prima auto-monteurs r^57/ll BRANDPUNTEN Naar uniformiteit in de bouwvoorschriften ïlot Zuylen van heden af als museum te bezoeken SKYROCKETtwee maal sneller dan geluid GESLOTEN 'Ir geeft U de schoonste was van Uw leven! Parijse-conferentie plan-Schuman begint 23 Juli Honderdduizenden huisvrouwen opgetogen Chem. Wasserij „DE LELIE" H. Q. Werkman U zult 't merken: 0M0 IS ZUINIG! geeft kber6bn schuim! wast schoner dan h wasmiddel ook! KAPITEIN ROB EN DE PINGUÏNS UTRECHT JEUGDBLAD BOBS VRIENDEN PARIJS. De volgende bijeen komst van de landen van het plan- Schuman, zal waarschijnlijk op 23 en 24 Juli te ParUs worden ge houden. zo meldt A.F.P. De kwestie van de zetel der or ganen van het plan-Schuman en de voertaal zullen o m. worden be sproken. De Italiaanse premier. De Gasperi. en de West-Duitse bonds kanselier. Adenauer, hebben reeds meegedeeld van plan te zijn zich op 22 Juli naar Parijs tc begeven om hun landen op deze -bijeen komst te vertegenwoordigen. Beheer in handen van een Stichting Nog geen volmachten voor Mossadeq TEHERAN. Het Perzische parlement heeft Dinsdag gedurende twee uren een stormachtig debat gevoerd over het verzoek van pre mier Mossadeq om uitbreiding van zijn financieel-economische be voegdheden, maar is niet tot een beslissing gekomen. In plaats daar van heeft de Majlis besloten een delegatie naar dr. Mossadeq te zenden om uit te vorsen, welke bev~- 'ïeid de premier precies erlangt Abd el Krim breekt met Noord-Afrikaans bevrijdingscomité CAIRO. Abd el Krim, de 70- jarige leider van de Marokkaanse nationalisten, heeft Dinsdag mee gedeeld, dat hij gebroken heeft met de Maghreb, het „comité voor de bevrijding van Noord-Afrika". waar van hij de afgelopen vijf jaar voor zitter is geweest. Volgens hem is „door het botsen van persoonlijke en politieke belangen de beweging voor de bevrijding van Tunesiè, Algierié en Marokko mislukt". Drie doden bij botsing van treinen in Stiermarken GRAZ. Een rangerende loco motief is nabij Hieflau in Opoer- Stiermarken Dinsdag kort voor een brug over de Enns in de flank van een passagierstrein gereden. Een goederenwagen en vier p.tssa- giersrij tuigen liepen uit de rails. Drie van de laatstgenoemde rijtui gen stortten in de rivier. Drie personen werden gedood en 46 gewond. Van vijf der gewonden is de toestand zo ernstig, dat aan hun behoud wordt getwijfeld, vijf anderen liepen inwendige verwon dingen op. terwijl de overige licht werden gewond. De spoorwegauto riteiten stellen een onderzoek in I naar de oorzaak van het ongeluk. Wegens VACANTIE DIRECT GEVRAAGD: Heden is van mij heep- gegaan mijn lieve zorg zame Man. Zwager en Oom EDUARD OCKHUISEN in de leeftijd van 69 jaar Namens allen J. W. E. Ockhuisen de Jager. Amersfoort, 16 Juli 1952. Plantsoen Zuid 16. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 19 Juli op Rusthof te Amers foort 3 uur. Op. verzoek van de over ledene geen bloemen, geen bezoek van 21 t.m. 26 Juli kamp 96 AUTOBEDRIJF J. HARTEMINK. Brink, NUkcrk Telefoon K 3591 No. 541 en 542 200 gr. gemengde biskwie 25 150 Goudse sprits ....25 150 lekkerbekjes 25 150 amandelbonen 25 150 zomerzuurtjes 25 150 buttercream 25 100 rumbonen 25 100 choc bonbons 25 6 lollys 25 5 pepermuntrollen 25 5 vruchtenrollen 25 1 ontbijtkoek 25 1 fles azijn 25 1 fles puddingsaus 25 50 gr roodmerk thee 25 3 flinke repen 25 Te koop aaageb. Te koop aquarium met tropische visjes cn met lichtkap, 40x25x25. Emi granten een grote hutkoffer- Gijben. L. Beekstr. 12. tel. 7165. Diversen Mevr. Franken, Psycho- metriste (Helderziende), met jarenlange ervaring, wonende te Utrecht, Vleu- tenseweg 279bis, tel. 21704, houdt spreekuur a.s. Don derdag 17 Juli van 28 u. in het Volksgebouw, Snouckaertlaan 11. Oogarts afwezig tot 11 Augustus. Spoedgevallen Dr HUPSEL of Dr POLAK. Gramofoonplaten. Zowel in populair, als klassiek vindt U grote sortering bij Muziekhandel C. v. d Wijn gaard. Langestraat 72 Tel 6225. Arts AFWEZIG tot 1 Augustus. Emigranten. Voor verpak ken en verzenden Uwei goederen. Meubeltranspcfrt- onderneming H Bunk Zoon. Tel 5462 Puntenbur gerlaan 16. A'foort Erkend verpakkingsbedrijf. Inlich tingen vrijblijvend Naalmachincreparatle van alle merken onder garantie Spoedig en billijk De Veen'? Naaimachinehandel. Stein- laan 66. Zeist. Tel 4066 O Ton. 't is Oké. ik ga Za terdag met je mee Je weet wel naar de Veen 't adres voor iedereen. De Veen's Naaimachinehandel. Stein- laan 66. Zeist. Tel 4066 LEUSDERWEG 16 A.s Donderdagmorgen van 9 tot 9.45 uur verkoop van vrljbankvlees voor ieder een. Papier meebrengen. Koopje. Prachtig Damast 2-pers 3-dclig bedstel (bin nen vering), nog nieuw en ongebruikt. Prijs 110—. Elsstraat 7. Ketelbinkie heeft vacantie, maar zijn belevenissen gaan door. 'N VROLIJKE KRANT VOOR ZON, ZEE EN STRAND. Te huur aangeb.j Dames, opgelet!! Grote electr. wasmachine te huur 2.per 3 uur. Wordt ge haald en gebracht Gijben. L. Beekstr. 12. tel. 7165. Radio Dressclacrts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 136.-. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Óok inruil. Demonstratie aan huis Krommestraat 9. Tele foon 5772 Bruidskleding te huur Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor dames en he ren Maison Steenis. Stein- laan 58. Zeist Tel 2784 Leer Omo kennen! Hoe meer U ermee wast hoe meer plezier U eraan beleeft. U merkt gauw hoe weinig Omo U nodig heeft. Omo trekt zich van hard water niets aan. Omo is zuinig! Een ding is zeker: bU Ar- chifoto slaagt U beter! (Spe cialisten in bruids- en kin derreportages). Rubensstraat 79 Tel 3070 Personeel qevr. Heer alleen zoekt een huishoudster van middel bare leeftijd. Brieven onder no. 9848 bureau v. d. blad. Ook voor een goede ge bruikte naaimachine is Uw adres! De Veen's Naaima- chinehaYidel Steinlaan 66. Zeist Tel. 4066 0M0 wast beter dan zeepl Zie het onweerlegbaar bewijs: (In een proef-wasserij werden even vuile, even grote stukken goed gewassen in zeepsop en. OMO-sop). ®Ki)k, dit sop is I |4 J Zie. hoeveel lichtgrijs vin donkerder dit is: kleur: slechts Omo hult niet een deel van slechts een deel. het vuil is uit maar al het vuil het goed uu Uw *'*sgoed I Gebruik geen zeep bij Omo! Gebruik Omo alléénI ...dan wordt Uw wat 'I schoonst! Lessen Steeds voorradig: nieuw en gebruikt hoek-, beton staal-. plaat- en balkijzer bii Firma B Zwaaf en Zonen. Amersfoort, tel. 5226 Autorijschool A. van Nie. Instructeur K N.A C. en A.N.W.B Inl.: Lissone Lin deman Amersfoort. Tel 5637 en 3862 Clienten buiten Amersfoort spec, lestijden Hoektax. Bel op Tel. 6004 Dag en nacht geopend Nieuwe wagens. St. Rad- boudstraat 10 Aanbevelend H. N. v d. Hoek. A s Donderdagmorgen van 9 tot 9.45 uur verkoop van vrUbankvlecs voor ieder een. Papier meebrengen. Grool pak (teel proier dan normaal) 7 5 ct. REUZENPAKf 1.50 Autorijschool Miltenburg. Opleiding alle categorieën rijbewijzen. Opleiding chauf feur en instructeur. Exa mententamens. verkeers- paedagogie. Testen voor exa men Vermeerstraat 131. Te lefoon 4736. Verder in dit nummer o.a. hel le hoofdstuk van een nieuw Kapitein Rob-avontuur: Ook de vele andere verhalen maken het de moeite waard een abonnement te nemen. Maakt eens kennis met ons WU kopen alle soorten lompen en metalen tegen de hoogste prijzen A Prozee. Vleutcnse- weg 49. Telefoon 10631 Utrecht Oud goud. zilver cn Juwelen Hoogste waarde G. F. Huls man. Juwelier. Vredenburg 33 Utrecht. Expert der Neder landse Spoorwegen. WIJ geven de hoogste prijs voor oud goud en zilver. Juwelier C. van DUk. Steenweg 39. j Te koop aangeb. Duitse salonplano, weinig ge bruikt. prijs 900.—. Geen op kopers. Tc bezichtigen Pieter Nieuwlandstraat 41, 19—21 uur. (16 pagina's) voor de uitzonderlijk lage prijs van Nog enige boeken voor 1ste en 2de kl. Rijks H.B.S. Mulder. Muinck Keizerlaan 12. Zuilen. Heer. b.b.h.h.. 60 jaar. zoekt gem. zit-slaapkamer met pen sion Biltstraat of omgev, Br. met prijsopgaaf onder no. 7375 bur. v. d. bJad. Te koop een party goedkope glansverf, wit en crème. 198 per k g.; grondverf 1 80 per k.g. Vcrfkeizer, Voorstraat 94. Utrecht. Verkrijgbaar bij bezorgers, agenten, boek handel, kiosken en onze kantoren. Personeel qevr. Kleren maken de man. Komt U dus ook eens kyken bij De Lange cn Rolf Costuums in alle maten cn alle prijzen en ook een speciale afdeling voor maatkleding. De zaak met dc gemakkeiykstc betalingsvoor waarden. De Lange en RoJf Oudegracht 44-14, telefoon 15306 en 19713. Ondergetekende: Adres: wenst een proefnummer van 1985. Na mijn slechte prestatie in de eerste étappe kwam meneer Peddelaars me 's avonds in mijn hotel kamer opzoeken. „Het is jammer," zei hij: „Maar je moet je moreel hoog houden. Er komen nog een heleboel éfappe's, waarin je deze achterstand kunt inhalen I" „Heel mooi," zei ik tobberig: „Maar ik begrijp niet hoe mijn splinternieuwe band al dadelijk lek kon worden. Dat heb ik nog nooit meegemaakt!" De volgende morgen ging het startschot voor de tweede étappe en die dag ging het beter, ik kreeg geen lekke banden en kwam als derde over de eind streep. Dat gaf me moed en de volgende étappe reed ik nóg harder en kwam samen met een der favorieten, de lange man met de geblokte trui een heel eind voor op het peleton. Kilometers lang stond het zwart van de mensen langs de weg, die ons luid aanmoedigden en ik was van plan die lange vlak voor de eindstreep te passeren en dit keer te winnen. Een kilometer voor het einde zette ik aan en kwam vlak achter hem. Juist wilde ik mijn fietsje vooruit rukken in een laatste grote krachtsinspanning, toen er een geluid klonk dat mijn benen deed verstijven. „Pssst," zei mijn achterband en tegelijk met de lucht voelde ik mijn vechtlust wegstromen! Ik rammelde nog even over de keien met mijn lekke band en stapte af, terwijl de man met de geblokte trui zonder omkijken op de eindstreep afspurtte Gevraagd per 1 September net meisje voor d. en n.. v.g.g.v., zclfst. kunn. werken, niet on der 20 jaar. Salaris 75,— per maand. Brieven ond. no. Z-1983 bur. v. d. blad. Cadeaux! Mechels rek met blauwe borden, hoekhangkastje, bewerkt kistje, koperen zes- armkroontje. wandlustcrs. schil derstuk. beelden, gebruiksarti kelen van oud koper. Brabants tin enz. Nobeldwarsstraat 24. Utrecht. B.M.W. 2-cyl. te koop. pracht machine, van part. Schimmel- pennincklaan 2. Tuindorp. Na 7 uur Kwartelstraat 60. Telef. 17204. Bejaarde dame. etage bewo nend. zoekt beschaafde hulp ln de hulshouding voor dag en nacht. Salaris 50.p. m. Vrije zit-slaapkamer. Br. onder no. Z-1892 bur. v. d. blad. te ontvangen. Handtekening: Kom er ln, houd Je hoed op, want bij De Lange en Rolf is de klant koning, ook al betaalt hy niets vooruit Kom dus ook eens kyken naar onze prachl sortering rijwielen, wasmachi nes. stofzuigers, radio, meubels stoffering, kleding, enz Dc Lange en Rolf. Oudegracht 44— 14. telefoon 15306 en 19713. Te koop een goed onderhouden woonwagen. Billijke prijs. Te bevragen H. Bruins. Danne- gracht 15. Breukelen. Prima fljnstrljkster gevraagd voor'het strijken van overhem den enz., event, thuiswerk. Br. no. Z-1981 bur. v. d. blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 6