DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Generaal Naguib ontvangt steun van Waf disten Helsinki Soedan verheugd over Faroek's aftreden Orange in afwachting van hoog bezoek bracht: Hoogleraar lachte om bevel „Hands-up Voer „Zuiderkruis" te snel bij botsing in Kanaal? Half millioen Argentijnen trekken langs E vita's baar Italië neemt proef met waterstof-explosies ALLES RUSTIG IN EGYPTE! Koningin Juliana vandaag in de bakermat van haar geslacht Voor Raad voor de Scheepvaart bestraffing kapitein gevraagd Vijf personen in gedrang gedood en duizenden gewond Hevige brand in Djakarta s- Proffessor met stok bedwong inbreker met pistool 12e Jaargang, no. 176 Dinsdag 29 Juli 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of f 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER ci33rnïiiEiinhTiriiEai5r7ïï9!ïï;DJzrtiBZEi3i?. siPitjiEïïürr? i v Vrachtauto schoof tram uit de rails Grote ravage maar geen gewonden HAARLEM. Grote ravage ontstond Maandagmiddag op de Leidsevaart in Haarlem, toen daar omstreeks vier uur een grote vrachtauto met aanhangwagen in aanrijding kwam met een drie wagens lange trein van de Noord- Zuidhollandse V ervoersmaatschap- pij. De vrachtautobestuurder kon op het beslissende ogenblik niet remmen, omdat een van de wie len van zijn wagen uitgleed op de natte tramrails. De eerste wa gen van de tramtrein werd uit de rails getild en dwars over de weg geschoven. Hij ploegde een stuk trottoir om en kwam tot stilstand minder dan een halve meter voor een tegenoverliggend huis, waar de bewoners uit de huiskamer vluchtten. De gehele linkerzijde van de tramwagen werd aan de onderkant opengescheurd. De auto was er n°g erger aan toe: de mo torkap en de motor werden één verwarde kluwen staal; de cabine was finaal ingedrukt. Bij de aan rijding werden de baringen, waar mee de wagen was geladen, bij honderdtallen over de straat ge smeten. De vrachtautochauffeur liep slechts enkele schrammen op. Ook onder de trampassagiers wa ren geen gewonden. Hooibroei oorzaak van boerderijbrand GRONINGEN. Omwonenden waarschuwden Maandagmorgen de bewoners, toen rookwolken te voorschijn kwamen uit de land- bouwschuur van de heer Buist aan de Paterswoldse weg. De Gro ningse brandweer was machteloos tegenover de hoog oplaaiende vlammen en bepaalde zich tot het behouden van het ook reeds door het vuur aangetaste woonhuis. Hoewel dit gelukte wordt de schade van het afbranden van landbouwschuur en bijschuur op f 70.000 geschat. De oorzaak van de brand is hooibroei. Meisje door truck van fiets geslingerd HAARLEM Het zestienjarige Haarlemse meisje Annie Meiland moest gisteravond in zeer zorgwek kende toestand in de Mariastichting worden opgenomen, nadat zij om streeks negen uur op de Grote Markt door een zware truck met oplegger was overreden Zij zat bij een vriendinnetje achterop de fiets en werd tegen het wegdek geslin gerd toen de truck de wielrijdster rakelings passeerde. Het meisje werd daarna door het rechterach- terwiel van de oplegger overreden. CAIRO. De Wafdisten-partij zal haar volledige steun aan generaal Naguib en premier Aly Maher Pasja verlenen. Dit werd bekend een paar uur, nadat de leider Nahas Pasja en de secretaris-generaal Foead Serag el Din Pasja, de twee door Faroek verbannen Wafdisten-leiders in Cairo waren aangekomen. Politici verklaren, dat deze steun van de Wafdisten de grondwetsherziening, die nodig is geworden aanzienlijk zal versnellen. De premier kan twee dingen doen om aan de regentschapsraad, vanneer die gevormd is, wettelükhei dte verlenen, het vorige parlement bijeenroepen of algemene verkiezingen uitschrijven. Het vorige parlement, waarin de Wafdisten de meerderheid hadden werd in Maart ontbonden. Het zou natuurlijk het eenvoudigst zijn, dit weer bijeen te roepen. De voorzitter van de ontbonden Kamer van Afgevaardigden, Gomaa Pasja, heeft premier Maher op de hoogte gebracht van het Wafdisti- sche standpunt, volgens hetwelk beide huizen van het Parlement bij een dienen te komen om de leden van de regentschapsraad te benoe men. Ook de Mohammedaanse broeder schap steunt de beweging van het leger. Hassan Hodeiby Bey. de lei der van deze broederschap, heeft Maandag na een bezoek aan Naguib verklaard, dat de broederschap bin nenkort een congres zal houden om besluiten te nemen aangaande her vormingen die zij in Egypte wensen te zien ingevoerd. Uit de Soedan zijn honderden ge lukstelegrammen naar generaal Na guib gezonden naar aanleiding van het aftreden van Faroek. Alle par tijen in de Soedan, zowel de Oem- ma-partij, en de Asjigga-groep. die aansluiting van de Soedan,bij Egypte wensen, als de partijen welke de onafhankelijkheid voor de Soedan voorstaan, hebben haar instemming met het gebeurde betuigd. Generaal Naguib heeft inmiddels meegedeeld, dat het onderzoek in zake het zgn. wapenschandaal zal worden heropend. De generaal heeft met de bevelhebber van de Egyp tische troepen in Palestina een on derhoud gehad. Na afloop deelde Naguib mede, dat de troepen aan de Oostelijke grenzen waakzaam zijn. De toestand in het gebied van Gaza, was evenals in de overige delen van Egypte rustig. Volgens de Egyptische pers zullen twee van Faroek's paleizen hoge scholen worden. Verder zal er spoe dig een algemene amnestie voor politieke gevangenen worden afge kondigd. In het Lagerhuis verklaarde de Britse minister van Buitenlandse Zaken. Eden, dat Engeland weigert de jonge koning Ahmed Fuad II te erkennen als „koning van de Soe dan." Over de bestemming van ex- koning Faroek doen de wildste ge ruchten de ronde. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft meegedeeld, dat Faroek niet om toestemming tot vestiging in de Ver. Staten heeft verzocht. Nadat berichten over een vermeen de vestiging in Brazilië reeds weer zijn tegengesproken doet nu het ge rucht de ronde, dat Faroek zich in Italië zou vestigen. Vanmorgen is het jacht „Mahroessa", met ex- koning Faroek aan boord, bij Capri in de Golf van Napels voor anker gegaan. Gromyko's aankomsl in Londen begon met demonstratie LONDEN. Andrei Gromjko, de kortelings benoemde ambassa deur van de Sowjet-Unie bü het Hof van St. James, is in Londen aangekomen. Hij legde een van te voren opgestelde verklaring af, waarin hü de wens uitsprak het Britse volk te leren kennen. Hij zeide gaarne een betere verstand houding tussen het Britse cn het Sow jet-volk te zien „juist in deze tjjd van zo vele internationale vraagstukken". Op het station had zich een groep jonge communisten en leden van de Brits-Sowjetrussische vereniging verzameld. Men klapte in de han den en riep: „Geef ons vrede, mijn heer Gromyko" Leden van de rechtse organisatie ..Union" had den echter een tegendemonstratie georganiseerd. Zij riepen: „Vrede, doch geen communisme. Wij willen hier geen communisme". Twee mannen, die anti-Sowjet pamflet ten hadden geworpen, werden door de politie weggeleid. ORANGE. In afwachting van de komst van koningin Juliana, vanmiddag om twintig minuten voor vier met de expresse-trein uit Parijsheeft het ongeveer achttienduizend inwoners tellende Proven- Waalse stadje Orange zich in feestdos gestoken om haar waardig in de bakermat der Oranjes te ontvangen. Op heel eenvoudige en dorpse Nederlandse boerinnetjes en jon- wijze zijn in de straten vele vlag- versieringen en „lichtjes" aange bracht. Er is in het stadje een overdaad van vlaggen en vlagge tjes in de eendere kleuren der beide landen en daar tussen veel oranje. In vele etalages zijn por tretten van onze koninklijke fa milie. Tal van winkeliers hebben hun uitstallingen een Nederlands cachet gegeven met kunsttulpen, AMSTERDAM. Bij de behandeling door de Raad voor de Scheepvaart van de botsing van de „Zuiderkruis" met het Franse schip „Colonel Viel- jeux," op 21 Maart j.l. In het Kanaal, heeft de inspecteur-generaal voor de scheepvaart de Raad verzocht om de 57-jarige kapitein H. J. P. voor twee weken te schorsen. De Raad zal schriftelijk uitspraak doen. De „Zuiderkruis", die in charter voor onze regering voer, vertrok op 14 Maart j.l. uit Halifax naar Ne derland. In de vooravond van de 21e Maart kwam zij tijdens een dik ke mist in Het Kanaal in aanva ring met de „Colonel Vieljeux". De kapitein verklaarde dat het Franse schip, toen zij elkaar genaderd wa ren, plotseling een onverwachtse manoeuvre maakte, waardoor een aanvaring niet meer te vermijden viel. De kapitein, die zelf de radar be diende, had de „Colonel Vieljeux" op het scherm waargenomen en ge volgd. De schepen, .aldus de kapi tein, zouden elkaar op een mijl afstand zijn gepasseerd, indien de Fransman niet plotseling een onbe grijpelijke manoeuvre over bak boord had gemaakt. Reeds tevoren had de kapitein van de „Zuider kruis" een paar streken over stuur boord doen geven om te kunnen passeren. Pas toen de schepen op korte afstand van elkaar waren, had het Franse schip geluidssigna len gegeven. Op dat moment had de kapitein om de gevolgen, van de aanvaring zoveel mogelijk*' te ver kleinen nog verder over stuurboord doorgedraaid. De snelheid van de „Zuiderkruis" was aanvankelijk 18 mijl. doch naar mate tegen de avond het zicht minder werd. werd deze tot 13^4 mijl teruggebracht. Om half acht was de mist potdicht en de snelheid 9^ mijl. Kort daarop werd deze ver laagd tot 6 mijl. De inspecteur-generaal was van oordeel, dat de snelheid waarmede gevaren werd. te groot was Ook al heeft het schip radar aan boord toch mag onder zulke omstandig heden slechts gehandeld worden als of zulks niet het geval is. tiiboicitf:ui!Gi!iPiunni!iiiufiirhGiiinji Nederlandse deelneming bij overlijden van mevrouw Peron DEN HAAG. Dr H. N. Boon, secretaris-generaal van het minis terie van Buitenlandse Zaken, heeft Maandagmiddag een condo leance bezoek gebracht aan de gezant van Argentinië hier te lan de namens de minister van Bui tenlandse Zaken om diens leed wezen te betuigen bij het over lijden van mevrouw Peron. Prins Bernhard heeft van Helsin ki een telegram gezonden naar Buenos Aires, waarin hij zijn deel neming betuigt. BUENOS AIRES. Vijf perso nen zijn omgekomen en 2000 wer den gewond bij de eerste wilde wedloop van een half millioen Argentijnen, die het stoffelijk overschot van Evita Pe ron wilden zien. dat ligt opge baard in het ministerie van Ar beid te Buenos Aires. De voorma lige onder-minister voor het leger wérd door de mensenmenigte on der de voet gelopen en stierf la ter in het hospitaal aan de beko men verwondingen Vele gewon den zijn vrouwen en kinderen. Tienduizenden meest mannen en vrouwen in 'werkkleding trokken in de nacht van Zondag op Maan dag en Maandagochtend langs de kist Vandaag wordt het stoffelijk overschot naar het hoofdbureau van het algemeen vakverbond overge bracht. Er zullen dan militaire eerbewijzen worden gebracht, die normaliter slechts worden ge bracht aan een overleden presi dent in functie. Het algemeen vakverbond, dat een staking van twee dagen had uitgeroepen ten teken van rouw. heeft de staking met een dag ver lengd. Verschillende artikelen, ook voedingsmiddelen, zijn moeilijk te krijgen. Het parlement heeft een wet aangenomen, op grond waarvan 26 Juli voortaan een nationale rouwdag zal zijn. In het gehele land zal dan het werk worden neergelegd. Zolang de huidige zit ting van het parlement duurt tot 30 September zal aan het Duizend Oost-Duitsers in één dag gevlucht BERLIJN. Bijna duizend Oost- Duitse vluchtelingen hebben Maan dag in West-Berlijn om politiek asyl geVraagd Da' is het grootste aantal, dat zich ooit op één dag ge meld heeft. Het Rode Kruis heeft in lege fabriekshallen onmiddellijk twee noodkampen ingericht, elk voor duizend vluchtelingen. Minder buien Van Dinsdagavond tot Woensdagavond: Veranderlijke bewol king met slechts en kele verspreid optre dende buien. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 30 Juli zon op 4Ü8 on der 20 33: maan op 14.43 onder 22 54. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Station Weer Wind m/s Gisteren ln 24 u. Max temp. Neersl. Oslo Regen NN02 20 C 17 mm Stockholm Regen O 4 23 0.1 Helsinki Licht bew O 1 20 0 Edinburgh Zw bew. Windstil 18 0 Londen Regen Windstil 18 0.1 9 Kopenhagen Nevel Z Z O. 1 14 Amsterdam Licht bew W. 2 14 11.4 Zürich Mist Windstil 17 19 Locarno Onbcw. O 2 20 113 Genève Onbew. Windstil 20 13 Parijs Zw bew. W Z W 4 21 0 Bordeaux Licht bew. W N.W. 1 22 0 Nice Licht bew. N W. 5 30 3 Berlijn Nevel Windstil 19 0.3 Frankfurt Regen Z Z W. 6 20 1 München Zw. bew. W.Z.W. 2 19 11 Wenen Regen W.N.W. 2 31 1 begin van elke vergadering een minuut stilte worden betracht. Het komende jaar zullen, naar de regering besloten heeft, slechts postzegels met de beeltenis van Eva Peron worden verkocht. Het ministerie van Onderwijs heeft voorgeschreven, dat in alle scho len van het land een portret van de overleden presidentsvrouw wordt opgehangen, waarvoor elke morgen bloemen moeten worden neergelegd. De Paus heeft president Peron een boodschap van rouwbeklag ge zonden. Schipper verdrinkt voor ogen van zijn vrouw TERNEUZEN. Tengevolge van het ruwe weer is Maandag middag op de Westerschelde ter hoogte van de Hoek van Baarland de 34-jarige Belgische schipper J. de Grutter van het Belgische mo torschip „Jeanne", dat op weg was van Doornik naar IJmuiden, over boord geslagen en voor de ogen van zijn vrouw verdronken. KABINETSFORMATEUR, prof. Beel temidden van de voorzitters van vier Tweede Kamerfracties, met toie hij over de vorming van een nieuw kabinet overleg pleegt. Van links naar rechts: mr Donker (PvdA), prof. Romme (KVP), prof. Beel. de heer Tilanus (CHU) en dr Schouten (AR) Kolenproductie van West-Europa bevredigend Tegen '54 invoer wellicht geheel overbodig LONDEN De Wcst-Europese kolenproductie is sedert Januari gestegen. Dit zal worden medege deeld. In een rapport over de kolenposltie In de verschillende landen der OEES. Onder voorzit terschap van minister mr D. U. Stikker hebben hooggeplaatste re geringsfunctionarissen van Frank rijk. West-Duitsland, Nederland en Engeland Maandag- te Londen de kolenpositle ln Europa besproken. Men kwam tot do slotsom, dat de situatie bevredigend Is. Het Britse ministerie van Finan ciën heeft bekend gemaakt, dat het, wanneer de bestaande tendens aan houdt. te verwachten is, dat de Europese kolenproductie tegen 1954 voldoende zal zijn om de buitenge woon grote kolenlnvoer overbodig te maken. gens in een soort Volendams cos- tuum, schilden, etalagepoppen in rood-wit-en blauw avondtoilet en zelfs met Nederlandse opschriften als „Leve de Koningin". De hoogtepunten van het ko ninklijk verblijf zijn de pelgrimage naar de ruines van de burcht der Oranjes, waar een herinneringseik zal worden geplant, en het bezoek aan het oude Romeinse amphi theater, waar een Franse opvoe ring gegeven wordt van Vondel's „Joseph in Dothan" onder regie van Johan de Meester. De koningin brengt de nacht door in de prefectuur van Avignon De volgende dag zal zij daar het kasteel der pausen bezoeken en een balletuitvoering der school jeugd bewonen. Kind omgekomen; 10.000 personen dakloos DJAKARTA In Djakarta heeft gisteren de grootste brand gewoed, die sinds jaren In de Indonesische hoofdstad is voorgekomen. Een groot aantal hulzen van een der ar menwijken werd vernield. Er kwam een kind ln de vlammen om, en er zijn naar schatting 10,000 personen dakloos. De schade werd officieus geraamd op ruim 3.5 millioen gulden. Door de grote rookontwikkeling heerste er in vrijwel geheel Djakarta een uiterste duisternis. Volgens de politie moet de brand veroorzaakt zijn doordat iemand een cigarettenpeuk in een benzine- blik heeft geworpen. Brits generaal tot wnd. stafchef in Korea benoemd TOKIO. De Britse minister van Defensie, Alexander heeft Maandag in het Hogerhuis meegedeeld, dat ge neraal Shoosmith is benoemd tot plaatsvervangend stafchef op het hoofdkwartier van generaal Clark, de opperbevelhebber der Verenigde Naties in Korea. Admiraal Fechteler, chef-operaties van de Amerikaanse marine, heeft Maandag bij zijn terugkeer uit het Verre Oosten verklaard, nog steeds te geloven, dat er een wapenstilstand in Korea komt. „hoofdzakelijk omdat de communisten er een willen." Weer een zilveren medaille voor Nederland. Deze werd op verrassende wiize behaald door Hannie Termeulen. Irma Hey- ting-Schuhmacher heeft het tempo «iet kunnen bijhouden. werd met gering verschil zesde. Een volgende kans voor Ne derland om op het ere-podium te komen door de zeer goede prestatie vat: Geertje Wielema. Zij zwom tijdens de serie op de 100 meter rugslag een nieuw Olympisch record Tijd: 1.13.8. Oude record van Karen Harup: 1 14 3. Een benauwde zege van ons watcrpolozcvental op Zuid-Sla- vië De uitslag was 3-2. Neder land plaatste zich in de vol gende poule. Een vrij gunstige start van de boksers. Piet van Klaveren won zijn party op punten. Hein v. d. Zee werd verslagen. Hongarije in de finale van het voctbaltournooi. Het Hon gaarse elftal versloeg 't Zweed se met liefst 6-0. Een teleurstelling, omdat on ze achtervolgingsploeg van de wielrenners in de kwartfinale werd uitgeschakeld. Hijzelen- doorn verloor zijn serie in de sprint, maar krijgt via de her kansing nog gelegenheid om zich tn de halve finale te plaatsen Onze kanovaarders twee vier de en een zesde plaats. Burgemeester reed woonhuis binnen ALPHEN AAN DE RIJN In de beruchte S-bocht in de Rijksstraat weg te Alphen aan de Rijn slipte Maandagmorgen mr A. H M. Jans sen, burgemeester van Vonray. met zijn Volkswagen, doordat de regen het wegdek spiegelglad had gemaakt. De auto botste eerst met de voor kant tegen een der dicht Lings de weg staande huisjes, draaide toen een slag rond en kwam met volle kracht met de achterzijde tegen het woonhuis van de fam. De Groot De ravage in de woonkamer was buiten gewoon groot Grote brokken puin lagen door de kamer, waar twee kin deren er wonder boven wonder goed afkwamen. De auto werd zwaar beschadigd De heer Janssen en zijn beide zoons kwamen met de schrik vrij. Des avonds om half zes slipto in dezelfde bocht een militaire jeep met aanhangwagen, bestuurd door de militaire chauffeur F. H. F uit Ede. De wagen kwam in een sloot terecht. De bestuurder kreeg een nat pak en een gekneusd been. Tweejarig meisje door vrachtauto gedood BEVERWIJK. Het tweejarig dochtertje van de familie Koster te Beverwijk is op ongelukkige wijze onder de vrachtauto van haar buurman gekomen en op slag gedood. Het meisje liep naast de wagen en is waarschijnlijk ge struikeld. Zij kreeg een der wielen over het lichaampje. ook de tweede man gearresteerd. Het waren H. D. W. uit Meppel en P. J. G uit Aalten, die als mijnwer ker werkzaam zijn bij de ko'enrrujn N.V. Laura en Vereniging te Eijgels- hoven. Zij hebben Maandag op het politiebureau nog andere inbraken opgehelderd en zullen naar het Huis van Bewaring te Maastricht worden overgebracht. HEERLEN. Toen prof. dr G. J. A. Grond, chef van de afdeling mijn- meten der Staatsmijnen in Limburg en hoogleraar in de mijnschadeleer cn toegepaste münmeetkunde aan de Technische Hogeschool te Delft, Zondagavond omstreeks elf uur met zijn echtgenote en twee van zijn zoons thuis kwam, ontdekte hij, dat een glas in loodraam was uitgesne den. Voorzichtig ging hij met zijn zoons naar binnen. Het licht werd aange draaid en men ging de trap op Twee mannen met een zaklantaarn en een revolver begroetten de professor en zijn zonen met „hands up" Professor Grond, die zijn wandel stok had meegenomen, lachte om dat „hands up" en ging onverwijld tot de aanval over. Zijn zoons volgden - zijn voorbeeld. Tijdens het gevecht Zondag de eerste sprong overzee in kamer en trappenhuis, wist een 6emaa, van Labrador naar van de inbrekers te ontkomen. De man met het pistool werd ont wapend en met wandelstok en para- pluie tot capitulatie gedwongen. De politie kwam hem spoedig ha len. In de loop van Maandag werd Hefschroefvliegtuigen maakten eerste sprong over zee NEW YORK. De beide Ame rikaanse hefschroefvliegtuigen, die op weg zijn naar Europa, hebben sprong i Labrador naar Groenland. Zij legden de ruim 1200 km af in acht uur en 50 minuten. De machines worden grondig nagezien, voordat zij de sprong maken van Groenland naar IJsland, 1400 km. Berichten over ontploffing van H-bom zijn ongegrond, zegt minister ROME. De Italiaanse minister van Defensie Pacciardi heeft Maandag avond verklaard, dat de krantenberichten over de explosie van een water stofbom in Italië „volkomen ongegrond zün" Hij zei. dat hetgeen meege deeld was over de explosie van een „waterstofbom" in werkelijkheid een experiment geweest was „met betrekking tot de mogelijkheid om een zeer kleine hoeveelheid waterstof in helium om te zetten." De waarde van het experiment zal niet bekend zijn, voordat een gedetailleerd wetenschappelijk on derzoek ingesteld is, voegde hij hieraan toe. Pacciardi zei. dat de ontploffing in werkelijkheid veroorzaakt was door normaal explosief materiaal „ten einde de natuurkundige om standigheden te bepalen, waaron der waterstof in helium veranderd wordt." De Giornale d'Italia, een te Rome verschijnend blad, dat voor de regering is, publiceerde een exclusief verslag over de ontplof fing van de „waterstofbom" Volgens dit blad zou een Italiaan se geleerde de eerste Italiaanse waterstofbom tot ontploffing heb ben gebracht. De bom zou vervaar digd zijn door de atoomgeleerde Loschi, een leerling van prof. Fer mi cn een studiegenoot van prof. Pontecorvo. de Britse geleerde van Italiaanse afkomst, dié naar het Veel Duitsers willen weer een keizer BONN. Een opinieonderzoek heeft uitgemaakt dat 32 percent van de West-Duitse bevolking graag weer door een keizer gere geerd zou willen worden. 36 per cent verklaarde zich tegenstander van de monarchie en de overige 32 percent had geen mening aan gaande deze kwestie. Van de 2000 personen, die ondervraagd werden wist 32 percent niet wit het woord monarchie betekent Het merendeel van de voorstanders van de monar chie wordt gevormd door de oudere generatie, die zelf het Duitse kei zerrijk nog heeft meegemaakt. Van de mensen boven de 60 jaar wilde 51 procent de monarchie weer in ere hersteld zien. Sowjct-halfrond uitgeweken is. Het blad gaf de volgende be schrijving van de ontploffing: „Een grote vlam schoot op tot de hemel van een punt, waar een dertigtal mannen, beschut in blokhutten, nauwlettend toekeken. Een rode vlam met daarboven een groene kroon werd gevolgd door een ont ploffing van ongelooflijke heftig heid: Italië heeft zijn eerste kern bom tot ontploffing gebracht." Parlementsvoorzitter van Perzië vlucht TEHERAN Dr Imami, die door de anti-Mossadeq groepen gekozen werd tot voorzitter van het parlement, heeft Zondagavond geheel onverwacht Teheran verla ten en zich per vliegtuig naar Genève begeven. Tijdens de laatste twee bijeenkomsten van de Majlis was Imami reeds niet aanwezig cn dit gaf aanleiding tot de veron derstelling dat hij door de aanhan gers van Mossadeq gedwongen zou zijn, zijn positie op te geven Volgens onbevestigde berichten zijn de nationalistische parlements leden bezig met het ontwerpen van een wet, die alle bevoegdheden aan Imami zal ontnemen en de Majlis het recht zal geven een nieuwe voorzitter te kiezen. Employé suikeronder neming vermoord DJAKARTA. In de nacht van Zaterdag op Zondag werd de em ployé van de suikeronderneming Tjandi in Sidoardja. D Hoyer. In zijn slaapkamer door twee revol verschoten vermoord.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1