DAGBLAD VOOR AMERSFOORT n }rof. Beel is nog; altijd kabinetsformateur LI an teruggave van de opdracht geen sprake Voedselvergiftiging was drievoudige moord Parachutisten kwamen in publiek terecht Nieuwe beperkte blokkade Berlijns radiogebouw Belgisch Vakverbond roept op tot 24 uursstaking 2S| F AVRO-bestuur gedagvaard Geen fusie tussen WN en Expogé Drie millioen dollar voor Europese DP's Boerenfamilie te Varsseveld slachtoffer van roofzucht Vijfjarig meisje overreden op „onbewaakte" Wachtmeester zwaar gewond bij oefening F1 25.000 valt op nr 15355 Steilwand-rijder omlaag gestort Gemaskerde roofde portefeuille is 193; e Jaargang, no. 131 Maandag 4 Augustus 1952 ïricht door de Stichting ..Het Parool' Giro 510330 Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements- 47 cent p w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR; Tl. DE BOORDER DEN HAAG. Prof. dr L. J. M. Beel is op dit ogenblik g altijd kabinetsformateur. Deze conclusie mag worden ge- okken uit de omstandigheid, dat aan een kort communiqué het Kabinet der Koningin, dat melding maakte van zijn zoek op het paleis Soestdijk in de loop van Zaterdagmiddag, adsdien geen nadere mededelingen werden toegevoegd. Blijk- heeft hij de Koningin wél uitvoerig ingelicht over zijn .aringen bij de tot dusver bij hem ondernomen pogingen een irlementair kabinet van vier partijen te vormen, maar heeft haar niet het verzoek gedaan van zijn opdracht te worden Itheven. Natuurlijk kan men slechts gissen of hij bij zichzelf eds definitief de vorming van een parlementair kabinet uit vier partijen, die hij daartoe bereid had willen vinden, on- ogelijk acht. Maar ook indien dit zo mocht zijn is er niets, dat zou dwingen zijn formatiepogingen te staken. Hij toch ont- ,ng niet de opdracht tot de vorming van een parlementair abinet, maar tot de vorming van een kabinet zonder meer. Zoals onze parlementaire redacteur o..\ - :r.';riVCl •orige week reeds heeft opge b |b erkt. heeft het ietwat stugge, ulti- atleve optreden van prof. Beel in t bijzonder het bereiken van moge- ke overeenstemming met de v.d.A. verhinderd. Met praten ware een kans geweest nog een oplos- ig te vinden met betrekking tot paalde bezwaren, die het schema n de formateur bij de P.v.d.A.- actie had gewekt. Dit. gevoegd bij de omstandig- id. dat de formateur Zondag in „n woonplaats Nijmegen onbereik- was heeft de vraag doen rijzen hij misschien van het feit. dat de oorzitter van de katholieke Tweede iamer-fractie. prof. Romme, ergens de Veluwe zijn vacantie door- Brengt. gebruik heeft gemaakt om ;n ontmoeting met hem tot stand te rengen. Zoals de verhoudingen lans liggen zou een gesprek met em zeker niet overbodig zijn En a het bovenstaande zal het duidelijk i. dat hetzelfde kan worden ge el van eventuele gesprekken met nderen. Toen hij dezer dagen de onmoge- ijkheid van een vier-partijen-kabi- et moest vaststellen, heeft prof. 5eel verklaard de mogelijkheden an een kabinetsformatie verder te uilen overpeinzen. Aan dit peinzen blijkbaar tot nu toe nog geen ein- e gekomen. Zal prof. Beel het zoeken in de orming van een extra-parlementair abinet? Zo dit zijn streven is, zal U toch ook eerst nog wel eens met e respectievelijke fractie-voorzitters ader contact moeten opnemen. Of eefi hij wellicht dit weekeinde ge- ruikt om iets op schrift te stellen, neinde een dergelijk nieuw stuk oorwerp van overleg te laten uit- naken"' Ook deze vraag is hier in jolitieke kringen gerezen. Het ant- 'oord er op zou alleen de heer Beel 'elf kunnen geven en hy heeft tot lusverre het stilzwijgen bewaard, fcar ook als het bevestigend mocht uiden ligt het voor de hand. dat iireet mondeling contact eer nut dan "adeel zal kunnen opleveren. Rechtsgeldigheid algemene vergadering betwist HILVERSUM. Een lid van de Avro, aan wie ondanks vertoon an lidmaatschap de toegang tot de algemene vergadering in Maas tricht is geweigerd, heeft op kor te termijn een uitspraak gevraagd van de Amsterdamse rechtbank over de rechtsgeldigheid van deze vergadering. Eiser acht deze ver- ?adering in strijd met statuten en huishoudelijk reglement gehouden en derhalve ongeldig, waardoor tevens de op die vergadering geno den besluiten onder meer de herbenoeming van voorzitter G. de Clercq rechtskracht missen en nietig dienen te worden verklaard. Als gronden, waarop de rechtsgel digheid wordt betwist, zullen o.m. vorden aangevoerd het feit, dat deze vergadering te laat is uitge schreven en het feit dat aan leden ten onrechte de toegang is ontzegd. Deze zaak zal in eerste instantie op Donderdag 7 Augustus a.s. die nen, waarna vermoedelijk 'n week later de pleidooien zullen worden gehouden. Communistische invasie in West-Berlijn mislukt ROTTERDAM Op het Zaterdag voortgezette congres van de natio nale federatieve raad „Voormalig Verzet Nederland" kwam onder meer het voorstel voor het aangaan van een mogelijke fusie met „Ex- Po-Gé" aan de orde. Gebleken is. aldus voorzitter Van der Meulen. dat de ..Ex-Po-Gé" op "dit ogenblik niet tot een volkomen fusie wenst over te gaan.. De voorzitter stelde voor de activiteiten in de bestaan de landelijke contactcommissie van de NFR en de „Ex-Po-Gé" te hand haven en ze mogelijk te verhogen. In deze commissie wilde de voor zitter ook graag de B S betrekken. Na discussie ging het congres hier mede accoord. BERLIJN De Oost-Berlijnse communisten hadden het plan om Zondag 10.000 werkloze jongeren in een park in de Britse sector te ver zamelen. Er kwamen echter veel minder en naar Reuter meldt waren vraagstuk van acute en ernstige aard GENEVE. De Amerikaanse „Ford Foundation" heeft een schenking ge daan van 2.900.000 dollar ten behoeve van elf tot twaalf millioen vluchte lingen in Europa. Het fonds zal beheerd worden door de Hoge Commissaris voor vluchte lingenzaken der V.N.. mr G. J. van Heuven Goedhart. De „Ford Foundation" zegt in een verklaring, dat zij het vluchtelingen Peking protesteert Britten wijzen veertig Chinese vliegtuigen aan VS toe LONDEN. Communistisch Chi na heeft bij Engeland geprotesteerd tegen „Britse inbeslagneming te Honkong van vliegtuigen van Chi nese communistische luchtvaart maatschappijen." De Britse Kroon raad wees de veertig toestellen Maandag aan een Amerikaanse maatschappij toe. De vliegtuigen waren door de Ame rikaanse maatschappij in December 1949 van de Chinese nationalistische regering gekocht. Het oppergerechts- hof van Hongkong had beslist, dat deze koop onwettig was, aanvoerend dat de vliegtuigen op die datum eigendom waren geworden van de nieuwe Chinese regering te Peking. Deze uitspraak werd echter onge daan gemaakt door de Britse kroon raad. er meer anti-communisten dan com munisten. Velen van hen droegen zwarte hemden. De politie Liet slechts personen toe met West-Ber- lijnse papieren. Zij had zich op om vangrijke ongeregeldheden voorbe reid. Een honderdtal jonge commu nisten, die een optocht wilden hou den. werd met gummiknuppels uit een gedreven In het geheel zijn 46 jongeren gearresteerd. en een bedreiging van de vrede acht De schenking is bedoeld als bijdrage tot het herstel „van de intellectuele en morele schade bij zovele millioe- nen vredelievende mensen." Het geld is niet bestemd voor rechtstreekse steun doch voor permanente projec ten op sociaal en economisch gebied. De klemtoon hierbij dient zoveel mo gelijk op de vraagstukken van de jeugd gelegd te worden. TLFT. De voedselvergiftiging, welke Woensdag J.l. te Varsseveld de dood veroorzaakte van de twee broers Te Lindert en hun zuster, blijkt moedwillig te zijn veroorzaakt door hun buurman, de 53-jarige, ongehuwde D. J. L. Terwül de familie Te Lindert op het land aan het werk was. Is h(j de keuken binnengeslopen en heeft aan de aardappelen en andijvie, die op het fornuis stonden, een dodelijke hoeveelheid van een sterk werkend in de landbouw gebruikt vergif toegevoegd. Zijn motief voor deze opzettelijke voedselvergiftiging was roof. Het (Van onze correspondent) HEERLEN Zaterdagmiddag is het vijfjarig dochtertje van de fa milie Stas te Horst op de onbe waakte overweg Nijmegen-Venlo door een trein overreden en ge dood. Bij het oversteken van de spoorbaan viel het kind, dat op de bagagedrager van de fiets van een oom meereed, en de oom ontdekte dit te laat. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Tijdens schiet oefeningen van de rijkspolitie op de schietbanen te Vught is Zaterdag de gehuwde wachtmeester der rijks politie J. M. In 't Veld uit Oister- wijk door een ongelukkig schot in de buik getroffen en zwaar ge wond. Het slachtoffer is naar het diaconessen ziekenhuis te Vught vervoerd. Zijn toestand was heden morgen goed te noemen. voor een regiem, GEVLUCHT dat hun angstaanjagender voor komt dan het bezit van huis en haard hun dierbaar was, wachten vele Oost-Duitsers in West-Ber lijn. tot zij worden ingeschreven. Alleen al in Juli zochten 13229 Oost-Duitsers toesvlucht in West- Berlijn. Zó groot was de stroom vluchtelingen, dat zij voorlopig in fabriekshallen en noodver- bl\jven moesten worden onder gebracht. was hem namelijk bekend, dat in de woning van de Te Lindert's een niet onbelangrijk bedrag aan geld aan wezig was. Door de familie Te Lin dert te vergiftigen, dacht L. zich daarvan meester te kunnen maken. Bijna is een broer van L. met wie hij samen woont, ook slachtoffer ge worden. Hij had Woensdag bij de familie Te Lindert n.l. enig werk verricht. Als tegenprestatie was hij uitgenodigd mee te blijven eten. Hij had dit aanbod afgeslagen, niet ver moedende, dat hij daarmee aan de vergiftigingsdood zou ontkomen. L. zal zo spoedig mogelijk worden voorgeleid voor de officier van jus titie te Arnhem. Hij is Zaterdag tij dens de begrafenis van zijn slacht offers door de rijkspolitie van Ter- borg gearresteerd. Hij had juist deelgenomen aan het „klokkeluiden". waarbij de bewoners van de buurt schap Heelweg, waar de overledenen woonden, gezamenlijk aan het klok- ketouw trokken. Toen hij buiten kwam. werd hij gevangen genomen De daarop volgende nacht heeft hij een bekentenis afgelegd VLIEGFEESTEN OP YPEN BURG (Van een onzer verslaggevers) YPENBURG. De sensatie van het week-end was de vierde Interna tionale Luchtvaart Show Ypenburg, doordat Zondag een aantal parachu tisten midden tussen het publiek terechtkwamen en twee anderen op zó onfortuinlijke wijze de grond bereikten, dat zij gelukkig niet ernstig werden gewond. De Engelse solo-springer major Terence W'. Willians. die na een gewaagd lange val zijn parachute opentrok, ging kopje-onder in een moddersloot en haalde zijn neus open aan het prikkeldraad. Dc heer De Lange van de Eerste Ned. Parachutisten Club. smakte met het hoofd tegen de grond, waardoor hy een shock of een lichte hersenschudding op liep en naar het Militair Hospitaal vervoerd moest worden. Sergeant-parachutist van Santen, ste Ned. Parachutisten Club die met een zendertje onder zijn valscherm een -directe reportage voor de AVRO verzorgde, plofte vlak naast de benen van een oude, niets vermoedende heer in het gras. Verder dreigde de Ambonnese para chutist Halapiri boven op een kin derwagen te vallen, maar zijn kor date schop tegen dit vehikel redde en de baby en hemzelf het leven Tenslotte sleurde een valscherm, dat nog niet genoeg had van het tocht je. korporaal R. A. Mug uit Gro ningen, tientallen meters over de wei. Meevliegend in één der beide Dakota's, die de springers der Eer- EEN fris en aantrekkelijk kind van Holland, met de zorgeloze lach van de jeugd op haar gelaat en van overmoed tintelende ogen, dat is, gelijk ieder ander meisje van haar leeftijd, prinses Irene, het tweede dochtertje van Koningin Juliana en Prins Bernhard, dat morgen op het witte paleis van Soestdijk haar dertiende verjaardag viert. Sowjet-chauffeur probeerde Brits politieman omver te rijden BERLIJN. Het gebouw van radlo-Berlijn, dat ln de Britse sector ligt, doch onder Oost-Duitse controle staat, is opnieuw door de Engelsen ge blokkeerd, thans als vergelding voor een incident, waarbU een Sowjet- chauffeur een Britse militaire politieagent trachtte omver te rijden. De toegang voor voertuigen naar het radio-gebouw is geblokkeerd met een grote trailer, die met afval is gevuld. De trailer is met kettingen aan een boom vastgelegd. Voortaan zullen de Russen slechts door één Ingang het gebouw kunnen binnengaan, en dan nog alleen te voet. Zy zullen daarby de Britse militaire post by de deur moeten passeren. Het eigenlijke strijdpunt tussen de Britten en de Russen is, dat de laat- sten in militaire auto's Oost-Duitsers in het gebouw trachten binnen te smokkelen, die geen speciale West- Duitse pas hebben. De Britten staan er nu op om de Sowjet-Russische militaire voertuigen, die naar het radio-gebouw ruden. te controleren De Russen staan op het standpunt, dat dit een schending is van de vier- mogendhedenovereenkomst van 1945. Zij zyn niet van plan dit onderzoek toe te laten en dit heeft de Britse militaire politieagent, die zyn plicht wilde doen. byna het leven gekost De Britse commandant in Berlijn, generaal Coleman heeft scherp ge protesteerd hiertegen bij de verte genwoordiger van de Hoge Strijd- commissie in Berlijn Hij heeft de medewerking van de Russen ver zocht by het handhaven van de be paling, dat alleen bezitters van een West-Duitse pas het gebouw betre den. Anders, schreef de generaal zou hij verplicht zijn om de toegang te beperken. Degin, de Russische vertegen woordiger. antwoordde: „Wat betreft uw dreigement, in een of andere vorm de onwettige blokkade van het radiogebouw te hernieuwen, daaraan zal ik geen aandacht wijden Nu het dreigement is uitgevoerd, zal hij wel gedwongen zyn om er aandacht aan te schenken. DEN HAAG. In de 516e staats- lotery vyfde klasse negende lyst Is heden de 25.000 gevallen op lot no 15355. ver voerden, hebben wij gezien, dat Ie min of meer ongelukkige „d. - pmgs" zeker niet te wijten vien-n aan de „dispatcher" luit. Moize de Chatelet, die juist met grote plichts betrachting de springcommando's gaf. Nummer zeven, de korporaal Mug, veroorzaakte geheel buiten zijn schuld een kort oponthoud, doordat de band met behulp waarvan zyn valscherm opengetrokken moest worden, bleef steken achter een stang in het toestel. Het duurde even eer hij kon springen en daar door kwamen zyn opvolgers een eind verder terecht dan was bere kend. Ondanks al deze kleine incidenten is de vierde ILSY met een record aantal bezoekers van 100.000 (Zater dag zowel als Zondag 50.000) een groot succes geworden. Met het parachute-springen van major Willians en de dertig leden der Eerste Ned. Parachutisten Club, vormden het optreden van Prins Constantin Cantacuzene van Roe menië in zijn ondersteboven vlie gend tweedekkertje en de Noord- Amerikaanse „Sabre'-straaljagers, die het in Korea tegen de Russische Migs opnamen, de hoofdschotel. Verder waren het bombardement van Nederlandse straaljagers, de Shell Elpert, een zeeman in crr/OTrr cd dienst van de dL,tlUI EjLo. Amerikaanse kustwacht, zag op 16 Juli verscheidene heldere lichten tegen de vroege ochtend hemel toen h\j uit het laboratorium te Salem Massachusetts keek. H\j greep een camera, nam een plaatje en dit is het resultaat. De kust wacht gaf deze foto Vrijdag vrij toen Washington nog overstroomd werd met rapporten, die de Ame rikaanse luchtmacht had ontvangen over „onbekende verschijnselen", die door het hele land in dc lucht gesignaleerd waren. Het heeft cr veel van weg dat men er eindelijk in geslaagd is een formatie „vlie gende schotels" te fotograferen, maar het officiële commentaar luidt, dat men niet heeft kunnen vaststellen wat het is geweest De foto werd genomen op super xx film met een 10 x* 13 camera uit gerust met een 135 mm lens, ge steld op oneindig. Opname 1/50 se conde op 1 4.7. Met daverende knal door geluids barrière (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Een daverende dreun liet Zondagmiddag even na vijven half Den Haag schrikken. Als een lopend vuurtje ging het door de stad, dat boven Ypenburg een reactie-vliegtuig geëxplodeerd zou zijn. Maar er was niets aan de hand. De knal bleek niets meer dan het natuurlijke gevolg van het doorbreken der geluidsbarrière door 'n formatie „Sabre"-straalja- gers. daarbij aansluitende brandblus-de- monstratie, het landen van een Bristol Freighter van de Britse Sil ver City Airways, die passagiers met auto's en fietsen over het Ka naal zet, en de aankomst der twee kolossale helicopters uit de V.Sdie er pas de eerste oceaanvlucht op hebben zitten, de grote attracties. Socialisten onderschrijven nationaal protest tegen langere dienstplicht (Van onze correspondent) BRUSSEL. De meestal wilde, soms spontane en soms door de commu nisten voorbereide stakingen in verscheidene fabrieken en mynen van Luik en Henegouwen uit protest tegen het handhaven van de tweejarige dienst plicht en uit sympathie met de miliclëns, die daarover r»p baldadige wyze hun ongenoegen hadden geuit, wil het linkse Algemeen Belgisch Vak verbond in een algemene protestdemonstratie opvangen. Het bestuur van het A.B.V.V. heeft besloten op Zaterdag 9 Augustus in het gehele land gedurende 24 uur het werk te doen neerleggen om daarmee, evenals door grootscheepse betogingen, op de regering pressie uit te oefenen en haar tot een wyziging van haar houding te brengen. In een' resolutie zegt het ABVV de gevoelens en de reacties zowel van de soldaten als van de arbei ders te delen, de brutale maatrege len tot herstel van de orde te ver oordelen en de intrekking van alle strafmaatregelen te eisen. Het ABVV zal ook een beroep doen op de in ternationale vakbeweging om een gemeenschappelijke actie in de zes landen van de Europese Delensie Gemeenschap te voeren, waardoor aan de ongelijkheid van de dienst tijd een einde kan worden gemaakt. Het bureau van de socialistische party, dat tot deelname aan de sta king oproept, heeft geëist dat de soldaten, die thans achttien maan den dienst hebben gedaan, onmid- dellyk zouden afzwaaien. (Dit bete kent, dat België op eigen gezag zijn belofte zou verbreken om een troe penmacht van 94 000 man op de been te houden, een daad. waartoe ook een socialistische regering wel niet zou willen overgaan red.) In de meeste bedrijven, waarin de vorige week werd gsetaakt, is Za terdag of vanmorgen het werk weer hervat. In enkele fabrieken braken nog nieywe stakingen uit. Knaapje gewond door losse flodder TILBURG. Bij een propaganda- oefening op Zaterdagmiddag van de Nationale Reserve te Haaren is omstreeks zes uur het achtjarig jongetje. Engelbertje van Loon, dat uit een huis kwam gelopen, door een losse flodder die vlak bij hem werd afgeschoten, vrij ernstig ge wond. Een dokter heeft het knaap je. dat een grote wond op het voorhoofd en bovendien een her- Rukuind oorzaak van een paniek in kermistent BUSSUM Een hevige onweers bui gepaard met rukwinden, scheur de Zaterdagavond op de kermis het dakzeil los van eert zg. „steilwand", juist toen de eigenaar met zijn mo tor in het rond tolde, hangend te gen de wand. Een dakspant trof hem in het gezicht, waardoor hij met de motor naar beneden stortte. Toen hij naar de St. Gerardus Ma- jellakliniek was overgebracht, bleek, dat hij een halsbcentjc had gebro ken. Onder de bezoekers van de „steilwand" ontstond een paniek, waardoor sommigen licht gewond werden. Nederlander trekt in Antwerpen zijn mes Ex-verloofde en haar moeder ernstig gewond ANTWERPEN. Zaterdag om streeks middernacht heeft in een café aan de Vleeschouwerstraat de 37-jarige Nederlander F. van D. uit Breda, in een vlaag van ja loersheid zijn vroegere verloofde de 27-jarige D. D. en haar moeder mevr. D. LVan P. verscheiden messteken toegebracht. Na in het ziekenhuis tc zijn ver bonden werden beide vrouwen, die ernstig gewond ziin, op haar ver zoek naar haar woning overge bracht. Van D. is voortvluchtig Belgische jongen op vacantietrip verdronken NOORDSCHARWOUDE. On- der de gemeente Heerhugowaard was Zaterdagmiddag de 18-iarige R. D. uit Brussel, die met vacantie in ons land was, met twee zijner kameraden aan het zwemmen in 't Westfriese kanaal. Onverwachts riep hij om hulp. hoewel hii de zwemkunst wel machtig was. Ver moedelijk heeft hij kramp gekre gen. Omstanders gingen te water, daar de twee andere jongens niet goed konden zwemmen. Twee red ders bevonden zich op een paar meter afstand toen D. naar de diepte zonk. De politie slaagde er in de jongeman met een haak op het droge te brengen Kunstmatige ademhaling had geen resultaat meer. Matrozen van. Poolse trawler zetten schip aan- de grond KARLSKRONA. De uit twee koppen bestaande bemanning van een kleine Poolse trawler, heeft het schip aan de grond gezet, de kapitein overmeesterd en daarna de Zweedse kustwacht te hulp ge roepen. De kustwacht trof aan boord drie gewonde mannen aan. De twee matrozen bekenden dat zij hun schipper aangevallen hadden, toen hij weigerde hen in Zweden aan land te zetten, daar zij niet meer naar het rode Polen terug wilden. Zij werden alle drie naar het ziekenhuis overgebracht. De schip per heeft te kennen gegeven dat hU met zijn schip naar Polen wil terugkeren. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De Eindhovense dr. J. Bar is. naar eerst thans be kend is geworden. Vrijdagavond laat het slachtoffer geworden van een beroving door een gemaskerd mans persoon. Dr B bevond zich in een der buitenwijken van de stad en werd door de aanvaller aangehou den en onder bedreiging gedwongen zijn portefeuille, waarin zich een vrij groot bedrag alsmede papieren (o.a. autopapieren) bevonden, af te, geven. Het slachtoffer, dat uiteraard nogal ontdaan was. heeft verteld, dat hy vermoedelijk met een re volver bedreigd werd. De dader is nog niet gevonden. Nederlandse employé bij aanslag gewond DJAKARTA. Uit Djember wordt bericht, dat een onbekende Woensdagavond een aanslag heeft gepleegd op de Nederlandse em ployé P V. M. Lasance van de Si- salonderneming „Kota Blatcr" van de Borsumij. Hij werd in zyn wo ning overvallen en aan hoofd rug gewond Nog dezelfde Directeur van Sociale Zaken verdacht van verduistering WINSCHOTEN - Verdacht van het plegen van verduistering is door de recherche aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld de heer H O., directeur van de ge- j meentelijke dienst voor sociale za ken De heer O is inmiddels in zijn functie geschorst Er wordt door de politie een nader onderzoek inge steld De verduistering is aan het licht gekomen bij het normale kwartaal onderzoek. De grootte van het bedrag ligt waarschijnlijk tussen 5000 en 7000 en het schijnt, dat de heer O zich deze geldsom in de loop van 1951 in één keer heeft toege- eigend. Het onderzoek is nog gaan de. opgelopen had, ver- j avond werd hij naar het zieken- 3ÏÜ? U oe{en,n6 werd j huis te Surabaia vervoerd. De da- van^pen hrSrVS eej b.and I der maakte na de aanslag uit an een bromfiets van een der toe- de voeten. De toestand van het schouwers kapot geschoten. I slachtoffer is redelijk. Iets warmer Weersverwachting, medegedeeld door het KN.M.I. te De Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdag avond: Droog, overwegend zonnig en vry warm met een matige Zui delijke wind. 5 Aug. Zon op 5 u A m onder 20 u 23 m; Maan op 20 u 24 m on der 4 u 8 m. HE1 WFFK VAN VAN MDKOt N 1 UUK Station Wee» Winn m Gisteren Max temp IO 24 U Neers) Oslo Nevel Z 4 20 4.5 mm 1 Stockholm Regenbui ZZ.W. 4 25 C Hetsinkl Zw bew Windstil 23 0 Edinburgh Half bew Windstil 16 1 Londen Zw bew ZZ.W 5 21 0.1 KopenriagenOnbcw Z.W 4 24 0 Amsterdam Zw bcw Z 3 20 0 Zurich Zw bew ZO 2 28 0 lx>carno Zw." bew. z. 28 0 GenCve Zw bew Windstil 29 0 Partls Half bew Windstil 24 0 Bordeaux Zw bcw. O. 1 26 0 Nice Onbew N.W 4 27 0 Berbin Frankfurt Zw bew W.N.W 1 25 0 Zw bew. W.Z W. 2 27 0 München Zw bew W Z W. 1 26 0 Wenen Regenbul W.Z 2 32 0.1

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1