Kleur- en klankrijk begin van mu ziek weck 'STADSVENSTER Varende vacantievloot weer binnen gelopen 2 Monstermuziekcorps ontlokt ovatie aan luisteraars Maandag 21 Juli 1952 1949. Rob slaat de fles DE A VONT!'REN VAN KAPITEIN ROB archipel te bereiken. „Help ons!" eindigt de brief; „wij hebben hon- i hij slechts vijf dagen varen van Isle Diable ver- i r.og sporen van die schipbreukelingen zijn te ger." Weliswaar is de brief zes jaar oud. maar v/jjderd is. En hij is zelf ook nieuwsgierig ge- vinden, wanneer Rob de kaarten raadpleegt, ziet bij. dat noeg om te gaan onderzoeken, of er misschien (Van een onzer verslaggevers) „Geeft achtvoorwaartsmarrrrsss". Nauwelijks klinkt dit bekende commando, gegeven door de voorzitter van de contactcommissie voor de Amersfoortse muziekverenigingen, de heer Joh. van der Linden uit de, op het terrein aan do Hellestraat, opgestelde luidsprekers, of een enorm muziekcorps stelt zich in beweging. Geheel voorop loopt de nog zeer jeugdige tambour-maitre Jan Petrusma, die met zwierige hand zvjn stok hanteert en het tempo aangeeft, dat vrijwel onmiddellijk wordt overgenomen door de drumband van het Christelijk Tamboers- en Pijper corps „Juliana", onder leiding van de heer Van Loveren, die een waakzaam oog houdt op zyn band en niet minder op de kleine tamboer-majoor voor hem. Het gaat prachtig. De juiste maat is snel gevonden en als op een gegeven moment de trommelslagers hun acht moten heb ben laten horen, klinken de eerste tonen van „The Middy", een mars van Alford. Engelse muzikanten blazen mee Het lijkt er veel op of dit mon stermuziekcorps. samengesteld uit de Amersfoortse muziekverenigin gen Hegeraat. K.A.M.V., Wils kracht en PT.T.-Harmonie. alsme de de Silverwood-Colliery-Band uit Rotherham. al zeer vele malen op deze wijze hebben samenge werkt. Het veeltalUge publiek is kenne lijk enthousiast en toont cUt door een hartelijke ovatie. Na de eerste mars laten de tamboers en pijpers van „Juliana" en het jeugdcorps „Bernhard" zich weer horen en ook zij delen in de warme belang stelling van het publiek. De rondgang wordt besloten met de pittige mars ..Colonel Bogey", waarin ook de pijpers actief zijn. Het werd een interessant slot van een uitstekend geslaagri* inzet van de Amersfoortse Muzickweek 1952, die Zaterdagavond op het terrein aan de Hellestraat veel kijkers en luisteraars trok. De heer Joh. van der Linden sprak, toen de corpsen hun opmars hadden gemaakt, een openings woord. Spreker wees er op. dat deze muziekweek 'n traditie is ge worden, waarin saamhorigheid on der de plaatselijke muziekvereni gingen wordt gekweekt. Ondanks verschil van opvatting en gods dienst. aldus de heer Van der Lin den. is er een verbroederingsge dachte in het Amersfoortse mu ziekleven. Dit kan als voorbeeld dienen voor de verbroedering der landen. De voorzitter van de con tactcommissie heette daarna de gasten uit Rotherham hartelijk welkom en hoopte dat. als zij t.z.t weer naar huis gaan. zU met de beste gedachten en gevoelens over Nederland en speciaal Amersfoort zullen zijn vervuld. Spreker wekte de vele aanwezigen op daadwer kelijk steun te verlenen aan de muziekverenigingen, die op hun beurt steeds bereid zijn steun aan de bevolking te geven. Na deze toespraak hield de heer G. Goorhuis, commissaris van po litie een toespraak. Spreker vond dat het instellen van de muziek week een goed en vruchtdragend besluit is geweest. Het doel van deze muziekweek. aldus de heer Goorhuis. is de muziek te verbrei den en ook om nog meer mensen over te halen muziek te beoefenen. En muziekbeoefening betekent ka raktervorming. want hierin komt beheersing, juistheid van maat, toon en klank tot uiting Daaren boven betekent het studeren opof fering van vrije tijd. Het schenkt de beoefenaars ook zeer veel ge not, en aan de Amersfoortse inge zetenen dikwijls genotvolle avon den. Het is goed. ging de heer Goor huis verder, dat de jonge mensen zich aanmelden voor deze muziek beoefening, want in ledigheid Hartelijk was de begroeting Za terdagmorgen op het Stations plein van de leden van de Silver- wood Colliery Band uit Rother ham door de Amersfoorters (DvA-Archifoto) rondlopen geeft dikwijls ontsporin gen. Öok deze spreker wekte de Amersfoorters op de muziekvereni gingen te steunen. Na een hartelijk woord van wel kom aan de muzikanten uit Ro therham. dat wij elders in ons blad weergeven, verklaarde de heer Goorhuis de muziekweek voor ge opend. Het publiek kreeg direct daarop gelegenheid dc corpsen in hun kwaliteiten te beoordelen. Stuk voor st.uk maakten zij een rond wandeling. waarbij zij marsmuziek ten gehore brachten. De Arbeiders Muziek Vereniging „H. J. Hege- raat" opende de ril met de toepas selijke mars „Entrée de Concours" van Cori. Toen het corps zijn plaats weer innam kreeg het een spontaan applaus van het publiek Dit kregen ook de andere corpsen, die als volgt hun rondgang maak ten: PolitieHarmonie met de mars Folies Bergère, PTT-Harmonie (Lynwood-march) en Wilskracht met The Great little Army. De belangstelling ging natuurlijk vooral uit naar dc Silverwood- Colliery-Band uit Rotherham. Indrukwekkend ts altijd de groep van ..Juliana", die ook een be langrijk aandeel heeft in de mu ziekweek. (DvA-Archifoto) Hoewel bij dit corps het gemis van een kleine trom en bekkens duide lijk waarneembaar was. klonk The New Colonial March van Hall bij zonder prettig, vooral ook door de specifiek Engelse opvatting, waar bij de pianissimo gespeelde trio's bijzonder melodieus klonken. Het zeer krachtig applaus voor dit corps was volkomen verdiend. Een kleurrijk schouwspel lever de de drumband van „Juliana" op. waarvan de leden weer in de pa rade-uniformen waren gestoken, die doen herinneren aan dc Franse kurassiers uit de Napoleontische tijd. Zowel het werk van de drum band als het daarachter volgende pijperscorps werd gewaardeerd. Ook het jeugdcorps „Bernhard" had niet over gebrek aan hulde te klagen. Een grote vooruitgang betekende ongetwijfeld de nieuwe uniforme ringen van corpsen als Hegeraat en K.A.M.V.. hetgeen het aspect ten zeerste verhoogde. Met dit kleur- en klankrijk fes- Achtjarige jongen valt van muur Busjescomplcx U heeft in de loop der tfiden Uw stadsvensterkij- ker wel leren kennen, vre zen wij. Bent U een aan dachtig lezer van het S.V. geweest, dan weet U bij voorbeeld. dat S.V.K. ae hele dag biskwietjes loopt te eten, dat hij niet rookt, dat hij een zoon heeft die Hans heet en dat een van zijn kennissen een brom fiets heeft. Weet dan vanaf heden ook, dat S.V.K. soms bang is voor zich zelf. Dat hij af en toe de neiging heeft een schoen uit te trekken om deze door het raam te slingeren. Hfj heeft zogezegd geen zelfbeheer sing. Gisteren bijvoorbeeld werd het hem biina te machtig. Wnt de aanleiding van zijn woede was? Een cacaobusje. Wat zegt U? Een cacaobusie! Misschien kent U die dingen wel. Een bekend merk, een ver pleegster er op met een blaadje en twee kopjes. En een busje En op dat busje weer een verpleegster met een busje. En op dat busje weer een verpleegster met een Zo iets maakt ons razend. Waarom weten wij zelf niet. Het is iets raars, dat is zeker. Uitzicht Wij waren gisteren op bezoek bij een kennis Wee* dan dat vriend juist tegenover een plaatselijk ziekenhuis woont. Hij heeft daar kort geleden beslag weten te leggen op een bo venhuis. Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. vJ wilden eerst de wedstrijd spelen en daarna op de foto. Er mocht anders eens verloren worden Zomerfeest De speeltuinvereniging Het Leusderkwartier orga niseert op Donderdag, Vrij dag en Zaterdag (24. 25 en 26 Juli) een groot kinder feest. Zeven uur Donderdag avond vertrekt een gecos- tumeerde ballonoptocht. Op het Laurens Costerplein worden de ballonnen opge laten. Na deze optocht gaan de kinderen nog spelen in de tuin. Vrijdagavond gaat de Jeugd m de speeltuin ge- costumeerd voetballen. In het clubgebouw zijn de re sultaten van het winter werk tentoongesteld. Zaterdag vangen om hall twee kinderspelen aan. Ook op deze middag is het mo gelijk de tentoonstelling van 't winterwerk (van 24) te bezoeken. 's Avonds treedt een goochelaar op. In de tuin wordt poppenkast vertoont' en verschillende vermake lijkheden (schiettent, sjoe len enz.) zullen de stem ming er wel inhouden. Teus Drennlng met zijn orgel heeft een flink aan deel in 't feestprogramma Een overzichtsfoto van de deel nemende corpsen aan de opening van de muziekweek. Rechts op de foto staat het corps uit Ro thernam, de Sllverwood Colliery Band. (DvA-Archifoto) tijn Is de jaarlijkse muziekweek op waardige wijze ingezet en het ziet er wel naar uit dat ook in de resterende dagen de corpsen niet over belangstelling zullen hebben te klagen. De heer G. Goorhuis. commissaris van politie, hield in zijn openings woord voor de muziekweek de vol gende toespraak tot de leden van de Sllverwood Colliery Bank uit Ro therham, die aan dit festival mede werkt: Muziekvrienden uit Rotherham. Wij, Amex-sfoorters, zijn verheugd over uw komst en wij verwachten dat u extra luister zult bijzetten aan onze Amersfoortse Muziekweek. Uw aanwezigheid is ongetwijfeld een attractie en zij zal zeer zeker door de vele duizenden aanwezigen wor den gewaardeerd. Wij zijn er vast \an overtuigd dat gij uw beste been tje zult voorzetten. Ik hoop van har te. dat uw optreden een groot succes zal worden en dat u na in Rother ham te zijn teruggekeerd, met vol doening terug zult zien op uw ver blijf in Amersfoort Ik hoop. dat u bij uw terugkeer zo vriendelijk zult zijn onze groeten en beste wensen over te brengen aan de talrijke vrienden die wij Amers foorters in Rotherham hebben. De Engelse tekst. Musical friends from Rotherham. We from Amersfoort are delighted at your coming here and we expect you to. shed extra lustre on our Amersfoort musical week. Your pre sence here undoubtedly is an attrac tion and will as ondoubtedly be ap preciated by the many thousands how will be present. We are firmly convinced that you will put your best foot foremost. I hope with all my heart that your performance will be a great success and that you after returning to Ro therham will look back with satis faction on your stay here. On your return you will be so kind. I hope, as to give our kindest regards to the multitude of friends that we, inhabitants of Amersfoort, possess at Rotherham. Motorrijder maakt ernstige val Een vrij ernstige aanrijding vond Zaterdagmorgen plaats bij „Hotel Birkhoven". De motorrijder P. B. uit Lelden kwam met een duo-pas- saglere. mej. B. uit Soest, uit de richting Amsterdam en sloeg bij het hotel rechtsaf. Hij nam, waarscnijn- Ujk doordat hij zun snelheid te hoog had opgevoerd de bocht te ruim. en kwam in botsing met een per sonenauto, die uit tegengestelde richting kwam. Zowel de motorrijder als zijn passagiere kwamen ten val. Mej. B. kwam met de schrik vrij. maar de Leidenaar bleef hevig uit het hoofd bloedend liggen. Hij bleek een schedelbasisfractuur te hebben opgelopen. Per G.G. en G.D. werd hij naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" vervoerd. Hedenmorgen was zijn toestand nog vrij ernstig. De achtjarige Henny H. uit de Berg en Dalstraat liep Zaterdag morgen op het muurtje langs Plant soen West. Op een gegeven ogen blik verloor hij zijn evenwicht en viel op het trottoir. Daarbij werd hij vrij ernstig aan de rechter- onderarm verwond. Hij werd door dc G.G. en G.D. verbonden en naar huis gebracht. Steler en helers van verf in arrest Door de Amersfoortse politie zijn aangehouden en in arrest gesteld drie personen, verdacht van diefstal, resp. heling van verf en verfwaren ten nadele van een verffabrlek te dezer stede. Een zekere H.. woon achtig in Soest, ontvreemdde de spullen, die hij verkocht aan de Soestenaar B. en G. uit Baarn. Laatstgenoemden werden ook schul dig bevonden aan een reeks klei nere diefstallen ten nadele van schilderspatroons te Amersfoort. Geen concert op 't Groeneveld De PTT-harmonle, die vanavond op het Groeneveld een concert zou geven, kan door omstandigheden aan dit voor nemen geen uitvoering geven. Benoeming onderwijzer aan van der Palmschool Voor het benoemen van een on derwijzer in vaste dienst aan de Van der Palmschool voor g.l.o. aan de Waalstraat bleaen B. en W. de Raad de volgende voordracht aan: E. H. W. Bos. Rotterdam; J. Bijls- ma. Almelo; H. A. Boiten te Nijme- gen. Voorlichtingscursussen B. en W. van Amersfoort stellen de raad voor te besluiten het geven van cursussen in huishoudelijke en gezinsvoorlichting aan resp. de Amersfoortse Industrie- en Huis houdschool en de R.K. Huishoud school St. Anna nodig te oordelen. Geslaagd Geslaagd M.T.S. Amsterdam de heer A. Verduyn (Amersfoort). M.T.S. Utrecht de heren: E. H. van Buren (Leusdon); B. de Ridder (Hoog land): P, Jansen (Achterveld). Voor alg. ontw. N.O akten de heren: H. J. v d. Bedum. J. Hienokamp, G. NUhof, L. Koerselman. F. v. d. Visch. G Nab, H. T. Prins allen te Amersfoort en H. Kamerbeek (Soestdijk; J. van 1 Voorthuizen (Woudenberg) Jongens en meisjes opgetogen Enkele ouders die hun kinderen van de Varende Vacantievloot kwamen afhalen waren Zaterdag middag bijna te laat aan de Keul- sekade te Utrecht. Aankomst tus sen een en twee uur, was er ge zegd en prompt om één uur arri veerden de beide schepen. 't Zat er weer op voor honderd jongens en meisjes, die een heer lijke vijfdaagse vacantie op het water hebben doorgebracht. Van daag gingen ze naar huis. Voor de kinderen, die niet in Utrecht wo nen, kwam er een bus om ze naar het station te brengen. De anderen vertrokken op eigen gelegenheid, al of niet in gezelschap van vader of moeder. Dat er Zaterdagmiddag heel wat opgetogen verhalen ver teld zijn kunnen we U verzekeren. Donderdagavond is de Vacantie vloot in Kampen voor anker ge gaan. De jonge passagiers hebben in deze stad o.m. de Schepenzaal bezichtigd. Vrijdag werd een kijk je genomen bij het werk aan de Oostpolder van het IJsselmeer, Vertrek onderwijzeres Mej. E. M. Gisius, onderwijzeres aan de Willem de Zwijgerschool voor g.l.o. heeft het gemeentebe stuur verzocht haar eervol ontslag te verlenen ln verband met haar benoeming tot onderwijzeres aan een o.l. school te Amsterdam. B. en W. stellen de Raad voor eervol ont slag aan genoemde onderwijzeres te verlenen. SOEST Vijftigduizendste bezoeker in Soesterflora BIJ het Zaterdag gehouden zomer- avondfeest in Soesterflora, werd de 50.000ste bezoeker (ster) verwacht en deze verscheen ongeveer half elf. Het was mej. B. Balfoort, wo nende aan de Asch van WIJckkade 24 te Utrecht. Mej. Balfoort, die ln gezelschap van haar verloofde was, werd bfj de ingang verwelkomd door een der directeuren, waarna het orkest zich eveneens naar dc ingang spoedde. Met vrolijke muziek trok men daar na naar het restaurant, waar de mede-directeur, dc heer B. J. Jans de 50.000ste bezoekster toesprak. Hij bood haar een fraai bord, vervaar digd door de „Vlieg-uut" te Soest en een bouquet aan. Kleinveefokkers bijeen In de zaal van café „Butselaar" hield de Plulmee. en Konijnenfok kersvereniging „Soest" een leden vergadering, onder voorzlttrcschap van de heer J. Gaasbeek. Het nieu we blad „Fokkersbelangen", dat feitelijk iedere fokker moet lezen, vormde een langdurig punt van be spreking. Na de uitreiking van de nieuwe reglementen, die na de fusie- nodig bleken te zijn, werd een kas- commissle benoemd, bestaande uit de heren Schaap en Stehouwcr. Daarna werd de kas van de oude Pluimvee-vereniging gecontroleerd en aan de nieuwe vereniging over gedragen. De heer Schotte bracht vervolgens verslag uit over de alge mene vergadering van het Prov. Gewest te Utrecht. maar omdat er vrij veel wind kwam werd besloten bijtijds naar Elburg te varen. Het minder goe de weer is er ook oorzaak van ge weest dat de aangekondigde bonte avond Vrijdag kwam te vervallen. Het weerbericht voor Zaterdag voorspelde zó weinig goeds, dat de schippers besloten 's nachts door te varen. De eerste „Onze Marine"-reis van dit seizoen behoort weer tot het verleden. Het weer had beter kunnen zijn. maar overigens was schipper Kombrink tevreden. „Er is geen blauwe nagel opgelopen," zei hij, en dat wil heel wat zeg gen wanneer honderd beweeglijke jongens en meisjes samen op stap zijn! Eerste H. Mis van pater Snijder Zaterdagavond omstreeks 7 uur is de pas lot priester gewijde pater Bonifidius Snijder ingehaald door een feestcomité op de grens van St Henrlcusparochie. Voorafgegaan door de R.K. Muziekvereniging „Achterveld" onder leiding van de heer Wakelkamp Sr. en een stoet bruidjes werd de geestelijke naar dc- St. Hcnricuskerk aan de Paulus Borstraat begeleid. Vele vlaggen gaven aan deze intocht een feeste lijk aanzien. Zondagmorgen heeft de nieuwe priester zijn eerste H. Mis in deze kerk opgedragen, waarna 's middags een druk bezochte receptie werd gehouden. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om hun geluk wensen aan te bieden. Zondagmid dag hield pater Snijder een plech tig danklof. NiJKEKK Burgerlijke Stand Geboren- Johanna Maria, d van B. Kool en M, van Gent* Jacob Jan, z van J. do Groot en W. Bron«; Peter, z van M. Mulder en R. van Schalm: Hendrlka d van E. Dokter en M. van 't Hof. Ondertrouwd- Daniel Spreij. 32 jr. en Cornelia Worst, 29 jr. Overleden: Bessel Stoffelsen. 79 J, on gehuwd; Alberta van Heil, «9 j. echt genote van J. Vos. Raad komt bijeen De burgemeester van Wouden berg heeft de leden van de ge meenteraad opgeroepen tot het bij wonen van een openbare vergade- nirg te houden ten gemeentehuize op Woensdag 23 Juli a.s.. aanvang half drie. De agenda vermeldt o.a.. Installatie van de heer J. ter Maa- ten als lid van de raad; Voorstel om over te gaan tot gedeeltelijke restauratie van de kerktoren. On derhands te gunnen aan de fa. M_ van Lambalgen en Zonen. Scholieren maken mooie reis Onder leiding van het personeel maakten de leerlingen van de OLS I een tweedaags uitstapje. Per au tobus werd gereden naar Arnhem, waar het Openlucht Museum werd tracties vormden. Vervolgens terug bezocht. Een gids vertelde de bijzon waardigheden. Dit maakte het be zoek zeer leerzaam en interessant. Geen wonder dat hiermee de ge hele morgen in beslag werd geno men. Na gebruik van een boterham reed het gezelschap naar het kas teel Rozendaal, waar de bedrieger tjes en de kettingbrug de ware at tracties wormden Vervolgens terug naar Arnhem, waar een bezoek ge bracht werd aan het aquarium enz. van do Ned. Heidemaatschappij. Een wandeling door het park Sons- beek en toen naar de jeugdherberg. Hier werd de maaltijd gebruikt en daarna werd gespeeld met leerlin gen van andere scholen, die ook in deze jeugdherberg vertoefden. De 2e dag begon met een bezoek 1 aan de stad, waar talrijke beziens waardigheden werden bekeken. Ver- j volgens naar Nijmegen waar eerst het Valkhof werd bezichtigd. Dan per tram naar Berg en Dal en van daar naar Groesbeck, waar ze even over de grens mochten. Na terugkomst in Nijmegen stond de bus weer klaar, die hen door de Betuwe naar Tiel voerde, waar de grote sluis van het Amsterdam- Rijnkanaal bezichtigd werd, Zeer voldaan over alios wat gezien en genoten was keerde het gezelschap op de avond van de tweede dag huiswaarts, 't Was een bijzonder leerzaam uistapje. WOUDENBERG Veel belangstelling voor zomeravondconcert De uitvoering, dié het fanfare corps „Erica" uit Austerlitz Zater dagavond in de tent in het „De Beaufortpark" gaf, is uitstekend geslaagd. De stemming was zeer goed en ook de techniek was zeer verzorgd. Het programma bevatte nummers, die van 't begin tot het eind boelden. Van de werken die bijzondere vermelding verdienen, noemen we Ouverture Verax van F. Jakma; Gladiator Cortega de Ballet van A. Adroit; Juden uit Mors et Veta, ,arr A. C. van Leeu wen en Millöcker Herinneringen, arr. J. C. Molenaar; Parade in 't Sprookjeswoud van P W. Voet gaf een aardige afwisseling. Ook de wals Lotusbloemen van E. Ohlsen- Dclhage werd prachtig uitgevoerd. Het dankbare applaus, dat na elk nummer volgde, was zeker ver diend. Er waren veel belangstellen den. die allen hebben genoten van de zeer goede muziek. J Natuurschoon A MERSFOORT is rijk aan natuurschoon. De Hagenaar weet het U te vertellen en de stoere Fries uit Leeuwarden zal 't beamen. Zij komen dan ook in de zomermaanden van de prachtige omgeving van onze stad genieten. Zij niet alleen, want uit alle gewesten komen de toeris ten om onze stad de eer van hun tijdelijk verblijf aan te doen. Maar nu de Amersfoor- ter zelf. Weet hij wel, wat zijn stad hem aan natuur schoon te bieden heeft? Ga op een zonnige Zondag morgen maar eens in Birk hoven wandelen. U zult er weinig Amersfoorters te gen komen. Rond de Bos- vijver. een prachtig stuk natuurschoon, zijn de wan delaars op dc vingers van één hand te tellen. Dat is toch eigenlijk jammer. Kom Amersfoorters. blijf niet thuis of ga niet bij de Vlasakkers naar het stof- verwekkende verkeer zit ten kijken. Ga gerust wat verder op Birkhoven in. Het is er zo mooi! Jeugdfilms Woensdag a.s. draait in City de vijfde reeks films uit de Jeugd-FIlmcyclus. Het voorprogramma geeft een volgende brief uit Rhodesia, waarin de jeug dige toeschouwers verschil lende dieren in hun eigen omgeving leren kennen. Als aardige afwisseling een leuke technicolor-teken- film. Het voorprogramma wordt voortgezet met een zeer goed Duits filmpje ge naamd- De 4 H clubs. Deze film leert ons hoe het mo gelijk is de jeugd in te schakelen in 't landbouw- proces Het Amerikaanse voorbeeld vindt gretig na volging in het Tirolse boe- rendorpie waar deze film zich afspeelt. Als hoofdfilm kan de Jeugd genieten van „Jople Slim en de draak", een avontuurlijke en geheim zinnige geschiedenis van een oud kasteel in Enge land. Hoe Jopie Slim met behulp van de draak, die uit de zee komt, de bewo ners van het kasteel helpt is een geheim, dat we niet verklappen. Een aardig programma, waaraan de ieugd een vacantiemiddag gerust kan besteden. Natuurlijk moesten wij even komen kijken, hoe of hij daar zat. Keurig, dat moet gezegd worden. En je verveelt Je er geen mo ment. volgens kennis. De hele dag is er iets te doen. Auto's rijden af en aan. Kennis kijkt zijn ogen uit. Moeten wij U nog zeggen, dat wij ons (op zijn minst gezegd) geërgerd hebben? Wij hielden in onze jeugd al niet van leed en droef heid. Wij kunnen dan ook niet goed begrijpen, hoe iemand de gehele dag kan zitten uitkijken naar de mensen, die in een zieken huis v/orden aangevoerd. Wii hebben het adres van kennis uit onze agenda ge schrapt. Eerst spelen, dan foto Vrijdag de dertiende wordt door velen als een ongeluksdag beschouwd en als daarbij nog het onder een ladder doorlopen en het zien van een zwarte kat komt, is. alweer vol gens velen, het leed niet te overzien. De mensen, die hierin geloven, wijzen de gedachte aan bijgeloof veelal nog verontwaardigd van de hand. Wat wij nog niet wisten is, dat het maken van een foto van een polozevental vóór de wedstrijd dikwijls tot het verliezen van deze wedstrijd aanleiding geeft Wij hoorden dit, toen onze fotograaf dezer dagen een polozevental wilde fotogra feren. De leden verzochten „uitstel van executie". Zij Geslaagd Aan de Zeevaartschool te Den Helder slaagde de heer G. van Eg- dom te Woudenberg voor het exa men leerling-stuurman. INotrerl U even Van 13 tot en met 24 Juli GRAND THEATRE: Van 18 tot en met 23 Juli „Fanfaren der Liebe" Aan vang Zondag 2 -, 4 15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen. 2.30. 6.45 en 0 uur. Donderdag-Cyclus 24 Juli „De Slag boom". Aanvang 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Van 18 tot en met 24 Juli. „Niemand de deur uit" Aan vang Zondag 2.-. 4 15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen. 2 30. 6 45 en 9 uur. Jeugd Fllrncyclus Woensdag 23 Juli „Jopie Slim cn de draak". Aanvang 2 cn uur. REMBRANDT THEATER Van 18 tot en met 21 Juli. „Gewapende escorte" Van 22 tot en met 24 Juli „De on zichtbare wreker". Aanvang Zondag 2.-. 4.15. 6.45 cn 9 uur. Overige da gen. 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van 18 tot en met 20 Juli „De nacht is mijn Koninkrijk". Van 21 tot en met 23 Juli „Liefde kent geen muren". In de Dondcrdag-cyclus 24 Juli „Jane Eyre" Aanvang Vrijdag 8 uur. Zat. 6.45 en 0 uur. Zor.dog 4 15. 6 45 en 9 uur Donderdag 2.30. G 45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 en 8 uur. Zater dag cn Woensdagmiddag 2 en 4 uur Zondag 2 uur „Roodkapje". MAANDAG. 21 Juli. Ostadepleln: Concert door Sllverwood Colliery Band uit Rotherham Aanvang 7.30 uur. MAANDAG. 21 Juli. Groeneveld: Concert PTT Harmonie. Aanvang 7.30 uur. DINSDAG. 22 Juli. - Dreef: Concert Wilskracht. Aanvang 7.30 uur. DINSDAG 22 Juli L. Costerplein Concert Pljpercorps .Juliana" Aan vang 7.30 uur. WOENSDAG, 23 Juli. Stad: Muzikale rondgang alle muziekverenigingen Aanvang 7.30 uur. DONDERDAG 24 Juli- Borneopl.: Con cert H. J. Hegeraat. Aanvang 7.3 uur. DONDERDAG 24 Juli. Appelmarkt Concert Hosanna Aanvang 7.30 u VRIJDAG 25 Juli Anjcrplein: Con cert Cohlery Band, 7.3o uur. VRIJDAG 25 Juli. Assvnraadstraat: Concert KAMV, 7.30 uur. VRIJDAG 25 Juli Thorbcckepleln Concert ..Excelsior", 7.30 uur. ZATERDAG 26 Juli Muziektent Amicitia: Concert Politie Harmonie. Aanvang 8 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 25, Donderdiigmorgen 10—12 en Dinsdag- on VrUdngavond van 7—9 uur voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30— 4.30 uur. OPENBARE LEESZAAL, filiaal Socs- terkwartier Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrlidogevond van 7—8 uur R.K OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11-12 30 en 2 30—3 43. Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 4—5 uur MUSEUM FLEH1TE Westsingei Dage lijks geopend, behajva Zondags: werkdagen van 10- -12 en 1—4 uur. Zaterdag 10- 1 'j en i 30—3 uur TEMPERATUUR PESIE'S BAD Dc temperatuur van het water ln Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 21 graden. Burgerlijke Stand Geboren- Ellzard Berth, z van H. dc Vries en H Gijtenbeek; Gcrrtt Willem, 7. van C. Kuijk en J Kolkman; Johan nes Hondrikus z van J Budz<\'»»Hr en T. M, v«n Dijk; Ivo Constant, i. van A J. v. Leeuwen en H L J. de Wit; Woute- rus, z van C Veldhuizen en T Can de Bor Getrouwd: G. J. ten Pas en J. J. Cas- pers. Overleden- Johanna van der Linden, 86 jr.. wed. v P C. Grobbcn.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2