WIE KREGEN MEDAILLES? Weergaloze verplettert nationaal team Indiase techniek 'andenwedstnjd Europa' en ons Belg Noyelle greep late kans op goud voor zijn land Olympisch goud voor Hongaars elftal HOCKEY TOT IN DE PERFECTIE Overwinningen voor Olympische kampioenen (1-5 en 1-6) LjVlaak er geen Zwemkampioen Klein geklopt van OLYMPISCHE WEGWEDSTRIJD Gebrek aan hulp en materiaal handicap voor Nederlanders Maandag 4 Augustus 1952 5 Een 20 tot 25 duizend toeschouwers hebben Zaterdagmiddag iets van de Olympische sfeer kunnen proeven bij de hockey wedstrijd India versus Europa. Het Olympisch Stadion te Amsterdam was al goed voor die sfeer, maar het vertoonde meesterlijke spel van voeten, stok en bal deed hier veel bij. Mocht men niet verwachten dat India bezield zou zijn van het sacré-feu om te winnen, hun speelwijze, lichaamsbeheersing en sticktechniek waren ruimschoots voldoende voor een grote zege: het werd 51. Het Europese elftal daarentegen heeft uitzonderlijk véél moeten geven om tot dit „dragelijk" re sultaat te komen. Eén Pool. 2 Bel. gen, 4 Engelsen en 4 Nederlanders vormden dit elftal, waarvoor als symbool aan één der vlaggenmas ten van het stadion de Europese vlag wapperde. Europa is echter geen moment bij machte geweest te tippen aan het razend snelle spel der Indiase spelers. Meesten tijds werd het in de verdediging gedrongen, waar enkele spelers ge legenheid kregen en némen hun naam op de lippen van de toe schouwers te brengen. In de eerste plaats was dit Drijver, de rechts back, die zeer stickvast was en tot driemaal toe de bal. toen keeper Van Leer (België) reeds was ge passeerd, van de doellijn af weg sloeg Wel heel goede reacties wa ren dit! Ook Dick Loggere, op de spilplaats, heeft gespeeld voor meer dan hij waard was. Ook hij kreeg verschillende ..open doekjes". India is sedert 1948 weinig of niet veranderd. Het spel is mis schien wat meer geacheveerd. Er wordt nog minder geslagen de drive lijkt zelfs wat gedegenereerd, getuige de keren dat er half in de grond werd geslagen en nog meer „geschoven" met de bal. De schijnbewegingen zijn legio en het voetenwerk is subliem. De solo- acties van de voorhoedespelers zijn een lust voor het deskundige hoc- key-oog. zowel als de leek-toe- schouwer. Jammer genoeg heeft het Euro pese elftal zeker niet altijd de juist mogelijke tegenweer kunnen vinden. Het dekken was vrij slecht en zo zagen we bijvoorbeeld In- dia's rechtsbinnen. Digutai Singh (blootvoets!). die enigszins achter zijn medespelers in de voorhoede opereerde, regelmatig volkomen Nieuwe Olymp. records gevestigd (Speciale berichtgeving) HELSINKI. Zaterdag. De Duitse wereldrecordhouder op de 200 mtr schoolslag, Herbert Klein, is door een Australiër en een Ame rikaan naar het derde plan ver wezen. Nu moet U weten, dat deze Klein de laatste 50 meter leidend inging. Iedereen dacht op dat mo ment al aan Duits goud. Maar nie mand hield rekening met Davies. Na het laatste keerpunt kwam de Australiër met een dodelijke eind spurt naast Klein. De wereldre cordhouder schrok, trachtte zich nog naast Davies te handhaven. Maar de man uit Sydney, die in Michigan (Amerika) studeert, was hem te snel af. In de nieuwe Olympische recordtijd van 2 minu ten en 34.4 seconde nestelde hU zich op de eerste plaats. Ook de Amerikaan Stassforth rukte zich nog langs de totaal ont redderde Duitser. Ook hij bleef onder 't Olympisch record (2.34.7). Klein werd derde in 2.35.9. De eer ste zes aankomenden bleven onder het Olympisch record van de Amerikaan Verdeur, dat op 2.39.3 stond. Wel een bewijs, hoe snel het is gegaan. Ook in de finale 400 meter vrije slag voor dames werd een nieuw record gevestigd. Hier was het Gyenge. die voor de zoveelste keer het Hongaarse volkslied binnen de muren van het zwembad bracht. Haar tijd 5.12.1 was 5.7 se conde sneller dan die van de Amerikaanse Curtis uit Londen. Tweede werd Novak, die 5.13.7 noteerde. Ook dus al beneden het Olympisch record. Trouwens, de volgende drie zwemsters bleken eveneens sneller dan Curtis in 1948 te zijn geweest. Het brons was voor Kavamoto (USA), die 5.14.6 liet afdrukken. De 1500 meter vrije slag beslis sing voor heren is een titanen strijd tussen de Japanner Hashizu- me en de Amerikaan Konno ge worden. De Japanner, die 1100 meter lang voorop had gelegen, werd langzaam door Konno in gelopen. Een nek-aan-nek-race volgde. Na 1300 meter was de Amerikaan Hashizume voorbij ge trokken. Het betekende een morele klap voor de Japanner.. Steeds verder schoof Konno weg. Op de laatste 100 meter maakte hij nog een flinke eindspurt. Zijn eerste plaats hield een nieuw Olympisch record in: 18.30.0. Tweede werd Hashizume in 18.41.4 en derde de Braziliaan Okamoto in 18.51.3. De Australiër Marshall stelde in de finale wel heel erg teleur Hij tikte met ruime achterstand als laatste aan Hïi was dan ook de enige, die in dit duel niet onder de tijd van de Japanner Kitamura (19.12.4) uit 1932 bleef. De Olympische titel torensnrin«?en da- tres ts gewonnen door Pat Mc Corm»ck (V. S) die hiermede na haar overwin ning op de 3 meterplank haar tweede gouden medaille won De ultslaff luidt 3 en Olymolsch kampioene- Pat Ormfck (VS» 79.37 punt; 2 Paula Mijers (VS» 71 S3 pnt 3 Juno Irwln— Stover (VS) 7049 pnt: 4 Nieolc Pe- lissard (Fr «908 pnt.. 5 Phyllis Long (Gr. Br.) 63.19 pnt. vrij staan. Het was dan ook geen wonder, dat 8 van de 10 nvallen via hem gedirigeerd werden. De wedstrijd Aanvankelijk was het overwicht op het Europese elftal niet zó groot en pas na 14 minuten werd de score geopend uit een straf- corner door Udaam Singh, nndat Drijver reeds een keer in laatste instantie redding had gebracht. Hierna ging het wat sneller, want enkele minuten later werd het 20 door Lall. die een weggewerk te bal toch nog juist binnen de cirkel bereikte en ineens zuiver mknalde. Nog ca 8 minuten ver streken. toen nummer drie op het scoringsbord verscheen, verzorgd door Dosanjh. die echter ogen schijnlijk houdbaar was. Even voor rust was het wederom Ud. Singh, die voor de 4e maal Van Leer pas seerde. Na de thee heeft het Euro pese elftal inderdaad iets meer en iets feller tegengespeeld. Aan bei de zijden viel 1 doelpunt De Pool Klimik werd in tegenstelling tot voordien, meer in bet spel betrok ken en dat bracht wat leven in de Europese voorhoede. Hieruit resul teerde de 2e strafcorner de eerste was te slap ingeslagen die Kruize ditmaal ineens inkogel- de: ook die was onhoudbaar. Te voren had India al voor nummer 5 gezorgd en zo kwam het einde met 5—1. Nederland biedt beter tegenstand Na de grote overwinning van Zaterdag op Europa bereikte India, met enkele „invallers" spelend, een nog grotere op het Nederlandse elftal, ditmaal te Amstelveen. In dit Intieme hockeystadlon. met zijn betere grasmat, waar behalve de acht ballenjongens, 6500 deskundige küklustigen de tribune geheel be volkten, heeft Nederland echter de Indiërs tot méér Inspanning weten te brengen. De vergelijking, die men logischer wijze trekt met de wedstrijd van een dag te voren, valt ongetwijfeld ln het voordeel van het Nederlandse elftal uit. al werd het dan ook 61. Veel meer dan Zaterdag heeft de verdediging van India Zondag moeten ingrij pen. enkele keren ging dat zelfs fors. Duidelijk was het te zien. dat hier twee op elkaar Ingespeelde elftallen elkanders krachten be proefden. Zeker, ook nu was India supe rieur m alle spelonderdelen, doch Nederland combineerde ook en in de voorhoede bootste Esser af en toe het spel van zijn tegenstanders zo bedrieglijk na, dat zij de Indiaers er zelf van opkeken. We vermoeden, dat deze Nederlandse speler, die beide dagen opviel, be. halve qua persoonlijk voorkomen, ook wat techniek betreft, rustig in het team van India kan meedoen Ook Kruize lukte het vandaag, in een bekend milieu, beter en zijn combinaties met Esser mochten er zijn. Op de andere vleugel dtden Boerstra en Van Heel (de laatste met uitzondering van het eerste kwartier) eveneens goede dingen. Wehry kon het meestal niet vol gen, startte vaak te laat en speelde te slordig. Ook in de middenlinie en verdediging deed elkeen zijn uiterste best: er zat beslist meer muziek in Het aantal strafcoiners op het doel van India was dan ook veel groter dan Zaterdag en slechts de uitzonderlijke stoptechniek het lijkt of deze gekleurde tegen standers bij intuïtie voelen waar de bal zal komen verhinderde, dat er méér dan 1 treffer uit de sla gen van Kruize kwamen. Maar ondanks de Nederlandse tegenstand jongleerde India met de bal aan de stick dat het een lieve lust was. En menigmaal glimlachte men nog maar om zoveel techniek, zulke schijnbewegingen en flitsen de snelheid; we weten het, dat kan men niet van onze spelers ver wachten. Babu speelde in topvorm, verhoogde in langzame dribbel soms plotseling zijn snelheid ge weldig. daardoor zijn tegenspeler achter zich latend. De doelpunten vielen als rijpe vruchten: voor de rust drie van de stick van Udaam Singh en één van linksbuiten Ra. jagopal, na de rust van Dosinjh. Het grote verschil tussen het spel van India en Nederland (deze laatste te vervangen door welk ander Europees land dan ook) is. dat het Indiase spel vloeit, de bal ligt geen moment stil en de vrije slag wordt eigenlijk méér betreurd dan dat men er een listig gebruik van maakt: onmiddellijk wordt de bal weer aan het rollen gebracht, soms naar een speler, die op en kele meters staat. En dan gaat het weer voortwaarts als een vloed golf. die achter de vijandelijke keeper pas tot stand komt. Het was hockey van de allerbeste soort En dan 6—1? Kom. we hebben er van genoten, wij èn de Nederlandse spelers: we hebben weer wat ge leerd. RAZEND SNEL waren de Indiase hockey'ers in hun reacties. Hier verijdelt hun verdediging een uiterst gevaarlijke aanval van het Europese elftal. HELSINKI. De Amerikaan Avery Brundage. de nieuwe voor zitter van het Internationale Olym pische Comité, heeft Zondag ge waarschuwd t<ven het buitensporige nationalisme, uat zijns inziens een einde aan de Olympische Speleu dreigt te maken. Kennelijk doelend op de felle strijd tussen de Ver enigde Staten en Rusland om -de eerste plaats op het iet-offii iele landenklassement, deelde taü op een informele persconferentie mede: Indien deze spelen tot een lande lijke competitie verworden, zullen wij iets anders hebben dan in de be doeling lag. Indien dit een reusach tige wedstrijd wordt tussen de grote mogendheden, die rijk zijn aan ta lenten en geldmiddelen, zal er een einde komen aan de geest van de Olympische Spelen. Wij hebben reeds een formele resolutie aange nomen. waarin de dagbladen ver zocht wordt, niet meer de nadruk op de deelneming der landen maar op de individuele prestaties te leg gen." Een rijk land zou door niets weer houden worden om bijvoorbeeld 100 000 000 dollar te besteden voor de vorming en oefening van een Olympische ploeg. Voor de oorlog brachten de Duit sers en Italianen hun athleten m kampen onder, waar zij moesten blijven Enkele landen worden er van verdacht dit thans weer te doen en wellicht op grote schaal. Goud, zilver en brons voor de boksers HELSINKI De eindstanden van het Olympisch bokstournooi luiden: Vlieggewicht: 1 en Olympisch kampioen Brooks (VS), 2. Basel (Did), 3. Bulakov (USSR) en To- weel (Z.-Afr). BantamgewichC 1 en Olympisch kampioen Hamalai- nen (Finland). 2. McNallv (Ier land), 3. Garbuzov (USSR) en Kang (Korea). Vedergewicht: 1 en Olympisch kampioen Zachara (Tsj SI), 2. Caprari (It). 3. Lei- sching (Z.-Afr) en Ventaja (Fr). Lichtgewicht: 1 en Olympisch kampioen Bolognesi <It), 2. Ant- kiewcz (Polen). 3. Fiat (Roeme nië) en Pakkanen (Finl). Licht- weltergewicht: 1 en Olympisch kampioen Adkins (VS), 2 Med- nov (VS). 3. Mallenius (Finl) en Visintin (It). Weltergewicht: 1 en Olympisch kampioen Chychla (Polen). 2. Scherbaktv (USSR) 3. Jörgensen (Denemarken) en Hei- deman (Did). Zwaarweltergewicht: 1 en Olympisch kampioen Papp (Hongarije), 2 Van Schalwijk (Z-Afrika), 3 Tischin (USSR) en Herrera (Argentinië) Middenge- wicht: 1 en Olvmpisch kampioen Patterson (VS). 2. Tita (Roeme nië), 3. Sjolin (Zweden) en Nico- loff (Bulgarije). Halfzwaargewicht: 1 en Olympisch kampioen Lee (VS), 2. Pacenza (Argentinië). 3. Perov (USSR) en Siljander (Fin land). Zwaargewicht: 1 en Olym pisch kampioen Sanders (VS). 2 Johansson (Zweden). 3 Nieman (Z.-Afr) en Koski (Finland). (Advertentie I. M.) (Speciale correspondentie) HELSINKI. Zaterdag. De 21-jarige Vlaamse boerenzoon André Noyelle heeft vandaag op het 11,2 kilometer lange wegparcours, dat door de renners zeventien maal moest worden afgelegd, het eerste Olympische goud voor België veroverd. Op de helft van de wedstrijd rukten drie Belgen wiel aan wiel naar voren. In hun spoor volgden de Duitser Ziegler en onze landgenoot Maenen. De definitieve kop groep was gevormd, want verschillende formaties voch ten op grote afstand vergeefs om aansluiting te kunnen krijgen. Vijf ronden bleef Jules Maenen overeind onder de druk van een gezamenlijke Belgische Inspanning. De enige Nederlander, die op dit lastige parcours met zUn vele „kopjes' en scherpe bochten, waardoor een voortdurende tempo wisseling nodig was om In de slag te blUven. een kleine kans had op een medaille. Het Is zover niet gekomen. Maenen kon na 160 energie vergende kilometers het duel met de Belgische combinatie niet volhouden. Hij viel terug. De Duitser Ziegler handhaafde zich tot de laatste ronde. Toen sprong de snelle Noyelle. gesteund door Grondelaers weg. Het werd een glorie rijke dag voor dc Belgen. Goud en zilver. Hun derde man Victor had te veel gegeven. Ziegler schakelde hem in het zicht van de finish uit voor de derde prijs. Maenen klasseerde zich als beste Nederlander op de negende plaats. Het veld van 112 deelnemers werd al vrij snel na de start voor de 190 kilometer lange wegwedstrijd sterk uitgedund. De vier Nederlanders lagen voor in het peloton en Voorting had zelfs drieste Nederlanders lagen voor in het pelo ton en Voorting had zelfs drieste aanvalsplannen. Hij kwam even later als eerste door met een voorsprong van honderd meter. De Haarlemmer draaide soepel. Men had van hem waarschijnlijk veel kunnen ver wachten. als hij niet door pech was uitgeschakeld. Een lekke band op dit parcours betekende uiteraard al een behoorlijke achterstand, maar Voor ting werd in dubbele mate getroffen, omdat er bij de materiaalpost, waar hij moest stoppen, geen wiel of band aanwezig was. Dit kostte Voorting minuten eer hij weer kon vertrek ken. De chef d'équipe van de Neder landers. de heer M. Koot, kwam later vertellen, dat de wagen, die 't mate riaal had moeten brengen, door een fout van de organisatie de post niet tijdig had kunnen bereiken. Of deze fout inderdaad aan de organisatie is toe te schrijven, kunnen wij niet be oordelen. maar het trof ons wel op onze rondgang over het parcours, dat bij bedoelde post een verzorger van de boksers aan de aanvoerder van het waterpoloteam moest mededelen, wat er precies aan de voorraad ont brak. Dat was heel veel. De drie Nederlanders streden in de voorste linies. Voorting lag een zaam op twee en halve minuut. Kansloos om bij te komen. Na 65 kilometer schoof voor de eerste maal een Belg naar voren. Grondelaers kreeg opdracht im de Zweed Martesson te gaan halen. Zijn landgenoot Victor rukte op naar de voorste linie van het pelcton. Slechts een korte aarzeling van de Nederlanders, die de slag voelden aankomen. Van 't Hof reageerde het scherpst Een groep van zes maakte zich los en op korte af stand volgde Plantaz met de Italiaan Monti. Nog was de breuk echter niet definitief. Er volgde een tegenaanval van de sterksten in de grote groep De splitsing was in volle gang en In de elf de ronde vloeiden drie formaties onder Belgische druk ineen Het tempo werd opgeschroefd De vluchtelingen vermor zelden alles wat niet ln de kop van het peleton zat Nog waren de Belgen niet tevreden. Zij speelden het spel scherp Een nieuwe ruk brak de formatie. Vijf man bleven over Drie Belgen, de Ne derlander Maenen en de Duitser Ziegler. Deze aanval kon niet meer worden af geremd. Dc voorsprong groeide snel. Van 't Hof vocht met een ploeg van acht. maar er zat geen winst meer In. Ook niet voor Plantaz. die met de Ita liaan Ghldlni op ruim drie minuten lag Het pelcton had bijna zes minuten ach terstand De Belgische combinatie reed sterk Voortdurend een van hen op de kop om het tempo te handhaven U weet al. dat Maenen moest bulgen. HIJ zakte af naar de tweede formatie, waarin ook Van 't Hof was opgenomen In het cindgcvecht spatte ook deze groep nog uit elkaar. Drie Italianen Ghldini. Eucconelll en Bruni sleurden net zo lang tot er ruimte kwam. De Bel gen wilden na Maenen ook Ziegler nog lossen Het ls niet gelukt, omdat zij hun sprinter Noyelle weg Heten gaan met Grondelaers ln zijn spoor Victor kon het in de spurt toen niet houden tegen de grimmige Duitser, die alles gaf om het brons op te eisen. Officiële klassement- 1 Noyelle (Bel_ gife» 5 06.30.4 2 Grondelaers (Belgle) 506 51.2. 3 Ziegler (Duitsland) 5.07 47.5; 4 Victor (België) 5 08.52 0 5 Bruno (Italië» 5.10 54 0. 6 Eucconelll (Kalle-» 5 1116.5; 7 Ghldlni (Italië! 5 11.16 8; 8 Zeissncr (Duitsland) 5.11 18 5; 9 Ander, sen (Denemarken) 5.11.18 5; 11 Van 't Hof (Nederland» 5 U 19.9 11 Moes (Luxemburg) 6 U.19.0. 14 Ludwlg (Luxemburg) 5 120 0; 22 Plantaz (Ne derland! 5 16 19 1. 47 A Voorting (Ne derland) 5.25,32 1. Landenklassement: 1 België 15.21.46 6. DE BELG ANDRE NOYEL- L E stak van vreugde zijn armen ln de lucht toen hij als eerste de finish passeerde te Kapyla hij Helsinki en daarmede het Olym pisch kampioenschap op de weg veroverde. 2 Italië 1533.27.3: 3 Trankrljk 15.38.57 1; 4 Zweden 15 41.34.3; 5 Duits land 15.43.32 5; Luxemburg 15 51.118; 7 Zwitserland 15.52.18.9 8 Nederland 15.53.102 9 Denemarken 15 54.24 6. 10 Noorwegen 1535.01.7; U Gr Brlttannlë 15.5634 40; 12 Roemenië 16 07.09.3. Groter uithoudingsvermogen bracht een verdiende 2-0 zege op Zuid-Slavië HELSINKI. De voethalflnale tussen Hongarije en Zuid-Slavië heeft er geen twijfel over gelaten wie de titel van Olympisch voetbalkampioen heeft verdiend. Dat waren de Hongaren, die ten slotte over de langste adem bleken te beschikken I en ook technisch net een tikje beter waren dan hun tegenstanders. Z(j wonnen dan ook verdiend met 20. ZU. die gekomen waren om een sensationele eindstrijd te zien. z(jn waarschijnlijk teleurgesteld naar huis gegaan. Maar de ware voetbalkenner Is. althans voor de rust, aan zijn trekken gekomen, toen belde ploegen een meesterschap over de bal en een com binatievermogen vertoonden, dat men in Nederland niet ziet. Het goed gevulde, maar niet uit verkochte stadion Helsinki werd vergast op een typisch Midden- Europees spel, waarbij de vaak vernuftige en brillante combina ties in schoonheid stierven in een wirwar van spelers, die telkens weer tijd gelaten werd zich naar de bedreigde punten voor het doel te reppen. Na een half uur werd een straf schop toegewezen. Middenvoor Pa- lotas nam zijn aanloop, maar zijn slecht geplaatste schuiver werd door doelman Beara gehouden. Minder snel In de tweede helft is het grotere uithoudingsvermogen van de Hon garen beslissend geworden. Want naarmate de tijd verstreek, werden de rushes van de Zuidslaven min der snel en nauwkeurig. Tijdens een kort Zuid-Sla visch offensief werd de bal een lange trap uit de Hongaarse verdediging naar voren gespeeld Palotas en Horvat liepen er alle twee op. maar Palotas was net iets eerder bij de bal, draaide om keeper Beara heen en had toen HELSINKI Nu de Olympische Spelen beëindigd zijn, ziet de verdeling van de gouden, zilveren en bronzen medailles er als volgt uit: goud zilver brons 1. Verenigde Staten 2 Rusland 3. Hongarije 4. Zweden 5 Italië 6. Frankrijk 7. TsJccho-Slowakije 8. Finland 9. Australië 10. Noorwegen 11 Zwitserland 12 Zuid-Afrika 13 Jamaica 14. Denemarken 15 Turkije 16 Japan 17. Groot-Brittannië 18 Argentinië 19 Polen 20 Canada 21. België 22 India 23 Zuid-Slavië 24 Roemenië 25 Nieuw-Zeeland 26 Brazilië 27. Luxemburg 28 Duitsland 29. Nederland 30. Iran 31. Chili 32. Oostenrijk 33. Libanon 34 Spanje 35 Mexico 36 Trinidad 37. Korea 38. Venezuela 39 Uruguay 40 Egypte 41 Portugal 42 Bulgarije 17 16 (4) 16 9 (1) 3 (1) 5 (1) 3 11 (4) 3 1 (J). 1 (1) De tussen haakjes geplaatste cllfers zijn de diploma s. die bij het bokstour nooi werden uitgereikt ln plaats van bronzen medailles. Gewichtheffen Verenigde Staten 4 2 Rusland 3 3 1 Iran 1 1 Rusland 1 Canada 1 1 Roeien: Trinidad 2 Verenigde Staten 2 1 Australië 1 Frankrijk 1 1 Korea 1 Tsjecho Slowakije 1 Argentinië 1 Zuid Slavië 1 Schermen heren: Argentinië 1 Italië 2 4 1 Australië 1 1 Hongarije 2 1 2 Zwitserland 1 1 Frankrijk 2 1 België 1 Zweden 1 1 Duitsland 1 Zwitserland 1 Polen 1 Luxemburg 1 Uruguay 1 Dames: Denemarken 1 Italië 1 Finland 1 Hongarije 1 Zeilen: Denemarken 1 Verenigde Staten 2 1 Basketball: Noorwegen 1 2 Verenigde Staten 1 Denemarken 1 Rusland 1 Italië 1 Uruguay 1 Zweden 1 2 Voetbal: Gr -Brlttannlë 1 Hongarije 1 Bahama 1 Zuid Slavië 1 Duitsland 1 Zweden 1 Finland Hockey: Schieten: India 1 Noorwegen 2 Nederland 1 Zweden 1 2 1 Gr -Brlttannlë 1 Hongarije 1 1 1 Moderne \ijfkamp: Roemenië 1 1 Hongarije 1 1 1 Verenigde Staten 1 1 Zweden 1 1 Canada 1 Finland 1 Rusland 1 1 Kano (heren): Finland 1 1 Finland 3 1 1 Spanje 1 Zweden 1 3 Zwitserland 1 Tsjecho Slowakije 1 1 1 Frankrijk 1 Frankrijk 1 1 Wielrennen: Verenigde Staten 1 Italië 2 1 1 Denemarken 1 Australië 2 1 Hongarije 2 1 België 1 1 Canada 1 Zuid Afriaa 2 1 Duitsland 3 Duitsland 2 Oostenrijk 1 Gr -Brittannië 1 Dames: Zwemmen (dames): Finland 1 Hongarije 4 2 1 Oostenrijk 1 Verenigde Staten 2 1 4 Zuid Afriaa Nederland Frankrijk Gr.-Brittannië Nieuw Zeeland Heren Verenigde Staten Frankrijk Australië Japan Mexico Zweden Duitsland Brazilië Waterpolo: Hongarije Zuid Slavië Italië Gymnastiek (dames): Rusland Hongarije Zweden Tsjecho Slowakije Gymnastiek (heren)- Rusland Zwitserland Zweden Japan Polen Duitsland Finland Athletlek (heren): Verenigde Staten Tsjecho-Slowaklje Jamaica Italië Hongarije Zweden Brazilië Luxemburg Duitsland Rusland Frankrllk Zwitserland Argentinië Groot-Brittannië Nleuw-Zeeland 1 3 1 1 1 2 Venezuela Finland Dames: Australië Rusland Zuld-Afrika Nleuw-Zeeland Tsjecho-Slowaklje Verenigde Staten Duitsland Groot-Brittannië Nederland Worstelen: Rusland Zweden Hongarije Turkije Verenig Finland Japan Iran Libanon Tsjecho-Slowaklje Italië India Egypte Paardensport: Zweden Frankrijk Groot-Brltt,annlë Chili Duitsland Zwitserland Denemarken Verenigde Staten Boksen: Verenigde Staten Italië Polen Finland Tsjecho-Slowaklje Honga rlje Rusland Roemenië Zweden Duitsland Ierland Argentinië Korea Denemarken Frankrijk Bulgarije 1 1 1 4 1 1 1 2 5 1 1 1 1 1 1 1 4 geen moeite meer om in het verla ten doel te schieten (1—0) Daarmee was Zuid Slavië een geslagen ploeg. De kans op de overwinning had haar tot dat mo ment staande gehouden, maar het morele effect van het doelpunt was zo groot, dat Hongarije het spel ln handen kon nemen. En het tweede doelpunt, dat linksbuiten Czibor met een min of meer ge lukkig schot via de binnenkant van de paal scoorde, bracht ten slotte drie minuten voor tijd, de juiste verhouding op het Olym pisch scoringbord en practisch het einde van een wedstrijd, die in alle vriendschap werd gespeeld en waarin de uitstekend leidende En gelse scheidsrechter Ellis de teu gels niet strak heeft hoeven aan te trekken (20). De prinsessen Beatrix en Irene woonden de wedstrijd bij. NWB contra NBvLO AMSTERDAM. van de zijde van de Nederlandse Wandelsport Bond meldt men ons: Naar aanleiding van een door de heer Breunese namens de Nederlandse Bond van Lichame lijke Opvoeding uitgegeven geschrift omtrent de plaats die de NBv.L.O. inneemt in de wandelsport ten op zichte van de Nederlandse Wandel sport Bond, waarbij naar voren is gebracht dat de N.W.B. geen recht van bestaan heeft en ondergeschikt behoort te zijn aan de N B v.L.O., deelt het bestuur van de N.W.B. het volgende mede; 1 Dat de Nederlandse Wandel sport Bond als wandelafdeling van de Koninklijke Nederlandse Athle- tiek Unie in 1930 bestond en als zo danig reeds lid was van het Neder- landsch Olympisch Comité. 2 Dat de N WB. door een grote toeloop van leden als zelfstandige bond met goedkeuring van de K.N.A.U. in 1934 onder de naam van N U.W. uit de K.N.A.U trad, in 1936 door het NOC. opnieuw werd erkend en dat deze N U W. ln 1937 onder de naam van N.W.F. een fede ratie. die alle wandelsportafdelingen en kleine bonden in Nederland om vatte, als lid van het N.O.C werd aangenomen en als leidend lichaam op het gebied van de wandelsport werd erkend. In 1940 werd de naam N W F. op last van de bezetter ln N W B. gewijzigd en na de oorlog werd deze naam gehandhaafd. Deze handhaving had dc goedkeuring van de in 1946 gehouden algemene verga dering. waarbij de heer Breunese aanwezig was en waarbij hij geen enkel bezwaar tegen het handhaven van de naam N.W.B. naar voren bracht. We) liet de heer Breunese zich tijdens deze vergadering als voorzitter candidaat stellen, doch hij werd niet gekozen Sinds deze tijd dateert de tegenwerking van de zijde van de heer Breunese en zijn weige ring tot samenwerking.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5