DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Truman bereikt accoord in staalconflict Helsinki Wiedesdiuld? Prof. Beel ontvangt fractieleiders Adlai Stevenson zegt eindelijk „ja" Vrijlating van Duitse oorlogsmisdadigers Ultimatum van president had resultaat r bracht Aanspoelende stookolie verknoeit vacanties ONTSPANNING IN AMERIKA Fanny staakt de strijd Formateur schijnt te streven naar vier partijen-kabinet Democratisch partijcongres in enthousiaste stemming 12e Jaargang, no. 173 Vrijdag 25 Juli 1952 Opgericht door dc Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdarasche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR TJ. DE BOORDER WASHINGTON. De staking in de Amerikaanse staal- j industrie, die thans 53 dagen heeft geduurd, zal spoedig tot het j verleden behoren, omdat na een krachtig optreden van presi dent Truman het geschil is bijgelegd. De president had zijn vertrek naar de democratische conventie te Chicago een dag uitgesteld om Fairless, de vertegenwoordiger der industriëlen I en Murray, de voorzitter van de vakbond der staalarbeiders, op het Witte Huis te laten komen. Hij heeft hun, naar bekend werd, vrijwel een ultimatum gesteld, in verband met het feit, dat de staking niet alleen zware slagen toebracht aan 's lands economie doch ook het defensieprogram gevaar deed lopen. Zijn aandrang heeft succes gehad en toen hij de opheffing der staking bekend maakte, vertoonden de gezichten van Fairless en Murray, die naast hem stonden, een minzame glimlach. De zes voornaamste Amerikaanse staalbedrijven zijn thans met de vak bond tot overeenstemming geko men. Vanmorgen zal de vakbond zijn commissie voor de lonen bijeenroe pen om haar goedkeuring aan de overeenkomst te hechten Het zal echter nog wel een dag of vier du ren. voordat de staalproductie op gang is. De staking heeft, volgens schattin gen van welingelichte zijde, de Ver enigde Staten een bedrag van vier milliard dollar gekost, terwijl bijna twee millioen arbeiders tijdelijk bui ten werk zijn geweest. De zes hon- Speciale passen voor O.-Duitsland gehandhaafd BERLIJN. De bevelhebbers der Britse, Franse en Amerikaan se sectoren van Berlijn hebben 28 Juni j'.l. bij de Russische autori teiten geprotesteerd tegen de Oost Duitse maatregelen om alle West- Duitsers en West-Berlijners, die niet over speciale passen beschik ken. de toegang tot Oost-Duits gebied te ontzeggen. Op dit pro test heeft Dengin, de vertegen woordiger te Berlijn der Sowjet- contróle-commissie, thans geant woord, dat Oost-Duitsland „vei ligheidsmaatregelen" rondom Ber lijn heeft getroffen, ..om zich te beschermen tegen het optreden van organisaties voor het bedrij ven van spionnage. die hun hoofd kwartier te West-Berlijn hebben en wier optreden gericht is tegen Oost-Duitsland en zijn bevolking" „Te elfder ure" verdwijnt, „Roomse plakkaten" komt (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Het bekende so ciaal-politieke tijdschrift „Te elfder ure" een uitgave van de gelijkna mige stichting dat onder redactie van een groep vooruitstrevende ka tholieken verschijnt, gaat verdwij nen. Het wordt vervangen door een nieuw blad onder de naam „Roomse plakkaten". Mr Jan Derks de voormalige hoofdredacteur van ..De Tijd". de musicus Cor de Groot en het Kamerlid Bernard Verhoeven zullen de redactie voeren. ~"A Goudstroom voor Rusland bij turnen-dames. De Russinnen veroverden vier gouden medail les De Hongaarsen mochten er twee meenemen, de Zweedsen één. Een Hollands drama in drie bedrijven. Bedrijf een: Fanny Blankers- Koen verlaat de baan in de fi nale van de 80 meter horden. Een athletiek loopbaan sloot af. Shirley Strickland werd beloond met een gouden medaille. Bedrijf twee: Harting ver krampt door spierpijnen verlaat de baan in de serie 1500 inter. Slot van drama: Wxm Slijkhuis ongetraind en met slechte Achil- les-pees geeft op. Meer Neder landers kwamen er niet op de sintels. Triest slot van het hockey- tournooi Nederland moest kans loos de meerderheid van India erkennen Toch zilver voor ons Jack Dillard de overwinning, die hij zo sterk begeerde omdat Londen hem op de 110 horden zo'n grote teleurstelling bracht. Een enerverende 5000 meter. Zatopek liep alle tegenstand weg. De familie Zatopek ver overde nog een gouden plak. Mevrouw Zatopek wierp de speer reusachtig ver. Zij vestig de evenals haar man een nieuw Olympisch record. -J Arbeidsdienst voor jongens en meisjes in Oost-Duitsland BERLIJN De Oost-Duitse re gering heeft Donderdag een wet goedgekeurd tot oprichting van een geüniformeerd, semi-militair arbeids- corps voor jongens en meisjes van 17 jaar en ouder In Polen en andere Oost-Europese landen bestaan derge lijke corpsen al Het corps wordt „Dienst voor Duitsland" genoemd. De jeugd zal werk van nationaal belang verrichten. De jongens en meisjes zullen zes maanden per jaar in kam pen worden ondergebracht. Zij krij gen behalve voeding en onderdak één Oostmark (ongeveer 25 cent» per dag. Toetreding tot het corps zal op basis van vrijwilligheid geschieden, maar voor belangrijk werk kunnen jongelieden voor zes maanden wor den opgeroepen. derdduizend stakers hebben naar schatting 350.000 000 dollar aan lonen gederfd. In andere, met de staalin dustrie verband houdende indus trieën. zijn ruim een millioen arbei ders geheel of gedeeltelijk werkloos geweest. De staking is de langste en kostbaarste in de geschiedenis der Amerikaanse staalbedrijven geweest. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen dat de voorwaarden, waar onder de werkzaamheden zullen worden hervat, de volgende zijn: 1. Een gemiddelde loonsverhoging van zestien dollarcents per uur. De huidige lonen liggen juist iets onder de twee dollar per uur. 2. De metaalarbeiders krijgen op zes openbare feestdagen per jaar vrij, met behoud van salaris. Degenen, die op een of meer dezer feestdagen zou den moeten werken, krijgen dubbel uitbetaald. 3. De middag- en nachtploegen krijgen thans respectievelijk vier en zes dollarcents per uur extra uitbe taald. Dit wordt gebracht op zes en negen dollarcents. 4. De arbeiders, die vijftien jaar of langer in dienst zijn geweest bij een bedrijf, te rekenen vanaf 1 Januari 1952, krijgen drie weken vacantie per jaar. Een schok van teleurstelling en medelijden ging door ontel- SO» bare gemoederen toen Neder- land gistermiddag aan de ra dio vernam, dat Fanny Blan- ^>v kers na luttele passen in de finale 80 meter horden, had f| opgegeven. Haar strijdvaardig karakter had haar ondanks TT ziekte en afradingen doen be- w®" sluiten, te trachten althans in één nummer van deze Olympische Spelen hAar nummer de Nederlandse kansen te verdedigen. Zij slaagde niet. De kwel ling van haar ziek z\jn, de bijna ondraaglijke spanning, waarin zij in deze dagen moet hebben geleefd en tenslotte het overwinnen van twijfel en onzekerheid omtrent haar conditie, hadden te veel gevergd. Fanny Blankers-Koen, die in 1936 te Berlijn al meeliep, die in 1948 te Londen vier gouden medailles won, was in Hel sinki op het beslissende ogenblik aan het einde van haar krachten. Dit betekende wel een zeer tragisch einde van tiaar ongeëvenaarde athletlekcarrière, althans wat de Olympische Spelen betreft. Niet temin zal zij als sportvrouw in de ware en meest zuivere zin voor Nederland en de gehele wereld onvergetelijk blijven. u (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Nadat prof. Beel gistermiddag met de minis ter-president dr W. Drees had geconfereerd, ontving hij van daag achtereenvolgens de fractieleiders van de P.v.d.A., K.V.P., A.R. en C.H.U., de heren Donker, Romme, Schouten en Tila- nus. Dat mr Oud, de fractieleider van de V.V.D. niet in de besprekingen werd betrokken, bevestigt de verwachting, dat prof. Beel in eerste aanleg zou streven naar een vier partijen kabinet, zoals dat zijn voorganger aanvankelijk voor ogen stond. De besprekingen van vandaag droegen een louter oriënterend ka rakter. Eerst daarna wilde prof. Beel overwegen wat hem verder te doen stond. Het is niettemin uiter aard denkbaar dat de gevoerde be sprekingen hem meteen tot de con clusie brengen, dat voortzetting daarvan onvruchtbaar zou zijn en dat hij spoedig zou besluiten zijn opdracht terug te geven. Doch wij hebben de indruk, dat de formateur zelf niet in deze verwachting leef de toen hij met zijn besprekingen begon. Het A.R dagblad „Trouw" gelooft niet, dat het mee zal vallen alsnog een vierpartyenkabinet te forme ren. „Er zyn." zo schrijft het, grote tegenstellingen aan het licht getre den. En het feit. dat zij aan het licht getreden zijn, maakt de op lossing ervan niet gemakkelijker, Het zou daarom wel eens kunnen zijn, dat men ongeacht zijn voor keur voor een parlementair kabinet de weg van het extra-parlementaire kabinet op moet." Uitwisseling van jeugdige luchtvaartenthousiasten ,JDEN HAAG. Vijf in de lucht vaart geïnteresseerde Nederlandse jongelui zullen Zaterdagmiddag a.s. met twee begeleiders van Schiphol vertrekkën om drie we ken in de Verenigde Staten door te gaan brengen en te kijken naar wat dat land op het gebied van de luchtvaart te bieden heeft. (Van onze New Yorkse correspondent) CHICAGO. Hoewel het congres der Democratische Partu nog niet ten einde is, kan het toch al op enige winstpunten tegenover de republi keinen bogen; namelijk het grootste aantal vrouwelijke gedelegeerden en spreeksters, het grootste aantal candidaten voor het presidentschap, de langste zitting en de verwarrendste situatie. Ten slotte werden er de beste Redevoeringen gehouden. De zitting van gisteren begon om elf uur voormid dag en duurde onafgebroken voort tot diep in de nacht. De lange duur wordt hierdoor nu eenmaal zo. dat de aantekening, verklaard: De secretaris van de con- ,.In aanmerking gekomen voor het ventie noemt in alphabetische volg- presidentschap" in dc levensloop de orde de namen der staten af en kans vergroot op het verkrijgen van vraagt of zij een candidaat te stel- belangrijke staatsposten. Voor som- len hebben. Wordt dan een candi- migen van hen bestaat bovendien dast genoemd, dan staat deze on- altijd nog de kans. dat na een inge- middellijk op voor het houden van treden impasse een compromiscan- éen „nominatie-rede". Na afloop j didaat wordt gezocht. Zo b.v. voor volgt dan de gebruikelijke ovatie.de candidaten Kefauver en Harri- Op het moment dat wij dit schrij- man, die alleen nog bij ccn derge ven hebben we reeds elf van der- lijke impasse enige kans maken gelijke redevoeringen achter de rug. I Stevenson te verslaan Met een aan fanatisme grenzend De spanning steeg met het voort uithoudingsvermogen hebben de ge- i schrijden van de tijd. Reeds in de delegeerden en het publiek de con- morgen was deze aanmerkelijk van- greszaal tot een circus gemaakt, wege de nog steeds onopgeloste waarbij vaak moeilijk valt te onder- kwestie van de drie Zuidelijke sta- scheiden of de demonstraties spon- I ten. die de door de verzachting dei- taan of georganiseerd zijn. Een uit- loyaliteitsverklaring toegestoken zondering dient gemaakt voor Stc- hand hardnekkig^ bleven weigeren, venson, die. Weer aardschokken in Californië LOS ANGELES. Te Tehachapi. het stadje in Californië, dat in het begin van deze week door een aard beving geteisterd werd, zijn opnieuw krachtige aardschokken waargeno men De voorgevels van verscheidene reeds beschadigde huizen stortten in, tengevolge waarvan 27 personen ver wondingen opliepen. Volgens geleer den* is de eerste aardbeving, tenge volge waarvan in Zuid-Californië 12 personen om het leven kwamen en een schade van 100 millioen dollar werd aangericht, veroorzaakt door -ui ei naam vwi uic- ..aim ..a. ulltnn, w*cüL nti wtll een aard verschui ving in de rotsla- naar het enthousiasme Maar tenslotte gelukte het de vrede fg^tometer" *engte Van meer an Met gehuurde auto tegen een boom: een dode (Van onze correspondent) WARNS (Fr.) Vier jongelui uit Oude Mirdum en Hemelum wilden een autoritje gaan maken en hadden daartoe in Koudum een auto gehuurd. Bij de grasdrogerij in Kippenburg, waar de weg een bocht maakt, verloor de twintig jarige S. de Jong de macht over het stuur, waardoor de auto te gen een boom reed. De heer R Zijda uit Oude Mirdum werd met een ingedrukte borstkas naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd, waar hij later is overleden. te oordelen, onbetwist favoriet is tc herstellen. Waarom de kansloze candidaten Extra voedsel werd gegeven aan toch in de running blijven? Het is het toen uitbrekende enthousiasme door de voorlezing van het nieuws uit Washington, dat de staalstaking was geëindigd. De republikeinen, die hiermede een propagandaobject De drukte kan in Helsinki tijdens de Olympische Spelen niet ge heel door de hotels en restau rants worden opgevangen. Dui zenden moeten in tenten over nachten. Zij kunnen eten in ge- improviseerde restaurants, die in de openlucht zijn ingericht. Hier ziet u zo'n eetgelegenheid. is ontvallen, zullen de toevalligheid dezer gebeurtenis tijdens het con gres zeker in twijfel trekken. Wan neer het einde van de strijd in Ko rea nu ook nog voor November komt, dan zou dit de doorslag kun nen geven bij de verkiezingsuitslag. Gouverneur Stevenson heeft thans zijn candidatuur officieel aanvaard. Als zijn candidaat voor het vice- I nrcsidentschap is Senator John 1 Sparkman naar voren gekomen. Dit zou een uitstekende keuze zijn. in de eerste plaats omdat hij van Ala bama afkomstig is, hetgeen de Zui delijken tot kalmte zou kunnen brengen Overigens is hij bekend om zijn bekwaamheid en zijn liberale houding. DUITSE LIBERALEN EISEN: Stap bij Koningin ten gunste van in Nederland veroordeelden (Van onze correspondent) BONN. Het liberale parle mentslid dr Mende deelde giste ren aan vertegenwoordigers van de buitenlandse pers mede, dat hy een lyst had opgesteld, bevattende dc namen van 146 „zogenaamde oorlogsmisdadigers", die naar zün mening voor onmiddellijke vrü- lating in aanmerking behoren te komen. Deze lijst heeft dr Mende toege stuurd aan bondskanselier Ade nauer. met het verzoek alles bij de geallieerden in het werk tc wil len stellen om op korte termijn vrijlating van deze 146 te verkrij gen. Het betreft hier Duitsers, die in Duitse en Franse gevangenissen zitten. Wat de 72 Duitsers betreft, die nog in Nederland gevangen wor den gehouden, suggereert Mende in zijn brief aan bondskanselier Adenauer, dat deze zich tot pre sident Heuss zal wenden, die op zijn beurt zich dan weer zou moe ten richten tot H M. de Koningin met het verzoek gratie-maatregc- len te willen overwegen Mogelij kerwijs, zo vulde Mende monde ling aan, zouden bij een gratie- procedure in Nederland dezelfde criteria kunnen worden aangelegd als die. welke bij zelf voor zijn lijst met de 146 namen heeft ge bruikt: onmiddellijke vrijlating voor hen, die ouder zyn dan 65 jaar. voor degenen, die ziek zün en degenen, die bü het begaan van de hun verweten feiten de leeftyd van 21 jaar nog niet hadden be reikt. Mende zeide, dat zijn verlangens slechts een flauwe afspiegeling waren van de eisen, die de solda- tenbonden stellen. Hij meende, dat een begin van een oplossing van het door hem aangeroerde pro bleem in zicht moest zijn, vóór het Westduitse parlement de „Con ventie van Bonn" en het verdrag inzake de Europese defensie ge meenschap in laatste lezing (waar schijnlijk niet voor einde October begin November) behandelt Mocht een oplossing dan niet zijn gevonden dan zouden hy en velen van zijn vrienden met hem. hun stem moeten onthouden aan de verdragen. President Truman verleent gratie WASHINGTON. President Tru man heeft het vonnis tegen Collazo, een Portoricaanse nationalist, die an derhalf jaar geleden poogde de pre sident te doden, veranderd in levens lange gevangenisstraf. Collazo was tot de electrische stoel veroordeeld en zou op 1 Augustus terechtgesteld worden. Binnenkort proeven in zee om het kwaad zoveel mogelijk te bestrijden (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De laatste weken ondervindt men in de badplaatsen aan onze Noordzeekust weer grote hinder van in zee geloosde stookolie. De vacantie van velen is daardoor gedceltelyk verknoeid. Het toenemende scheepvaartverkeer verergert dit kwaad zeker. Drie grote tankrederijen, beho- geving van Denemarken zal ex- I rende bij de Anglo-Iranian Oil Cy. penmenteren. Want het ongerief 1 de Royal Dutch en de Esso, hebben van de stookolie bepaalt zich zeker nu tezamen een commissie ge- j niet alleen tot ons land. Gedurende vormd, die dit vraagstuk zal be- j de laatste weken is hieraan in de zien. Op een bepaalde plek in zee, Britse pers en in het Engelse La- ongeveer vijftig mijl van de kust, gerhuis veel aandacht besteed. Naar zullen zowel ruwe olie als stookolie aanleiding hiervan werd door de worden geloosd. Op verschillende j Chamber of shipping" eveneens plaatsen zullen daarna monsters een commissie ingesteld, van het zeewater worden genomen Hopelijk zal het werk van deze om na te gaan op welke wijze en 1 commissies nü tot een resultaat lei- in welke mate de olie zich heeft den Reeds in 1925 werd in verspreid en met welke stromingen Washington deze zaak onder het men rekening moet houden. oog gezien Men kwam daar gro- Ook de Ver. Naties hebben een tendeels tot overeenstemming. Deze commissie daartoe in het leven ge- werd echter niet door de confe- roepen, die binnenkort in de om-1 rerende landen geratificeerd. liegende schotels boven Arnhem (Van onze correspondent) ARNHEM. „Wü zaten aan ta fel en toen zei een van de kinde ren Ineens; „Kük eens. wat een gek ding in dc lucht. WU storm den allen van tafel het was precies tien voor half zeven ach ter de tuin in. Daar zagen wü een groot eskader van 25 voorwerpen, die als vlinders fladderden en schitterden als spiegels." Aldus mevr. Jansen uit de Voer manstraat te Arnhem Dit ge zin van vyf personen, nuchtere mensen van wie men niet kan verwachten, dat zy tezamen een fato-morgana hebben gezien, heeft gisteravond in elk geval een merk- waardige ervaring opgedaan. Mevr. Jansen spreekt van een es kader van 25 stuks, maar haar zoon is van mening dat het er minsten 50 waren Zij vlogen met enorme snelheid in gesloten V- formatie, voorafgegaan door vier afzonderlijk vliegende voorwer pen. Door de verrekijker nam men ze waar als ronde blinkende schrijven met een grijsblauwe kern. Voor dc formatie de horizon had bereikt was zij ineens ver dwenen. De voorwerpen liet geen strepen na en maakten ook geen geluid. De snelheid schatte men vijfmaal zo groot als van een straaljager Het gehele schouw spel duurde ongeveer twee minu ten. T N afwachting van de conclusies, A welke de formateur zal trek ken. beweegt dc discussie in po litieke kringen zich thans voor namelijk in dc sfeer van het „na praten". Prof. Romme is in „De Volkskrant" hedenmorgen het eveneens R K. dagblad „De Tijd" te lijf gegaan, dat hem het leeu wendeel van de verantwoordelijk heid voor het mislukken van de poging van dr Drees in de schoe nen had geschoven. Prof Romme ontkent dat. „Want de verantwoor delijkheid hiervoor hangt primair af. van de vraag voor wiens of voor wier verantwoordelijkheid het is, dat dr Drees in zijn po ging tot dc vorming van ccn vier- partyenkabinet niet is geslaagd. Over deze vraag kan natuurlijk steeds verschillend worden ge oordeeld maar toch alleen wan neer men de feiten volledig kent". I-J ET komt ons voor, dat prof. -1 Romme zich hiermee aan een drogreden bezondigt Want hij stelt het nu voor alsof dr Drees de opdracht had ontvangen tot het formeren van een vierpartijen kabinet Dit was geenszins het ge val. zoals ieder weet. die de feiten overigens niet zo goed als prof. Romme kent. Dr Drees mocht" ook een ka binet op smallere basis samenstel len; dat hij zulks ook heeft willen proberen, staat vast; dat het mis lukt is evenzeer. Dat de heer Romme daarbij het beslissend woord heeft gesproken, kan be- zwaarlyk worden ontkent; de frac tieleider van de CHU was daar toe. tengevolge van de geringe omvang van zün fractie, welke een meerderheidsvorming tesamen met de PvdA onmogelük maakt, een voudig niet bü machte. Nota van VS aan Russen: Chinezen schenden Conventie van Genève WASHINGTON. De Verenigde Slaten hebben de Sowjet-Unlc ver zocht haar Invloed aan te wenden bij de Chinezen en Noord-Korcancn, opdat 7.ü zich zullen houden aan de voorschriften van de overeen komst van Genève voor dc behan deling van krijgsgevangenen. Aan het hoofdbestuur van het In ternationale Rode Kruis heeft Ame rika hetzelfde verzoek gedaan. In de nota aan de Sowjet-Unie zegt Amerika dat Chmesen en Noord-Koreanen de conventie op drie punten hebben geschonden: 1. Zij hebben geweigerd dc voor geschreven inspectie van hun kam pen voor krijgsgevangenen door een onpartijdig internationaal lichaam te doen geschieden. 2. Voor de krijgsgevangenen be stemde pakketten met levensmidde len ziin niet uitgereikt. 3. De krijgsgevangenkampen be vinden zich in de omgeving van mi litaire doelen, waardoor het leven der inwonenden in gevaar wordt gebracht. Maatregelen tegen Amerikaanse missie in Oost-Duitsland BERLIJN. De Russen hebben Donderdag bekend gemaakt, dat zij schildwachten zullen plaatsen voor het gebouw van de Ameri kaanse missie in Potsdam en dat in het vervolg geen enkel voer tuig van de missie meer onbe waakt door de Russische zone zal mogen rijden. Als excuus werd hieraan toegevoegd, dat de Ame rikanen dc laatste tijd schild wachten hebben geplaatst voor het gebouw van de Russische verbin dingsdienst m Frankfort en dat er steeds enige Amerikaanse auto's gereed stonden om de Russische wagens te volgen, waar deze zich ook heen begaven. Minder koude nacht Van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Veranderlijke be wolking en overwe gend droog weer. Ma tige Noord-Westelijke wind. Vannacht min der koud, morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. 26 Juli zon op 4.52 on der 20.39: maan op 09.42 onder 2157. HET WEER VAN VANMORGEN 7 Ul'R Station Max temp Ncersl Weer Wind m/s Gisteren in 24 u Oslo Zw. bew. N 2 18 C 5 mm Stockholm Licht bew N W. 3 20 1 Helsinki Licht bew. N.W. 5 18 0 Edinburgh Zw. bew. Z.W 4 24 0 Londen Onbew. Windstil 23 0 KopenhdRc ïZw. bew. N.W. 2 17 0 Amsterdam Zw. bew Windstil 17 0 Zllrlch Zw. bew N. 2 23 0 Locarno Nevel N 2 29 0 Genève Onbew. N NO 8 28 0 Parijs Onbew. N N O. 5 22 0 Bordeaux Onbew. N O. 5 28 0 Nice Half bew. N W. 4 29 0 Berlijn Frankfurt Licht bew. N.W. 2 19 0.6 Onbew. N O. 5 20 0 MUnchcn Zw. bew Windstil 19 0 Wenen Onbew. N.W. 6 22 0

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1