DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Malik stelt vertrek naar Sow jet-Unie uit „T roepenbewegingen5 zonder troepen Geen rechtsgrond voor verbod van oud-P.D.'s VERRASSING IN VER. NATIES Verwachting: nieuwe stap in Koreaans geschil Illegale handel op grote schaal met Sowjetblok Wonderen der techniek in Postmuseum Voor straalvliegtuigen tijd nog niet rijp, zegt KLM Auto slipt: éèn dode, drie gewonden Staf oefening in Duitsland 1800 Nederlanders Transacties zouden in de millioenen lopen Tegen uitgeven van foto's van Mussert is niets te doen Tentoonstelling Eeuwfeest Rijkstelegraaf Grondorganisatie moet eerst beter worden aangepast 12e Jaargang, no. 167 Vrijdag 18 Juli 1952 Opgericht door de Stichting .Het Parool' Giro 510330 Bank: Rottcrdamschc Bank Postbus 9 Abonnements prijs 47 ceDt p. w ot 6 05 p kw. [.osse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR T]. DE BOORDER (Bijzondere correspondentie) NEW YORK. Opnieuw heeft het hoofd van de Sowjet- Russische delegatie bij de Ver. Naties, Malik, de aandacht op zich gevestigd en wel door onverwacht zijn passage op de „Nieuw Amsterdam", waarmee hij op 22 Juli zou vertrekken om zijn jaarlijkse vacantie te gaan genieten, te annuleren. Bij afwezigheid van elk commentaar van de zijde der Russische delegatie, ontstonden er weldra veronderstellingen over de mogelijkheid van het bereiken van een wapenstilstand in Korea. In kringen van het secretariaat der V.N. legde men ver band tussen het besluit van Malik en de verzoenende houding, die de communistische onderhandelaars in Panmoendjon sinds kort aan de dag leggen. Het is in elk geval een feit dat. wanneer er een wapenstilstand wordt gesloten, de secretaris-gene raal onmiddellijk een speciale zitting van de Algemene Vergadering moet uitschrijven, zulks overeenkomstig de resolutie, die de vorige Assem- blée op 5 Februari van dit jaar aan nam. Overigens meent men in kringen van de V.N. op te moeten merken, dat de Russen meesters in het ma noeuvreren zijn en dat het initiatief van Malik in Juni 1951 tot het hou den van bestandsbesprekingen voor namelijk tot resultaat heeft gehad, dat de troepen der V.N. door het slepende overleg de kans is ont nomen tot een offensief over te gaan. Derhalve geven talrijke delegaties er de voorkeur aan. nog even te wach ten met een oordeel over het besluit van Malik, in New York te blijven. Intussen blijft India, zo wordt uit gezaghebbende kringen te New- Delhi vernomen, pogen een oplos sing te vinden voor het Koreaanse conflict. In diplomatieke kringen te Londen bestaat niet de verwach ting. dat de gedachtenwisseling tus sen Londen en Peking, via Indische diplomaten, zal leiden tot een einde in de impasse bij de bestandsbespre kingen te Panmoendjon. Men is te Londen pessimistisch ten aanzien van de mogelijkheid, dat India de supervisie over de krijgsgevange nen zal aanvaarden, gesteld, dat de Chinezen met dit plan accoord zou den gaan. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van BuitenLandse Zaken noemde de berichten over de onderhandelingen van India met China over Korea zeer verwarrend en „zonder nieuwe elementen". Schip (Van onze correspondent) VIANEN. Een zeven-jarige jongen werd op slag gedood en zijn ouders en een zusje werden gewond, toen de stationcar, waar mee ze op weg waren naar Zwit serland slipte en tegen een boom botste. Het ongeval gebeurde van morgen om half zeven op de Rijksweg UtrechtDen Bosch, on der Everdingen. Van de drie gewonden is de va der. de heer De Vries uit Zaan dam. er het ergst aan toe. Hij heeft waarschijnlijk een zware hersenschudding Mevrouw De Vries en haar dochtertje waren licht gewond. Een vriendinnetje van het meisje bleef ongedeerd. Alle drie gewonden zijn naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis gebracht. werd vastgemetseld aan de wal CAiRO Het Zweedse schip „Astri" dat met C00 ton cement ge laden was, liep Donderdag in de haven van Port-Said op een golf breker. De lading viel in het wa ter. werd hard en metselde het schip aan de wal. Er vielen geen slachtoffers. Zweden wijst Poolse diplomaat uit (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN De Poolse mi litaire attaché in Zweden, Adam Kornecki. is uitgewezen op grond van een rapport van de veiligheids politie aan het ministerie van Bui tenlandse Zaken, volgens hetwelk hij het middelpunt zou zijn van een spionnagenet. bedoeld om het doen en laten van de Poolse vluchtelin gen in Zweden te bcspiojineren. Bovendien werd vastgesteld, dat Kornecki vele reizen maakte naar gebieden, die voor buitenlanders verboden zijn. Twee slachtoffers van kustvaartier „Myfem" geborgen ROUEN Te Rouen zijn giste ren uit de Seine opgevist de lijkén van de machinisten Schaar en Hagoort, die vorige week Vrijdag bij de ontploffing op de Nederland se kustvaarder „Myfem zijn omge komen. Per trein zijn zij naar Ne derland gezonden. Hel stoffelijk overschot van het vierjarig doch tertje van kapitein Van Genderen is nog niet gevonden. Nieuwe luchtlijn: Zweden-Amerika via de Noordpool (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN In de loop van de komende weken zal de Scandinavische Luchtvaartmaat schappij S.A.S. haar eerste passa- giersvluchten van Amerika naar Stockholm via de Noordpool ma ken. De route Los AngelesStock holm zal op deze wijze 6000 kilo meter worden bekort, terwijl de kosten van een enkele reis 1400 kronen minder zullen bedragen. De veiligheid op dit traject wordt verzekerd door de talrijke militaire vliegvelden en berichtenstations aan de Pool, waarvan ook door burgerlijke luchtvaart gebruik mag worden gemaakt. De eerste vlucht wordt gemaakt met een „Super Cloudmaster". Franse politie zoekt Thorez jr PARIJS. Een bevel tot in hechtenisneming is uitgevaardigd tegen de 26-jarige zoon van Mau rice Thorez, de leider van de Franse communistische partij, die in Moskou vertoeft. De jonge Thorez, die onderwij zer is, moet ondervraagd worden in verband met de communisti sche demonstraties in Mei tegen de aanwezigheid in Frankrijk van generaal Ridgway. De autoriteiten hebben ver klaard, dat het bevel op 6 Juni gegeven werd, 'maar dat Thorez jr waarschijnlijk gewaarschuwd werd, waarop hij verdween. Parijse politieman vist ..fortuin" op PARIJS. Een sergeant van de Parijse politie zag Donderdag een oude koffer in de Seine drijven Hij viste de koffer er uit en merk te dat er een bedrag van ongeveer honderdduizend dollar in zat. Na onderzoek oo het politie-laborato- rium bleek dat de dollarbiljetten vals waren. De koffer bevatte geen aanwijzingen over de identi teit van zijn eigenaar. De politie poogt nu uit te vinden door wie en onder welke omstandigheden de koffer in de Seine is geworpen (Van een onzer verslaggevers) ERGENS IN DUITSLAND. De voortdurend groeiende Integrering van de Westerse strijdkrachten heeft voor een belangrijk deel van het Neder landse leger de laatste jaren steeds meer het gevolg gehad, dat het zijn „werkgever" als een soort relsvereniging kon gaan beschouwen. Vele malen heeft men in de afgelopen jaren kunnen lezen over manoeuvres In het buitenland, waar kleinere of grotere Nederlandse eenheden aan deel namen. De oefening die op het ogenblik In Noord-IVest-Duitsland wordt gehouden is er daar een van. ZU heet met bewonderenswaardig idialisme „Grand Alliance" („Grote Verbondenheid") en behalve Engelse en Belgi sche troepen doen er een kleine achttienhonderd Nederlanders aan mee. Dat >s een bijzonder groot contin gent van onze zijde aan een mili taire oefening, waar in totaal nog geen vijfduizend man aan meedoet. Maar het is dan ook een zogenaam de stafoefening. Deze staven gaven bevelen uit. HAAGS ZAKENMAN GEARRESTEERD (Van onze correspondent DEN HAAG. De Economische Controledienst heeft in samenwerking met de Haagse Justitie een arrestatie verricht, die waarschijnlijk ver strekkende gevolgen zal hebben op internationaal gebied. Vorige week deed men een inval in de bescheiden woning van een Haags zakenman. J dingscliensten H. van D., waarbij de hand kon worden gelegd op een aantal papieren, waaruit bleek, dat deze man. ogenschijnlijk slechts een eenvoudig zaken man, op grote schaal was betrokken bij leveranties van aluminium, nikkel, staal en chemicaliën, die vermoedelijk uiteindelijk de landen achter het IJzeren Gordijn als eindbestemming hadden. Bij deze arrestatie bleek tevens, dat er plannen waren voor nog gro tere transacties, die in de millioenen zouden lopen. Deze plannen ver keerden reeds in een vergevorderd stadium. Namen van grote interna tionale banken worden in dit ver band genoemd. In officiële kringen in Den Haag betracht men grote terughoudend heid over deze zaak. In het bijzon der bewaart men het stilzwijgen over de aard en vorm van de trans acties. voor zover deze betrekking zouden hebben op Rusland en de satellietstaten. Men acht verdere pu blicatie in dit stadium ongewenst, daar het onderzoek in deze omvang rijke zaak nog niet is afgesloten. Reeds vorig jaar werd de econo mische recherche opmerkzaam op Van D 's manipulaties Een uitge breid onderzoek werd ingesteld, waarvan het spoor tenslotte weer naar Van D. leidde. Namen van scheepvaartmaat schappijen in Antwerpen en Rotter dam worden in dit verband ook ge noemd. Deze zouden voor het trans port van de verboden goederen ge zorgd hebben. Bij een bankonderne ming te Parijs zouden de afnemers, die zich zelve zoveel mogelijk op de achtergrond hielden, de benodigde fondsen hebben gestort, die dan via een aantal andere banken in Neder land belandden. Maar er was niemand om ze op te volgen Zij lieten massale troepen bewegingen uitvoeren. Door nie mand. Er werden vliegvelden en bruggen vernield. Maar op de plaats van destructie was nog geen uniform te zien om de schijn ook maar op te houden. Waarom, zult u vragen, waren er dan vijfduizend man. waarvan achttienhonderd Nederlanders, bij deze affaire betrokken? Wel, het werk van de staven wordt als der mate gecompliceerd beschouwd, dat het de hoogste Westeuropese legerleiding in Parijs nuttig voor kwam, de stafofficieren en hun ondergeschikten eens wat extra ervaring in dit werk te geven, voor zij met echte soldaten gaan werken in de komende herfst- manoeuvres in September aan staande. Het is voor de leek zoals ook wij misschien wat moeilijk te begrijpen, maar een staf werkt net zo lief met als zonder troepen. Het werk blijft er hetzelfde om. En dat grote aantal van de deel nemende militairen is voorname lijk te zoeken in de mannen van de bijzonder belangrijke verbin- de verzorgers van het transport van de staven. Het Nederlandse detachement al leen al heeft bijvoorbeeld 434 auto's bij zich. Dc beide andere deelnemende landen doen daar maar weinig voor onder. FANNY BLANKERS tijdens een trainingssprint met de Ameri kaanse kampioen hordenloper Harrison Dillard. Op haar iets kortere afstand bleef Fanny op de Amerikaan vóór! Deze herfst weer manoeuvres in Duitsland (Van een onzer verslaggevers) ERGENS IN DUITSLAND. Evenals vorige herfst, zullen er ook nu in de komende maand Septem ber grote militaire manoeuvres in Duitsland worden gehouden. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling hier weer een zevental Westerse naties aan mee te laten doen De topleiding van de Europese strijd krachten heeft echter besloten de oefening in twee delen te splitsen, teneinde een te grote troepencon centratie te vermijden. Nederland neemt nu met waarschijnlijk onge veer dertigduizend man deel aan de oefening „Blue Alliance", die teza men met Engelse en Belgische troe pen van 12 tot 22 September zal worden gehouden. Amerikanen, Fransen. Denen en Noren houden op een ander tijdstip hun manoeu vres. Canadees gezant in Zwe den wordt ambassadeur De Canadese regering heeft de benoeming bekend gemaakt van de heer Thomas A. Stone, thans Ca nadees gezant in Zweden en Fin land. tot buitengewoon minister en gevolmachtigd ambassadeur in Ne derland. Verwacht wordt, dat de heer Sfone begin September zijn werkzaamheden in Den Haag zal aanvangen. DEN HAAG. Voor een algemeen verbod van de stichting Oud-Poli tieke Delinquenten is geen wettelijke grondslag aanwezig. In een rechts staat als Nederland kan een organisatie. hetzU van fascisten, hetzij van andere extremisten slechts worden verboden overeenkomstig dc bepalin gen der wet. Dit antwoordt minister Muldcrfje het Tweede Kamerlid Wa genaar (C.P.N.), die vragen had gesteld over het drukken van fotokaarten van Mussert cn ln verband daarmede over activiteit van bovengenoemde stichting. Wat de fotokaarten betreft: het drukken en verspreiden is niet vol gens enige wettelijke bepaling ver boden. Voor inbeslagneming zowel als vernietiging (door de heer Wa genaar gevraagd) ontbreekt iedere rechtsgrond. Het Tweede Kamerlid Neder- horst (PvdA) had in verband met het drukken dezer fotokaarten spe ciaal geïnformeerd naar leveran ties aan de Cadi (Cantinedienst) van het leger door de Vereniging van Nederlandse Fotoindustrielen, waarvan de drukker der kaarten voorzitter is. Daarop antwoordt minister Mul- derije, mede namens zijn collega Staf. dat noch bij de Cadi noch bij andere militaire autoriteiten een uitgesproken voorkeur bestaat om fotokaarten bij leden dier vereni ging te betrekkon. De Cadi geeft vriie gelegenheid om offerte te maken, waarna toewijzing ge schiedt aan de laagste bona fide (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Wonderen der techniek; inderdaad een oude en versleten gemeen plaats, doch ze geeft voor dc Tentoonstelling Eeuw feest Rijkstelegraaf", welke in het Postmuseum aan de Reestraat wordt gehouden, zo goed weer wat er tc zien is, dat we het nog wel aandurven ze hier nog eens te gebruiken. Tijdens de Napoleontische oorlogen heb ben zich vernuftige optische seinsystemen ontwikkeld, op 1 December IÏÏ52 opende dc Rijkstelegraaf haar eerste lijn tussen AmsterdamDen HaagRotterdamDordrecht en Breda met verbinding naar Brussel, thans geven duizenden telegraafkantoren over de gehele wereld elkaar dagelijks telegrammen door, dc wereld pers ontvangt cn distribueert het nieuws door middel van lijn- en radiotelcgrafie, op alle zeeën zijn schepen via radiotelcgrafie te bereiken. Dat zijn de wonderen der techniek. Stalin ontvangt Nenni MOSKOU. Maarschalk Stalin heeft de Italiaanse linkse socialisti sche leider Pictro Ncnni ontvangen. Nenni was de vorige week naar Moskou vertrokken om de Stalin- prijs voor de vrede in ontvangst te nemen. Opnieuw kans op regen Van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enige re- gep. Matige tot vrij krachtige westelijke wind. Weinig veran dering in tempera tuur. 19 Jul) zon op 4.42 on. der 20 49 maan op 01.37 onder 19,48. HFT WEER VAN VANMORGEN 7 UJL)K Max temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 o Oslo Zw. bew. N. 2 IOC 8 mm Stocknoim Zw bew. W.Z.W.4 17 6 Helsinki Licht bew. z. 5 13 11 Edinburgh Zw bew. W. 2 14 0,3 Londen Geh. bew. W.N.W.3 21 0.4 KopenhagenGeh. bew. Z. 2 17 10 Amsterdam Regen W 6 18 16 •enéve Onbewolk\ Windstil 30 0 Parus Geh bew. W Z W. 5 23 0 rtoideaijx Onbewolkt Windstil 22 0 Nice Licht bew. N.W. 2 28 0 8erlun Zw bew. Windstil 20 0 Frankfuri Regen Z.Z W. 5 25 0.1 Munchen Onbewolkt W.Z.W.2 25 0 Wenen Onbewolkt Z Z.O 3 27 0 Lorarno Nevel Windstil Zürich Nevel Windstil 27 0 TOT dc inzendingen op de ten toonstelling „Honderd jaren Rijks telegraaf" behoort een electriseer- machine 'rit 1729. Hiermee ont dekte Stephen Gray het onder scheid tussen geleidende en met- geleidende stoffen, welke ontdek king van enorme betekenis werd voor de ontwikkeling van het te- legraafwczen. Amerikaanse marine krijgt monstersirene LOS ANGELES. De universi teit van Californië neemt voor de Amerikaanse vloot proeven voor (se bouw van de grootste sirene ter wereld. Het drie meter lange appa raat dat aangedreven wordt door twee Rolls Royce motoren geeft ge luid genoeg om 'n blijvende bescha diging toe tc brenger, aan het ge hoor wanneer de oren niet be schermd zijn De geleerden hebben verklaard, dat de sirene een geluia voortbrengt dat gelijk staat met 2000 sytnphonieorkesten die Cres cendo spelen. De geluidsgolven die van hoge in tensiteit zijn veroorzaken na korte tijd een shock. Ja, en hoe zullen we u nu ver tellen wat er op die tentoonstel ling te zien is Laten we voorop stellen, dat het helemaal geen ten toonstelling is alleen voor deskun digen. PTT beoogt met deze ex positie ons volk op een markant ROOSENDAAL. Donderdag is hier overleden de heer P Bartelen, die de leeftijd van 102 jaar be reikte en daarmede de oudste in woner van de stad was. Hij zou 28 Juli 103 jaar geworden zijn. BRUSSEL. De K L.M. heeft tot dusverre geen straalvliegtuigen be steld. omdat zü de tüd daarvoor nog niet rÜP acht. Zij is van mening, dat het straalvliegtuig op grotere schaal zjjn intrede in de burgerlucht vaart zal doen. zodra vervoerscapaciteit en vlicgbereik kunnen worden - vergroot en de grondorganisatie beter kan worden aangenast aan de spc- I Bij de PTT. wordt nu de Siemens- ciale behoeften van het verkeer met straalvliegtuigen. Zij acht het waar- i sneltelegraaf met bandschrift ge> schijnlük. dat dit in 1956 of 1957 het geval zal zijn Dit was een van de mededelin- i dern blijven tot op het ogenblik dat straalvliegtuigen in gebruik worden genomen. De Super-Constellations zullen in 1953 waarschijnlijk op de Noord- IJmuiden uitzendt Atlantische route worden gebruikt I ho, wonderai>Darai Men overweegt ze ook op andere intercontinentale lijnen te doen gen met DC-6b's de Super-Constel- I vliegen, in de eerrtc plaats op de moment even te laten meeleven met iets waar de maatschappij van heden geen moment meer buiten kan. Daarin is men volledig ge slaagd. De tentoonstelling begint met de drie fundamentele ontdekkingen welke de telegraaf-techniek heb ben mogelijk gemaakt: dc ontdek king van geleidende en isolerende stoffen die van de electrische stroom en die van de invloed van deze stroom op de magneetnaald. En dan gaat het verder langs de primitieve naaldtelegraaf. de wij- zertelegraaf en morse-telegraaf in zijn prille gedaante, waar de te kens als relief gegrift werden op het papier. In ons land zijn in die eeuw in gebruik geweest de Morse-, Hughes-, Bauclot- en Siemens snel- telegrafen. (de Ferndrucker, de teletype en de teleprinter) De Hughes-telcgraaf heeft hier dienst gedaan tot 1950 cn had het voor deel boven Morse dat het schrift in druk verschijnt en men dus geen tekens behoeft te vertalen. inschrijver. Het bodoelde bedrijf is niet direct bij leveranties aan de Cadi betrokken. Van de Cadi kan niet worden verwacht, dat hij na gaat of de firma, waarmee de Cadi een overeenkomst heeft aangegaan, haar werkzaamheden uitbesteedt Saluutkogels vlogen Deens koningspaar om de oren Eskimo's schoten met scherp op koninklijk jacht EGEDESMINDE. De Groen- landers die de nederzetting Ege- desminde, aan de Westkust van Groenland op de 68e breedtegraad bevolken, hebben opdracht gekre gen het Deense koningspaar niet te verwelkomen met scherpe pro jectielen, maar met los kruit. Die opdracht was nodig. Een dezer dagen kwam het koningspaar in groot gevaar te verkeren toen de Eskimo's van de nederzetting Suk- kertoppen zeer enthousiast saluut schoten losten met scherpe projec tielen en bovendien hun stukken geschut richtten op het konink lijke jacht, terwijl dat Sukkertop- pen naderde. De kogels floten de hoge gasten toen om de oren. Benden op Celebes uiteen geslagen MAKASSAR Legereenheden hebben bij Amorang een bende oud-guerrillastrijders uiteengeslagen. Volgens een legercommuniqué werd de groep vernietigd en zijn de res ten op de vlucht. Een groep van 65 leden vari een andere bende is met medeneming van alle wapens op weg naar Dümaga om zich bij het leger aan te 6luitcn. Ook het grootste deel van de uit 350 man bestaande bende van Mantil Pa- hosi verklaarde zich bereid om in het leger te worden opgenomen. gen, die het hoofd van de pers dienst der K.L.M de heer R. J Vo gels. Donderdag hier in een pers conferentie heeft gedaan Hij voeg de daaraan toe, dat de K L.M om deze reden de eerstvolgende jaren op haar grote lijnen zal vlie- lalions, die lange afstanden zonder tussenlanding kunnen afleggen, waardoor de reisduur aanzienlijk lijn Amsterdam-Johannesburg Volgens de heer Vogels is de kans groot, dat op 1 April 1953 op een kan worden bekort Enkele van de aantal Europese lijnen de toeristen- in de Verenigde Staten bestelde klasse zal worden ingevoerd, ge- machines bieden de mogelijkheid lijk sedert 1 Mei van dit jaar reeds tot het monteren van turbine-mo- het geval is op de Noord-Atlanti- toren met propeller, zodat zij mo- sche lijnen. bruikt. Al deze toestellen staan op de tentoonstelling en worden voor de bezoekers gedemonstreerd. Ook de kortegolf z.cnder van Kootwijk, waar Schevcningen Radio via er opgesteld, wonderapparaat van de auto matische telegrafie over de radio doet u versteld staan. Voor de jeugd is er een aardige telegrafeerwedstrijd; het personeel van de P.T.T. zal in de gelegenheid worden gesteld te zien hoe collega's jaren geleden zich hebben moeten behelpen met veel minder moder ne apparatuur dan zij nu. De tentoonstelling is open van 19 Juli tot en met 28 September. Wegenwachter na botsing overleden WAARDENBURG. De 25-jarige wegenwachter L D Kolf is Donder dagavond in het ziekenhuis te Den Bosch overleden aan dc verwondin gen, die hij enige uren tevoren had opgelopen bij een aanrijding op de Rijksweg 26 nabij het Betuwse plaatsje Waardenburg Toen hij daar op zijn motor een vrachtauto wilde passeren was hij in botsing geko men met een tegenligger. Kolf liep daarbij een schedelbasisfractuur op. Het slachtoffer, afkomstig uit Wijk en Aalburg in het Land van Heus- den en Altena, was ongehuwd. Sultaneh volgt Mossadeq op TEHERAN Na het aftreden van Mossadeq heeft dc Sjah de 77-Jarlge milHonnair Achmad Ghavam Sul taneh opdracht gegeven een nieuw kabinet te vormen. Sultaneh zal d© politick van Mossadeq voortzetten. Zaterdag zal de Senaat over zijn benoeming debatteren. Achmad Ghavan Sultaneh werd in het begin van 1946 premier. De Sowjet-troepcn hadden toen in het Noorden gelegen delen van Perzlë bezet en in die tijd poogde de Sow- jet-Unie olieconcessics in deze ge bieden te verkrijgen. De premier reisde toen naar Moskou en bezocht maarschalk Stalin. Toen Sultaneh echter in 1947 de regering verliet, had de Sowjet-Unie haar concessies niet ontvangen en hadden haar troe pen het land verlaten.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1