Keert na 26 jaar uit Amerika in Amersfoort terug STADSVENSTER Buitengewoon onderwijs vraagt de aandacht Zo'n eerste autorijles is adembenemend HENK NIE UWEHUIS Alles aanpakken en nooit nee zeggen Moeder is trots op hem Nieuwe leerlingen Chr. Lyceum Eindexamens RHBS Kordate huisvrouw DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Uitvieren op de vlakke weg Bromfietser door auto gegrepen Noteert U even Agenda Amsterdam Burgerlijke Stand 2 Woensdag 9 Juli 1952 (Van een onzer verslaggevers) Veertig Jaar geleden heeft een jongetje, dat met x'n zusjes op weg was naar school, in de omgeving van een huis op de Leusderweg, waar eens de bekende chef-kruier T. Hoogeveen woonde, zijn naam in een boom gekerfd. Op zichzelf is dat niets bijzonders. Hoeveel jongens, die pas een zakmes hebben gekregen doen dat niet. Maar anders wordt het wanneer het jongetje, dat Henk toen misschien wel Henkie Nieuwenhuis heette, na 26 jaar in Amerika te zijn geweest, terugkomt als mr Nieuwen huis, sinds meer dan twintig Jaar Amerikaans staatsburger en zich die boom nog herinnert. Maandag is de heer Nieuwehuis thuisgekomen en gisteren is hij reeds op zoek gegaan naar die boom. En hij stond er nog, met de naam erin! 1 Amersfoort is veel veranderd, vindt de heer Nieuwehuis. „Tijdens mijn afwezigheid is het aantal in woners verdubbeld. In m'n ge dachten was het allemaal groter, de straten waren „wijder", maar de weg kan ik hier nog best vinden." En inderdaad, het geheugen van de heer Nieuwehuis is uitstekend. Hij weet b.v. in de Langestraat nog allerlei namen te noemen van zaken, waarvan sommige reeds lang niet meer bestaan en die zijn familieleden zich niet eens meer kunnen herinneren. Zo zit de heer Nieuwehuis in het huis aan de Nicasiusdwarsstra^t, waar zijn 81-jarige moeder woont, te vertellen alsof hij eigenlijk nooit is weggeweest Maar toch is hij een Amerikaan geworden. Z'n moeder taal heeft hij nog wel niet ver leert al gaat net Amerikaans hem kennelijk vlotter af, hij zegt niet: Hi ya brother! als hij je voor 't eerst ziet, maar het is wel meteen: Henk Nieuwehuis. Geen gewichtig doenerij, recht op de man af. Roken? Daar staan ze. Lucky Strike, Chesterfield, Camel; je kunt er meteen een pak je van nemen, want 't gaat per slof. „Alles aanpakken en nooit nee zeggen." is het devies van deze Ne derlandse Amerikaan (en dat deden we dan ook niet). Maar wanneer ie als 27-jarige Nederlander zonder bekenden, of relaties, zelfs zonder de taal enigszins machtig te zijn, in New York voet aan wal zet, dan krijgt dat „alles aanpakken" een keiharde betekenis. Dan wil het zeggen: werken op kaden en in de dokken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en vaak nog later. Dan betekent het ploeteren en sjouwen tot het bloed door je kleren komt. Werken, werken en nog eens werken! Drukfouten „M'n Engels leerde ik 's avonds uit de kranten die ik elke dag kocht." Geen wonder dus. dat de heer Nieuwehuis, toen hij in Ne derland terugkwam ook weer naar de kranten greep, maar tot zijn verbazing krioelde de tekst van de drukfouten. Dat dacht hij tenmin ste, tot iemand hem inlichtte over de nieuwe spellingHij kon niet weten, dat zoo, zo was geworden, en het verschil tussen visch en vis was voor hem onverklaarbaar. Na die moeilijke eerste tijd in New York ging het wat beter. Een zwerftocht door een belangrijk deel van de „States", bracht Henk Nieu wehuis tenslotte in Long Beach bij Los Angeles. California, waar hij als timmerman op een scheepswerf werd aangesteld. Toen in '29 een zware aardbeving dit deel van Amerika teisterde, bleef er van zijn met moeite bijeengebrachte bezit- hij hield vol en werkte. Onver moeibaar. En langzamerhand wist hij z'n positie te verbeteren. Nu is de heer Nieuwehuis van over heidswege belast met het opper toezicht over vijf schoolgebouwen in Los Angeles. Hij heeft een huis van een slordige 20.000 dollar, om de paar jaar een nieuwe auto, tele visie, radio's, kortom: hij heeft datgene bereikt, waarvan iedere emigrant droomt. Henk Nieuwehuis is er gekomen omdat hij nooit nee zei op wat men hem ook voorwerk aanbood, omdat hij er komen wilde. Daarvoor heeft hij 26 jaar lang ge werkt zolang het dag was en als het moest nog een stuk van de nacht erbij. Zijn moeder is trots op hem. Hoe zou het ook anders kunnen. Veel zegt ze niet die mevr. Nieuwehuis. En dat is voor een moeder mis schien ook wel helemaal niet nodig. Ze begrijpt het alles zo wel en glimlacht maar wat. Innig blij is ze echter, dat haar zoon eindelijk weer eens thuis is. al is het dan niet voor goed. „Maar hij moet blijven tot na zijn verjaardag op 6 Augus tus," zegt ze met grote stelligheid. En wat in al die jaren bij de heer Nieuwehuis ook mag zijn veran derd. hij is een gehoorzaam zoon gebleven. Hij doet wat zijn moeder zegt. tingen practisch niets over, maar men Amersfoort. Tot het Christelijk Lyceum te Amers foort zijn toegelaten tot de eerste klasse- Elly Alewijn. Ina v. d. Blezen. Jan Herman v. d Bogert. M. Bouw. NtJkerk, All v d. Brink, Nijkerk, Kees Callen- bach. Hans Dupont. Gerda v. Glnkel. Bunschoten. Teunl Hartkamp. Nijkerk. Nies Hartog. Spakenburg, Kees ten Ho ven. Barneveld. Klaas Huijgen. Bun schoten. Sieple de Jong. Freddie v. Kno- beldorff. Soest Henk Koelewijn, Spaken burg. Melis Koelewijn Spakenburg, An nie Koenderink, Nijkerk, Joke Koende- rlnk Nijkerk, Rlen Kordes, Corrie v. d. Laan. Soest, Sietske de Lange, Jan Melj- crs. Warda Nobel, Willy v. Norden, Ger- rit NlJhof, Jan Oosterveen, Soest. Hans Paulesma. Ada Poeiert. Annle Roose, Gerrit Ruitenberg. Josje Ruppert, Meln- dert Schreurder, Hans Stetsma. Nijkerk,. Ad. Slettenhaar. Ab Smid. Soest. Joost Smit, Gerrit Starink. Soest. Ellie Stulp, Soest. Jaap Sukkel. Wlm Torsius. Hoe velaken. Berty v. Uffelen, Barneveld. Arend Vermaat. Hoevelaken, Ada Ver schoor, Wim Vlnkenborg. Barneveld. Marianne Visser. Bunschoten, Jan Herm. Visser. Jenny Vllek. Henrl Wlerenga. Corrie de Wilde, Gerlan v. d. Wildt. Mariëtte Wijnbeek, Tineke Wijnen Rlems. Soest. Frans Zegers. Afgewezen 22 Waar geen plaatsnaam staat leze Bevorderingen aan Christelijk Lyceum Bevorderd zijn naar de tweede klasse Christelijk Lyceum te Amersfoort: Barend Abrahamse. Evert Agter- huis. Anneke Albers, Meta Blauw, Roelof Booy, Jan Bos, Irene Bout, Klaske Brandsma, Kees Broekhuij- sen, Gerrit Brouwer. Evert van de Burg, Elbert van Deuveren, Bennie van Duinkerken, Francien Geel, Anke de Groot, Irma Haarsma, Het- tie Huisman. Cobie Huygens, Joke Kolkman, Tijs Broekhuijsen, Rein- tjen Callenbach, Hans Giethoorn. "Wulfert de Greef, Kees de Groot, Tijmen van Halteren, Geo Hana, Kees Hebly, Tonnie van der Heij den, Gert den Hollander, Rietje Mei- ling, Liesbeth Reeders, Jetje Reg- ter, Thera Revermann. Dora Staal (voorw.), Anke Uding, Leentje Vink, Corrie Vos, Jannie de Vries, Adrie en Nettie Wijnen Riems, Pim Zijlstra. Albert Hugenholtz, Hans Kal. Robbie Kraan, Hans Lafeber, Eddy van Noortwijk, Harm Oude- raan. Gert Jan en Marien van Ree- nen, Hans Schreuder. Gé Smaling, Andrie Smid, Wim Stronkhorst, Pim Strous, Loek Vrdevoogd, Slet- se de Vries, Kees Wassink. Afgewezen: 24. Bevorderd naar de derde klasse, afd. Gymnasium: Barbara van den Boogert. Aart Duyser, Timon van Dijken. Henk de Gans. Ton ten Ham. Dick Hollander, Joop van der Hooft, Wim Klop. Henk Koende rink. Alie Morren (voorw.), Hugo Visser. Eddy Zwarteveen. Afgewe zen: één. Bevorderd naar de derde klasse, afd. H.B.S. Wim de Boer. Stien Bos. Joke van Ee. Greetje van Gulik, Ada Kolkman. Dick Leusink (voor waard.), Arie Middelman, Jan Mor- sink, Lenie Qttens, Henk Post. Jan van de Pijpekamp, Beppie Smeitink. Ries Smid, Wim Stegeman, Jaap Stolp. Stieneke de Vries, Henk Wiersema. Kees van Zwol. Afge wezen: negen. Eindexamens afdeling B, Rijks HBS met 5-J. cursus Amersfoort, eerste drie groepen. Geslaagd de dames- E. Abcouwer. C T. Dekker. A van Hulst G. van Llngen, En de heren: G. H. van Berkum. H. J Buning, H H. Clausen W Bergman. J. W. van den Bosch, J A. van Dooren. G. G. A de Gans. H G van Eljk. W. A. Gemen. C. Huiszooii. H M. P. Kalec, R. Hageman. F. Insinger. H. C de Jong J. M. van Leijenhorst, P. Rolling B. Th Ugthart, P Meyboom. C. Meijer. A. R. Noort- man. A. Offerman, C. G. A Pastoor. Afgewezen zes candidaten Wielrijdster bij inhalen gevallen Gistermiddag reed de 17-jarige mej. Ten B. met een vriendin achter op haar fiets over de Bis- schopsweg in de richting van de Vermeerstraat. Toen zij naar links uitweek om tweevoor haar rij dende fietsers in te halen, bleef zij met een voet haken achter een van de zich ter plaatse bevinden de paaltjes die een scherpe punt hebben Hierdoor liep mej. Ten B. een flinke verwonding aan de lin kervoet op. Ze is naar de Lichten berg overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) AI leven wü ook in de eeuw van het kind en al Is vrijwel een ieder doordrongen van het belang van onderwijs en opvoeding, toch ls er een groep van kinderen, waarvoor men ln de regel meer medelijden dan be langstelling heeft. Wij doelen hier op de imbecielen, kinderen, die wel degelijk tot iets in staat zijn, indien zij de kans maar krijgen en bovendien kinderen, die even vatbaar zijn voor een minder waardigheidscomplex als anderen. Daarom zijn zij trots als ze althans uiterlijk mee kunnen doen met de anderen. Zij zijn dankbaar, wanneer zij iets kunnen doen wat werkelijk zin heeft, iets waar anderen mee ge diend zijn, maar wie is met dit alles op de hoogte? Daarom is het geluk kig, dat de afdeling B van de dr M. van de Hoeveschool voor Buitenge woon Onderwijs ieder jaar een open bare les geeft, waar niet alleen de ouders der leerlingen, maar ook de leerlingen en dat liefst zoveel mogelijk van de onderwijsregels kennis kunnen nemen. De openbare les, die gistermiddag gegeven werd, had grote belang stelling. Onder meer waren aanwe zig de Wethouder van Onderwijs, mr F. C. A. Eenhorst, de schoolarts dr G. E. J. H. Delvaux en de beide schoolverpleegsters mej. T. Ceppel en mej. A. M. Stempher. In zij openingswoord bracht het waarnemend hoofd, dé heer A. Bak ker dank aan het gemeentebestuur, dat zijn belangstelling voor het on derwijs in al zijn geledingen met woord en daad heeft getoond. Ver volgens wees de heer Bakker er met nadruk op, dat op zijn school niet zo maar wat wordt gedaan om de kin deren tenminste enige bezigheid te verschaffen, doch dat er terdege ge werkt wordt. Als bewijs hiervan voerden zeven jeugdige paren alleraardigste rhyth- mische oefeningen in groepsverband uit. Natuurlijk is dit niet van zelf Mevrouw L. had in de keuken van haar huis aan de Vlasakkers een brandende 1-pits koker op het aanrecht staan. Vanwege de hitte had ze ramen en deur tegen elkaar open gezet en hierdoor sloeg de vlam in de gasslang die spoedig in brand vloog. Met handdoeken en een natte deken wist mevrouw L. terstond het binnenbrandje te bedwingen. Politie-sportvereniging verliest in Gouda Gisteren heeft de Amersfoortse politiesportvereniging in Gouda deelgenomen aan een athletiek ontmoeting, een zgn. Trial mee ting tussen de politiesportvereni- gingen van Gouda, Hilversum en Amersfoort. De uitslag luidt: 1. Gouda met 137 punten: 2. Hil versum met 100 punten; 3. Amers foort met 83 nunten. EXAMEN Aan het Oud-Katholiek Seminarie alhier slaagden voor het propaedeu. tisch examen in de theologie, de heren J. Visser, student van het bis. dom Haarlem, en A. J. Glazemaker, student van het Aartsbisdom Utrecht. Voor het candidaatsexamen A in de theologie slaagde de heer C. P. v d. Berg, student van het Aarts bisdom Utrecht. gegaan. Langer dan een half jaar hebben twee der leerkrachten met schier eindeloos geduld deze dansjes ingestudeerd. De verloting voor het het vorig jaar gestichte pianofonds bracht zo veel op, dat het destijds, dank zij fi nanciële hulp van een der ouders aangekochte instrument geheel kan worden betaald. Wie weet wat muziek voor deze kinderen betekent, zal zich hierover- oprecht verheugen. Tenslotte vermelden wij nog, dat het tentoongesteld werk van de leerlingen, allerlei brei- en haak werk van de meisjes en matten van de jongens op allen een verrassend gunstige indruk maakte. 1939. Op het ogenblik dat hij de ijzeren band van de robot op zijn schouder voelt, rukt Rob zich om en slingert het zware voorwerp me', aile kracht, waarover hij be schikt, op de robot Hij treft de kunstmens op een paar gevoelige plaat sen: de antenne en de ogen. Machteloos stoi t de machine op de grona. Rob schreeuwt tegen zijn vrienden haast ie maken Zij moeten pn- beren allereerst de ctno vismannen te bevrijden Maar waar zijn die ge bleven? Lupardi en Yoto hebben nog net voor hun vertrek ook Bill in het aquarium gegooid, maar van de drie vissen is niets te zien. Zijn zij in open zee terecht gekomen? Dat zou verschrik- kelijk zijn. En waar is de uitgang uit dit laby- i rinth? De mannen hollen de gangen door tot zij by de hogedruksluis komen. Maar zij zien nog juist, hoe de zware luiken zich sluiten boven de olieteek. waarmee Lupardi en Yoto op jacht gaan naar het oorlogsschip. (Van een onzer verslaggevers). De eerst* autorijles hebben wij er op zitten. Vraag ons niet hoe wij dat ene uur geleden hebben, vraag ons dat niet. De tcrcchtwijzlglngen van de instructeur waren, alhoewel steeds glimlachend uitgesproken, bij tend van Ironie. Of wij dan in 't geheel geen gevoel voor de motor had den. Wie denkt, dat autorijden alleen maar aan een stuurrad draaien is, vergist zich namelijk schromelijk. Het is meer dan dat. legde de Instruc teur ons uit. Het is je een voelen met de motor, dat geheimzinnige, ben- zlneslorpend ding. dat zo of zoveel paardenkrachten in zich heeft. Paardenkrachten, die ons in (schijnbaar) roekeloze vaart, over Amersfoorts wegen trokken. Wij hadden gedacht, dat die instructeur het de eerste keer wel met ons plooien zou. Een beetje gas hier, en een beetje „koppelen" daar. Ook dat werd een bittere misrekening. Het ging (inderdaad) in de beginne rustig aan. De Kapelweg op. In de tijd van ja en nee waren wij op Laan 1914. De brede asfaltweg langs de Leusderheide is voor de auto- adspirant een baan, die rechtstreeks naar het Walhalla der gevorderden voert. Het Nederlandse Waterpolo-zeven- tal behoort tot de sterkste teams van de wereld. Het zal zeker een hartig woordje meespreken bij de Olympische Spelen te Helsinki. De bekende Amersfoorter Jan de Gans, 1 id van Neptunus, is de eer te beurt gevallen om by de 11 uitverkorenen te behoren, die de kleuren van ons land in de hoofd stad van Finland zullen gaan ver dedigen. Geheel Amersfoort wenst Jan de Gans en zijn trainer Huib Fremouw succes met dit door hard zwoegen bereikte resultaat. De complete polo-ploeg ziet er als volgt uit: Gerrit Bijlsma, mr Cor Braasem (aanvoerder), Joop Cabout, Ruud van Feggelen, Gas ton Fienee, Jan de Gans, Max van Gelder, Nijs Korevaar, Nico Luchs, Jos Sievers en Frits Smol. Leider waterpolo. Frans Kuijper, masseur Henk van Leersum. (DvA-archifoto) r De naald van de snelheidsmeter zei de (nog immer lachende) naderde angstig de zestig. Toen instructeur: „Gas iets op laten komen." Wij gaven een dreun op het pedaal en schoten (met de ogen gesloten) het verderf tege moet. In een flits zagen wij onze vrouw en kinderen aan onze sponde staan. Wij kreunden daarop. Dat het een gemengd bericht zou worden, daar waren wij heilig van over tuigd. Dat wij ons leven er bij in zouden schieten, geloofden wij niet. Ons onverbeterlijk optimisme werk te daar nog net even te sterk voor. Wel van die sponde, dat geloofden wij met een ongekend vaste over tuiging. Wij klemden de tanden op elkaar, om bij de komende slag, tenminste ons gebit te beschermen. Het is niet zover gekomen. De instructeur had „ingegrepen", zoals dat heet. Ik wil de U even laten uitvieren, zei hij doodkalm. Dat willen zij zo'n eerste keer allemaal. Wij hebben niet ge tracht hem aan het verstand te brengen, dat er van „uitvieren" geen sprake was. Dat zo iemand met gas opkomen, gas minderen bedoelt, was ook ten enenmale onduidelijk. Nu zit dat ia ons allerdiepste binnenste veran kerd. „In de twee" zijn wij huis waarts gereden, het klamme angst zweet nog op het voorhoofd. Het laatste stukje reed hij zelf. De stad was ons als jachtterrein nog niet toevertrouwd. Wij begrijpen dat. Maar van dat uitvieren, nee, dat wil er bij ons nog niet in. Wij, die ons op een bromfiets al niet helemaal veilig meer voelen. Vrijdag krijgen wij onze tweede les. Weest op uw hoede. SOEST De heer L. uit Amsterdam, die momenteel in Soest verblijft met vacantie, reed Dinsdagmiddag om streeks zes uur per bromfiets op de Soesterbergsestraat. m de rich ting Kerkstraat. Z'n bedoeling was naar garage v. Kooij te rijden. Uit de richting Kerkstraat naderde een personenauto, die inplaats van links af de Birkstraat in te rijden, recht door reed naar de Soester bergsestraat. De bromfietser stak plotseling de straat over naar ge noemde garage, juist voor de per sonenauto langs De bestuurder remde krachtig, doch kon een aan rijding niet voorkomen De heer L. werd opgenomen door de bum per en kwam boven op de motor kap terecht, waarna hij met een smak op straat viel. Hij werd met inwendige kneuzingen en verwon dingen aan handen en benen, na door dr Stroband verbonden te zijn, naar z'n pension overgebracht. De bromfiets was geheel vernield. Schooljeugd ontvangt Verkeersdiploma Onder toezicht van enige politie beambten werd Maandag en Dins dag door de afdeling Soest van het Verbond van Veilig Verkeer, verkeers-examens afgenomen aan leerlingen van verschillende scho len, die voor het onlangs gehou den schriftelijk examen geslaagd waren. Gestart werd op het Kerkplein, waarna gereden moest worden langs Kerkpad, F. C. Kuiperstraat, Korte Brinkweg, Burg. Grothe- straat, Emmalaan, Sophialaan, Prins Hendriklaan. A. Paulowna- laan, Oranjelaan. Prins Bernhard- laan. Rembrandtlaan, Talmalaan, Beethovenlaan, Dalweg naar het Kerkplein. Verplichte en geheime contróle- posten stonden langs de route op gesteld, om de verrichtingen van de jeugd te beoordelen. Er werden door sommige candidaten erge fou ten gemaakt; zij mogen het nog eens een keer overdoen. Het diploma kon worden uit gereikt aan: R.K. Meisjesschool, opgekomen 21. geslaagd 14: O.L.- school Beetzlaan, opgek. 18, gesl. 13; R.K. Jongensschool, opgek. 24, gesl. 20; OL.-school Kerkebuurt. opgek. 24, gesl. 23; Chr. school Hees. opgek. 9, gesl. 8; Chr. school Pr. Bernhardl.. opgek. 19. gesl. 19; v. d. Huchtschool, opgek. 11, gesl. 10. Garagehouder veroordeeld De Utrechtse Rechtbank beves tigde heden in hoger beroep het vonnis dat de Kantonrechter aan een 35-jarige garagehouder te Baarn had opgelegd, die wegens overtre ding van de Wegenverkeerswet te Soest tot een geldboete van f 35.- subs. tien dagen hechtenis was ver oordeeld. 1 Augustus plaats vindt en zeer zeker ook het grote Bloemencorso, dat Zater dag 2 Augustus wordt ge houden. Maar Zomerfeest D£ E speeltuinvereniging ..Het Soesterkwartier" zal voor de laatste maal in haar bestaan een Zomer feest in de oude tuin hou den. In verband hiermede zal het feest dit jaar een bijzonder karakter dragen. De feestcommissie, die hier toe in het leven werd ge roepen, is met een klin kend programma voor de dag gekomen. Zaterdag 26 Juli wordt het feest ingezet met een Kinderfestival, waaraan o.a. medewerken de Clown Bimbo en een keur van radio-artisten. Dezelfde avond wordt, eveneens in de tuin, 'n programma ge geven, dat voor de ouderen is bestemd én waarbij geen kinderen worden toegela ten Het gezelschap Roland Wachter, met de leider, Toby Rix, Dick Harris, Greetje van Schaik en Wag ter Jr. zal een bont pro gramma opvoeren. In de daarop volgende week is er elke dag wat te doen. Hoogtepunten zijn ongetwijfeld de op Donder dag 31 Juli te houden Bal lonnen-optocht. de opvoe ring van d kinderooerette „Repelsteeltje", die Vrijdag derdag de Italiaanse film „Dubbel spel", die een ma ximum aan spanning biedt door wilde achtervolgingen en schietpartijen. Het verhaal is gebaseerd Zomerfeest II °P het dubbele leven, dat een commissaris van politie leidt, die tevens bendelei der is. In zijn politie-func- tie krijgt hij o.a. gegevens over goudtransporten, die dan ook in handen van bandieten vallen. Teneinde ontdekking te voorkomen laat de com missaris (Ralf Vallone) on- schuldigen achter de tralies zetten. Hij begint echter 't verkeerde van zijn daden in te zien als de vrouw van een van de gearresteerden wanhoop zelfmoord Het Zomerfeest van de speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" wordt be sloten met een revue-avond op Zaterdag 2 Augustus, waar het gezelschap Frans du Mee, met Ellen Castell, Ria Verda, Fred Wiegman en Jonnv Reynolds de re vue „Kolder de Bolder" zal brengen. Wij laten hier onder het vollege program ma volgen Zaterdag 26 Juli: 2.30 u. nam. Kinderfestival, 7.30 u. hem een grote inwendige strijd, die zijn functie als commissaris wèl, maar die van bendeleider, geen goed dget. Hij komt dan ook in conflict met zijn bendele den. Een meisje, waarop hij gecharmeerd is, raakt in handen van de bende en om haar voor erger te be hoeden geeft hij nog een maal gegevens over een goudtransport door. Alles loopt echter fout en de ontknoping van deze film is dan ook wat tragisch. Vriendschap Van de andere kant van de aardbol, helemaal uit India, komt een oproep om vrede op te bouwen door elkander via briefwisseling beter te leren begrijpen en waarderen. „Vele bewoners van India en van andere Oosterse landen zouden erg graag met één van u wil len corresponderen." zo schrijft de vertegenwoordi ger van de International Friendship League in Ma dras. „Daarop hoop ik dui zenden adressen te krijgen. Er zijn hier liefhebbers ge noeg. Ik heb een circulaire gezonden naar scholen^ jeugdclubs enzovoort om de jongelui aan te moedigen hun adres, leeftijd, hobbies en de talen die ze kennen op te geven en velen hebben al om inlichtingen ver zocht.". Tot zover dan de brief uit India. Wie er meer van wil weten schrij ve maar eens aan de I.F.L., 9 Post Office Street, G. T. nm. Optredengezelschap PleeÉrt- Dan begint voor mee te helpen een durende Madras I, India. Roland Wachter. Maandag 28 Juli n.m. 9 uur Lampionoptocht. Dinsdag 29 Juli n.m. 8 uud Optreden van „Groot Cheerio". onderafdeling van de Speeltuinvereniging Het Soesterkwartier met de revue: .Holland op z'n best' Woensdag 30 Juli 7.30 u. n.m. Gymnastiekuitvoering „Jonge Kracht. Donderdag 31 Juli n.m. 7 uur Ballonnen-optocht; nm. 8.30 uur „The Garden Players" brengen een vro lijk programma met mu ziek en zang. Vrijdag 1 Aug. n.m. 7.30 u. „Klein Cheerio" brengt de kinderoperette „Repel steeltje". Zaterdag 2 Aug. n.m. 5 uur Groot Bloemencorso, 8 uur Sluitingsavond. Ook de danslustigen krij gen hun kans, want Zater dag 26 Juli en 2 Augustus zal, na afloop van het feest een bal worden gegeven in het grote clubgebouw aan de Noordewierweg. „Dubbel spel" In het Rembrandt Thea ter draait tot en met Don- riaarboven op de Berg- straat hèt huis dan: een monument van dierenliefde.' Iedere steen van dit tehuis voor dieren is een stukje de oude vestingwallen van Amersfoort. Nu is die vestiiig voor de dieren er dan. Daar zijn ze ver buiten het bereik van van een boeiende geschiede- moordend verkeer, van men- nis. Het is in Amersfoort niet 20 heel eenvoudig ge gaan om een tehuis te stich ten voor dieren die als zwervers langs de weg ver kommerden. Daar moesten bouwstenen voor worden aangedragen, zoals eens voor sen, die menen dat dieren geschapen zijn om te ver waarlozen. Zaterdag gaat het Dieren tehuis open. Hier ziet u hoe het tehuis (althans gedeel telijk) er uit ziet. Er is voldoende ruimte om de dieren goed te huisvesten. Ruime looprennen bieden de honden een goede ge legenheid om zich te ver treden. Zaterdag is er feest daar boven op de Berg, dan is er 's middags een wedstrijd voor de best verzorgde hond en 's avonds een concours d'élégance. U gaat toch kijken? Postduivenvereniging „De Zwaluw" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.l. Zondag een wed vlucht vanaf St, Quentin (Fr.) af stand 296 km. In concours waren 197 duiven, die te 7.30 uur met N.O. wind werden gelost. Aankomst eer ste duif 12 uur 2 min. 50 sec. Be reikte snelheid 1084 meter per mi nuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 12 uur 43. min. 31 sec. Totaal uitslag: A. Rijksen- 1, 7, 26. 28, 45. 49; H. Gorissen 2. 6. 46, 48; A. Snijders 3. 9. 18. 34; A. Dorrestein 4, 23. 38. 40; Sj. Rijksen 5, 14. 17, 29. 41. 43. J. v. d. Belt 8. J. Ravenhorst 10, 11; J. Knoops 12, 35; P. de Bes 13; G. Haks 15; J. van Herwaarden 16; R. J. van Schiffart 19, 36; mej. G. Zim merman 20; H. Kriek 21; H. Onwe- zen 22. 32; J. v. d. Brink 24; K. Keja 25, 37; A. van Donselaar 27; C. van Soest 30, 31, 33, 39; L. van Klooster 42; C. van Veen 44; J. Ottens 47. Soest I en II promoveren Soest I en II zijn Zondag gepro moveerd naar de 3e klasse van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond. De tegenstanders van Soest I, Geldermalsen, toonden zich goede verliezers, daar zij hun gelukwen sen vergezeld lieten gaan met een mand kersen. De uitslagen waren: Soest IGeldermalsen I 80. Heren enkelspel: Van Breukelen Colombeyn 62, 63; dr. Lay van Haeften 63. 64. Dames enkelspel: mevr. Goedkoop mevr. Muysv. d. Moer 6—2, 3—6 63; mej. Segersmevr. Lak 62, 2—6, 64. Gemengd dubbelspel: mej. Segers en v. Breukelenmevr. Muysv. d. Moer en Colombeyn 62, 64. Mevr. Goedkoop en dr. Laymevr. Lak en Boutkan 1—6, 63, 64. Heren dubbelspel: dr. Lay en v. Breukelen—Colombeyn en v. Had- ten 64, 75. Dames dubbelspel: mevr. Goed koop en mej. Segers—mevr. Muys v. a. Moer en mevr. Lak 61. 64. Soest II deelde de punten met Donald Duck II 44. Geen verrassingen in tennis-tournooi Maandagavond is het jaarlijks tennis-tournooi aangevangen op het Van Lennep's Sportpark, waarin deze week 70 partijen zullen wor den gespeeld. Verrassingen leverde de eerste avond niet op. Sterke spe lers als dr Lay, mr Schlecht en Hoppenbrouwers uit Soest, en Ham ming Jr. en Gereke uit Amersfoort wisten hun kracht in een overwin ning uit te drukken. De sterkste Soester dames, mevr. Goedkoop en mej. Segers kwamen eveneens in de 2e ronde, waarbij zich ook voegde mej. Poot en mej. v. d. Berg. Uit slagen: Heren enkelspel: dr Lay— Kroes 64, 60; Hamming Jr Reymerink 63. 64; GerekeMo lenaar 63, 61; Hoppenbrouwers Ebens 6—3, 6—1; Tessensohn Schlecht 06, 26; Schutte—Beeke 6—3, 2—6, 1—6. Dames enkelspel: mevr. Goedkoop mej. v. Leeuwen 63. 6—8, 62; mej. v. d. Bergmej. Schippers 60, 01; mevr. Ypmamej. Segers 16, 46; mevr. v. Leeuwenmej. van Genderen 4—6, 4—6; mej. Appel, doornmej. Poot 0—6, 4—6. Erdal gaf goed partij Erdal gat Dinsdagavond beter partij tegen Zonnegloren dan bij de vorige ontmoeting. Toen won Zonnegloren met 71 en thans heeft het niet aan spanning ont broken. Zonnegloren nam al spoe dig de leiding, doch de gelijkma ker werd enige minuten daarna gescoord. Beurtelings verkeerden de doelen in gevaar en dank zij een misverstand in de Erdal-ach- terhoede verdween de bal via de paal in het doel. Zonnegloren leid de opnieuw. 21. Na de hervat ting kopte midvoor J. Adams voor Zonnegloren zuiver in. 31. Erdal zette het beste beentje voor en wist de achterstand in te lopen tot 32. zodat de spanning toenam. Even voor het einde wist Zonne gloren de voorsprong te vergroten tot 42, waarmede ook het einde kwam. GRAND THEATRE t.m. 9 Juli: „Wil- Ile en Joe van de compagnie „O" 14 jaar Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. ..DONDERDAGCYCLUS" 2.30. 6.30 cn 9 uur, „Het leven van Emtio Zola" Toeg. 14 Jaar. CITY THEATER: „Minderjarig meisje vermist". 18 j. Zond. 2. 4.15, 6.15 en 9 uur; Ov dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t.m. Maandag: ,,'t Zit ln de Lucht" Elke leeftijd. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Dub bel spel", 14 jaar. 2, 4.15, 6.45 en 9 u. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t.m. Zondag „Je moet er maar invliegen" 14 J. Van Maandag t.m. Woensdag: „Sln- goalla", 18 jaar. Donderdag: „Concerto" Elke leeftijd. Vrljd. 8 u. Zat en Donderd. 2.30,6.45 cn 9 uur. Zond. 2, 4.15, 6.45 en 9 u. Ov. dag. 2.30 en 8 uur. DONDERDAG 10 JULI. Stads schouwburg. 8 u.: Offenbachs „Hoffmanns Vertellingen" wordt door de Nederlandse Opera o.l.v. Charles Bruck uitgevoerd. S Juli 1952 -FBOREN; Lina Anna, d.v. B. H. J es en J W. G. NUhuis. 'ERLEDEN: Hendrikus Wlliibror- o Overgoor, 9 jr, ongehuwd; Jannetja T.jUVV. 5 jr.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2