Zatopek.Zatopek.Zatopek. Sterk lopersveld moei bukken onder geweld van Tsjechische loopmachine Z.U.T. ging „emmertjes water halen" op weg naar Groesbeek Iioog internationaal peil niet bij te houden Vijfduizend meter schonk Emile tweede gouden medaille Voetballers zijn terug Ned. zevental tegen Rusland Voorspoedige derde „Vierdaagse"-dag Amersfoortse tippelaars hebben een ijzeren wil NA HET G YMNASTIEKTOURNOOI Indeling res. elftallen en afd. Utrecht 4 Vrijdag 25 Juli 1952 Zatopek haalde op de 5000 meter zijn tweede gouden plak in Hel sinki binnen. De Tsjech leek ge slagen, maar met bijna boven menselijke inspanning perste hij er een sprint uit, die hem in staat stelde de Duitser Herbert Schade en de Brit Chataway te passeren. away joeg bij het uitkomen van de bocht voor de Marathonpoort wild naar voren. Een heroisch gevecht van vier athleten, die geen centime ter wilde wijken. Op 200 m. brak Za topek los. Zou deze loopmachine dan toch kunnen worden ontregeld? Er ging een siddering door de rijen van de tribune-Tsjechen. Zatopek... Za topek. het trof hem als een zweep slag en midden in de bocht naar het laatste rechte eind, kwam de explo sie. Zatopek trok de start aan. On stuitbaar. De groep van 4 spatte uit een onder dit geweld. Zatopek, de (Speciale berichtgeving) HELSINKI, Donderdag. ZatopekZatopekTien duizenden, door een heroïsch gevecht op de 5000 m. gegrepen toeschouwers, hebben vanmiddag in het overvolle stadion deze naam harstochtelijk geschreeuwd. Het geluid was even overweldigend als de kracht van de Tsjechische machinemens, die op 150 m. van de finishlijn uit vierde positie als een verwoesten de stormwind naar de kop joeg. Zo verschrikke lijk was deze sprint, dat Schade, Mimoun, en de jonge Britse verrassing Chataway, die door een scherp tempo te verhogen bij de ingang van de laatste ronde had getracht Zatopek uit te putten, in een flits 10 m. ruimte voor zich had. Mimoun, zoals altijd op alles voorbereid in een race, reageerde het eerste. Zijn merkwaardige sluippas werd vinniger en bij het uitkomen van de bocht rukte hij achter de Tsjech op. Schade verloor het contact, maar coupeerde tevens Chataway. De 22-jarige Brit raakte de betonnen rand, verloor zijn balans en sloeg op de baan neer. Hij herstelde zich snel en kon toen nog juist zien hoe Zatopek de verschrikkelijke, met zijn borst de strakgespannen finishdraad brak. Het stadion trilde minu tenlang onder de golven van gejuich, die van de tribunes stort ten. ZatopekZatopekDe naam van een athleet, wiens physieke mogelijkheden blijkbaar niet aan grenzen zijn ge bonden. Met 14 minuten en 6 sec. een nieuw Olympisch record. Twee gouden medailles tot nog toe voor de bikkelharde Tsje chische kapitein. En Zondag loopt Zatopek de marathon. Een race, die hem ook wel ligt, want dan hoeft hij niet zo gauw op te houden. Na het startschot voor een veld van 15 vastberaden athleten, die zich jaren hadden voorbereid op deze Olympische 5000 m.. nam de Engels man Chataway onmiddellijk de lei ding. Schade, de sterke Duitser, Mi moun en Reiff, winnaar van Londen, trokken met hem mee. Het tempo was bepaald geen wandelpas. Zato pek op de voorlaatste plaats. U weet dat hij eerst warm moet lopen om in zijn tweede versnelling over te kun nen schakelen. Schade nam de kop over en in de vierde ronde sprong Zatopek met schokkend boven lichaam. maar de benen in prachtig rhythme, naar voren. De positie was bepaald. Vijf sterken voerden de groep aan. ZatopekZatopek klonk het donderend als antwoord uit de duizenden door het stadion. Men eiste van de Tsjech, dat hij het duel zou openen. Schade.Schade. klonk het als antwoord uit duizen den Duitse kelen. De spanning groei de. Nog steeds lag de groep bij el kaar. Een machtig gezicht, deze ath leten met hun sterke passen. Schade bleef leiden, maar na 3 km op 8.30 5! drong Zatopek zich achter Reiff en lanceerde even later een aanval op de Duitser. Een kort zij aan zij duel. De Tsjech won. Een chaotisch lawaai. Nu zou het komen. Zatopek, de verschrikkelijke, lag in derde versnelling. Het tempo werd verscherpt, maar Reiff, Mimoun en Chataway, gingen mee. Een volko men verrassing, deze Chataway, die het niet alleen waagde om zich in het gevecht van de grootsten op de 5000 m. te mengen, maar zelfs een stoot gaf voor een aanval op Zatopek. De Tsjech werd ingesloten en Schade trok scherp naar voren. Reiff volgde als een schaduw. Mimoun en de Brit verkrampten niet. De slag was in volle hevigheid ontbrand. Een voort durende wisseling van positie aan de kop. Het maakte de indruk, dat 4 athleten de gevreesde Zatopek daar mee probeerden uit te putten. Een illusie. Zatopek viel wel terug, maar verloor geen meter. De tribunes kraakten. Vijf lopers, die 70.000 toe schouwers in vervoering brachten. Vooral de Finnen, die aan deze af stand boven alles de voorkeur geven. Het tempo was slopend, maar voor de tweede Engelsman in deze race, de lange Pirie, geen bezwaar om met een verrassende demarrage in een machtige rush naar de kop te gaan. Verscheurend gejuich. Pirie hield zijn positie maar enkele tien tallen meters. Toen brak Schade los en Zatopek werd teruggedrongen naar de vierde plaats. Voor Reiff was de inspanning te groot geweest. Op 700 m. van de eindstreep stapte hij uitgeput de baan uit. Hij had alles gegeven en kon niet meer. Het duel woedde voort. Nog een ronde. Chat- AMSTERDAM. Op Schiphol kwamen Donderdagmiddag de Nederlandse voetballers terug uit Helsinki. Trainer B. van der Leek vertelde aan de journalisten: „Wij wisten wel dat de Braziliaan se ploeg zeer sterk was. maar wij wisten niet dat zy zó sterk was In ieder geval hebben wij weer iets geleerd. Wij hebben een ruimere blik gekregen en het besef dat wij alles zullen moeten doen om op internationaal gebied nog enigerma te mee te doen. Hij betreurde dan ook zeer het voorstel dat eerste klassers in de bondsvergadering zullen doen om de voorbereidings tijd in te korten tot drie vier we ken. Als de verenigingen geen offers kunnen brengen zal men er zich tevreden mee moeten stellen, geen internationale wedstrijden meer te spelen". De heer Van der Leek meende dat de Joegoslavische voetbalploeg de meeste kans had om te winnen. Tegen Rusland was zij zeer goed geweest en technisch cfe meerdere, maar de conditie van de Russen was beter geweest. „Wij hebben on gelukkig geloot", vertelde hij nog. „Ik heb later de wedstrijd Zwit serlandOostenrijk gezien, die ik verreweg de zwakste vond. Het fa tale moment in de wedstrijd tegen Brazilië is de penalty (21) ge weest". HELSINKI. Het Nederlands waterpolozevental, dat Vrijdagavond om zes uur in de kwalificatieronde van het Olympisch tournooi tegen Rusland uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Max van Gelder (HZ en PC). Achter: Cor Braasem (Haarlem) aanvoerder, Nijs Korevaar (Merwe- de) en Gerrit Bijlsma (Haarlem). Voor: Joop Cabout (GZC), Ruud van Feggelen (Meeuwen) en Frits Smol (HZ en PC). De wedstrijd wordt geleid door de Zweed S. Zuckermann. verschrikkelijke, greep zijn tweede gouden medaille. Grootmeester Dillard De Amerikaanse neger Harrison Dillard heeft vier jaar na zijn over winning op de verkeerde afstand, de Olympische gouden medaille ge wonnen die hij zo graag in zijn be zit wilde hebben. In de finale van de 110 m horden was hij dezelfde grootmeester als gisteren bij zijn eerste race Een tyd van 13.7 sec. een nieuw Olympisch record. Zijn landgenoot Davis nam met dezelfde prestatie zilver in ontvangst. Op de 400 m een overheersing van de Ja- malca-athleten Wint, Rhoden en Mc Kenley. Alleen Whitfield, de Duitser Haas en de Amerikaan Mat- son zouden een volledige triomph kunnen verhinderen. Zij zullen dan echter beneden de 47 seconden moe ten komen. Tourploeg reed in Utrecht UTRECHT. Acht duizend wie- Ierenthousiasten hebben in het sta dion te Utrecht de Nederlandse Tour de Franceploeg gehuldigd. De Utrechtse burgemeester, jhr. mr C. J. A. de Ranitz, sprak namens de bevolking Uitslagen amateurs: Omnium: 1. Van Leur en Pauw 9Ji pnt; 2. Doe- land en Wils 16Vz pnt. De Tour de France-renners reden drie ritten van 10. 20 en 30 km ach ter handelsmotoren: uitslag 10 km.: 1. Dekkers 11 min. 20 sec., 2. Van Est, 3. Wagtmans. 4. Nolten op 1 ron de; 5. Voorting op 1 ronde. 6. Roks op 2 ronden; 7. van Breenen op 2 ronden. 8. Faanhof (tweemaal een lekke band). Uitslag 20 km: 1. Voorting 20 min. 55,4 sec., 2 Dekkers, 3. Van Est, 4. Faanhof op 1 ronde. 5. Wagtmans op 1 ronde, 6. Nolten op 1 ronde, 7. Van Breenen op 2 ronden, 8. Roks op 4 ronden. Uitslag 30 km: 1. Dekkers 30 min 58 sec., 2 Wagtmans op 2 ronden. 3. Van Est op 2 ronden. 4. Faanhof op 2 ronden. 5. Voorting op 6 ronden, 6. Roks, 7. Nolten, 8. Van Breenen. Totaaluitslag: 1. Dekkers. 2 Van Est, 3. Wagtmans, 4. Voorting. 5. Faanhof. 6. Nolten, 7. Roks, 8. Van Breenen. D'Oriola kampioen floretschermen HELSINKI De eindstand van het Olympisch tournooi floretscher men voor heren luidt: 1. en Olympisch kampioen d'Orio- la (Frankr.) 8 gew. part. 12 ont. treffers. 2. Mangiarotti (Italië) 6 gew. part. 22 ontv. treffers. 3. Di Rosa (Italië) 5 gew. part. 22 ontv. treffers. 4. Lataste (Frankrijk) 4 gew. part. 31 ontv. treffers. 5. Bu- han (Frankrijk) 4 gew. part. 33 ontv. treffers. 6. Younes (Egypte) 4 gew. part. 34 ontv. treffers. De kranige groep van „Volhar ding" onder leiding van de heer v. d. Put snapten wij 's morgens half acht in Wychen. De jongens maken het uitstekend en prak- kizeren niet over uitvallen. (Foto DvA-Hofland) Er zullen nog heel rare dingen moeten gebeuren als we morgen niet kunnen melden: Victorie voor de Keistad. Want de derde dag het gaat onbegrijpelijk vlug is wederom zeer succesvol voor onze stadgenoten geweest. Het schijnt zelfs steeds beter te gaan. daarvan getuigen de drie leden van de wandelsportvereniging uit het Soesterkwartler. D.V.O. Deze knapen, L. J. Vosman. K. Ouwerkerk en P. Hoekstra, kwamen ons vertel len, dat dit tot nu toe hun voorspoedigste dag was geweest. Ze doen het kranig, die D.V.O.-ers, want alleen Vosman loopt voor de tweede maal. De versterking van de inwen dige mens is voor de Vier daagse loper een belangrijke taak. Het is zes uur in het Gezellenhuisen alle Amers- foorters haasten zich erbij te zijn. Arie schept op wat de pot schaft en het is goed. De groep van ZUT, bestaande uit dertien doorgewinterde Vierdaagse- lopers, heeft onderweg zoveel jool gehad, dat er eenvoudig geen tijd voor moeilijkheden of inzinkingen is geweest. Slechts Ko van Barlin- gen had het even te kwaad, maar de leut van zijn makkers hielp hem fluks ovei* het dode punt. We zagen midden op de weg uitgelaten ZÜT-ers een spelletje doen van „emmertjes water halen", enz. Groesbeek, een van de „Vierdaag- Advertentie M J Lenie Gerritsen onze ster (Speciale berichtgeving) HELSINKI, Donderdag. De Messuhalli is gedurende twee en 'n, halve dag door vele turners en turnstersvoeten betreden. Vandaag gebeurde dit voor het laatst. De Nederlandse dames moesten des morgens voor de rhythmische oefeningen aantreden. Nadat de laatste gracieuze lichaarasbewe- gingen vloeiend waren verlopen en vrijwel iedereen de zaal ver liet om straks voor de cérémonie protocolaire terug te komen, heb- I ben wij onze gedachten over de prestaties van onze landgenoten laten gaan. Over het algemeen zijn die, In dit door Rusland sterk beheerste Olympische turntournooi, niet zo heel best geweest. Bij de verplichte oefenstof kwam duidelijk het gebrek aan lichame lijke scholing naar voren. De Ne derlandse dames zijn te laat op internationale eisen ingesteld. Het werd dan ook in dit onderdeel een débacle. De paardsprong van Dini Krul. waarmee zij 9.13 pun ten behaalde, was een lichtpunt. Het best is door Leni Gerrietsen uit Utrecht geturnd. Verder werd er aan de brug met ongelijke leg gers, bij het paardspringen, op de evenwichtsbalk en in de vrije oefeningen niet heel veel gepres teerd. Prijzen waren er in ieder geval niet bij. Dat behoefde ook niet. Maar de op twee na onder ste plaats, die Nederland uitein delijk in het algemeen landen- klassement innam, was pover. Bij de keuze oefenstof hebben wij het zelfde beeld gezien. Ze ker, de dames hebben gedaan wat zij konden. Er zijn regelmatig cij fers gehaald. Maar zij waren nu eenmaal aan de lage kant. Rusland heeft sterk geïmpo neerd. De turners en turnsters uit dit land, van wie men vrijwel niets wist, lieten zien, hoever men met een goed ontwikkeld lichaam en hard getraind, op de diverse toestellen kan gaan. Het was fan tastisch. Soms bij het onmogelijke af.Bij de dames bleken trouwens meer Oost-Europese landen uit stekend materiaal te bezitten. Ook Tsjecho-Slowakije en Hongarije brachten deze dagen volle zalen in verrukking. Het herenturnen, waarvan men de wereldklasse in Zwitserland en Finland kan ontdekken, is even eens sterk in Rusland ontwikkeld. Zelfs nog beter. De als robots aan doende Russen werkten feilloos. Koel en beheerst. Iedere turner had slechts aandacht voor zich zelf. Zijn werk moest af zijn. Fou ten werden niet geduld. Dat is al 1 op de training gebleken. Elk on derdeel van een oefening werd apart behandeld en als iets niet deugde, dan werd er zeker een half uur aandacht aan geschon ken. De Russen willen alles onder de knie hebben. Tijdens de wed- J strijden hadden zij dat ook. De rhythmische oefeningen vormden bij de Nederlandse da mes het beste onderdeel. Zij plaatsten zich. samen met Tsjecho Slowakije op de zesde plaats. Het algemene beeld van het Olym- pisch turntournooi is wel de stij- j ging van het peil in vrijwel alle landen geweest Vergeleken bij Londen was onder andere de af- werking betei verzorgd. Dat heeft j ons goed gedaan. se hoofdsteden" rond Nijmegen, had zich weer ouderwets gezellig opgemaakt om de onafebroken stroom wandelende sportmensen op te vangen, rust te bieden en opge monterd door te sturen om de laat ste kilometers naar Nijmegen af te leggen. Twee Amersfoortse verzor gingswagens stonden daar opge steld. Er was regelmatig werk aan de winkel, maar de melkverkoop was aanzienlijk gezakt. „Dat komt door het weer" zei den de verzorgers. En inderdaad, om te wandelen was het weer een „uitgekookte" dag. Welgemutst kwamen de opa's binnen, zy schij nen geen blaren meer te kunnen krijgen en lopen net zo rustig en fit of ze even een brief zijn posten. Vrolyk was ook Geldhof, de 60- jarige SOS-er. Toen wy hem in Groesbeek voor de pastorie zagen, maakte hy op straat een paar bok- kesprongen om te bewijzen hoe fit hij nog was. „Geen blaartje" riep hy ons toe „ik zou nog best kun nen dansen vanavond!" Twee „Trekvogels"-leden pas seerden vervolgens, Van Staveren en Hendriks; zy liepen al even op gewekt als de SOS-voorzitter A. Gerth en R. Brandsen. Natuurschoon Van een overvloed aan natuur schoon viel te genieten na Cuyk. Het golvende landschap met „cols van de derde categorie" en met als „col" van formaat de St. Maartens- berg, bood een onvergetelijke aan blik. Niet alleen hebben zij er van genoten, want dit gedeelte was bij uitstek geschikt om zwakkere broe ders en zusters een morele tik te geven. Dat hebben ook enkele stadgenoten ondervonden. Evert Poort bijv. zag z'n metgezellen op gegeven ogenblik langs de weg neervallen met de woorden „H^t gaat niet meer". Even rusten dan. Toen stapte de SOS-er weer op in de hoop, dat de andere twee zijn voorbeeld zouden volgen. En het lukte inderdaad. Weer zijn ze bin nen en de laatste dag? „Al was het op m'n knieën" zegt Evert; die het zelf knap moeilijk heeft met z'n knie. „De Volharding" draait nog steeds in een vlot tempo. Over die knapen behoeven we ons niet ongerust te maken. De heer v. Put, hun leider, vertelde het de derde dag kalm aan gedaan te hebben. Een van zijn lopers heeft weliswaar „gare" voe ten. maar een ijzeren wil. „Wij ko men er wel", zegt de „Volharding"- leider. „Wij komen er wel". Dat zal wel de gedachte van al onze keistede- lijke tippelaars zijn. Wij vertrou wen er op morgen te kunnen zeg gen: „Zij zijn er gekomen". Feest en vlaggen Een feestend, vlaggend Nijmegen heeft zich opgemaakt om de deelne mers aan de Vierdaagseslag rond de Keizer Karelstad een triomfale intocht te bereiden. Reeds vele kilo meters voor Nijmegen staan duizen den en nog eens duizenden langs de weg geschaard en zy kunnen de vrachten bloemen haast niet torsen. Voorbij Malden bereikt de drukte haar hoogtepunt. Het lijkt wel of alles, wat Nijmegen aan stoelen heeft langs de kant van de weg staat. Reeds vroeg in de morgen zochten tallozen een plaatsje om toch maar niets van het glorieuze I schouwspel te missen. Van heinde en vierde zijn in de loop van de morgen bussen aangekomen met I bloedverwanten, vrienden en ken nissen van de stoere tippelaars, die met opgeheven hoofd en ferme tred de laatste van de ruim 200 kilome ters aan het verslinden zijn. Ja. de laatste loodjes, maar wat wegen ze licht. Even vrolyk en zonnig als het kostelijke weer zijn de opgeruimde gezichten, Hij, die tien kilometer geleden nog dacht „ik haal het nooit" tippelt nu of hij niet weet, wat blaren zijn. Lachend neemt hij een schat van bloemenkin ontvangst en zwaait er vrolyk mee naar de juichende toeschouwers. Urenlang duurt deze feestelijke intocht. Het weergaloze hoogtepunt en slot van vier prachtige, maar vermoeiende dagen. Muziekkorpsen komen aller- wege opdagen, marsmuziek maakt het bedwingen van de laatste kilo meters tot een feest. Vergeten alle moeilijkheden, alle inzinkingen, ver geten de omzwachtelde, verbonden, geprikte, gejodeerde en bepleister de onderdanen, die er toch maar voor gezorgd hebben, dat de lopers dit kunnen meemaken. Dit over weldigende slot laat ons Nijmegen en de Vierdaagse op hun best zien Het is een feest zonder weerga. En dit alles beleven ook onze Amers foortse lopers. Zij hebben wel een buitengewone dag achter de rug. De laatste dag, zo is het eensluidende oordeel, overtreft alle vorige dagen. Z U.T. zagen we reeds voor achten in Cuyk. Ongelofelijk prettig ging het er toe. „Wij zijn in fenomenale vorm", riep Ger Boshuizen ons toe. „Wij zijn gewoon niet meer te hou- c'#n". Onder de allereersten van de groepen, die de intocht meemaakten, bevond zich een Z.U.T. op z'n best en na Z.U.T. de anderen. Een staal tje van wandelverbroedering lever den de volgende drie wandelaars. Het waren Bouwman van Trekvo gels, Veenendaal van S O.S. en Ëdikshoven van Z.U.T. „Het gaat reusachtig", riepen zij in koor. Vlak daarachter de heer W. ter Wolbeek, ook al buitengewoon fit. „Nog maar een klein rukje en ik ben er", riep hy ons vrolijk toe. Zo ging het maar door. Daar kwam de P.T.T.-er Hen- driksen. gevolgd door de leden van Trekvogels, Deudekom en Verharen. Bravo, Poort! En tot onze grote verbazing zagen we plotseling Evert Poort, die liep als nooit tevoren. „Het is mijn beste dag tot nu toe", zei hij en in zijn kielzog liepen Van de Born en Van de Kol, die door de onstuitbare Poort gewoon'weg meegesleept wer den. Wéér een drietal. De heren Rouwhorst. Verschuur en Van 't Hoog liepen ook al als kieviten. Brandsen en de S.O.S. voorzitter Gerth kwamen zich even verpozen bij onze verzorgingswagen en tip pelden na een kwartier zeer vlot door. Zelfs Bürman, die even last OOK SLIJKHUIS kan niet in de toekomst zien. En dat is maar goed ook. Hier ziet we hem onbewust van het resultaat op de 1500 meter de inwendige mens versterken, enige uren voor de start. De afloop kent U. heeft gehad van een verstuikte en kel. had er een ferme pas In. Dit waren allen de mensen van de lange afstand, de 55 kilometer. Een zelfde beeld bij de veertigers. Ook hier opgewekte Amersfoorters. Die Vol- hardinggroep, die gisteren nog een extra beurt van onze E.H.B.O. heeft gekregen, gedraagt zich dapper en heeft een zeer spontane intocht ge had. De Amersfoortse supporters hebben niet tevergeefs de reis naar de Vierdaagsestad gemaakt. Zij za gen slechts sportgenoten. die als overwinnaars Nymegen binnenkwa. men. Een en al opgewektheid was het 's middags, ook in het Gezellen- huis. Vrolijke gesprekken en een daverende lach onderstreepten de uitbundige stemming in de Amers foortse ploeg en toen vroegen we tenslotte links en rechts: „Nou hoe was het?" en daverend klonk het antwoord: „Het was weer een moordvierdaagse!" „Gaan jullie vol gend jaar weer?" „Altijd", klonk het. „Leve Nijmegen!" KNVB Res. Ie klasse: Ajax 2, Blauw-Wit 2, DOS 2, Volendam 2, Zeeburgia 2. ZFC 2. Res. 2e klasse A: Donar 2. EDO 2, Hilversum 2, KFC 2, RCH 2. De Spartaan 2, Velox 2, De Volewijc- kers 2, WFC 2, HVC 3. Res 2e klasse B: Blauw-Wit 4, DOS '3, DWS 3, ZFC 3. De Kenne- mers 2. OSV 2. OVVO 2. Volen dam 3, VSV 2. West-Frisia 2. Res. 2e klasse C: Ajax 3. AFC 2, Alc. Victrix 2. Blauw-Wit 3. DWV 3, Elinkwijk 2. 't Gooi 2. HVC 2, Stormvogels 2, WA 2. Res. 3e klasse D: DCG 3, 't Gooi 3, Hilversum 3. Nautilus 2, Rapiditas 2, Swift 2, TIW 2. De Volewijckers 3. Wilskracht 2. ZSGO 2. Res. 3e klasse H: Amersf. Boys 2, Baarn 2. BVC 2. DWSV 2. DOS 4. Hercules 2. SEC 2, Utrecht 2, Velox 3, Zeist 2. Res. 3e klasse' I: CDN 2, Elink wijk 3, Hilversum 4, 't Gooi 4, HMS 2. Holland 2, SEC 3. UW 3, Vrien denschaar 2, Zeist 3. AFD. UTRECHT le klasse. Afdeling A: Actif, Ams- vorde, BDC, FAK, Kampong, LW, Minerva, PVC RK BW, Saestum. Soesterberg, Victoria. Afdeling B: Ares, Barneveld, Bre- derodes, EMS. Fortissimo, Odin, PVW, RUC, RK Stormvogels, Vrees wijk, VSK. De kampioen van iedere afdeling promoveert naar de KNVB. De nummers 11 en 12 van afde ling A en de nummers 10 en 11 van afdeling B degraderen naar de tweede klasse. 2e Klasse. Afdeling A: DVSA, Eist (onder voorbehoud), HDS, Kieviten, Oranje-Wit. Renswoude, Scherpenzeel, Voorwaarts (R). Wou denberg. Afdeling B: DOSV, Gooische Boys, 's-Graveland, Hilv.-Boys, KVVA, Mecrvogels '32, NSC, Olym- pia '25, Sperwer. Afdeling C: Austerlitz. Bilthoven, Rivierwykers, DSO (U), En Avant, De Meeuwen, Sterrenwijk, Utr. Boys, W.-Boys. Afdeling D: ADH, Bunnik. Hertha, MSV'19, Mijdrecht, PVCV, Celeri- tudo, Wijk by Duurstede, IJFC. De kampioen van de afdeling A en B. alsook van de afdeling C en D, spelen een halve competitie om een plaats in de eerste klasse. De nummers laatst van iedere afdeling degraderen naar de derde klasse. 3e Klasse. Afdeling A: Achterveld, Hamersveld, Hoogland, Hooglander veen. Limvio. RK VUV, SVMM, Soester Boys, Veensche Boys, VVZA. Afdeling B: Aurora, Bensch. Boys, Cabauw, DOV. Houten, Lekvogels, De Meern, SCH, Schalkwijk, D?>re- stad. Afdeling C: Ankev. Boys, Avan ce, DWSM, Kamerik, St. Maarten, Sparta (L). VBO. De kampioenen van A, B en C, spelen een halve competttie om twee plaatsen in de tweede klasse.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4