IADS V EN SI E R Amersfoortse korfballers naar Rotherham Leusden beleeft een dag van zang en muziek 2 Jhr de Beaufort ere-praeses van ..Boerenleenbank" Scholieren leggen proeven af in algemene vaardigheid PUR0L Trein grijpt tractor Donderdag 10 Juli 1952 Vier wedstrijden iv.o. demonstratie (Van een onzer verslaggevers) Of het sportieve succes van deze trip voor Soesterkwartier even groot zal zijn als voor twee jaar, dienen we af te wachten.. De groen-witten beschikten over een sterk dames- zestal doch het heren-zestal is niet In de sportuitwisseling met de Ep- van hetzelfde gehalte In Engeland gclse stad Rotherham nemen de zullen ze de afgelopen twee jaar ook Amersfoortse korfballers een actie plaats in. Voor de tweede maal zal nu een groep korfballers van Soesterkwar tier naar Engeland vertrekken, na dat Soesterkwartier ook reeds twee maal als gastheer is opgetreden voor de Engelse korfballers. Dat Soesterkwartier Zaterdag met 20 personen naar Rotherham ver trekt is te meer verheugend omdat daarmede de propaganda voor korf bal in Engeland belangrijk wordt gediend De Engelse Boys Wellfare Club, afdeling Rotherham waaruit de korf ballers worden gerecruteerd, heeft voor het tiendaagse bezoek van onze stadgenoten een aantrekkelijk programma samengesteld. Niet min der dan vier wedstrijden zijn vast gesteld namelijk tegen Rotherham en Sheffield. Voorts wordt een pro- pagandawedstrijd gespeeld in éen van de grote vacantie-centra aan Engelands kust. Bovendien staan natuurlijk de nodige uitstapjes op het programma. Tweede zomerleergang School Wijsbegeerte In de week van 21 tot 26 Juli zal dr H. J. Mispelblom Beyer, dir. van het Oolgaardthuis, op de In ternationale School voor Wijsbe geerte te Amersfoort een cursus geven over betekenis en geschie denis en waarden van symbolen (men denke aan de symbolische betekenis der getallen 3. 4. 7, 10, 12. of aan de betekenis van sym bolen als het kruis, het eeuwige kind. de hermaphrodiet ca De spreker wil zich vooral bezighou den met de Christelijke symbo liek en nagaan, in hoeverre bepaal de Christelijke symbolen niet meer werkzaam zijn en wat dit kan be tekenen De beschouwingswijze van onderzoekers als Jung en Van der Leeuw zullen daarbij ter sprake komen. De lezingen worden 's ochtends ge houden en 's middags vinden uitvoe rige gedachtenwisselingen plaats. Vezretsstrijders geëerd 's-GRAVENHAGE Dezer dagen is een Koninklijk Besluit versche- nen, waarbij aan een groot aantal verzetsstrijders dapperheids-onder scheidingen zijn toegekend. Het Bronzen Kruis is toegekend aan de res. Ie luit. A. Rozeman te Utrecht, de res. kap J. Ket uit Den Doldcr en de res. 2e luit. de Vries uit Utrecht Het kruis van verdienste is toege kend aan ds J. H. Groenewegen uit Amersfoort. Noteert U even GRAND THEATRE I m. 0 Juli „WH- lie en Joe van de compagnie ..O H jaar Zondag 2. 4 15. 6 45 en 9 uur Ov. dagen: 2 30. 6.45 cn 9 uur ..DONDERDAGCYCLUS 2.30. 6 30 cn 9 uur ..Het leven van Emtle Zo la Toeg. 14 Jaar. CITY THEATER" ..Minderjarig mclsie vermist". 18 j Zond 2 4 15. 6.15 en 9 uur: Ov dagen 2.30 6.45 en 9 uur REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t.m Maandag: ..'t Zil In de Lucht" Elke leeftijd Van Dinsdag tm Donderdag- ..Dub bel spel". 14 jaar. 2. 4.15, 6.45 en Hu Overige dagen. 2.30 6 45 on 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t m Zondag ..Je moet er maar Invliegen" 14 J Van Maandag t.m. Woensdag: „Sln- goalla". 18 jaar. Donderdag .Concerto" Elke leeftijd Vrljd. 8 u. Zat cn Donderd. 2.30. 6.43 en 9 uur Zond 2 4 15 6.45 en 9 u. Ov dag 2 30 cn 8 uur OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 2—5. Donderdagmorgen 10—12 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30— 4.30 uur R.K OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11—12 30 en 2 30—5 45. Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur OPENBARE LEESZAAL, filiaal Soes terkwartier Noordewlcrweg 2731 Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. MUSEUM FLEHITE. Westsingel Dage lijks geopend, behalve Zondags; werkdagen van 1012 en 1—4 uur Zaterdag: 10—12 en 1.30—3 uur. Agenda Amsterdam DONDERDAG 10 JULI. Stads schouwburg, 8 u.- Offenbachs ..Hoffmanns Vertellingen" wordt door de Nederlandse Opera o.l.v. Charles Bruck uitgevoerd. Burgerlijke Stand Geboren- Barnadette Alberdina Maria d van G. A. H. P. Brok en A. E il" Raat. Getrouwd: J. Schram en C. v. d Schans; B. Koerselmsn en M. C Riet- velt; J. H. Smulders en P. J. van Wie- ringen; A. E. Bouwmeester en I. Mees ter; H. J Zwan en W. du Pree; G. C Middelman en H C C Kraaikamp. Overleden- Dirkje Oosterman, 46 jr.. echtg van A Lagerweij; Cornells Jan sen. 76 jr.. ongeh Gccrtrudis Cornelia Maria Siegmund, 21 Jr.. ongeh. niet stil gezeten hebben en vooral Rotherham is in zijn spel sterk vooruitgegaan. Zaterdagmiddag om kwart voor twee vertrekken de Soesterkwar- tierders met 14 spelers en 6 suppor ters. Wij wensen de korfballers veel succes. Eindexamens Rijks HBS Rijks-H.B.S. te Amersfoort. Eind examens Afd. A. Geëxamineerd 30 candidaten. Geslaagd de dames: J. M. de Bruyn te Soesterberg; R M. Huisman te Soest: E J. C. de Jong te Soest; H. van der Lee te Maarsbergen; E. W. Meiresonne te Amersfoort; S. N. Noordhoff te Soest; B. J. van der Ploeg te Amersfoort; L. Slettenhaar te Amersfoort. L Veldkamp te Amers foort; A. J. Verrips te Amersfoort en de heren: H. Bakker: B. W. H. van Boeyen: M. Choufoer; J. E van Doorn. H. W. Drost; B. van de Geest, allen te Amersfoort: R. van der Heiden te Soestduinen; J. Kruiskamp te Amersfoort: H. C. J Kuntze te Barneveld; H. M. Pesch te Amersfoort; A. van Ramshorst te Nijkerk; A J. Reedcrs; H Rencs en E. Scrvaas, allen te Amersfoort. Brand onder motorkap Ten gevolge van een lek in de benzineleiding geraakte op de van Effenlaan de motor van een perso nenauto in brand. Schoolkinderen waarschuwden de chauffeur, die en met behulp van zand en water in slaagde het vuur te doven De schade aan de motor is aanzienlijk, van verder rijden kon dan ook geen sprake zijn. Steekvlam uit wasketel In een wasserij aan de Bleker- straat sloeg plotseling een vlam uit een der ketels. Een zich in de om geving van de ketel bevindende hoop zaagsel vatte direct vlam De terstond optredende bedrijfsbrand weer en later ook de gemeentelijke brandweer, wisten de schade te beperken tot een paar geschroeide planken en balken Dit is dan de korfbalploeg, die Amersfoort gaat vertegenwoordi gen in Rotherham. Zittend van links naar rechts de dames: B. Kuling, T Kuling, H. de Kruiff- Snijder, N.N. (invalster), A. Veen- vliet. Knielend: S. Postuma. Staan de van links naar rechts de he ren P. Steur, J Leysma, J. Be- rendse, H. de Kruiff p. Knoppers en E. Kraaikamp. (D.v.A.-Archifoto). SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burge meester is verschoven van Vrijdag naar Zaterdag a.s. van 10-11 uur. TEMPERATUUR - ESïE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 22 graden. AUTOMARKT Op de automarkt werden 93 voertuigen aangevoerd. De heer C. A. Crone te Utrecht is geslaagd voor het eindexamen van de Middelbare Technische School, Dongestraat. Amsterdam- Zuid. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1940. In de basis van Lupardi bevindt zich nog één olieteek. ..Dat is de enige mogelijkheid voor ons om te ontko men", zegt Rob. „maar ik denk, dat die dingen met behulp van robots worden bestuurd en het is nu maar de vraag of zo'n kunstmens ons zal gehoorzamen. Maar wij moeten het wel probe ren." Voorzichtig klim men de mannen aan boord. Binnen is het doodstil. In het scheme rige licht ziet Rob inder. daad de glimmende fa cetogen van een robot. Hij maant zijn makkers vooral niet te spreken. „Ik zal proberen Lupardi i tend de afgebeten commandotoon van de pro- l weging en langzaam glijdt de olieteek naar na te doen", zegt hij. En dan geeft hij in het fessor na te bootsen. En wat hij haast niet had voren.. De ontsnapping is gelukt! Latijn de robot een bevel, zoveel mogelijk trach-1 durven hopen, gebeurt: de robot komt in be- I AZ en PC-'t IJ Vrijdagavond staat de heren van AZ en PC I een zware wedstrijd te wachten tegen Het IJ I uit Amsterdam. In Pesie's bad zullen de groen-witten moeten tonen, dat zij op „eigen veid" de mannen van 't IJ weten te bedwingen. Er zit ten kampioenskansen in deze strijd. In Amsterdam kon 't IJ met 5-4 maar nauwelijks van de Amersfoor- ters winnen. Ziehier de stand: AZ en PC IJ I Rotterdam UZSC Nereus Zwemlust Er worden ook nog gespeeld de wedstrijden AZ en PC (d) II tegen Vest I (d) en AZ en PC I (d) tegen Neptunus I (d). Men zegt dat de Neptunus dames een goede kans hebben om te winnen. In Den Haag geen Britse nota over koning Faroek ontvangen DEN HAAG. In verband met het bericht in een Egyptisch blad, vol gens hetwelk Engeland aan de Nato- landen in een nota heeft verklaard, dat het als een „onvriendelijke daad" zou worden beschouwd, wanneer een der Nato-landen koning Faroek te vens zou erkennen als koning van de Soedan, vernemen wij dat een dergelijke nota in Den Haag niet is ontvangen. WOUDENBERG Dinsdagmiddag hield de Coöpera tieve Boerenleenbank en Handels vereniging „Woudenberg-Maarn" haar jaarvergadering in de zaal van de heer M. Schimmel. Nadat enkele ingekomen stukken waren behandeld werd door de voorzitter het jaarverslag 1951 be sproken en met enkele mededelin gen aangevuld. Balans en winst en verliesrekening werden goedge keurd. alsmede de bestemming der gemaakte winst. Deze bedroeg 8602 60. In de plaats van Jhr W. H. de Beaufort, die 43 jaren als voorzitter fungeerde, doch zich thans niet meer herkiesbaar stelde, werd als be stuurslid benoemd de heer Ir. B. D. van Schelven. Als lid van de Raad van Toezicht werd de heer H. Haanschoten ge kozen, terwijl in die Raad werd herkozen de heer D. Lokhorst. Na deze vergadering werd dc af getreden voorzitter gehuldigd in de Lagere Landbouwschool. Als bewijs van grote erkentelijkheid voor het geen Jhr. de Beaufort voor het landbouwonderwijs heeft gedaan, Drukte op terrein Rubensstraat „Hollands vlag. je bent mijn glo rie" zongen honderden scholieren in sportieve kledij gestoken vanmorgen op het sportterrein aan de Rubens straat En „Hollands vlag" ging aan de mast, toen de heer L J Heu gen, consulent der lichamelijke op voeding in district Utrecht, de meer dan 800 jonge scholieren toesprak. Deze jaarlijkse sportdag wordt ge- honden onder auspiciën van dc ge meentelijke commissie voor licha melijke opvoeding. De eisen zijn zo gesteld, dat, wanneer het onder wijs in lichamelijke opvoeding op de scholen geregeld en volgens een vast plan geschiedt, de meeste leer lingen de proeven met goed gevolg kunnen afleggen. Dit jaar nemen aan dc proeven deel ruim 800 kinderen van 25 scho len Behalve hoog- of ver-springen, snelloop. duurloop, werpen met klei ne en grote bal en doelworp met kleine bal, dienen de deelnemers ook nog een wandeltocht van on geveer 10 km af te leggen Dit jaar is voor het eerst bit die wandeling een opmerkzaamheidsproef inge last. De scholen, waarvan de leer lingen 80 procent van het bereik baar maximum aantal punten be haalt. krijgen een extra schooldi ploma voor gezamenlijk bereikte re sultaten. Het aantal deelnemers aan de veiltgheidsproeven wordt ieder jaar groter. Dit jaar nemen 392 meisjes en 415 jongens deel. zal deze school voortaan heten de Jhr. W. H. de Beaufortschool. De heer Van Laar. hoofd der La gere Landbouwschool bood een foto van de school aan. 's.Avonds om half acht werd de huldiging voortgezet in een grote tent. die speciaal voor deze gelegen heid was opgezet en die ruim 1000 personen kon bevatten. Bij het binnentreden van de tent speelden de heer cn mej. v. d. La- gemaat toepasselijke pianomuziek. Daarna werd onder leiding van de heer E. Kruidhof door de jonge boeren en boerinnen een welkomst lied gezongen. De heer Van Beu- ningen sprak de scheidende voorzit ter toe en bood hem het ere-voor- zitterschap der vereniging aan. Daarna sprak de heer J. A. Ho- sang, voorzitter van de Raad van Toezicht. De heer J. Douma bood namens de coöperatie een Perzisch kleed aan. Een vertegenwoordiger van de Centrale Raffeisenbank huldigde de heer De Beaufort onder aanbieding van een medaille. De directeur van het Centraal Bureau bood een bord aan in Delfts blauw. Een afgevaar digde van de Bach-vereniging uit Arnhem deed zijn goede wensen vergezeld gaan van een royaal inkt- stel Namens de afdeling Scherpen- zeel van de G. O. M. L. voerde de heer Harthoorn het woord, terwijl de heer Joh. ter Maaten, voorzitter van de afdeling Woudenberg van het ULG. namens die afdeling de heer De Beaufort complimenteerde, Alle sprekers roemden de grote werkzaamheid van de scheidende voorzitter. Hierna sprak Jhr. de Beaufort woorden van dank voor de ge brachte hulde en voor de schitte- lende cadeaux. Na een pauze volgde een non stop-programma, verzorgd door jonge boeren en boerinnen. Advertentie (l. M.) Bij zonnebrand, doorzit-j ten, schrijnen, smettenl Mutaties bevolking Woudenberg Ingekomen en vertrokken perso nen gemeente Woudenberg gedu rende de maand Juni 1952. Vertrokken: Hendrika Groeneveld naar Barneveld (Voorthuizen); Aartje Loois naar Apeldoorn; Lam mert W. Olthuis en zoon naar Apeldoorn; Antonius G. Grondhuis met vrouw en 6 kinderen naar Amersfoort; Johan Rener met vrouw en 3 kinderen naar Ede (Lunteren); Reintje W. van Egdom naar Zeist; Jan Bos naar Olde- broek; Maria Johanna Spijkman en 2 kinderen naar Oldebroek; Her man Hooijer naar Rcnkum; Teun- tje van Ginkel naar Amsterdam; Dirkje Steenbeek naar Gaasterland; Albert Camphuis met vrouw en I kind naar Termunten; Jan Meende- ring met vrouw en 2 kinderen naar Bemmel. Ingekomen: Adriana van de Vliert van Amersfoort; Jetta M. Landburg van Zeist; Teunis Baatje van Hoevelaken; Paulina Asman, wel van J. Brum en 6 kinderen van Eist; Geertruida Willemsen vah Ede Gld.; Hendrik van Duinkerken van Hoevelaken; Maarten van Sijp met echtgenote en 3 kinderen van Ede Gld Evert Elsenaar van Ede Gld.; Tijmentje van Ginkel van Zeist; Cornelis van Valkengoed van Stoutenburg; Gijsbertus van Bar neveld van Kesteren; Albertus Essenstam met echtgenote dochter van Apeldoorn. M. Predikbeurten Zondag 13 Juli 1952 Ned. Herv. Kerk: v.m. 9 30 uur en n m. 6.30 uur ds Sliedrechl van Ede. Ver. van Vrijz. Hervormden: n.m. 7 uur ds M. C. van Wijhe uit Amersfoort in de zaal van „De Schans". Geref. Kerk: n.m. 3 uur ds E. Torenbeek van Schespenzeel in Eben Haëzer. Oud Ger. Gemeente* v.m. 9.30 uur en n.m. 6 30 uur leesdiensl. Medische dienst De medische dienst wordt Zon dag 13 Juli '52 (alleen voor spoed gevallen) voor Woudenberg. Maars bergen en Maarn waargenomen door dr H G. v. d. Hoek te Wou denberg. Geen spreekuur De burgemeester van Wouden berg is verhinderd Vrijdag 11 Juli te Woudenberg spreekuur te hou den. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden; een heren-, een da mes- en een kinderportemonnaie, alle drie met inhoud; een grijze damesbaret. Verloren: een polshorloge; een sleutelbos; een bruine das; een zwart kinderlakschoentje: een licht gekleurde regenjas. Inlichtingen bij de politie te Woudenberg. Burgerlijke stand Geboren: Hendrik, z. v. B. van den Brink en M van den Nagel; Adriana Errisje, d. v. H. Kleinveld en H. Barends. Ondertrouwd: Oene Chaudron en Tonia Hendrika de Bree. (Advertentie l.M.) Gezondheid om mee te nemen: •g In rugzak, roet en picnicmand werken, handenarbeid en tekenen. Er blijkt duidelijk lekker ruikt. Dat is jezelf dat stromende water, en een ander in de maling Nee. het valt wel mee nemen. NIaar van die stads- met de stadsgrachten. We grachten zouden we ons hebben slechter tijden ge- dat deze vakken niet wor- toch willen ontfermen. Het kend. valt nogal mee met die vervuiling. Het spuien dient nu eenmaal met enig over leg te geschieden. Over dat spuien nu hebben we in Amersfoort allerminst te Klop eveD aaD 't St3cisven ster. Tel 4291: tedere morgen van tien tot twaalf uur. klagen. Gisterennog heb- gehouden muziekconcours ben we gezellig over de uitstekend voor de dag ge- brugleuning in het vlie- komen. dende water aan de Korte- den onderwezen met d' opvatting: ,,'t moet maar". n,,.,,.,,rwprnrtTui T--,-ii— ".t r - Goed zo, Hosanna Integendeel! Het tentoonge- steld? w«j<, getuigt van dag 12 Juli de R.K. Har- De Christelijke muziek- ernstige studie en bovenal monie „Wilskracht" om 8 :reniging „Hosanna" is in van een artistieke inslag. uur in tcnt bij Amicitia Niet zo, maar zo vereniging „Hosanna" is in het Woensdag te Leusden Niet in het Stadsvenster, maar toch wel ergens in de om het volgende program ma uit te voeren; 1. Per Aspera ad Astra, mars, E. Urbach, arr. G. „„„„e maai iocn wei ergens 111 ae Het corps vei wierf een u_t hpeft het zetfouten- Corroyez. 2. Fest Polonaise, gracht gekeken Wc hebben eerste puis in de tweede 3"velt?e ons weer narten Svendsen, arr. Pala. 3. Sim- qeen moment behoefte oe- afdeling fanfare met 338 resoeeld In een artikel Pies Plaisirs Fantaisie, solo had onze neus af te wen- punten. Bovendien behaal- £"PeVa '".ff" den. Het was zelfs een ge- de „Hosanna" nog 'n twee- over ae guns"ge volleynal- noegen in dat borrelende water te kijken. Jonge eenden lieten zich met de stroom meedrijven. Ze snaterden. De dieren hadden er kennelijk plezier de ereprijs in de ere-wed- strijd. Tentoonstelling resultaten van „Wilhelmi- na" is in de aanhef van het stuk sprake van „vol- leybaltournooi „Wilhelmi- na". Men leze voor tour- nooi het woord team. Het in. Zoals de jongens die het Plantsoen Zuid 4 is rit". In de meisjes ULO aan tournooi ging uit van „Spi- concert ouverture, Gott- Stadsgrachten ArR zijn mensen, die be- weren dat de stads grachten van Amersfoort stinken. Dat is duidelijk met netjes in het water vanavond en morgenavond gezegd Wij houden van schepten om visjes te be- een tentoonstelling te be- duidelijke uitspraken. Als machtigen. Het potje bleef zichtigen. Daar kunt u zien er iets stinkt, dan moeten leeg, want de visjes voel- wat de leerlingen presteren we niet zeggen, dat het den zich in hun element in op het gebied van hand- V.V. concerten komt Zater- nale. pour clarinettes, par. G. Ga- denne. 4. Princesse Czar das, fragmenten uit Ope rette, E. Kalman, arr. G. Corroyez. 5. Flying Eagle, marche, H. L. Blankenburg, arr A. Winter. 6. Freva. fried Mann. arr. P. J. Mo lenaar. 7. Le Sang Vien- Concert nois, valse J. Strauss, arr. L. Girard. 8. Colonel Bogey In het kader van de V. on Parade, J. Alford. 9. Fi- De Christelijke Gemengde Zangvereniging „Kunst Veredelt" te Leusden, kan met voldoening terugzien op haar gisteren gehouden Nationaal Zang en Muziek-concours, dat werd gegeven ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan op het terrein achter Hotel „De Mof" tc Leusden. Niet minder dan 21 verenigingen met in totaal ongeveer 850 leden, waaronder 14 gemeng de koren, vier kinderkoren, twee fanfarecorpsen en één mandolinever eniging, waren deze dag uit alle streken van ons land naar Leusden ge komen, om hun liefde en belangstelling voor muziek en zang te tonen. Werd de feestvreugde aanvanke lijk getemperd door de minder gun stige weersomstandigheden, na de middag hield de motregen op en al scheen de zon wel niet in al haar kracht, toch leek het of menigeen was opgelucht, waardoor de stem ming niet weinig steeg. Op de avond voorafgaande aan deze dag had „Kunst Veredelt" met medewerking van de plaatselijke harmonievereniging „Lisiduna" op hetzelfde terrein een openingscon cert gegeven, waarvoor de belang stelling wel wat groter had mogen zijn. De voorzitter van „Kunst Ver edelt", de heer G van Lambalgen, hield bij deze gelegenheid een kor te toespraak, waarin hij in het bij zonder zijn dank betuigde aan en W. voor de medewerking die dit college had vèrleend. Ook de heer A. Westeneng, de eigenaar van het terrein, werd in het dankwoord betrokken. Spreker memoreerde verder het vele werk dat wijlen de heer O. Rooke als dirigent van dit koor heeft verricht. Hij verheugde zich er over. dat „Kunst Veredelt" thans onder leiding van diens zoon, de heer L. O Rooke stond. Verder deelde hij nog mede, dat geduren de het 25-jarig bestaan van deze vereniging, het de derde keer is dat er een concours wordt gehou den. Onder leiding van haar direc teur. de heer Wakelkamp Jr bracht „Lisiduna" vervolgens enkele mu zieknummers ten gehore. Na het optreden van de jubilerende ver eniging. trad de pauze in. De avond werd besloten met nogmaals optre den van beide verenigingen. Op de concoursdag zelf was het een drukte van belang bjj „De Mof". De bussen die de verenigin gen aanvoerden stonden tot hal- verweg op de Leusbroekerweg ge parkeerd. De steeds neervallende regen verwekte sombere gezichten en bracht vooral de dames met hun zomerkleding in verlegenheid. In de meeste gevallen was het dan ook hard lopen om vanuit de bus zo spoedig mogelijk onderdak te vin den in de ruime zaal van „De Mof". Nadat het bestuur het tijdstip van aanvang iets naar de late kant had verschoven, trok een groot gezel schap omstreeks 12 uur het con coursterrein op. waar de diverse stands reeds op hun klanten ston den te wachten. Of deze echter een „goede dag" hebber, gehad valt te betwijfelen. Het was burgemeester M. J. E. Kwint, die als ere-voorzitter van het ere-comité op het concourster rein het woord nam en de leden van dit comité, de juryleden, direc teuren en voorzitters der aanwezige verenigingen een hartelijk welkom toeriep Met de wens van een in alle op zichten zegenrijke dag, besloot spr. zijn openingswoord. Het programma kon hierna op vlotte en goed georganiseerde wijze worden afgewerkt, zodat omstreeks 17 uur alle verenigingen ieder in hun eigen afdeling een verplicht- en vrij nummer ten gehore hadden ge bracht. Bij de pnjsbekendmaking kwamen niet minder dan 17 vereni gingen met een eerste prijs uit de bus. 4 met een tweede on 1 vereni ging ipet een derde prijs. Hier vol gen de uitslagen: Superieur afdeling gemengde ko ren: Gemend koor „Zanglust" Bo degraven 312 punten, le prijs; Chr. gemengd koor ..Asaf" Vreeswijk 337 punten. 1ste prijs; Chr gemengd koor „Zanglust" IJsclstein 327 pun ten. 1ste prijs; Gemengd Luthers Zangkoor Zaandam 358 punten. 1ste prijs. Deze vereniging behaalde het hoogst aantal punten en verwierf daarmede de directeursprijs. Eere-afdeling gemengde koren* Gemengd koor „Soli Deo Gloria" Koudekerk a d. Rijn 313 punten; lste prijs; Gemengd koor „Door Eendracht Groot" Strijensas 284 pun ten. 2e prijs. Ere-afdeling dameskoren: Chr. Dameskoor ..Zang Veredelt" Loenen a. d Vecht 344 punten, lste prijs. Eerste afdeling gemengde koren: Chr. gemengd koor „Excelsior" Maarssen 335 ounten. lste prijs. Eerste afdeling dameskoren: Da meskoor „Excelsior" Maarssen 331 punten, lste prijs. Tweede afdeling gemengde ko ren: Gemengd koor „Halleluja" Al kemade 300 punten, lste prijs; Ge mengd koor „Excelsior" Eenmes 256 punten, 3e prijs. Gemengd koor „Ex celsior" Hardenberg 281 punten, 2e prijs. Gemengd koor „Zang en Vriendschap" Hank 284 punten. 2e prijs. Derde afdeling gemengde koren: Gemengd koor „Zingt den Heer", Apeldoorn, 312 punten, lste prijs Kinderkoren bekroond: „Frisch gezongen" Heusden, 30S punten, lste prijs„De Kleine Lofstem" Wou- brugge, 308 punten, lste prijs: Cnr Kinderkoor „Hosanna", Hiliegom. 324 punten, lste prijs. Kinderkoren onbekroond: „Blijde Stemmen". 's-Gravenzande. 321 pun ten, lste prijs; Mandolinevereniging „Melodia". Stolwijk, 2e afdeling, 324 punten, lste prijs; Fanfarecorps „Te Hoevelaken". 3e afdeling. Hoevela ken, 309 punten, lste prijs; Chr. Fanfarecorps „Hosanna", Amers foort. 2e afdeling, 338 punten, lste prijs. Omstreeks 19 uur begonnen de verenigingen met de lste prijz' n elkaar te bekampen om de ereprijs in deze afdeling Zowel in de afdeling muziek als zang kon de jury geen aanleiding vinden een eerste ereprijs uit le reiken. De uitslagen zijn: Dameskoor „Excelsior" Maarssen, met het lied „Russisch Vesperkoor" van Bortnianski. 2e ereprijs. Chr. Gemengd koor „Excelsior" Maarssen, met het lied „Dag van Toorn" van W. Hespe, 3e prijs. Gemengd koor „Soli Deo Gloria" Koudekerk a. d. Rijn, met net jied „Vrede" van Kools. 4e ereprijs. In de afdeling muziek verwierf het Chr. Fanfarecorps „Hosanna" te Amersfoort met „La Dame Blanche" van Bouldieu de 2e ereprijs. De jury voor deze dag werd ge vormd door de heren: Fred J. Roes- ke te Amsterdam, voorzitter; Otto de Vaal, Rotterdam en Simon Terp stra te Nijmegen. De prijzen bestonden uit medail les, lauwerkransen en lauwertak ken waren alle door inwoners van Luusden geschonken. Na het bekend maken der prijzen werd door het Gemengde Luthers Zangkoor te Zaandam een extra zangnummer gegeven, waarna de fanfarecorpsen „Te Hoevelaken" uit Hoevelaken en „Hosanna" uit Amersfoort om beurten met pitti ge marsmuziek en meeslepende wal sen de stemming op peil hielden. De heer L. O. Rooke. directeur van „Kunst Veredelt" dankte op waardige wijze allen die er toe of aan hadden meegewerkt om deze dag op zo goede wijze te doen slagen. Onder vrolijke muziek van „Ho sanna" te Amersfoort, verbleef men daarna nog geruime tijd gezellig bijeen op het concoursterrein. Spreekuur burgemeester Op Vrijdag 11 Juli zal de burge meester van Leusden geen spreek uur houden. GESLAAGD De heer D. van Vliet, adjunct commies 2e klasse ter gemeente secretarie te Leusden. is geslaagd voor het diploma gemeente-admi nistratie I. HOEVELAKEN Woensdagmorgen omstreeks hab zes reed ae expediteur de heer W. v. K. te Hooglanderveen met zijd tractor de overweg te Hooglander veen op in de veronderstelling dat alles veilig was, want de bomen wa ren niet gesloten. Groot was ziji. ontsteltenis toen hij op korte af stand een in volle vaart zijnde grindtrein zag aan komen De heer K. trachtte nog van zijn tractor te springen, wat in zoverre gelukte en slechts enkele schaafwonden en inwendige kneuzingen opliep. De tractor werd volkomen vernield, terwijl ook de trein schade op liep. Garage Hunderman maakte de rij baan vrij, zodat na circa 20 minuten het treinverkeer normaal doorgang kon vinden. „Te Hoevelaken" wint eerste prijs Het fanfarecorps „Te Hoevelaken" behaalde op het nationaal muziek concours te Leusden een le prijs in de derde afdeling fanfare met 309 punten. GESLAAGD De heer A. H. de Greef te Hoeve laken slaagde te 's-Gravenhage voor het patroonsdiploma van Vakbe kwaamheid voor het automobiel en garagebedrijf, uitgaande van de automobiel en grage bedrijver. B.O.V.A.G. BARNEVELD BURGERLIJKE STAND Geboren: Steven, zoon van Aart van den Brink c-n Hendrika Straatman; Jan netje Willemlna. dochter van Jan van Ee en Hermina Geertruida Dekker (KootwijkerdIJk 2); Sijtje, dochter van Gijsbertus van Leeuwen en Lutje Geurtsen Achterv eldscwc-g 33 I): Fran- sina, dochter van Mcrthlnus Aklhary en Fentje NI Wajan Tjlri (Stationsweg 2). Gerard, zoon van Tan van de TJTeerd en'Geertje Mulder (Harseloarsewcg 7); Hei mijntje Hendrika. dochter van Jacob den Braber en Jannetje Lokhorst (Ach- tcrveldseweg 5); Else, dochter van Mar tin Louis Henri Ploeger en Steventje Johanna Bernadina van dei Burg (Langstraat 25): Maart je. dochter van Wouter Schut en Hermina van Essen (Joost weg 6); Jan. zoon van Hendrik de Krujjff en Hermina van den Hengel (Hcnsjesweg 3): Gijsbcrta. dochter van Gerard van der Waaij en Aleida van Drie Wencopperweg 11), Theodora Francjsca, dochter van Willem PaLsgraaf en Willempje van Hierden (Lange Zui- dcrweg 10): Wilhelmlna. dochter van Hendrik Brunckrcet en Aartje van Ru- Ier (Hulstweg 4); Rlkje Johanna, doch ter \an Dirk van Middendorp en Mein- tje Lijsje Dunsbergcn (Rijksweg 104 I); Hendrik, zoon van Heimen Broekhuizen en Gerritje Mandersloot (Stroeërweg 28): Martinus Jan. zoon van Marinus van den Brink en Johanna Adams (Joostweg 2). Gehuwd Wouter Kattenbroek en Everdina Maria van Ee- Cornelis de Rooij en Maria Catharina Koops; Johan nes Nicolaas Steenmctz en Helena Spruijt. Overleden; Dirk van Ee. 71 jr. w. v. Gijsbertie Pater (Koolwijkcrdijk 2); Julia Johanna Elisabeth de Lang 61 jr. (J. v. Schaffelaa-str. 12*te Amers foort) Jan Cornelis Versloot. 26 jr.. (Rijksweg 78).

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2