'STADSVENSTER K Achthonderd scholieren krijgen fraai verkeersdiploma Aan boord van de Vacantie vloot is elke dag een feestdag ■Eet maar zoveel als je lust zegt Moeder Kombrink „Zo uit je bed het water in Rembrandtschool wint wisselbeker AVO vraagt Uw hulp Vrijdag 18 Juli 19521 (Van een onzer verslaggevers) We hebben een van de jongens aan boord van de Varende Vacantlevloot boren zeggen dat het „moorddadig" was. en U kunt er van op aan dat de andere jongens en meisjes, büna honderd in totaal, het daarmee volledig eens waren. Er wordt genoten op de twee schepen van het comité „Onze Marine", de „Disponibel" en de „Jeannette". 55 's Morgens om zeven uur begint de pret al. want zelfs het opstaan is een feest, wanneer je bij wijze van spreken „zo uit je bed" in het water kunt duiken. Zwemmen is wel een van de belangrijkste din gen. die er elke dag op het pro gramma staan. Ook Dinsdagmorgen in Rhenen werd er gezwommen; al regende het. Dat buitje, dat overi gens maar kort duurde, hinderde niemand, want het Rijnwater was immers lekker warm. Misschien zijn er bezorgde ouders; hen kun nen we geruststellen. Wanneer er gezwommen wordt, gebeurt dat on der toezicht en alleen op een veilige plaats: bijvoorbeeld tussen de krib ben. Ten overvloede let een van de leiders in een roeibootje er op dat niemand „op stroom" komt. Een gezonde Hollandse jongen, vooral als die uit het water komt, kan heel wat boterhammen verwer ken. Geen nood; daar is op gere kend! Moeder Kombrink, de vrouw van de schipper, staat haar man netje. en zorgt -er voor, dat nie mand iets te kort komt. „Je eet maar net zoveel als je lust" zegt ze. en stapels brood verdwijnen in de hongerige magen. Het dagelijkse corvee zorgt er wel voor dat al die boterhammen gesneden en gesmeerd worden. Op het meisjesschip is de voedselvoorziening bij de vrouw van Schipper Vermeulen al in even goede handen. De corveeploeg helpt niet alleen bij de maaltijden Ze zorgt er ook voor dat het ruim opgeruimd en schoongemaakt wordt 's Morgens worden de middelste kooien, drie boven elkaar, opgeklapt, zodat er een behoorlijke ruimte ontstaat. Dat en het voorste deel bij de „kombuis" vormen dan het dagver blijf. waar echter overdag weinig jongens en meisjes te vinden zijn Liever zitten ze aan dek, waar de zon en de wind hun huid bruint, en waar het Hollandse land aan hen voorbijglijdt Is er een pretti ger manier denkbaar om wat van je eigen land te zien dan aan boord van zo'n vacantieschip? En komen de boten bij een plaats die men wel eens wat beter wil be kijken. dan weet de schipper altijd wel een plaatsje te vinden om de boot te meren. Dinsdag bijvoor beeld, toen de „Disponibel" en de „Jeannette" op weg waren naar Arnhem, zijn ze de haven van Wa peningen binnen gevaren en bijna iedereen heeft de twee uur opont houd gebruikt om de plaats te gaan bekijken. Kaart naar huis De boekwinkels en kiosken krij gen het druk, wanneer de Vacan- tievloot is gearriveerd, want an- sichtkaarten worden er bij stapels ingeslagen. Natuurlijk; thuis móe ten ze ook weten hoe fijn het is. Terwijl de schepen varen wordt j de tijd op alle mogelijke manieren zoekgebracht Niet iedereen houdt er van stil te zitten en uit te kijken. Gelezen wordt er veel. En wie gezien heeft, dat „Karl May" van hand tot hand gaat, verbaast zich niet, als hij twee jongens el kaar met „Berenklauw" en „Stie rennek" hoort aanspreken. Er zijn ook een paar kaartspelen aan boord, die vrijwel de hele dag Uit het logboek DEVENTER, 17 Juli Vanmor gen is de Varende Vacantlevloot uit Deventer, waar de nacht werd doorgebracht, vertrokken met be stemming Kampen. Alles aan boord van de „Disponibel" en de „Jean nette" is wel. De beide schepen zijn gisteren naast elkaar uit Arnhem vertrok ken. Op de IJssel zjjn ze korte tijd voor anker gegaan, teneinde de opvarenden gelegenheid tot zwem men te geven. In Arnhem ontbrak die gelegenheid. 's Middags werd een bezoek van enkele uren aan Zutfen gebracht, en om zes uur lagen de „Disponi bel" en de „Jeannette" te Deventer voor de wal. in gebruik zijn. En dan wordt er natuurlijk veel gezongen: kamplied jes en schlagers, alles door elkaar. Twee guitaren en de nodige mond harmonica's zorgen daarbij voorde begeleiding. Vooral 's avonds is dat zanguur tje een reuze-feest. De twee boten liggen kan tegen elkaar gemeerd en gezellig komt iedereen om de muzikanten zitten Helaas, aan elke dag komt een eind en al wil de stuurman, die de leiding heeft, er nog wel eens vijf minuten bij doen; om een uur of tien wordt het toch tijd om de kooien te gaan opzoeken U moet echter niet ge loven, dat het dan binnen een kwartier stil is. Stel je voor.... De eerste avond aan boord, in Rhenen. werd het toch zeker twaalf uur. Minstens tien maal moest de stuurman een vermanend woordje spreken, voor het eindelijk rustig was. Ploseling echter weer een ge fluisterEn toen zegt die papegaaiEen daverend gelach uit alle kooien verstoort de iilusies van de schipper, die dacht, dat zijn jongens eindelijk sliepen. Een nieuwe dag, een nieuwe feestdag! Voor de kinderen van Bij de foto's: De krant van Maandag, met de foto van de Vacantxe Vloot vóór het vertrek, kwam tijdens de tocht aan boord. Onnodig te zeggen, dat ze „verslonden" werd. Op de foto 'daar naast zitten schippers en stuurlie den van de „Disponibel" en de „Jeannette" Boterhammen zijn op de Vacantie Vloot in massale hoeveelheden naar binnen gewerkt. Ankie Baas, Jenny Engelman, Inge de Lange en Netty Witkop weten er wel tueg mee. Het meisje dat wet 'r tong uit 'r mond een kaart zit te schrijven is Klaartje de Vries Natuurlijk is die kaart bestemd voor meneer en mevrouw De Vries. Op de andere foto's ziet U een jongens-corveeploeg. Amoud Lein- weber snijdt het brood, terwijl de anderen toekijken. Belangstelling is er ook voor Moeder Kombrink, die handen vol werk heeft om de hon gerige magen gevuld te krijgen. onze abonnee's. die de Vacantie- vloot bevolken, if het vijf dagen lang feest. Geen wonder, dat ze al lemaal volgend jaar weer mee wil len. Er zijn er trouwens veel. die in vorige zomers al een trip heb ben meegemaakt. Vóór de twee schepen Zaterdag middag weer aan de Kculsekade in Utrecht zullen meren, staan er nog nieuwe heerlijkheden op het pro gramma Dat is in de eerste plaats de vaart over het IJsselmeer. voor velen een sensatie, en verder de bonte avond, die Vrijdag gehouden zal worden. Sommige jongens en meisjes hebben attributen meege bracht voor toneelstukjes en voor drachten, en de voorbereidingen zijn in volle gang. Zaterdag zullen ze aan ieder die het maar horen wil vertellen hoe fijn het was. „Tot ziens schipper, tot kijk „Stuur!" Tot volgend jaar! We willen graag weer mee!" Jeugdtournooi ATS In de afgelopen week werd door een honderdtal jongens en meisjes felle strijd geleverd op de banen van de Amersfoortse Tennis School. Het waren vdbt het merendeel pu pillen van de heer Veer, leraar van de A TS., die de jongelui de be ginselen van de edele tennissport heeft bijgebracht en tijdens het tournooi. door hemzelf georgani seerd. de resultaten van zijn on derricht heeft kunnen aanschou wen. Met voldoening zal hij het verloop van de strijd gevolgd heb ben, want er is met veel enthou siasme en animo door de jongelui gespeeld. Nu is het dan zover, dat heden de finales gespeeld worden. Geplaatst hebben zich in de afde ling beginners, meisjes enkelspel S Leertouwer en B v. d. Horst, iongensenkelspel: R. Roozendaal en G. Schreuder. Gevorderden- jon gens enkelspel: R. Roozendaal en G. Schreuder. Gevorderden: jongens enkelspel: R. v. Goor en Tjong; meisjes dub belspel: B. v. d. HorstM. Stroo ker en J. HolsheimerE. Zschu- schen. Gemengd dubbelspel: mej. G. GerritsenT. v. Wees en mej. J. HolsheimerTiong. Jongens dubbelspel: TjongP. de Samlen en R. RoozendaalR. v. Goor. (Van een onzer verslaggevers) B(jna alle Amersfoortse schoolkinderen kennen die lange politieman, de heer J. v. d. Scheer, lid van de motor-brigade van onze politie. HU toch is in de afgelopen maanden hun instructeur geweest, van hem hebben zü geleerd hoe zich op de weg in het verkeer te gedragen. De heer v. d. Scheer heeft eer van zün werk gehad. Zijn lessen hebben vrucht gedragen en daarvan heeft hü zich gistermiddag in de Markthal kunnen overtuigen. Ruim zevenhonderd jongens en meisjes kwamen daar bijeen. Zij hadden met goed gevolg het verkcers-examen afgelegd en konden nu hun getuig schrift, het zogenaamde Verkeers-Diploma, in ontvangst nemen. De heer Germans haalde nog twee mensen voor het voetlicht, die veel werk hadden verricht tijdens de examens en dat waren de heer P. Kortland, die honderden diplo ma's heeft geschreven en natuur lijk ook de heer v. d. Scheer. Honderd candidaten afgewezen De uitreiking geschiedde op enigszins feestelijke wijze. Daar- \oor had de Vereniging voor Vei lig Verkeer, onder wier auspiciën de verkeerslessen en examens ge houden werden, zorg gedragen. Bij dit alles was de Amersfoortse Politie uitstekend vertegenwoor digd. Niet alleen commissaris Goorhuis was aanwezig om per soonlijk de diploma's aan de ver tegenwoordigers van de diverse scholen uit te reiken, doch ook hoofdinspecteur Till en inspecteur Smallegange gaven van hun be langstelling blijk. En op het po dium zaten de leden van de Politie Harmonie, die onder leiding van hun eminente dirigent, de heer T. Hulleman met pittige en populaire muziek hot geheel een extra fees telijk tintje gaven. De heer M. Germans, voorzitter van de Vereniging voor Veilig Ver keer. heette de jeugd hartelijk wel kom en feliciteerde haar met het behaalde succes. Aan 29 scholen was verkeersles gegeven en 889 leerlingen hebben deelgenomen aan het examen. Daarvan slaagden er 785. zodat er 104 „gezakten" wa ren Hieruit blijkt wel. dat het examen niet zo eenvoudig was. Maar dat verhoogt juist de waarde van het diploma. Elf scholen waren er. waarvan' alle leerlingen slaag den en van die elf is de Rem brandtschool de meisjesschool aan de Bisschopsweg de beste geweest, want aan deze school was het gemiddelde aantal fouten per „candidaat" het geringst. Fraai succes Een fraai succes voor de Rem brandtschool. die hierdoor voor een jaar in het bezit komt van de prachtige wisselbeker. die. dit jaar voor het eerst, beschikbaar is ge steld door de Vereniging voor Vei lig Verkeer. Hierbij merkten wij op. dat deze school reeds eerder in deze week uitstekend voor de dag kwam. Tijdens de Maandag gehou den zwem-estafettewedstrijden in het Sportfondsenbad. ter gelegen heid van het afzwemfeest. verover de de Rembrandtschool eveneens de wisselbckcr. Hot hoofd der school, mej Heu vel beklom onder applaus het po dium om d~ beker in ontvangst te nemen. Nu de praktijk Zo tussen de bedrijven door weerde de politie-muzikanten zich dapper en menig populair wijsje werd door de jeugd uit volle borst meegezongen en de Markthal da verde van het „Houd er de moed maar in". Maar tenslotte kwam dan het eigenlijke hoogtepunt van deze middag. De ere-voorzitter van „Veilig Verkeer". commissaris Goorhuis ging de verkeers-diplo- ma's uitreiken. Eerst hield hij nog een korte toespraak, waarin hij er zijn voldoening over uitsprak, dat naast de overheid er ook andere organisaties zijn. die zich bezig houden met een zo belangrijke zaak als de veiligheid van het ver keer. Het diploma, zo sprak de com missaris. is slechts middel. Het gestelde doel zal bereikt worden, indien in de praktijk het geleerde in toepassing zal worden gebracht Als je de veiligheid op de weg be tracht. dan zullen alle politie-men- sen je vrienden zijn. De vertegenwoordigers van de scholen kwamen vervolgens naar voren om uit handen van de com- Rijksweg Voorthuizen in 1953 verlicht Reeds enige malen heeft de A.N.W.B. er bij het gemeentebe stuur van Barneveld op aangedron gen om op de traverse door Voort huizen. van de zo drukke Rijksweg AmersfoortApeldoorn. de zo j noodzakelijke verlichting aan te brengen. Thans verneemt de Bond van het gemeentebestuur, dat er pogingen in het werk worden gesteld om in '53 de verlichting aan te brengen De A.N.W.B. heeft nu op de Directeur- Generaal van de Rijkswaterstaat een beroep gedaan om in deze zijn volle i medewerking te verlenen, gezien de dringende noodzaak van verlichting j op dit gedeelte van de Rijksweg. I missaris de diploma's in ontvangst te nemen. Na afloop van de uit reiking speelde de Politie Harmo nie twee coupletten van het Wil helmus. Bij het verlaten van de zaal wachtte de jeugd nog een verrassing in de vorm van een tractatie. door een plaatselijk be drijf beschikbaar gesteld. Dat arbeid, mits verstandig aan gewend. het genezingsproces van langdurige ziekten kan bevorderen, is genoegzaam bekend. Arbeids- therapie is echter in hoofdzaak een medische aangelegenheid, ook al heeft zij sociaal-economische aspec ten. Als echter het genezingsproces tot stilstand is gekomen cn er een min of meer blijvende situatie is geschapen, dan is de tijd gekomen om na te gaan. welke mogelgk- heden bij de betrokkene nog aan wezig zijn, om door arbeid in het levensonderhoud te voorzien. Men was in het verleden ge neigd deze mogelijkheden vooral niet te hoog aan te slaan. Arbei ders. volwaardig naar lichaam en geest, hadden de voorkeur, doch zij. die slechts een geringe handi cap hadden, ondervonden grote moeilijkheden bij het zoeken naar werk De neiging ontstond zijn ge brek te verbergen, zwakkere natu ren gingen de moeilijkheden veelal met hun gebrek medelijden óp te uit de weg en kwamen er toe om wekken en zich op deze wijze in komsten te verwerven. Deze mensen moeten geholpen worden. En de Nederlandse Ver eniging Sociale Zorg voor Minder Validen „Actio Vincit Omnia" (vrij vertaald „Arbeid overwint alles") heeft de taak op zich ge nomen om hulp te bieden waar mogelijk is. Zij moest hierbij slag leveren op twee fronten. Óp de eerste plaats moest bij de minder valide bereidheid aangekweekt worden om arbeid te gaan ver richten in overeenstemming met de mogelijkheden en ten tweede moest bij het bedrijfsleven menig vooroordeel overwonnen worden. Strijd moest ook gevoerd worden tegen de opvatting, dat het niet juist zou zijn. als een minder-valide arbeid zou hebben, terwijl andere arbeiders, gezond naar lichaam en geest, werkloos zouden zijn. Is het rechtvaardig, dat een minder-valide uitgesloten wordt van arbeid, die hij naar behoren kan verrichten, alleen omdat hij minder-valide is? Mag men hem. die toch al veel leed te dragen heeft nog eens extra duperen door hem te be letten in eigen onderhoud te voor zien? De AVO heeft een krachtig „neen" laten horen en gedurende de 25 jaren van haar bestaan heb ben reeds velen geleerd om haar dat na te zeggen. Maar daarmee alleen is de AVO niet geholpen. Er moet geld in het laatje ko men. Morgen. Zaterdag 19 Juli. wordt een nationale inzameling gehouden en wat onze stad be treft, de plaatselijke afdeling zal alles in het werk stellen om een zo goed mogelijk resultaat te be reiken Elke stadgenoot kan hier aan zijn steentje bijdragen door de bussen, waarmede de ijverige collectanten zullen rondgaan tot de rand te vullen. De Amersfoortse afdeling rekent op U! 7 OALS ze daar het res- taurant kwam binnen hollen leek het alle bezoe kers een aardig kind. Niet sikkeneurig, ondanks haar lilden, en zéér levendig! Ja, bijzonder levendig zelfs, maar dat had zijn reden. Als een stormwind kwam ze door de deur, die van het terras toegang ga} tot de zaal. Als een zomer- stormpje dan: fris en een ivarreling van kleuren. Wie eerst onthutst was. omdat het hem groen en geel voor de ogen scheen te worden, merkte al gauw dat die felle kleuren om de drom mel geen fictie waren, maar inderdaad de hoofd motieven vormden van de ultra-moderne kledij van 't ultra-moderne meisje. Zo dat de geschrokkene, weer wat bij z'n positieven ge komen, zich al gauw wijd de aan een verdere bestu dering van dit phenomeen. Heur haar droeg deze ver schijning zo kort als een der mannequins van de Pariise couturière Germai- ne Lecomte het onlangs in ons land waagde te tonen en heur bril, met ietwat schuine glazen, had een montuur van blauw, wit en zwart gevlamd mate riaal. Tenslotte droeg de jongedame een klein tasje aan de arm, waaraan weer de handschoenen bengel den, vastgehouden door een goudglimmende clip. Verder had ze nog maar hier laat Stadsven- sterkijkers uitstekende ge heugen hem toch in de steekalle kleuren en mo derniteiten heeft hij niet kunnen onthouden. Laat hem daarom volstaan met op te merken dat de naar binnen vliegende ook nog de hik had. Een vré selijke hik naar het scheen, de genezing waarvan het doel van haar komst scheen. Met aanvallige vrij moedigheid om een zak je suiker roepend rende het kind tenminste op een der kellners af, die zonder verblikken of verblozen aan haar verzoek begon te voldoen en z\jn arm uit strekte naar een builtje met het zoete „geneesmid del". Toen echter speelde een dei super-moderne schoentjes het meiske var ten. Dc gladde zool schoot uit over dc vloer en. hoep la. daar buitelde de draag ster er van op de grond, méé lachend met de grin nikende bezoekers en to taal niet uit het veld ge slagen. „Alstublieft," zei de kellner nuchterweg en hii reikte haar het zakje sui ker toe. een overbodig ge baar wantde hik ivas over. Toch heeft de jonge dame het geschenk meege nomen. Hetgeen een be jaarde heer aanleiding gaf tot de opmerking: „Je kunt het niet meer biihoulen le- qenwoordig. Is de slanke lijn op 't ogenblik dan niet in de mode?" Goed zo, Bregje! SVK was gisteren ook in de Markthal tijdens de uit reiking van de verkeersdi- ploma's aan een 800-tal Amersfoortse schoolkinde ren. En hij was er getuige van een aardig tafereeltje, dat hem in zijn overtuiging sterkte, dat in het bekende gezegde „Zo de ouden zon gen. piepen de jongen" toch wel veel waars schuilt. Een van die „ouden" niet van harte natuurlijk! waar SVK op doelt was dan de heer M. Germans, die namelijk niet alleen voorzitter is van de Ver eniging voor Veilig Ver keer, maar ook grootvader van vijf kleinkinderen. En de oudste van die kleinkin deren, Bregje van Mourik, was een van de geslaagde leerlingen, die aanwezig waren om 't verkeersdiplo ma in ontvangst te nemen. Het spreekt welhaast van zelf, dat grootvader Ger mans zijn kleindochter, die zo duidelijk in zijn voet sporen treedt, persoonlijk het brevet van verkeersbe- kwaamheid wilde overhan digen. Het was het enige diploma, dat niet door de commissaris werd uitge reikt. Nee, Bregje beklom het podium en werd door haar grootvader gefelici teerd. die haar tevens de „bul" overhandigde. Eerlijk gezegd verwachtte SVK behalve een handdruk nog een min of meer teder ce remonieel. Maar ja. een zaal met autoriteiten en 80U kinderen is nu niet bepaald een huiskamer en daarom vermoedt SVK, dat groot vader-voorzitter Germans het kusje thuis wel in ont vangst zal hebben geno men. Clubbladen In „De Claxon", het maandblad van de Amers foortse Motor- en Automo bielclub „A.M.A.C." lezen wij onder het kopje „Mo torpolo in Amersfoort" het volgende: Het A.M.A.C.-bestuur is in onderhandeling met de Federatie van Motor-Polo- Clubs. teneinde te trachten in de tweede helft van Augustus in het sportpark „Birkhoven" wedstrijden te houden. Voor dit soort wedstrijden blijkt alom zeer grote belangstelling te be staan. Bij onlangs in Doorn gehouden motorpolo-wed strijden heeft een duizend koppige menigte de wed strijden met groot enthou siasme gevolgd. Wij hopen, dat het bestuur succes heeft. Het clubblad van de Amersfoortse Algemene Wandelsportvereniging „Zonder Uitvallers Terug" het „ZU.T.-Nieuws", staat, uiteraard in het teken van de komende Vierdaagse. Liefst 24 Z U.T.-tippe- laars zullen in Nijmegen vertegenwoordigd zijn, ter wijl bovendien nog een viertal leden „in wapen rok" aan de tochten zullen deelnemen. Wij lezen voorts „Het blijkt wel. dat Z.U.T. weer met een zeer groot aantal ten strijde trekt. Op één uitzondering na allen oude rotten, die hun sporen in Nijmegen wel hebben verdiend. Toch is het jammer, dat er niet meer nieuwelingen voor deze waarlijk grootse pres tatie gewonnen kunnen worden." In „De Schalmei", he» maandblad van de Chr Organisatie voor Lichame lijke Opvoeding „Wilhelmi- VJ na", schrijft de voorzitter de heer A. v. Zweeden over vacantierust „Wij hebben nu een periode van hard werken achter de rug; wil len wij over die gedane ar beid eens ernstig nadenken in onze vacantie. opdat wij met nieuwe vreugde en van harte weer aan de slag kunnen gaan Voorts wordt er in het blad op gewezen, dat er een enorme toeloop van nieuwe leden valt u aar te nomen in de afdeling gymnastiek. Ook de andere afdelingen floreren. De le denadministratie bevat thans 450 leden. Een afscheid IJl klonken de kinder stemmetjes. maar daarom voor mej. E. de Winter, hoofd van de kleuterschool aan de Hobbemastraat. die om haar afscheid van de school werd toegezongen, zo ontroerend. Die kleuters waren in de loop der jaren van hun „juffie" gaan houden. Nu gaat ze trouwen en dus dc school verlaten. Ze is in de kring der ouders al gehuldigd. Daar kreeg zij een mooi dienblad en een schilderij Van de kleu ters mocht zij een fraaie vaas met anjers in ont vangst nemen. Het \serd een echt gezellige laatste schoolbijeenkomst met pop penkast e.d. Zowel „juffie" als de kleuters genoten zeer. Ook mej. Gerda deelde in de feestvreugde. Zij is nu kwekelinge af en gaat straks elders met kleuters werken en spslen. Regentschapspolitie valt iti hinderlaag: drie doden DJAKARTA. In de omgeving van Tjikatomas in het gebied van Tasikmalaja zijn Dinsdag een truck en een jeep met leden van de re gentschapspolitie in een hinderlaag gevallen. Drie personen werden gedood. Alpinisten op Mont-Blanc dodelijk verongelukt COURMAYEUR Een 30-jarige Amerikaan en een 25-jarige Engelse zijn acht dagen geleden op deMont Blanc verongelukt. Waarschijnlijk zijn zij bij een aardverschuiving van een bergtop, waar zij hun bivak hadden opgeslagen, naar be neden gestort. Hun lyken zijn gis teren in Courmayeur geborgen. [Noteert Ll even Van 18 tot en met 24 Juli GRAND THEATRE: Van 18 tot en met 23 Juli „Fanfaren der Liebe". Aan vang Zondag 2.-. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Donderdag-Cyclus 24 Juli „De Slag boom". Aanvang 2.30, 6.45 cn 9 uur. CITY THEATER. Van 18 tot en met 24 Juli. „Niemand de deur uit" Aan vang Zondag 2.-. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen. 2.30, 6 45 en 9 uur. Jeugd Filmcyclus Woensdag 23 Juli „Jopie Slim cn de draak". Aanvang 2 en 4 uur. REMBRANDT THEATER. Van 18 tot en met 21 Juli. „Gewapende escorte'' Van 22 tot en met 24 Juli „De on zichtbare wreker". Aanvang Zondag 2.-. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige da gen: 2 30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van 18 tot en mei 20 Juli „De nacht is mijn Koninkrijk". Van 21 tot cn met 23 Juli „Liefde kent geen muren". In de Donderdag-cyclus 24 Juli „Jane Eyre". Aanvang Vrijdag 8 uur. Zat. 6 45 en 9 uur. Zor.dag 4 15. 6.45 en y uur. Donderdag 2.30, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.3C en 8 uur. Zater dag en Woensdagmiddag 2 en 4 uur Zondag 2 uur „Roodkapje". ZATERDAG. 19 Juli. Terrein Helle straat Opening muziekweek. Aan vang 7 uur. ZONDAG. 20 Juli, Markthal Bonte avond. Aanvang 8 uur MAANDAG, 21 Juli. Ostadepleln: Concert door Si'lverwood Colliery Band uit Rotherham. Aanvang 7 30 uur. MAANDAG. 21 Juli. Groeneveld Concert PTT Harmonie. Aanvang 7 30 uur. DINSDAG, 22 Juli. Dreef: Concert Wilskracht. Aanvang 7.30 uur DINSDAG 22 Juli L. Costerplein: Concert PiJpercorps „Juliana". Aan vang 7.30 uur. WOENSDAG. 23 Juli. Stad: Muzikale rondgang alle muziekverenigingen. Aanvang 7 30 uur. DONDERDAG 24 Juli: Borneopl.: Con cert H. J. Hegeraat. Aanvang 7.30 uur. DONDERDAG. 24 Juli. Appelmarkt: Concert Hosanna Aanvang 7.30 u. VRIJDAG 25 Juli Anjerplein: Con cert Colliery feand, 7.30 uur. VRIJDAG 25 Juli. A&senraadstraat: Concert KAMV, 7.30 uur. VRIJDAG 25 Juli. Thoibeckepleln Concert „Excelsior", 7 30 uur. ZATERDAG 26 Juli. Muziektent Amicitia" Concert Politie Harmonie. Aanvang 8 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 2—5, Donderdagmorgen 10—12 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30— 4-3d uur. OPENBARE LEESZAAL, filiaal Soes- tcrkwartier iNoordewlerweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11 12.30 en 2.30—5.45: Maan dag- cn Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur MUSEUM FLEHITE. Westsinge). Dage lijks geopend, behalve Zondags; werkdagen van 10—12 cn 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. Burgerlijke Stand 16 Juli Geboren: Johannes Bernardus. z. van B H Mulder en P. S. M Adelaar. Jan- nie Gijsbertha. d. van J. van Beek en J. G. Vonhof. Johannes Gerrlt. z van D Garritsen en H. J. Teerink; Hendrik Aalbertus, z van K A. v. d Beek en H van 't Hazeveld; Rudolf, z. van J. D. WeriJ en H W. de Lang. Getrouwd- J A van Hoof en H. M. Meerbeek; C F M Noordman en J S. J. de Jong; J w. tien Ouden en L. Wal. let; N. M Schoonderbeek en D. A A. dc Jong: J. C. Schutter en C. J. v. d. Klok. Overleden Jacobus Bastiaan Lekkcr- kerker. 75 jr.. ongeh Picter van der Graaf, 81 jr., wed. van A. Braun. 17 JuU GEBOREN: Woutcrus. z. van H Duijst en M. v. Brummelcn; Johanna Wflhel- mina Cornelia Maria, d van A Mastwijk en P J. H. v Doorn. Dirk. z. van D. Velker en M Harskamp: Theodora Cor nelia Johanna, d. van W. C J. v. d. Riet en G v Veldhuizen. ONDERTROUWD: P Helnen en A v. d. Werf; H. W B. Peters en W. H J. Gerritsen; A Jansen en W v Tellingen- G H Egink en J. v Putten; B Eykel- boom en J Proper. W J. Wijntjes en L. M. Roest; G. de Bruin cn J. F. v. d. Glas: H. Westbrock en M W. v Daat- selaar A. Steenbergen en J. de Vrede; J J T Bouwmeester en G Govaert- C. W. ten Ham en C. H Wlertz: M H M Visser en G M. B v. Empelen; J. G. dc Boer en A J Schonewille. GETROUWD* D de Gans en H. Tiatc- ma- G W. Gijsbertse en A v Wouden berg; W. Strijker en G v. Turen; W. St rij bos en J Nieuwland OVERLEDEN- E Ocknuisen, C9 Jaar. geh. met J. W. E de Jager. Gevonden voorwerpen Herenrijwiel. postduif, rozenkrans jongensjasje, vulpotlood, vulpen, munt biljet. dynamo, riem, étui met inhoud muntbiljet, boodschappentas, damesril- wicl. portemonnaic met inhoud, kinder- tuigje. riamcshandschocn. bankbiljet, da- mesoolshorloce. Ierse Setter, damespols horloge. E H.B O -kruisje, damesrljwje;, sjaal, paar dameshandschoenen. arm bandje tas met inhoud, bril, broche, zadeloekjc bn! kinderbrockje. broche zweep. rok. portemonnaic met inhoud, vulpen, autoped, zonnebril damesschoen, jongensjasje, padvindersriem. sicrring. kindersehoentje, paraoluie. autoped. 2 hengcis. zilveren kettinkje met hanger, pakje met inhoud Gevonden in de stadsbus Schoudertas, paar dameshandschoenen. sleutels, dameshoed portemonnaic met inhoud, dasspeld, paar gymnastiekschoe nen. DE A VONTCFEN VAN KAPITEIN FOB 1947. Ofschoon Rob voed sel genoeg voor maanden aan boord heeft, pro beert ;:ij af en toe toch een visje te verschalken en wanneer de „Vrij. heid" verzeild raakt 'n een school tonijnen, ne- sluit Rob om het keer eens te proberen op de wijze zoals de vissers het in de Midaellandse Zee doen. Hij heeft meer. malen gezien, hoe die vissers dat deden met een stuk spek aan een haak. Hij bevestigt de haak aan een lange, dun ne staaldraad, die aan de giek van de bezaans mast is vastgemaakt. Sn inderdaad, hij heeft al spoedig beet. Een knaap i vergeefse pogingen los te komen, wanneer Rob i kere vis en Rob houdt wel van zo'n hartig hapje van een vis hapt in het aas en doet even later de lijn voorzichtig in haalt. Tonfjn is een lek- bij de avondmaaltijd.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2