Krabbels uit Keizerkarelstad STADSVENSTER Vesting veroverd Echtpaar De Wilde-van Eist zestig jaar getrouwd Soesterkwartier wint tweede wedstrijd Alom muziek in Amersfoort Indeling APWC Boys, Quick en en SEC Silverwood Colliery Band wint aan populariteit Neptunus-dames veel sterker dan Utrechts Zwemlust 2 Dinsdag 22 Juli 1932 In het bouwen van veel Amersfoortse huizen had jubilaris een aandeel (Van een onzer verslaggevers) „Ja, het was een goeie ouwe tijd, toen ik nog op school ging bij meester Radersma in de Coninckstraat, want Ik lieb daar mijn vrouw leren kennen, waarmede Ik Zondag 27 Juli a.s. zestig jaar ben getrouwd. En als ik de mensen nu soms hoor mopperen, moet ik nog wel eens lachen. Weet U. dat toen ik op twaalfjarige leeftijd naar een timmermansbaas ging en ik vroeg hoe laat ik de volgende dag moest beginnen deze baas laconiek opmerkte „Al mijn knechts beginnen om vijf uur en jü dus ook". Het werd 's avonds veelal een uur of acht voor ik klaar was en ik moest steevast elke dagtien paar schoenen poetsen. Zaterdags werd het wel tien uur. want dan moest de timmerwlnkel schoon worden gemaakt. En ik verdien de in die tijd precies een dubbeltje in de week. ,,Dat gaat naar Den Bosch toe" Dit vertelt ons de 81-jarige heer T. W de Wilde, als wij in zijn wo ning, Bisschopsweg 129, op bezoek zijn in verband met het feit dat het echtpaar T W. de WildeJ. A. de Wilde-Van Est. a.s. Zondag zijn zes tigjarige echtvereniging herdenkt Het is een gelukkig echtpaar, want het is altijd omringd door een groot aantal kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen, die allen in Amersfoort wonen en dus ook dik wijls op bezoek komen. De heer en mevrouw De Wilde zijn zelf ook echte „keientrekkers". Zij werden in Amersfoort geboren, trouwden er op 27 Juli 1892 in het gemeentehuis op de Westsingel, waarna in de Sint Joriskerk dominee Graswinkel het huwelijk kerkelijk inzegende. Zij hebben altijd in Amersfoort gewoond. Hun acht kin deren. vyf jongens en drie meisjes, bleven eveneens in Amersfoort en ook de getrouwde kleinkinderen hebben hun keistad nooit verlaten. Van verandering heeft het echt paar nooit gehouden. 57 jaren gele den vestigden zij zich in de Bis schopsweg, pand nummer 107. Toen hun zoon Antoon jaren lang als knecht bij de alom bekende kapper Voges had gewerkt en voldoende vakkennis had opgedaan, besloot zijn vader hem een eigen zaak te geven. De voorkamer werd tot winkel om getoverd en „Antoon de Wilde" troonde trots in zijn nieuwe zaak. Het was in deze scheersalon dat De Wil de Jr. het plan ontwierp in Amers foort een eigen wielrenvereniging op te richten, die dan ook kort daarna, onder de naam „De Pedaalridders" tot stand kwam. Het jubilerende echtpaar maakte plaats voor zijn zoon en ging verhui zen naar Bisschopsweg 109, waar. ten behoeve van een andere zoon, een sigarenwinkel werd ingericht. z Hard heeft het echtpaar altijd ge werkt. maar vooral om hun kinde ren een goed bestaan te geven. En zij zijn hierin volkomen geslaagd De heer De Wilde Sr. heeft aan vele grote gebouwen medegewerkt, o.a. het buurtstation Baarn. het Postkan toor aan de Korte Gracht en ook bij de bouw van Pesie's Zwembad. Dit laatste was in de tijd dat hij als knecht, later als meesterknecht werkzaam was bij de firma P. van Achterbergh, een van Amersfoorts grootste eigenbouwers Het was deze firma die niet alleen de meeste wo ningen in de Bisschopsweg en Alde- gondestraat bouwde, maar die ook deze straten tot begaanbare wegen maakte. De heer De Wilde heeft een belangrijk aandeel gehad in de hui zenbouw aan de van Ouds Molen straat en Van Achterbergstraat. die nu respectievelijk Van Bemmelstraat De Amersfoortse korfballers heb ben Zaterdag in Rotherham ook hun tweede wedstrijd met 6—0 ge wonnen. Er werd nu gespeeld tegen een district twaalftal uit Rother ham. Soesterkwartier was in de eerste helft goed op dreef en met goed samenspel werd Rotherham volkomen overspeeld en de toen verkregen 30 voorsprong was dan ook volkomen verdiend. Direct na de af worp trokken de Amersfoorters ten aanval daar ze geen risico wilden lopen tegen de onbekende kracht van dit district twaalftal. Na 10 min. wist H. Ger ritsen te doelpunten 1—0. Hierna volgde een groot overwicht van Soesterkwartier maar evenals in de eerste wedstrijd konden Gerritsen cs. de juiste maat niet vinden. De aanval van de Engelsen zat ook niet stil doch zocht het te veel in afstandsschoten welke ge makkelijk onderschept konden wor den. Na een half uur had H. Gerrit sen weer succes 20. De tweede opstelling was weer voor Soester kwartier daar mej. A. Veenvliet al spoedig inschoot (3—0). De rust had de Engelsen goed gedaan daar zij nu beter en gevaarlijker onder de korf werden, doch aan de andere zijde schoot mej. A. Veenvliet al spoedig in (4—0). De derde aanval en H. de Ktdltr kwam aan bod. Ook deze liep goed. H de Kruiff voerde de stand tot 50 op. E Kraaikamp maakte er 60 van. De begin opstelling en de verdediging van Soesterkwartier kreeg het zwaar te verduren. Daar de andere vakken van de groen- witten niet meer tot goed spel kon den komen en er over de gehele linie slecht werd geplaatst, volgde de ene Engelse aanval op de andere. Een doelpunt was in deze periode zeker verdiend geweest. Er werd echter te onzuiver geschoten en de wedstrijd eindigde in een 60 over winning voor de groen-witten. en Verhoevenstraat heten, alsmede aan de bouw van de grote huizen aan het Plantsoen Zuid bij de Helle straat. Aanpakken Na het overlijden van de heer Van Achterbergh nam zijn meesterknecht de werkplaats aan het Zandgat over en begon voor zichzelf. Door zijn grote bekendheid in de stad kreeg hij het zeer druk en toen zijn zoon Jan. na zelf een eigen timmerwinkel te hebben gehad, op verzoek van de vader ook in het Zandgat kwam wer ken. ging het steeds beter. Nu drie jaren geleden, op 78 jarige leeftijd, verloor do heer De Wilde, bij een ongeval met een machine, een vinger. Hij nam toen een resoluut besluit en ging „met pensioen" Reeds vele jaren daarvoor had hij een duim verloren, toen hij uit de nok van het in aanbouw zijnde huis van perceel Arnhemseweg 19. waar nu Rozendaal's Handelsinstituut is gevestigd, was gevallen De beide oudjes genieten van een welverdiende rust na een zeer werk zaam leven. Hun dochter en schoon zoon, het echtpaar Van der Ent-De Wilde, dat bij hen inwoont, zorgt, dat het hen aan niets ontbreekt. Woensdag wordt het een grote feestdag, want dan staat een auto bustocht naar Den Bosch op het pro gramma. Dan zal het echtpaar De Wilde-Van Eist omringd zijn door de acht kinderen. 21 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen En het zal Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur in het wijkgebouw „Bethel" aan de Eemstraat, ongetwij feld zeer druk worden tijdens de re ceptie. die ter gelegenheid van dit diamanten huwelijksfeest wordt ge houden Reeds nu zonden velen bloe men en geschenken aan het geluk kige echtpaar 's Avonds vindt in hetzelfde ge bouw een familiebijeenkomst plaats. Krijgt Amicitia subsidie? Indien de Raad met het voorstel van B. en W. accoord kan gaan krijgt de so ciëteit Amicitia van de In het komende seizoen te geven toneelvoorstellingen i (een serie van zes) subsidie. De garantie wordt gegeven, met die j verstande dat. Indien Amicitia verlies I zou lijden, dit verlies door de ge- meen te wordt vergoed tot een maximum van 1 100,per voorstelling. Inwilliging van het verzoek van Amicitia zou ten Vanavond wordt de Muziekweek 1952 voortgezet met twee concer ten, namelijk op De Dreef Soes terkwartier) door het R.K. Har monie Orkest „Wilskracht" en op het Laurens Cnstcrplein door het Christelijk Tamboers- en Pijpers- corps ..Juliana". Woensdagavond zullen weer vrij wel alle plaatselijke corpsen in touw zijn Dan wordt namelijk een grote muzikale rondgang gehou den. De afmars is om half acht van het terrein aan de Hellestraat. Als eerste vertrekt het Jeugdcorps .Bomhard", onderafdeling van „Ju liana", daarna respectievelijk, in groepen van twee. „Wilskracht" Hegeraat. Juliana. Silverwood-Col- liery Band. Politie Harmonie en Koninklijke Amersfoortse Muziek Vereniging. De route is als volgt: Politiebu reau. Plantsoen West, Utrechtse- weg, Westerstraat. Woest ij gerweg. Everard Meysterweg, Vermeer straat. Hendrik van Viandenstraat, Kleine Haag, Zuidsingel, Kamp. Coninckstraat. Sint Annastraat, Kamp. Langestraat Utrechtsestraat. Plantsoen West ^'-Mebureau. SOEST Auto door lekke band omgeslagen De handelsreiziger J. J G. uit Velp reed Maandagmiddag om streeks half vier op de Soesterberg- sestraat, komende vanuit de richting Soesterberg. Even voor de gevaar lijke bocht nabij Zonnegloren, sprong de linkervoorband van de auto, waardoor de wagen begon te slingeren. Na een boom te hebben geraakt, sloeg de auto om. De heer G. geraakte bewusteloos, doch kon uit zijn netelige positie worden be vrijd. door personeel van Zonne gloren, waarvan ook doktcrshulp terstond aanwezig was. Het bleek, dat de bestuurder geen lichamelijk letsel had. doch wel een ernstige hersenschudding. G is per EHBO- zickenauto naar een ziekenhuis te Velp overgebracht. De auto moest worden weggesleept Om de Soester voetbal beker In de strijd om de Soester Voet balbeker, speelden Maandagavond op het SEC-terrein aan de Scnrikslaan. de elftallen van BDC en Zonneglo ren. Even na het begin kreeg BDC een penalty toegewezen, die G. v d. Berg benutte. 10. Daarna toonde BDC zich veel sterker. Voor de rust was de stand reeds 50 voor BDC. Na de hervatting had rechtsbuiten Grift van Zonnegloren spoedig met een harde schuiver geluk. 51. BDC bleef de toon aangeven en met nog twee doelpunten, gemaakt door Toon van Megen en Ben Ru- demaker kwam het einde. BDC plaatste zich door deze 71 over winning in de volgende ronde. Met zwavelzuur geworpen Tegen een inwoner van Soe&t een zekere K.. is proces-verbaal opge maakt. terzake vernieling van kle dingstukken. K. had onenigheid ge kregen met een kennis van hem en uit wraak spoot hij een hoeveel heid zwavelzuur over de kleding stukken, waardoor deze waardeloos werden. DE AVONTVREN VAN KAPITEIN ROB 1950 Het is een kalme, doch donkere nacht, wanneer Rob in de buurt van Isle Diable aankomt. Hij stelt nauwkeurig zijn positie vast, want het wemelt in deze buurt van de klippen en hij zou zijn nieuwe schip hier niet graag verspe len Wanneer echter de morgen aanbreekt en hij nogmaals de zee afzoekt, ziet hij in de verte een wrak liggen, dat best van een brigantijn zou kunnen zijn. Het verhaal in de fles berust dus toch niet op fantasie Maar Rob heeft weinig ver. trouwen .dat hij de schip breukelingen nog zal aantreffen. Na zes laar wel in geslaagd een boot te bouwen, waarmede zullen ze óf wel zijn omgekomen, óf ze zijn er ze zijn weggevaren. Maar je kunt met weten I Wanneer het hoog water een poging het eiland te is, onderneemt Rob bezeilen. In „De Sportkroniek" van deze week komen nu ook de indelingen tan de derde en vierde klassers der K.N.V.B. voor het seizoen 1952/53 voor. De Amersfoortse K.N.V.B.-clubs zijn als volgt ingedeeld: Derder Klasse D. West I A.P.W.C., D.E.C., C.D.N D.W.S.V, Hercules, Hilversum, H.M.S., Hol land. Patria, Stichtse Boys, Zeist, Wilhelmina Vooruit. Vierde Klasse G. West I: Amersfoortse Boys, Quick A., S.E.C., B F.C., D E V.. J.S.V., Maars- sen, Nijenrodes, Utrecht. Voor waarts, V.V.O.G Zebra's. Engelsen bieden een marspartij aan (Van een onzer verslaggevers) Onze stadgenoten hebben grote kans dat zij over enige tijd opnieuw The New Colonial March van Hall, waarmede de Silverwood Colliery Band uit Rotherham Zaterdagavond tijdens de marsparade aan de Helle straat een groot succes had, zullen kunnen horen Immers. Mr. R Gray, de leider en dirigent van deze band, heeft een complete partij van de mars aange boden aan de heer B. Polak, voor zitter van het comité van ontvangst der Engelse gasten. De heer Gray bood ook nog een vaantje ter her innering aan. De complete muziekpartij en het vaantje is daarna overgedragen aan Amersfoorts oudste muziekvereni ging, de K.A.M.V.. die deze mars natuurlijk zo snel mogelijk gaat in studeren. om hem t.z.t. in het open baar te spelen. Wij vertoeven momenteel in het Nijmeegse verzengende stralen op zeggen. Toch doe ik nog I „Gezellen-huis", het hoofdkwartier van de Amers- onze arme. turende hoof- wel iets om fit te blijven. I foortse Vierdaagse-lopers Zij zijn heelhuids gearri- den deed neerkomen. Zondags ben ik n.l. np de I veerd na een snelle tocht uit de Keistarl. Om kwart Slechts zonnestralen kwa- voetbalvelden te vinden I voor twaalf nam de Amersfoortse voorhoede de be- men neer. geen parachu- en wel >n mi.in functie als kende lokaliteit in beslag, kort daarop gevolgd door tis'en. In Amersfoortse KNVB-scheidsrechter de gehele legermacht. Voor ons was alles minste geslapen wordt. kring werd gefluisterd, tweede klasse." dat de „bomen" van de snoorwegovergang naar Wim vertelde ons nog I aardige bijzonderheid. I nieuw en wij stonden te want met een sarcasti- het Soesterkwartier weer Op 10 Augustus wordt in I kijken als een kater in sche. nee, honende lach dicht waren, maar dit be- het Olympisch Stadion 'n I een wildvreemd pakhuis, klonk: „O. wou ie van- Zo niet onze metgezellen, avond gaan slapen richt kon men ons niet sportfestijn gehouden, bevestigen. Na een uur .waaraan Olympische de tippelaars, chauffeurs. Morgen hoort U daarover gingen wij terug, moe en kampioenen zullen deel- E.H.B.O.'ers en andere wel meer. moedeloos het zou wel nemen. Een en ander in verzorgers. Ja. het gaat Eerst willen wij nog half vijf kunnen worden, het kader van het -10- I een beetje op de Tour lij- vertellen van de dropping zo werd medegedeeld. jarig jubileum van het I ken. In plaats van ren- der Belgische paraclub is- Na vieren zijn we weer stadion. In 1937 tij- I ners zegt U lopers en het ten. Om 2 uur snorden op pad gegaan, maar we dons de 25-jarige herden- beeld is vrijwel compleet; wij met. de bestelwagen kwamen net te laat, want king dus behoorde zelfs is dit niet altijd noodzakelijk, want er f blijken ook Vierdaagse- renners" te bestaan! Enfin, w\j zagen het zo eens aan en wierpen arg wanende blikken naar i vreemde ijzeren dingen, V die in ons verblijf ston- Wim Bübrman zelf tot de "N deelnemers en won toen o.a. de 300 m. Nu heeft hij een brief geschreven nnar de organisatie-com missie met een verzoek I om plaatsbewijzen voor 10 Augustus Laat h:j twee prachtige plaatsen Belgen hebben gekregen Wim den opgesteld. Het bleken van de afdeling „Ont- die. verdraaide gelukkig ..bedden" te zijn, smettingsdienst" er zat hadden hun sprongetje al In zÜn sas natuurlijk! van ander model uiter- geen luis meer in, maar gemaakt. Dat het zonder aard dan in „De Witte", het was toch luizig in onze Het was heus geen mop. de richting van de Waal- want later in de middag brug. Met bekwame hand U elders in dit blad wel gerammel met borden en I Wij zijn nu op weg om tegenwoordigheid ook in ..ons sas" te ge- toch mooi is geweest, zult raken, want wij horen schalen, geschuifel met I stoelen en tafels, rumoer van mensen met honge- werden de bedden ver- loodste chauffeur Van de kunnen lezen, volmaakt, al zijn we er Kamp ons door het druk- Weet U, wie er ook is? wel van geschrokken, he Nijmeegse Vierdaagse- Wim Bührman. onze oud- Want plotseling werd een gewoel', direct gevolgd stadgenoot, die op de rige magen en dat be- I raam geopend en onver- door chauffeur Roos met sintelbaan vele lauweren tekent allemaal: Bikke- schillige mannen wierpen de verzorgingswagen van heeft geoogst. Wim was sement! Morgen om deze balen stro. verpakt in Meursing. Ergens op een A.A.V.'er en 400 m-spe- tijd komen wij terug om blauw linnen zakken, hoo" punt streken we cialist. Vanuit ziin tegen- iets van de eerste dag te naar binnen. „Ho. stop." neer en vol verwachting woordige woonplaats gaan vertellenmor- gilden wij, „de boerderij kloüte ons hart. Dat klop- Soest is hij per motor gen, het lijkt eindeloos is verderop," en toen pen duurde nogal lang. (tje) naar Nijmegen ge- ver. want het moet nog vertelden ze ons. dat ze want een vol uur bleven komen om zijn krachten avond en nacht \voraen. de matrassen kwamen we maar aan het ver- nu eens op een langere En dat in Nijmegen, nu brengen. „O." zeiden wij, wachten En maar turen afstand te beproeven, in alles en iedereen op zijn niet bijster origineel ove- naar boven, maar wij za- iets rustiger tempo na- kop staat! Enfin, wij la- rigens en deden net of gen slechts wolkenban- tuurlijk. Wij vroegen ten komen, wat komen we er alles van snapten, ken, die er voor zorgden hem of hij nog actief moet. Wat kunnen wij Vanavond moeten wij dat de koperen ploert niet sportbeoefenaar is. „Nee", anders doen dan ons er op slapen, als er ten- al te meedogenloos zijn zei Wim. „dat kan ik niet schrap zetten? Theo de Kruijf eerste op de 600 meter „Fidelitas". dat deelnam aan atle tiekwedstrijden te Bussum, kwam goed voor de dag met Theo de Kruijt, die op de 600 meter junio ren B, in een sterk bezet veld, als eerste eindigde. Verbouwing pand in Muurhuizen Het pand Muurhuizen 197. nog voor kort in gebruik bij de Stichting Cen trale woningzorg als werkplaats, zal gorden verbouwd tot dubbel woonhuis. Dc verbouwing vergt een bedrag van 14 000.waarvoor B. en W aan de Raad een crediet vragen. Grondaankopen voor woningbouw De heer J. J. van Gent te Amersfoort heeft verzocht van de gemeente te mo gen kopen een perceel bouwterrein ge legen aan de dr A, Kuypcrlaan hoek „Trekkers" verwijderd Veel trekkers, die elders geen on derdak konden vinden, kwamen naar Soest om alhier het week-end door te brengen. Zij waren niet in het bezit van een kampeerkaart en zijn door de politie uit de gemeente ver wijderd. ucaii van een i\ciinuc< van Amicitia zou teS dooV da politic uit de Nog steeds coloradokevers De zo gevreesde coloradokever komt in Soest nog veelvuldig voor. Aardappeltelers, die het diertje op hun akkers aantreffen, zijn ver plicht, dit onmiddellijk aan het po- litie-bureau te melden, zodat te genmaatregelen kunnen worden ge troffen. Gevonden voorwerpen Als gevonden voorwerpen zijn aangegeven: Eén gymnastiekschoen en drie groene sokken; zwart lederen da meshandschoen; paar gummi regen pijpen: rood zwembroekje met ge blokte handdoek; gouden scha kelarmband gouden ring, gemerkt P J Troelstralaan. groot ongeveer 1240 W N 5 - 14 K' paar re°enDiiDen- m-\ voor dc prijs van 9.600.— De A „Au;». I j regenpijpen, grond is bestemd voor het bouwen van bo\ engebit, herenhoed; sjaal; zak- grond is bestemd voor het bouwen van een dubbel woonhuis. Dezelfde ingezetene wenst aan te ko pen een perceel grond (ongeveer 707 m-) aan de P. J Troelstralaan voor 5.100,— ten behoeve van het bouwen van een enkel woonhuis B. en W. vragen de Raad tot verkoop te besluiten. Geldlening twee millioen B. en W. van Amersfoort vragen de Raad medewerking tot het aangaan van een overeenkomst van geldlening, groot I 2,000 000.—. TEMPERATUUR PERIES BAD De temperatuur van het water ln Pe- ries bad bedroeg hedenmorgen 22°. doek; wit-zwart hondje; blauw vest: ceintuur van jas; pyama; dames portefeuille met geldsbedrag; rode kinderportemonnaie met geldsbe drag; kinderringetje; domme kracht; kinderjasje; autoped; grijze dames- jas. Inlichtingen aan het politiebureau te Soest. 'VOlJOhNKLUti Spreekbeurt ds Van Dijk Voor de Oud Ger Gemeente hoopt Donderdag 24 Juli a.s. des avonds 7 uur 30 op te treden ds. Van Dijk van Capelle a. d. IJsel. Boeiend concert op Van Ostadeplein (Van een onzer verslaggevers) Voor het concert, dat de Silver- wood-Collicry-Band. onder leiding van rijn dirigent. Mr. R. Gray. Maandagavond in het park van het Ostadeplein gaf. bestond veel be langstelling. Men zag vooral een groet aantal leden van Amersfoort se muziekverenigingen, die natuur lijk graag wilden horen hoe him Engelse collega's het er af zouden brengen. En zij zullen over veel. van het geen geboden werd, enthousiast zijn geweest. Vooral de solonummers vie len, gezien het veelvuldig en krach tig applaus, kennelijk goed in de smaak. Mr Bradshaw liet horen, wat met een schuiftrombone is te be reiken; Mr Kelly zong. met bege leiding van de band het bekende „Adieu, mein kleiner Garde-Offi- zier" en Mr Home gaf een indruk wekkende solo tenor-hoorn met va riaties op „My Old Kentucky Ho me". Het was bepaald jammer dat veel van het gebodene verloren ging door het grote lawaai, dat honder den kinderen maakten, die deze gelegenheid aangrepen om. tussen het publiek door, luidruchtige spel letjes uit te voeren. Vele malen ook zochten wielrijders, luid bellend en zich niet storend aan de muziek, hun weg door de rijen mensen, die om het park stonden geschaard. Men hinderde hierdoor niet alleen het muziekminnend publiek, doch gaf daarbij tevens blijk het gebodene zeer weinig op prijs te stellen De Silverwood Colliery Band heeft zijn populariteit met dit concert on tegenzeglijk vergroot. Het publiek toonde zich enthousiast en dankbaar. Toen. na afloop van dit concert, de Engelse muzikanten zich van hun zetels verhieven en de eerste het plein klonken, verstomde het lawaai. Het werd doodstil, toen di rect na ons volkslied het „God save the Queen" werd gespeeld. Militai ren en politie stonden stram in de houding en brachten het militair saluut De burgerij stond eveneens. zij het dan ook minder militair, in de houding. De kinderen werden stil van de eerbied, die aan beide volksliederen werd bewezen. Het was een indrukwekkend slot van een uitstekend geslaagd con cert. Wij geloven zeer zeker dat het publiek ook Vrijdagavond de gele genheid zal aangrnpen om de En gelsen nogmaals te horen als de band een concert geeft op het An jerplein. (Van een onzer verslaggevers) In het Bosbad Birkhoven te Amersfoort behaalde Maandag avond het 1ste dames-team van Neptunus een grote overwinning op Zwemlust 1 (Utrecht). Over de gehele linie waren dc Rood-Witten hun zusters uit do Domstad de baas. Vooral in snelheid en tactiek blonken de Amersfoortse ladies uit. Mevr. Ina Heilygersde Gans was weer van de partij, terwijl Julia de Vries wegens vacantie ontbrak, wier plaats werd ingenomen door haar zuster Dicsje. Direct na de aanvang valt Nep tunus op volle toeren aan. Ada Scheerder haalt de bal op, geeft door naar aanvoerster Jeanne de Jong, die op haar beurt zuiver plaatst op de snel naar voren ge zwommen Ina Heilygersde Gan« Laatstgenoemde bedenkt zich geen ogenblik en met een hard schot tonen" van het „Wilhelmusover i geeft zij de Zwemlust-keepstcr het Otto Maassen naar Watergraafsmeer De bekende S.E C. voetballer Otto Maassen heeft, blijkens een bericht in de Sportkroniek, overschrijving aangevraagd naar het Amsterdamse Watergraafsmeer. keer zoveel zweetdruppel tjes bii laten. Ja. het zijn de etaleurs naar wie Svk's bewonderinn Nfjkerkse zilvervloed Rinus en Wim v d. Veer. Van Renselaerstraat 71. Oma van Zoeren sluit de rij met een zware volle zak zilverpapier. Zij leverde in van: Ankie rende de uitverkoop olym- hadden een papieren zak en Fratls Lammers. Welte- Klop t even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. K- piade. Bar veel eer hebben deze „mannen acuter y deze dagen niet van hun werk in zoverre, dat hun weliswaar eenvoudig, maar toch steeds weer keurig in gerichte uitstalkasten om de haverklap zijn léégver- vol zilver. Goed zo jongens. Een doos met zilver kwam bij de 6-jarige Henkie van Kommer. Schoolstraat 42, vandaan. Mooi werk Hen vreden 9 te Amersfoort een boel zilver en capsules, Janny en Riekie Veld huizen. Koolhaaspark 20, brachten hun Oma even- kie. Een partijtje karton- v®e^ pinkend spul. papier en bont was het aan- Riekie Hagenbeuk s (Kroon- deel van de ruim 2-jange tjcsmolen 7 te Amersfoort) dank gaat dan ook uit naar Henny Prins. Amersfoort- aan^el._^5ft."d tt'! Beertje Bekker, _Koppel met de actie geleidehond. De actieve medewerkers (jong en oud) weten niet van ophouden. Daarvoor zijn we dankbaar. Onze kocht. Don kruipen rc seweg 114 200 a 300 kg ecn zak zilverpapier. Het weg 18 en J. van Terwisga, maar uicer opaieiiu- door bont%n kaI.ton is de bui,BJ- - het nauwe deurtje de era- die bij winkelier Bouwman lage binnen, rangschikken ],gt te wachten. Slechts bracht via Oma v. Zoeren andermaal de hemden, das "~11" sen, vazen, koppen, lam pen en vatenkwasten tot de vracht gehaald Bouw- jammer dat de mot zo in e?n V0\J,eer?1ieL ca,PsDles de prijzen zit. Toch wordt hijeen. Tot slot Oma s bij; personeel van de Ruban Koppelweg 12. Zij brachten rubberfabriek te Baarn capsules. Zilverpapier en capsules kregen wij ook van Harry en Dany van :oegers ons dichter bij ons doel, De zieke militairen zul- een overzichtelijk geheel, schilderen nieuwe prijs kaartjes. steken een siga- 17 R is een aantal stad- ret °P en beginnen weer len Jopie Geitenbeek. Hoe- genoten. aan wie van voren af aan! O. hon- JJfj®1 Stadsvensterkijker op het derden draafsters en dra- aa VJJf Z1- ogenblik alleen maar met vers achter de schermen, Ook i„eke van mölII eerbied durft te denken, 't meent nu niet dat gij ver- Nieuwe Kerkstraat 10 had welkom. Zijn de zwoegers. die gaten wordt. Maar het is een stapeltje tijdschriften waarschijnlijk niet zo hard nu eenmaal zo: de artist en bovendien 'een mooi lopen als Zatopek. maar wordt toegejuicht, de souf- partijtje capsules en zilver. die wèl een veel langere fleur blijft in de nevelen Ineke voor je grote bijdra- a/stand afleggen en er tien der onbekendheid. èünS Weriaï ggj-fc want elke cent brengt verzwaard met lood en ^a"K ZIJn OOK verscnui- want eiKe cent Drengi tiidsrhriften en een dl£d aan Tonv, Wim en ichter bij ons doel luoes. tijascnrmen en een up««i,ni w*.-be vracht bont. Oma. en met Kuub Hesselink, Narcis- U alle andere spaarders straat 34 en aan Arnold velakensewee 8 wel dank- »*eer hartelijk bedankt. Meskes. Narcisstraat 40 baar zijn voor zijn grote bedankt voor zijn voor het zilverpapier dat - - - - kwartje voor de blindenge- leidehond. Alle gaven zijn ge ook hartelijk dank. zij inzamelden. En dan is daar heel ver weg, in Brummen, de fam. Eggink, die ook al voor Actie-nieuws onze actie bezig is. Een kistje zilverpapier was het Vandaag mogen wij U eerste resultaat. Wel be- dan nogmaals lastig vallen dankt! nakijken. 10 voor Neptunus. Een aardige combinatie volgt nu tussen Diesje de Vries. Ina Heilygersde Gans, Jeanne de Jong en Roosje v. de Hoef. Jammer genoeg krijgt Roosje geen kans om te schieten. Zwemlust probeert het met enige aanvallen, maar doelvrouwe Tini Buys is op haar plaats en verdient een pluim op haar hoed voor het resolute verdedigen. Op een gege ven moment krijgt Roosje v. d. Hoef op grote afstand van de vij andelijke veste het leder te pak ken. zij speelt over naar Ina Heily gersde Gans. maar zwemt zelf in hoog tempo naar de midvoorplaats, waar zij een afgemeten balletje krijgt van Ina. Zonder aarzeling voert Roosje de stand op tot 20 voor Neptunus Over en weer vol gen nu aanvallen, waarbij de doel- v««rdedigsters het beste van het spel hebben De snelle Utrechtse Nelly Verhey doet haar best, maar alleen is zij niet opgewassen tegen haai- Amersfoortse vriendinnen. Spoedig is het zevental van Zwem lust volkomen uitgezwommen. Spor tief dragen de Utrechtse dames de grote nederlaag, die zij krijgen te slikken. Alleen onderbroken door de rust worden er nog 8 doelpun ten door de Neptunus-speelsters gefabriceerd. Aan éen goal heeft de keepster van Zwemlust schuld, doordat zij het leder zelf door haar doel haalt Voor de Rood-Wit ten scoorden nog: Ada Scheerder x, Diesje de Vries 1 x. Roosje v. d. Hoef 2 x. Netty de Wilde 1 x. Einduitslag 100 voor Neptunus 1. Ook tweede zevental Neptunus (d) wint Het 2ae dameszevental van Nep tunus deed niet onder voor het 1ste team en boekte eveneens een 100 overwinning op Zwemlust 2. (Utr.). Hierdoor is Neptunus 2 definitiel ongeslagen kampioen geworden en wordt er een goede kans gemaakt voor de promotie naar de 2de klasse De ploeg, die in de zomercompeti tie deze opmerkelijke resultaten bereikte, zag er als volgt uit: Hetty v. d Glas (doel), achter: Diesje de Vries, mevr T. Kort beekv. Berkel. mevr. A. van As Kerkmeester; voor: Mimi de Kort. Tineke de Wilde en Nancy v. d. Glas. Maandagmorgen namen veie Amersfoorters hartelijk afscheid van de grote groep deelnemers aan de Vierdaagse. Hier ziet u hoe de toeschouwers de vertrek kende autobus nawuiven. (DvA-Archifoto) !\otr«'rt U Van 18 tot cn met 24 Juli GRAND THEATRE- Van 18 tot en met 23 Juli „Fanfaren der Liebe" Aan vang Zondag 2.-. 4.15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen- 2.30. 6.45 en y uur. Donderdag-Cyclus 24 Juli ..Dc Slag boom". Aanvang 2.30, 6.45 en D uur. CITY THEATER. Van 18 tot en met 21 Juli. „Niemand de deur uit" Aan vang Zondag 2.-. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen; 2.30. 6 45 en 9 uur. Jeugd Filmcyclus Woensdag 23 Juli Jopie Slim cn de draak". Aanvang 2 en 4 uur. REMBRANDT THEATER Van 18 tot en met 21 Juli. „Gewapende escorte Van 22 tot cn met 24 Juli „De on zichtbare wreker". Aanvang Zondag 2.-. 4 15. 6.45 cn 9 uur. Overige da gen. 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van 18 r tot en met 20 Juli „Dc nacht is mijn Koninkrijk". Van 21 tot en met 23 Juli „Liefde kent geen muren" In de Donderdag-cyclus 24 Juli „Jane Eyre" Aanvang Vrijdag 8 uur. Zat 6.45 en 9 uur Zondag 4.15 6.45 en 9 uur. Donderdag 2.30. 6.45 en 9 uur. Overige dagen. 2.3C en 8 uur. Zater dag en Woensdagmiddag 2 en 4 uur Zondag 2 uur „Roodkapje". DINSDAG. 22 Juli Dreef: Concert Wilskracht. Aanvang 7.3o uur DINSDAG 22 Juli L. Costerplein: Concert Pijpercorps ..Juliana" Aan vang 7.30 uur. WOENSDAG. 23 Juli. Stad: Muzikale rondgang alle muziekverenigingen. Aanvang 7.30 uur. DONDERDAG 24 Juli- Borneopl Con cert H. J. Hegeraat. Aanvang 7.30 uur DONDERDAG 24 Juli. Appelmarkt: Concert Hosanna Aanvang 7.30 u. VRIJDAG 25 Juli Anjcrpleln: Con cert Colliery Band. 7 3o uur. VRIJDAG 25 Juli. Asscnraadstraat: Concert KAMV. 7.30 uur. VRIJDAG 25 Juli. Thorbeckeplein: Concert ..Excelsior", 7.30 uur. ZATERDAG 26 Juli Muziektent Amicitia: Concert Politie Harmonie. Aanvang 8 uur. Burgerlijke Stand GEBOREN. Maria. d.v. H. J, Voskui len en M. v Beek; Hcndrlka Elisabeth Jacol^i. d.v W. G van Daatselaar en G. Huiberls; Hendrika Petronella. d v. J. G v. Kuijzen en G. Mciling; Peter, zY J. Bakker en L. Bcrendsc. OVERLEDEN: Nicolaas Torenstraat. 62 jr, geh. m. Maria ColletJoseph Frangols Emile de Roy van Zuijdewijn. 7 jr. Neeltjè Dunnebier. 90 jr. wed. van W Langereis. Henrica Emilia Maria Freericks. 54 jr. geh. m. J. W. U. Doorn bos.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2