Camera Obscura-figuren in steen geëxposeerd Noordhollandse boer: DE RODE AARDE l<s?k. Curiosa over Hildebrand- Beets in Vleeshal te Haarlem Saarprobleem geen rem voor Europese eenheid fa&g van Uw vacantie naar DAGBLAD VOOR AMERSFOORT BRANDPUNTEN Levenswerk van prof. Bronner Heer van platteland, volbloed zakenman Wasmachines P. Nierop Extra tocht Rotterdam - Den Haag ✓-GRAND PRETTIGE VACANTIE! AM ERSFOORT UTRECHT 6 Dinsdag 5 Augustus 1952 In de historische Vleeshal te Haarlem aan de voet van de majesteitelijke St. Bavo Is een tentoonstelling ondergebracht die eigenlijk door iedere Nederlander dient te worden bezocht. Voor de eerste maal zal men hier kennis kunnen maken met het wat de figuren betreft voltooide Htldebrand- monument, dat, zoals men weet, het levenswerk van de beeldhouwer Prof. J. Bronner Is geworden. En In de bovenzaal is een collectie bijeengebracht van curiosa, die op de vermaarde Camera Obscura en op zijn niet minder vermaarde schrijver betrekking hebben. tt m P; tIPT 8 --w m P Mi Geslachten komen en gaan, de ene literaire revolt volgt de andere op. maar de Camera schijnt, rustig temidden der gelven, zich blijvend te handhaven als een welhaast on aantastbaar monument. De Tach tigers, die Beets aanvankelijk totaal overboord gooiden, zijn, zij 't wel licht schoorvoetend, naar zijn Ca mera teruggekeerd. Dirk Coster heeft in zijn jeugd, kort na de Marginalia, zijn banvloek uitge sproken. maar ik zou hem nu wel eens wéér willen horen. De Camera past absoluut niet Prof. H. Bronner, ontwerper van het Hildehrandmonument, aan de arbeid. Een geestelijke ontmoeting van twee Noord-Hollanders van zeer verschillende generatie: Hil- debrand, als Beets, in Haarlem geboren in 't begin van de +19e eeuw en Bronner in Zijpe gebo ren, die tegen 't eind van die zelfde eeuw het levenslicht aan schouwde. meer in de obscure, of met T.L.- buizen verlichte kraam der genade loze jongeren, maar de eenvoudige lezer of hij, die op z'n tijd een on gecompliceerde lectuur liefheeft blijft de Camera waarderen en er zijn weinig uit de fictie gegroeide figuren te onzent, die alle Neder landers meer dan bij name kennen, beter zelfs dan hun naaste buren, als neef Nurks, het Diakenhuis mannetje, Pieter Stastok en mr Hendrik Johannes Bruis (U weet wel uit „Hoe warm het was en hoe ver"). Delicate zaak Bronner heeft het de moeite waard geacht, om, met inzet van zijn hele persoonlijkheid, van de Cameratypen die hij had weer te j geven een beeldhouwkundig pro- I bleem te maken. Hij stond voor de uitermate delicate taak aan figu ren, die iedereen vertrouwd zijn en waarbij hij dus maar niet willekeu rig zijn fantasie mocht laten spelen, een gestalte te geven, die verant woord is enerzijds tegenover de oude sfeer van de negentiende eeuw, anderzijds tegenover het mo derne sculpturale idioom. Meer dan dertig jaar heeft hij aan deze taak gewerkt, telkens verwerpend, wat hij tevoren had ontworpen, 'totdat hij, volkomen bevrijd van de „co- pieerlust des dagelijkschen levens" toch duidelijk herkenbare verschij ningen had gevonden, welke ieder een gemakkelijk aanspreken. Rond lopend in de benedenzaal van de Vleeshal, waar de negen figuren verhoogd zijn opgesteld, kan men gemakkelijk gewaarworden. dat Bronner in de roos heeft geschoten. Glimlachend wandelen de bezoe kers van de ene figuur naar de andere en voelen zich reeds na een vluchtige kennismaking vertrouwd met deze stenen poppen, iets min der levensgroot, die stuk voor stuk ver boven het portretmatige uit stijgen. Natuurlijk is er verschil van re sultaat en waardering. Men behoeft helemaal geen Nurks te zijn om dit vast te stellen. Suze Noiret werd een subliem kleinood, een waarlijk meesterlijke trouvaille werd de „charmante van der Hoogen", gees tig is Neef Nurks (maar is het toe val. dat ik bij deze kop aan van Dcyssel moet denken?), gevoelig Het Diakenhuismannetje (hoewel ik mij hier niet kan losmaken van de herinnering aan Mendes Da Costa). Tels qui brillens au second rang in zij die schitteren op de tweede plaats, zijn Teun de Jager, mr Bruis en Papa Stastok, terwijl ik de oude mevrouw Kegge de minst geslaagde acht. Hildebrand zelf En wat van Hildebrand zelf? Ik meen, dat Bronner hiermee het meest te stellen heeft gehad. Dit merkt men aan het beeld zelf laat ik dit nadrukkelijk voorop stellen niet. Ook in deze be langrijk meer dan levensgrote sta tue een klare, grote, stijlvolle greep, een persoonlijke, eigenmachtige vi sie, welke, .hoe anders ten slotte ook. m.i. ondenkbaar lijkt zonder Rodins Balzac. Er is maar éen be denking: de kop blijft wat onbe stemd en wat mijzelf betreft, als men zei, dat hier een suggestie van Koning Willem II was gegeven, ik geloofde 't ook. Intussen met deze unieke fi- gurengroep ls het monument zelf nog niet in zijn geheel voltooid. De fontein in het midden, (een sugges tief ontwerp!) moet nog gehakt, evenals het voetstuk, waarop Beets zelf komt te staan. „Is die hinder paal gepasseerd, dan wordt ons aan beelden zo arme land opeens een monument rijk, dat zowel in onder werp als in uitvoering het eigen ste vertegenwoordigt wat de Neder landse geest heeft voortgebracht". Wie deze uitspraak van het oprich tingscomité onderstreept, hij storte zijn bijdrage! Terecht wordt de Ca mera een plant genoemd van Va derlandse bodem, die haar wortels heeft in alle gewesten des lands. Maar Utrecht moge nog speciaal bedenken, dat Beets in de latere jaren zijns levens een typische Utrechtse figuur is geweest! teltrap omhoog en onder de lage houten kapspanten herleeft voor de bezoeker de tijd, waarin de Came ra werd geschreven. Daar is een kamer opgebouwd, welke zó uit de Camera kon zijn weggelopen (ge steld dat een kamer lopen kon...); daar hangen geschilderde portretten van Beets; zijn illustraties geëxpo seerd, die verschillende uitgaven hebben gesierd; geniet men van de Camera-optocht, die Herman Moer kerk indertijd ineenzette; ziet men oude prenten van plaatsen, waar ook de Camera u heenvoerde; bla dert men. gezeten aan een gezellige ronde Biedcrmeyer-tafel in het mooie Bronnerbóek, en kan men tenslotte met een ganzenvederen pen, zoals Hildebrand zelf gebruikt heeft voor zijn manuscripten en de particuliere brieven, die men hier in zijn keurig handschrift bijeen vindt, zijn eigen handtekening plaat sen in het receptiealbum. j Wie dit doet. voelt zich a.h.w. opgenomen in de Beetsgemeente en acht zich méér waard dan toen hij kwam, al is hij ook een paar kwar tjes armer gewordenC. A. S. Het Diakenhuismannetje, zoals H. Bronner de figuur uif de Camera in steen heeft gehakt, bestemd voor het Hildehrandmonument in de Haarlemmerhout. De tentoonstelling in de Haarlem se Vleeshal beperkt zich niet tot Bronner's beeldhouwkunst. De wen- WIESBADEN. De hefschroef- vliegtuigen „Hop a long" en „Whirl o'way" van de Amerikaanse mili taire vervoersdienst zijn hier Maan dag uit Amsterdam aangekomen. Na de sprongen over de Oceaan van Groenland naar IJsland en van IJs land naar Schotland waren de toe stellen Zaterdag naar Ypenburg en Curiosa Schiphol gevlogen. Het is de eerste keer dat helicopters over de Oceaan zijn gevlogen. Zij werden op hun vlucht vergezeld door een transport vliegtuig. iiiiiniiiniiiiiTnnrdni'nfiirjïh^iiai:Li!ni!;irnit?i!;ii.?i;!T.ü":prrïïiP.'s-jnirrai!nii!i'ii AMERIKAANSE MENING Washington oefende zijn invloed uit op Fransen en Duitsers (Van onze correspondent) BONN. De nieuwe Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, Walter J. Donnelly, gaf gisteren tijdens zijn eerste persconferentie voor de Duitse en buitenlandse pers uitdrukking aan het vertrouwen, dat na de Verenigde Staten en Groot Brlttannië ook de overige parlementen (dus het Franse en het Duitse) spoedig de „Conventies van Bonn" zullen ratificeren. De vraag of het Saarprobleem de ratificering van de conventies zou kunnen verhinderen of vertragen, beantwoordde de Hoge Commissaris ontkennend. Overigens volgden, aldus de Hoge Commissaris, de Verenigde Staten met de grootste belangstelling de onderhandelingen tussen de heren Schuman en Hallstein over de Saar- kwestie. Bovendien bevestigde Don nelly. dat voor het begin der dezer dagen geopende Frans-Duitse onder handelingen de Verenigde Staten zich langs diplomatieke weg tot de beide partners hebben gewend om uitdrukking te geven aan de wens. dat spoedig een oplossing voor het hangende Saarprobleem zou worden gevonden. In afwachting van het verdere verloop der Frans-Duitse besprekingen wenste Donnelly zich jnimimiDimniHi^airiHïnn^iiiniDisiminiiibiHniniBQnElOQniunniiniiRiianiDiinir P R is in de 111 jaar, die zijn verlopen se dert Hildebrand ons de Noordhollandse boer ten voeten uit tekende, veel veranderd. De kaasmarkt te Alkmaar mag naar het uiterlijk haar glans heb ben behouden, de boer treft men op Vrijdag in het stadje niet meer aan. Sedert de moderne zuivel fabriek haar entrée heeft gemaakt, staat de boerin niet meer iedere morgen aan de kaastobbe en de tendeels aan moeder toe- draagt als zijn kostbaar- kwam. die de kaas had ste schat en hij laat geen gemaakt. Zijn aandeel be perkte zich tot goed koop. manschap, iets. waarin hij altijd een meester is ge weest Die tijden zijn voorbij. gelegenheid voorbijgaan om het te tonen. Vraagt ge hem, hoe hij niet zelden een glim mende auto. zijn liefde voor het paard is geble ven. Jarenlang heeft hij die naar hartelust kun nen uitleven bij de hard draverij op het dorp. Bij voorkeur reed hij zelf. Om de eer natuurlijk. Maar ook omdat anders het geld van de prijs aan de knecht kwam. Daar hij: De verkoop van zuivel zijn het gaat met vrouw en s,ond tegenover, dat. wan- kinderen, dan antwoordt - - -- - Best! Ook wanneer zoontje met koorts neer hij won, hij twee maal zoveel uitgaf aan rondjes als de draverij boer laadt niet meer eens werd een aangelegenheid te bed ligt of wanneer hem' had" ODgefeveVd van de directeur van de zijn vrouw al een paar fabriek en de kaasmarkt dagen klaagt over ondra- Tot op zekere hoogte te Alkmaar is een onaer- geÜjke hoofdpijn en juist begint de draverij ook heeft gezegd, dat ze de weer verleden te worden, dokter wil laten komen. Op het ogenblik heeft hij Informeert ge echter naar zfjn hart verpand aan de een stier, ga er dan ge rust bij zitten, want daar in de veertien dagen zijn paar honderd goed ge wassen en geoliede Edam- „w mertjes op de bakwagen onsje van handelaren en om ze ter markt te bren- directeuren gen. Wat waren het een hoogtijdagen, wanneer hij, thuis weer het erf oprij dend, op de iedereen op de lippen brandde: „Wat heb je ge Maar denkt niet, dat daarmee de wedijver is verdwenen. Daar zijn de veekeu- vraag, die ringen, waarop hem een glorie te beurt kan val- landelijke ruitervereni ging. Wanneer hij, hoog over is hij het eerste uur te paard in zijn keurige len, die ,.de hoogste de nog niet uitgepraat. De belangstelling maakt?", zo langs zijn markt" van vroeger zelfs de coöperatie doorsnee begint bij Noordhol- neus weg en als was het nog overschaduwt. Zie hoe landse boer wat te tanen. Hij kan de wijd uitge- de- groeide organisatie te weinig meer overzien. Wanneer hij zijn melk „langs de weg" heeft ge zet, is zijn kijk er af. Hij de meest vanzelfspreken- zijn borst zwelt van trots, de zaak van de wereld, wanneer hü bij de kon antwoorden: .Het monstratie aan het eind hoogst". Zijn hele houoing van de keuring met zijn ademde onverschilligheid, bekroonde dier. dat met maar al deed hij of hij er een kleurige rozet is ver uniform, door onze beem den rijdt, de teugels in de vereelte knuist, dan voelt hij zich heer van het Noordhollandse plat teland. En met evenveel welgevallen als eens zijn grootvader de blikken liet gaan over de vrouw in Westfries gewaad, die naast hem zat in de niets van bespeurde, hij zag drommels goed hoe aller blikken zich vol on- sierd, aan de kop mag gaan van de stoet van prijswinnaars. die zich weet ze verder in goede krompanelen sjees met handen en de moderne vergulde wielen, kijkt hu tijd heeft hem zoveel be verholen eerbied op hem langzaam en waardig door slommeringen gebracht. op naar de moderne amazone aan zijn zijde. richtten. Zwijgend daal de hii van de bok zonder een woord te zeg de ring voortbeweegt. Om eerlijk te zijn, hij heeft meer recht op deze dat hij geen gelegenheid Zakenman echter is hij heeft zich over die coöpe- gebleven. Doe een goed gen wierp hij zijn knecht triomf dan vroeger op die de teugels toe. Die zwijg- kaasmarkt. Want dit ratie lang breken. het hoofd te bod op het paard, dat hij berijdt en ge hebt alle zaamheid echter sprak een duidelijke taal zelfbewustheid. „Vader heeft 't hoogst!", fluisterden de kinderen er. zij. zo min als hij. iachten er maar een ogen blik aan. dat die eer gro- De dagen, waarin hij kans het het uwe te mo. om met Hildebrand te gen noemen. Maar ge spreken door zijn paard zult onmiddellijk uw por- ijselijk in de bek te trek- tefeuille uit uw binnen- de contrólevereniging, dat ken. het genoegen kon zak moeten trekken. Want hij, wanneer het hoge cij- smaken zijn buurman ze- het is nog altijd als in de fers aanwijst voor melk- gepralend voorbij te rij- dagen van de Alkmaarse boter bij de de vrucht van eigen ar- van beid en bekwaamheid Daar is het boekje van gift en vetgehalte van zijn koeien, met zich mee- den. liggen ook al in het verleden. Maar al heeft kaasmarkt: vis! niet uit te laten over het standpunt, dat Amerika inneemt ten aanzien van de gedachte ener „Europeani sering" van het Saargebied De vraag, of hij spoedig contact zou opnemen met vertegenwoordi gers van het Russische bezettings regiem in Oost-Duitsland, beant woordde Donnelly als volgt: „Zodra burgemeester Reuter weer in Berlijn terug is. hoop ik zelf een bezoek aan die stad te brengen. Ik zal die gelegenheid gebruiken om contacten op te nemen met verte genwoordigers der Russen in Oost- Berlijn". Verder werd Donnelly nog ge vraagd, hoe hij dacht over het stand punt van enkele vertegenwoordigers van de liberale partij in Duitsland, die hadden medegedeeld, dat zij niet hun goedkeuring zouden kun nen hechten aan de conventies van Bonn en aan het verdras inzake de Europese Defensie Gemeenschap ?ls niet eerst op grote schaal een aantal oorlogsmisdadigers was vrij gelaten. Donnelly zeide. dat hij de iijn zou aanhouden, die ook rijn voorganger John J. McCloy had ge volgd. Dat betekende, dat hij be reid was om aan de hand van nieuw bewijsmateriaal ieder geval afzonderlijk opnieuw te onderzoe ken en te beoordelen op gratiemo gelijkheden. maar voor het overige zei Donnelly, dat degenen, die nu nog gevangen worden gehouden, „veroordeeld zijn voor misdaden, die voor zichzelf spreken". Kandelaars ontvreemd van kerk-altaar (Van onze correspondent) HILVERSUM. Uit de St. Vitus- kerk te Hilversum zijn van het H. Theresia-altaar twee kandelaars gestolen. Enige tijd 'geleden wer den uit deze zelfde kerk twee zil veren doopbusjes ontvreemd. Reg Harris weer oppermachtig BRIGHTON. Een te Brighton gehouden internationale omnium is gewonnen door de Britse renner Reg Harris met 12 punten. Op de tweede plaats eindigde de Austra liër Patterson met 9 pnt. en derde werd onze landgenoot Arie van Vliet met 6 pnt. Harris nam de drie sprintwedstrijden en de rit over 440 yards met vliegende start voor zijn rekening. In de eerste sprintrace te gen Patterson noteerde hij 13.4 sec. over de laatste 220 yards, in de tweede tegen Van Vliet 13.6 sec. en in de derde, waarin de drie rijders gezamenlijk startten, was hij met 12 8 sec. over de laatste 220 yards wederom het snelste. De 440 yards met vliegende start reed de wereld kampioen in 24.8 sec. Patterson be haalde in de achtervolging de zege, Harris eindigde als tweede en daar na kwam Van Vliet binnen. HOOVER. MIELE PARNALL Langestraat 90. met Scheveningen Madu- rodam en Avifauna op Vrijdag 8 Augustus a.s. Prijs 6.50 p.p. entrées in begrepen. Reisbiljetten bij Amersfoort- se Gemeenschap, P. Buys- laan 1. tel. 5190 en V.V.V. - Stationsplein. THEATRE DIR. TEL. 4632 J. JOGCHEM In onze |DONDERDAG-CYCLPS| vertonen wij op DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2.30, 6.45 en 9 our op algemeen verzoek Een onovertroffen creatie van r—PAUL REICHARD Toegang 18 jaar. Voorverkoop en plaatsbespreken van Woensdag 6 Aug. af dag. van 1012 en 1.304 (ook tel. 4632) Te koop: Bruidsjapon, blauw-groen. Pr. 35.Te bevr. Aucutastr. 22, A'foort. UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES Gaarne zenden wij U. zonder extra kosten Uwerzijds, het Dagblad voor Amersfoort naar Uw vacantie-adres Maar dan dient U ons TIJDIG Uw tijdelijk adres mede te delen Wilt U dit formulier invullen en tenminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden of afgeven aan de bezorger? Naam: Vast adres: Woonplaats: Dattim van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres: VACANTIE-ADRES Uw vacantie-adres zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van bet pension, hotel. kamp. huisje, p/a enz.) Straat: te Vriendelijk verzoeken wij U. als U week-abonné bent. het abonnementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerking en Te koop gevraagd Te koop, een goed onder houden wandelwagen met spatborden. Na 6 uur. Rem- brandtstraat 14. Te koop aangeb. Sportpriizenhandel Spijker Soest. Soesterbergsestr 26 Bekers, kransen, medailles voor iedere tak van sport Vraagt keuze-zending of reizieersbezoek. Prima kleding! Spotprij zen. weinig gedragen! Che misch gereinigd' Emzed, Vij verlaan 7 Zeist. Lijnmarkt 28. Utrecht Tevens maat confectie Vraagt stalen! Kinderwagen, geheel ve rend met matras Het ge heel in behoorlijke staat. Prijs 35.Te bevragen: Hog No. 10. Te huur gevraagd Pleeggezin gezocht voor 17-jarige Prot. Ambachts- schoolleerling. Brieven no. W-9626, Adv. Bur. ALTA, Pausdam, Utrecht. Jong echtpaar zoekt woonruimte. Brieven ond. No. 9930 bur. van dit blad Te huur aangeb. Te huur aangeboden: Gem. zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer met keuken koud en warm water, bad kamer en telefoon in Soest- Zuiii Brieven onder No 9933 bureau van dit blad. Personeel tjevr. Gevraagd een net meisje, kunnende koken. Zich te melden na 7 uur. Mevr. Wiik. Berkenwee 5 Woningruil Huls ter ruiling aangebo den. bev. grote woonkamer 3 slaapk badcel te Soester- berg. Bij voorkeur voor huis in Vermeerkwartier Brieven onder No 9932 bu reau van dit blad. Lessen Autorijschool C. Schuur Utrechtseweg 98. Tel 3107 Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen en eindigen bij de bushalte KNAC-diploma. Dansinstituut Kamperman Pnvé-lessen dagelijks Mo derne oude tapdance en ballet Langestraat 113 Tel 5494 Diversen Voor een goede pasfoto: Portretspecialist De Smalen Geef ons deze week Uw schoenreparatie zo vlug mogelijk, volgende week is onze werkplaats van 11 t m 16 Augustus gesloten Willemse. vooraan Leus- derweg, binnenkort ook Noordewierweg 10. Steeds voorradig: nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, olaat- en balkiizer bij Firma B. Zwaaf en Zonen. Amersfoort. Tel. 5226. Inkoop Goud. Zilver en Cu riositeiten. Bij Esmann, Steen weg 8, naast de Buurkerk, Utrecht, ontvangt U de hoogste prijs. Reparatie aan meubelen Degelijk, duurzaam en bil lijk In de kortst mogelijke tijd gereed. Meubilering Onze Woning, Leusderweg 161. Tel. 6362. Te koop gevraagd alle soorten machines, electr. motoren, ge reedschappen en brandkasten H van der Kreeft, Haverstraat 22, Telefoon 12679. Radio van Gcct. Arnhem sestraat 29 Tel 6383 De Ra dio-Specialist Tevens alle merken stofzuigers. Hoektax. bel op Telef 6004 Dag en nacht geopend Nieuwe wagens. St Rad- houdstraat 10 Aanbevelend H N v d Hoek. Voor reparaties kunstge bitten, snel en goed. in plm. 1 dag gereed. A H. v An- del. Bankastraat 50, Amers foort Tel. 5805. fÖERDBFRMS (St„ 2001. Met gefronsd voorhoofd stapte ik van mijn race-korretje. Ik begreep niet, hoe Knars zo hard kon rijden zonder een motor op zijn fiets, dat was niets voor die lange, die was nooit sportief geweest. Plot seling grinnikte ik en ik hoorde meneer Peddelaars niet eens, die me geluk wilde wensen met m'n tweede plaats in deze etappe. „Natuurlijk", mompelde ik: „Ik weet het, ik ga vanavond die fiets eens op m'n gemak bekijken." Die avond zaten Knots en Knars in hun hotel hevig ruzie te maken. „Hij heeft het ont dekt", snauwde Knots: „Hij heeft eerst de magneet en toen de mooie boksarm uit mijn auto stukgemaakt! Dat is jouw schuld". „Je kletst", siste Knars: „Ketel binkie heeft jou natuurlijk herkend, oliebol! Maar... hoe is-ie bij de auto gekomen. Dat kan-ie alleen 's nachts gedaan hebben!" „Dan heeft-ie ingebro ken", gromde Knots: „In de garage! En misschien... is ie daar nu wéér!" Het tweetal stond op en sloop het hotel uit. Vlok voor de deur van de garage, waar hun auto en de fiets stond grepen ze elkaar vast van schrik! „Kijk'sl", siste Knars: „Daar! Licht! D'r is iemand binnenl Inbrekers! Ketelbinkie! We zullennum! Kom mee!" Te koop gevraagd J Broedmachine Jonge hennen Arntzkade 3. Te koop: tweepersoons beu ken ombouw en een nieuw kin- derledikantje, voor elk aanne melijk bod. Thomas k Kempls- plantsoen 26. WIJ kopen oud goud tegen de hoogste waarde. Juwelier N Brandwijk. Choorstraat 20 te lefoon 14415 Wij geven de hoogste prijs voor oud goud en zilver. Juwelier C. van Dijk. Steenweg 39. Wij kopen allo soorten lompen en metalen tegen de hoogste prijzen A. Prozee. Vleutense- weg 49 Telefoon 10631. Utrecht Te koop gevr.: hand. of trap- naaimachincs, defect geen be zwaar. radiotoestellen, haar den meubelen enz R Kooistrs, Twijnstraat 19, Utrecht, telef. 20810. Duitse piano te koop gevraagd voor Meisjesschool Brieven liefst met opgave van prijs, etc aan mevr S Vcenstra Aster- straat 7, Utrecht. Te koop aangeb. Ombouwen 14.50; Ondcr- schuifdivanbedden 32.50; Tuimelledikanten 32 50; Di vanbedden I 14.50. Tweeper soons 22.50; Wiegenbedjes I 3.50, Kindermatrassen 9 50; Matrassen 14.50. Wolmatras sen f 19.50. Lange Nieuwstr. 10. Te koop grote en kleine hang- of legkasten vanaf I 35 zwaar 2-pers. bureau ministre. blank eiken herenkamer, noten slaapkamerameublement. Vcr- kooplokaal .De Dom". A. de Vries, Korta Nieuwstraat 1. te- Restant partij Cellulose- ei svntb, lakken in verschillendi kleuren, zolang de voorraad strekt, 2— per kg. Ce'l plamuur I 1.per k g. Vcrf- keizer, Voorstraat 94. Utrecht Houthandel Btltstraat 21 ls nog steeds het van ouds bekende goed gesorteerde cn goed koopste adres voor Uw hout. triplex en hardboard Grootste sortering sierlijsten en spon- r.inglijsten Vraagt prijs. Vak kundige voorlichting aan par ticulieren. Wenst U een betere camera te kopen? W(i ruilen Uw oude ca mera in Vraagt naar ons spaar systeem Foto Patent H Bouw man Lijnmarkt 36. telef 15234 Te koop aangeb.: kmderwage: (opvouwbaar) Z: t 45kachel 15, 2 pers Engels slaapk arpeubl grijs bontjasje plu che gangloper 90 cm x 4 goed spelende radio I 25.- kinderledlkantjes met toebe horen. W. Arntzkade 3. 60 eieren. 12 weken. W. Te huur gevraagd Med. drs zoekt per 1 Sept. in Utrecht een zit-slaapkamer z. p.. liefst c v. Br ond. no. 7619 bur. van dit blad. Te huur aangeb. Hoover-wasmachlnes te huur (met aardleiding). Uw adres ..Ideaal Service". Goedestraat 113, telef. 16173 Bezorging door de gehele stad. Personeel gevr. Gevorderd kapster gevraagd. Maison Ida, Schoutenstraat 8. Werkster gevraagd voor hele of halve dagen Liefst Donder dags Mevr. Trapman. Rijks straatweg 32. Oudenrijn. Meubelen Onder garantie stofferen, repa reren en opr.ieuw bekleden van alle soorten zitmeubelen. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Club- meubelenfabriek H. J Huygen. Gruttersdijk 32c. telefoon 17834. Textiel Koop met vertrouwen op ter mijnbetaling Dames- en heren kleding. confectie en naar maat. Verder lakens, slopen, theedoeken, baddoeken, onder- kleding enz Firma Witson, Oude Gracht 309. Ons succes. Sportcolberts 39.50. Kamgarenpant. t 26.50 Jac v. d. Ven Klumpersklcding, Von- dcllaan 47. Telef. 10524 Roozenboom!! Voorstraat 31. Gebloemde zwanendons dames- pyama's i 10.75. PopeLine hc- renpyama's 9 75 Geborduurde lakens 180—240 (met 15 laar garantie» slechts f 9 80 Auto's Motoren Rijwielen Komt U eens bij ons kijken! Wij hebben een ruime sorte ring auto-onderdelen en acces sories. olie etc Sttchts Onderd. Magazijn. Biltstraat 43. Telef, 24785. U weet het of heeft het ge boord Voor rijwielen naar Wagrnvoort Steenweg 25 Tele foon t1h97 IJl recht I Permanent-wave I Dames' Voor Uw permanent- wave. .met of zonder besorc- king Dameskapsalon C B -'ar. Kestcren Abstederdijk 151. bij spoorwegovergang. Telef. 24179.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 6