TADSVENSTER Honderden ballonnen op weg naar onbekende bestemming Sebo Detmers exposeert zijn kunst in Soestdijk Garden Players nemen publiek mee de wereld in DE A VONT UREN VAN KAPITEIN ROB Autobotsing liep goed af 2 Vrijdag 1 Augustus 1952 ZOMERFEEST SOESTERKWARTIER (Van een onzer verslaggevers) Het Woensdagavondprogramma voor het Zomerfeest 1952 van de Speel tuinvereniging „Het Soesterkwartler" heeft vele honderden kinderen en ouderen enkele genotvolle uren bezorgd. De inzet was het ballonnenfcest voor de Jeugd. Ver voor tUd, zeven uur. verdrongen de kinderen zich voor de ingang van het grote clubgebouw om toch maar zo snel mogelijk een ballon te bemachtigen. De feestcommissie kwam handen en ballonnen te kort om aan de grote aanvraag te voldoen. Toen alle ballonnen waren uit gereikt en voorzien waren van kaarten, waarop de namen en adressen van de kinderen stonden vermeld, vertrok een lange en kleurige stoet uit de speeltuin. Voorop liep de Christelijke Muziekvereniging „Hosanna". Belangstelling langs de weg enorm De kinderen waren dolgelukkig en het was waarlijk geen wonder dat de leiders de grootste moeite hadden de stoet in een behoorlijke formatie te houden. Er was voor de kinderen te veel afleiding om netjes in de rij te blijven lopen. Vooral wanneer een ballon, en dat f;ebeurde nogal veel. ontijdig werd osgelaten. bleven de kinderen soms staan, om deze ballon na te staren. Na een korte rondwandeling, die duizenden mensen op de straat bracht, trokt de optoent naar het Isseltseveld Daar vond een mas sale oplating plaats, die niet alleen de kinderen, maar ook de talloos vele ouderen in verrukking bracht. Door het bladstille weer ver plaatsten de ballonnen zich bijzon der langzaam en gingen bijna loodrecht de lucht In. Het ontbre ken van wind en vooral ook de nadien optredende regen zal ver moedelijk wel het afleggen van grote afstanden afremmen. Na afloop van dit ballonnenfeest kwamen de ouderen en ook een aantal kinderen, weer naar de tuin. teneinde aanwezig te zijn bij een attractief muzikaal programma. De heer G. A. van Cappelleveen, leider van „The Garden Players", had een aardige ..wereldreis'' op muziek samengesteld, dat de aan wezigen in de goede sfeer bracht. De dansband. onderafdeling van het ..Soesterkwartier" begon de „reis" met een afscheidslied, onder de titel „Eenmaal zal ik je weer ontmoeten", waarna de stemming van de „achterblijvenden" werd getypeerd met de song „Ik blijf op je wachten". Het werd een gezellige „reis", v. aarbij de vele honderden aanwe zigen zich uitstekend amuseerden. Na de „Lady of Spain" van de band kwamen Ada en Eefje Brand- sen laten horen hoe in Mexico wordt gezongen Dit tweetal kwam kort daarna weer voor het voet licht. ditmaal in een Cowboy-pro gramma. Het was waarlijk geen wonder dat de gezusters Brandsen na dit tweede optreden een ware ovatie kregen. Zij zongen de cow boy-liedjes op zeer verdienstelijke wijze en brachten het publiek keu rig in een sentimentele stemming met de „Ouwe Merry Jerry". In dit nummer gaf Eefje Brandsen niet alleen een goed geslaagde de clamatie. maar toonde ook over een goede voordracht te beschik ken. Roely Craanen voerde de aan wezigen met een keurig uitgevoer de tapdance door Hollywood. De heer Van Cappelleveen zong de mensen naar Engeland, waarna de terugvaart aanving met „Zeeman o Zeeman" Nauwelijks in Holland aangeko men voerde Anneke Windhouwer met prettige zang oud en jong „Naar de Speeltuin", waarbij zij tevens „Mijn Moesje" meenam. In de speeltuin aangekomen gaf Eefje Brandsen een leuk shownum mertje gewichtheffen. Er was in deze muzikale speel- Groot was de belangstelling in het Soesterkwartier voor de op tocht waarin de jeugd enthousiast met ballonnen zwaaide. (DvA-Archifoto) tuin een gevarieerd publiek. Corry Craanen voerde al tapdansend „De Dichter und Bauer" ten tonele. De drummer Dona van de band zette de slaapmuts na deze vermoeiende reis op met een uitstekend uitge voerd drumnummer „Sing me to sleep drummerman". Het publiek verliet, kennelijk met de „grote reis in de benen" maar uiterst voldaan over dit uit stekend in elkaar gezet en ver zorgd programma, de tuin. Wedvlucht ACC Uitslag ACC wedvlucht Orleans op Zondag 27 Juli In concours 189 duiven Aangew 25 ct no. 1 en 2. Aangew. 10 ct no 6 en 9 K.p no 1, 2. 3. Suee. 1. 2. 3. 5. 6. 7. 8 H K Meijer R 1,44; C de Enting L 2. J. de Vries R 3. 16. 32; J Verstraeten R 4 10. J Woudenberg O 5. 14. J Hoen- holt O 6; A Wolffenbuttel O 7. 15, 20. 49' M Dekker O 8. 17. 30. 31; E. de Goede L 9. 26. 29 33; N H. Egink L 11. 13. 36. 40 41. 45. A. Wiekart O 12; J. H. Reijne Z 18. J. Vos Z 19. 38; J. Burg steden O 21; L. Snijders L 22. 24. 34; W. Rommers K 23: J Maarssen R 25; Joh. Korlaar L 27. J. v. d. Bogert L 28. 42; M v. Keken O 35. J. v d Hoven L 37; N Darrelaar L 39; H Veldhuizen O 43; W. Korlaar O 46; J. Óvereem R 47. Uitslag ACC wedvlucht Roermond op Zondag 27 Juli ln concours 826 Aangew. 25 ct. no 2 en 9 Aangew 10 ct no 8 en 13 K. p no. 2. 4. 6. 7. 8. 9. 10. Spec. no. 1 t/m 20 J Vos z 1. 91. 134, 145; J. Burgsteden O 2. 4. 16. 59. 60 100, 112. 148. H. Zijl O 3. 36. 94 102. 135. M. v. Keken O 5; G. ter Horst R 6. 11. 47 63. 155. 156; Schreu- derlng K 7. 10. 15: E de Goede L 8. 21. 53. 78. 79: J Srlng O 9; H Bleumint R 12 110; G H. v. d Hoven L 13. 121; A. Wlekort 14. 37. 38. 50. J. v d Burg R 17. 157. G. Haarmans O 18. 25. 115, 124; A Wolffenbuttel O 22. 23. 41. 42. 72. 73. 95 96. 108: L. Snijders L 19. 66. 81; J. Maarsen R 20. 98; J. Lijnsveld O 24. 44. 49 57. 90. 97. 120; C. v. Zwol R 26. 27. 118. W v Kuilen O 28. 88 J Wouden berg O 29. 39. 103. 126; N H. Egink L 30, 31. 92. 106. 131. 150; O Feuersteln K 32. 51. 117. 130. 143; J. v d. Bogert L 33. 142; A Lablans O 34. 35. 111. 136. 146; G Buyert K 40; J Hoenholt O 43. 82. 83: T Harteman O 45. 136. 149: W. Korlaar O 46. 128; A. Leeuwen O 48. 55. 71. 81. 144; E. Jagtenberg O 52. J. Hartogsveld O 54 62. 67. 87. 93. Th Corbee O 56. 109. H K Meijer R 58. 119. 123. G de Kulve O 61. G. Wijnands O 64. 89. 135 141; J de Vries R 65. 152. 153. 154: L. Krabshuis Jr. 68, 99. 132; L. Krabshuis Sr 69 75; M. v. Kuilen O 70, 85. 86; E. v d Brink R 74. 125; G Wolffenbuttel O 76. 104. 105. 113. 129. 137; J Overeem Sr 77. 100; G Dieters R 80; J v. d Ho ven L 107; S. Visscher O 114. 139. 140; J. Hartogsveld L 116. 151; A Dieters K 122; G J de Valk O 127. P. v d. Hoven O 147 Honderden ballonnen gaan een onbekende bestemming tegemoet. Waar zullen zij terecht komen en wie zal de prijs winnen van dit prachtige onderdeel van het Soes terkwartier zomerfeest? Lichte aanrijding op Utrechtseweg Op de Utrechtseweg hoek Snouc- kaertlaan had gistermiddag een aan rijding plaals tussen een jeep be stuurd door J. de K uit Amster dam en de wlelriidster mevr. G. V.. die een lichte bloeduitstorting aan haar rechterbeen en enkele schaaf wonden aan het linkerscheenbeen opliep. De jeep die op de Utrechtseweg reed in de richting van de stad. wil de de inrit van de Rotterdamse Bank opruden. Rechts van de auto rijdende fietsers die afremden om de jeep rechts af te laten slaan, be namen bestuurder De K. het uit zicht. zodat hij de inrit een paar meter voorbij ging. De K. stopte, overtuigde zich dat er geen achter- opliggend verkeer aankwam en reed terug Op dat moment kwam uit de Snoückaertlaan de wielrijdster mevr. G. V. die de Utrechtsestraat wilde inslaan. De jeepbestuurder zag haar niet door de dode hoek die de bouw van de carrosserie in zijn gezichts beeld veroorzaakt! De fiets was practisch geheel ver nield 1 de jeep bleef onbeschadigd. 1959. Het stoomschip komt langszij en maakt vast met kabels en uit houders. Dan worden de laadbomen uitgedraaid en de luiken gaan open. Christian Borg begriipt het nu wel: kapitein Ralfo verkoopt de la ding. die hem is toever trouwd en het spreekt vanzelf, dat hij voor die kostbare machines een aardige som zal maken. En het zou Christian niets verwonderen, wan. neer Ralfo nu van plan zou zijn de Solar" tot zinken te laten brengen. Met een vervalst jour naal kan hij dan altijd gemakkelijk beweren, dat zijn schip gewoon i schipbreuk heeft geleden Met gebalde vuis ten moeten de mannen van de „Solar" aanzien. I wat er gebeurt. Wanneer tot slot de brigantijn i een uurtje later keert hij grijnzend terug: h(J een lading stenen aan boord krijgt als ballast. gaat Ralfo aan boord van het stoomschip en heeft de buit binnen in de vorm van een aan zienlijke stapel bankbiljetten! Krachtige trek naar het decoratieve Wie als outsider Soestdijk binnen komt. of. nauwkeuriger uitgedrukt, van de „statie" af omhoog klimt, zal opmerken, dat de straatnamen eerlijk verdeeld zijn tussen het Oranjehuis en onze nationale schil- dersroem. en voorts dat zowat op elke hoek links een Christelijke school staat. Verder omhoog weer een school. 50 meter van de grote weg af, een gloednieuw gebouw naar v. d. Hught genoemd, gewijd aan het neutraal bijzonder onder wijs. Alle lokalen begancgronds, twee vleugels haaks op elkaar met een ruim plein aan de voorzijde en inwendig alles licht en lucht. Van uit de lage ramen in de beide fröbelklassen hebben de kleuters heerlijk vrij uitzicht op de trotse akkers van de Soester Eng! Een schilder die reeds twaalf ja ren in Soestdijk woont, in Den Hel der is geboren, maar wiens voor naam Sebo op Groningse afkomst duidt. Sebo Detmers, stelt nu 't va- cantie is zijn jongste werk in deze beide fröbelklassen tentoon (tot en met Zondag a.s.KErg tuk op expose ren is deze nog betrekkelijk jonge kunstenaar niet. maar hij heeft toch eerder al zijn werk in 't openbaar getoond. Als schilder is hij in een fase aan geland. die ik niet voor honderd procent kan bewonderen. Decoratie ve. styliserende neigingen, die soms het landschap tot een complex van ornamentale arabesken schijnen te herleiden hebben penseel en palet mes overwegend te pakken. Is de blik eenmaal aan deze „hér- leiding" gewend, dan kan men dui delijk vaststellen, dat. al „vérlelclt" hij niet er toch ook van „misleiding" geen sprake is. Men herkent diepte en toon. zelfs atmosfeer ondanks al- Scheepswerfje te Hoogezand, een schilderij van Sebo Detmers in Soestdijk. Interkerkelijk Comité Uitgaande van het Interkerkelijk Comité tot verbreiding van het Evangelie wordt morgenavond 3 uur op het terrein Hellestraat een open lucht samenkomst gehouden. EXAMEN Bij de te Zwolle gehouden exa mens van de EZMMV slaagden voor costumière de dames S M v. Dijk. M. Roller. J van der Vlies, T. van den Hoven Voor coupeuse: de da mes I. Kampstra. L. van den Hoven. In de kunstzaal van Lier. Ro- kin 126 te Amsterdam, wordt van 2 tot 22 Augustus een tentoonstel ling gehouden van tekeningen van Johann M. Glittlich. C. A. Schilp spreekt Zaterdagmiddag een ope ningswoord. Ie decoratieve overheersing en men krijgt het gevoel dat de schilder zelf uit deze experimenten artistieke winst boekt, Temeer, als men hoort, dat hij zijn decoratieve opvattingen in de textielnijverheid kan toepas sen. In enkele schilderijen is het de coratieve element gelukkig wat ver drongen. zoals in de Heide bij Hil versum en in 't geslaagde Scheeps werfje te Hoogezand is 't helemaal zoek. Naast een beperkt aantal schilde rijen is er een groot getal tekenin gen in allerlei formaat en wie zich niet geheel kan overgeven aan zijn picturale experimenten kan het zonder twijfel wél aan zijn grote tekencreativiteit. waarin zijn spon tane drang en ongebreidelde waar- nemingslust een ongekunstelde uit weg vinden. Er zijn tekeningen in allerlei formaat, groot en klein, waarbij meer dan één middel en „procédé" te baat worden genomen, maar. de één meer. de ander min der. zijn zij alle. of ze in Eemnes. Spakenburg. Drente. Bunnik aan het Pluismeer. of waar ook tot stand gekomen zijn. of zij hofste den, erven dan wel bomen alléén tot thema hebben, boeiend van schikking, gevoelig van licht en donker, goed van toon en vaak dy namisch van lijn. Ik heb genoten' C. A. S. Jubilaris bij N.V. Bronswerk Op 1 Augustus 1912 trad de heer W. J. Bertels in dienst van het in stallatiebedrijf Huygen Wessel te Rotterdam Toen dit bedrijf in 1919 haar hoofdkantoor naar Amersfoort verplaatste, kwam ook de heer Ber tels naar deze stad. Daar dit bedrijf nadien door een fusie werd opgenomen in NV Bonswerk zal het op 1 Aug. 1952 40 jaar geleden zijn. dat de heer Bertels voor het eerst zijn krachten wijdde aan de toen nog kleine on derneming Op 65-jarige leeftijd (de heer Bertels is thans 7r jaar) voelde hij zich nog te jong om aan rust te denken en meende hij nog zeker nuttig werk bij N.V. Bronswerk te kunnen verrichten, hetgeen hij ook heeft bewezen door de laatste jaren met veel plichtsbetrachting en grote accuratesse de archiefzaken te be handelen. Zijn meer dan bijzonder geheugen en vooral zijn talenkennis bewezen hem bii zijn werk als ar chivaris goede diensten. De heer Bertels is een graag ge ziene figuur, zodat dit jubileum niet ongemerkt voorbij zal gaan Directie en personeel zullen hem Zaterdag 2 Augustus as. huldigen. HOEVELAKEN Donderdagmiddag gebeurde op de Zuiderzeestraatweg ter hoogte van de familie Brom een ongeval dat gelukkig met materiële schade afliep Op ge noemde plaats waren werklieden bezig het wegdek te herstellen Om ongeval len te voorkomen waren hekken ^n waarschuwingsborden geplaatst en ei werd gedeeltelijk éènnchtingverkcer aangehouden Op een gegeven ogenblik naderde v'anaf Zwolle twee personen auto's waarvan de eerste tijd genoeg had het verboden gedeelte te berijden De tweede, welke moest wachten voor een naderende auto. reed toch door en kwam toen ln de knel met de tegen ligger. Belde auto's alsmede de hekken liepen schade op. Tegen de chauffeur uit Zwolle wera proces-verbaal opge maakt. WOUDENBERG Schooljeugd er op uit De leerlingen van de klassen 1. 2. 3 en 4 der Openbare school I maakten onder leiding van het per soneel per autobus een uitstapje naar het Pannekoekenhuis te Lun- teren. waar de poffertjes zich heer lijk deden smaken! Jammer, dat de regen oorzaak was. dat men niet buiten kon spelen Nu moesten ze zich bmnensnuis met verschillende spelletjes vermaken En dat ging op perbest. De kinderen hebben echt genoten en kwamen zeer voldaan in Woudenberg terug. GEVONDEN Muntbiljet; bril; boodschappentas; herenrijwiel. schakelarmband, mes. damestas, vulpen, portemonnaie met inh., strik, autoped, armband, sier- duif; zakmes, hondenzweep, brief t. n van M. Meijer; regenjasringetje; dekstuk van bumper; glacé dames handschoen; portemonnaie met inh dasspeld; 2 jongensschoenen; bood schappentas- belastingkaart. bril regenmantel, hond. Lipssleutel. cein tuur. koe. konijn, handwerk, hond. paar kinderschoenen, militaire cape. kinderschoentje, kinderjasje, porte monnaie met inhoud. Holevoetschool had succes bij verkeersexamen De vereniging voor Veilig Ver keer te Woudenberg heeft aan de leerlingen van de hoogste klasse van de Holevoetschool het Ver keersexamen afgenomen. Voor het theoretisch deel slaag den alle 17 leerlingen Aan het practische deel. dat uit een wan del- en fietstocht bestond, namen 16 leerlingen deel. Alle 16 hebben met succes hun diploma behaald. Het zijn: Bertic de Bruin 4strafp„ Gerrie van Egdom 0 p., Tera Geij- tenbeek 5 p„ Riekie Harskamp 0 p., Jannie den Hartog 1 p., Jansje Henken 2 p. Rika v. Herwaarden 2 pCor van Kalken 2Vz p.. Mija Pul 5 p.. Cor Valkenburg 1% p. Lena Veldhuizen 1^ p.. Huik Ver kerk 4 p.. Gijsje v. Voorthuizen 4% p Gerrit Voskuijlen 1 p., Cor Westerhuis 1 p. en Corrie Wester huis 1 p. Concert van PTT Harmonie Aan de met medewerking van de WV georganiseerde Zomeravond concerten neemt ook de PTT-Har- monie deel Dit corps concerteert onder leiding van de heer H. Ad miraal in de muziektent bij Ami- citia Het programma luidt: Wilhelmus. 1. In 't Zigeunerkamp, mars. M. Ascheit; 2. Dichter und Bauer, ouverture. Fr. v. Suppe; 3. Aquarelles. Alyre Delhaye; 4 L'Or et L'Argant. wals. Fr. Lehar; 5. Sembre et meuse, mars. Rauski. Pauze. 6. Wapenbroeders, mars. H. Lureman; 7 Stavia, ouverture. Al- bert Thirg; 8. Weense Parels. Paul Herthem; 9. The thin Red Line, mars. K. J. Alford. SOEST SEC-Soesterberg 12 De strijd om cie boes^er Voetbal- beker is bijna ten einde. Donder- daravond vond de ontmoeting SEC II —Soesterberg plaats, waarvoor gro te belangstelling bestond. Beide par tijen wogen voor de rust goed tegen elkaar op. De rust brak dan ook aan met blanke stand. De strijd was na de hervatting nog geen minuut oud, toen réchts- buiten Klompenhouwer een boog- bal voor het doel plaatste. Midvoor Beernink kopte over de backs heen. juist in de uiterste bovenhoek van het Soesterbcrgdoel. 10. Keeper Van Breukelen uit het derde SEC- elftal kweet zich behoorlijk van z'n taak, doch hij moest in de 25ste minuut zwichten voor een schot van rechtsbuiten Strasser. De bal kets te tegen de staander en verdween daarna in het doel Stand gelijk. 11. Na vijf minuten was het weer Strasser die een doelpunt fabriceer de. Toen was het geheel met SEC gedaan. In de stand kwam geen verandering meer en Soesterberg, de winnaar van de beker van ver leden jaar. moet nu in de finale, die a s Zaterdagavond om 6.45 uur op het nieuwe SEC-veld aan de Bos straat wordt gespeeld, zijn kansen verdedigen in de finale tegen het RKBDC. Wielrijder botst tegen boom H G. uit Amersfoort reed per rij wiel op de Birkstraat. waarbij hy in aanraking kwam met een boom. Hij moest per EHBO-ziekenauto naar de ouderlijke woning worden vervoerd. Oplichter in arrest In samenwerking met de hoofd stedelijke politie is te Amsterdam een manspersoon uit Heiloo aange houden. die zich in Soest aan di verse gevallen van oplichting heeft schuldig gemaakt. Hij kocht goede ren tegen afgifte van ongedekte cheque's. Wegloper komt niet ver De familie G. te Soest heeft enige dagen in ongerustheid geleefd, daar hun 18-jarige zoon van huis was weggelopen, voorgevende, dat hij ;ich wilde melden bij het Vreemde lingen-legioen in Frankrijk. De jon geman is echter niet verder dan de grens gekomen, daar een duidelijk signalement van hem was doorge zonden aan de grensposten. De min derjarige jongen is naar zijn ouders teruggebracht. Dierenmishandeling De afdeling Soest en Omstreken van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren, deelt ln 'n pamflet aan de Soester bevolking mee. dat zij aan de politie verzocht heeft een onderzoek en vervolging in te stellen naar gepleegde dieren mishandeling door een Soester in gezetene De bewuste persotm zou jonge katjes met een mes hebben gedood en een kat aan het" puntje van haar staart over het dak van zijn woning hebben geslingerd. Brom fiets J-fFT valt niet te ontken- -* nen: in de grillige wereld van het rijverkeer regeert de haat. Toen de fiets zich op de weg begon te vertonen, was de wan delaar daarover zeer ont sticht. Hij voelde, dat zijn vrijheid en oppermacht op de weg was verdwenen en menigeen zag er een god deloos instrument in, voor al toen ook de meisjes en later zelfs de vrouwen zich per iwlocipède over de weg begonnen te bewegen. Nauwelijks was de fiets populair gewordenof de auto verscheen. Aanvanke lijk niets dan verbazing en respect, maar toen hij de rijweg begon te beheersen afgrijzen en haat. Hij werd niet alleen met de vinger nagewezen als de oorzaak van de ongevallen, die zich snel vermenigvuldigden, maar ook als symbool be schouwd van het kapitalis me en de plutocratie. Iede re automobilist was zoiets als een struikrover op dc weg en een uitzuiger te vens. Gaandeweg is dat ver anderd. Zelfs de eenvou digste man qing zich van dit geschuwde en geschol den apparaat bedienen. En naast de auto werd zelfs die straaljager van een motorfiets bijna grif ge accepteerd. Maar de laatste jaren verscheen. eerst schuchter en timide, toen in steeds driester vorm en groter omvang, de brom fiets. Aanvankelijk werd er alleen maar gelachen en haalde men de schouders op. De jeugd imiteerde het (inmiddels verdwenen) toe- tertje van de bromfiets en zelfs ouderen deden aan dat snotspelletje mee. Maaj- de bromfiets kwam, zag en overwon, althans hij werd een post in de verkeers- begroting, zij 't een last post) waarmee men reke ning moest houden op de weg. En nu verkeert hij in het stadium, dat geen van de andere partijen de bromfiets lust. De fietser rijdt hem voor of achter of tussen de wielen, de auto mobilist schiet hem ver achtelijk en minachtend voorbij en de wandelaar bromt van de weeromstuit binnensmonds Ver„brom" boekje Let op. De bromfietser mag geen enkele verkeers- fout maken of de hele ver- keerswereld komt tegen hem in verzet, 't Gebeurde elders dezer dagen. Een bromfietser, die wat snel de bocht nam en door een kuil in de weg zelf een rare slipper maakte, reed een wielriidende dame van de sokken Gelukkig liep alles nogal goed af. maar onmiddellijk werd de wiel rijdster. die een kleine brom-critiek op de zich verontschuldigende brom mer liet horen, bijgestaan door de toesnellende leugd en een boer die van dicht bij de zaak had meege maakt. „Laat u niet kisten juffrouw", adviseerde de jeugd en de verbolgen boer betoogde, dat hij wis-en- drie schadevergoeding zou eisen, 't Stuur stond wat scheef en de stang van het spatbord was verbogen. Binnen een minimum van tijd had de hulpvaardige jeugd dit laatste reeds ver holpen en de brommer zelf had, schuldbewust, ook 't een en ander bekeken en goedgemaakt. „Maar er kèn iets aan je fiets zijn. juf, dat je nou niet ziet, ik waarschuw je. neem z'n naam en z'n nummer op. De brommer werd een beetje boos en cie juffrouw, die hem aan 't verstand bracht, dat daarvoor geen reden bestond, tenzij hij boos was op zichzelf, had tenslotte maar één gedach te. hoe kom ik hier- even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. uit? Ik moet niets hebben van heibel op de weg Enfin, alles schikte zich nog in der minne, maar S V.K. haalt dit feit ais be wijs aan van het haat-sta dium waarin de arme bromfiets zich op het ogen blik bevindt. Nepalese congresleider door demonstranten ernstig mishandeld CALCUTTA Bisweswar Prasad, de voorzitter van het Nepalese con gres, en zijn echtgenote zijn Woens dag te Khatmandu ernstig mishan deld door demonstranten. Prasad werd aangevallen toen hij een vergadering toesprak. De demon stranten, waarschijnlijk leden van de verboden communistische partij, be vonden zich onder zijn gehoor, dat ongeveer 10.000 personen telde. De demonstranten klommen op het plat form waar Prasad en zijn echtgenote zaten Zij haalden de Nepalese vlag omlaag en hesen een zwarte vlag. Zij bekogelden ook Prasads auto met stenen De politie opende het vuur op de demonstranten. Noteert U even VRIJDAG 1 AUGUSTUS: Speeltuin „Soesterkwartier". Noordewierwej. Zomerfeest 1952. 7 30 uur nm. ..Klein Cheerio" met de kinderoperette „Klein Repelsteeltje". ZATERDAG 2 AUGUSTUS: Speeltuin „Soesterkwartier", Noordewierwe?. Zomerfeest 1952. 5 uur n.m. Bloe mencorso. vertrék optocht 8 uur nm Frans du Meee e a. ln de revue „Kolder de Bolder". Sluitingsbal 1USEUM FLLHllb. Westsinge». Dage lijks geopend, behalve Zondags: werkdagen van 1012 en 14 uur. Zaterdag 10—12 en 1.303 uur A. G HUIS. Paulus Buyslaan 1. van 19 Juli tot en met 31 Augustua. schil- derljenexposltle van leden van het A.K.G De Ploegh en Het Spectrum. Dagelijks open van 10—12 en van 1417 uur Zondags alleen van 14— 17 uur ORT, ga de straat maar v op. zeggen vele moe ders tot hun spruiten die niet weten hoe de vacantie door te komen. En dat zonder te letten op het zo druk gepropageerde „De jeugd van de straat". Maar ja, het is ook wat. de hele lieve dag die jongens voor je voeten Moeder slaakt 'n zucht als de zon schijnt. Dan kunnen die knapen tenminste hun vertier bui ten zoeken. Dat is Harry Schuring. Kees Hoksbergen en Ad Ver woerd wel toe vertrouwd. Zij weten met hun tijd drommelsgoed raad. Gisteren zagen wij het edele drietal bezig aan een bouwwerk dat er we zen mocht. Van een hoop zand. die stratenmakers gebruiken voor een nieuwe bestrating van de Hendrik van Viandestraat. maakten zij een „natuurgetrouwe" copy van Monnikendam. Compleet met eendjes en al (geleend van een jonger zusje). Wat takken vorm den de bossages. Het oude slot was een lust voor het oog. Men zou er zo in wil len trekken. Burgerlijke Stand Geboren: Theodora, d. van C. van 't End en K. van Eldert, Hugo Fer dinand. z. van W, Drapers en J- C- Braam- Marjan, d. van W. Meijerink en W v. d. Bunt; Maria Theodora, d. van J. H Brok en J. P. van Groenestijn; Henriëtte Johanna Ma thilda. d. van J. Kranenborg en M. W. Ellenbroek. Getrouwd: C. W. ten Ham en C H- Wiertz; A. Jansen en W. van Tellin gen; A. Harteveld en C. Priem. Ondertrouwd: A. J. F. Egbers en S. G. G de Boer: A. Ledder en J. Brandt; N. Riksen en H. Lensing; B. W. Verhagen en H van Zetten; J Tuk en F H. v. d. Gronde; J R'- Schrage en E. C. Spoel; W. J. Pon- wen en A. T. Bijen; H. v d Laan en A J. de Kruijf; G Fontein en H. v d KraatsJ. B Wiersma en J. C. G Du Moulin; M. W C Peters en E L. Woordes; G. Vermeulen en H- Beekman.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2