Amersfoortse vrouwen in ban uitverkoop van 'TADS VENSTER blijft niet onder verwachting Omzet de Amersfoortse Industrie ën Huishoudschool Fleurige kleurrijke expositie in Rembrandtschool Grote belangstelling om zilveren „Zonnegloren" Orgelbespeling en zang in Sint Joriskerk DE A VONTUBEN VAN KAPITEIN BOB Woensdag 16 Juli 1952 (Van een onzer verslaggevers) De uitverkoop-bacil heeft vele Amersfoortse huismoeders besmet. Dien tengevolge zün zU er bU drommen op uitgetrokken om „koopjes te halen" en in de binnenstad is het veel drukker dan normaal het geval is. liet magische woord „Uitverkoop" doet nog steeds wonderen. Daarvan hebben wy ons kunnen overtuigen toen wy gisteren diverse grote en kleine zaken zyn binnengestapt om eens te informeren naar de bevindingen van de zaken mensen gedurende de eerste dagen van de „Opruiming met 10% korting" zoals de slagzin in vele gevallen luidde. Opleving tegen Zaterdag? Over het algemeen hoorden we optimistische geluiden. Daar bij na niemand overdreven verwach tingen heeft gekoesterd, heerst er nu een gevoel van tevredenheid. Op een enkele uitzondering na kregen wij te horen: „Het is ons best meegevallen." Die enkele uitzonderingen zullen de regel wel bevestigen, want „Mijnheer, wij hebben het haast niet drukker gehad" of „Het heeft gewoon storm gelopen" hoorden we slechts in een paar gevallen. Dat het weer prima heeft mee gewerkt, daarover bestond geen verschil van mening. Weliswaar zette de Zaterdag ongunstig in door een paar fikse regenbuitjes. Er waren toen al enkele zaken, die het ergste vreesden. Er kwam al heel gauw een kentering ten goede ften de gehele Zaterdag zijn er dan ook beste zaken gedaan. Het was ongetwijfeld de topdag. Ook gedurende de eerste dagen van deze week bleef de loop er in, hoewel het al iets begon te minderen. Tegen het weekeinde verwachten velen echter weer een opleving, want dan toch komen de diverse pa's weer met geld thuis Dat zit zo. Het best schijnen nog de filiaal- zaken gewerkt te hebben en dit lieten wij ons als volgt verklaren: „Kijk eens mijnheer, wij kunnen iets „doen", wij kunnen direct over grote partijen beschikken en daardoor kunnen wij met de prij zen „rommelen". De zaken zitten met een speciaal-vaste voorraad en om die met een geweldige prijsverlaging van de hand te doen, tja, dat zou een te grote verliespost opleveren." Overigens kunnen kleine oor zaken grote gevolgen hebben. Zo vertelde men ons in een grote zaak: „Vandaag hebben we toe vallig een beetje pech gehad. Lui van de PTT zijn namelijk de ge hele dag bezig geweest een tele foonkabel of zoiets te leggen en «pwpr^ail juist voor onze étalages Daor- c't-or kwam het publiek lang niet vo'docnde in de gelegenheid om artikelen en prijzen behoorlijk in ogenschouw te nemen. Men loopt dan maar door en doorlopers zijn geen klanten!" Van verscheidene kanten wees men er ons op. dat er een ken merkend verschil bestaat in ver-, gelijking met vorig jaar. Toen was n.l. het seizoen, dat aan de opruiming voorafging vrij ongun stig geweest, o.a. door het slechte weer. De uitverkoop kwam daar na in een uitermate gunstige pe riode. Dit jaar is het seizoen goed ingezet en velen vinden, dat de uitverkoop te vroeg gekomen is. Maar een feit is en blijft, dat de drukte nu in i^der geval belang rijk groter is en dat vele mensen kennelijk hebben gewacht op het moment van de koopjes-dagen. Dure dubbeltjes Er zijn ook zaken, die de uit verkoop de uitverkoop laten onder het motto „Wij zijn altijd goed koop". Zij pikken vanzelf een graantje mee van de drukte, een behoorlijk graantje, zoals zij ons verzekerden. Overigens spelen psychologische factoren ook altijd een rol van betekenis. Ieder jaar gaan talloze huisvrouwen naar de uitverkoop zo bij wijze van traditie. Om eens te kijken „wat er te halen valt". Al bestaat er dan niet direct be hoefte aan een bepaald artikel, het is nu eenmaal koopjestijd, dus moet er gekocht worden. Toch wordt deze categorie steeds klei ner, want naarmate, populair ge zegd, de dubbeltjes duurder wor den, is het voor smalle beurzen uitkijken geblazen. Dit verklaart ook de grote run op de filiaal zaken met hun drastische prijs verlagingen, terwijl in de spe ciaalzaken over het algemeen de vraag naar kwaliteits-artikelen het grootst bleek. Enfin, de zakenmensen zijn in ieder geval tevreden. En de koop sters? Wij stonden achter enige verrukt winkelende dames en vroegen bescheiden „En dames, hoe bevalt U de uitverkoop?" Vertederd klonk het „Ach, mijn heer, het zijn de beste dagen van mijn leven!" Waarmee we maar willen zeggen, dat de begrippen „uitverkoop" en „opruiming" specifiek vrouwelijke begrippen zijn! IPTfi 1945. Wanneer het schip met de geredden van de „Galileï" huiswaarts koerst worden de bele venissen van Rob en zijn vrienden nauwkeurig te boek gesteld. De com mandant stelt Rob een belangrijke beloning <n het vooruitzicht, want by heeft in de ontmaskering van dit oliecomplot toch wel het belangrijkste aandeel gehad. Maar Rob wijst de beloning lachend van de hand. Wat hij dan voor wensen heeft' „Zet u mij maar ergens aan wal op de Zuidame- rikaanse kust," zegt hij: „ik voel mij het geluk kigst. wanneer ik alleen ben... met mijn hond." herinnering aan zijn avonturen in het Zuidpool-1 En aldus geschiedt Rob, nu voorzien van een gebied, gaat aan land, na hartelijk afscheid te I behoorlijke uitrusting en een fraai sextant ter-1 hebben genomen van zijn nieuwe vrienden. EINDE (Morgen begint deel XXVI van „De Avonturen van kapitein Rob"!) De schorsing van ds A. A. Leenhouts SOEST. De maatregel die een gecombineerde vergadering van de kerkeraden van Soest en Amersfoort heeft genomen tegen ds A. A. Leen houts. n.l. diens schorsing voor de tijd van drie maanden, ingaande 11 Juli j.l. sluit een langdurige periode van moeilijkheden af. De moeilijk heden zouden haar oorzaak vinden in het feit dat de genoemde gere formeerde predikant het evangeli satiewerk doet prevaleren boven het werk in zijn gemeente. Een oplossing van de moeilijkhe den kon niet worden gevonden. Het besluit van de schorsing is van de kansel der gereformeerde kerk te Soest voorgelezen, Aan dc leerlingen van de Amers foortse Industrie- en Huishoudschool werden getuigschriften uitgereikt, voor opleiding tot Huishoudkundige, aan: H C va n Aalderen, N Breedveld. M A. Engelaan, M. F. G van Everdlngen. J van de Kaa. L. C. Keg. M Knip- scheer. R. G Lamfers. J H. Lion Ca chet, A. A. M. Mertens zur Borg, E. C. Teerink, G M. Waardenburg Opleiding tot Hulp in de Huishouding W C. van Hoogcvest, C A Modder man, H. M. van Ommen, H. Prins. J. A. Wiersma. J. van Beek. I. L J Biemond. A Bixerman. J. de Bree, C. W. Goslings. M, Hagcrs. A. J. van den Hazel, P. S, DIEFSTAL BERECHT Twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan zes voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar alsmede opneming in een werkinrichting, luidde het vonnis, dat de Utrechtse Rechtbank twee Zwolse twintigjarige arbeiders op legde, die zich onlangs in Amers foort door middel van inklimming enige geldsbedragen toeëigenden alsmede een aantal vulpennen en -potloden. Geëist was eenzelfde straf, waar- van vier maanden voorwaardelijk, zicht van het schoolkamp op Texèl. (Van een onzer verslaggevers) Het was een aardige gedachte van het bestuur van de Rembrandt school, het cursusjaar 1952 af te sluiten met een tentoonstelling van door dc leerlingen vervaardigde sier- en gebruiksvoorwerpen. In het gymnastieklokaal waren daartoe buitengewoon overzichtelijke stands ingericht. Wy zagen tekeningen van de hele kleintjes, interieurs voor poppenhuizen van de iets ouderen en raffiawerk en rietvlcchtsels van de oudsten. Het geheel was fleurig en kleur rijk, een sprekend compliment voor de handenarbeid onderwijzende leer krachten. j Opmerkelijk was het scheur werk van de derde klas. Uit oude kranten hadden de meisjes ve le figuren gescheurd, zonder ge bruik van schaar of enig ander hulpmiddel. Geestig was het over- Herdenkingsdienst voor 1500 personen Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het sanatorium „Zonne gloren", vond Dinsdagmiddag een grote herdenkingsdienst plaats. De grote tent achter in de tuin van het sanatorium, die aan 1500 personen plaats biedt, was geheel bezet. Een schat van bloemen prijkte op het podium, waar het bestuur, ere-leden, directeur-geneesheer en hoofdverpleegsters hadden plaats genomen. Aan de ene kant foto's, aan de an dere zijde tekeningen De fraaie beelden, die het oog van de came ra wist vast te leggen, kregen een ander accent, door de fantasierijke tekeningen. Voor de tentoonstelling bestond een enorme belangstelling van de ouders der leerlingen. Gisteravond gaf de zesde klasse als afscheid van hun lagere-school periode een bonte avond. Mevr. T. Heuvel, hoofd de school, sprak een kort openingswoord. Hierna voerde het woord de voorzitter van het ouder-comité, de heer Berends. Hij overhandigde aan de leerlingen een foto van „hun klas". Vervolgens was de beurt aan de kindei-en. die hoewel aanvankelijk nog enigszins schuchter, al spoedig vrij naar voren traden. Noemen wij behalve de zangnum mers en het poppenspel in de zelf vervaardigde poppenkast, het toneel stukje „De afgeknipte vlechten". Na het sluitingswoord van mevr. Heuvel trokken de kinderen met opgewonden kleuren huiswaarts. Het was voor hen een mooi besluit van hun schooljaren. Zij zullen er in hun latere leven ongetwijfeld met vreugde aan terug denken. Helmerhorst. E C. Kalis, H. van Kooy, N. Melgert. C Meilink. S. M. van Stelk, N Valkenburg. H. Verhoog. M. I. Wer ner P. W. Zevenbergen. J. J. M Zeyl- mans Aan 3 leerlingen kon het getuigschrift niet worden uitgereikt. Opleiding tot Kinderverzorgster. W A van den Berg, G. M. C. van der Heide. P. M van den Hoek, W. J J. Oore'oeck. B. Pennings. E L. Regtcr, A. M. Koersen, C. de Vin. W. A. Zwan. Opleiding tot Kinderjuffrouw H. van der Glas, M. J. D Janze, A. Kooiman. Opleiding tot Huisnaaister. E. Brandsen, M M. J. Brom. G van Egdom, E C de Heer. J van Nikkelen Kuypcr. A Olofsen. H van Plateringen, W. H. Rozendaal. H. de Wolf. Opleiding tot Costuumnaaistcr. I M. M. Akkerman. J. L. Booter, H. M. Helms, N J Koudijs. Primaire Opleiding. J. van Bentum, B. van den Bos. A. H. Davelaar. J Duits. H. G van Gelder, M E Hazekamp, J. W Helms. C. P. Ja- cobsen. J. dc Jong. G. M. M. Kersten. A. van Merkesieln. A. van de Pol, J H. H. Ribbcrs. J A H Smit. G. de Vries, H. W. Wlggerman, W. Bakker. C. A. C. van der Bijl. L Doppcnberg. G G. van Es sen. W. D. van Glnkel. C. P G Horst. R Kamerbeek. E Kamphotst. E. Kroe ze. J. M Oosterhoff. A E. Schoen makers. A G IJkcma. J M Broers. J. C ter Braake. G. van de Broek, C. Bruines. M, Camper. G van Eist. M. Goor. K A J. van Kempen. M. Meer- veld. W. J N. Meyer, J A Neuve. A. du Prée J. Schreuder, E. Schut, C. P. Vos. A. Bakker. M. van den Brink. J B. Craancn, D. Etten. J. G Hannessen, G. W van Harsselaar. J G D Kamerbeek. J. Karman. M. Klarenbeek. J. M. de Man, M. van Ntmwegen, G. Petersen. H. Pieper. A van de Pol. A. F. Tabak. A. van Tol. L M. dc Valk. A W. Venhorst. G, Versteeg. M Z. M. Vreeswijk. M. H. Woutorse. G Bakker. S Bootsma A. J. van Bruchem, A. G van Ee. A. Eijkel- kamp, G Florijn, A. Hendriks. M. C. HoJtlng. J. H. van Roemburg. D. Ruiten beek. E. G van Soeren. M. N. van Surksum. L M. de Witte. Aan 11 leerlingen kon het getuigschrift niet worden uitgereikt. Zoals men weet, organiseert Wil lem Hülsmann gedurende dit zo merseizoen orgelbespelingen in de Sint Joriskerk. Gisteravond vond de tweede plaats, waarbij, naast Hülsmann, ook de sopraan Fran- cine van Leeuwen te horen was. Concerten gelijk deze geven de organisator gelegenheid componis ten naar voren tc brengen, die niet al te dikwijls worden gehoord, of toonwerken uit te voeren, die een weinig in 't vergeetboek zijn ge raakt. Natuurlijk was J. S. Bach ver tegenwoordigd, ditmaal met een preludium en fuga, dat in a klein. Iedere concertgever weet, dat hij zich op goede wegen begeeft, als hij met een dergelijke compositie opent. Daarnaast speelde Hüls mann een Fantasie in A groot voor orgel van César Franck, een Pré lude et Fughetta van A. Roussel, benevens de Sonata da Chiesa van H. Andnessen. César Franck behoort tot de er kend-groten. Over hem behoeven wij niet uit tc weiden; Hülsmann speelde zijn Fantasie in A groot met alle vereiste nuances. Albert Roussel (18691937) is een fijnzinnig componist, wiens beeldende kwaliteiten hoog wor den geraamd, maar wiens composi ties men toch weinig hoort spelen. Zijn prélude ct fughetta vormde een belangrijke tegenstelling tot Bachs werk, waarmee werd ge opend. In zoverre men een verge lijking kan treffen tussen Bach en Roussel, die zyn gescheiden door EXAMENS Bij het door dc Centrale Raad voor Kinderuitzending afgenomen examen werd het diploma uitgereikt aan; W. A. van den Berg. P. M van dc-n Hoek, E. L Regter en W. A. Zwan RK Mulo-examens Voor het R.K. Mulo-examen (dipl. A) slaagden te Amersfoort, de heren. G. van der Heiden, L. Mossel, S Spüker. S Tolboom. J Sukkel, E. Com de Ccrff (allen te A'foort); J. van Os (Soest); W. Lissen (Barneveld). De dames. W. Huurdeman (Soest); A. Kcezls (Hoogland); M. Baas en T. v. d. Bergh (Laren); P.' Rijkers, W. Kok. J Kruyt en J. Nobels (allen te Amersfoort) Mulo-examens St. Louis Voor het Mulo-examen A slaagden dc volgende leerlingen van het pensio naat „St. Louis": Piet Juffermans, Kees Knijnenburg (ook B). Jos Lokin. Jan Kok (ook Bi; Jan Kok. Eugène Meijer en Herman Rodewijk LEUSDEN een grote afstand in tijd niet al leen, maar ook in begaving. Hülsmann heeft ons Roussel wel verstaanbaar gemaakt. Wij hopen de naam van deze componist va ker op de programma's te zien pryken. Hendrik Andriessen tenslotte gaf Hülsmann gelegenheid tot groot spel. Toch kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken, dat Andries sen te opzettelijk iets van formaat heeft willen scheppen in dit or gelwerk, de Sonata da Chiesa. Francine van Leeuwen, de so praan-soliste had het niet gemak kelijk. Het is voor het auditorium niet prettig, wanneer het de be schikking mist over de tekst der te zingen liederen, zoals hier het geval was. Zo bekend zijn de liederen, die ze voordroeg niet, dat men ze ge makkelijk kan volgen. De keus was overigens goed. Liederen van Jo- hann Sebastian en van Philip Ema nuel Bach, composities van de Fransman André Caplet en 'n vijf tal geestelyke liederen door Ber nard van den Sligtenhorst Meyer gecomponeerd op teksten van Jan Luyken. Caplet is evenals Roussel Frans man en behoort tot hetzelfde tijd vak (18781935). Hij heeft sterk de invloed van Debussy ondergaan, maar zich tenslotte daarvan geheel vrijgemaakt. Siigtenhorst Meyer is een nog levend componist, thans verbon den aan het Instituut voor Mu ziekwetenschap te Utrecht. De bijzondere poëzie van Jan Luyken heeft hem tot groot werk geïnspi reerd. Francine van Leeuwen heeft ons deze componist op haar eigen wijze gebracht en wij geloven wel met succes. Of deze zangeres haar grootste triomfen zal behalen met het optreden in de kerk, betwijfe len wij. Zij heeft in de hogere to nen een prachtig geluid en een uit stekende beheersing. In het mid- denregister mist haar stem het vo lume, dat nodig is, om in een ruimte als de Sint Joris te kunnen schitteren. Daar was dan ook meermalen een hinderlijke over heersing van de orgelbegeleiding, Het aantrekkelyke van Francine van Leeuwens optreden is naast de uitstekende kwaliteit der hoge to nen, gelegen in de eenvoud en eer lijkheid van haar voordracht. S. BURGERLIJKE STAND 3—15 Juli: GEBOREN- Jacobus Johannes, z. van D. J. van Doorn en M. Vermeulen; Evert Michael Maria. z. van A. W. Schoonderbeek en A. M Vrijhoef; Geer- truida Maria, d. van M. Hamers cn M. B Westerlaak; Anthonia Johanna, d. v. J. A. Tolboom en A. C. Verhoef; WilheL mus Gcrardus. z van W. G. v. d. Hendel en M A. van Klooster; Hendrik, z. van C. J. van der Voet en W. G Oudshoorn; Arnoldus Hermnnus. z. van H. E. van den Hengel en M H. van Ruitenbeek. OVERLEDEN. A Wannink. oud 75 j.. weduwe van P. van der Heiden. STOUTENBURG GEBOREN- Catharlna Maria, d. van H. A. de Jong en C. Nibbering. OVERLEDEN: Kasper Freling, 75 jaar, echtgenoot van J. Wiltschut. MULO-examens Mulo-examen diploma A: *A. Vermeer, Birneveld; T. van Eedc, Voorthuizen, *P. T. J. Leenstra, Barneveld; G. v.d, Pol. Barneveld; W. Evertse, Amersfoort; G. Kuijt, Amersfoort; *W. G. v d. Brink Putten; G. H. Meijer. Amersfoort, H E. Kattenbroek. Ede; M. Hoogers. Barne veld; *D ten Wolde. Barneveld: W. B. Zegge!aar. Barneveld; H. Kuiper. Put ten; *F. C. Ravenhorst, Bllthoven: J W. Jansen. Den Doldcr; *A. W. Kievit, Bilt- hoven; *G. Dooijeweerd. Harderwijk; *J. H Wollcswinkel, Renswoude; *L. Postma, Amersfoort; 'C E. Rijn, Amers foort; *C. F. Vltalis. Amersfoort: *H. Ch. de Best. Bllthoven; *G. M. v. d. Brink Bilthovcn. Met een aangegeven namen zijn meisjes. Afgewezen vier candidaten. De voorzitter der vereniging „Zon- j negloren". de heer G, Fritzsche,1 heette allen hartelijk welkom op deze voor Zonnegloren gedenkwaar dige dag. Spr. bracht in 't bijzonder dank aan het Koninklijk Huis, daar H.M. de Koningin als Beschermvrou we, altijd warme sympathie toont voor het werk. De heer Fritzsche verzocht de vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, Jhr. C. Dedel, deze welgemeende dank te willen overbrengen. Verder richtte spr. zich tot de Commissaris der Konin gin in de provincie Utrecht, de heer M.A. Reinalda, burgemeester en wethouders van Soest, vertegen woordigers van regering en kerk en zuster-organisaties. Twintig jaar geleden, zo zei de heer Fritzsche, kon van iedere vyf zieken, slechts één worden behan deld Sanatoria werden gesticht en zo ook Zonnegloren. Men voelde het een taak der kerk. In „Zonneglo ren" worden momenteel 400 perso nen verpleegd en de resultaten zyn voortreffelijk. Aan het slot herdacht spr. de grondleggers van Zonneglo ren. die ons ontvallen zijn, o.a. de oud-geneesheer-directeur Jhr Roëll. Met het lezen van psalm 145, be sloot spr. z'n openingsrede. Een reeks van sprekers voerde vervolgens het woord. o.a. Dr. J. A. W Berghauser Pont, de tegenwoor dige geneesheer-directeur van Zon negloren, die er op wees. de strijd tegen de zo gevreesde ziekte te zul len blijven voortzetten, totdat het sanatorium voor een ander doel zal kunnen worden gebruikt. Wy heb ben van de autoriteiten in Den Haag altijd welwillende medewer king gehad en ook van het ge meentebestuur van Soest. Onze ar beid is in deze 25 jaar verdrievou digd geworden, doch wy kennen geen rust. Daarna sprak Dr. H. R. Gerbran- dy, namens de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, van wie hij de gelukwensen moest over brengen. alsook van de Staats-se- cretaris Dr. Muntendam. Spr. hoop te, dat Zonnegloren in de komende jaren nog meer voor de mensheid zal doen, hetgeen alleen mogelijk is met Gods leiding en zegen. De andere sprekers maakten het gezien de beschikbare tijd zeer kort. Dr. K. H. E. Gravemeijer. namens de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. zei in het Afrikaans: „Zonne gloren, alles van die beste". W. J. Hemmes, namens de Alg. Diaconale Raad en de Federatie van Diaco nieën der Ned. Herv. Kerk. Mr. S. P. Baron Bentinck, als vertegen woordiger van de gemeente Soest. Dr. J. Kroondijk, namens de Ned. Centrale Ver. tot bestrijding der tuberculose Dr. B. van Vliet, na mens de Ned. Ver. van artsen voor longziekten en tuberculose Dr. P. H Heeres, namens de Geneeskun dige Ver. tot bev. van het Zieken huiswezen. Ds. H. van 't Hof, na mens de Bond van Protest. Chr. Ziekeninriehtingen. Ds. A. de Vries, namens het Breed Moderamen der Clgssicale Vergadering te Amers foort. Ds. C. J. Sikkel, namens het sanatorium „Sonnevanck" te Har derwijk. Prof Dr. A. A. J van Egmond. namens de consulterend specialisten. Dr J. H. Zalmann. na mens dc oud-assistenten. Zuster J. Kleinod. namens de Interkerkelijke Protestantse Stichting Zuid-Neder lands Sanatorium. De heer Tieert- sma namens het Chr. Nat. Vakver bond. De heer Van Haselen, namens ..Zon en Schild" en als laatste de heer Van Leeuwen, namens „Kerk en Ziekenzorg". Alle spreklers lieten hun woor den vergezeld gaan van de beste wensen voor het sanatorium „Zon- nerloren". Tot slot dankte de voorzitter alle sprekers. Na de herdenkinessamenkomst re cipieerde het bestfiur in de ont vangzaal van het Zusterhuis, waar honderden hun opwachting maak ten. KJop van vier man dan ook ge- on-umpire-achtig, „oh nee, len zeggen. Of ook u zo'n makkelijk te kunnen dra- 300". Maar verder ging ..dekseloplichter" kunt krij gen zonder schipbreuk te het ons best af, al zeggen gen? Inderdaad het appa- veroorzaken op Amersfoorts wij het zelf en wij werden raat is in de handel. Want dus zelfbewuster naarmate „on- de heer K. Kuiper vindt De eerste niet voor zijn plezier, hij gewon- haalt, er zijn brood uit Om- kalme wateren. En werd de koop gesloten ten ze partij" won. behoeve van een uitgelaten set werd met even aan 't SJadsven- 6ter. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaAlf uur. QiUHiiiiiiRnsisaüiiifDniriiiaiiiiLiicijtiiiiifüniifiiifiJLiü'.iiiKfiiuiaiinia - - - 0voor de verkoop. Hij heeft zoon. De boot ts van alle nen en tydens de tweede dat het te duur komt zijn zelfs al een vertegenwoor- gemakken voorzien. Zo is set ging het steeds beter, vindingen door een fabriek diger aan kunnen stellen. de kapitein niet overgele- Met krachtige slagen werd te laten uitwerken en daar- Wij hopen dat het deze fa- verd aan de grillen der de tegenstandster steeds na te laten vervaardigen, brikant in spé, ook bij zijn elementen maar kan hij zijn maar weer gepasseerd en heeft hy' zelf een klein fa- toekomstige plannen goed vaartuig voortbewegen met onze zorgzame won met bliekje in een werkplaats zal blijven gaan. Amers- behulp van brede korte 61 en toen had zij de ge- ingericht. Daar maakt hij foort kan dergelijke jonge peddels. hele partij gewonnen. Ge- zijn vindingen pasklaar mannen best gebruiken. Dreigt er regen dan trekt lukkig, de spanning was hij de opvouwbare kajuit ten einde. Opvallend von- rond zich op. waar geen den wy het, dat de belang- spatje water doorheen stelling voor deze hoog- dringt en die alleen zijn staande partij zo gering gezicht vrij laat. U zult het was. Maar wij zijn bij cfe ANNEER Stadsven- met Stadsvensterkijker eens tijd en schrijven er nu vast sterkijker vroeger een zün. dat op die manier een over. want. wacht maar, er goed rapport mee naar scholier zelfs in ons kli- komen nog meer Wimble- huis bracht, kreeg hij van maat dag in dag uit plezier dons en Olympische Spe- GESLAAGD Onze stadgenote mej Willy Pennincs is geslaagd voor het eindexamen afd. weven van het Instituut voor Kunst nijverheid te Amsterdam. Tennissen len. Tot dan! ffifflauafiEm zijn vader een dubbeltje. fcan hebben. Moeder deed er dan nog vijf cent bij en de ooms en tantes ieder een halve stui- Onze gade tennist. Wij ver, zodat hij tenslotte over zijn er nog van onder de X\J IJ behoren niet, tot een kapitaal van een cent indruk. Tsjonge, tsjonge, v v wat men noemt vin- of dertig beschikte. Nu een wij waren zelf nog zenuw- ders. Niet vaak nog hadden bedrag waarmee men zelfs achtiger dan onze sportie- wij het geluk, dat Vrouwe in de uitverkoop weinig ve vrouw, die de edele Fortuna ons ongevraagd kans maakt, toén voor sport met racket, net en iets in de schoot wierp. Bij Stadsvensterkijker althansballetje slechts sedert twee andere mensen gebeurt een onmetelijke rijkdom, maanden beoefent. En gis- dat wel! Zij het dan ook Het bezit er van maakte teravond speelde zij haar niet ongevraagd. De heer hem onuitsprekelijk geluk- eerste heuse wedstrijd, he- K. Kuiper van de Utrecht- kip; tenminste even geluk- lemaal echt met serveren, seweg bijv. is een door For kig als de jongen op het games, sets, enz. En laten tuna beschermd wezen. Voor plaatje met zijn rubberboot ze ons nu vragen of wij een vinding gaat hij „even is. Dit kind van een gans als „umpire" wilden funge- zitten". En altijd komt er andere tijd dan waarin ren. Wij wilden wel, maar wel iets uit de bus. In dit Stadsvensterkijker de ang- met een hulpje, vanwege geval uit de vuilnisbus. stige spanning van het al de sportiviteit en de zenu- Hem viel namelijk op, hoe of niet overgaan beleefde, wen. Het werd een uiter- lastig het is steeds de dek- had óók een goed rapport, mate spannende, zenuwslo- sel van zo'n stofbus te ope- En dat deed zijn vader zo- pende match. Het spelpeil nen. Hij bedacht daarom veel deugd, dat hij besloot: bereikte weliswaar nog een vernuftig apparaat dat m'n zoon zal zijn boot heb- met die hoogte als bijv. van men om iedere vuilnisbak ben. een Maureen O'Conolly, die kan klemmen. Een trap op Eerst hebben ze met een kampioene werd op Wim- een handel en de deksel man of wat de deugdelijk- bledon, maar wij durven gaat omhoog. Men krijgt heid van het vaartuig be- wel te zeggen, dat „Little geen vuile handen en- wat proefd, dat eigenlijk be- Mo" in de toekomst op belangrijker is, men heeft stemd was om boven zee moet passen voor onze de handen vrij! Nu vraagt of oceaan verongelukte „Little Co". En wij maar u zich natuurlijk af of zijn vliegers veilig en wel weer tellen: 150, 1515; wij vinding aan de practijk ge- naar de kust te dragen. Het vergisten ons wel eens en toetsi is. Daarvoor spreekt bootje bleek het vrachtje dan zeiden wij gauw, echt dit plaatje, zouden wij wil- Uit Logboek varende Vacantie-Vloot OP DE IJSSEL, 15 Juli. Nadat te Rhenen victualiën wa ren ingenomen werd te 9.30 uur het anker gelicht en stoomde de vacantievloot onbekende verten tegemoet. Op een schoon plekje, dat Wageningen bleek te heten, ging een groep van onze gasten aan wal om de omgeving te verkennen. De bevolking bleek erg vreedzaam en er deden zich geen moeilijkheden voor. Na enkele uren oponthoud trok de vloot verder en werd Arnhem aangedaan. Ook hier werden verschillende verkenningstoch ten gemaakt, de victualiën an- dermaals ververst en te onge veer 18.00 uur weer „voor" en „achter" gemaakt om enkele kilometers verder de IJssel af te zakken, waar de nacht werd doorgebracht. De reis verloopt voorspoedig en de stemming is goed. Joh. Gütlich gaat bij Van Lier exposeren De te Amersfoort wonende kun stenaar Johann Gutlich gaat van 2 tot en met 22 Augustus in kunst zaal Van Lier te Amsterdam een deel van zijn oeuvre exposeren. Hij komt in Amsterdam uit teke ningen en gouaches. De schilderijen van Gütlich zijn onderweg naar Brazilië waar hij in twee musea zal exposeren. Het ligt in de bedoeling dat Gütlich zich mettertijd in Brazilië gaat vestigen, Stoffelijk overschot van hengelaar gevonden Eerst gisteren is te Wijk bij Duurstede het stoffelijk overschot gevonden van de achttienjarige hengelaar, onze stadgenoot B. R., die enige dagen geleden verdron ken is in de Lek, toen hij trachtte zijn hengel, die in het water was gevallen, te bemachtigen. De ouders zijn van de vondst in kenis ge steld. Mevrouw sloeg rechtsaf...! Ter hoogte van het badhuis aan de Meidoornstraat te Hilversum reed gisterenmorgen onze stadge note mevr. A. B.-V. onder toezicht van haar echtgenoot in een auto. „En nu rechtsaf", commandeerde op een gegeven ogenblik de echt genoot, met de bedoeling dat de eerste weg rechts moest worden ingeslagen. Mevrouw gooide ech ter onmiddellijk het stuur om met het gevolg dat zij een muurtje van het badhuis omver reed. Dit had weer tot gevolg dat de koplampen van de wagen versplinterd werden en via het open dak kreeg meneer een glassplinter in het oog. Hij moest in het Diaconessenhuis wor den opgenomen. Een bij het omver gereden muurtje staande politie man, J. de G. werd licht gewond. OPLICHTING GESTRAFT Tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de Re classering. veroordeelde de Utrecht se Rechtbank heden een 35-jarige meubelmaker, die onlangs een in gezetene te Amersfoort en iemand uit Zuilen voor enige geldsbedra gen oplichtte De Officier 'van Justitie bad een zelfde straf geëist. Noteert U even GRAND THEATRE van Vrijdag 11 tot en met Woensdag 16 Juli: „De nacht is mijn koninkrijk", aanv. Zondag 2. 4 15. 6.45 cn 9 uur. Ove rige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Toe gang elke leeftijd. Donderdag 17 Juli ..Forsyte Saga". Aanv. 2-30. 6.30 en 9 uur. Toegang 18 aar. CITY THEATER van Vrijdag 11 tot en met Donderdag 17 Juli „Okinawa". Aanv. 1.30. 4 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.30 en 9 uur. Toegang 18 jaar. Zaterdag 12 en Woensdag 16 Juli aanvang 2 en 4 uur „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". REMBRANDT THEATER, van Vrijdag 11 tot en met Maandag 14 Juli: „Patrouille der verlorenen". Aanv. Zondags 2. 4.15, 6 45 cn 9 uur. Ove rige dagen'- 2.30, 6.45 en 9 uur. Toe gang 14 jaar. Van Dinsdag 15 tot en met Donder dag 17 Juli „Avonturen van Robin Hood". Aanav. dagelijks 2.30. 6.45 cn 9 uur. Toegang 14 jaar. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 25. Donderdagmorgen 1012 cn Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 4.30 uur. OPENBARE LEESZAAL, filiaal Soes- terkwartler (Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11—12.30 en 2 30—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags; werkdagen van 10—12 en 14 uur. Zaterdag: 10—12 cn I 30—3 uur. Burgerlijke Stand 15 Juli GEBOREN: Alijda Johanna, d. van D. Th. Staats en A. J Hamers: Frans Wij nand. z. van D Meijer en P. Leber: Marijke, d. van C. Brons cn M. v. d. Munt. Yvonne, d. van R. J. Mighout en J E. Feenstra; Suzanna Caroliena Hen- riëtte, d. van F. v. Helsdingen en A. Verf GETROUWD- C. Hengcveld en A. Bernhard: C. v. Ede en T. Veenstra. OVERLEDENAlberdina Johanna de Hoop, 73 jaar, wed. van G. J. Woorde».

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2