lè Geertje Wielema ontgaat het goud door tijdverlies in touwen hidsO Een blijnende herinnering Onze poloploeg uitgeschakeld voor eindwedstrijden STTife) Jitse v. d. Veen kansloos op de 1500 meter Italiaan Sacchi grijpt de sprinttitel Nederlandse boksers allen uitgeschakeld ER LAG WEINIG GELUK IN HET WATER.... Uitermate spannende race levert Nederland teleurstellingen op m Joke de Korte bedroefd Ook „keien" als Boiteux en Lehmann uitgeschakeld aan de Olympische spelen! r RESULTAAT VAN FINA-BLUNDER Zuidslavië won overgespeelde wedstrijd verdiend (2-1) wêêm ai asmr' I yrij dag 1 Augustus 1952 3 HELSINKI, Donderdag. Nederland heeft de gouden standaard verlaten. Ook bij het dames-zwemmen. Zelfs de 100 m. rugslag met Geertje Wiele- ma. Joke de Korte en Ria van riQyiv) der Horst heeft vanavond niet het succes opgeleverd, dat er zonder opgeschroefd optimis me van mocht worden verwacht. Slechts zil ver voor Geertje Wielema, die twee dagen geleden met opmerkelijk gemak in haar serie naar een nieuw Olympische record zwom. De 21-jarige Zuid-Afrikaanse Joan Harrison, die (Speciale berichtgeving) 's ochtends nog verwoed had gestreden voor een plaats in de halve finale van de 400 m. vrije slag en er met een tijd van 5.21.8 ook in slaagde om zich te plaatsen, sloeg de Robben- zwemster in een scherpe finish met handslag. Geertje Wielema, volkomen verrast door de nederlaag, schrok bij de cérémonie protoco- laire, van de resultaten die op het bord ver schenen. Joan Harrison met 1 minuut 14.3 Olympisch kampioene. Een tijd die het Neder landse meisje, zoals trouwens bij de eerste wedstrijden al was gebleken, royaal kan ma ken. Ria van der Horst gediskwalificeerd Voor Ria van der Horst werd deze race wel een bittere teleur stelling. Gediskwalificeerd omdat zij het keerpunt niet had geraakt volgens de waarnemers. De zwem ster zelf deelde echter mee dat zij de bassinwand nogal diep, maar stellig had aangetikt. Het veran derde niets aan het besluit van de jury. Ria van der Horst werd laat ste geplaatst. Bij de jonge en an ders zo vrolijke Joke de Korte vloeiden er tranen. Vierde in de zelfde tijd als de Nieuw-Zeelandse Joan Stewart, die met brons werd beloond. Zij kon het moeilijk ver werken. Er lag voor Nederland blijkbaar weinig geluk in het water van het Uima-stadion. Grote moeilijkheden voor de poloploeg, die zich er overigens kranig doorheen slaat en decepties voor de zwemsters in een beslissende wedstrijd. Voor de 100 m rugslag waren de verwachtingen hoog gespannen. Goud en brons, daar werd op gerekend. Voor de eerste maal op deze Olympische Spelen zou dan toch het Wilhelmus worden ingezet en de vlag aan de hoogste mast omhoog gaan. De drie Nederlandsen, met oranje trai ningsblouses aan, openden de rij van acht finalisten. Een goed voor teken? Op de tribune werden er grapjes over gemaakt, met een on dertoon van vertrouwen. De start en de eerste meters schenen een bevestiging in te hou den. Geertje Wielema nam snel een kleine voorsprong. Op de baan naast haar volgde Joke de Korte. De Zuid-Afrikaanse Joan Harrison lag in derde positie. Na het keer punt was deze volgorde nog on gewijzigd. Joke de Korte had zelfs wat van haar achterstand op onze kampioene ingelopen. In geen en kele wedstrijd hadden de kansen op een hoge score zo gunstig ge legen. Op 75 meter ging er echter een schok door de rijen van geest driftige Nederlanders op de tri bune. In de touwen Joan Harrison had haar tempo verhoogd, verdrong Joke de Korte en naderde met soepele maar ster ke slagen Geertje Wielema. Het Robben-meisje voelde de bedrei ging, maar het werd geen stimu lans voor haar. Zij verloor zeker heid en zwom in de touwen. Geer tje Wielema kon de kracht niet op- DE BESTE DRIE. Al was het dan geen goud, het behalen van een zilveren medaille op de Olympische Spelen is toch ook een schitterende prestatie. Hier poseert Geertje Wielema (links), tezamen met Joan Harrison (de winnares) en Joan Stewart voor de fotografen. HELSINKI, Donderdag. Geer tje Wielema glimlachte wat triest, toen zij van de cérémonie protoco- laire terugkwam. Een teleurgesteld meisje, dat meer had verwacht dan zilver De Robbenzwemster zei niet veel. Natuurlijk had zij op de eerste plaats gerekend, maar de Zuid-Afrikaanse was hard gegaan in de laatste meters. Felicitaties nam Geertje Wielema mat in ont vangst. Op tal van vragen een schouderophalen. Neen, alleen een Olympisch record was niet vol doende. Irma Heyting-Schuhma- cher kon dat begrijpen. Zij vond het sneu voor Geertje. Over haar eigen resultaat op de 100 m vrije slag praatte zij liever niet. Het hielp achteraf zo weinig. Joke de Korte was nog het meest onder de indruk. „Ik dacht dat Stewart nog achter mij aantikte", zei de Rotterdamse met een snik. Mevrouw Heitsma, de leidster, en ook Irma Hcyting-Schuhmacher troostten haar. Zo erg was het ook weer niet. Dat vond Ria van der Horst ook. „Pech gehad", was haar commentaar. „Maar het keerpunt heb ik absoluut geraakt. Ik draai altijd nogal scherp. Het doel er echter weinig toe. Mijn tijd was toch niet te best." Het zit de zwemploeg tegen. Voor de polo'ers is het nog moei lijker. Zij hebben een wedstrijd gewonnen en moeten die morgen ochtend overspelen. Wij zullende jongens uit alle macht aanmoedi gen. Misschien helpt dat. brengen om een scherp eindge- vecht met de Zuid-Afrikaanse aan te gaan. Joan Harrison nam de leidint over. Nog 10 m naast Joan Harrison op baan 6 kwam nog een candidate voor een Olympische medaille naar voren. De Nieuw- Zeelandse Joan Stewart, die alles gaf om Joke de Korte te passeren. Beide duels werden door onze meisjes verloren. Bij Geertje Wie lema ontbrak de felheid om goud te grijpen in de laatste meters. Zij vocht niet met inzet van alle ener gie. Joan Harrison deed dat wel, ofschoon zij 's morgens, toen de Nederlandse meisjes van de 400 m vrije slag een trainingswedstrijd maakten, beslist niet had gespaard. Het werd een handslag verschil. Voldoende voor de Olympische ti tel. Van de tribune af gezien een gelijke aankomst van Joke de Korte en Joan Stewart. De jury besliste anders. Er was geen reden om deze klassering te betwijfelen, omdat het Nieuw-Zeelandse meisje zich inderdaad wat grimmiger naar de tegels van de bassinwand had getrokken. Ria van der Horst tikte als vijf de aan, maar op het resultaten- bord verscheen haar naam als laatste De reden weet u al. Vol gens de waarnemers had zij het keerpunt gemist. Aan de reeks te leurstellingen werd nog 'n nieuwe toegevoegd. Finale lOo m. rugslag dames: 1 Joan Harrison (Zuid Afrika) 1.14.3: 2 Geertje Wielema (Nederland) 1.14.5: 3 Joan Stewart (Nieuw Zeeland) 1.15.8; 4 Jo hanna de Korte (Nederland' 1.15.8; 5 Babara Starck (VS) 1.16 2. 6 Gertrud Herrbruck (Duitsland) 1.18; 7 Margaret Medowall (Gr. Brittannlé) 1.184. Hen- drika van der Horst (Nederland) werd gediskwalificeerd. Daan Buy ze in halve finale Daan Buyze, de enige Neder landse vertegenwoordiger bij de 200 m schoolslag heren, heeft in zijn serie uitstekend gezwommen. Achter de sterke Duitse wereldre cordhouder Klein, wiens vlinder slag hem natuurlijk te machtig was, finishte Buyze als tweede in een tijd van 2 minuten 41.9 sec, waarmee hij zich in de halve fi nale plaatste. Overigens was Klein niet de snelste man in de series. De Tsjech Komadel vestigde met 2.38.9 een nieuw Olympisch record dat echter slechts 'n korte levens duur had. Holan, een reusachtige Amerikaan, liet even later de chronometers met 2.36.8 stilstaan. Zo gaat dat op deze Olympische Spelen. 1. Klein (Duitsland) 2 min. 37.0 sec.; 2. Buyze (Nederland) 2min. 41,9 sec.; 3. Borisenko (Rusland) 2 min., 43.2 sec.: 4 Kaehkoenen (Finland) 2 min. 43.8 sec.: 5 San- guily (Cuba) 2 min. 44.5 sec.; 6. Linhart (Ts. Slowakije) 2 min. 48.0 sec.; 7. Halloudah (Égypte) 2 min. 50.5 sec6. Barbeiro (Portugal) 3 min. 04.6 sec. Remigino evenaart wereldrecord van Jesse Owens OSLO. De Olympisch kampioen 100 meter heren, de Amerikaan Remigino heeft tijdens wedstrijden te Oslo de 100 meter in 10.2 sec. af gelegd, hetgeen een evenaring is van het wereldrecord van Jesse Owens. Het record staat sedert 20 Juni 1936 op naam van Owens en werd te Chicago gemaakt. Daarna werd het record 4 maal geëvenaard ach tereenvolgens door Harold Davis (VS). Llovd Labeach (Panama). Mcdonald Barley (G.B.), en Barney Ewell (V.S.). Remigino is dus de 6e athleet. die 10.2 sec. voor zich heeft laten notoren. (Advertentie l. M.) HELSINKI Onmiddellijk na de I man Boiteux, die na zijn prachtige cérémonie protocolaire van de 100 overwinning in de 400 meter fina lOya- meter rugslag fina le werd begonnen aan de halve eind strijden van de rugslag heren, de eerste serie de Amerikaan kawa in de nieuwe Olympische recordtijd van 1 min. 05.7 sec. Het oude record stond sedert de Spelen te Berlijn (1936) op naam van zijn landgenoot Kie- fer met 1 min. 05.9. In de tweede halve finale startte de Fries Jitse van der Veen op de zevende baan. Hij heeft alleen op de eerste 50 meter nog strijd kun nen leveren, maar na het keerpunt liepen de Italiaan Massaria en de Braziliaan Goncales langzaam op hem uit en hoewel de Fries zijn tanden op elkaar zette en op de laatste 10 meter er nog een goede eindsprint wist uit te persen, kon hij niet voorkomen, dat hij als laat ste zijn hand tegen de bassinwand sloeg. De uitslag van deze tweede halve finale luidde: 1. Bozon (Frankr.) 1 min 06.6 sec. 2. Taylor (V.S.) 1 min. 07.0 sec. 3. Meiring (Zuid-Afrika) 1 min. 07.6 sec. 4. Wardrop (G-B.) 1 min. 08.6 sec. 5. Solovjev (Rusland) 1 min. 09.6 sec. 6. Goncales (Brazilië) 1 min 09.7 sec. 7. Massaria (Italië) 1 min. 09.7 sec 8. Van der Veen (Nederland) 1 min. 10 5 sec. Opmerkelijk was, dat de Frans- Advertentie LM.) „Parade" roken is nu een dubbel genoegen Al rokend spaarl U de 91 foto s van Nederlandse Olympische deelnemers bij elkaar Let op de binnenzijde van Uw doosje Parade-Mild of King's Parade. Rool> nu (éker King's Parade 0« Parade-Mild puur Virginia V- Vanavond voor de radio 2 Aug 12.45— 13.UÜ V.A.R.A.) 18.U018.30 (K.R.O.) 3 Aug.. 12.45—13.00 (KJt.O.) 17.55—18.35 (VJPJl.O.) GOUD VOOR EEN HALVE LENGTE Tegenstanders reden zich stuk tegen de aparte klasse (Speciale berichtgeving) HELSINKI. Donderdag. Een 24-jarige bankemployé uit Florence is vanavond olympisch sprintkampioen geworden. Hü heet Sacchi. De Ita liaan is het prototype van de sprinter. Hij heeft veel, zo niet alles mee Kortom, een renner met capaciteiten. De Duitser Potzera- hcim en de Australiër Cox hebben dat in de velodromy reden zich stuk tegen een klasse apart. Bü an de laatste bocht had Potzernhelm de cchi lag in tweede positie, Cox dus derde, demarreerde de Italiaan. De Duitser scheen l Cox had op dit ogenblik gewacht. Hü sprong met Sacchi mee en beet zich in hem vast. Samen bogen zij om Potzernheim. Sacchi stormde als eerste de bocht uit. Op de laatste meters voor de finish rukte Cox zich nóg dichter naar Sacchi. Maar de Italiaan was onwrikbaar. Cox mocht tot zijn pedalen komen, doch verder niet. Tüd van de Olym pische kampioen over de laatste 200 m. 12 sec. Sacchi werd na zijn zege door (wat bang Hij had de Australiërim- een radioreporter van zijn eigen mers nog niet eerder ontmoet. „En- land naar de microfoon gesleept. Hij fin, het is gelukt. Nu wil ik prof. moest enkele woorden tot zijn land- worden en liefst voor het begin genoten spreken. „Gouden" Sacchi van de wereldkampioenschappen in heeft dat gedaan Eerst zette hij nog Parijs. Dan zal ik in het Paree des een handtekening op een blocnote I Princes Harris, Van Vliet en Derk- van een jonge Finse bewonderaar. I sen ontmoeten." Daarna werden rappe Italiaanse 1 Na de sprintfinale klom Cox weer woorden de aether ingestoten. in het zadel, ditmaal voor de eind- Sacchi vertelde ons, dat hij tij- strijd van de tandems. Samen met dens de race merkte dat Potzern- Mockridge tegen het Zuid-Afrikaan- heim bij het ingaan van de laatste se paar Robinson-Shardelow. Het bocht niet zo snel ging. „Ik kan is een spannende finish geworden. j I hem hebben" heeft hij toen gedacht. De Australiërs wonnen met band- y I Alleen voor Cox was de Italiaan I dikte en daardoor goud. Tijd laat- ste 200 m 11 sec. Italië moest om de derde plaats met de Franse com binatie Le Normand-Vidal duelle ren. Het g>ng niet door. Italië mocht zonder deze strijd het brons ont vangen. aangezien Frankrijk zich had teruggetrokken door de valpar tij, waarbij Le Normand Dinsdag bij de herkansing voor de sprint, was betrokken. NIEUWE ZEGE. Onze waterpolo- ploeg behaalde Donderdag op nieuw een zege op de Sovjet- Unie. Dit keer werd het Russi sche zevental met 42 verslagen. De foto geeft het moment weer waarop het vierde Nederlandse doelpunt werd gescoord. le van Woensdag ook tot de favo rieten voor de 1500 meter-titel ging behoren, voor de finale werd uit geschakeld. Hij had met groot gemak de vier de serie gewonnen in de tijd van 19 min. 12.3 scc. Hij was hiermede een tiende seconde onder het be staande Olympisch record gebleven. Maar later zou blijken, dat Boiteux nog niet snel genoeg geweest was voor een plaats bij de laatste acht. De tweede verrassing was het uitschakelen van de Europese kam pioen de Duitser Lehmann. Hij was in de tweede serie op de tweede plaats geëindigd met 19 min. 179 sec. Dat zwemmers, die tijden no teerden als Boiteux en Lehmann. geen plaats konden veroveren voor de finale, is wel een bewijs, hoe snel er in Helsinki wordt gezwom men. De volgende zwemmers hebben zich in de finale geplaatst: Hashizume (Japan). McLane (VS). Okamoto (Brazilië), Bernardo (Frankrijk), Konno (VS), Duncan (Zuid-Afrika). Marshall (Austra lië) en Kitamura (Japan). Jansen knock out AIoos Linneman verliest op punten (Speciale berichtgeving) HELSINKI, Donderdag. De middengewicht Jansen zonk vanavond in de Messuhalli weg in een peilloze diepte. Het gebeurde in de eerste ronde van zijn bokspartlj met de Amerikaanse neger Patterson. Jartsen was zo voortreffelijk begonnen. Hij ging goed mee. De Nederlander liet zich volstrekt niet intimideren door de hard slaande kleurling. Hij antwoordde correct en als het nodig was. dook Jansen uitstekend weg voor de gevaarlijke swings van de Amerikaan. Neen. hij gaf Patterson weinig kans voor een opening. Totdat het fatale ogenblik kwam. Jansen werd achteruit gedreven in de richting van de touwen. Zijn tegenstander loerde op een onbe dachtzaam moment van de Neder lander en dat kwam. Even, heel even maar verwaarloosde Jansen zijn dekking. Het betekende het einde. Een enorme linkse hoek vol uit de schouder, trof hem pre cies op de kaak. De Rotterdammer knikte door de knieën en ging neer. Op zijn buik liggende werd onze laatst overgebleven bokser uitgeteld. Even tevoren immers had de weiter Linneman de ring met een nederlaag verlaten. Ook hij ging neer. Drie keer zelfs. Maar niet voor goed. De drie ronden bokste de Amsterdammer uit tegen de Duitser Heidemann. Zoals u zich misschien herinnert was Linne man gisteren ook al drie maal naar het canvas gezonken. De Neder lander had daar blijkbaar nog hin der van. In de eerste ronde toonde hij zich in ieder geval niet op zijn best. Wel bleef hij steeds komen, maar hij nam daarbij te veel. Het duel, dat grotendeels werk op hal ve afstand bevatte, werd door Lin neman met een fel offensief beslo ten. De Duitser moest incasseren, maar de uitspraak bleef echter in zijn voordeel. Heidemann had nl. al genoeg punten in de voorgaande twee ronden verzameld om nog te kunnen verliezen. Weinig opgewekt In de Nederlandse kleedkamer was de stemming na de uitschake ling van Jansen en Linneman uiter aard niet erg opgewekt. Men zocht geen verontschuldigingen voor de nederlagen, noch de boksers zelf noch hun verzorgers. En dat be hoefde ook niet, want ze hadden alle twee met ere verloren. Wat Leen Jansen aangaat, hij heeft ge bokst om te winnen en niet om alleen maar drie ronden lang op de been te blijven, wat natuurlijk grote risico's meebracht tegenover een zo vervaarlijke puncher als Patterson bleek te zijn. De Rotterdammer is in deze partij niet fortuinlijk geweest, want nadat hij de neger in een van de korte doch felle slagwisselingen met een knalharde rechtse tegen de kaak even aan het wankelen had gebracht, en terug was gewe ken in plaats van door te gaan. omdat hij zich geen rekenschap gaf van het effect van zijn stoot, wierp hij zich even later letterlijk met zijn kin op een ontzettend harde hoek welke de Amerikaan in die zelfde fractie van een seconde had afgevuurd. Moos Linneman moge dan even eens als verliezer de ring hebben verlaten, ook hij behoeft zich voor zijn prestatie niet te schamen. Twee keer werd hij in de eerste ronde voor acht tellen gevloerd, na de derde keer veerde hij dade lijk weer op, voordat er geteld werd. Over deze tegenslag heeft hij zich heen gevochten, en het verdere verloop van de partij ge leek in zoverre op die van giste ren. dat hij ook nu in de laatste ronde domineerde, echter niet ge noeg om andermaal 'n puntenzege uit het vuur te slepen. Geen enkele Nederlander heeft dus de halve finales van dit zeer sterk bezette tournooi kunnen be reiken. Voor de zoveelste maal werden beslissingen gegeven waarvan nie mand iets begreep. Dit keer werd o.a. een Amerikaan er het slacht offer van. en wel de bantam Moore die np punten verliezer werd ver klaard van de Koreaan Kang. met twee stemmen tegen een. In wer kelijkheid was zijn meerderheid zo groot geweest dat men een een stemmige uitspraak in zijn voor deel verwachtte. Bij de zwaargewichten zorgde de Zuid-Afrikaan Nieman voor de sensatie van de dag door de Rus Schocikas, een van de grote favo rieten. onmiddellijk na de eerste gongslag te overrompelen met een in volle vaart toegebrachte rechtse directe tegen de kaak. De Rus bleef op de been. maar hij was duidelijk groggy. De grote techniek van de Rus hielp hem niet in zijn staat van halve verdoving, zijn reacties waren te traag en toen hij overeind kwam, na voor acht tellen neer te zijn geweest op een hoek tegen de kin, was hij niet in staat de strijd te hervatten. HELSINKI. Het Nederlands waterpolo-zevental heeft in een onge lukkige en slechte wedstrijd zün kans op een plaats In de finalegroep ver speeld. De druk, waaronder de ploeg te water ging, is te groot gebleken en geen moment heeft het team zijn eigen spel kunnen ontplooien. Er werd met 21 verloren. Nederland had de eerste wedstrijd gewonnen en kreeg nu de opdracht er tenminste een gelijk spel uit te slepen. Zuidslavië, dat op onbegrüpelüke wijze het protest tegen de leiding van die eerste ontmoeting had gewonnen en nu door deze onvergceflUkc blunder van de FINA de gelegenheid kreeg het nog eens over te doen. speelde vanzelfsprekend veel rustiger. De Zuid- slaviërs hadden niets te verliezen en alles te winnen. En dat is in deze wedstrüd duidelyk aan het spel te merken geweest. Grove overtredingen licht gestraft Wanneer wij de wedstrijd even uit het verband van alle narig heden lichten, dient gezegd, dat de Zuidslaviers de overwinning volko men verdiend hebben. Zij combi neerden beter, schoten beter, pasten een straffer dekkingssysteem toe, kortom, als ploeg waren zij bedui dend sterker. Het is echter nog de grote vraag of zij dit ook waren geweest wanneer het Nederlands zevental niet zo'n morele knak had gekregen door het ergerlijk gemar chandeer in de hoogste leiding van dit Olympisch tournooi. De taak om een reeds eerlijk en verdiend gewonnen wedstrijd nog maals te winnen, is te zwaar ge bleken voor onze jongens. Met uit zondering van Cabout en Korevaar speelden allen onder de maat en weer was het schot van Van Feg- gelen gedurende de gehele wedstrijd zoek. Over de leiding van de Zweed Zuckermann konden wij niet en thousiast zijn. Meermalen gaf hij Van Feggelen en Smol een vrije worp, maar pas toen Smol een voor ieder zichtbare klap in het gezicht kreeg, zond de arbiter de boosdoe ner het water uit. Voor de talrijke andere grove overtredingen bleef hij alleen maar vrije worpen uitdelen Zo werd het Nederlands zevental voor de ogen van de beide Prinses sen voor een plaats in de finale uitgeschakeld. De ploeg zal nu nog mogen spelen in de groep met Spanje. België en Rusland voor de vijfde en zesde plaats. Onjuist systeem Hoe onjuist het systeem, hier toe gepast. is geweest, blijkt wel uit het feit. dat de bronzen medaille nu terecht zal komen bij de Ver enigde Staten of Italië, beiden on getwijfeld zwakker dan het Neder lands zevental. Het is wel teleurstellend wat er tot dusver door de Nederlandse zwemvertegenwoordiging is gepres teerd tijdens de wedstrijden te Helsinki, maar de kroon spant nu de ongelukkige geschiedenis met de waterpoloploeg, die zich door een j Tt* 3 onrechtvaardige beslissing een vrü- wel zekere kans op tenminste een zilveren medaille heeft zien ont gaan. Slecht begin' Al spoedig trok Nakasin met de bal naar voren, plaatste zuiver op de hand van Kurtini, die juist ge noeg vrijheid genoot om een laag schot te lossen, dat onder de arm van Van Gelder door in het doel vloog (10). De Zuidslaviers bleven na dit onverwachte doelpunt lange tijd in de aanval en talrijke hache lijke situaties ontstonden voor het Nederlandse doel. Maar Korevaar, Braasem en Bijlsma slaagden er met behulp van de teruggekomen Ca bout in, het offensief tot staan te brengen. Zuidslavië speelde rustiger en met meer overtuiging dan de Nederlandse ploeg, die nerveus en weifelend grote fouten begon te maken bij het dekken en het op vangen der gevaarlijke aanvallen. Toch had het Nederlands zevental in deze periode meer scoringskan sen. Maar door het teruggetrokken spel van de vleugelspelers Cabout en Smol had de aanval te weinig stootkracht, vooral ook omdat Van Feggelen ook in deze wedstrijd zijn oude vorm niet kon vinden. De gevaarlijke schutter Kurtini kreeg de bal op het juiste moment toegespeeld en nog voor Korevaar kon ingrijpen, was doelman Van Gelder geslagen. (20). Niet op dreef Na rust pakte de Nederlandse aanval steviger aan. Bijna had Smol succes, toen hij een snelle omhaal langs Kovacic werkte, maar zoals in de eerste helft, bracht de paal weer redding. De Zuidslaviers bleven zo veel mogelijk de bal plaatsen en als het moest ging deze zelfs van de voorhoede terug naar de doel man. waarna het spelletje opnieuw begon. Scheidsrechter Zuckermann begon hier echter genoeg van te krijgen en Nederland mocht een vrije worp nemen wegens tijdrek- ken. Van Feggelen kreeg nog enkele kan sen, maar zijn omhalen en doorslagen waren tc hoog gericht of gingen naast. Nadat de Nederlandse midvoor en Smol talrijke vrije worpen achter elkaar hadden mogen nemen, en ieder een zich afvroeg waarom de scheids rechter er nu eindelijk niet toe over ging de overtreders uit het water to zenden, kreeg Smol zo'n harde slag in het gezicht, dat de arbiter niet an ders meer kon doen en Stakula werd naar de kant verwijzen. Het Neder lands zevental bleek echter niet in staat het voordeel van een speler méér, binnen kort* tijd In con doelpunt tot uitdrukking te brengen. Minutenlang duurde het voor Smol de achterstand ten slotte kon verklei nen. 2—1 was de stand en er zat dus nog altijd een kans in op een gelijk spel. Kansen kwamen er ook voor het NedcrlAnds zevental maar de ploeg was niet op dreef. Zo verstreken de voor Nederland zo kostbare minuten onder geweldige spanning, Maar het zou onze Jongen* niet meer gelukken het reddende doel punt te maken. Vanmiddag speelt onze ploeg tegen België, later nog tegen Spanje, dit om dc vijfde tot en met de achtste plaats.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3