Fanny's athletiekloopbaan eindigde achter de tweede en Slijkhuis horde Onze hockey'ers snel onder de voet gelopen (6-1) Halting ook zorgden voor een bedrijf Finish van Fanny C&P Parade rokengratis sparen Kent Hughes, erg ontstemd, liep naar telegraafkantoor r r Hollands drama in Helsinki in drie bedrijven Shirley Strickland nieuwe Olympische kampioene Polotournooi begonnen INDIA GOUD, NEDERLAND ZILVER Weergaloze techniek van Indiërs V. Duitsland overmeestert Braziliaanse virtuozen van 91 Olympiade foto's! geen ogenblik benaderd Nederlandse zwemsters aan training begonnen OP DE BRINK VAN HELSINKI J Tempo schoot te kort Vrijdag 25 Juli 1932 3 (Speciale berichtgeving) HELSINKI, Donderdag. „Nacht in de middag", is de titel van een boek. Het heeft niets met de Olympische Spelen te maken, maar de titel past volkomen op het drama, dat vanmiddag in het stadion voor de ogen van 70.000 toeschouwers door enkele Nederlandse vertegen woordigers is opgevoerd. Fan ny BlankersKoen speelde in het eerste be drijf. Wij behoeven U natuurlijk niet meer te vertellen dat zij zwaar met peniciline ingespo ten op de sintelbaan verscheen om aan de fi nale 80 m. horden deel te nemen. Haar laatste race in deze spelen, want dr Hingst van de roeiers had de athlete sterk ontraden om daarna nog op de 200 m. te starten. Fanny BlankersKoen hurkte om 10 over half 5 neer in de blokken, gespannen en met de vage illusie, dat zij nog eenmaal op het podium kon komen. Voor de Ceremonie Protocolaire. Startschot. Fanny BlankersKoen veerde goed weg, nam de eerste hindernis met ge ringe voorsprong en toucheerde toen de tweede horde, waardoor zij haar balans ver loor. Op dat bittere ogenblik brak innerlijk de broze weerstand van een geteisterde vrouw, die toch haar droom niet volkomen aan de werkelijkheid had willen prijsgeven. Een tiende seconde aarzeling. Daarna ging zij gebogen naar het oranje trainingspak terug. De Olympische Spelen waren voor Fanny BlankersKoen afgelopen. Zij zag niet meer, dat de Australische Shirley Strickland als eerste door de finish joeg. De nieuwe kam pioene, met een tijd van 10.9 sec. doening had men hem gisteren in het ziekenhuis verteld. Waarom hij desondanks toestemming heeft ge kregen om te starten, is mij een raadsel. Ik wil met aannemen dat men heeft geredeneerd: Harting is nu toch in Helsinki, dan moet hij maar proberen of het gaat. Het is niet gegaan. Voor de NederV.nders op de tri bune was dit uitvallen uiterst pijnlijk. Het zou nog erger wor den. Slijkhuis stond ingeschreven voor de derde serie met een stuk of wat athleten. die van 3 min. 47 sec. beslist niet gaan blozen. In normale omstandigheden kan Slijkhuis de 1500 m ook zonder grote inspanning met een derge lijke tijd beëindigen. Maar de Slijkhuis van Helsinki liep na we kenlange rust met twee kwets bare achillespezen. Men moest er dus rekening mee houden, dat on ze kampioen de eindstrijd niet zou halen. Er is in het Nederlandse kamp deze week af en toe wel eens gemompeld van „je kunt niet weten" en „Slijkhuis zit altijd vol verrassingen", maar zelfs de ver wekkers van dit soort optimisme geloofden niet in sprookjes. Het is wel gebleken, dat de 1500 m een uitermate sterk bezet num mer is. In elk van de 6 series werd hard gevochten voor de vier de plaats, die de lopers naar de halve finale deed overgaan. De winnaar van de Olympische me daille zal niet alleen snel, maar ook „hard" moeten zijn. Om kwart over 5 het tweede bedrijf: Hans Harting. Na 2 ronden stapte hij in zijn 1500 m serie op het gras. Einde. Slijkhuis verzorgde de finale van het drama. Achillespezen moeten sterk zijn voor een duel met topklassers op de middenafstand. Slijkhuis, die in vele weken niet behoorlijk had kunnen trainen, verliet ook de baan op iets meer dan de helft van de voorgeschreven afstand. Grote verwachtingen van Fanny Blankers-Koen kon uiteraard niemand meer hebben na de reeks ellendige gebeurtenissen, die deze athlete in nauwelijks enkele dagen van haar uitstekende vorm hadden beroofd. Zij was naar Finland ge reisd met lijden in haar bagage, die overal diep respect hadden afge dwongen. De athlete zelf dacht niet in de eerste plaats aan een nieuwe verzameling goud. Zij wist te goed dat er jeugd zou starten met talent en capaciteiten, jeugd, die bovendien nog gestimuleerd werd door het starten in de Olympische Spelen. Fanny Blankers-Koen had de top bereikt. Een top, zo hoog, dat de val diep zou kunnen zijn, zelfs als zij onder de gunstigste omstandigheden aan de wedstrijden deelnam. Toch was er vertrouwen. De tijden rechtvaardigden dit. Voor een Fanny Blankers-Koen in vorm lagen er nog grote mogelijkheden op de rode sintels van de stadionbaan in Helsinki, 't Is helaas anders gelopen. U weet wat er allemaal is ge beurd. Een steenpuist, infectie, koorts, pcniciline-inspuitingen. die wel het kwaad aantastten en be perkten, maar beslist niet bevorder lik waren voor de conditie. Op de 100 m moesj, de athlete zich terug trekken. In het bed van een zie kenhuis. Er volgde herstel. Voor drie kwart, maar innerlijk was iets gebroken dat niet met peniciline kan worden behandeld. Het zelfver trouwen was weg. Goed, zU zou het nog op de 80 m horden proberen. Het sterkste nummer van onze ath lete. Een finaleplaats ten koste van veel inspanning. Er was nog een vage illusie overgebleven. Vanmid dag is die vernietigd. Door de twee de horde. Een wanhopige vrouw had niet meer de kracht om door te zetten. Voor de eerste maal in haar loopbaan stapte zij de baan uit oneindig triest. Het gejuich voor de nieuwe Olympische kampioene moet haar diep hebben getroffen. In de kleedkamer hebben wij een paar woorden met haar ge wisseld. Zweetdruppels parelden op het voorhoofd van de athlete. Een nerveuze glimlach trok over haar gezicht. „Het is mij nog nooit overkomen, dat ik zo tegen een horde opliep," zei zij mat „Weet je dat ik er de hele nacht van heb gedroomd dat dit zou gebeu ren?" En dan: „Zij moeten ook geen oude vrouw naar de Olym pische Spelen meenemen. Ik kan alleen nog maar in kleine dorpjes op onderlinge wedstrijden lopen." En toen werd Fanny Blankers snel naar een auto gevoerd. Later deel de haar echtgenoot. Jan Blankers, mij mee, dat zun de vrouw de spi- VOOR ZATOPEK'S VROUW was er ook een gouden medaille en wel voor haar speerworp van 50.47 meter, hetgeen een verbete ring betekende van 't Olympisch record van de Australische Herwa Bauma (50.01 m, te Londen'48) HELSINKI Mexico en Honga rije hebben vanmorgen in alle vroegte 07.00 uur Ned. tijd) het Olympische waterpolotournooi ge opend. Er was weinig belangstel ling. Hongarije maakt het eerste doelpunt, toen de wedstrijd nog geen twee minuten aan de gang was.. Bij de pauze was de stand 62 voor de Hongaren, die tenslot te met 131 wonnen. Verdei e uitslagen waren: Egypte Portugal 10—0 (rust 6—Oi; Duitsland— Roemenië 8J (rust 4—1); België—Zuid Afrika 6—5 (rust 4—3) (Advertentie I.M.) (Door Klaas Peereboom) men die middag niet aan de start. LONDEN: HELSINKI. Op de Een heel andere situatie dus dan 24ste Juli 1952 is, zoals de volle- in Londen 1948, toen Fanny Blan- dige Nederlandse bevolking tussen kersKoen vier gouden medailles vier en honderd-en-éen jaar zeer won. waarschijnlijk reeds weet: Haar intocht in Amsterdam werd (a> Fanny Blankers—Koen, na een wilde huldiging en vriendelij- in de finale van de 80 meter hor- ke mensen boden „onze Fanny" den de tweede horde omver te een fiets aan omdat, naar men te- hebben geworpen, gestopt en van gelijkertijd opmerkte „haar triom- de sintelbaan gestapt. fen" onze triomfen waren. Zij bereikte de eindstrijd, niet Daartegen was zo op het eerste de eindstreep. gezicht geen bezwaar. Laten wij Met haar liep de (tot dusver) daarom de lijn LondenAmster- grootste athlete de kleedkamer en dam 1948 consequent doortrekken de geschiedenis van de moderne naar Helsinki 1952 door te besef- Olympische Spelen in, fen, dat „onze Fanny" de finish heeft (b) Hans Harting na de van haar Olympische carrière is eerste 500 meter van zijn 1500- een lichamelijk miserabele condi- meter serie de handen tegen zijD tie, ziek, nam. Maar zij nam hem. rug geslagen, het bovenlichaam Dinsdag kon zij door licha- achterover gebogen en vervolgens melijke onmacht de Australi- met geknikt hoofd de eerste sche Marjone Jackson niet het Olympische Spelen, waarin hij uit- genoegen doen zich te laten over kwam. verlaten, winnen. Zij kón niet starten. dwong (c) Wim Slijkhuis de Ne- Gisteren, physiek nauwelijks be- derlandse kolonie in Helsinki om ter, gaf zij een andere Australi- zich uitsluitend met behulp van sche .Shirley Strickland, het vol- cyniek op de been te houden, le pond, omdat zij dit persé wilde, wat intussen uitstekend gelukt is. Er zal ditmaal geen huldiging Slijkhuis, derde-prijswinnaar voor haar worden geënsceneerd, van de Olympische Spelen 1948 te So what? Zij verdient iets van Londen, onder andere Europees een ander niveau: de herinnering kampioen, liep in de derde 1500- van al „Onze Fannv"-Nederlanders meter serie 300 meter verder dan aan een athlete, die aanmerkelijk Harting, doch stopte toe ook af. meer dan snelheid en springkracht Meer Nederlandse athleten kwa- bezat: karakter. Prijsuitreiking van het Olympisch hockeytournooi In het midden India, dat de gouden plak in ont vangst mocht nemen, links Ne derland met aanvoerder Loggere aan het hoofd dat het zilver ont ving, rechts Groot-Brittannië, dat derde werd. Na tweede doelpunt door de knieën De eerste aanvallen waren dan voor Nederland. Middenvoor Kruize brak in de eerste minuten door de verdediging van India, en gaf een kes niet meer voor wedstrijden zal aantrekken. Het is genoeg geweest. „Wij kunnen voortaan zonder spanning leven en Zondags met de kinderen naar het strand gaan." De carrière van de athlete Fanny Blankers-Koen is afgesloten. Wij hadden ons dat anders voorgesteld. Het verhaal over de 1500 m- lopers Harting en Slijkhuis kan kort zijn. Zij hebben alleen de spikes aangetrokken om die eerder dan de andere athleten uit de se ries voor tennisschoenen te ver wisselen. De Nederlanders hebben de finish wel gezien, maar niet bereikt. Hans Harting startte alsof hij van plan was regelrecht naar een nieuw Olympisch record te lopen. Met lange passen vluchtte hij van de groep weg. In scherp tempo. Na de eerste ronde voelde hij de adem van de Hongaar Iharos echter al in de nek. 200 m verder stapte Harting in het gras en greep naar zijn rug. Een rheumatische aan- OlSmiEECO PER LITER 7-35 Ra (li o-répo rl ages Vrudag 25 Juli 18 0(1- 18.3U i V A R A i 22 15- 22 25 I V A R A i Zaterdag 26 Juli 12.45- 13.UU (K R U.) 18 011—18.30 IK R O.i Zondag 27 Juli 12 45-- 13.00 i A V R O 16 00- 1850 (VA R A I Maandag 28 Juli 12 45- 13.00 i A V R U 18 00—18 30 A V ROl Dinsdag 29 Juli 12.45—13 00 K.R O.) 13 00-18 30 K.R O Woensdag 30 Juli 12 45-13 00 iV.A K A i 18 00-18.30 (V A R A 1 Donderdag 31 Juli 12.45- 13.00 I A V R U.) 18 00-18.30 (A V R O Vrijdag 1 Aug 12 45—13.00 (A V R.O.I 18 00—18 30 (K R O Zaterdag 2 Aug 12 45- 13 00 i V A R A 18 00- 1830 (K R O Zondag 3 Aug 12 45- 13 00 (KRO) 17 55- 18.35 V.P.R.O Amusante, daarna spannende, tenslotte d ra mat isch e voetbalwedstrijd HELSINKI. In een aanvankelijk amusante, daarna zeer spannende en tenslotte dramatische wedstrijd hebben de Duitse amateurs tot Ieders ver wondering, en waarschijnlijk in de eerste plaats van henzelf, met 42 van Brazilië gewonnen en zich zodoende in de halve finales van het voetbal- tournooi geplaatst. Ze dankten deze zege aan hun dapper volhouden ook bij een 20 achterstand. Tijdens de hele eerste helft had het elftal zich afgebeuld bij het sjouwen achter een onbereikbare bal aan welke de Braziliaanse ar- tisten elkaar met het grootste ge mak uit alle mogelijke en onmoge lijke posilies feilloos toespeelden. Man voor man wa ren de Brazilianen qua balcontróle en lichaamsbeheersing beter tegen deze ploeg, stak het spel van de ijverig zwoegende Duit sers in de eerste helft zeer pover tjes af. Vermoedelijk waren zowel zij als hun talrijke supporters dol blij dat de schade in de eerste helft tot een 01 achterstand door Pinto beperkt bleef. Na de hervatting gingen de Duit sers geleidelijk beter spelen. Alvez scoorde toen in volle ren het twee de Braziliaanse doelpunt. Ieder waande de strijd beslist, maar een minuut later zaten de Duitsers voor het doel van Cavalheiro die ver geefs greep naar een door de rechtsbinnen Schroeder feilloos in gekopte voorzet van zijn linksbuiten Klug. Het was dus 2—1. In de laatste tien seconden van de wedstrijd schoot de linksbuiten Klug. uit een door Schroeder prach tig genomen vrije schop, de bal on houdbaar in. waarmee hij tevens het hart brak van Cavalheiro die minutenlahg met het hoofd in zijn handen languit op het veld bleef liggen. Er moest verlengd worden, en nu werd de strijd adembenemend. In de vijfde minuut kreeg de Duitse (Advertentie I. M.) Uw doosje King's Parade of Parade-Mild heeft nu bijzondere waarde. Let op de binnenkantl Daar vindt U de foto van een Nederlandse Olympische deelnemer In korte tijd heeft U het Olympisch album compleet Rook nu zéker King's Parade 0i Parade-Mild puur Virginia „van da batara de beste" Het Olympuch album „Helsinki 1952" 1.65 geschreven door Kick Geudeker is verschenen en verkrijgbaai bij Vw sigaretten-winkelier (Speciale berichtgeving) HELSINKI, Dinsdag. De greep naar het goud Is In het Velodromy voor het Nederlandse hockey elftal te moeilik gebleken, daar zorgden elf bekwaam spelende Indiërs voor. Zü waren naar Helsinki gekomen om te tonen, dat z(j voorlopig op hoekcygebied geen geiykwaar- digen dulden. Zij bewezen nog eens, via subliem klasse- werk, met een 6—1 score hun meesterschap. Tegen dit spel was niets te beginnen. Zelfs een enorme dosis wils kracht en enthousiasme zou door hun weergaloze stick techniek en balbehandeling worden gebroken. Nederland ondervond dat. Want begonnen onze landgenoten niet goed? ZU weerstonden in de eerste ti enminuten de grootmeesters. Zu durf den zelfs India enige keren terug te duwen. Maar toen het eerste Aziatische doelpunt was gevallen en spoedig daarop een tweede zou volgen, toen geloofde Nederland niet meer in succes, waarop het toch een tikkeltje had gehoopt. Esser bevestigde het door tc zeggen: „Na die tweede treffer zagen wy er niets meer in." Aan de middelste mast klom dus de vlag van India langzaam omhoog. De Nederlanders ontvingen zilver, de Engelsen, voor de cérémonie protocolaire in Olympisch costuum gestoken, brons. gave pass naar rechtsbuiten Van Heel. Diens schot werd gebroken. India startte met wat voorbereiden de combinaties op het middenveld. Steeds geraffineerder werd de bal naar de Nederlandse achterhoede gedreven. En nadat doelman Mul der in de tiende minuut hijgend een moeilijk schot stopte, begon In dia aan een overwicht te bouwen. In de dertiende minuut werd de veldmeerderheid beloond met een doelpunt >van middenvoor Dosanjh. Een schitterende kogel na een vrije slag, die eerst naar rechtsbinnen Kunwar Singh was gespeeld, sloeg tegen het houten doelschot: 10 India vond het niet genoeg. Be grijpelijk. Nederland moest murw worden gespeeld. En liefst zo spoe dig mogelijk. Vier minuten na het eerste doelpunt kwam dan ook het tweede. Kort spel had de bal bij Dosanjh gebracht, die op hetzelfde moment langs spil Loggere flitste en Mulder uit zijn doel lokte De Nederlander kwam naar voren. Dat was ook de bedoeling van Dosanjh, die nu een korte pass op de naar binnen komende rechtsbuiten Lall gaf. Laatstgenoemde had geen moei te met een leeg doel: 2—0. Nederland wankelt Nederland wankelde. Het wilde zich echter staande houden. Winst gedachten waren verdwenen, maar een eervolle score moest toch wor den bereikt. Het was moeilijk om tegen de voortdurend op de Neder landse helft verblijvende Indiërs te vechten. Af en toe organiseerde Nederland wel eens tegenstoten, maar meestal waren deze niet ge vaarlijk genoeg om India te ver ontrusten. In de 25e minuut maakte rechtshalf Ancion een fout. Kunhar Singh maakte er bijzonder snel ge bruik van en boog om linksachter Drijver. Het daarop volgende schot was raak: 30. midvoor Zeitler de bal uit een verre pass van zijn linkshalf, hij draaide zich bliksemsnel om en joeg het leer voor de derde maal langs Ca valheiro. In de tweede verlenging gooiden de Brazilianen alle nonchalance en phlegma overboord, en tevens helaas hun respect voor de regels, waar tegen de Duitsers ook nogal eens zondigden. Scheidsrechter Ellis kreeg het drukker dan misschien ooit te voren in zyn loopbaan. De hele Braziliaanse ploeg liep storm, het Duitse doel werd gebombar deerd. Maar de goal kwam aan de j andere kant. misschien twintig se- j muzikanten van" de Finse muziek conden voor het einde toen drie corpsen maanden en maanden ge- i landse Zaken van Australiëliep direct naar het telegraafkantoor om per telegram de leider van de Au stralische ploeg te verzoeken het Olympisch Comité mede te delen, dat bij een Australische overwin- \7 OOR dat de Olympische Spelen ning het Australische volkslied een aanvano namen hebbende hoort en niet een populair lied. Deze boodschap kostte de muzi- Kent Hughes erg ontstemd Duitsers doorbraken en Schroeder de uitgelopen Cavalheiro kon pas seren. (42). studeerd op een stapel van volks liederen. Het aantal inschrijvingen van de deelnemende landen werd De overwinning van de Hongaren tenslotte zo groot, dat het bijna op Turkije in de kwarteindstrijd geen doen meer was voor de mu- was geheel volgens de verwachtin- sicerende knapen. Toch klonken de gen. De superioriteit van de over- diverse volksliederen bij de Céré- winnaars stond bij voorbaat vast en mome Protocolaire steeds goed. is gedurende de gehele wedstrijd ge- Totdat Marjorie Jackson de 100 me- demonstreerd. De 2—0 ruststand was ter won. Toen zij op het platform geflatteerd voor de Turken. Dat het goud liet blinken ging het fout. kwam na de hervatting uit. want De man uit de muziekbibliotheek toen scoorden de Hongaren vijf heeft schijnbaar gedacht dat maal. waartegenover Turkije slechts eerste het beste lied, waarvan de een doelpunt kon stellen (7—1). riteZ het woord Australië liet zien. De Hongaren hebben zich door het Australisch volkslied was. Hij drukte de onschuldige muzikanten het ..Advance Australia Fair" in de handen. Hoe mooi klonk dat lied bij de repetities, 's Jonge dat was nu eens een echt vlot volkslied. Het werd vol overgave gespeeld ter ere van Marjorie. Canberra schrok he vig en de beroering was erg groot. Kent Hughes, in 1920 deelnemer aan de O.S. en nu minister van Binnen kanten hun nachtrust. Immers, Shir ley Strickland de la Hunty ging het 1 ook op goud af en een tweede be- deze overwinning in de halve eind strijd geplaatst. Turnsters Vrijdag thuis HELSINKI. De Nederlandse turnslers kunnen Vrijdagmiddag om 13 55 uur op Schiphol worden terug verwacht. risping wilde men niet riskeren. Wodka, kaviaar en meisjes A MERIKANEN en Russen gaan 1 volop door met verbroedering Gisteren was de Amerikaanse acht de gast van de Russische roeiers in het kamp te Otaniemi. De stem ming was best, vooral door wodka. kaviaar en Russische meisjes De Amerikanen wilden ook wat terug doen. Zij tracteerden op kauwgum en snoep. Trouwens daar werden nog meer geschenken overhandigd. De Amerikaanse cadetten kregen een mooie banier waarop stond „Van de Russische roeiploeg op de vijftiende Olympische Spelen". De taalmoeilijkheden werden over brugd door enige woorden Duits. De jongens en meisjes begrepen elkaar best Een brede grijns is op het gelaat van roeier Tjoekalof ge komen. toen hem de gouden beker van Philadelphia werd overhandigd De gouden beker Is sinds 1920 de trophee voor de houder van het record skiff en wordt automatisch aangeboden aan de Olympische kampioen. Bij het aanvaarden daarvan verplicht deze zich de volgende zes maanden zijn titel op spel te zetten. Joeri is erg ge brand op die beker en zal hem ze ker verdedigen. Of dat echter in Philadelphia zal zijn is niet zo heel zeker. Het zal waarschijnlijk Essen (Duitsland) worden of mogelijk Leningrad. Het feest duurde bijna drie uur. Met dozen Russische sigaretten, flessen cognac en zakken die bol den door grote aantallen kopeken gingen de Amerikanen huistoe. Het steeds sneller spelende India drukte door. De Nederlandse ploeg ging langzaam op de knieën. Het moest twee minuten voor rust nog een doelpunt toestaan van Dosanjh, die samen met Loggere op een pass van Causius was afgelopen. Het daarop volgende duel werd door de Indiër gewonnen. De uitgelopen Mulder kreeg ook geen kans: 4—0. In de tweede helft is India ook sterker geweest. Wel lanceerde ons team weer de eerste aanvallen, maar spoedig hadden de Indiërs het middenveld terug. Dosanjh maakte er toen maar meteen met verrukkeiyk spel 50 van. Toen kwam die minuut, waarin Nederland zou doelpunten. Het was dit tenslotte aan zijn naam ver plicht Dank zü een goede Loggere- Kruize manoeuvre kon linksbinnen Esser de stand op 51 brengen. India verbleekte niet. Want even later besprong het Mulder weer. Met groundstrokes en pushes. Onze landgenoten werden weggedrukt. Vijf minuten voor tijd schoot Do sanjh voor de zoveelste maal raak: 61. Nederland verbrak nog een paar keer het donkere cordon op zUn laatste linie, maar verder kwam het niet. Een gevoelige nederlaag. Maar het zilver vergoedde op deze dag wel zeer veel. (Advertentie LM.) LAST VAN JEUK? Bet die jeukende plekken met Débra* line, die de jeuk onmiddellijk stilt En kort daarna is Uw huid weer volkomen gaal HELSINKI Donderdag. Het Ne derlandse hockey-elftal heeft dus geen eerste plaats bemachtigd. In alle onderdelen van het spel toon de het zich de minder van India. Geen schande. De Indiërs zyn nu eenmaal de besten ter wereld. Eén ding ls ons echter opgevallen. De Aziaten bezaten, naast hun enorme techniek, een veel beter uithou dingsvermogen en een grotere snel heid. Hiermede lag het Nederland se team sterk ten achter. India speelde regelmatig twee tempi ho ger. Linksbinnen Esser, een van de oude steunpilaren van onze ploeg, verklaarde na afloop, dat tegen deze jongens niet was te vechten. Als men ooit nog eens van India zou willen winnen, dan zal het Ne derlandse hockeyteam moeten wor den verjongd, zelfs een algehele vernieuwing moeten ondergaan. Een stel jonge spelers, die onstuimig zijn. Het Nederlandse hockey-elftal van dit ogenblik is verzadigd. Het is een ploeg, waar in de afgelopen jaren te weinig aan is veranderd. Men teert nog op oude spelers. De aanvoerder van India. Kun war Singh, hebben wij gevraagd naar zijn mening over het Neder landse spelpeil. Hij noemde het goed. Alleen zouden de Nederlan ders zich meer op het korte spel en de pushes moeten toeleggen. Kunwar Singh achtte ons land thans de meest gevreesde tegenstander van India „Vooral als het regent en het veld glad is", voegde hij er aan toe. India-Europa in Ol. Stadion HELSINKI In het Olym pisch Stadion zal Zaterdag 2 Augustus een hockeywedstrijd worden gespeeld tussen de Olym pische kampioen India en het Europees elftal. Opstelling Euro pa: Doel: Van Leer (Belg). Achter: Dubois (Belg.) en Dry ver (Nederl.). Midden: Cockett (Gr. Br.), Loggere (Nederland) en Robin son (Gr. Br.). Voor: Nunn (Gr. Br.), Esser (Ned.). Kruize (Ned.). Conroy (Gr. Br.) en Klimik (Polen) of Rosenbaum (Did een baan in hoog tempo al te leg gen Hannie Terrneulen maakte op andere wijze kennis met het water. De Amsterdamse voelde eerst met een teen of het water koud was. Toen sprong zij er met een soort kikkersprong in Nadat men op temperatuur was gekomen, werden er starts gemaakt en baantjes ge trokken Ook aan de keerpunten werd nog eens aandacht besteed. Vooral door Jitse van der Veen [Voordat wij ons zwemteam alleen N het zwemstadion heeft de Ne- lieten, hebben wij nog aan Ria van derlandse zwemploeg gistermid- der Horst gevraagd, hoe het water dag tussen 3 en 4 uur getraind. was. ..Niet koud", zei zij „Het bad Irma Heyling-Schumacher zag in is prettig. Alleen de kanten zijn een startblok aanleiding om directwat glad." Kanten te glad

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3