„Militaire macht op N.-Guinea VAN ROTTUM TOT C ADZ AND geeft onveilig gevoel" M Hollandse deskundigen kunnen in Irak helpen Pruimen brengen dit jaar weinig of niets op Als twee druppels water ZELFS VRIENDEN VAN NEDERLAND ZEGGEN: STROP VOOR BETUWSE KWEKERS Campagne slecht ingezet mr- T NDERTIJD heb ik gewezen op het verschil in de positie van •l de Brit en het Britse in de beide staten, waarin Brits-Indië uiteengevallen is en die van de Nederlander en het Nederland se in Indonesië Menselijk is de positie van de Nederlander in Indonesië veel gunstiger. Hij zal als vriend met hartelijkheid begroet worden, zelfs door Indonesiërs, die in strijd tegen de Nederlanders en het Nederlandse vooraan hebben gestaan, en dat tot zekere hoogte nog doen Er is veel meer van de opvoe ding in een zelfde school blijven hangen dan vele Indonesiërs willen erkennen. Een van de bekendste en invloed rijkste Indonesiërs zei mij enige jaren geleden: „Ik heb geen vuri ger wens dan een volledige verzoe ning me- de Nederlanders. Tien jaren van mijn leven heb ik in Nederland doorgebracht, en hoe zeer ik ook jullie vijand was als nationalist en bestrijder van de Nederlandse overheersing in mijn land, aan het Nederlandse volk was ik persoonlijk gehecht. Jelui hebt deugden die ik waardeer, maar dit gevoel sproot ook vooral daaruit voort dat jelui tal van zwakheden hebben, die mij sympa thiek zijn". Vele Indonesiërs heb ben deze eigenaardigheden over genomen, vaak zonder zich dit be wust te zijn, en wie hierin met hen verwant is. kan hun vriend zijn. Hun persoonlijke vriend wel te verstaan. Met Nederlanders voe- len zij zich in een bevriende at mosfeer. Dit verklaart, waarom zovele Indonesiërs, die hun poli tiek wantrouwen tegenover Ne derland nog niet overwonnen heb- ben, toch een leerschool in Neder land voor hun kinderen gaarne aanvaarden of verkiezen, en zo vele anderen een bezoek aan Ne derland nog steeds als een stille of niet-stille wens op hun lijstje hebben staan. Men moet van Ne derlandse kant hun echter niets opdringen of aanprijzen. Dan ont waakt gemakkelijk schuwheid. De Brit heeft zijn eigen atmosfeer on der de ontwikkelde Brits.Indiërs gebracht. Veel hebben deze over genomen van Britse levensgewoon ten. Maar er is altijd de koele en vaak demonstratief afwijzende hou ding in de persoonlijke betrekkin gen van de Britten met niet-Wes terlingen geweest. Thet persoon lijke verkeer handhaven Britten en Indiërs en Pakistani nog veel van hun oude afstand. Maar zakelijk is de positie van de Engelsman in beide nieuwe sta ten veel gemakkelijker dan die van het Nederlandse en van de Neder lander in Indonesië. Men kan dit niet duidelijk genoeg maken, wil de lezer begrijpen waarom de stu die van de Nederlandse taal en ook het werken van Nederlanders in Indonesië, ondanks alle persoonlij ke sympathie, nog zoveel moeilijk heden ontmoeten. IDe Brit heeft, door zijn houding bij de scheiding van Brits-Indië bereikt, dat daar niet meer het soms wat vreesach tige wantrouwen betreffende ..ko loniale uitbuiting" bestaat. Nadat de Nederlander zo taai cn tegen zo verschrikkelijk hoge prijs vast gehouden heeft aan de handhaving van zijn gezag, kunnen vele Indo nesiërs, die de waarheid niet van nabij hebben leren kennen, nog steeds moeilijk geloven dat de Ne derlander nu geen begeerte meer heeft naar terugkeer van de oude Dr. M. v. Blankenstein toestand Dit beheerst vooral ook de kwestie van Nieuw Guinea. Lieden, die Nederland werke lijk niet slecht gezind zijn, kan men horen betogen: „Zolang de Nederlandse militaire macht op Nieuw Guinea gevestigd blijft, kunnen wij ons niet veilig voe- len. Ontstaat hier grote verwar ring. dan kunnen wij nog bele ven, dat de Nederlanders Ame rika overtuigen, dat zonder hun gezag Indonesië een bron van gevaar blijft voor ongewenste penetratie in Z-O-Azië. Dan zou Nieuw-Guinea het uitgangspunt kunnen worden van een herove ring." WIJ kunnen dit betoog dwaas noemen Maar het is een na tuurlijk product van innerlijke onzekerheid en nawerkende schrik van pijnlijke ervaringen. Het is, niet zo beredeneerd, zekerlijk het gevoel van de grote menigte van de Indonesiërs. Leidende politici, die gloeiend belang stellen in het verwerven van Nieuw-Guinea niet allen doen dit! formuleren het eenvoudiger en vooral redelij ker: „Wij zouden heel veel hart zeer betreffende de Molukken niet hebben gehad, als de nabijheid van de Nederlanders in Nieuw-Guinea de opstandige elementen niet een hart onder de riem gestoken had. Nederlands Irian zal altijd een magneet blijven voor dit soort stro mingen." In politieke kringen is boven dien niet onbekend, dat op Nieuw- Guinea de oude koloniale stijl en hiërarchie, in de miniatuurafmetin gen tot in het caricaturale toe. ge handhaafd worden Men lacht er om. maar is toch tegelijkertijd geneigd te geloven, dat Nederlan ders uitzonderlijk hardleers zijn. hoe prettige mensen zij voor het overige mogen wezen. Ik moest in dit verband over Nieuw Guinea vrij uitvoerig spre ken, omdat deze kwestie, zolang zij niet tot wederzijdse tevredenheid is opgelost, in de weg staat aan een echte verzoening, die het ons mo gelijk zou maken volledig partij te trekken van de bevoorrechte posi tie als mensen, die wij in het ge moed van zovele Indonesiërs nog innemen. Daarom is het zo goed begrijpelijk dat de in Indonesië werkende Nederlanders, voor ëén keer werkelijk eensgezind, zo vu rig hopen dat een regeling gevon den wordt. Nieuwe commandant Korea-detachement vertrokken AMSTERDAM. De nieuwe commandant van het Nederlandse detachement Verenigde Naties op Korea, de 37-jarige luitenant-kolo nel C. M. Schilperoord, is gister avond om acht uur van Schiphol naar Tokio vertrokken. Overste Schilperoord is de vierde comman dant van het Nederlandse detache ment. In Korea gaat hij de hui dige commandant, luitenant-kolonel G. H. Christan aflossen, die dan naar het vaderland terugkeert. Overste Schilperoord nam een ge luidsbandje mee, waarop een aan tal groeten van familieleden van Nederlandse vrijwilligers is vastge legd Op Schiphol werd luitenant kolonel Schilperoord uitgeleide ge daan door luitenant-kolonel H. Al- berdingk, namens de minister van Oorlog, de chef van de generale staf en de echtgenote van luite nant-kolonel Christan. Iraakse secretaris-generaal van landbouw maakte studiereis door ons land DEN HAAG. De secretaris-generaal van het Iraak6e ministerie van landbouw, Darwlsh al Haidari, maakte als gast van minister S. L. Mansholt een veertiendaagse studiereis door Nederland. H\j deelde mede, zeer dankbaar en voldaan te zijn over zijn tocht cn stak daarbij zijn bewonde ring voor onze landbouw en landaanwinning niet onder stoelen of banken. „In Irak", zo vertelde de secretaris-generaal, „kunnen w(J enorme opper vlakten vruchtbaar land in cultuur brengen, mits wij watenverken aan kunnen leggen, wegen en bruggen kunnen bouwen. Reeds helpen een aan tal Nederlanders ons bU het uitwerken van onze plannen en het ziet er naar uit, dat wjj binnenkort een nieuw beroep op Nederlandse deskundigen zullen doen." „Wij hebben werk in overvloed, omdat wij een taak voor vijftig jaar graag in vijf jaar willen ver- TIEL. Het gaat de Betuwse kwekers met de prijzen van de prul- men de laatste dagen lang niet naar wens. Enkele soorten blauwe Eruimen, o.m. de Eldense blauwe, rengen weinig of niets op. Dat is in geen jaren voorgekomen. Eerste soort Ontario en Washing- tons deden Maandag van 1014 cent per kilo, de export Eldense blauwe konden het niet verder brengen dan een dubbeltje, terwijl de Czar, die vorigé week nog tussen de 60 en 70 cent per kilo gold, Maandag slechts 1420 cent haalde en dan nog wel voor export. De Engelse krozen zijn practisch waardeloos. Deze variëteit doet maar 4 a 5 cent per kilo. De minimum exportprijs voor Duitsland was vo rige week 22lii cent per kilo. doch deze is van Maandag af terugge bracht tot 15 cent. De pruimen, die van de hagel heb ben geleden, zijn zonder meer waar deloos. Hiervoor geeft men aan de veiling slechts een cent per kilo, zo dat de telers zeker niet verder zul len plukken. Het is al meermalen voorgekomen, dat de kosten voer en veilingkosten niet konden goedmaken, laat staan, dat de pluk- lonen er uit worden gehaald. De hagelschade aan de pruimen is veel groter dan men aanvankelijk dacht. Er is vrijwel geen onbescha digde vrucht te plukken en elke pruim, die ook maar iets is bescha digd, is niet voldoende uitgegroeid en begint te „gommen" Deze vruch ten schijnen ook voor de jamfabri- cage niet geschikt te zijn. De prijzen van yellow transparant, kruidenierspeer en andere vroege appelsoorten zijn niet slecht. Doch ook hier weer met uitzondering van de vruchten, die door de hagel zijn beschadigd. De Noordhollandse sui- Kolossen in haven van Cherbourg CHERBOURG. In de haven van Cherbourg liggen op het ogen blik een van de grootste passagiers schepen en de grootste kruiser ter wereld Het meren van de Queen Mary achter het Amerikaanse oor logsschip. de „New Jersey", vereis te heel wat manoeuvreerkunst. De twee schepen nemen 580 meter van de 622 meter lange kademuur in beslag. kerpeer doet momenteel een cent of zes per kilo. vorige week nog 15 cent, nu gaan ze niet meer voor ex port weg. Over het algemeen zijn de telers zeer teleurgesteld door deze abnor maal lage prijzen. Het komt wel meer voor. dat in de „prop" zoals men dat noemt, dat wil zeggen op het moment dat er overtollige aan voeren aan de veilingen komen, la ge prijzen worden betaald, doch ze ker niet bij het begin van de cam pagne, zoals thans. richten. Wij hebben echter niet ge noeg experts. Wij overwegen of een aantal Iraakse studenten in Neder land zal kunnen worden opgeleid. Reeds is men in Irak bezig met het bouwen van grote irrigatie- werken in het stroomgebied van de Euphraat en de Tigris. Deze bouw schreeuwt om snelle afwik keling, omdat de vijf millioen in woners van Irak naast de oliewin ning aangewezen zijn op landbouw," zo vervolgde de heer Al-Haidari. „U zult zich wellicht afvragen, waarom ik in Nederland een stu diereis maakte, terwijl de' klimaten van onze landen zo verschillend zijn. Uw land is deskundig op het gebied van landaanwinning, irri gatie en drainage-vraagstukken. Ook wij willen land aanwinnen, zij het dan niet uit zee, maar uit de woestijn". Gevraagd naar de handelsrela ties tussen Irak en Nederland, zei- de de heer Al-Haidari. dat Neder land, buiten de olie, voornamelijk gerst voor veevoeder in Irak koopt voor een bedrag, dat vijf maal ho ger is. dan waarvoor Irak uit Ne derland importeert. Er zijn nog vele mogelijkheden om de handel uit te breiden. -V. Jt*** - -*• >.-< Van Rottum tot Cadzand lopen, zitten en liggen onze vacantie- gangers langs het vaderlandse strand, bakkend in de vurige zon, dartelend in de ruisende zee, omwaaid door de koele' wind. Dui zenden Nederlanders zoeken verkoeling en ontspanning in Den Hoek, Oostvoorne, Scheveningen, Noordwijk of Zandvoort. Een dag, een week, misschien langer genieten zij daar van de vele vreugden die het strandleven biedt. De zee trekt ieder jaar; ze heeft iets fascinerends, ze heeft de ruimte waarnaar de stadsmens het hele jaar door snakt, ze is nooit eender maar elke dag anders. Zie hen zitten, deze vacantiegangers, die net een bad hebben genomen en er nu genoeg aan hebben slechts zorgeloos toe te kijken, naar het spel der kinderen of grote mensen of alleen maar naar de zee, waarvan de branding in eindeloos rhythme op het strand rolt. Vreemd, maar het verveelt nooit. Zo kun je de hele lieve dag zitten, het oog gericht op de zee en met dat zelfvoldane ge voel dat er geen werk is dat roept, geen bezigheden die je haastig naar de klok doen opzien, geen pietepeuterige zorgen die je stem ming kunnen bederven. En om dit alles volmaakt te doen zijn is er slechts één ding nodig: de zonl Gelukkig hebben wij over haar niet al te zeer te klagen. Moe heeft d'r hoed op en d'r zonnebril. Moe is een beetje moe en ze zit maar zo'n beetje in het warme zand voor de tent. Dat is ook lekker. Als je vacantie hebt, moet je je niet te druk maken. Je zit in het zand; je houdt tegelijk een waakzaam oog op de kinders en intussen geniet je. De kinders ....zijn veel bewegelijker. Zo zie je ze rustig spelen en zo zijn ze weg. Als je niet erg goed oppast tenminste. Kleine Annie sjouwt met een fles, waarin ze zeewater laat lopen en ze heeft ook een houten bakje, waarin ze met zand kan knoeien. Pietje kijkt belang stellend toe. Hoe doe je dat eigenlijk, denkt hij. Opa vindt het warm. Hij heeft echter helemaal geen zin zich te ontkleden. Daarom stroopt hij z'n broekspijpen op. Zo gaat het ook en vroeger deden de mensen nooit anders. Bovendien is het veel minder inspannend dan zwemmen. Koen en zelfverzekerd stapt hij de zee in. Miesje vraagt zich af waarom opa gaat pootje baden. Dat kan toch nooit prettig zijn met al die kleren aan? Een beetje peinzend kijkt ze hem na. Haar hond begrijpt er nog veel minder van. Hij is vandaag nog niet droog geweest en het bevalt hem best. door Samuel W. Taylor 14 die bij me draag?" „Natuurlijk niet, ik wil alleen maar weten, waar hij is." „Die sleutel heb ik in een enve loppe gedaan en die geadresseerd aan Frank M. Jeffers, poste restan te San Francisco." Curly grijnsde. „Goed, het is be ter dat jij een paar dagen binnen blijft, ik ga er morgen heen om de boel te halen. „Jij moest liever niet van Je werk wegblijven. Je kunt nooit weten. „Ik moet pas om twee uur 's mid. dags op mijn werk zijn dat weet je toch." „Dat weet ik wel, maar ik ben bang. dat je om twee uur nog niet terug bent", zei ik. „Ik haal het gemakkelijk", zei hij. Het meisje ging gehoorzaam naar „Ik^ doe het maar liever dadelijk. Jij de slaapkamer. J 4"~ TA~"" „Bert," riep ze door de deur. „Ja?" „Maak je het niet te lang?" CurJy lachte, „Ze heeft het erg te kwaad gehad. Jij kan bij haar geen kwaad doen. Maar ze is niet prac tisch. Bert. Ze maakt zich nergens bezorgd over. Ze gelooft alles wat je zegt. Maar een mens moet nu eenmaal practisch zijn. Dat zeg ik aldoor tegen haar. Waar heb je het geld gelaten?" „Zullen we dat nu voor vanavond maar niet laten rusten?", vroeg ik. „Bert. het maakt toch niets uit of we dat nu of morgenochtend bepra ten. Het gaat er niet om dat ik je niet vertrouw maar het is hoog tijd. Het gaat om twee millioen. En ik moet ook aan Dolly en aan het kind denken. Ieder het zijne, Bert." „Nou, goed", zei ik „Die papieren zitten in een tas En die tas heb ik in een nachtsafe gedaan in het S.P.-depot in San Francisco." „In een nachtsafe?" „Ja, zo een waar je een geldstuk in moet stoppen; dan kan je hem openma*.ju en ie houdt zelf de sleu tel." „En waar is die sleutel nou. Bert!" „Je denkt toch zeker niet, dat ik vreemd." kan dan rustig wat niet Dolly pra ten." Hij rekte zich eens uit en ging toen naar een slaapkamer aan de achterkant van het huis. De chow volgde hem. Ik bleef alleen in dc keuken. Er ging een andere deur open. „Bert", zei het meisje. „Ik denk dat ik nog even een eind je rond loop", zei ik. Ze kwam naar mij toe en pakte mij bij mijn arm. De chow volgde haar. „Nee, Bert, dat kan niet. Je kent deze buurt niet. De mensen welen hier alles van elkaar. Je loopc kans dat iemand je ziet. Jij moet binnen blijven. Kom nu. Bert." Ze trok me mee naar de slaapka mer en deed de deur dicht. Toen sloeg ze haar armen om mij heen en zei: „O, Bert. ik heb me zo al leen gevoeld". Ik wist niet hoe ik mij houden moest. Ik stond daar als een houten Klaas, terwijl zij mij kuste. „Maar Bert. wat heb je toch?" „Ik heb niets." „Hou je-niet meer van me, Bert?" „Hoe kom je er bij!" ,Het lijkt me zo, je doet zo „Hoezo, vreemd' Jij doet raar." Opeens hield zij zich van mij af. „Bert, wat is er aan de hand?" „Helemaal niets." „Doe dan gewoon, zoals je altijd doet." „Ik voel me beroerd." „Daar heb je anders nooit last van." „Er is vandaag ook zoveel ge beurd." „O. mijn God", zei ze plotseling. Ik stond als verstijfd. „Ja. ik wist het", zei ze. „Ik wist het al van het eerste ogenblik af, aat ik mijn armen om je heen sloeg. Maar nu in het donker, nu ik je niet kan zien, kan ik het je wei zeggen. Jij bent Bert Rand niet! Jij bent iemand anders. Jij bent Ik greep haar vast. Terwijl ik mijn ene hand om haar middel sloeg, hield ik met mijn andere hand haar mond dicht. Zij verzette zich. Ik hoorde de chow ergens in het donker grommen. Ik duwde haar naar het kinderbedje. „Luister eens", zei ik, „als jij één kik geeft, dan is je baby er geweest. Begrepen'" Ik liet haar los. schoof haar opzij en greep naar hel kind. „Wat ga je doen?", vroeg ze. „Wie ben je? Je bent Bert niet." „Ik wil hier alleen maar van daan", zei ik. „De baby neem ik mee. Morgenochtend krijg je beru terug als je doet wat ik zeg." „Wat moet ik dan doen?" „Je alleen maar stil houden en niets zeggen. En niets aan Curly vertellen. Niets doen wat je baby in gevaar kan brengen." „Je zal hem toch geen kwaad doen? O. alsjeblieft!" „Dat hangt van jou af", zei ik. ,Js er hier nog een buitendeur?" „Ja", zei ze. „hier." Zij liep naai de andere kant van de kamer en toen zij een deur opendeed, zag ik een flauw lichtschijnsel. Ik liep er heen en stapte naar buiten. „Ga naar bed", zei ik. „Zeg niets en doe niets, dan heb je morgen ochtend vroeg je kind weer terug." Ik liep om het huis heen naar de auto. Toen ik er vlakbij was, zag ik plotseling van de treeplank een gedaante opstaan. Het was de ge- daante van een lange man met een leren jak aan. Het was Bill Mea dows. De dobberman stond naast hem. HOOFDSTUK VI „Zo", zei hij, „is dat de reden?" „Ja, natuurlijk", zei ik. „Ik heb me doodgeërgerd', zei hij. „Ik kom hier bij het huis en door het raam zie ik daar jou zitten. Stel je nu eens voor, Bert, dat ik je niet had gezien." „Maar je zag me toch." „Kijk eens, Bert, jij riskeert niet alleen jouw hoofd Je moet ook aan de anderen denken. Op het ogen blik behoor jij bij Cora te zijn en heel gewoon te doen. leder ogenbliK kan je de politie daar verwachter, voor een of andere informatie, ik kan je wel zeggen, dat ik de pest in kreeg, toen ik je zag zitten. Ik dacht dat je weer naar Dolly toe moest. Maar het gaat om het kind, zie ik. Ja, dat is te begrijpen. Zo'n kind. „Vind-je niet?" zei ik. „Natuurlijk", zei hij. „Wacht even. ik ben zo terug." Hü liep naar het huis en ik hoor de hem een enkel woord zeggen. Dat woord was: vlees. Hij sprak het woord kort, afgebeten, uit en ogenblikkelijk daarop kwam er uit het huis een geluid alsof er een paar honden dol waren geworden De dobberman die naast mij stond, werd onrustig. Ik huiverde over mijn hele lichaam Ik hoorde een vrouw gillen, daarna een man. En daar bovenuit een paar woedende, vechtende honden. (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1952 HILVERSUM I 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 718 Gram muz. 7.3o Idem 8.00 Nieuws en wcerbcr. 8.18 Gram.muz. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Giamjnuz. (9.35—9.40 Waterstanden). VPRO 10.00 Boekbespreking. 10 05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Grammuz 12.00 Dansmuz. 12.30 Land. en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland 12.38 Gram. muz, 12 55 Kalender. 13.00 Nieuws 13.15 Gram.muz. 13.30 Voor de Jeugd. 13.45 Gram.muz 14,00 Gesproken portret. 14.15 ..Belsazar". oratorium. 15.25 Pla norecital. 15 35 Voor dc zieken. 16.05 Voor de Jeugd. 17 20 Gram.muz. 17,50 Reg uitzending: Jeugduitzending .,De brievenbus gaat open" o.l.v Regina Zwart 1800 Nieuws. 18.15 VAÖA-Varla. 1820 Actualiteiten. 18.35 Roemeens or kest 19.00 ..Toch bedankt Excellentie" VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws 20 05 Politiek commen taar. 20.15 Acordeonmuziek 20.40 „Na derend onweer", hoorspel. 22.20 So praan en piano 22.45 „Over de gedra gingen der dieren" causerie. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgym nastiek. 7 30 Gram.muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8 00 Nieuws en weerber. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muz. 9.00 Voor de zieken 9.30 Voor de huls vrouw 9.35 Gram.muz 10.30 Morgen dienst. 11 00 Omroeporkest. 11.55 Gram., muz. 12.00 Mezzo-alt en piano. 12.30 Land. en tuinbouwmededelingen. 12 33 Vocaal dubbelkwartet. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws, 13.15 Protestants Inter kerkelijk Thuisfront 13-20 Lichte mu ziek. 13.50 Gram muz. 14.00 Toogdag Bond van Chr. Gereformeerde Jonge lingsverenigingen in Nederland. 14.45 Gram.muz. 15 On Voor de meisjes. 15-15 Gram muz. 15 35 Bas en piano, 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Gram.muz. 17.20 Orgelspel 17 50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevar. muziek. 18.35 Llch. te muziek. 19.00 Spectrum van het Chr" Organisatie- en Verenigingsleven. 19.1^ Boekbespreking 19.30 Gram.muz. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerber. 20-10 „Vijf minuten" 20.15 Concertge bouworkest cn solist. 21.00 „Vacantie op Capri". causerie. 21.15 Vocaal kwartet. 21.35 Gram.muz. 22 00 Vlooh cello en plano 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muz. 22.45 Avondoverdenking 23 00 Nieuws- en SOS-bcriehten. 23.15—24.00 Grammuz. ENGELAND 1500 en 247 m. BBC Light Programme 12.00 Voordracht. 12.15 Orgelspel. 12.45 Pianospel. 13.00 Dansmuziek 13.45 Voor de kleuters 14.00 BBC NortJiern Or_ chestra. 15 00 Lichte muziek 15.45 Mlll_ talr orkest. 10.15 Mrs. Dole'g dagboek. 16.30 BBC Welsh Orchestra en soliste. 17 30 Amusementsmuziek 18.00 Orgel spel. 18.15 Mijnwerkersorkest. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en radloJournaaL 19.25 Sport. 19 30 Hoorspel. 20 15 Gevar. programma. 21.15 Idem 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 23.00 Voordracht. 23.15 Zigeunerorkest. 23 56—24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 11.45 Klassieke muziek. 12 30 Weerber. 12 34 Gram.muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Pianospel 13.30 Cabaretliedjes. 13.45 Pianospel. 14.00. 14 50. 15 00 en 16.00 Gramjnuz. 16 3.3 Koorzang 16.50 Zang en plano 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte mu ziek. 17.30 Voordracht. 17 45 Gram.muz. 17.5o Boekbespreking. 18.00 Voordracht en zang. 18 30 Voor de soldaten. 19 00 Nieuws. 19.40 Zang. 20 00 Orkestconcert. 20.30 Spaanse muziek 21,00 Kamermuz. 21 15 Lichte muziek 22 00 Nieuws 22,15 Planorecital. 22 5523.00 Nieuws. Verhoging vrachttarieven in West-Duitsland BONN. De directie der spoorwe gen van de Duitse Bondsrepubliek heeft medegedeeld, dat met ingang van 5 Augustus de vrachttarieven zullen worden verhoogd met zeven procent. Deze maatregel heeft ech ter geen betrekking op het transito- verkeer en geldt ook niet voor het havenverkeer. Dinsdag 5 Augustus 1932

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5