 5. Fraternitas, 6 p; 6. Excel sior II. 3 p: 7. Odillo. 2 p. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Vriendschap" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanaf St. Quentin. In concours 87 duiven, die te 7.30 uur, met NO.-wind werden ge lost. Totaal uitslag: R. Koster 1 11 15; Jac. Stalenhoef 2 3 6; G. H. v. d Broek 4 9: H. Polhman 5; G. Teeken 7; C- Dijk man 8 20: W. Nieuwenhuis 19 16 18 21 22; G- Sukel 12; J. Kaats 13; G. Sikkelbein 14: A. de Muijnck 17 19. Nat. concours van Boeren en Beierse kapellen Op Zaterdag 9 en Zondag 10 Augustus as. organiseert de Soes- ter Harmonie „P V.Oals besluit van de feestweek. een groot nat. concours van Boeren- en Beierse muziekkapellen. Reeds heeft een 30-tal verenigingen ingeschreven, zodat Soest op die dagen in het teken van de muziek zal staan. Het concoursterrein is gelegen op de buitenplaats „Braamhage". Zwemmen in de Eem is schadelijk Menigeen zoekt bij deze warmte enige afkoeling in het water. De rivier De Eem is een aantrekke lijk oord, doch van deskundige zij de wordt er op gewezen, dat het water verontreinigd is. Het is ver boden in deze rivier te zwemmen. De politie zal hierop streng toe zien. Dierenbescherming blijft actief De inspecteur controleerde enige door onze gemeente passerende pluimvee-auto's. Bn de inspectie van kettinghonden bleken, zoals ge woonlijk, enige hokken niet in orde te zijn. Proces-verbaal kreeg de eige naar van twee honden, omdat hij de dieren 's nachts zonder beschutting buiten liet. Verblijdend was het te constateren, dat meerdere Soester landbouwers de waakhonden los op het erf hebben lopen. Zeer ergerlijk is hetgeen geschied is met een paard, dat graasde in een weide achter Braamhage. Het dier werd door on verantwoordelijke elementen opge sloten in een bunker achter op de terreinen van dit gebouw, waar het gelukkig ontdekt werd. doch niet, dan nadat het 24 uur opgesloten was geweest zonder eten of drinken. Nesten uithalen schijnt voor som mige kinderen nog steeds een bron van vermaak te zijn. Wielrijder botst tegen auto Op de hoek Raadhuisstraat-Kerk- pad te Soest kwam een wielrijder in botsing met een personenauto, bestuurd door E. uit Hilversum. De ongelukkige wielrijder B. d. H. uit Baarn. kwam boven op de motor kap terecht en viel daarna op straat. Hij kreeg daarbij ernstige verwon dingen aan zijn benen en hoofd. Twee bromfietsers in botsing Op de Steenhoffstraat reden twee bromfietsers achter elkaar. De voor ste stak plotseling de straat over, om de Raadhuisstraat in te rijden. Hii kwam daarbij in botsing met de achter hem rijdende bromfiets, reed vervolgens tegen een verkeersbord aan en moest tenslotte sneuvelen tegen de trottoirband. Het slachtoffer, mej. W. S. uit Westzaan, kreeg een heup- en bek kenfractuur en is per EHBO-zieken- auto naar „De Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd. Gevonden voorwerpen Bij de Soester politie zijn als ge vonden voorwerpen aangegeven: Gouden broche met hanger; brui ne portemonnaie met inhoud; da mes parapluie; zwembroekje met handdoeksleuteltje; wollen topper; huissleutel; autoped; bruine porte monnaie met inhoud; grijze auto overtrek; briefopener; lepeltje; wit kinderschoentje; spaarkaartzilve ren kettinkje, kinderfietsje; vulpen; beige kinderjasje; twee parapluie- hoezen; jachthond; wit kinder schoentje; damesschoen; rijwiclbin- nenband; grijze jongenslrui; porte monnaie met inhoud; tas inh. bad pak handdoek enz.; 2 zilverbons van 1bruine dubbele rijwieltas; wit babyrokje; bruine portemonnaie; lipssleutel. Om argeloze dwalers uit de droom te helpen vindt men bij de ingang van het dorp Veenendaal verscheidene borden. Ook dit bord. dat meldt dat het gebied ter rechterzijde Gelders is. Maar uit de grootte van de letters valt af te lezen, dat iedereen het meer Veenendaal dan Ede vindt. De fietsers en de huizen die xl ziet zijn Utrechts en waar nu de weg loopt, liep vroeger de na tuurlijke provinciegrens, de Bis schop Davidsgrift. (Ei igen foto's) De KNVB heeft de le klas indeling van do competitie voor het nieuwe seizoen in De Sportkroniek bekend gemaakt. Deze luidt als volgt: Afdeling A: AJax, DOS, EDO, Enschcd. Boys, Frlsia, GVAV, Heracles, NEC, RCH, Sneek, VSV, Volewyckers, Wapeningen en Zw. Boys. Afdeling B: BW, Brabantla, Emma, Excelsior, HBS, Juliana, Longa. MW. Sittardia, Sparta, SW, Theole, WV en Willem 2. Afdeling C: Achilles, AGOW, Be Quick, Blanw Wit, DWS, Ellnk- wük. Enschede, Go Ahead, t Gooi, Haarlem, Heerenveen, Leeuwarden, Stormvogels en Vitesse. Afdeling D: ADO, Bleyerhelde. DHC, Eindhoven, Feyenoord, Her- mes-DVS, Llmburgla, Manrlts, NAC, NO AD, PSV, RBC, TEC en Xerxes. NEDERLANDSE TOURETAPPE ZEGE Coppi nog steeds in gele trui AL is de twaalfde etappe dan geen Italiaanse zege geworden, voor de Italiaanse ploeg is het een suc cesvolle rit geweest en de kans op een dubbele zege. Een eerste plaats in de individuele en in het ploe- genklassement, is weer veel groter geworden. Dat de geest in de „squadra" ook goed is blijkt wel uit de volgende feiten: bij de be klimming van de Brouis stond Bar- tali een wiel af aan Coppi, die toen voor de tweede maal een bandbrcuk had opgelopen en tus sen Menton en Monaco remde Coppi af om op Bartali. die een nieuwe band had moeten omleggen, te wachten. De tour-leiding heeft in de avond uren bekend gemaakt, dat de pre mie voor de meest strijdlustige renner in deze etappe was toege komen aan Nolten met 5 stemmen tegen 2 voor Dotto en 1 voor Ber- taina. Gezapig tempo Daar het peloton in een gezapig tempo bleef doorrijden konden de beide Belgen weldra weer aanhaken. Toen begon al gauw de klim naar de pasovergang van de Tende, op een hoogte van 1321 meter, over lussen MONACO. Jan Nolten heeft ln zyn eerste grote wedstrUd als profes sional, nog wel de zwaarste en belangrykste course voor profs: de Tour de France, het succes behaald van een etappeoverwinning. Na zyn prachtige prestatie ln de Route de France, die hy nog als amateur reed, was het duldeiyk geworden, dat Nolten een „com pleet" coureur was, dat wil zeggen, dat hU ook in het bergterreln tot goede verrichtingen ln staat was. In de eerste bergetappes van dc Ronde van Frankryk bewees hy dat de deskundigen goed hadden gezien, maar nie mand zou hebben durven voorspellen, dat Nolten ln de etappe van Sestrière naar Monaco met enkele zeer lastige cols een kans op de overwinning had. Nolten heeft laten zien waartoe hy ln staat ls, als hU in goede vorm ver keer en vooral de wyze waarop hy biykbaar met het grootste gemak de ene helling na de andere beklom heeft de grootste bewondering van de volgers afgedwongen. Voor de Franse ploeg is het een moeiiyke dag geweest. De Franse renners hebben in deze zware rit de tol betaald van de harde stryd in de voorgaande etappes. Lauredl byvoorbeeld, zou Dinsdag niet by de vertrekkenden voor de dertiende etappe naar Alx en Provence hebben behoord wanneer Bernard Gauthler hem op de Turble niet weer ln het zadel had geholpen. Lauredl heeft thans meer dan een uur achterstand op Coppi. Zo blijft Robic aanvoerder van de Tricolores met een achterstand van 31 min. 48 sec. op de gele trui-drager. met een niet al te groot stygingsper- centage. Het hele peloton trok de berg op tot in de laatste kilometers toen enkele renners zich naar voren werkten om de twintig seconden bo nificatie voor de eerst aankomende te verdienen. Robic ging als leider over dc streep, voor Cnppi, Ockers, Jan Nolten en Rotta. Bij het doorrij den van de twee kilometer lange tunnel aan de Frans-Italiaanse grens, waar het vry koud was, trachtte Nolten te ontsnappen maar Coppi, Ockers. Robic en Rotta reageerden onmiddellijk en bij het afdalen naar Fontan kwamen ook de andere ren ners weer bij. Na de doortocht van La Giandola (180 km.), waar de klim naar de col de Brouis (880 meter) begon, ging Dotto aan de haal, weldra gevolgd door Bcrtaina. De grote cracks lieten hen begaan maar Nolten zette er al les op om bij de koplopers te komen, en de regionaal Molineris volgde zijn voorbeeld. Op de hoogste punt van de col was de positie: aan kop Dotto. op 45 sec. Bertaina, op 1 min. 45 Nol ten, op 2 min. Rotta. op 2 min. 10 Ockers. Coppi. Bartali. Lazarides. Marinelli, Van Est. Molineris, De Hertog en Gelabert, op 3 min. 55 Magni, op 4 min. 50 Close, op 7 min. 30 Geminiani en Le Guilly. Kort nadat de renners te Sospel proviand hadden opgedaan wachtte hun de bestijging van de kleine col van de Costillon (706 meter), 340 m. hoger gelegen dan Sospel. Tijdens deze klim slaagde Dotto er in Ber taina van zich af te schudden, maar hij werd op zijn beurt achterhaald door Jan Nolten die na een schitte rende aanval eerst Bertaina passeer de en zich vervolgens bij Dotto voeg de. Zij bereikten samen de top, op korte afstand gevolgd door Bertaina Vervolgens passeerde Molineris en daarna een klein peloton dat de ach tervolging had ingezet. In de afdaling naar Menton slaag de onze landgenoot Nolten er in zich van Dotto te ontdoen en alleen kwam hij bij de controle van de Citroen- stad (op 233 km.) aan. Op dat mo ment had Nolten 37 seconden voor- I sprong op Dotto en 3 minuten op Bertaina en Molineris, terwijl het eerste peloton nog groter achterstand had. 78 59.01; 21. Voor ting (Ned) 79.01.03:22. Nol ten (Ned.) 79.03.11; 26. Roks (Ned) 79 09.13: 53. Van Breenen (Ned.) 79.58.28; 59. Dekkers (Ned.) 80.06.24: 79. Faanhof (Ned.) 80.58.14. Het bergklassement luidt thans: 1. Coppi 48 punten; 2. Gelabert 32; 3. Geminiani 29; 4. Ockers 27; 5. Bartali en Robic 20; 7. Le Guilly en Dotto 18: 9. Ruiz 16; 10. Molineris 14: 11. Nolten 13. Het ploegenklassement na de twaalfde etappe luidt: 1. Italië 233.39.46; 2. Frankrijk 233.59.57; 3. België 234.08.52; 4. Nederland 235.27.06; 5. Spanje 235 28.04; 6. Z.O. Frankrijk 235.38.24; 7. W.Z.W. Frankrijk 236.57.48; 8. Zwitserland 237.08.339. N.O. Frank rijk 237.17.19; 10. Luxemburg 237.56.56; 11. Parijs 238.18.07; 12. Nrd Afrika 238.24.51. Ned. zwemofficials naar Helsinki DEN HAAG. Met goedkeuring van de Fina heeft de Koninklijke Nederlandse Zwembond tot juryle den voor de Olympische Spelen aangewezen: B J Moolenaar, kamprechter, mevr. C. LewisPrasing, J. Lux- wolda en L. Roozekrans, tijdwaar- nemers, G. Voogt, waterpoloscheids- rechter. De voorzitter van de K.N.ZB de heer Jan de Vries, zal vanzelfsprekend weer optreden als een der leiders van het watcrpolo- toumooi. dit in zijn functie van se cretaris van de International Wa- terpoloboard. Als lid van het Fina-bestuur zal hij ook betrokken zijn by de alge mene leiding van dc zwemwedstrij den. DEN HAAG. Voor de Internationale Vierdaagse Afstandsmarsen, welke van 22 t.m. 25 Juli te Nymegen worden gehouden, hebben rond 10.400 deelnemers(sters), een recordaantal, Ingeschreven. Het zyn 1600 burgers in groepsverband, 3850 individuele burger deelnemers (sters), onder wie 1450 dames. Marines; voorts een herengroep van de Metropolitan Police, een damesgroep van de Metropolitan Police Training School en een groep van de Road Walking As sociation, alsmede enkele indivi duele deelnemende officieren. Frankrijk, Noorwegen. Oosten rijk en Zweden zijn voorts met enige burgers vertegenwoordigd. Aan de dagelijkse afstand van 55 kilometer nemen deel 1850 personen; aan de dagelijkse af stand van 50 kilometer nemen deel 1350 personen; aan de dage lijkse afstand van 40 kilometer nemen deel 7000 personen; aan de dagelijkse afstand van 30 kilo meter nemen deel 200 personen. Van de Koninklijke Marine ne men deel ruim 500 militairen, ter wijl de Koninklijke Landmacht vertegenwoordigd is met 4450 mi litairen. Uit België worden verwacht een detachement van het commando bataljon, een detachement van de Belgische strijdkrachten in Duits land en een detachement parachu tisten. Uit Engeland verwachten de or ganisatoren een detachement van de Royal Artillery, van de Gre nadier Guards en van de Royal Britten hebben genoeg geld voor 01. ploeg LONDEN. De Britse Olympi sche vereniging heeft genoeg geld bijeen voor de financiering van het Britse olympische team. Er is zelfs nog iets over. wat bewaard zal wor den voor de olympische spelen in 1956 in Melbourne. Engeland zendt 322 athleten en officials naar Hel sinki. Bij de beklimming van de col de La Turbie (480 m. hoog) vergrootte Nolten zyn voorsprong regelmatig en onbedreigd k\^m hij als eerste het stadion te Monaco binnen. Dotto volgde op 1.27 en Molineris op 3 44. Het klassement van de 12e etappe luidt: 1. Nolten (Ned.) 8.13.19, 2. Dotto (Frankrijk) 8.14.46: 3. Mo lineris (ZO-Frankr.) 8.17.03; 4 Bertaina (Z.O.-Frankr8 18 26; 5. De Hertog (Belg.) 8 20.01. 6. Oc kers (Belg8.20 07; 7. Robic (Frankr.) z.t.; 8 Bartali (It) 8.20 20; 9. Coppi (It.); 10. Gelabert (Spanje); Jl. Ruiz (Spanje); 12. Lazarides (Frankr.) allen zelfde tijd als Bartali; 13. Serra (Spanje) 8.20.20; 14. Magni (It.) 8 21 04; 15. Perez (Spanje) zt; 16. Van Est (Ned.) z.t; 26. Van Breenen (Ned.) 8 28.40; 31. Voor ting (Ned.) 8.30.08; 38. Roks (Ned.) 8.30 16; 49 Wagtmans (Ned.) 8 35.24; 54. Dekkers (Ned) 8 38.36: 81. Faanhof (Ned) 8.52 0. Het algemeen klassement is nu als volgt: 1. Coppi (It.) 77.46.34; 2. Close (Belg.) 78.10.34: 3. Ruiz (Spanje) 78.12.18; 4. Ockers (Belg.) 7812.19; 5 Magni (It.) 78.1254; 6. Bartali (It.) 78.13.40; 7. Carrea (It.) 78.17.08; 8 Robic (Fr.) 78.18.42; 9. Molineris (ZO. Frankrijk) 78.20.40; 10 De Hertog (Belg.) 78.21.16 11. Dotto (Fr.) 7822.25; 12. Weilenmann (Zwi.) 78.27.24; 13. Gelabert (Spanje) 78.33.42; 14. Geminiani (Fr.) 73.38.54; 15. Lauredi (Fr.) 78.48.14; 16. Van Ende (Belg) 78.48.56; 17. Gold- schmidt (Lux 78.49.30; 18. Le Guil ly (W.ZW. Fr.) 78 53 24. 19. Vitetta (Z.O. Fr.) 78.58; 20. Van Est (N.) Het gelukt de wedstrijdleiding van de KNDB de laatste jaren nim mer de demi-finale en finale om 't clubkampioenschap onmiddellijk aan de competitie in de verschillende provinciën te doen aansluiten. Steeds is er een excuus voor het late ver spelen, doch ondertussen worden de clubs, die een succesvol seizoen ln hun district in de wintermaanden achter de rug hebben, gedwongen maanden nadien de slotphasc af te werken. Voor allerlei grote en on overkomelijke moeilijkheden zitten zij dan, die dit jaar nog eens extra zyn vergroot door het vaststellen van alle wedstrijden op Zaterdagen. Slechts een zeer klein gedeelte van dc spelers, die in de teams, die tot de finale zijn doorgedrongen, uit komen, hebben principiële bezwaren tegen het spelen op Zondag. Daar voor moeten alle teams thans ge handicapt in de strijd, hetgeen het sportieve element niet bevordert. Wij hebben deze onlogische gang van handelen reeds eerder vastgesteld en volstaan ditmaal met dc opmer king, dat de finale om de hoogste landelijke clubtitel ook dit jaar weer geen waardig sluitstuk van het competitie-seizoen is! Volgens het (ook al weer twee maal gewyzigde) rooster begint a s. Zaterdag de strijd. Alle vier finalis ten trekken naar Utrecht. Daar speelt dan het Utrechtse Ons Ge noegen tegen Constant uit Rotter dam en de andere ontmoeting gaat tussen RDG, Den Haag en de Noor delijke kampioensclub Leeuwarden. DCL uit Wielerwedstrijden in Olympisch Stadion AMSTERDAM. Op Donder* dagavond 10 Juli zal op de baan van het Olympisch Stadion te Amsterdam de grote prijs van Amsterdam voor dc derde maal verreden worden. Harris en Van Vliet hebben beiden reeds een maal deze prijs gewonnen. Thans zullen zij echter veel moeite heb ben om zich de meerderen van Derksen, Bellenger. Patterson en Byster te tonen. Een interessant stayersnummer, waarin Pronk. Verschucrcn, Bak ker, Schorn. Schulte en Staken burg deelnemen, completeert met een Olympische oefenwedstrijd voor amateurs het programma. Zweminrichtingen vragen vrijstelling O.Z.B. DEN HAAG. De Nederlandsche bond van Overdekte Zweminrich tingen heeft zich met een request tot de Minister van Financiën ge wend, waarin wordt verzocht te willen bevorderen, dat het over dekte bad. en zwembedrijf vrijge steld wordt van de heffing van om zetbelasting. De overdekte zwemin richtingen hebben door de grote stijging van de exploitatiekosten een zware strijd te voeren om het be staan, terwijl het practisch onmoge lijk is de badtarieven te verhogen- KRO bad eind vorig jaar 312.639 leden (Van onze correspondent) HILVERSUM. Blijkens het door het hoofdbestuur goedgekeurd jaarverslag over 1951 telde de K RO. eind vorig jaar 312.639 le den. WATERSTANDEN DEN HAAG 7/7. Mannheim 290 (—0.08) Trier 102 0.10), Keulen 153 f0.03)'. Ruhrort 356 (—0.03), Lobith 954 (—0.040, Nijmegen 739 (—0 01). Am- hem 742 onv.. Eefde 270 onv., Deventer 178 (—0.02). Namen 139 (—001) Borg haren 3977 (+043). Belfeld 1141 (+0.67), Grave 47C (+0 09j. Lith —0.11 (—0.03).

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5