Krabbels uit Yierdaagsestad TADSVENSTER Militairen verwerven verkeersdiploma Dapper drietal Muziekfestijn trekt veel luisteraars r Wat in Amersfoorts Raad aan de orde komt Nuttige samenwerking tussen leger en politie „Soesterkwartier" boekt weer winst Handelsschool veertig jaar yj W[L Woensdag 23 Juli 1932 (Van een onzer verslaggevers) Een diploma-uitreiking was het glorieuze einde van een veertienweekse cursus In Veilig Verkeer voor militairen, het resultaat van de samenwer king tussen twee overheidsorganen, namelijk militaire en politionele in stantie. Deze cursus, tot stand gekomen op initiatief van de Generale Staf, werd in Amersfoort voor het eerst gegeven. Voor de plaatselijke politie terecht reden trots op te zijn. Aan dertig chauffeurs van de Genieschool en de A.A.T. werden gisteravond in de „Dumoulin"-kazerne te Soesterbcrg, de getuigschriften door de voorzitter van de vereniging van Veilig Verkeer, te Amersfoort de heer G. Germans, uitgereikt. Veilig Verkeer geeft juiste weg aan Majoor A. G. M. Huyskes prees in zijn openingswoord de prettige samenwerking met de Amers- foortse politie en de voortreffe lijke „methode van instructie". Hij sprak de wens uit nog eens een beroep op de politie te mo gen doen. „Er moet, zo zei de heer Huyskes, meer aan veilig verkeer worden gedaan. Het jaa**- Zondag speelden de Amersfoortse korfballers, die in Rotherham zijn, in het vacantiekamp „Butlins" Pi- ley een demonstratiewedstrijd die wat spelpeil betreft niet geheel is geslaagd Over het spel van Soes- terkwartier lag een zekere matheid en de vier uur lange busreis naar het kamp en de wedstrijd van Za terdag zullen daar niet vreemd aan zijn geweest. Daar komt nog bij dat Soesterkwartier tegen het sterkst samen te stellen districtteam moest spelen en dit alles in het werk stel de om een overwinning te behalen Deze was heel dicht in het bereik, doch het slotoffensief was Rother ham te machtig en zt muest dc Engelse ploeg met 7—5 dc vlag strijken. Al direct na de afworp bleek dat Soesterkwartier niet geheel op dreef was en het duurde geruime tijd al vorens door mevr. Alblas de lei ding werd genomen. De Engelse aanval was ook al enkele malen gevaarlijk doorgebroken en het werken werd beloond. 11. De vakwisseling was een volko men verrassing daar door een ka pitale blunder Rotherham direct de leiding kon nemen (12), maar Soesterkwartier antwoordde goed en al spoedig maakte P. Knoppers ge lijk (22). De te verwachten uit looppoging van Soesterkwartier bleef uit, daar ondanks vele kan 6en het goede schot ontbrak De Engelsen zagen hun kans en namen weer de leiding (23) Soesterkwar tier moest toen wel het tempo ver hogen en maakte door H. de Kruiff gelijk (33), waarmee de rust aan brak. Na rust was het Soesterkwartier dat weer het eerst de korf vond, daar mej. T. Raling na een keurige doorbraak inschoot (43), en al spoedig maakte mevr. C. Alblas nummer vijf (53). De groen-witten vonden dit weer voldoende en deden het wat kalmer aan en dat zou noodlottig worden, daar Rotherham met twee afstands schoten de stand op 55 bracht. Mede door het uitvallen van P. Steen begon het er voor de groen- witten bedenkelijk uit te zien, doch de verdediging deed prachtig werk en doorstond de aanvallen der En gelsen keurig Hierdoor kreeg de aanval de kans om zich te herstel len en mevr. H. de Kruiff bracht de stand op 65 en toen daarna E. Kraaikamp de stand op 75 bracht, waren de Engelsen geslagen en kon Soesterkwartier zonder veel moeite deze stand handhaven. De derde overwinning in successie, maar van de zijde der groen-witten zeer ma tig gespeeld. lijks aantal ongelukken móét om laag." Commissaris G. Goorhuis zei het vanzelfsprekend te vinden, „dat de politie aan het verzoek van ma joor H. P. Beusekamp inzake een cursus veilig verkeer, had vol daan. Wij deden niet meer, dan ons geweten ons oplegde, onze plichtsbetrachting ons voorschreef, zo zei hij Ik kon Uw vraag be vestigend beantwoorden, omdat ik wist, dat de heer J. v. d. Scheer, onze voortreffelijke instructeur, wederom bereid zou zijn, deze lessen te leiden. Het was een goe de gedachte, zo vervolgde de heer Goorhuis, dat majoor Beusekamp zich tot de politie richtte. Dit ver zoek gaf wederzijdse waardering, een begrijpen van eikaars functie in het maatschappelijk leven. De taak van de politie in het verkeer is een zeer belangrijke, en lang ge.«> gemakkelijke. Er moet van de politie een opvoedende kracht uitgaan Daarom is het zo belang rijk. dat de politie verkeersonder- richt geeft. Als ik de Chef-Staf advies moest geven, zou ik zeggen, zorg dat ieder garnizoen, ieder on derdeel een verkeerscursus krijgt." De heer Van de Scheer is over deze cursus en de aandacht van de cursisten buitengewoon tevreden. Dat is van meer dan gewoon be lang, Uw veiligheid en die van an deren is er mee gediend Wanneer de cursus minder materiële schade van militaire voertuigen, en wat belangrijker is, minder persoon lijke ongelukken tot gevolg mag hebben, zijn wij uiterst tevreden. Mag ik besluiten met deze drie woordenV oorzorgsmaatr egelen Voorkomen Zorgen'," aldus de heer Goorhuis. Diploma-uitreiking „Geen sterren sieren mijn kraag, zei de heer Germans, voorzitter van de plaatselijke afdeling voor Veilig Verkeer, tot de geslaagden en belangstellenden. ..Slechts een bescheiden insiene ziet U op miin revers. Een schildje van Veilig Verkeer. Het verbond van Veilig Verkeer, waar alle plaatseliike verenigingen bii ziin aangesloten, deed in samenwerking met de Ge nerale Staf een schrijven uitgaan. Een rondetafelconferentie" van commissaris Goorhuis en majoor Beusekamp was er het onmiddel lijk gevolg van. Dertig cursisten het resultaat. Door overplaatsing van negen manschappen, werden uiteindelijk 21 mannen geëxami neerd. waarvan er twintig slaag den," Met voor ieder een toenas- seliik woord ging de heer Ger mans vervoleens over tot de di ploma-uitreiking. Melden wij nog. dat wij o.m op merkten- De hoofdinspecteur van politie, de heer J. D'll; inspecteur van politie, de heer G. J. Smalle- gange: de directeur van het ver bond voor Veilig Verkeer, de heer Schummelketel; lt. Zohland. na mens de R.A.O en majoor Huvs- kes. De politiemuz'ekverenieing ..De Harmonie" verleende muzi kale medewerking. De Amersfoortse Handelsschool bestaat medio September veertig jaar. Er is een jubileumcommissie benoemd, die Dinsdagavond in Mo- nopole de plannen voor de viering van dit achtste lustrum heeft be sproken. Op Zaterdag 20 September wor den er een reünie van oud-leerlin gen en een receptie in Amicitia ge houden. Des avonds is er in deze schouwburg een feestavond. Er is een ere-comité benoemd, dat als volgt is samengesteld: H Molendijk, burgemeester, voor zitter: mr A. J S van Dam. inspec teur Gymnasiaal en Middelb. On derwijs; mr F. C. A. Eenhorst, wet houder van Onderwijs: J. Koopman, wethouder Gemeentewerken C. van Zwol. wethouder van Financiën; H. van Galen Last, voorzitter Kamer van Koophandel; J. Peper, oud-di- recteur Handelsschool alhier; mr L. Stadig, oud-bestuurslid Vereniging Amersfoortse Handelsschool; J. van Eys. oud-voorzitter comité zilveren jubileum; mr H Bruch. voorzitter Vereniging Nationaal Handelsonder wijs en verder vertegenwoordigers van de plaatselijke middenstands organisaties. Spreekuren college B. en W. Wegens vacantie vervalt as. Vni dag het spreekuur van de ourge- meester. het eerstvolgende spreek uur is dientengevolge Vrijdag 1 Aug. a.s. van 1011 uur. Eveneens zal wethouder van ZwoJ deze week geen spreekuur houden, doch zijn eerstvolgend spreekuur «s op Donderdag 31 Juli a.s. van 10-12 uur. Het spreekuur van wethouder Koopman zal deze week niet zijn op Donderdag, doch op Vrijdag 25 Juli a.s. van 1012 uur. 1951 Rob vindt een nauwe doorgang tussen de rotsen en vaart een kalme baai binnen. Maar nergens ontdekt hij enig teken van leven Ja, hij ziet zelfs geen vogels. Overal grijzen de kale rotsen hem aan en "oj kan zich best voorstel len. dat de schipbreuke lingen het hier niet be paald prettig hebben ge. had. Och, die mannen zullen al wel lang ver dwenen zijn. Maar voor alle zekerheid neemt Rob zijn jachtgeweer en lost een schot. De rotsen weerkaatsen de echo honderden malen. Rob v.acht enkele ogenblikken en is al half besloten zijn reis voort te zetten, wanneer hij plotseling een menselijke stem opgewonden hoort gillen. 1 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Ja, daar in de verte staat iemand verwoed metde mannen zijn, die hier zes jaar geleden zijn zijn armen te zwaaien! Dat moet dus één van 1 aangespoeld Ernstige botsing bij Dierenpark In de bocht by bet Dierenpark Birkhoven is vannacht een perso nenauto op een vrachtwagen gere den. De bestuurder van dc perso nenwagen Is met vrfj zware ver wondingen in het ziekenhuis „De Lichtenberg" opgenomen. De vrachtauto met aanhangwagen reed met zeer matige snelheid in de richting Amersfoort toen juist in de bocht een kentekcnloze per sonenauto, bestuurd door de 35-ja- rige v. d. L. uit Baarn, met een snelheid van ca. 70 km naderde en zonder van richting te veranderen de vrachtwagen in de flank reed. Uit het spoedig ter plaatse in gestelde politieonderzoek bleek, dat v. d, L. de wagen op de automarkt te Apeldoorn had gekocht. Bij de koop zullen de fles en de kleine glaasjes wel niet hebben ontbroken; v d. L. verkeerde tenminste ken nelijk onder de invloed. Hij liep een verbrijzelde linker arm en een flinke hoofdwond op. De pas gekochte auto werd zwaar beschadigd Ook bij de vrachtwagen is de schade vrij aanzienlijk. Wf„ er die eerste nacht niet we6 n°8 veel meer dingen vernemen welke banden iedereen zo'n beetje, maar gek veel geslapen om onder de indruk te hen binden en hoe zy zo nu marcheert hij en hij j^raken en een speciaal tot elkaar gekomen zyn. 4~ (Van een onzer verslaggevers) Zeer vele mensen, en natuurlijk ook kinderen, stonden Dinsdagavond rond het perk en vijver op Dc Drert geschaard, teneinde het concert, dat het R.K. Harmonie Orkest „Wils kracht", onder leiding van de heer Wakelkamp Sr., gaf in het kader van de Muziekweek 1952 te beluis teren. Het publick werd al direct in de goede stemming gebracht met de pittige mars „Per Aspera ad Astra" van Urbach. De Soesterkwartier- ders, die over het algemeen enthou siast zijn voor muzikale gebeurte nissen, gaven ook nu weer blijk het gebodene op prijs te stellen en ga ven een „inleidend" applaus, dal een belofte voor de avond inhield. En deze belofte is ook in vervul ling gegaan, want. behalve de drukke kinderen, bleken de toehoor, ders ook nu weer enthousiast te zijn en gul met applaus. De man nen van „Wilskracht" verdienden dit volkomen, want zij brachten een afwisselend programma op zeer ver dienstelijke wijze. Vooral het „Simples Plaisirs" (Gadenne), waarin een melodieuze zouden nog ver tellen van die ijze ren bedden van ons met die balen verpakt stro. Je kunt er werkelijk op sla pen en nog lekker ook. Nou is zo maar er waren er toch enkelen, die in Morpheus armen terecht kwamen, al was het dan maar voor een half uurtje. En onge zellig.... nee, dat kunnen wij met de beste wil van de wereld niet beweren. Het Amersfoortse ras is (in Nijmegen) niet be paald „doods". Maar laten we niet chauvinistisch worden, het betreft hier een algemene Vierdaagse- kwaal. Meerdere volks stammen knappen op (sommigen af) tijdens de ze loperij in grote stijl. Akelig vroeg waren wij uit de veren, beter gezegd uit het (verpakte) stro. Dat vroege opstaan is al- voor ons, dat in de grau we ochtendnevel zo ver steend naar de voorbij trekkende menigte op lijn 2 staarde. Maar we zagen onder- te veroveren, dus de tien Teus zich het geval van keer vol te maken. Het is vier dagen tippelen eeni wel een zeer curieus drie- haarfijn uitleggen en rea- tal en wij hebben met de geerde prompt „Gaan kij- krasse oude heren een ken, volgend jaar ga ik babbeltje gemaakt om te meedoen". Toen lachte Keizer Karei Krabbeltje gaat wat je noemt „lek- Simon Borst en Opa van ker". Onderweg sloot hij zich maar bij zijn „tijd- genoten" aan. dat gaat toch altijd heel vlot in Nijme gen. En hij wil het niet bij die ene key laten, bo vendien wil Opa volgend jaar zijn kroontje op het gouden kruis halen (11 xi en voelt Simon zich nog piepjong. Dat kan dus nog over een bewonderens- 't Walderveen leerden el- waardig drietal willen wij kander kennen in 1936 U niet onthouden. Het wa- tijdens de Vierdaagse. Voor ren bepaald drie kleuter- beiden was het toen de tjes. Want het waren drie eerste keer. Heel toevallig heel rustig aan op de 30 wandelaars, ze zaten in stonden zij bij het start- km, maar wij sloegen toch het gras te genieten van bureau bij elkaar, kwamen even aan het peinzen. We een verdiende rustpoos en aan de praat en ontdek- zagen vrolijk zingende hun gezamenlijke leeftijd ten, dat zij beiden „be- jongens en meisjes voor bedroeg. 227 jaar! ginnelingen" waren. Sinds bijtrekken, veertien- en Mag ik U dan voor- dat tijdstip ging het ieder vijftienjarigen. Ook zij lo- tüd een verschrikking voor stellen: Opa van 't Wal- jaar gelijk op en slechts pen de dertig km. En toen derveen, oud 77 jaar, mo- eenmaal zijn zij uitgeval- - - menteel bezig met het vol- lcn. De een in '47 en de brengen van zijn tiende ander in '48. Vierdaagse, bekend bij al- En Teus Gouwens. Dat die mooie kanten van de le Amersfoorters. Teus is gauw verteld. Helemaal prachtige wandelsport: zij Gouwens, oud 77 jaar, van Krimpen aan de Lek is voor jong en oud, zij is E z\jn in de krant nog niet aan de kleurenfoto toe. Dat is jammer. Want dan had U pas goed kunnen zien. dat die unifor men van de leden van de Silver- wood Colliery Band kleurig zijn, dat het koper U tegen klinkt, kort om, dat die Band van de vrienden- uit-Rotherham een prettige indruk maakt. En musiceren kunnen die mannen ook. Dat is tijdens de mu ziekweek al wel gebleken. Van avond kunt U ze met de andere corpsen weer door Amersfoort zien marcheren. Vrijdagavond kunt U het corps beluisteren op het An jerplein. Het is de moeite waard. solo voor vier klarinetten voorkomt, en vooral niet te vergeten het stem mingsvolle „Auf der Wacht" van Dierig, waarbij de jeugdige Ko van I Zwol een uitstekende pistonsolo gaf, ontlokte groot enthousiasme. Een aardig nummer was „Colonei Bogey on Parade" van Alford, een marsenpotpourri met de steeds weerkerende bekende marsmelodie van de „Colonel Bogey" als onder grond. „Wilskracht" nam afscheid met de „Matrozen Mars" en het geluid van de ovatie, die de leden van dit corps na afloop in ontvangst kon den nemen, zal hen ongetwijfeld nog wel even in de oren hebben ge. klonken. Het was loon naar werken. Het Christelijk Tamboers- en Pij perscorps „Juliana" heeft Dinsdag avond met groot succes geconcer teerd op het Laurens Costerplein Toen de heer J. Berendse, die, door afwezigheid van de heer Joh. de Vries, het sein tot de herkennings melodie van „Juliana", gecompo neerd door Henk Driessen, gaf stond er reeds aardig wat publiek, dat steeds groter in getal werd. Fris klonk het door vyf hoornblazers van de drumband gegeven aan- vangssignaal over het plein, en pret. tig daarna de melodie zelf. In een vlot tempo werd een aan trekkelijk programma van marsen, vaderlandse liederen, en walsen ten gehore gebracht, dat het publiek kennelijk goed wist te waarderen. Het is bij dit concert overduide lijk gebleken dat „Juliana" niet alleen show weM te brengen. Het flinke corps gaf blijk niet voor niets te naam te hebben tot de beste pij perscorpsen in ons land te behoren. Het slotnummer bestond uit 'n taptoe met een inleidende roffel waarna onmiddellijk het „Wilt heden nu ons geweest, maar ziet, komt en overtuigt U wat Nijmegen kan doen. In geen velden^ of wegen za gen we de zon toen we buiten stonden en we moeten lang en ver in on ze herinneringen duiken om een analoog geval voor ons geestesoog te roepen. We waren er even stil van en gaapten, erg on der de indruk van het monument op het plein wat worden Natuurlijk zij doen het ontdekten we, beter ge zegd, toen zagen wjj weer eens glashelder een van woonachtig te Krimpen kwam hij verleden jaar als een hoorspel van Ome aan de Lek en bezig met tijdens het Nijmeegse wan- Keesje, voor lieden van zijn.eerste Vierdaagse, delfeest bij familie in Arn- acht tot tachtig jaar. De En tenslotte de benjamin, hem en die zeiden tegen zoals hij zichzelf noemt, hem ..De Vierdaagse" in Simon Borst, afkomstig Nijmegen is aan de gang, uit Rotterdam en evenals daar moet je eens naar jarige drietal ziet tippe- Opa probeert ook hij goud gaan kijken!" Toen liet len. oudjes en de jongelui be wijzen het. En wat is oud tenslotte als men het 227- treden" werd gespeeld, dat eerbie dig door de mensen werd aange hoord. evenals het „Wilhelmus" dat tot slot werd gespeeld. Velen vergezelden het corps naar het Christelijk Militair Centrum in de Beekstraat, waarheen „Juliana" zich met een korte route begaf. De organisatoren van de Muziek week 1952 kunnen tevreden zijn. De belangstelling, die weliswaar groter kan zijn, is toch zeer behoorlijk. Daarenboven werken de weersom standigheden mee om dit muzikale festival te doen slagen. „Hosanna" geeft geen concert Het bestuur van de Christelijke muziekvereniging „Hosanna" heeft zich. door de vacantie van een groot aantal leden, genoodzaakt gezien het concert, dat Donderdagavond op de Appelmarkt zou worden gegeven, af te gelasten. „Hosanna" en ook de PTT Harmo nie kunnen vanavond aan de mu zikale rondwandeling niet medewer ken. Korfballers op weg naar huis Ook laatste wedstrijd werd grote overwinning Maandagavond speelde Soester kwartier zyn laatste wedstrijd in Engeland en wel tegen de Rother- ham-Boys Welfare club. Alvorens óe wedstrijd een aanvang nam bood H. Gerritsen namens de Amersfoor ters een korfbalstandaard aan, waarbij hij de wens uitsprak dat de tot op heden gespeelde wedstrijden het hunne zullen bijdragen voor de propaganda van de korfbalsport in Engeland. Namens Rotherham sprak Stan Firtk een woord van dank. Hij hoopte dat het programma naar ge noegen was geweest. Daarna ont vingen de Amersfoorters een per soonlijk souvernier. De wedstrijd zelf was van matig gehalte l\?t tempo lag veel te laag. de drie ach tereenvolgende wedstrijden en het warme weer was niet stimulerend voor de groen-witten om op volle kracht te spelen daar het Engelse team niet veel moeilijkheden ople verde. De eindstand 60 werd dan ook op regelmatige wijze behaald. De eerste 10 min waren voor Soesterkwartier en met een keurig afstandschot gaf J. Seysma Soester kwartier de leidinè- Ook hierna bleven de Amersfoorters in de aan val en de enkele Engelse aanvallen waren zonder gevaar, doch ondanks dit overwicht wist H. Gerritsen pas na een half uur de stand op 20 te brengen De vakwisseling was geen vooruitgang. Er werd slecht ge plaatst en pas vlak voor rust bracht mevr. H. de Kruiff de stand op 3—0. Na rust wilde het ook niet erg vlotten bij de groen-witten en de verdediging kreeg het korte tijd zwaar te verduren doch wist keu rig stand te houden, waardoor H de Kruiff de kans kreeg de score op 40 te brengen. De derde opstelling liet van Amersfoortse zijde een vlot aan- valsspel zien en kort achter elkaar voerde P. Knoppers met twee doel punten de stand tot 60 op. De resterende tijd werd er kalm gespeeld en zo eindigde deze wed strijd in een 60 overwinning. In totaal werden er dus drie wedstrij den met 60 gewonnen en één met 7—5. Vandaag keren de Amers foortse korfballers huiswaarts. Ze worden Donderdagavond in Amers foort verwacht. Prinsessen tekenen rebus voor fonds oud-verpleegsters (Van onze correspondent) APELDOORN. De prinsessen Beatrix en Irene zullen voor .het erefonds voor oud-verpleegsters een rebus tekenen, waaruit enkele zin nen kunnen worden gevormd, die doel en streven van dit erefonds aan geven. Van deze rebus zullen mil- lioenen exemplaren voor de verkoop worden verspreid. Vele waardevolle prijzen worden voor de juiste oplos sing beschikbaar gesteld. De belangstelling van de Konin gin voor de toestand, waarin de oud verpleegsters in ons land verkeren, is naast deze medewerking van de beide prinsessen, groot. Haar parti culiere secretaresse, mevr. N. Smit- Avis, nam o.a. zitting in het lande lijke comité. Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van twa-alf aar. tien tot omdat men anders in het le- veej geleden. Gisteren nog kingsregister, heet zo'n ren niet kan slagen. Het stonden wij op het «bijzon- ding Toen wij de ambte pad naar een gelukkige <jer hoge) bruggetje Voor naar vertelden, dat wij al toekomst is in Holland nu de Markthal. Daar stoppen, een rijbewijs voor een mo- eenmaal geplaveid met di- handrem gebruiken en tor hadden en nu de me- ploma's, getuigschriften en langzaam weer wegrijden, ning waren toegedaan, dat 0jiuu3UiinBiniJtHtji;!icaiifl«LrfiliniTilismiirjffninIJ.01'>T|iin weer diploma's. En nu zijn ZOnder een centimeter ach- die rompslomp van wéér we dan voor ons „ryraar- tcruit te glijden, wat dat een uittreksel niet nodig digheidsbewijs", zoals dat betekent weet alleen een was. Keek hij ons verbaasd in de ambtelijke termen collega beginner. Achteruit aan. heet. aan 't oefenen. Meni- achtjes rijden, parkeren -iibewiis' - ge zweetdruppel heeft dat achtereen reeds, stilstaande Heb£ U het een guideA al oporlcvcrd Wn beseften auto. een hek inrijden.... "a", Dfru'?/X Draag een steentje by triomf voor onze spruiten, of voor een vader, die kennelijk, tóch wel tech nisch inzicht heeft? meer! Wij stonden perplex, eigenlijk nauwelijks waar Dat inrijden is ons trouwens Louter cn alleen omdat wij wij aan begonnen zijn Lc- wel toevertrouwd. Deu- reeds een rijbewijs hadden, ren autorijden. O, het is 1J- *- De Stichting „Het Sana toriumfonds" In 1912 opre- richt door de Vereniging an Onderofficieren Ons Be- verteld van onze auto- óók ran versnellen en kop rijlessen. Wij doen dat nu prlen he* ftweet Wij weer, om de doodeenvou dige reden, dat wij er zelf vol van zijn. Wij hebben in ons leven, al heel wat lessen gevolgd. Zes jaar lang op de lagere school, en toen nog eens zes jaar lang. Wij dachten, dat wij ken heeft de leswagen te ecn guWen extra. Hij heeft makkelijk gezegd Waarom over (Je moet als in- het ons uitgelegd. Het fij- wij ons vol moed achter structeur een Jobsgeduld ne begrepen wij er niet jang, herdenkt dit Jaar haar t!LoSt"livan. maai- het kwam hier 40-jarig bestaan. Deze Stichting, welke niet veel aan dc weg timmert, heeft voor deze herdenking van Burgemeester en Wet houders vergunning gekre gen tot het houden van een collecte op Zaterdag 26 Ju li as. benOm onze eigenwaarde guldentjes meer of minder 0p 'neer, dat andere ge- te beschermen. Kinderen schade kijken!) Afin. wij meenten de eerste keer al die zeggen, dat Pa geen zijn zo ver. Vanmorgen een paar guldentjes meer Autorilles I technisch inzicht heeft, in hebben wij ons naar het rekenen, en dat Amers- J hun hemdje zetten. Hen Gemeentehuis gespoed, om f00rt (m al zijn onschuld) hebben U reeds tonen, dat Pa wel degelijk „enige formaliteiten" te dat verzuimd had Vandaar zijn vast besloten, dat rij- bijwijs in ons bezit te krij gen! AUTORIJLES 2 vervullen. En dat alles ten behoeve van dat vermale dijde rijbewijs. AUTORIJES 3 Op het Gemeentehuis be gonnen we met „viereneen- die extra gulden. Wij knik ten. alsof wij de clou wel snapten. Maar in wezen Moeten wij U nog vertel len. dat wij óók die gul den betaald hebben. Nu draait dan de ambte lijke molen. Straks zullen Inmiddels zijn wij zo ver halvegulden" neer te tellen, gekomen, dat wij volgens De betreffende ambtenaar de instructeur ons „rijvaar- vulde een formulier in, wij moeten „proefrijden" er toen waren. Het heeft digheidsbewijs" konden waarop precies stond hoe of zoals dat wordt genoemd, niet zo mogen zijn. Vele, aanvragen. Voor het zo ver wij nu eigenlijk wel heten. Wij zijn benieuwd, hoe of vele, lessen volgden nog, was. hebben wij veel, heel Uittreksel uit het bevol- wij het eraf brengen. Een Zy wekt de inwoners van Amersfoort op met een bij drage dit zo mooie fonds te steunen. Zy hielp in haar 40-jarig bestaan pl.m. 1700 patiënten en gaf daarvoor aan ver- pleegkosten pl.m. 430.000 uit. De Raad van Amersfoort komt in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 29 Juli 1952 te 19 uur. 1 Notulen van de op 1 Juli 1952 gehouden vergadering. 2. Ingekomen stukken en medede lingen. 3. Voorstel om machtiging te ver lenen tot afwijking van de eisen, gesteld in de artikelen 2 en 3 van de ..Verordening, betreffende het verlenen van drankvergunningen en verloven A in de gemeente Amersfoort", ten aanzien van de linkerbenedenachterlocaliteit van het perceel Lange Beekstraat 28. 4. Voorstel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de verbouwing en splitsing van het perceel Muurhuizen 197 tot twee woningen. 5. Voorstel tot aankoop van 210 pijpen, benodigd voor reparatie van de ruimtekoeler der gasfabriek, van de N.V. Bronswerk. 6. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de zgn. Pietersesteeg en van een gedeelte van de Molenbuurt. 7. Voorstel tot verkoop van een strook grond, gelegen nabij de Woestijgerweg. aan H. H. Stikvoort. 8. Voorstel tot verkoop van een strook grond, gelegen aan de Klei ne Koppel, aan T. P. Viruly's stoonizeepziederij „de Hamer" N.V 9. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de dr Abr. Kuyperlaan hoek P J. Troelstralaan. aan J. J. van Gent 10. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de P. J. Troelstralaan. aan J. J. van Gent. 11. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten aan de besturen der bijzondere lagere scholen op de vergoeding voor vakonderwijzers ingevolge artikel lOlbis der lager- onderwijswet 1920. 12. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot f 2.000.000. 13. Voorstel tot het garanderen van de door het bestuur van de fruit-, groenten- en bloemenveiling „Amersfoort cn omstreken" aan le gane geldlening en van het aan ge noemd bestuur te verstrekken reke- ning-courant-crediet. 14. Gunstig advies naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool voor voort gezet gewoon lager onderwijs om ingevolge artikel 72 der lager-on- derwijswet 1920 medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een methode voor godsdienstonder wijs en van een schoolbord, alsmede voor de uitbreiding van de fietsen stalling. 15. Gunstig advies naar aanlei ding van het verzoek van het be stuur der Onze Lieve Vrouwestich ting om ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 medewer king te verlenen voor de aanschaf fing van schoolbanken en gymna- stiekbenodigdheden. alsmede voor de uitbreiding van de fietsenstal ling voor de R.K. Meisjesschool aan de Tollenslaan. 16. Gunstig advies naar aanlei ding van het verzoek van het be stuur der Onze Lieve Vrouwe stich ting om ingevolge artikel 72 der lageronderwijswet 1920 medewer king te verlenen voor de aanschaf fing van schoolmeubelen ten be hoeve van de R.K. Meisjesschool voor uitgebreid lager onderwijs. 17. Voorstel tot het in bruikleen geven van enkele schoollokalen aan enige besturen van bijzondere scho len. 18. Gunstig advies naar aanleiding van de verzoeken van de besturen van de vereniging „Amersfoortse industrie- en huishoudschool" en van de R.K. huishoudschool „St. Anna" om de uitbreiding van deze scholen met cursussen voor huis houdelijke- en gezinsvoorlichting nodig te oordelen. 19. Voorstel tot het garanderen van een bijdrage, te verlenen in een eventueel door het bestuur van de sociëteit „Amicitia" bij het ge ven van zes toneelvoorstellingen te lijden verlies. 20. Voorstel om aan mej. E. M. Gisius eervol ontslag te verlenen uit haar betrekking van onderwij zeres aan de Willem de Zwijger- school. 21 Voorstel tot wijziging van dc gemeentebegroting voor het dienst jaar 1952. 22 Voorstel van het college van curatoren van het Johan van 01- denbarnevelt-gymnasium om de be noemingen van mevr. dr W. Vloed- graven-Stuyver en dr P. J. Maan tot lerares (leraar) in tijdelijke dienst aan genoemd gymnasium te verlengen. 23. Voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de Van der Palmschool. 24. Aanbevelingen ter benoeming van twee leden van het bestuur van de stichting „Centrale Woning- zorg". 25. Aanbevelingen ter benoeming van twee leden van het bestuur van de „Amersfoortse sportstichting". 26. Voordrachten ter benoeming van vijf leden van het bestuur van de „Amersfoortse stichting voor Volkscrediet". Ndtci-rl li e\«-o Van 18 tot en met 24 Juli GRAND THEATRE. Van 18 tol en met 23 Julj ..Fanfaren der Llebe" Aan vang Zondag 2.-. 4.15. 6.45 cn 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. Donderdag-Cyclus 24 Juli „De Slag boom". Aanvang 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Van 18 tot en met 24 Juli. „Niemand de deur uit" Aan vang Zondag 2 -, 4.15, 6.45 cn 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. Jeugd Fllmcyclus Woensdag 23 Juli „Jopie Slim en dc draak". Aanvang 2 cn 4 uur. REMBRANDT THEATER. Van 18 tot en met 21 Juli. „Gewapende escorte Van 22 tot en met 24 Juli „De on zichtbare wreker". Aanvang Zondag 2.-. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige da gen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van 18 tot en met 20 Juli „De nacht is mijn Koninkrijk". Van 21 tot cn met 23 Juli „Liefde kent geen muren". In de Donderdag-cyclus 24 Juli „Jane Eyre". Aanvang Vrijdag 8 uur. Zat. 6.45 en 9 uur. Zor.dag 4.15, 6.45 en 9 uur. Donderdag 2.30, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2 30 cn 8 uur. Zater dag en Woensdagmiddag 2 en 4 uur Zondag 2 uur „Roodkapje". DINSDAG. 22 Juli. - Drcer- Concert Wilskracht. Aanvang 7.30 uur. DINSDAG 22 Juli L. Costerplein: Concert PiJpercorps ..Juliana". Aan vang 7.30 uur. WOENSDAG. 23 Juli. Stad: Muzikalo rondgang alle muziekverenigingen. Aanvang 7.30 uur. DONDERDAG 24 Juli; Bomeopl.: Con cert H. J. Hegeraat. Aanvang 7.30 uur. DONDERDAG. 24 Juli. Appelmarkt: Concert Hosanna Aanvang 7.30 u. VRIJDAG 25 Juli Anjerplein: Con cert Colliery teand, 7.3o uur. VRIJDAG 25 Juli. Assenraadstraat: Concert KAMV, 7.30 uur VRIJDAG 25 Juli. Thorbeckeplein: Concert ..Excelsior", 7.30 uur. ZATERDAG 26 Juli. Muziektent Amicitia: Concert Politie Harmonie- Aanvang 8 uur. Burgerlijke Stand GEBOREN: Johannes Willem Gijsbert, z. v. G. Oosterbroek en J. Vos; Pieler, z. v. C. de Bie en E. M. Butselaar; Jan, z. v. F. Leijsse- naar en H. Kok; Wiechert Albert, z. v. R. Springer en N. v. Ruler; Cornelis Dirk Cebes, z. v. D. An- dreae en A. J. A. v. Hierden; Erna Maria Magdalena. d. v. L. A. M Seegers en J. Willems van Beveren GETROUWD: Ph. Kraak en W. Jans; W. de Kneger en C. Boescho- ten. OVERLEDEN' Evertje de Graaf. 77 jr. wed. v C Eijkelboom. Temperatuur van 't water De temperatuur van het water in Pesie's Bad was hedenmorgen 2'2 graden.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2