Toren van Sint Joriskerk gaat in de steigers .TADSVENSTER Feestelijk afscheid van oude speeltuin Balustrade wordt door nieuwe vervangen Opera Italiana in Amersfoort ONS POSTDUIVEN-NIEUWS 8 Auto in Amersfoort ontvreemd, in Rotterdam teruggevonden M meer, daar waar eer- Toch trof ons iets merk lang het noordwestelijk deel waardigs, een karakteristie- bevestigen eens weer van de Oostpolder zich zal ke uiting van Nederlands te meer de oude waarheid, bevinden, verheffen zich cultuurleven Langs bijna de d°t de mens bij brood al- snkele machtige dammen gehele lengte der loodsen leen niet leven zal. boven het wateroppervlak. is een tuin aangelegd. De Het z{in gedeelten van de zucht van de Nederlander, toekomstige ringdijk. Ze om b(j zijn huis een tuin te iluilcn thans de werkhaven heb hen met bloemen ver in, welke de droogleggers loochent zich ook hier niet. voor dc aanvoer van hun Bonte dahlia's, stralende materiaal nodig hebben. Als goudsbloemen violen, alles het werk klaar is, zal die- wat de Nederlandse platte- rel/de haven dienst doen landstuin aan bloemen op- als laad- en losplaats van levert, vindt men hier in Dinsdag 5 Augustus l9j; Als over een week de vacantle van de bouwvakarbeiders voorbU Is, ral de toren van de St. Joriskerk een belangryke verandering ondergaan. Het meest zal de wijziging tot uitdrukking komen in de balustrade, die ver vangen zal worden door een nieuwe, zoveel mogeiyk in de oorspronkelijke trant. Het oudste bouwwerk binnen onze stad zal hierdoor in nieuwe luister gaan prijken en prachtig aansluiten bij het vele schoons, waardoor Amers foort reeds de naam van een tweede Brugge kreeg. De toren van de St. Joriskerk hoort eigenlijk helemaal niet by de huidige kerk, doch is het laatste zichtbare overbiyfsel van de burcht waaromheen onze stad ontstaan ls. Het zuiver Romaanse bouwwerk Is waarschyniyk de toren van de kapel van die burcht, die op de Hof gestaan heeft. Aangezien de tijden toen nogal roerig waren wilde men twee vlie gen in één klap slaan en maakte men de toren van het eenvoudige kapelletje zo hecht en stérk, dat hij tevens als verdedigingstoren van de burcht dienst kon doen! Toen het kapelletje te klein werd ontbrak de ruimte om op dezelfde plaats 'n grotere kapel te bouwen, weshalve men een geheel nieuwe kapel naast de toren zette, welk bedehuis in 1247 door Bisschop Otto van Holland gewijd werd. Ongeveer honderd Jaar later werd ook deze kapel le klein voor het grote aantal gelovigen, zodat hij op normale wijze vergroot werd door aanbouw van dwarsbeuken, waardoor het een kruiskerk ging worden. In 1337 werd deze kapel door Bisschop Johannes van Diest tot kerk gewijd. In die digen moet de St. Joris, die thans niet meer zo sterk naar voren treedt, een imposante indruk gemaakt hebben. De Ruizen van de stad waren toen immers nog alle van hout, laag en met stro gedekt. Helaas is deze omstandig heid er oorzaak van geweest, dat Amersfoort slechts drie ]aar het bouwwerk in die toestand heeft mogen aanschouwen, want in 1340 legde <?en enorme brand het groot ste deel van de stad in as. waar bij de nieuwe St. Joriskerk zwaar gehavend werd. Ware dat niet het geval geweest, dan hadden wij misschien nog heden ten dage de aloude kapel-vestingtoren vanaf de Hof ten voeten uit op zien rij zen. De herbouwde kerk moest even wel nóg groter worden, zodat men besloot er een hallenkerk van te maken, dat is een kerk met even wijdige schepen, die gelijk van hoogte zijn. Jarenlang bouwde men eraan, ja er gingen zelfs eeuwen voorbij voor en aleer men de bouw noodgedwongen stop moest zetten, doordat Maarten van Rossum bij de plundering van de stad óók de bouwkas meegenomen had' Hierdoor werd in 1534 de ver dere afwerking stop gezet en nim mer meer ter hand genomen. Vanaf dat tijdstip heeft de St. Joriskerk zich aan de Amersfoorters op vrij wel de zelfde wijze laten zien, als nu nog het geval is De toren staat in en niet tegen de drieschepige kerk en steekt op zeer unieke wij ze ergens door het dak heen. Mis schien is dat jammer, maar in ieder geval heeft Amersfoort hier door een kerkgebouw gekregen, waarvan voorzover wij weten slechts de Jacobikerk in het na burige Utrecht een evenknie is. Ook daar staat de toren in de kerk. alleen valt het niet zo op. omdat die toren wat markanter is. Niet onaardig is het hier te ver melden. dat ook die toren onlangs een nieuwe balustrade gekregen heeft, waarbij het evenwel zeer te betreuren valt, dat deze daarbij niet in oorspronkelijke staat terug gebracht is, iets dat zeer wel mo gelijk was. Gelukkig zullen wij daarvoor in onze stad geen vrees behoeven te hebben En de duiven? Wij hebben evenwel weer an dere zorgen en wel: de duiven! Velen zijn bang. dat door de res tauratie die vriendelijke dieren, die zo fraai de Hof en omgeving stofferen, verjaagd zullen worden. Wij hebben ter plaatse ons licht eens opgestoken en vernamen, dat het geenszins in de bedoeling ligt de vogels met geweld te verwij deren. Vermoedelijk zullen de die ren door de grotere drukte de wijk nemen naar de zolders van de kerk. waar zij oorspronkelijk ook gehuisd hebben, doch waar vandaan zij om onnaspeurlijke re denen naar de toren verhuisd zijn. Men vermoedt, dat er op die zol ders teveel bezoek van roofdieren geweest is. Ook is het mogelijk, dat zij tijdelijk naar de O.L. Vrou wetoren zullen emigreren, zoals zij bij de aanvang van de thans beëindigde restauratie destijds van de O L. Vrouwetoren naar de St Joriskerk trokken. Wanneer even wel t,z,t. het werk aan de St. Jo- ristoren afgelopen is. zullen er zich zeker wederom duiven in nestelen. Overigens behoeft men voor het verdwijnen van de duiven op de Hof en omgeving niet ale te be vreesd te zijn, omdat zij hier niet alleen steeds door de waard van de „Grote Slok" gevoederd wor den. maar er zich aan de voet van de kerk een „duivenhoépitaal" bevindt. Net als een mens. wordt een dier óók wel eens ziek en daarom heeft de koster van de kerk. de heer Hazel, zich het lot van deze vogels aangetrokken. Da gelijks houdt hij alle duiven, die eigendom van de Ned. Hervormde Gemeente zijn, in het oog en is er eentje. die ziekteverschijnselen vertoont, dan neemt hü die apart. Hij geeft de vogel dan een liefde rijke verzorging. Soms bevinden zich wel een vijftal dieren in het ..ziekenhuis", dat zich op de bin nenplaats bevindt Aan degenen, die deze merkwaardige verpleeg inrichting zouden willen gaan zien, moeten wy helaas zeggen, dat de „geneesheer-directeur" nimmer „be zoek" aan de zieken toestaat! En tenslotte kunnen wij nog vertellen, dat als er eens een duif je dood gaat het beestje door de koster eervol wordt begraven. J. H. E. REESKAMP. Op een stille dag in de omgeving van de St. Joriskerk. Op Maandagavond 11 Augustus as. zal in de Gemeentelijke Markt hal van Amersfoort een gezelschap Italiaanse Operasolistep optreden. Het gezelschap bestaat uit de colo ratuursopraan Beatrice Preziosa de tenor Luigi Rumbo, de mezzo sopraan Maria Teresa Mandalari en de bariton Mario Bolaffio. Deze so listen treden herhaaldelijk in de belangrijkste theaters op en zijn ook in Nederland vaak te beluiste- ren door de radiozenders van Rome. I Wedvlucht Pro Patria gehouden 1962. Christian laat het grootzeil zetten en loeft op vlak voor de klippen. Hij begrijpt het planne tje van kapitein Ralfo nu wel. Hij wil het schip zogenaamd laten stranden om zijn mis daad uit te wissen. En het Franse patrouille vaartuig is nog dicht ge noeg in de buurt om spoedig te komen opda gen. Dat scheepje zal hen kunnen oppikken er» wanneer de „Solai*" op de klippen van Isle Dia- ble aan stukken is ge slagen. kraait geen haan meer naar de lading! Maar daar stormt ook kapitein Ralfo aan dek. Wat betekent dat, stuurman?", zegt hij woedend, „je hébt niet ei genhandig de koers te verleggen, Ik verbied je je te bemoeien met mijn zaken!" „En ik wil DE AVONTVREN VAN KAPITEIN ROB met die vuiligheid niets te maken hebben" i dan zwijgt hij, want Ralfo heeft twee revolv^l schreeuwt Christian; „je moet één ding goed getrokken En Christian begrijpt, dat hij maci-l begrijpen, kapitein, ik laat mij nietMaar leloos staat. (Van een onzer verslaggevers) „Ook bedank ik jou, o mooie oude tuin voor alles wat je ons bracht. Nu moet je weg, het spfjt ons zeer, JU was onz' grootste pracht. Vaarwel mUn vriend, Vaarwel, Vaarwel!" Het was de dertienjarige Willy van Rlnsum die, namens alle kinderen van de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartler". by de uitgestelde slot- avond van het Zomerfeest 1952, een vers opdroeg aan het voltallig bestuur, waarin dank werd gebracht voor het grote feest, maar waarin vooral bo venstaand rUm ontroering bracht. Ontroering, omdat het afscheid van de tuin, waarin 27 jaren lang talloos vele kinderen prettige uren doorbrach ten, toch wel zwaar valt. SOEST Minderjarig meisje in kelder aangehouden Een 20-jarig meisje uit Amers foort, dat reeds veertien dagen ach tereen in de bossen aan de Bliek laan vertoefde, is thans na onder zoek aangehouden In een woning aan de Molenstraat te Soest, waar zij de kelder als verblijfplaats had gekozen. Zy is teruggebracht naar Amersfoort. APV Pro Patria Milaan en Turijn De tenor Luigi Rumbo oogstte gedurende het afge lopen seizoen een sensationeel suc ces met zijn vertolking van de rol van Graaf Almaviva in de Barbiere di Siviglia, welke opera als sluiting van het Romeinse theaterseizoen werd opgevoerd. Jeugdige hoteldief gegrepen In hotel „City" aan de Arnhem sestraat kwam gisteravond de zes tienjarige J. J H. uit Amsterdam om logies vragen, aangezien de jeugdherberg volgens zijn zeggen vol zou zijn. De gérant gaf de Jon gen een kamer op de tweede ver dieping. Toen de vrouw van de gérant echter enige tijd later haar woon- slaapkamer op de eerste verdieping wilde binnengaan, zag ze de jeug dige gast juist de kamer verlaten. Mevr. M., die de zaak vanzelfspre kend niet vertrouwde, stelde direct e enonderzoek in en toen bleek dat de jongeman kans had gezien met hetsleuteltje van een in d» kamer aanwezige kast, een stalen kast te openen en daar een bedrag van f373,50 plus een biljet van 100 en een van 50 mark uit te halen Toen de jong enzie hontdekt wist deed hij het geld in een zakdoek die hij vervolgens op een plat dak wierp dat hij vanaf de tweede verdieping zou kunnen bereiken. DE VERDWENEN PORTEFEUILLE Zoals we reeds hebben gemeld is Zondagmiddag bij Jamin in de Langestraat een bruine portefeuille Btet ca. f300,van de toonbank verdwenen. De politie verzoekt allen die hierover nadere inlichtingen kun nen verstrekken zich met hem in verbinding te stellen. Tevens ves tigt de politie er de aandacht op dat thans de termijn van straffe loos terugbrengen nog niet is ver broken. Wedvlucht Pro Patria gehouden van Maastricht uit Afstand 144 km In concours 204 duiven. Duiven in vrijheid 12.15 uur Wind Z.-West. Aankomst le prijsw. duif 1 59 51; idem laatste 2.14.31 uur De aange wezen 10 ct werd gewonnen door R Lammens met no 11; idem 25 ct door C v. Winterswijk met no 5. De scheerweg door W. B. A. de Graaff met no 1. Speciaal 10 ct no 1 3. 4. 5. 6, 7. W. B A de Graaff 1. 6. 7. 16. 18. 19. 36. 42; C. Schriek 2; C. -v. Win- terswuk 3. 5, 10. 23. 45; K v. Mid- lum 4; G Elsinghorst 8, 13, 40. 41. 51; D. v. Ooih 9, 25, 27; R. Lammens 11, 28, 29; A. Krenger 1244; F. Lappain 14, 21; J. R. Schoonman 15; L. A. Koenen 17, 34; K. v. Ree 20, 35; G. A Koelman 22; W Hofman 24, K Buitink 26; W Chr. Ruiten berg 30; G Kok 31; C Rijn 32. 38; Joh. Kasperts 33. 48, H Waanders 37; Ni H Ruitenberg 39. K. v Velde 43; C de Vries 47. 46. 50; G. Brink 49. van Bordeaux uit. Afstand 923 km. Duiven in vrijheid Donderdag 13 uur. Wind Z.-West. Aankomst le prijsw duif Vrijdag 11, 29,45 uur; idem laatste 16,34.8 uur. De aange wezen 10 ct werd gewonne.i door W B. A. de Graaff met nó 6. idem 25 ct door C. Rijn rrot no Spe ciaal 10 ct no 1 C Run 1. 9, W Chr Ruitenberg 2. 10; Joh Kasperts 3. 5; J Hom- merson 4. 7. 8; W B. A de Graaff 6, J D P van Garderen 11. APV ,,De Luchtpost" Uitslag Kampioenschappen oude dui ven Vitesse. Duif 1. H. Verhoef Sr 51-1011761 flao.2 pnt 2 H A. de Goede 40-22167" 830 4 pnt 3 H Verhoef Sr 49-2140.33 813.5 pnt 4 H A de Goede 51-1012345 766.4 pnt.; 5. J. v d Hoven 19-219830 762 pnt. Stort-tournooi begonnen Het jaarlijkse tennistou'-nocn van 't Stolt heeft gisteren mede dank zij het fraaie wcer een goede inzet gehad. Et- heerste een gezellige drukle op'en om de banen. Vooral de partijen waarbij Amersfonrtse speelsters en spelers van ALTA, Leusderpark, 't Stort, TKVO of Sportief betrokken waren trokkrn belangstelling van de clubgenoten. Er waren maar weinig matches, waarbij een der partijen een walk- ove rhad, want reeds in de eerste ronde bleek, dat het soms met zo eenvoudig is om door te dringen tot de kwart finales. Hard was soms het gevecht om iedeie game, maar dat schonk juist spelers er, toeschouwers veel voldoening. In dien de weergoden zich van hun beste zijden zullen blijven laten zien. dan belooft dit Stort-tournooi een spannend en sportief verloop te zuil enkrijgen. WATERSTANDEN 's GRAVENHAGE 5/8 Mannheim 197 —3. Trier 066 —14, Keulen 078 —8. Ruhrort 275 —5. Loblth 869 —7. Nijme gen 653 2. Arnhem 666 4. Eefde 188 —3. Deventer 107 onveranderd Namen Laplante 131 —3. Borgharen 3930 +32. Belfeld beneden 1076 —2, Grave bene den 456 —12. Twee aangewezen: 1. H. J Hol 2792.5; 2 L. Snijders 2635.2 3. H A de Goede 2015.6: 4 H Verhoef Sr 19919; 5. F Jansen 1986 3 Hok: 1 H. Verhoef Sr 2283.6; 2. H J. Hol 2181.7; 3. H A. de Goede 2146.2; 4. J v. d. Heuvel 1967.1 5 J. v. Yken 1Ö03.3. Generaal oude duiven: 1. H. J. Hol 3989.8; 2 E de Goede 3705.4; 3. H A. de Goede 3600.34 N H. Egink 3435.3; 5 J. v. Yken 3384.8. Mld-Fond Duif: 1 J. Noorman 51- 1012633 699.2; 2 E de Goede 49-222133 595.5; 3 A v. EJdert 48-283342 594 4. 4. W. F' CoUet 39-361068 578.4; 5. N H. Egink 51-426649 574 1 Eerstgetoonde Groep A- 1 H J Hol 2566.3: 2. E de Goede 2505.6; 3. L. Snij ders 2402.2: 4. H. A. de Goede 2318.5; 5. F Jansen 2315 4 Hok 1. E. de Goede 1529 6: 2. J. van Yken 1278.5; 3 J Noorman 1276.2; 4. C. den Enting 1224.2; 5. H J. Hol 1164.1. Groep B 1. h Verhoef Sr 1935 3: 2. H J v. Daatselaar 1304.4 3 G. v. Bar neveld 12814. 4 P W Toen 1121.1: 5. M. W. v. d. Bergh 1109. Fond Duif- 1 H J v. Daatselaar 49 223786 611; 2 L Snijders 49.223881 575; 3 B Ham 50 1039120 491; 4 H J Hol 48.281258 476. 5 L Snijders 50 1 039739 447. Groep'C: 1. A Lablans 1263.6; 2. G L. ten Hoove 1209 1; 3 G. J Boüma 1148.2: 4 J Ph v d. Hoek 1114.8; 5. H Hasselbach 1090.9 Hok: 1 H J v Daatselare 310, 2 L Snijders 651. 3 H. J Hol 644: 4. N. H. Egink 6065. E. d. Goede 549. Bont program werkt op lachspieren De voorzitter van „Het Soester kwartler", de heer Chr. Christ, was I eveneens onder de indruk, toen hij 1 de jeugd dankte voor de wijze I waarop hulde werd gebracht aan het bestuur, maar waarbij ook dui delijk was waar te nemen dat de jeugd node afscheid neemt van de oude, vertrouwde, speelplaats. Toen behoeft deze jeugd zich geen zor gen voor de toekomst te maken, want de heer Christ gaf nogmaals de verzekering dat de nieuwe tuin. die hypermodern zal worden, het „vaarwel" van de oude tuin snel zal doen vergeten. Ondanks alles en ondanks boven staande stemmige noot tijdens deze slotavond, heeft de Soesterkwartier- bevolking op uiterst vrolijke wijze afscheid genomen. Daarvoor zorgde het gezelschap Frans du Mee c.s.. dat Zaterdagavond, kort na de aan vang, door hevige regenval werd verhinderd de mensen te amuseren. De schade weid Maandagavond volop ingehaald. Frans du Mee was wel bijzonder op dreef en nauwe lijks had hij aangekondigd „Het is een stralende avond, maar anders stralend dan Zaterdag" of hy had de lachers reeds op zijn hand. Het kleine gezelschap, bleek volkomen voor zijn taak berekend om d^ vele honderden mensen te amuseren. De „secondant" Fred Wiegman, was een uitstekende tegenspeler van Du Mee. en ook Ellen Castell oogstte lauweren in de sketches, maar voor al in de creatie van Amsterdamse straatjongen. Het drietal voerde met zijn sketches de stemming ten top. Vooral het bezoek bij de voet balwedstrijd „HollandBelgië", en „De tante uit Australië" hebben de mensen veel vrolijkheid bezorgd. Er zijn tranen gevloeid (van 't la chen) op dit afscheidsfeest. Vooral het kolderachtige optreden van de Telepaath „Paraphrase" en „Miss Blanche" ontketende lachstormen En dat het gezelschap volkomen contact met de vele mensen in de tuin had. bleek wel tijdens het op treden van Ria Verda. die zichzelf op accordeon begeleidde bij tiaar songs. Zij speelde het klaar om vrij wel alle mensen de refreinen mee le laten zingen. Het enthousiasme van het publiek aan het slot van de avond werd be paald uitbundig eq Frans du Mee c.s. kregen een ovatie mee naar huis. zoals zij vermoedelijk maar weinig zullen ontvangen Bij het afscheid nemen braent de heer Christ 'hulde aan het gezel schap Frans du Mee. Spreker deelde mede dat 24 Augustus as het ver bouwde grote clubgebouw officieel zal worden gehuldigd. „Het gr"r.tste geschenk" aldus de heer Chris» „dat U ons kunt geven is het in schrijven van ons duizendste lid" Spreker wekte de aanwezigen op aan te pakken om de nog aan dit getal ontbrekende vijftig leden te kunnen inschrijven. De voorzitter deed ook een beroep op de ouderen om mede te werken dat de „overplanting van de oude boom", i.e. de speeltuin, voor deze boom geen nadelige gevolgen zal hebben. „Zorgt U ervoor dat de wortels snel voedsel vinden in de nieuwe grond, waardoor ook de kruin van de boom spoedig weer in volle bloei zal staan". Tenslotte deelde de heer Christ nog mede dat het 's winters mo gelijk zal zijn bij aanhoudende vorst in de nieuwe tuin de schaatsen on der te binden. En zo kwam tenslotte het einde van een afscheidsavond, die de men sen enkele bijzonder prettige uren heeft bezorgd en die ook een waar dige .afsluiting betekende van 27 jaren speeltuinwerk in deze oude vertrouwde speeltuin. Kleuter rijdt tegen bromfietser aan De heer Van H. uit Soest reed per bromfiets op de Klaarwaterweg, toen hij door een kleuter van vier jaar, die op een kinderfietsje reed, werd aangereden. De bromfietser kwam te vallen en beschadigde niet alleen z'n fiets, doch ook z'n kleren. De vader van de vier-jarige knaap heeft de schade, ad f 40.vergoed. Houdt de heggen op straathoeken laag In het belang van de veiligheid van het verkeer, wordt een ieder aangeraden z'n heggen en struikge was op hoeken van wegen op ver eiste hoogte te houden. Er is meer malen voor gewaarschuwd, doch thans is de politie overgegaan tot verbaliseren. Tegen enige ingezete nen, die hardleers waren, is proces verbaal opgemaakt. De Raad vergadert De gemeenteraad van Soest komt Donderdagavond 7 Augustus a s. te 7 uur in openbare vergadering bij een. ter behandeling van enige drin gende agendapunten. BENOEMD De heer J. J. v. Amerom, ambte naar ter gemeente-secretarie te Soest, is benoemd tot commies ter gemeente-secretarie te Laren (N.H.). Politie schoot bij Marconiplein band van de wagen in flarden Gisteravond werd In Amersfoort een groene bestelauto ontvreemd, waarvan het signalement ook werd doorgegeven naar de politie in Rotterdam. Weldra was het by alle poiitiebureaux bekend. Om half vyf vannacht zag een Roterdamse agent de wagen op de Schiedamse- weg ryden. De bestuurder moest stoppen voor een trein, die od het Marconi plein overstak. De agent fietste er Amersfoortse Raad naar Den Bosch Er bestaat een vrij stevig con tact tussen de gemeentebesturen van Amersfoort en 's-Hertogen- bosch. Den Bosch is een gemeente van ongeveer gelijke grootte als Amersfoort. Er zijn dus op ver schillend gebied punten van over eenstemming vooral op dat van de gemeentelijke huishouding In September gaat Amersfoorts Raad naar Den Bosch om daar de woningbouw en tal van andere zaken in ogenschouw te nemen. De raad van Den Bosch zal een tegen bezoek brengen. snel heen, plaatste zyn fiets voor de auto en gelastte de bestuurder uit te stappen. Deze voldeed niet aan het bevel, maar reed enkele meters achteruit en gaf toen vol gas om langs de agent heen te rij den. Deze trachtte nog op de auto te springen, doch dat mislukte om dat er een treeplank ontbrak. Hierna loste de agent enkele scho ten op de wegschietende auto, die verdween in de richting van de Havenstraat. Per politiejeep werd de achtervolging ingezet In de Dunantstraat werd de auto gevon den. De motor was nog warm. doch de bestuurder was verdwenen. De linker voorband was in flarden. De autodief is in het duister ontkomen en tot dusver ontbreekt elk spoor van hem. Ronde Amersfoort op 16 Aug. Zaterdag 16 Augustus organiseert de A.R. T.C. ..Pedaalridders" een Nationale Ronde van Amersfoort op een circuit aan de Nyverhelds- straat. De beste nieuwelingen van Nederland, w.o. de kampioen, zul len aan de start verschUnen. ven gebouwd voor de wer- zwermen zeemeeuwen kers aan dit grote winningsobject. Het land- een ladenkast leverde hem De wind strijkt over dit tientallen brieven, waarin zijn alles heen en op zijn adem steeds weer gesproken werd lange loodsvormige gebou- bewegen zich de planten, over zijn bijzondere (haast wen. waarin deze mannen- De stengels, waaraan de abnormale) prestaties op gemeenschap na de arbeid dahlia s en de goudsbloemen het gebied van de grafoio- Klop N I even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot I -twaalf uur. - behuizing vindt. Over een hele strekken ze zich uit. Utili- tcitsgebouwen zijn het, die later weer zullen verdivij- schommelen in de stevige afstand bries. gie. Natuurlijk begrijyt U. dat ook wij gaarne ons een bedrag van 277.77. U ziet. we maken een mooie nen Maar nu vormen ze vlakte Deze tuinen zijn een soort van dorp. alleen aangelegd door dezelfde door mannen bewoond. Het Is een wonderlijk ge- handschrift door hem lieten ruk na" f 450 d,e ontleden Zo iets is n.et n°dl8 hebben om een prettig. Je doet je best ge- geleidehond aan te kopen, woon te schrijven, wai je zeH°n onze actie dus toch niet lukt Wij stelden rustig voort. Men weet nu richt deze bloementuin, te midden der wijde water- stoere kerels, het harde Die trachten het zich daar werk van de drooglegging zo huiselijk mogelijk te ma- verrichten ken, na gedane arbeid Het werk is zwaar en de schel ding van hun gezinnen valt verlangen naar hun niet licht. Alles is er op het pracfi eenmaal niet van ophou den Vandaag gaat onze pet een kattebelletje van een regel of t; ?n samen en ga- Men sta hierbij even stil. v^n hem dat met van op- lucht- voor Jan en ls dit een uitina van hef winding rap kloppend hart ae 00U fn is au een umno van, n« jn handpn De Tonny Hoegen. Fr Hals- behoefte uitslag' Bedroevend, dat is het enige juiste woord. Wij heid? Is het de aan wat schoonheid en te- Rij brood alleen niico «o ri oei ijuo.il «-■- - sche gericht en uitingen derheid in deze primitieve waren pessimist, wij stel- verfijning des levens samenleving? IDDEN in het TJssel- zoeken meer, daar waar eer van behoeft men er niet te Van beide zal er iets le- ven in de ziel der mannen, waren en wij waren gemak die hier werken straat 25; Ineke en Henny Blom, KI Nagtegaalstraat 9 en Jopie Witlam. Els- straat 15: Olga Consen, in"'werkelijkheid Jasmijnstraat 16 en Ger- ne en Joke Bottenburg, den de dingen mooier voor dan z.j zuchtig. Verder deelde hij Utrechtseweg 46 Zij brach- enige bijzonderheden ten zilverpapier aan Duiven mede, die U zeker niet zul len interesseren Ons ech ter des te meer Moeten wij U nog zeggen, dat onze Grafologie Wij kwamen gisteravond vergald was? bij een plaatselijk arts. die wy tot onze vrienden mo gen rekenen. Ongemerkt, wy spraken over koetjes en kalfjes, kwam het ge sprek op grafologie. Arts de opbrengst van een enor- De heer Ramselaar van Flevostad De dijken zijn breed en fleurige pracht Daarachter klotst het ma- vertelde ons, dat hij in me hoeveelheid rilverpa- vroeger tijden, een uitge- pier. capsules, vodden, oud avond voor een goed deel de Grote Slok maakt zich bezorgd over de duiven op de torentrans van de Sint Goed op weg Joriskerk. Binnenkort gaat men die toren restaureren De actie geleidehond is en dan worden de dui. weer 79.43 rijker. Dat is ven verjaagd. Zo meent de heer Ramselaar. die de dui ven altijd onder grote be langstelling van Amersfoor- zwaar; eigenlijk zijn het ter en zijn vlak strekt zich breide studie daarover had papier, cd. We hadden al ter* en vreemdelingen \oe. door glooiingen van steen uit, zover het oog reikt. Er gemaakt. Wij wilden het 200 34. Er is inmiddels dert. zal het gaan Hij zoekt beschermde eilanden in het zijn vissersschepen en tjaleerst niet geloven Hij wist twee gulden aan onkosten naar een oplossing om dat IJsselmeer ken, sleepboten en vracht- ons echter met een over- afgegaan. Er bleef dus over verjagen van de duiven te- Op ile brede rug van een vaarders. In de lucht en op weldigend feitenmateriaal der dijken zijn de verblij- het water ontwaart men te overtuigen. Een graai in 198.34. Met de 79.43 gen te gaan. Wie weet er komen we dus nu aan iets op? P.V. „De Zwaluw" De postduivenvereniging „D.1 Zwaluw" te Soest hield j.l. Zondajl een wedvlucht met jonge duiveal vanaf Maastricht, afstand 150 kul In concours waren 440 duiven, diil te 8.35 uur werden gelost met Z.ff f wind. Aankomst eerste duif 10 ui-I 22 min. 15 sec; zij bereikte eetl snelheid 1410,10 meter per minutil De laatste prijswinnende duif arr.-l veerde om 10 uur 33 min. 56 sttm Totaal uitslag: P. de Bes 1, 2, 4. 5. 10. 31. 50. l, 70, 102; J. C. van Breukelen 3, (f I 62 76; W. Krijt 6 77. 94; P. WolfgJ 7, 12. 18, 48; A. Rijksen 8, 11, 13. 15,1 30, 85; G. Haks 9, 26; C. Coermaal 14, 96. 110; J. Rausch 15. 49, 58; G.l Visser 17, 29. 34, 67; A. Dorresteul 19. 23, 35. 55, 83. 101; F. LimburJ 20. 68; H. Gorissen 21, 36. 45. 61. 6l| 82 86, 89. 97. 104. 107; Sj. RiikSül 22; Mej. G. Zimmerman 24. 72. 74,1 80. 81, 88. 109; J. v. de. Brakel 25,1 32, 105, .108; H. Onwezen 27. 57; JI Ravenhorst 28, 53, 84; G. v. d. Mat-I ten 33. 71; A. van Kooij 37; A. Hj.| horst 38; U. van Veen 39, 47; H v.l d. Broek 40, 43; J. Knoops 41; J.l Wijn 42. 98; C. van Veen 44; J. vaal Herwaarden 54, 87; H. Kriek 52, 103; J. de Bree 51; E. v. d. Broekl 56. 75; G. Marchal 59. 79; K. Kejal 64, 92; J. v. d. Belt 65; J. Leek 65;I N. van Fulpen 73; A. Snijders 7c; I J. v. d. Brink 90. 95. 100; A. Prie-1 91; C. van Soest 93, 106. „De Vriendschap" hield evenecrjl een wedvlucht vanaf Maastricht, hl concours 249 jonge duiven. De ee:-[ ste duif arriveerde om 10 uur lil min. 25 sec.; zij bereikte een snel-1 heid van 1459.30 meter per minuut I De laatste prijswinnende duif kwaial op z'n hok om 10 uur 30 min. 55 sec. Uitslag; W. Nieuwenhuis 1, 2. 10, 13. 15,1 16. 19, 25. 28. 30. 31, 35. 38. 42. 4U 49; R. Koster 3 5 7; J. Mets 4. 18, 44.1 56. 61; E. Veerman 6. 17, 27, 59. G Sikkelbein 8; W. Peters 9; Z K.R I Prins Bernhard 11. 20. 21. 23. 24, 26.1 32. 34; Th. de Muijnck 12. 50. W. Roest 14, 22; J. Gaasbeek 29, 51. 54:1 J. Onwezen 33, 45, 55, 60; J. Hoddel 36; W Daatselaar 37, 48. 62; Jac. I Stalenhoef 39. 40; G. Sukel 41. 47; J. Kaats 43; J Rams 52; J. Meuwei I 53; D. J. Bos 57; C. Dijkman 58. GEVONDEN VOORWERPEN Jong poesje, grijs wollen mantel-1 tje. witte poes. blauw kettinkje met rozenkrans, doublé dames polshorlo-1 ge, grijze want. rode capucnon. gym nastiekschoen tje, damesrijwie!, streng imitatie parels, koperen huis sleutel, gehaakt handschoentje, zak mes. bal, gouden ringetje, bril met dubbele glazen, sleutel van bestel auto. zakmes, welpenpet. rozenkrans beige heren jas. grote blauwe bal, bruine portemonnaie met geldsbe drag. Inlichtingen aan 't politie-bureau PORTEMONNAIE'S ONTVREEMD Van een dame uit Beverwijk werd in een winkel aan de Birk- straat de portemonnaie, inhoudende 18ontvreemd. Uit een keuken van een perceel aan de Steenhoffstraat. werd even eens een portemonnaie met 18- weggenomen. Van de dader (s) nog niets bekend. SPEELTTJINWERKTUIGEN VERNIELD Een drietal jongens, de 15-jarige G.. een 12-jarige N. A. en B.. heef: zich schuldig gemaakt aan vernie ling van werktuigen van de speel tuin ..West" aan de Klaarwaterweg. Hetonderstel van de draaimolen en enkele andere werktuigen werden grondig vernield, zodat de buurt vereniging een klacht by de politit heeft ingediend Tegen genoerr.a drietal wordt wegens baldadigheid proces-verbaal opgemaakt. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND HOOGLAND: Geboren Wulfrjrdus Hendrlkus. z.v. A. A. Bekkers en Houtveen; Wouter, z.v. H. van de Fou en K Mouw Johannes Maria. z.v. *- Th van den Hoven en G. Uppelïehoten. Ondertrouwd Johannes Kok en Hen- drika Albertha Gerarda Prinsen Gehuwd Gerrit Baas en Alelda Anc» Kok. IMolrorl U even AGENDA VOOR AMERSFOORT EN SOESTDIJK GRAND THEATRE: ..Kon-Tlki jU6 leeftijden Aanvang 2.30, 6 45 en uur. In de Donderdag-cyclus ,.ue Rode Aarde" 18 Jaar. Aanvang 2?-'- 6.45 en 9 uur. CITY THEATER De Laatste Storm loop". 14 Jaar. Aanvang 2.30. 6-30 en 9 uur. Maandag 4 Aug.. Dinsas* 5 Aug aanvang 2 en 4 uur „De Ge laarsde kat" REMBRANDT THEATER. Van 1 tot w met 4 Aug ..Spoorwegsabotage Jaar Van 5 tot en met 7 Aug. „Hei- dcnlegioen". Aanvang 2 30, 6 45 e. 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van l tot en met 3 Aug. „De Hertogin van Idaho" Van 4 tot en met 6 Augustw „Een avond in de opera" aanv. 2-' en 8. In de Donderdag-cyclus 7 Au gustus Gevangen van het verleden Woensdag 2 en 4 Uur „Hans e Grietje" 1USEUM FLEHITE. Westsingel Dage lljks geopend, behalve Zondag werkdagen van 1012 en 14 uur Zaterdag 10—12 en 1 30—3 uur A. G HUIS. Paulus Buyslaan 1. van 1' Juli tot en met 31 Augustus, scnii* derijenexppsltie van leden van n' A.K.G De Ploegh en Het Spectrum Dagelijks open van 10—12 en v»n 14_17 uur Zondags alleen van 14-" 17 uur Burgerlijke Stand 4 Augustus GEBOREN Hendrik Jan. z.v. G Te»' nis en C. E. Kuiper: Hermlna Ge«! d v G. Katten berg en N. Peters; Corne lls'Gerrit. z.v. C. Kruse en G v o- Kamp; Cornelia, d v. L A de Bruin e G. P. Moerbeek. Incrld, z.v. MG' Fris en L E. Haverlach Johann Berno. z.v. W. Helms en J. M. E. Fokkema. Frans zv J. Sikkema en T Hoekstr Egbert, z v. J. v. d. Burgt en H. v. Stccge. OVERLEDENJohanna Huiskes. 69 ongeh.: Cornelia ter Burg. 5 Jr; Aloer- tus van Wageningen. 5 jr. geh. m. J. Dorsscn.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2