STADS VENSTER Dierentehuis aan de Laan 1914 opent zijn poorten Concours d Elegance een aardig schouwspel Muziekweek draagt dit jaar internationaal karakter Programma Muziekweek Personeel biedt een groot gedenkraam aan 2 Maandag 14 Juli 1952 Maa (Van een onzer verslaggevers) Gerrit Jonkman, een opgewekte blonde jongen, is een die renvriend in hart en nieren. Zo heeft hy bijvoorbeeld van de winter het leven gered van een hond, die onder het ys was ge raakt en op het punt stond te verdrinken. En vanwege deze moedige daad mocht hy Zaterdagmiddag een lint doorknippen, met deze handeling was het Dierentehuis aan de Laan 1914 of ficieel geopend. Maar de donkere dennebomen ruisten onbe wogen voort boven het gedruis van vele mensenstemmen, af en aanrydendende auto's en het tot ver in de omtrek hoorbare geblaf van opgewonden honden, die schenen te weten, dat het vandaag hun dag was. Burgemeester Molendijk houdt openingsrede Van de vele aanwezigen noemen we: burgemeester H. Molendijk en echtgenote; de commissaris van poli tie G. Goorhuis; de voorzitter van het hoofdbestuur der Nederlandse ver eniging tot bescherming van dieren, de heer H. van Poelgeest met echtge note; de secretaris van het hoofdbe stuur de heer J. F. Vermeulen; gra vin A. Schimmelpenninck van der Ooye. lid van het hoofdbestuur; de architect van het dierentehuis, de heer H. Fels uit Garderen, de heer A. Jansen namens de Amersfoortse gemeenschap en voorts vele gemeen teraadsleden en vertegenwoordigers van afdelingsbesturen uit omliggende gemeenten. De heer S. Bolmeyer, voorzitter van do Amersfoortse afdeling der Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren, verklaarde in zijn openingsspeech, dat het asyl een symbool was van de in liefde overge gane belangstelling voor het dier. Een liefde die blijkens het snel stij gend ledental der vereniging nog steeds groeiende is. Spr. dankte het gemeentebestuur in hetwelk de ge hele Amersfoortse burgerij vertegen woordigd is. voor de verleende hulp en tegemoetkoming op allerlei ge bied. Burgemeester H. Molendijk zei verheugd te zijn. dat Amersfoort thans een dierenasyl bezit, want een tehuis voor dieren behoort tot de ge meente apparatuur van deze tijd. Spr. wees voorts op de eigenaardige rela tie die door alle eeuwen heen tussen mens en dier heeft bestaan. Reeds in de Odyssee lezen we van de hond Argos, die zijn meester Odysseus her kende. toen deze na jarenlange om zwervingen vermomd naar huis was teruggekeerd. De burgemeester kwam over de mythologische Argos te spreken door zijn eigen hond die ook Argos heet. en die door ..om standigheden verhinderd was aanwe zig te zijn." In de harde tijd. waarin wij leven, aldus burgemeester Molendijk, zien we steeds opnieuw, dat de eenvoudi ge plichten die de mens. ten opzichte van zijn naaste heeft. veVzuimd wor den; hoeveel temeer moeten de die ren dan wel niet tekort komen. Daar om achtte de burgemeester de ge dachten die bij de stichting van het dierentehuis leidinggevend geweest zijn. in zekere zin nog belangrijker dan de opening van het gebouw. De heer H. van Poelgeest toonde aan hoe de belangstelling voor het dier zich via de opvoedende dieren bescherming had ontplooid tot de verplegende dierenbescherming. Naar aanleiding hiervan schetste spr. de ontwikkeling van het asyl-wezen gedurende de afgelopen vijftig jaar. Beschikte men indertijd slechts in bepaalde plaatsen als Amsterdam, Utrecht, Delft en Arnhem over een asyl. thans kan gezegd worden, dat de dieren tehuizen over ons gehele land zijn verspreid. Volgens de heer van Poelgeest had het Amersfoorts tehuis, gezien om geving en grond, veel voor op andere asyls. Kans op ziekte die altijd zeer hoge eisen aan het werk van het asyl-personeel stelt, leek spr. hier door minder groot dan elders. Tot slot richtte de heer Van Poel geest zich tot Gerrit Jonkman, die hij namens het hoofdbestuur een di ploma overhandigde voor zijn moe dig gedrag. Gerrit kreeg een welver diend applaus. PARADE Nadat de heer S. Öolmeyer dank had gebracht aan al de personen en instanties die actief of passief voor de totstandkoming van het tehuis hun medewerking hadden verleend, begon de wedstrijd voor de best ver zorgde hond. Kynologische eisen werden hierbij niet gesteld, het ging alleen om de verzorging. Directe af stammelingen van de hoge Duitse en Russische hondenadel hadden dus evenveel kans als degenen wier voorouders langs de straten een min of meer eerlijk stuk brood of een kluif verdienden. Kleine jongens en meisjes moesten de honden voor de jury brengen. En stuk voor stuk werden de Nellie's en de Hectors door de dierenarts dr E. J. Voüte onder handen genomen. De meeste honden zagen daar beslist de aar digheid en het nut niet van in, en het is maar goed dat hetgeen ze elkaar over en weer verontwaar digd toeblaften om hun overvolle honden-gemoederen te luchten, voor mensen onbegrijpelijk was. Dat hon- den-jordaans moet voor ons erg kwetsend zijn. De baasjes en bazinnetjes dienden zich overigens soms terdege schrap te zetten om bij nijdige rukken of onverwachte kennismakingen van hun viervoeters op de been te blij ven. Ze zagen er rood van. De honden van de volgende fami lies kregen een prijs: 1. Oostenbrug, 2. Ferwerda, 3. Schuurman. 4. Flo rijn, 5. Dijkhuizen, 6. Van der Vlugt, 7. Onderwater, 8. Van Dommelen, 9. Verhoef, 10. Stuiver. In navolging van Den Haag en andere grote steden, werd 's avonds een Concours d'Elégance gehouden. Een schouwspel dus van elegante dames en mooie honden, of van ele gante honden en mooie dames, dat hing uiteraard af van de persoon lijke instelling der toeschouwers. De jury hield uitsluitend rekening met de combinatie van beiden; waar de dames aan dachten valt moeilijk uit te maken, maar de honden hielden in ieder geval nergens rekening mee. Zo was er een die toen hij volko men „in stijl" voor de jury werd geleid, opeens deed wat strikt geno men alleen maar mag als hij daar toe 's avonds wordt uitgelaten. En toch was het vast een rashond. Een ander vond. dat een boom een boom was. onverschillig of die nu aan de straat voor zijn huis, of voor een jury staat. Een derde die veel Russisch bloed in de aderen had, verloochende zijn afkomst niet en zei dus: Nee. Hij liet zich niet voor die mensen ach ter de tafel slepen. Veto. Afgelopen. Hij dééd het niet! En doe daar maar eens wat aan. Met veel moeite en lekkernijen liet hij zich eindelijk vermurwen tot het doen van een paar narrige stappen. Maar toen hij de ring moest verlaten, zei hij weer: Nee. Toen hebben ze hem wegge dragen Na afloop kregen alle honden die aan het concours hadden deelgeno men een zakje hondenbrood De sloeg waarmee mej. Joyce Wage naar was uitgekomen, is echter een zoon van een zeer oud en een zeer voornaam ras. dat waarschijnlijk al leen door hem in Nederland wordt vertegenwoordigd. Zijn voorvaderen gingen al op jacht met de Egypti sche koningen Ramses, op de oudste hieroglyphen staat hij afgebeeld. En dachten die mensen nu heus. dat hij zijn mond zou zetten aan het voed sel, dat de eerste de beste herder, of airdale-terrier zo graag lust? Nee. hij liep hoogmoedig door. Hij snuf felde er nauwelijks aan. Geen hon denbrood voor een sloeqi. De volgende „combinaties" won nen een prijs: 1. Mej. Mary Wage naar met twee Pekineesjes;2. mej. v. d. Zoo—de Jong met twee staby's; 3. mej. Joyce Wagenaar met een sloeqi; 4. mevr. Zwaaf met een air- dale terrier; 5. mevr. Grevestuk met een collie. Dit is mej. E. Af. van de Zoo de Jong, die met haar twee staby's (Friese jachthonden) de tweede prijs won in het Concours d'Elé- gance. Is het niet net een plaatje, leze foto? (DvA-Archifoto) DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1943 Even later staar de drie opvarenden var de olieteek aan dek var het schip en tot hue grote verbazing ontmoe. ten zij hier ook de ove rige leden van de be manning van de „Gali lei". De commandant no digt kapitein MacCloyc uit in zijn hut te komer om zijn bevindingen mee te delen. Maar dan slaai Rob opeens alarm. Hi. wijst in de verte, waai drie grote vissen telkens boven het wateropper vlak uitspringen. ,.D< vismannen!" roept hi uit; „daar zijn ze er ^luee^kei^ls ^rcddenf'^De matrozen begrijpen er aanhoudt, wordt er een net uitgegooid. En zie. wanneer het net omhoog wordt gehesen begrij. weinig van en ook de officieren veronderstel- de vissen laten zich gemakkelijk vangen. Pas pen de anderen, wat er eigenlijk aan de hand u len, dat Rob wartaal spreekt, maar wanneer hij I I Band uit Rotherham werkt mee (Van een onzer verslaggevers) Ook dit jaar zullen de gezamenlij ke muziekverenigingen een groots opgezette Muziekweek houden en wel van Zaterdag 19 Juli tot en met Zaterdag 26 Juli a.s. Deze muzikale gebeurtenis krijgt een internationaal karakter door de medewerking van de Silverwood- Colllery-Band uit Rotherham. onder leiding van Mr R. Gray. Dezo Band is reeds eerder in Amersfoort ge weest. doch zal ditmaal in een ver sterkte bezetting komen. In verband met deze medewerking hebben de organisatoren het pro gramma voor dit jaar anders samen gesteld dan de voorgaande jaren. Zo zal het massaal optreden van de deelnemende corpsen, dat steeds een sluitstuk is geweest, ditmaal de Mu ziekweek inluiden. Zaterdag 19 Juli zal. op het terrein naast het Politie bureau aan de Hallestraat de heer G. Goorhuis. Commissaris van Politie in Amersfoort, de muziekweek ope nen, waarna marsdemonstraties zul len worden gehouden. Nadat alle deelnemende corpsen. waaronder de band uit Rotherham, één van hun beste marsen hebben gespeeld, zal een monstermuziek corps worden geformeerd, dat ge zamenlijke marsen ten gehore zal brengen. Zaterdag 26 Juli zal 's avonds op het terras van Amicitia een concert worden gegeven door Amersfoorts Politie Muziek Gezelschap o.l.v. de heer Theo Hulleman. In de week, die daartussen ligt. worden concerten gegeven en zullen muzikale rondwandelingen plaats hebben. Voor een gedetailleerd pro gramma verwijzen wij naar elders in dit blad. Hengelaar verdronken De 18-jarige jongeman R. Rouw horst uit de Koornhertlaan te A'foort is Zaterdag in de Voorha ven van het AmsterdamRijnka naal te Wijk bij Duurstede verdron ken. Hij wilde zijn hengel grijpen, die hem ontglipte, maar viel en vei- dween in diep water. Zijn neef, die hem vergezelde, trachtte hem te redden, maar slaagde er niet in Het slachtoffer kon niet zwemmen. Na langdurig dreggen was men er Zondagavond nog niet in geslaagd het stoffelijk overschot te bergen. Bevorderingen aan Gymnasium Aan het Johan van Oldenbarne- velt Gymnasium te Amersfoort zijn bevorderd: Van klasse I naar klasse II: C. G. H. Blok, J. A. Brester. Fa. Sa. Broers. J. H. A. Bruins. R. Drop, S. A. V. Dudok van Heel, Ja. El- berg, Fa. Frederikse, J. J. Gerrit sen. R. Grootendorst, Ma. Eth. den Hengst, Je. Ja. Hofstra, E. E. C. Hupkens van der Eist, W. A. Insin- ger. A. J. van der Meulen, Me. Le. Kaebel. Aa. Ritman, F. Smit, G. J. Sterringa, Ja. Ca. Vernhout, Ie. de Vos, F. H. Wiegel, Ea. Ma. Eth. Zaalberg. Voorwaardelijk: E. H. Dercksen, Ga. Ca. van Dijk, S. F. van Royen. Niet bevorderd: 6 leerlingen. Van klasse II naar klasse III: R. J. N. Abrahamsen, J. Boers- ma. S. W. A. Boorsma, D. van den Born, F. van den Brink. Ma. Ca. Dietiker, We. Ensing, Ch. J. M. Fernig, Ja. Aa. Aa. Fokkema, J. S. F. Gimbrère, P. M. Hardon. J. C. Helder, Ma. Ma. Cha. Hindriks, Ja. Aa Hoejenbos, A. F. Holleman, H. Kroes, G. C. M. van Pallandt, G. H. P. Rosen, C. J. Scheijgrond, He. Mn. Schregardus, Je. Ma. Smits, Aa. Ea. Aa. Stokvis, J. Sundermeijer, C. G. J. Teerink. Voorwaardelijk: J. van der Haar, Ce. Ea. Me. Leker, Ja. Ja. Me. Hr. Oudemans, Me. Le. Schmidt. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Van klasse III naar IV: M. P. AUers, Lth. Alzerda, J. L. M. van der Beek, K. E. Brester, He. Ge. Busman. Fa. Cha. Dietiker, W. J. Hament, Ta. Ea. Ja. Hardon. D. C. Hoevers, P. G. M. van Hool- werff, H. J. F. Keers. E. Kisch. J. Lap, J. W. H. Patist. E. J. Ruiten berg, A. J. A. Ruys, H. W. Scheij grond, J. E. Vos. Voorwaardelijk: C. J. van Dilst, As. van der Leeuw, J. A. de Vries. Niet bevorderd: 5 leerlingen. Van klasse IV naar klasse V: Hy. Belgraver. G. D. J. Blok, Ne. van den Born, L. K. Bos, D. J. C. Engel. Ce. van Esveld, Wa. Tha. Ma. van Gaaien. P. P. Goossens, C. O. Jellema, H. J. Keetell. D. van Lent, W. Nieuwboer, Aa. Be. Oest- reicher. Ma. Ia Ke. Oestreicher, He. Me. Ke. Oestreicher, R. A. Roozen- daal, D. Ruys, H. van RU, Ne. Ea. Ha. Vermeulen, Tha. Wa. Ja. Wa- melink. VoorwaardelUk: J. P. Hebly. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Van klasse V naar klasse VI: He. Holsheimer, R. van Nus. Me. Vos. Ae Ni. Brummer, G. Grooten dorst. A. Th. van Haselen, C. van der Hooft. Ae. Hoytema van Ko nijnenburg, B. M. Joustra. Ma. Aa. Knoppe. Sa. Fa. Leertouwer.. C. C. Leibbrandt. Ha. Ma. Meeusen, J. A. Mulock Houwer, Ae. Mt. Pon, R. F. de Vries, J. J. Veldman, E. van Zelm. Voorwaardelijk: Je. Ea. van Lin- gen. Je. Ja. Wa. van der Oest, K. Teeling, Je. Ae. Heuvel, C. M. Snel len. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Examens Aan de MTS te Amsterdam slaagden voor het eindexamen afd. werktuig bouwkunde onze stadgenoten de heren: K. Bruggeman. H. v. GÜlkck. J. C. Koning. C. P. Melis, L. A. M. Wiegant. J. v. d. Wijngaarde en voor de afd. chem. techniek, de heer H. Bruinlngs. GESLAAGD Voor het te Utrecht gehouden exa men kostprijsdiploma B en het examen assistent-calculator zijn geslaagd onze stadgenoten de heren- H. van Hamers- veld en J. C. P. Balentin. Gerrit Jonkman, die een hond met gevaar voor eigen leven on der het ijs vandaan haalde, knipt het fint door tijdens de officiële opening van het Dierentehuis op de Berg. (DvA-Archifoto) dat wij ons gehele leven al verlangd hadden naar een oranje das met paarse stre pen. De mode van de man. is vinden wij, te kleurloos, vierkante tafel, lag eendiep- nig geld mogen wij wel zeg- melk voor de kinderen min- te weinig fantasierijk. der zei vrouwlief. Een bio- Wij wilden daar verande- scoopjc versmeten, zei onze ring in brengen. Wij voel- veertien-jarige zoon, die al- den dat het nutteloos zou tyd parterre zit. Enfin de zijn. Wij hebben gezwegen, verwijten, hoewel zinloos. Onze nieuwe das ligt in de blauw kleed, met daarop gen. Voor zegge en schrijve een oud-koperen vijzel. Rank zestig cent was het ons on stond de stamper op werk betwist eigendom. Trots en te wachten. Een handgebla- gelukkig met onze pas ver zen zwart-glazen fles ving worven schat trokken wij zonnestralen en flikkerde door de overvolle Lange- met wonderlijke glimlichten, straat huiswaarts. Thuis pak- Enkele van zijn schoonste ten wij enthousiast voor het schilderstukken toverden oog van vrouw en kinderen kleurplekken on de licht- ons koopje uit. Wat wij toen behangen wand. Het was te horen kregen, willen wy alsof de zon van het Zuiden, u besparen. Er was niet een van het kleurrijke Vlaamse woord Spaans by. Het min- Wij voelden dat het nutte- aan de Noordewierweg land, gevangen stond in dat ste dat ons verweten werd. loos zou zijn, tegen de woor- hoek Rijnstraat. kleine atelier achter een was „geld over de balk denvloed van vrouw en Het postzegeldepót by smijterijZestig cent in het spruiten in te gaan. de heer Haan, Julianaplein water gegooid. Drie liter Wij hadden willen zeggen, is opgeheven. waren talrijk. Ons werd aangeraden eens naar een psychiater te gaan. Want wie koopt er nu een fel oranje das met paarse stre pen? Wij. hadden wij willen zeggen. Wij deden het niet! kast. Misschien doen wij hem nog wel eens om Postzegels Postzegelautomaten van 2 en 10 ct zijn geplaatst aan de Kroontjesmolen en Amersfoortse villa. Atelier II Atelier I Ll/y zijn tijdens het af ge- lopen weekeinde op be- -, zoek geweest by een vriend, derkamer van een beeld- Wy dachten terug aan de vele ateliers die wy in ons leven al betreden hebben. Een schuur op de Veluwe, die óók een schilder als be woner had, de stoffige zol- die wij in lange tijd niet gezieit hadden. Meer dan tien jaar geleden, toen hij nog in het zonnige Vlaan deren woonde, zagen wij hem voor 't laatst. Een klein boerenhuisje, dat verloren stond in het golvende heuvelland was eertijds zijn woonstee. Vriend is nu teruggekeerd in Holland. Om precies te zijn in Amersfoort. Achter een villa heeft h{j zelf een houten huisje ge bouwd. Een eenkamer-wo ning. Woonvertrek, keuken. houwer die wij in Brussel leerden kennen. Het bijzon dere is. bedachten wij. dat al deze mensen met een voortdurend geldgebrek te kampen hadden. Dat schijnt artisten-lot te zijn. Het zijn er maar enkelen, die het op deze aarde tot welvaart we ten te brengen. Toch heerst in hun tehuis altijd een bij zondere sfeer van geluk en vreugd. Geluk om het sim pele bestaan, vreugd over Want krnhmenngfnC™o°fedne M ISSCHIEN .s men bij .erdagmiddag nog van de x 4J al aan huis ge- der onder de diepe ontroerselen van de 'slaapplaats "en "werkruimte vastleggen en weerge- «wt met een kaart van teaeliikertiid Zoals aceod ven- dan ^an men slechts de N.U.S.O.-prijsvraagactie. gisteren zwi wij eens een gelukkig zijn, ook al heeft Meer dan vierhonderd w. kiikie bii hem aaan nemen men dan niet iedere dag pryzen, waarvan de eerste trekken. Alvorens de wa- den verkocht. De dank Resultaat van ~iin wer- °P hct stenen bord. of recht geeft op vijftienhon- gen, waarop een miniatuur van de kinderen, zal dan tam An Knt nnKacmnar/lA ^ai>^ nnlrlon lWof rln nn- ^n^Altllin U'3? llïtPPhpplH TT,,, ma UaaiaJIaJ. eens na- voor het vele werk dat algemene deze vereniging heeft ver aandacht. door met een zet. Laten wy hopen, zo propagandawagen door de zei hij, dat alle kaarten vierhonderd straten van Amersfoort te van de prijsvraagactie wor- jam op het onbesmeerde derd gulden. Met de op- speeltuin was uitgebeeld. Uw deel zijn. zo beëindigde brood. brengst steunt U natuurlijk vertrok, voerde achtereen- hij zijn korte toespraak. iSSLSSJt ÏÏ?^S £2 Sï1 ,1°± A±iï h£ rAB!nl-hei,^r.d'de^eer Onmiddellijk hierna reed ken mocht gezien worden. De kamer leek ruim groot, door de overdaad aan «.«ihuubimhw m» na iCCu licht, die door de openstaan- waar kunstenaar is het goed nog niet weten mocht, de Roest, voorzitter van „Fau- ,je wagen af. Tientallen J- TiVWen VTTOO oen (Wprk'ivnp- nn" nn eln kanr de ramen naar binnen viel. toeven. Een voorbeeldig vertrek om te werken, en zeker voor unvciiwup alle speeltuinverenigingen een schilder als vriend is. In Wij hebben in de uitver- zijn aangesloten. De Buurt- NUSO is een overkoepe- na Uitverkoon lende organisatie, waarbij soeeltuinverenieineen en de heer Oostrem, voorzitter van het hoofd- ^inderen boden onderwijl bestuur van de N.U.S.O. kaarten te koop aan. Zy De heer Oostrem bracht allerl waren Ijverige pro- Het programma voor de Muziekweek 1952, die door de gezamen lijke muziekverenigingen in onze stad. in samenwerking met de Sil- verwood-Colliery Band uit Rotherham, zal worden gehouden van 1 19 tot en met 26 Juli a.s., ziet er als volgt uit: Zaterdag 19 Juli, 19.00 uur, Terrein Hellestraat. Opening der Muziekweek door de heer G. Goorhuis, commis saris van politie. Daarna marsmuziek en marsdemonstraties. Tot slot marsmuziek van een groot Monstermuziejccorps. Maandag 21 Juli 19.30 uur. Concert op het Van Ostadeplein door de Silverwood-Colllery- Band uit Rotherham. Concert op het Groeneveld door de P.T.T.-Harmonie. Dinsdag 22 Juli 19.30 uur. Concert op De Dreef door de R.K. Harmonie „Wilskracht". Woensdag 23 Juli 19.30 uur. Vertrek van het Politiebureau voor een muzikale rondgang van alle plaatselijke muziekverenigingen, alsmede de Band uit Rotherham. De verenigingen marcheren in groepen van twee. Volgorde der corpsen: Jeugdcorps Bernhard; Wilskracht en Hegeraat; P.T.T. en Hosanna; Juliana en Silverwood-Colliery- Band; Politie en K.A.M.V. Donderdag 24 Juli 19.30 uur. Concert op het Borneoplein door de Hegeraat. Concert op de Appelmarkt door Hosanna. Vrijdag 25 Juli 19.30 uur. Concert op het Anjerplein door de Band uit Rotherham. Concert school Assenraadstraat door de KA.M.V. Concert op het Thorbeckeplein door „Excelsior". Zaterdag 26 Juli 20.00 uur. Sluiting der Muziekweek op het terras van Amicitia. Concert door de Politie Harmonie. KWARTEEUW ZONNEGLOREN De feestelijke herdenking van het 25-Jarig bestaan van „Zonnegloren'' werd Zaterdagavond ingezet met een feestavond voor patiënten en personeel, door het bestuur aange boden in de grote tent op het feest terrein achter het sanatorium. Voor de aanvang van deze feest avond ging echter een plechtigheid Afzwemfeest in Sportfondsenbad In het Sportfondsenbad daverde het hedenmorgen van bijvalsbetui gingen. Uit honderden jonge kelen, klonk het „hup Riet", „vooruit An nie" en „zet 'm op Han". Dat alles was ter gelegenheid van het jaar lijkse afzwemfeest voor meisjes ter afsluiting van de cursus school zwemmen. De heren van de Gemeentelijke Commissie voor Schoolzwemmen, die onder leiding van voorzitter J. H. Helmerhorst de organisatie in han den hadden, waren er maar druk mee. Maar zij hadden een dankbare taak, want de meisjes waren en thousiast. Voor het diploma A waren 293 af- zwemsters, voor B 228 en voor C., het zwaarste. 73. Het eigenlijke afzwemmen, dat werd bijgewoond door de Rijksge- delegeerde, de heer L. J. van Heu gen, had een zeer vlot verloop. De ware spanning kwam tijdens de estafettenummers. Fel werd ge streden om een van de vele pryzen te bemachtigen, die waren beschik baar gesteld door het gemeentebe stuur. De Amersfoortse Schoolver eniging stond voor de moeilijke taak de wisselbeker te verdedigen. De ge hele dag duurt dit zwemfestijn, waarvan wij nu reeds kunnen zeg gen. dat het zeer geslaagd genoemd mag worden. een hoek stond een enorm koop voor weinig geld een en Speeltuinveren. „Fauna" namens het hoofdbestuur pagandisten voor 't speel- grote schildersezel. Op een das gekocht. Voor heel wei- nu, bracht deze actie Za- dank over aan „Fauna" tuinwerk. ..Hegeraat" huldigt Zaterdagavond werden de bewo ners van het begin van de Rievieren- wyk naar buiten gelokt door opge wekte marsmuziek. Het bleek de Ar beiders Muziek Vereniging ..H. J. Hegeraat" te zijn, die een serenade ging brengen aan de heer J. L. Big- gelaar, in verband met het feit dat deze 25 jaar als bankwerker-lasser bij de Nederlandse Spoorwegen werkzaam is. Daarenboven zwaait de heer Biggelaar by „Hegeraat" de voorzittershamer. De waarnemend voorzitter, de heer B. Schiltstra en directeur Kolfschoten spraken de jubilaris toe. De muzikale hulde met de mars „Lang zal hy leven" van Werkman werd niet alleen door de jubilaris, maar zeer zeker ook door het talrij ke publiek met genoegen aange hoord. Na afloop van de hulde maakte „Hegeraat" nog een korte rondgang, waarbij velen zich achter het corps aansloten. Rallyerijder ging de bocht uit Een van de Kamperbinnenpoort in de richting Hogeweg gaande deel nemer aan een Zaterdagmiddag onder auspiciën der KNMV ver reden motorrallye, helde in de bocht by de brandstoffenhandel Van Eist te veel naar rechts over waardoor de voetsteun van de mo tor in aanraking kwam met de trottoirband. Hierop verloor hy de macht over het stuur en kwam te vallen. De motorrijder had enige ont vellingen en een snijwond aan het hoofd. Zijn duo-passagier liep eveneens enige ontvellingen op. Na in het St. Elizabeth ziekenhuis te zijn behandeld, konden beiden hun tocht vervolgen. vooraf, toen de heer Bezemer ala voorzitter van de personeelsver- eniging het bestuur een gedenkraam aanbood. Dit gedenkraam van 1 b(J 2 meter is geplaatst in de gang van de medische afdeling en werd doot de directrice, hoofdzuster Kley, onthuld. De voorzitter van liet dagelijks bestuur, de heer G. Fritzsche, was zeer getroffen door dit prachtige geschenk. „Dit geschenk getuigt van de grote eenheid die er onder het personeel heerst en dit stemt mij tot grote vreugde", aldus spr. Cia van Boorst uit Oisterwijk voerde vervolgens voor een aan dachtig gehoor met haar poppen spel Dr. Faust (bewerking Waar denburg) en „Wonderbaarlijke ge nezing" op. Na het gebruik van enige versna. peringen verkreeg de heer N. Jans sen, uit Utrecht, penningmeester der vereniging „Zonngloren" het woord. Hij bood de geneesheer-directeur, dr. J. A. W. Berghauser Pont, na mens het bestuur een nieuw instru ment aan. dat bevorderlijk zal zijn voor de genezing van de patiënten. Dit instrument bleek te zijn een televisietoestel, groot beeldscherm, dat de geneesheer-directeur kan ge bruiken om de patiënten op de hoogte te houden met de gebeurte nissen, die zich buiten het sanato rium voordoen. Ook voor het inwo nend personeel kan dit instrument veel ontspanning verschaffen. Daar na werd de heer T. v. d. Vlies, sto ker-machinist, die vanaf de inge bruikneming van het sanatorium, iu dienst was, gehuldigd en de heer Fritzsche overhandigde hem een ge. schenk in couvert, terwijl hij van het personeel een fraai polshorloge als aandenken in ontvangst kreeg le nemen. Tenslotte ontvingen alle le den van het personeel ter gelegen heid van het zilveren feest een aan denken in couvert. Zondagochtend om 10 uur hield ds. K. H. E. Graveraeyer uit Den Kaag. in de kerk van het sanatorium „Zonnegloren", een herdenkings dienst. die door velen werd bijge woond. Advertentie (l.M.) ALL-METAL -r j- VERPAKKING Ct. Noteert U even GRAND THEATRE van Vrijdag 11 tot en met Woensdag 16 Juli: „De nacht is mijn koninkrijk", aanv. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ove rige dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. Toe gang elke leeftijd. Donderdag 17 Juli ..Forsyte Saga". Aanv. 2.30. 6.30 en 9 uur. Toegang 18 aar. CITY THEATER, van Vrijdag 11 tot en met Donderdag 17 Juli ..Okinawa". Aanv. 1.30. 4 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.30 en 9 uur. Toegang 18 jaar. Zaterdag 12 en Woensdag 16 Juli aanvang 2 en 4 uur „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". REMBRANDT THEATER, van Vrijdag 11 tot en met Maandag 14 Juli: ..Patrouille der verlorenen". Aanv. Zondags 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ove rige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Toe gang 14 jaar. Van Dinsdag 15 tot en met Donder dag 17 Juli „Avonturen van Robin Hood". Aanav dagelijks 2.30, 6.45 en 9 uur. Toegang 14 jaar.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2