Robic, bestormer van Mont Ventoux, eerste in Avig non Moederhond adopteert verstoten tijgertje Intern, concours hippique weer te Rotterdam Edese Heideweek '52 biedt aantrekkelijk programma Eén lekke band voldoende om kansen op Olympisch goud te verspelen 5 Bergspecialist mistral en weerstond gierende een felle Coppi Klassementen Jan van Roessel naar Helsinki Scherpe selectie uit vele gegadigden Olymp. hockeyteam van Pakistan verslaat Bondsploeg (2-1) Donderdag 10 Juli 1952 Onze speciale verslaggever telefoneerde ons Woensdagavond uit Avignon: Wout Wagtmans, de „klein maar dappere" van de Nederlandse ploeg, heeft vandaag de fakkel die door Jan Nolten zo triomfantelijk over de eindstreep in Monaco was gedragen, met groots al lure de Mont Ventoux opge dragen. Ruig en rauw als de kale berg, waarover Mous- sorgski zijn symphonisch ge dicht heeft geschreven, een steenwoestijn op twee km. ho ven de zeespiegel, die de hele omgeving als een tiran beheerst, een barbaar, die zonder erbarmen met wie dan ook bijna 20 km lang het uiterste vraagt. En op die Mont Ventoux kwam als eerste Jean Robic aan. Bauvin, de Franse regionaal die ook na de start in Aix al aan de haal was gegaan, maar toen was ingelopen omdat Coppi en de zijnen tegen zoveel lawaai op de vroege och tend overwegende bezwaren hadden, gooide opnieuw de lont In het kruit. Hy demarreerde na de ravitaillering in Carpentras en begon aan de voet van de berg met een voorsprong van acht minuten. Maar wat zyn acht minu ten, wanneer ge het spel van de bergen niet kent? Toen het peloton onder aanvoering der klimmers van klasse de bestorming van de Ventoux begon (onder aanvoering dus van Coppi, Bartali, Ockers, Gelabert, Dotto, Nol ten, Wagtmans, e.d.) zat Bauvin nog maar amper twee km. verder zyn ^achteloosheid te bewyzen. En toen de hellingen zwaarder en zwaarder begonnen te wegen en Robic plotseling uit alle macht aan het demarreren sloeg, was het met de moedige Franse regio naal in twee km. tyds volkomen gedaan. Coppi, afgestapt voor een lekke band maar snel weer in het zadel en mee omhoog ge gaan met een tweede groepje waarin o.m. Van Est zich liet gelden, werd spoedig weer de beste klimmer van het pelotonnetje dat de door Robic reddeloos verslagen Bauvin in een minimum van tyd eveneens passeerde. Maar Robic bleef vooraan. Omdat Coppi niet sterk genoeg was? De manier waarop de Italiaan van de groep Van Est via Nolten naar de groep BartaliOckers terugkwam, was daar voor te veelzeggend. Maar in het klassement was de kleine Breton immers 32 min. achter. Te veel voor de campionissimo om zich daar erg druk over te maken. Vijfde plaats voor Wout Wagtmans En hoe lagen de Nederlanders? Nolten en Wagtmans pal achter de eerste groep, op 1 minuut Van Est, op ruim 2 minuten Roks, op 3 min. Faanhof. Voorting en Dekkers, op 314 min. Van Breenen, smekend om water; tevergeefs omdat de barmhartige Samaritanen op de woeste Ventoux dun waren gezaaid. En Nolten. de overwinnaar van de Col de Castillon. en de Turbic? Er was voor de jonge Limburger ditmaal geen plaats onder de aller- eersten. Hij viel terug uit het groep je, kwam in gezelschap van de Belg De Hertog en de Spanjaard Massip. maar moest ook daar van het wiel. Vijftiende was hij op de top van de berg. met bijna 6 min. achterstand op de verbeten maar toch niet krampachtig voor zijn victorie vechtende Robic. Een te leurstelling? Alleen wanneer ge van mening zijt. dat de triomf van Monaco zou inhouden, dat het nu dan ook elke dag troef moet zijn. Sterke Wagtmans En was Wagtmans er soms niet? Gemlniani, die een vertwijfelde poging in het werk heeft gesteld om Robic te achterhalen, is allang weer teruggezakt in het groepje Coppi; er achter zelfs. Bartali heeft eveneens moeten loslaten en Bau vin ook. Maar Wagtmans geeft geen krimp. Zie hem daar meter voor meter winnen op het groepje, dat straks de eerste posities achter de kleine Fransman gaat betwisten. Bauvin voorbij, Bartali voorbij en samen met Geminiani tenslotte in het wiel van de allerbesten. Gis teren Nolten, vandaag Wagtmans. sterk en vol zelfvertrouwen als in de gouden dagen van de ronde van Romandie. Pas op de laatste tientallen me ters voor de top moet hij even loslaten. Twee minuten en tien sec. na Robic komen Gelabert en Bar tali op de eenzame top: tien sec. daarachter Dotto en Ockers. de Belg misschien wel in de beste tour-conditie van zijn hele carrière. Coppi en Geminiani arriveren nog eens tien sec. later en vijf sec. na hen komt tenslotte Wagtmans over het hoogste punt. Maar in de afda ling smelt het groepje achter Robic weer samen en met een tempo van Het klassement van de 14e etap- Êe luidt: 1. Robic (Fr.) 6.16.49; 2. ;artali (It.) 6.18.25; 3. Geminiani (Fr.) 6.18.25; 4. Ockers (B.) z.t.; 5. Wagtmans (Ned.) z.t.; 6. Gelabert (Sp.) z.t.; 7. Coppi (It.) z.t.; 8. Dotto (Fr.) z.t.; 9. Magni (It.) 6.20.07; 10. Weilenmann <Zw.) z.t.; 11. Close (B.) 6.20.45; 12. Fernan dez (N.Afrika) 6.21.21; 13. Massip (Sp.) z.t.; 14. De Caux (Fr.) z.t.; 15. Perez (Sp z.t.; 19 Nolten (N.) 6.25.03; 2734 ex aequo in 6.26.07 een £roep renners bij wie van Est; 36. Voorting (Ned.) 6.31.20; 57. Faanhof (Ned.) 6.38.02; 66. Dek kers (Ned.) 6.38.10: 74. Van Bree nen (Ned.) 6.42.28; 75. Roks (Ned.) z.t. Het algemeen klassement is nu als volgt: 1. Coppi (It.) 91.19.22; 2. Ockers (B.) 91.44.49; 3. Bartali (It.) 91.45.38; 4 Close (B.) 91.45.44; 5. Dotto (Fr.) 91.46.59; 6. Magni (It.) 91.47.06; 7. Ruiz «Sp.) 91.47.44: 8. Robic (Fr.) 91.47 56; 9. Carrea (It.) 91.56.18; 10. Molineris (Z.O Fr.) 91.59 48; 11. De Hertog (B.) 92.00 26; 12. Weilenmann (Zw.) 92.02.36; 13. Gelabert (S.) 92.06.05; 14. Geminiani (Fr.) 92.11.24; 15 Van Ende <B.) 92.28.06; 18. Wagt mans (Ned.) 92.37.59; 19. Van Est (Ned.) 92 40.13; 20. Nolten (Ned.) 92.42.21; 22. Voorting (N.) 92.46 28; 28. Roks (Ned.) 93.05.46; 68. Van Breenen (N.) 94.14.36; 70. Dekkers (N) 94.18.14; 77. Faanhof (N.) 94.50.21. Het ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 274.10.21; 2. Italië 274.18.24; 3. België 274.55.22; 4. Spanje 276.11.04; 5. Nederland 276.18.58; 6. ZO Frankrijk 276.44.11; 7. WZW Frankrijk 278 05.29: 8. NOC Frankrijk 278.25.27; 9. Zwit serland 278.41.31; 10. Parijs 279.24.23; 11. N. Afrika 279.49.01. De Luxemburgse ploeg, die nog slechts uit 2 renners bestaat, komt niet meer in het klassement voor. Het bergklassement luidt: 1. Coppi «It.) 53 punt.; 2. Gelabert (Sp.) 41 pnt.; 34 Geminiani (F.) en Ockers (B.) 33 pnt.; 5. Robic (Fr.) 30 pnt 6. Dotto (Fr.) 25 pnt.; 8. Le Guilly (WZW Fr.) 20 pnt.; 9. Ruiz (Sp.) 15 pnt.; 10. Mo lineris (ZO Fr.) 14 pnt.; 11. Nol ten «Ned 13 pnt.; 12. Close (B.) 8 pnt.: Remy (Fr.), De Hertog (B.) en Wagtmans (Ned.) staan ex aequo 17, 18, 19 met 3 pnt. 50 km per uur en meer, nu de bulderende mistral hen naar Avig non blaast, razen zij op de eind streep aan. En daar, na Bartali, Geminiani en Ockers verovert Wagtmans voor Gelabert, Coppi en Dotto de eervolle vijfde plaats die een welverdiende beloning is voor zijn prachtige rit. Het succes van de Nederlandse ploeg in de Tour de France is niet op één pijler ge bouwd Spanjaarden vooraan Maar het gemiddelde van de Spanjaarden in de hitte en in de bergen ligt vandaag hoger. Met Ge labert in de groep van Wagtmans en Ruiz, Massip en Perez voor Nolten. gaan de torero's onze ploeg voor de tweede maal van de eerste plaats in het klassement der B-équipes verdringen. Onze derde man, Wim van Est. kwam meer dan 711» minuut na Robic als 33ste over de top. Voorting en Roks op 12 min. liggen nog juist binnen de eerste vijftig, Dekkers is meer dan 13 mm. achter, Faanhof veertien en daarachter komt Van Breenen als onze laatste man bovenZal Van Breenen dan vandaag uit de strijd gaan? Luister slechts naar het verdere verhaal van deze étappe. In de af daling moet Faanhof afstappen om zijn remmen te repareren, Roks, nog altijd onder de indruk van de horribele afdalingen, valt. Hij staat direct weer op, maar zijn lendenen doen hem ernstig pijn. Hij wacht lang met verder gaan, laat Faanhof en Dekkers passeren Het einde Maar daar komt eindelijk Van Breenen de berg afsuizen. En Van Breenen is zijn redding. Zij gaan samen omlaag, krijgen gezelschap van zes andere achterblijvers en ook hun is de mistral genadig. Meer dan 25 min. na Robic, wanneer Wagtmans zijn mooie vijfde plaats allang bemachtigd heeft. Nolten ne gentiende en Van Est 29ste gewor den is, komen de laatste Nederlan ders binnen, ruim vier min. nadat ook Dekkers en Faanhof hun al min of meer gebruikelijk gewor den plaatsje in de achterhoede zijn komen opeisen. Het is niet allemaal om te jui chen. maar de ploeg als zodanig is nog altijd ongebroken. Wereldberoemde „Zwarte Korps" komt Franse rijkunst demonstreren ROTTERDAM. Het grote officiële internationale concours hippique. hetwelk elk land maar eenmaal in het jaar mag organiseren, zal In 1952 evenals de vier voorafgaande Jaren, wederom In de Maasstad worden ge houden, en wel op het terrein van de Rotterdamse manege aan de Kraling- seweg. De data zijn 4 tot en met 7 September. Frankrijk en België hebben reeds definitief toegezegd met een spring- équipe aanwezig te zullen zijn On derhandelingen worden nog ge voerd met Argentinië. Mexico. Chi li, Italië en Spanje. Amerika, dat eveneens was uitgenodigd, zal niet deelnemen, daar de Amerikaanse ploeg, die vele jonge ruiters telt van circa 18 jaar, na de Olympische Spelen zo spoedig mogelijk naar Amerika terug wil gaan, in verband met de schoolplichten van de jonge deelnemers. Ook de Engelse ploeg, met onder meer de befaamde luitenant-kolonel Llewellyn, zal naar alle waarschijn lijkheid dit jaar niet in Rotterdam verschijnen Ook Ierland zal geen ruiters zenden, evenmin als Zwit serland en Zweden. Er zal ook dit jaar weer een bij zondere attractie aan het concours worden verbonden. Was het in 1951 de beroemde Spaanse rijschool uit Wenen, die met de Lippizaner schimmels de bewondering van het publiek wist op te wekken, ditmaal heeft men het wereldberoemde „Ca dre Noir", het „Zwarte Korps" van de cavalerieschool uit Saumur (Frankrijk) weten te engageren. TILBURG. In een te Tilburg gehouden bespreking van de heren K. J. J. Lotsy, voorzitter van de KNVB, L. Brunt, secretaris-pen ningmeester. en dr A. A. Schuer- man. voorzitter van Willem II, met Jan van Roessel is definitief komen vast te staan, dat Van Roessel geen enkele aanbieding om voor een Ita liaanse club te spelen heeft aan vaard. Hij heeft verklaard amateur te willen blijven. In dit verband heeft het bestuur van de KNVB besloten dat ook Van Roessel behoren zal tot de spelers die naar het Olympisch voetbal- tournooi worden afgevaardigd. Ten HoffNeuhaus uitgesteld DORTMUND. Het gevecht om het Europees kampioenschap zwaar, gewicht, dat Zondag 13 Juli te Dort mund tussen de titelhouder Heinz Neuhaus (Did.) en zijn landgenoot Hein ten Hoff zou worden gehou den. ic als gevolg van een tijdens de training opgelopen rugblessure van Ten Hoff uitgesteld Als nieuwe da tum is 20 Juli vastgesteld. NIJMEGEN. Evenals vorige ja ren zal het detachement Belgische parachutisten, dat aan de van 22 tot 26 Juli te houden vierdaagse deel neemt, de reis naar Nijmegen door de lucht maken en per parachute in de omgeving van de stad landen. Het zal demonstraties geven van de klassieke Franse rijkunst Niet min der dan 16 officieren en onderoffi cieren met 26 paarden zullen een spectaculair, maar rijkunstig zwaar en moeilijk programma voor het Nederlandse publiek afwerken, on der meer in twee speciale avond voorstellingen. welke in de manege zullen plaats vinden. L.A.U .R.A.-rit Tweede dag zonder uitvallers ALPHEN a. d. RIJN. De twee de rit van de Laura, de Alphense rjjwielvierdaagse. bracht de deelne mers o m. in Amsterdam. Zij fiet sten daar langs de Bosbaan en over de Amstelveense Weg en de Kalf jeslaan naar de eerste stempelpost op het 126 km. lange traject 't Kalf je. Daarna werd het Gooi doorkruist en de terugweg liep over Mijdrecht, Uithoorn cn Ter Aar. In de loop van de middag kwamen alle deel nemers weer in Alphen terug. Verscheidene fietsers hebben gis teren met pech te kampen gehad. De reparatie-wagen van de Zaan- damse politie, die ook met een groep vertegenwoordigd is, bleek meerma len een uitkomst. Overigens verliep de rit zonder ongelukken en ook op deze tweede dag was het weer over het algemeen uitstekend. Slechts een enkel buitje kwam de fietsers plagen, maar de goede stem ming leed er geen ogenblik onder. Festiviteiten van 16 Robic, <ïc bergspecialist, arriveert met grote voorsprong als eerste op de Mont Ventoux. Hij zou ook als eerste in Avignon arriveren. Karei van der Meer leidt PolenFrankrijk HELSINKI. De wedstrijd Polen- Frankrijk, die in de voorronde van het Olympisch voetbal-tournooi op 15 Juli wordt gespeeld, zal onder lei ding staan van onze landgenoot Ka- rel van der Meer. DEN HAAG. De door de K. N. W. U. voor de wielerkampioen schappen van Nederland op de baan 1952 uitgereikte toegangskaarten voor het stadion voor 22 Juni blij ven geldig voor 31 Juli op welke datum de wedstrijden, die op '22 Juni niet konden worden gehouden, verreden zullen worden. f.e.m. 23 Augustus Voor de Heideweek 1952, die van 16 tot en met 23 Augustus wordt ge vierd, is door VVV een aantrekke lijk programma samengesteld, dat stellig in wijde kring belangstelling zal trekken. Op Zaterdag 16 Augustus om half drie wordt Koningin Calluna offi cieel in het openluchttheater ont vangen. Daarna volgt een rondrit door Ede. Op de avond van die zelfde dag brengt de Apcldoornse kunstgroep „Die Fledcrmaus" van Joh. Strauss. Hieraan werken ruim 100 personen mee. De muzikale me dewerking geeft het Nova Orkest. Het geheel staat onder leiding van Leo Pappenheim. Maandag 18 Augustus is de dag voor watersportliefhebbers. De zwem- en poloclub Polar Bears or ganiseert in het (verlichte) zwem bad Polo- en zwemwedstrijden, kunst- en figuurzwemmen, schoon- spi ingen, estafette enz. Onder regie van Jan Lemaire Jr. wordt op Dinsdag 19 Augustus „De vrolijke Vrouwtjes van Windsor", van Shakespeare voor het voetlicht gebracht door ,,De PlankeniersDe volgende dag is er 's middags om half drie voor de kinderen een voorstelling van „Sjors van de Re bellenclub. Op 21 Augustus wordt een bonte avond gegeven met medewerking van Accordeola o.Lv. Jan Gorissen, The Kilima Hawaiians, Cees de Lange en anderen. Vrijdagavond wordt in het Bcatrixpark een groots vuurwerk gegeven. De laatste dag van de Heideweek (Zaterdag 23 Augustus) is er voór- eerst een ballonoptocht voor de jeugd, waaromtrent nog nadere me dedelingen volgen, 's Avonds wordt er door de NCRV een groot con cert gegeven in de serie Zomeravond- concerten. Dit concert zal worden verzorgd door de Marinierskapel onder leiding van kapitein-directeur Gijsbert Nieuwland en het mannen koor Orpheus uit Schiedam. Voor zover niet anders werd vermeld vinden deze evenementen plaats in het openluchttheater. Gedurende de Heideweek is er verder een tentoonstelling, georga niseerd door de plaatselijke Aqua rium- cn amateurfotografenvcreni- gmg in samenwerking met VVV. Dan is er op de markt iedere avond een Venetië-show met gondels, bal let, zang, enz. een en ander met fantastische verlichting. De winke liers houden tijdens de Heideweek een etalagewedstrijd, zodat het ge hele dorp een feestelijk aanzien zal krijgen. Raden van Hilversum en Ede voetballen (Van onze correspondent) HILVERSUM Toen destijcfs de Hilversumse gemeenteraad besloot onderling een partijtje te gaan voet ballen (onder enthousiaste aanvoe ring van burgemeester Boot zelf>, kwam er een bezorgd telegram uit Ede. de vroegere gemeente van burgemeester Boot. Dat telegram is niet onbeantwoord gebleven; mevr. Boot schreef cr zelfs een gedicht over en nu heeft een en ander er bovendien toe geleid dat Zaterdag 19 Juli aanstaande de Hilversumse gemeenteraad met een elftal naar Ede trekt (per autobus) om daar tegen het voetbalelftal van de ge meenteraad van Ede slag te leveren. Beide teams staan onder aanvoering van de resp. burgemeesters en in beide teams zijn enkele wethouders van dc partij. De wedstrijd is ten bate van het Rode Kruis. (Van een speciale verslaggever) IN de omgeving van Helsinki, ten Noorden van het grote Olympische dorp Kapyla, ligt een parcours van bijna 10.5 km lengte te wachten op de beste wlclcramateurs uit vele landen. Zaterdag 2 Augustus zal daar het startschot vallen voor de wedstrijd, die de winnaar na 187 kilo meters tot Olympisch kampioen op de weg verheft. Vier Nederlanders zullen in dat veld van zorgvuldig geselecteerden even de toclips aanhalen en zich vastberaden over hun stuur buigen. Dc afvaardiging van een wie lerploeg staat vast. Het Nederlands Olympisch Comité heeft dat onlangs bekend gemaakt cn nu is het de taak van de Sportcommissie der K.N.W.U. om de deelnemers aan te wijzen. Een uiterst moeilijke taak cn wel om twee redenen. De kwaliteit van onze amateur wegrenners is goed. Zij hebben dat met tal van successen ook in het buitenland voldoende getoond. Er moet dus een keuze worden gemaakt uit vele candidaten. die elkaar weinig in kracht ontlopen. De in verhouding tot de kosten zwakke finan ciële positie van het N.O.C. maakt het echter noodzakelijk, dat de weg renners ook zullen moeten uitkomen in de ploegachtervolging op dc baan. BU de selectie dient de Sportcommissie daar dus terdege rekening mee te houden. Voor de sprint cn tijdrace ligt de zaak anders. Hijzelendoorn is de aangewezen man. Over de mogelijkheden en kansen van dc vier wegrenners hebben wij een gesprek gehad met de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wiclren Unie, jhr. I. L. van den Berch van Heem stede. van o.a. Fransen. Denen en Belgen. Er werd al vroeg in het seizoen een grote groep renners aangewe zen, waaruit de sportcommissie uit eindelijk zou kunnen putten. Af hankelijk van de resultaten kon de candidatenlijst worden gewijzigd. Het was dus altijd mogelijk om renners af te voeren cn andere na men toe te voegen. Degenen, die van dc lijst werden geschrapt, kre gen dan tevens de mededeling, dat zij niet langer verplicht waren om in de klassiekers te starten. Op het ogenblik is het aantal candidaten al gedaald tot vijftien. De selectie is dus scherp geweest, maar voor de Olympische Spelen nog lang niet scherp genoeg. Slechts vier renners kunnen worden uitge zonden en deze jongens moeten dan ook nog positieve mogelijkhe den hebben voor de ploegachtervol ging. Het gaat bij de uiteindelijke keu ze om de vorm van het ogenblik. Prestaties van de laatste tijd zijn beslissend. Zijn u bijzonderheden bekend over het parcours, mijnheer Van den Berch van Heemstede? Niet veel Van Franse waarne mers heb ik het een en ander ge hoord en de Finnen hebben ook een korte beschrijving gegeven van het traject. Het is bijna 10.5 kilometer lang en de wedstrijd is bepaald op achttien ronden. De wegen in Fin land zijn over het algemeen niet best Een gedeelte van het parcours is geasfalteerd of bestaat uit klin kers maar de rest is grindweg. Aantal candidaten nu nog vijftien DE sportcommissie heeft de weg, die voor enkele amateurs uit eindelijk naar Helsinki leidt, lang van tevoren uitgestippeld. Een aan tal wedstrijden van formaat de zogenaamde „klassiekers" zou de candidaten voor de Olympische Spe len op moeten leveren. De renners, die er prijs op stelden voor uitzen ding in aanmerking te komen, moes ten derhalve in deze klassiekers starten. Daarnaast werd uiteraard veel waarde gehecht aan de presta ties in belangrijke buitenlandse weg wedstrijden. die tevens een inzicht konden verschaffen over dc kracht Goede tijd van Ardelman in Madrid MADRID Na een dag rust zijn de wedstrijden om het wereldkam pioenschap zweefvliegen voortgezet en opnieuw heeft onze landgenoot Ordelman, in de derde opdracht, de snelheidswedstrijd, getoond dat hij in de internationale topklasse thuis hoort. Immers wist hij zich met slechts twee seconden vliegtijd meer dan nummer 3, als vierde te plaat sen. De Engelse kampioen Phillip Wills legde de afstand van 123 km naar het vliegveld Torresarinan in 1 uur 24 min af. Hij bereikte dus een gemiddelde snelheid van meer dan 80 km/uur. Ordelman liet 1 uur 29 min. voor zich op de stopwatch afdrukken De Nederlandse tweezitterploeg Koek/De Boer heeft over hetzelfde traject een zeer redelijke tijd van 2 uur 13 min. gemaakt en werd daar mee negende. EINDHOVEN. Woensdagavond heeft het Olympisch hockeyteam van Pakistan te Eindhoven een verdiende 21 overwinning behaald op een Nederlandse Bondsploeg. Ln feite was het verschil in kracht toch wel iets groter dan deze 21 zege doet uitkomen. De bezoekers, die voor het eerst tijdens hun Nederlandse tournée regen en een zachte grasmat von den. brachten een spel. dat ondanks deze omstandigheden, uitstekend was De sticktechniek viel op en in snelheid waren ze de Nederlanders veelal de baas. De verdediging was bij het Bondselftal ongetwijfeld het beste deel van de ploeg, met Harry Derckx (Venlo) en spil Loggere (Laren) als uitblinkers. Maar Log gere speelde ook aanvallend zeer sterk, waardoor hij een goede steun was voor de voorhoede, waarin het binnentrio, dat vele kansen onbenut liet. echter niet op toeren kon ko men. Bij de voorwaartsen waren de vleueelspelers Van Gasselt (Venlo) en Van Beaumont (Togo) het best op dreef. Het eerste doelpunt kwam in de 17e minuut tot stand. De razend snelle linksbuiten Quayom was na een strafcorner geheel naar rechts gezwenkt, vanwaar hij een hard schot op doel loste, dat Mulder (Amsterdam) wist te stoppen Hij kon de bal echter niet voldoende wegwerken en toen was Quayom er onmiddellijk bij om er 10 van te maken. In de 29e minuut werd het 20 voor de gasten na een door braak van midvoor Aziz. Muldqr berekende de bal verkeerd en mis te jammerlijk. Het duurde tot 28 minuten in de tweede helft voordat onze landgenoten de eer konden redden. Uit een strafcorner stopte Harry Derckx de bal keurig, waar na Drijver keihard en onhoudbaar kon inschieten (12). NIET BIJZONDER MOEILIJK Te lichte banden zal ongetwijfeld een risico inhouden, maar dat is een punt van overweging voor de chef d'équipe, de heer M. Koot. Bij zonder moeilijk lijkt mij het traject echter niet, ofschoon er wel enkele hellingen en scherpe bochten in zit ten. Wat is uw mening over de kansen van onze renners? Een redelijk optimisme. De resul taten van de voorlopig geselecteer den. zowel hier als in het buiten land, zijn tot nog toe bevredigend geweest. Er is geen enkele reden om aan te nemen, dat bijvoorbeeld Fransen of Belgen veel sterker zul len zijn. De Nederlanders hebben ook een licht voordeel wat het kli maat betreft op de Zuidelijken. Veel zal echter ook afhangen van de wedstrijdzenuwen en natuurlijk pech op een beslissend moment. Eén lekke band is voldoende om de kans op Olympisch goud te ver nietigen, zoals in Londen. En de baannummers? Een tandempaar wordt niet uit gezonden. Dit nummer is gedegra deerd en internationaal zonder eni ge betekenis. Bovendien moet een tandem wel zeer goed op elkaar zijn afgestemd om kans op succes te hebben. Ook al uit financiële over wegingen is het niet verantwoord aan het nummer deel te nemen. Er bestaat bij de renners trouwens niet veel animo voor. Dan is er natuurlijk Hijzelendoorn voor de sprint en de tijdrace. Hij heeft ervaring genoeg om het met zijn capaciteiten ver te kunnen brengen. Wij weten echter weinig van de buitenlandse amateursprin ters af. Verrassingen zijn zeker niet uitgesloten. Over de ploegachtervolging is het moeilijk een oordeel te geven, zo lang de renners niet zijn aangewe zen. Dc baan in Helsinki is goed. Opgetrokken van cement en met een lengte van 400 meter. Hecht u overigens veel waarde aan de Olympische Spelen? Voor de Spelen is het wel goed. dat zij in een klein en sober land als Finland worden georganiseerd. Wellicht komt in Helsinki de Olym pische gedachte beter tot haar recht. Er is al te veel oorspronkelijks ver loren gegaan. De sport is het be langrijkste, maar men heeft de Spe len te vaak misbruikt voor andere doeleinden dan wijlen baron Pierre de Coubertin zich had voorgesteld. Bovendien is het amateurisme voor velen slechts een vaag begrip ge worden. Kunnen we degenen, die door hun land in de gelegenheid worden gesteld om zich volkomen op sport toe te leggen nog ama teurs noemen? SOEST Geslaagd Voor het toelatingsexamen van het R K Lyceum te Hilversum slaagde Corry v. d. Mast; voor het R.K. Lyceum Constantlnianum te Amersfoort Hans Haks; voor het R.K. Lyceum O. L. Vrouwe ter Eem te Amersfoort. Annemieke Overgoor, allen leerlingen van de zesde klasse van de Mariaschool te Soestdijk. Voor het toelatingsexamen af deling HBS van het Chr. Lyceum te Zeist slaagden o.m.: Joop v d. Heuvel, Daaf Kloet en Dick Top, terwijl de voormalige leerling Jan van Hasselen eveneens slaagde. Voor het examen Mulo A slaag de Wendei Striek van Linschoten, leerling van de Van der Hucht- school. Voor het eindexamen van de Middelbare Meisjesschool O. L. Vrouwe ter Eem, slaagden de da mes J. Ninteman en M. Nijhuis. Opbrengst collecte De te Soest gehouden collecte ten bate van de uitzending van Soester zwakke kinderen, heeft de som van 505.95 opgebracht. Advertentie (l. M.) Ü4 dut C^Ctt 44>Hc Daar komt U zowaar met 'o Strand Op de proppen en vervult mijn lleftte wen»; een heerlijke Strand- sigaret! Professionals-wedstrijd te Baarn Dc ren- en touristenvercnlging „Tem po"' tc Soest ls de grote ccr te beurt gevallen een professlonalswcdstrUd t« Baarn te orguntscren Deze wedstrijd luidt feitelijk dc Baarnse sportweek in. welke van 10 tot 19 Juli a.s. zal worden gehouden Een keur van renners hce(t ingeschreven, die zich over het 120 k.m. lange parcours met elkaar zullen meten. De voornaamste renners zijn: Huub Vinken, winnaar van de laatste étappe van de Ronde van Nederland in 1951; Suykcrbuik. dlo reserve was voor de Tour de France; Cor do Best. derde ln het staycr-kumplocnschnp van Neder land in 1952; Cnr Bijster, derde in het sprintkampioenschap 1952; H. v. d. Kamp, finahst in dc achtervolging van het kampioenschap van Nederland 1952; P. dc Vries, P. van Asch en P Evcrs zijn renners die thans ook van zich la ten horen. Burgerlijke stand Geboren- Wiotskc P.. d van W. do Jong en S. Zandhuls: Aartje A L.. d. van C, v. d Brock cn A. L. Dorrestijn; Antonta. J., d. van A. van Stempvoort cn A. J. Dolman: Pauius C. M r. van D. Warcman cn A G. Roest; llcndrikus P. J.. 2. van NV. Schimmel eo M. P .J. Hllhorst: Hendrlka C., d van H. J. v. d. Brock cn A H. van Duinen. Johanna, d van G. H. Brink en E Drachten Wouterus J.. z. van H. W. Schimmel en C. Verhoef; Petrus B. G„ z van B. H. A. Elbertsc en J. Th. G. M. van Ange- ren; Gerard, z. van G. Kru(Jff cn A. F. J. Escndam Ondertrouwd: Jacobus A. Mcrts en Johanna M. Marsells; Gerardus C. Wes terbeek cn Jannetje Kuus; Jan H. Raat en Maria van Soest. Gehuwd: Jan L. dc Lange cn Marijke Smit; Anthonius Vermeer en Plcternolla van Bocijen; Antonlus de Beer en An- tonJa J. Folman; Alphonso Oosthout cn Sonja M. van Zeist: Scverinus Bonnen cn Thcrcsia A M Trautwcln. Overleden: Caroline C. Walop, 54 Jr.. ongehuwd; Jan Stroband. 85 Jaar. geh. met J. C. E M. Veldhoven; Petrus H, E. Kcrscmackcrs. 75 jaar, wedr. van A. van Es; Arle Donkersloot, 77 Jaar. wedr. van M. J Stoon: Zwaantje Blccker, 72 jaar, geh. met H. A. Heukolen; Albert W. Tuning, 18 jaar. ongehuwd; Maria S. van Voorst. 85 jaar, wed. van A. p. Boe. scr. K.P.S. wint van Hees Woensdagavond vond op het S.EC-terrein aan de Schrikslaan de tweede wedstrijd plaats in het kader van „De Soester Voetbal- beker". K.P.S. en Hees bonden de strijd tegen elkaar aan. Na een paar minuten spelen kon de rechts buiten van K P.S., De Jong. z'n club de leiding bezorgen en een kwartier latcr was het 2—0 voor de Paleismannen. De stand was na de hervatting na 7 minuten gelijk. Even voor het einde was het rechtsbuiten De Jong van K.P.S., die een schitterend doelpunt voor zijn rekening nam en daarmede K.P.S. de zege bezorgde. C-tournooi van L.T.C. „Soest" Uitslagen van de gisteravond ge- speelde wedstrijden: Dames enkelspel: mevr Elders— mej. Segers 1—6 1—6, mevr. Note- boom—mevr. Van Borselcn 2—6 636; mcj. De Klerkmej. Steenbeek 16 16; mej. Kuiper —mcj. Poot 16 64 3—6: mevr. De Boermej. Wilmink 16 6—8. Heren enkelspel: Nyhoffv. d. Veer 36 46; dr LayBecke 62 61; Hamming JrNijhoff 64 6—3. Gemengd dubbelspel: mevr. Goedkoop en dr Laymevr. El ders en Vermandei 6—2 62; mevr. Veenendaal en Van Kooten Kok mej. v. d. Berg en Schlecht 7—9 16; mej. Ellenbroek en Gereke mej. Segers en Segers 6—2 6—1. DIANA, een 4-jarige oend beroep op elge- Sumatraanse tijge- naars van teven, die ten naar een hokje in dc diergaarde verhuisd en beheert door het dorp schonk gisteren kregen, om hun hond het leven aan *n piep- aadc diergaarde uit trio zonder enig onder- klein Sumatraans tij- lenen en het tijger tje van voedsel te voor zien. En daar kwamen ze: rin in diergaarde Blij- gerinnetje, maar wist daarna iverkelijk niet meer wat ze met het borelingske moest aanbiedingen uit de doen. Oppasser Janus Beemstcr, Friesland, v. d. Berg hoorde de baby aan een stuk door schreeuwen en jammeren en begreep toen, dat het raadzaam was om in te grijpen. Het tijgertje, dat na tuurlijk niet gezoogd werd had 'n verschrik kelijke honger en hap te gretig in de speen van de fles met warme verse koelenmelk. die Janus het voorhield. Inmiddels was de ra dio er bij gehaald en deed men een drin- Noordwoldc, Vegchel, Ter Aar. Edam, Naald wijk, enzovoodts. Ten slotte kreeg men een offerte van het perso- scheid te maken tus sen honden en tijgers. Overigens moeten we nog ten gunste van Diana zeggen, dat een tijgerin, die voor het eerst jongen werpt doorgaans maar een spruit presenteert en dan meestal een hou ding aanneemt van neel van het koelhuis ,,wat heb ik nou aan Gaba aan de Prins m'n fiets hangen?" Ze Hendrikkade in Rot terdam, dat in de fa briek een ras-loze wil er niets mee te maken hebben. De tweede bevalling le- moederhand had, die vert bijna altijd twee een stel puppies ver zorgde. Het is een soort Schanutzer met iets van een fox en nu jongen op en men kan er dan op rekenen, dat de moeder wél weet wat haar plichten ten is deze koelhuishond opzichte van deze ba- met twee harer sprui- bies zijn.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5