Amersfoortse Vierdaagse-ploeg bleef com ipleet Duitse Maria Sander gelooft niet dat Fanny ziek is Russische turnsters tone voorkeur voor goud Tour de France-ploeg in 01. Stadion gehuldigd Zon, puike stemming en prima verzorging op eerste dag LIKDOORNS wonde' r lie NOG STEEDS GEBREK AAN SPORTIVITEIT Zatopek verspeelde een deel van de sympathie OP DE BRINK VAN HELSINKI ^e>lorder verkwikkende VM eetlust en 1 w/Giev PRESTATIES VRIJWEL VOLMAAKT... Nannie Simon in prima conditie Waar vele EMIGRANTEN te laat aan denken! Als twee druppels water Ned. voetballers naar huis 4 Woensdag 23 Juli 193 NIJMEGEN. Dat zit er op! Een goed begin is het halve werk en zo hebben ook onze Amersfoortse Vierdaagse lopers er over gedacht. Om in Tour-terminologie te spreken; de gehele ploeg is nog compleet. liet eerste 55km.-koppel, dat in het „Gezellen Huis" arriveerde, bestond uit J. Deute- kom en G. Bouwman, beiden „Trekvogels"-leden. Rond het middaguur wa ren zü binnen en stonden even later reeds een „potje" te biljarten of er niets aan de hand was geweest! Ruim drie uur later finishte het laatste koppel: E. Poort en A. H. v. d. Bom, beiden S.O.S.-ers. Zij zijn zo ver standig geweest hun krachten niet te forceren, want zij hebben het niet gemakkelijk gehad. Van begin tot eind hebben wij de prestaties van onze wandelende stadge noten van nabij kunnen gadeslaan en onze conclusie na de eerste dag luidt; Bravo Kcistedelingen. ga zo voort en gij zult over enige dagen kunnen zeggen; „Ziezo, dat was 1952 en nu naar 1953 Maar zover is het nog niet Laten wij in gedachten teruggaan naar Eist. de een- trale rustplaats van de eerste dag. Voor alle Amersfoorters was er een prima pleisterplaats, waar voetongemakken door onze onvolprezen EHBO (in Eist was de heer Veis druk aan het werk) werden verholpen en de inwendige mens werd versterkt. Weinig eetlust Over die inwendige mens gesproken. Opvallend is het, dat er zo weinig eetlust bestaat ondePde tippelaars tijdens het lopen uiteraard. Tientallen door de wagens meegebrachte lunchpakketten, waarvan de inhoud zeer appetijtelijk was, bleven onaangeroerd. Er wordt echter zeer veel gedronken, geen limonade, maar melkt „Ik drink tijdens een Vierdaagse voor een heel Jaar melk." zei de 46-jarige heer Roozendaal, die met Hendrlksc en T. van Asselt de Amersfoortse P.T.T. vertegen, woordigd. „Melk, wittebrood en af en toe een klein slokje cognac, dat houdt een mens fit. zegt Roozendaal, „niet veel, maar goede voeding is een voornaam ding tijdens dergelijke zware tochten." Voor de zesde maal loopt hij dit jaar mee. Ook vertelt hij nog voor het eerst twee paar sokken te hebben aangetrokken en ook dit blijkt hem best te bevallen. De volgende stadgenoot, die even uit komt blazen is sergeant-majoor G. Smit van het Militaire Hospitaal. Deze kranige 43-Jarige militair geboren te Nijmc- gen(!) waar hij tot zijn achttiende jaar woonde heeft een echt Vierdaagse hart. Reeds in 1928 liep hij voor de eerste maal de 55 km. Nu gaat hij zijn gouden kroon tje 11 xhalen en wel op de 40 km. Na tuurlijk met de voorgeschreven 10 kilo wegende uitrusting, waaraan hij echter zo is gewend geraakt, dat hij zonder be pakking niet meer wennen kan. „Je krijgt de jeugd weer in je benen." zegt hij, als we zijn mening over de Vierdaagse vra gen. „Mussert dood van 't dak" ,.En de mussen moeten dood van het dak vallen.vervolgt hij, ..want hoe war mer het is, hoe prettiger voor de wande laar. Je kunt nog eens ergens neervallen zonder direct verstijfde spieren op te lopen." En in die mening blijkt hij niet alleen te staan. Dan zien we de S.O.S.-er v. d. Bom ln een moedeloze bui en zijn voeten bla ren als tennisballen zo groot! Hij praat zelfs van opgeven, maar Evert Poort, die het zelf al moeilijk heeft met zijn knie. montert hem op en helpt hem door de zure appel heen te bijten. En v. d. Born knapt op, zowel door deze morele injectie als door de kundige blarenbehandeling. „Al moet ik op m'n knieën thuiskomen," zegt hij „Ik loop!" Vandaar dat Poort en v. d. Bom als laatsten binnenkwamen. Bravo S.O.S.-ers. zet nog even je tanden op elkaar. Geen al te zwaar parcours Bijzonder zwaar, nee, dat konden onze wandelaars niet zeggen van het parcours op de eerste dag. Er waren wel moeilijke gedeelten, bijv. tussen Elden en Eist, een doods stuk van plm. 18 km lengte, dat bovendien tot nadeel had. dat de verzor gingswagens er niet mochten rijden. Evenmin vonden onze stadgenoten veel aantrekkelijks tijdens de eerste tocht. Maar och. in Nijmegen is zoiets toch niet de hoofdzaak Het is het massale, het grootse, de niet te definiëren karakteris tieke sfeer, die als een magneet werken. Het is een grote vriendenkring, waarin onze Amersfoorters zich opperbest thuis gevoelen Zij vormen dan ook in het ge heel geen „eigen standje", dat alleen „eigen" mensen helpt, nee zij staan klaar voor iederegn. Zij helpen met evenveel liefde niet-keistedelijke tippelaars, zowel als het op voetverzorging aankomt als bij het laven van dorstigen. Zij zijn toch allen vrienden onder elkaar en vinden het niet nodig voor limonade of melk verdubbelde prijzen te berekenen „Want de vele grote en kleine zaakjes en stalletjes langs de weg weten van wanten ln dit opzicht cn speculeren blijkbaar op het „Een Vierdaagse loper is toch uit.1" Vredesplein te Oosterhout Het was maar een armetierig kruis- puntje te Oosterhout. dat de veelzeggen de naam „Vredesplein" droeg. Maar goed. daar toch was de laatste rustplaats of althans verzorgingsplaats voor Nijmegen. Misschien is tijdens een Vierdaagse de naam Vredesplein toch goed gekozen, want hoe vredelievend ziet zo'n duizen den koppen tellende wandelaarsschare er niet uit, als je zo in het gras ligt cn Je ziet Belgen. Fransen, Noren. Zweden, Engelsen te midden van talloze landge noten langs je heen trekken. Daar stond ook de wagen van Noack met Gijs Bak ker met de E H B O.-leden Mijnten en Wil Schaap. Zij bleken het vrij rustig ge had te hebben. Meerdere bekenden trokken ons voor bij. Wij zagen bijv. het Z.U.T.-lid v. d. Bunt, echter als militair van een leger onderdeel. Ook ontwaarden wij onze Amersfoortse Korea-strijder Johan Pie- ters in zijn functie als verzorger van een groep L.S K.-ers. Vergeefs speurden wij de eerste dag naar de „Wilhelmina"-leden. mevr. J. Stol-Wennekes en de heer G. Zwart. Wij hopen ze nog te ontmoeten, want het aar dige is, dat mevr. Stol thans voor de tien de maal deel neemt, terwijl haar partner een „groentje" is, die vrijwel ongetraind aan de start verscheen. DE „GROTE DRIE" zijn nu de „Grote Vier" geworden. Van links naar rechts de heren Van 't Hoog, B. Verschuur en Rouwhorst, die ditmaal gezelschap hebben gekre gen van een bekende oud-stadge noot Wim Bührman, die geheel rechts te zien is. (Foto DvA-Hofland) Terug in Gezellenhuis Successievelijk keerden al onze stadge noten weer terug naar hun tijdelijk home. „Niets bijzonders gebeurd." meldde chauffeur Roos van de Meursing-verzor- gingswagen. De Z.U.T.-groep was nog volkomen mon ter en Intact en zover we hebben kunnen nagaan hebben onze stadgenoten de eerste dag uitstekend doorstaan Morgen komt de beruchte „tweede dag", de dag van het overwinnen der onvermijdelijke inzinkingen. Wij hebben echter vertrou wen in „onze" tippelaars, ja „onze", want wij voelen ons een met die ge zellige vriendenclub. Tweede dag De tweede dag is aangebroken. De dag. waarop de tippelaars zullen moeten door bijten om crltioke ogenblikken te over winnen. De geroutineerde Amersfoortse Vierdaagse lopers weten wat hun te wach- DE GROEP VAN ZJJ.T. op de dijk vlak voor Elden. Na een kilometertje of twintig smaakt een kop thee wel. (Foto DvA-Hofland) ten staat. Zij onderschatten de moeilijk heden geenszins. Bovendien Is het par cours wel een paar kilometertjes langer dan 55 kilometer. Zij rekenen tenminste op ongeveer 58 kilometer. Ditmaal heb ben zij in het Gezellenhuis van een prima nachtrust genoten cn hedenmorgen in alle vroegte begaven zij zich vol goede moed naar de startplaats „De Vereni ging". Er is er één, die het Amersfoortse con tingent zal moeten missen. Geen loper, maar de E.H B O.-er Mijnten. die zich gisteren helemaal niet in orde voelde en hel niet verantwoord achtte langer zijn gewaardeerde medewerking te verlenen. Maar heden komt er reeds een verse kracht uit de Keistad, n 1. de heer Hogen- dijk van de G.G. en G D. Alle tippelaars gingen hedenmorgen in de richting van Weurt en Beuningen De mensen, die het meeste aantal kilometers voor de boeg hadden, n.l. de vijftig en vijf-en-vijftigers gingen door naar Dru ten. Maar de 30 en 40 kilometer-lopers sloegen bij Beuningen links af naar Wychen. Wychen is het centrale punt van de tw eede dag Hedenmorgen om half acht zagen wij bij de allereersten op de veertig kilometer de Amersfoortse groep „De Volharding". De jongens maakten een zeer pittige indruk en hun leider, de heer Van de Put. vertelde dat alles bui tengewoon gesmeerd gaat. Zij waren hedenmorgen om kwart over vijf gestart en hadden er bij Wychen precies de helft opzitten. Voor alle jongens op één na is de Vierdaagse een nieuwtje. Tegen tien uur zitten wij op het terras je op het gezellige marktplein te Wychen. Een muziekkorps speelt er gezellige marsmuziek Het weer Is vrij fris en het wolkendek geeft de zon geen schijn van kans. Vandaar dat de lopers in een be hoorlijk tempo „draaien". De lange af- standers worden eerst togen elf uur ver wacht. Maar de 30 en 40 kilometer-lopers komen vlot door. Onze stadgenoten heb ben we bijna allen weer gezien. Helemaal alleen op haar eentje zagen we Jopio Tuithof van Z.U.T. langs komen. ,Hoe gaat het?" riepen wij haar toe. „Alles oké, hoor" riep zij terug en tippelde in stevige pos verder. Daarna zagen we mejuffrouw Otterweg in gezelschap van de heren Del fortie en H Gerth voorbijkomen. Kort daarop gevolgd door drie S O.S.-dames, n.l. Annie Stavast. Jopio Suvaal en Corrie van Thuijl. Het gaat nog steeds goed met het Amersfoortse legioen. VERSPRINGEN Willy Lust geplaatst HELSINKI. Bij het versprin gen dames heeft Willy Lust zich geplaatst voor de eindstrijd. Zij kwam uit in de tweede groep van de kwalificatieronde. Haar eerste sprong was foutief. Zij plaatste haar voet voor de afsprong enkele milimeters te ver over de balk. De jury delibireerde geruime tijd of de sprong geldig was of niet. Ir A. Paulen, bestuurslid van de I.A.A.F., werd er bij gehaald en na lang wikken viel het besluit: ongeldig. In haar tweede beurt verricht te Willy Lust een fraaie prestatie, niet alleen was haar sprong vol komen correct, maar zij bereikte een afstand van 5 m 63, haar persoonlijk record. Jammer, dat de eerste sprong niet geldig kon wor den verklaard. Men schatte haar afstand op 5 m 80, op dat moment een Olympisch record. (Advertentie LM.) ZEILEN De Vries Lentsch protesteert u £*ELSINKI. Op de derde dag behaalden de Nederlandse zeilers de volgende resultaten: Van Duvl werd vierde in de drakenklasse onder protest van Zweden. Koos de Jong werd vijfde in de Finn- klasse, Eob Maas negende in de Starklasse en De Vries Lentsch twaalfde in de 5,5 meter klasse. Wim de Vries Lentsch heeft een protest aangetekend tegen de uit slag van de 5.5 meter klasse. Hoewel een vijfde plaats uit 28 mededingers in de Finnklasse lang niet slecht is. was De Jong toch niet tevreden. Hij kon zijn jol niet goed aan de wind krijgen en moest met minder hoog sturen genoegen nemen. Was dit niet het geval ge weest. dan zou hij na zijn goede start zeker een nog betere plaats ingenomen hebben bij de finish. Bovendien werd hij kort na het begin geweldig gehinderd door de Engelsman Charles Currey, waar bij De Jong in een dwangpositie kwam. die op dat moment enkele plaatsen kostte. Deze schade werd wel weer enigszins goed gemaakt, doch dc koplopers waren te snel voor hem. (Advertentie I.M.) Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeitplekkcn en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. Ï/ELE, vele uren heeft het Inter- nationaal Olympisch Comité in de afgelopen jaren vergaderd over het toelaten van de landen, die in de jaren 1940'45 een aanslag de den op de vrijheid. In Londen mochten o.a. Duitsland en Japan nog niet uitkomen. Inmiddels werden beide landen weer erkend en nu lopen op de Brink van Hel sinki tussen Amerikanen, Russen, Nederlanders, Engelsen ook Japan ners en Duitsers. Hoewel we be seffen dat 't spreekwoord 's lands wijs, 's lands eer niet bepaald een vondst is om de verschillen tussen diverse volkeren duidelijk te ma ken, is het gebruik daarvan op de Brink toch een uitkomst. De Rus sen lachen voortdurend erg wijs en vriendelijk de Japanners knikken veel met het hoofd en kauwgom is nog steeds de hoofd schotel voor de Amerikanen. Ty pisch, dat verandert nooit. Bij de Duitsers trouwens ook niet. Zij misten en missen nog steeds spor tiviteit. De Brink was gisteren diep teleurgesteld over de ziekte van Fanny Blankers-Koen. Uit alle kampen kwamen de lieden naar haar echtgenoot toe om te vragen hoe het met Fanny was en of er nog mogelijkheid bestond, dat zij wel zou starten op de 80 meter horden. Maria Sander, finaliste op de 100 meter, was de enige die er niets van geloofde. Zij maakte te gen Puck Brouwer een zeer on sportieve opmerking, waarin zij haar twijfel uitdrukte over het ziek-zijn van Fanny. Haar oordeel was, dat Fanny bang was om ge slagen te worden. We prijzen ons gelukkig dat we Fanny beter ken nen dan dit miezerige Duitse meisje. Laten we hopen dat de Utrechtse dokter Hingst, die onze roeiers vergezelde naar Helsinki en nu Fanny onder henden heeft het klaar zal spelen om onze Olympische kampioene op te knap pen. Fanny zal Maria Sander dan wel het bewijs leveren, dat zij niet bevreesd is voor een neder laag. Onsportief TT MILE Zatopek heeft de harten 1—' van duizenden die dagelijks hun plaatsen in het Olympisch Stadion in Helsinki innemen om de verrichtingen van de athleten gade te slaan, veroverd. Men is niet zo ingenomen met de stijl waarin hij zijn races loopt, maar men wordt gefascineerd door de enorme wilskracht, waarmede hij zijn spikes in de baan wringt en zijn tegenstanders stuk loopt. De 10.000 meter was het bewijs van zijn grote vorm. Gisteren werden de series van de 5000 meter ge lopen. Ook op deze afstand is Zatopek favoriet. Toch heeft hij in die serie iets van zijn popula riteit verloren. Hij heeft de Rus Anoufriev op een voor de andere deelnemers niet geheel sportieve wijze aan de eerste plaats gehol pen. Hij klopte de Rus bij het in gaan van de laatste ronde op de schouders en beduidde hem voor te gaan. De wedstrijdreglementen heeft hij daarmee waarschijnlijk niet overtreden, wel de grenzen van sportiviteit. Radio Helsinki spant zich in de jeugdige bewoonsters van de stad te waarschuwen, haar hoofd koel te houden, nu er tijdens de Olympi sche Spelen zoveel buitenlandse mannen rondwandelen. Het advies is: „Wordt niet te snel verliefd. Daar komen gebroken harten van." Een Finse taxichauffeur, die een voetganger bijna raakte, zei, toen hem gevraagd werd waarom hij niet toeterde: „Oh nee, dat doen we hier nooit, we mochten de mensen eens doen schrikken." Lenie Gerrietsen beste Nederlandse, fraaie paardsprong Dini Krul HELSINKI. Ook het Olympische damesturnen is Dinsdag in de Messuhali begonnen. De prestaties van de Neder landse vertegenwoordigsters waren zeer ver- dienstelijk, doch bleven nog bescheiden. Het lijdt ook geen twijfel, dat Russische dames met riQsKv de medailles zullen gaan strijken. Zij hebben zich, evenals hun heren, verre superieur ge toond. Hun prestaties waren bijna volmaakt. De acht meisjes behaalden bij het paardspringen b.v. tezamen 76.78 pnt. uit een maximum te bereiken aantal van 80Een zeer constant werkende, prachtige ploeg was ook die van Hongarije. en juichte voor een Fins meisje, waardoor turnsters van andere ploegen, midden in de afwerking van een oefening, uit haar con centratie raakten. Gelukkig voor Lenie Gerrietsen, dat reglemen tair een mislukte verplichte oefe ning mag worden herhaald zonder puntenverlies. Eerst kwam ze op de brug bij de slot-handstand niet Van de Nederlandse meisjes be haalde Lenie Gerrietsen, zoals verwacht werd, de beste resulta ten. Een extra pluim verdient de 21-jarige Nannie Simon, die na haar de meeste punten verwierf. De prestaties van onze dames waren, zoals gezegd, vergeleken bij die van verscheidene andere landen, met name Zweden, Italië en bijna alle landen uit Centraal en Oost Europa, vrij matig. De Hongaarse dames b.v. behaalden constant op ieder der vier num mers allen een waardering boven de 9. Daarbij zinken de prestaties van de Nederlandse dames, van wie alleen Dini Krul een zeer fraaie paardsprong maakte, waar voor ze 9.13 pnt. kreeg, terwijl verder door niemand meer 9 pun ten werd en bereikt, wel in het niet. De landen waren in vier groe pen ingedeeld. De Nederlandse dames werkten gelijktijdig met de Amerikaanse, de Bulgaarse en de Finse meisjes. Uiteraard wa ren de laatsten „op eigen grond" de favorieten van het publiek. Bo vendien had Finland een bijzon der charmant ploegje van acht jonge, vrij kleine, gracieuze meis jes, gekieed in nauwsluitende gymnastiekpakjes van een pastel- grijze tint. Gestoorde concentratie Het gevolg was, dat het publiek herhaaldelijk luid applaudisseerde voldoende omhoog voor de sprong, maar toen ze de oeferu geheel opnieuw deed, behaalde het hoogste aantal punten onze meisjes (8.50). Hetzelfde - schiedde op de evenwiehtsk' waarvan ze aftuimelde. Maar tweede keer kreeg ze 8.53 punt^ Het paard leverde een meevy Ier op. Die sprong was het zwakt punt van onze meisjes, maar weerden zich flink en maakter. dit nummer een iets beter toiv dan op de andere drie numme, Annie Ros vergiste zich bij eerste sprong en maakte een pe! fecte overslag, waarvoor ze nu; stens een 9 zou hebben gekreg- De handstand-wenden lever haar vervolgens 8 pnt op. TURNRESUL TA TE! Totale puntenwaardering per p: voor verplichte nummers. Vrije o?x ningen; 1 Rusland 74.28 pnt 2 He garije 73.90; 3 Tsjechoslowakije' Evenwichtsbalk1. Rusland 74.20. Hongarije 73.173 Bulgarije 72. Brug met ongelijke leggers; 1 Ru?!- 75.00: 2 Hongarije 74.74 3. Italië Paardspringen. 1. Rusland 76.7S, Italië 74.51: 3. Hongarije 73.14. Wim van Est sterkste achter motoren AMSTERDAM. Enthousiast hebben Dinsdagavond plm. 15.000 wielt: sportliefhebbers de Nederlandse Tour de France-ploeg in het Olympic Stadion gehuldigd. En die duizenden hebben voorts onze nationale acht l de Franse monsterrit aan het werk gezien in een wedstrijd achter klein motoren, waarin Wim van Est de grote man was. De vice-voorzitter van de KNWU, Pfoeg daarna een ereronde. de heer Viruly, sprak, nadat hij de tourrenners voor het forum had gehaald, over het unicum, dat een Nederlandse ploeg volledig uit de ronde is gekomen. Dat was naar zijn mening de grootste winst van de afgelopen Tour de France. Woor den van dankbaarheid sprak ver volgens ook dr Tetzner, namens de N.V. het Nederlandse Sportpark. Hij was vooral verheugd over het feit, dat onze jongens gezond uit die lange tocht terug in Nederland waren gekomen. En in de hulde werd natuurlijk ook ploegleider Kees Pellenaars betrokken. Harte lijk toegejuicht door de vele dui zenden op de tribunes reed de (Advertentie LM.) DEN HAAG. 23 Juli. In Austra lië. Nieuw-Zeeland en Canada is de huisvrouw veel meer op het zelf vervaardigen en verstellen van kle ding aangewezen dan in Nederland. Vele emigrerende huisvrouwen den ken hier te laat aan en nauwelijks in het nieuwe vaderland gearri veerd zien zij zich genoodzaakt om voor dure dollars of ponden een kostbare naaimachine aan te schaf fen. Daarom wordt alle emigrerende huisvrouwen dringend aangeraden, een FRIDOR electrisehe naaimachi ne mee te nemen! Er zijn 6 belangrijke redenen, die voor een FRIDOR pleiten: 1. De draagbare FRIDO kan zó in zijn mooie, stevige koffer gemakke lijk worden meegenomen. 2. FRIDOR-dealers zijn over de ge hele wereld verspreid, zodat U ook in den vreemde van een vlotte en deskundige FRIDOR-service verze kerd bent. 3. De FRIDOR kan ook als hand naaimachine worden bediend (voor gebieden, waar electrisehe stroom ontbreekt). 4. De FRIDOR is voorzien van de revolutionnaire stoparm. waardoor vele werkzaamheden, vooral verstel len. aanzienlijk sneller, beter en ge makkelijker word enverricht. 5. De FRIDOR is een onverwoest bare kwaliteits-machine. die een be zit vormt voor Uw leven. 6. De FRIDOR is goedkoop. Schrijf zo spoedig mogelijk naar: FRIDOR FABRIEKEN N.V., Leeqtt- waterplein 27, Den Haag en U ont vangt dan vrijblijvend en franco alle inlichtingen over deze ideale naai machine voor emigranten. door Samuel W. Taylor „Ik zou maar achteruit gaan en daar blijven staan, vader", zei de man. „De volgende keer laat ik je pakken." Ik ging achteruit. „Kom hier, Jiggs", zei hij. De hond kwam naar hem toe. „Ga lig gen." De hond gehoorzaamde. Op de kaarttafel stond een schaaltje met zoute haring en kaas. De man gooide Jiggs een hompje kaas toe. De hond ving het op en slokte het naar binnen. Ik had veel tijd besteed om die hond af te richten. Hij gehoorzaam de aan niemand anders dan aan Cora en mij en nam van niemand anders voedsel aan. „Dit is toch wel sterk", zei Bus- ter tegen de man. „Als ik vandaag niet niet je op kantoor geweest was en je na het werk niet in de autc hierheen ge reden had Toen hij die deur bin nenkwam, zou ik gezworen hebben dat jij het was." „Ik weet nog steeds niet waar je voor komt. vader", zei de man te gen mij. „Wat wil je hier eigenlijk uitvoeren?" „Cora", zei ik tegen mijn vrouw. „ik weet met wat er aan de hand ders dan zij en ik kende die naam. is, maar j ij kent mij toch? Jij weet toch wie ik ben? Die kerel; jij weet toch dat ik dat niet ben? Zijn stem is anders. Heb je mij ooit van mijn leven „vader" tegen iemand horen zeggen?" Cora keek stomverbaasd de tafel rond. „Wel heb ik van mijn leven! Chick", zei ze tegen de man met mijn gezicht „hij probeert zich voor jou uit te geven!" „We moesten de politie maar waarschuwen", zei Ethelene. „Wie het ook is, ik geloof dat die vent dronken is. Hij kon wel eens ge vaarlijk zijn." „Buster", zei ik, „om Godswil! J ij kent me toch? Samen maakten we de oorlog mee. Samen hebben we een zaak. De hele dag zat ik samen met je op Kantoor." „Heb je daarvan terug", zei Bus ter. „Chick, we moesten maar lie ver de portie halen." „Ik vind dat hij gelijk heeft", zei Cora. „Nu is het welletjes, vader", zei de man met mijn gezicht. „De deui uit en de groeten." „Kijk, hier zijn de carbonaden", zei ik wanhopig, terwijl ik probeer de me aan wat dan ook vast te klampen. „De carbonaden en de bo ter. Cora. Je vroeg me of ik die mee wilde brengen." Het was krankzinnig, dat ik pro beerde mijn vrouw er van te over tuigen dat ik haar man was. „We stonden vanmorgen om zes uur op, weet je dat niet meer? Ter wijl ik me stond te scheren maakte jij het ontbijt klaar. Havermout- koekjes met een ei." „O, mijn God!", riep Cora. „Chick, laat die vent toch weggaan! Ik hou het niet langer uit!" „Kalm wat, Cobra", zei hij vrien delijk. «Die naam „Cobra" was een lieve lingsnaampje. dat ik alleen zei in intieme ogenblikken. Niemand an- „Nou is het genoeg, vader" zei hij tegen mij. „Eruit of ik laat de hond op je los." „Gaat u toch alstublieft meneer", zei Cora. „Die hond is gevaarlijk." „Om de donder niet!", schreeuwde ik. „Ik blijf hier en ik wil wel eens zien we Gofer!", zei de man met zijn ge zicht opeens kortaf. Dat was het woord, dat ik Jiggs geleerd had. De hond rende op mij toe en sprong mij naar de keel. Ik weerde met mijn armen af en er ging iets dat op een hevige electrisehe schok geleek door mijn rechterpols, schud de en trok er aan, tot ik er geen gevoel meer in had. Ik hoorde Cora en Ethelene gillen:: „Laat los, Jiggs!" De hond liet mijn pols los en stond gespannen te wachten op het bevel mij opnieuw aan te vallen „En nou eruit", zei de man met mijn gezicht. „Ik zou maar niets meer zeggen en maar gauw gaan", zei Buster. Ik zei niets meer en ging. HOOFDSTUK 2. Ik liep naar de hoek van de straal en keek onder een lantaarn naar mijn pols. Mijn arm klopte tol aan mijn schouder en ik had een schram in mijn hals. Dank zij de mouw van mijn over jas was de huid niet kapot, maar de landen stonden er diep en blauw in. Ik kon mijn hand niet open of dichtdoen, ze was tot een klauw verstijfd. In mijn andere hand had ik nog steeds het pakje carbonaden en ik vroeg mij af hoe ik de deur opengekregen had om weg te ko men. Ik liep de Woodside Road op en was bijna tot Valota gelopen, toen er een politieauto langs reed. „Waar moet u naar toe?", vroeg de agent. Hij zag er vriendelijk uit en had een rode kleur. „U komt alsof u geroepen bent. Ik stond juist uit te kijken of ik een agent zag." „Wat is er aan de hand?" „Ik ben zojuist uit mijn eigen huis gegooid." „Mooi! Waar is dat?" „Mijn naam is Graham, Charles Graham. Ik woon hier vlak bij de Alameda Road." „Stap in", zei hij. Ik kookte van woede, maar ik was toch ook een beetje bang. Die ke rel die mijn plaats probeerde in ie nemen, moest wel getroubleerd zijn. Ieder normaal denkend mens wist dat zoiets eenvoudig onmogelijk was. Er liep een gek in mijn huis rond, in mijn schoenen, met mijn gezicht en mijn oren. En wat de hond betreft, daar was natuurlijk ook iets mee aan de hand. Maar daar zou ik wel achtei komen. De politie-auto stopte voor mijn huis, we liepen naar de voordeur en de agent belde. Ik realiseerde mij even de fantastische situatie, dat ik met een agent naast mij stond te wachten tot iemand mijn eigen deur opendeed. Buster deed open. „Zo, hebt u hem, agent?" „Is dat die persoon?" „Ik hoop tenminste dat er zo niet nóg een paar rondlopen." De agent liet mij voor zich uit naar binnen gaan. Cora en Ethelene en de man met mijn gezicht zaten aan de kaarttafel. De agent nam mij en de man met mijn gezicht aandachtig op. „As je me nou" zei hij. „Tweelin. gen?" „Ik weet precies wat u denkt", zei de man met mijn gezicht, „en begrijpt u hoe ik mij voelde, toen dieman hier binnenkwam en pro beerde mijn plaats in te nemen? Ik heb die persoon nooit van mijn le ven eerder gezien. Dat loopt maar gewoon naar binnen en probeert mijn plaats in te nemen." (Wordt vervolgd.) Zoals gezegd: Van Est was - grote man in de wedstrijd achts de kleine motoren. Hij won de ste manche over 10 km, kwam de tweede achter Jan Nolten op cü 2e plaats en eindigde in de derè rit, eveneens over 20 km, tweede. De finale van de Amateurwei-j strijd over 15 km werd een frari sprintzege voor de Amsterdamm» Patsy Willekes, nadat Wim Jun eerste serie en Willekes zelf ét' tweede gewonnen had. In een achtervolgingsnummS' voor amateurs was onze national! kampioen Piet van Heusden d» beste. Het eindklassement van de prol-! wedstrijd achter kleine motors over drie manches luidt: 1. Va. Est 5 p 2. Voortting 10 p.; 3. Nol ten 12 p.; 4. Wagtmans 13 p.; Faanhof 13 p.: 6. Roks 15 p: l Dekkers 20 p 8. Van Breenen 20? HELSINKI De Nederland:-! Olympische voetbalploeg komt a de loop van Donderdag per vlies- tuig naar huis. Het verblijf van a ploeg te Helsinki heeft wat lanter geduurd, doordat er moeilijkheoa met het vervoer waren. Schaakvierkamp in Amsterdam AMSTERDAM. In de in hel Amsterdamse Schaakhuis voortge zette schaakvierkamp heeft Kra mer in 41 zetten een klinkend» overwinning behaald op Donner, terwijl de Argentijn Pilnik won ia 22 zetten van mevr. F. Heemskerk De stand na Twee ronden Kramer, Pilnik beiden 1 Vi punt, Donner. mevr. Heemskerk iedff punt. FOLKESTONE. De eerste po ging van dit jaar het Kanaal over te zwemmen is Dinsdag mislukt De 19-jarige radiomonteur Moes taf a Dawoud uit Cairo gaf zijo poging op toen hij bij Dover no$ slechts zes mijl uit de Engelse kust was. (Advertentie I.M.) Besluit Vw maaltijd met één of twee Bennies. Om dat snerpend zuurbranden op de maag te blussen. Meer en meer wordt het gewoonte vat lijders aan brandend maagzuur, altijl Rennies bij de hand te hebben. Ze zijn één voor één hygiënisch verpakt «3 onopgemerkt in te nemen waar U maar wilt zonder water of wat ook. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Vraag Rennies bij Uw apotheker e drogist. Intern, schaaktournooi te Ziirich ZURICH. De uitslagen van de in de 10e ronde van het interna tionaal schaaktournooi te Ziirich gespeelde partijen luiden: Henneberger (Zwits.)Udovcic (Zuid Slavië) 01; Toran (Sp.)— Grob (Zwits.) Vfe; (Zwits.)Staehelin (Zwits.) 1—0; Euwe (Ned.)Szabados (It.) af- gebr.; Ehrat (Zwits.)Crisovan (Zwits.) afgebr.; Canal (Peru)— Lundin (Zweden) afgebr.; Blauw (Zwits.)Christoffel (Zwits.) af gebroken. De afgebroken partij uit de ne gende ronde tussen Toran en Lun din is in remise geëindigd. Op de eerste plaats staat Lundin met IVz pnt. -j- 1 afgebr. partij- Tweede is Christoffel met 7 pnt- 4- 1 afgebr. partij. Euwe en Blau*' delen de derde plaats met ieder 6% pnt. -f 1 afgebr. partij.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4