VAN NELLE YN-commissie voor Duitse verkiezingen geeft het op Nederlandse fabrikanten boeken Portugese orders BONGO DE BEER Eerste Amersf- Autorijschool 1 Sleutel- en Slotenreparatie P. Nierop UTRECHT Woensdag 6 ïugustus 1952 Oost-Duitsland gaf geen antwoord GENEVE. De door de Verenig de Naties ingestelde commissie, die tot taak had te onderzoeken of het mogelijk zou zün in geheel Duits land vrije verkiezingen te doen hou den. heeft Dinsdagavond te Genève officeeJ bekend gemaakt, haar ver gaderingen voor onbepaalde tijd te zullen verdagen. In de commissie hebben vertegenwoordigers van vier landen Brazilië, Nederland, IJs land en Pakistan zitting. De commissie brengt in herinne ring, dat zij herhaaldelijk, doch vergeefs, heeft gepoogd zich in ver binding te stellen met leden van het bestuur der Sowjet-zone en van Oost-Berlijn. Haar brieven aan de Russische controle-commissie bleven onbeantwoord. De commissie is van mening, dat haar arbeid niet ver geefs is geweest, daar „de vier be zettende mogendheden gedurende haar periode van onderzoek blijk hebben gegeven allen in meerdere of mindere mate in te stemmen met het instellen van een onpartijdig lichaam, dat tot taak zou moeten krijgen vóór het houden van vrije India stemt in met bespreking over Kasjmir NEW DELHI. Premier Nehroe heeft Dinsdag in de Raad van State bekend gemaakt, dat India zal deel nemen aan een conferentie over de kwestie-Kasjmir, welke op 25 Augustus a.s. te Genève begint. Het voorstel tot deze conferentie, welke op ministerieel niveau wordt ge houden en waarschijnlijk zeven of acht dagen zal duren, was gedaan door Graham, de Amerikaanse be middelaar der V.N. voor Kasjmir. verkiezingen in geheel Duitsland 'n onderzoek in te stellen naar de om standigheden, waaronder deze zou den moeten worden uitgeschreven (Hier wordt een toespeling ge maakt op de laatste Sowjet-nota, waarin een dergelijke commissie doch niet de V .-commissie werd aanvaard. In antwoord op de ze Sowjet-nota hebben de Weste lijke Grote Drie enige trjd geleden een vier-mogendhedenbespreking voorgesteld waarop een der agen dapunten de samenstelling van bo vengenoemde onpartijdige commis sie zou zrjn. Op dit voorstel is Mos kou tot. nu toe het antwoord schul dig gebleven. Red.). Griekenland vraagt Bulgarije om Grieks eiland te ontruimen ATHENE. - Griekenland heeft Bulgarije Dinsdag verzocht zijn troepen van het eilandje „Gamma" 1 in de rivier de Maritza aan de Bul- gaars-Griekse grens terug te trek- ken. De waarnemende premier Ve- 1 nizelos verklaarde, dat het Griekse i karakter van het eilandje Gamma was vastgesteld. Hij zei niet, welke tijdslimiet was gesteld. Griekenland i heeft Maandag bij het secretanaat- j generaal van de V.N. geprotesteerd. Op 27 en 28 Juli j 1 deed zich een 1 botsing tussen Griekse en Bulgaar se strijdkrachten voor, waarbij drie Grieken werd gedood en vier ge wond. Pacific-organisatie neemt geen nieuwe leden aan HONOLOELOE. De Pacific- organisatie. die luistert naar de schone naam „Anzus" 'Australia, New Zealand, United States) zal geen andere landen toelaten. De drie deelnemende landen waren het daarover volkomen eens. De Paci- fic-raad, die hier thans vergadert, kan echter wel overleg plegen met andere landen in het Pacific-gebied. Acheson (V.S.). Webb (Nieuw Zee land) en Casey (Australië) zijn daar voorstanders van. Vierling geboren in Italië NAPELS. Een metselaarsvrouw in het nabij gelegen dorpje Afa- gola heeft Dinsdag het levenslicht geschonken aan vier jongens, die allen in goede welstand verkeerden. De moeder is met haar vierling on middellijk overgebracht naar de kinderkliniek van de Napelse uni versiteit. Doktoren oordeelden de levenskansen der vier jongens gunstig. Poolse consul te Chicago vraagt politiek asyl CHICAGO. De Poolse consul alhier Fabisiak, heeft zijn ontslag genomen en heeft voor zich zelf. zijn vrouw en zijn beide dochters politiek asyl gevraagd aan de Ame rikaanse regering Hij heeft zijn ontslag genomen, omdat hij het met dc politieke situatie in Polen niet eens was en niet werkzaam kon zijn in het werkelijke belang van het Poolse volk. Fabisiak is de derde Poolse consul te Chicago, die na 1945 ontslag genomen heeft. Prins beschermheer van de ..Amato" AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft het beschermheerschap op zich genomen van de „Amato". de ten toonstelling van aardappelen, groen te, fruit en bloemen, die van 23 t.e.m. 27 September in de Markthallen te Amsterdam wordt gehouden. Minister Mansholt, de commissaris der Koningin en de burgemeester van Amsterdam, hebben zitting ge nomen in het ere-comité, waarvan wethouder Franke voorzitter is. Exporl-com bi natie wordt Stichting TIEL. Dezer dagen keerden uit Lissabon terug de heren L. Fok- kema en G. J. Marsman, resp. di recteur van de N.V. Mosterdfabriek W. A. Spoor Jr te Culemborg en van de N.V. Eerste Ned. Schuim- rubberfabriek „Rubatex" te Nigte. vecht, voorzien van orders voor twaalf leden-fabrikanten van de Nederlandse Export Combinatie. Deze beide heren hebben in het begin van dit jaar al met succes eenzelfde reis naar Finland ge maakt. Tijdens een persconferentie in het gebouw van de Kamer van Koop handel te Ticl (gisteren), konden de heren Fokkema en Marsman ..om zakelijke redenen" geen cij fers over de in Portugal bereikte resultaten noemen. De verkochte Gemeenteleningen volgens rentegamma DEN HAAG In een circulaire, van 31 Juli van het ministerie van Binnenlandse Zaken, gericht aan de Gedeputeerde Staten der pro vinciën wordt, mede namens het ministerie van Financien verzocht aan besluiten, waarbij openbare emissies ten laste van lagere pu bliekrechtelijke lichamen <o.a. pro vincies en gemeenten) door ban kiers beneden pari worden over genomen, geen goedkeuring meer te verlenen Openbare emissies zou- den genoemde ministeries slechts voor goedkeuring willen in aan merking zien gebracht, indien zij a pari worden uitgegeven en niet tegen betaling van een consortium provisie door een bankier of ban kiersconsortium worden overgeno men. producten zijn o.m. verfwaren, ma chines. overhemden. japonnen, koekjes en beschuit, lederwaren, centrale vmrwanrungsinstallaties, chemische producten, mosterd en schuimrubberproducten. De heer Fokkema nam indertijd het initiatief tot de oprichting van de Nederlandse Export Combinatie Hij kreeg steun van de Utrechtse Jaarbeurs en van mr C W. van Werkhoven, secretaris van de Ka mer van Koophandel te Tiel. die het secretariaat op zich nam. Na de geslaagde Finse reis traden ver scheidene fabrikanten tot de Com. binatie toe. Nu ook de reis naar Portugal goede resultaten heeft opgeleverd, acht het bestuur het wenselijk de Combinatie te reorganiseren tot een Stichting. Waarschijnlijk zal dat gebeuren in September a.s. Mr Van Werkhoven, die meent dat thans zijn taak als bemiddelaar en adviseur is geëindigd, zal dan als secretaris worden opgevolgd door de heer L. Fokkema uit Culem borg. Frans-Tunesisch geschil in Alg. Vergadering V.N. in October? NEW YORK. Dertien Aziati- sche en Afrikaanse landen hebben Dinsdag een formeel verzoek inge diend om het Frans-Tunesische ge schil óp de agenda van de Alge mene Vergadering der Verenigde Naties te plaatsen, welke op 14 Oc tober bijeen komt. Deze groep lan den heeft reeds tevergeefs getracht over deze kwestie een buitengewone vergadering bijeen te roepen. Het nieuwe voorstel is aan secretaris- géneraal Trygve Lie gezonden met een memorandum, waarin uiteen gezet wordt, waarom de kwestie aan de Algemene Vergadering voor gelegd moet worden Het is vrij wel zeker, dat de kwestie op de agenda geplaatst zal worden. Pleven pleit voor VS-hulp op lange termijn LORIeNT. De Franse minister van Defensie, Pleven, heeft zich in een rede bij de tewaterlating van het eerste na 1945 gebouwde Franse oorlogschip, een korvet van 1300 ton, uitvoerig bezig gehouden met de Amerikaanse hulpverlening aan Europa. Een herbewapeningspro gram kan niet worden uitgevoerd op basis van jaartermijnen, zei hij Daarom pleitte hij voor een herzie ning van ae Amerikaanse hulpver lening aan Europa op een basis van lange termijnen. Hij achtte het een onjuiste toestand, dat een land voor het grootste deel van zijn bewape ning op het buitenland moet steu nen. Duitse orde tracht oud bezit iu Israel terug te krijgen BONN. Twee vertegenwoordi gers van de Duitse Tempelieren, een godsdienstige secte, zijn in Den Haag aangekomen, waar zij van Israël een bedrag van ongeveer 300 millioen gulden willen vorderen voor in Palestina in beslag geno men bezit van deze orde. Zij heb ben zich met de deelnemers aan de conferentie te Wassenaar in ver binding gesteld. Dc Duitse Tempe lieren. oorspronkelijk een christe lijke secte in Württemberg, hadden bezittingen in Palestina. Toen de oorlog uitbrak kwamen deze onder beheer van de Engelse beheerder van vijandelijk bezit. Later werd het toezicht aan de regering van ?sraël overgedragen. I SAN DIEGO (Californië). Een bommenwerper van het type B-36 is Dinsdag boveri de Stille Oceaan ontploft. Volgens de eerste berich- ten zijn twee overlevenden opge- I pikt. Minister van Oorlog: Herhalingsoefeningen te Oirschot hadden goed verloop DEN HAAG. De herhalings oefeningen in de kampen De Wit tenberg en Oirschot hebben een goed verloop gehad. De instructie heeft aan de gestelde eisen vol daan. Dit deelde de minister van Oorlog mede op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Rit meester (V.V.D.). Wel bleek tij dens een driedaagse oefening een onbevredigende gang van zaken te hebben bestaan, zo vervolgt de mi nister, doch een oordeel over het al of niet slagen van een dergelijke oefening betekent in feite een oor. deel over de prestaties van de deelnemers. De minister stelde vast. dat de oefening over het al gemeen voldoende gelegenheid heeft geboden om de verworven militaire kwaliteiten aan de prac- tijk te toetsen. Het is daarbij niet te vermijden, dat van bepaalde ka derleden meer gevergd wordt dar. van andere en dat commandanten van sommige onderdelen meer ini tiatief tonen ëan van andere Oost-Duitsland ontkent voornemen tot massale onteigening BERLIJN. Het officiële Oost- Duitse persbureau meldt, dat 't polit bureau van de (communistische) Oost Duitse Socialistische Eenheidspartij de juistheid ontkent van het bericht, dat de Oost-Duitse regering voorne mens zou zijn op reusachtige schaal tot onteigening over te gaan. Daar bij zouden alle eigendommen van particulieren in Oost-Duitsland, be zittingen van de R.K en protestantse Kerk in begrepen, in staatshanderi komen. Westelijke waarnemers zijn echter van mening, dat in Oost- Duitsland wel degelijk steeds verder gaande maatregelen tegen particu liere bezitters kunnen worden ver wacht. Provinciale publicatie STAKEN SCHUTTEN SLUIS APELDOORNS KANAAL De hoofdingenieur directeur van de directie Gelderland van de Rijkswaterstaat te Arnhem maakt vanwege de minister van Verkeer en Waterstaat bekend, dat in verband met de lage water stand op de rivier de IJssel het schutten met de sluis in het Apeldoorns Kanaal te Dieren met ingang van 4 Augustus 1952 tot nadere aankondiging is gestaakt. zelfde dag gereed Langestraat 90. Verwacht Vrijdag a.s. DE NIEUWE GROTE WALT DISNEY FILM GRAND THEATRE KETELBINKIE en ATOOM-AUTO Een greep uit de inhoud: Interessante kruiswoordpuzzles De Vloot van Adriaan Janz Pater Fanny BlankersKoen (onze grootste sportvrouw) Oom Bobs Brievenbus (speciaal voor correspondentie vrienden en vriendinnen. De Ge zelligste brief wordt beloond met een aardige prijs). Geloof het of niet (Wetenswaardigheden uit de hele wereld) Verder onze spannende vervolgverhalen, leder in Uw gezin geniet hiervan. Moakt eens kennis met ons JEUGDBLAD 16 pagina's voor de uitzonderlijk lage prijs van Verkrijgbaar bij bezorgers, ogenten, boek handel, kiosken en onze kantoren. Ondergetekende: Adres: wenst een proefnummer van ROBS VRIENDEN te ontvangen. Handtekening: lialfzwaar Een nieuw «oort sigaret van een zeer speciale Van Nelle-mélange, bijzonder pittig! 7a<zg van Uw vacantie naar Luxe ouringcarreisen Uitstekend verzorgd. Deskundige leiding. MEERDAAGSE REIZEN 5 dagen Parijs 125,— 6 dagen Parijs, Versailles en Fontainehlcau 150, 13 dagen Zwitserse Alpen en de Italiaanse Meren375, 13 dagen Franse Rivièra, Nice, Cöte d'Azur en San Rcmo 393,— 16 dagen Rome, Italiaanse en Franse Rivièra 495,— 16 dagen Spanje: Burgos, Madrid en Barcelona 475,— Boekingskantoren: Amsterdam: Damrak 26 - Tel. 45716-49958 Haarlem. KI. Houtstraat 1 - Tel. 17229 ArnhemGele Rijdersplein 25 - Tel. 21662 ApeldoornReisbureau BERG EN BOS, Hoofdstraat 196. Tel 2918. Amersfoort: Reisbureau AMERSFOORT, Bergstraat 27. Tel. 6629. HHM'Mfl'll Lindbergh reizen... Betere reizen fiopulaiM hsl&m msd LENSINK's LUXE TOURINGCARS Vrijdag 9 Augustus en Woensdag 13 Augustus naar Breda en Sprookjesbos Eftcling en Woensdag 13 Augustus Giethoorn. Hellendoorn, Holten. PRACHT NATUURTOCHT. Vertrek 8 uur Autopark a 6.p.p. Spoedige opgave gewenst bij V.V.V. STATIONSPLEIN en bü de ondernemers G. LENSINK Zn. Hogeweg 49 Amersfoort Tel. 5582 G. v. d. H O O F F, Gedipl. Instr. OUDSTE ADRES TER STEDE OPEN EN GESLOTEN VOLKSWAGENS W. V. MECHELENSTR. 26 - TEL. 5381. ii ie 2002. Ik wos inderdaad weer doorgedrongen in de schuur, waar de race-fiets van Knots en Knars stond, maar ik had door al mijn geslaagde inbraken zoveel zelfvertrouwen gekregen, dat ik niet meer oplette en er helemaal niet aan dacht, dat het boevenstel me op het spoor kon zijn. Bovendien was ik veel te opge wonden door mijn ontdekking. Want ik had maar nauwelijks een beetje aan die fiets gemorreld of ik ontdekte allerlei verborgen klepjes in de buizen en binnen de minuut hod ik door, dat ik hier met een nieuw soort bromfiets te doen had. waarvan de motor en de benzine-tank handig in het frame van de fiets waren verborgen. „Grote grutten", zei ik: „Wat een slimmerik. Die Knars rijdt dus mee op een brom-fiets en niemand, die dat wist! Ik zal korte metten maken met zulke onsportieve zaken, daar gaat hijI" Ik hief een zware tang op om 'daarmee de fiets in diggels te slaan, maar ik kwam zover niet met m'n zwaai. Knots en Knars waren achter me binnengekomen en toen ze mijn plannen zagen, wierpen zij zich tegelijk in een vakkundige zweefduik bovenop me! Ik schrok en verweerde me heftig, maar hef stel had het voor deel van de eerste klap en ze kregen me goed vast en bonden mell „Oef", hijgde Knars: „Daar hebben we onze Ketelbinkie weerl Je valt me tegen, longen, nu betrappen we ie al als inbreker en fietsenvernieler, het staat je netjes!" BRANDPUNTEN Te koop aangeb. Gramofoonplaten Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Muziekhandel C v d Wijn gaard Langestraat 72 Tel 6225 Te koop: Bruidsjapon, blauw-groen Pr 35.Te bevr. Aucabastraat 22. Amersfoort. Te koop. een goed onder houden wandelwagen met spatborden Na 6 uur, Rem brandstraat 14. Te huur gevraagd Gevraagd: Gestoffeerde kamers, met vrije keuken, voor klem gezin. man, vrouw, één kind Brieven m. prijsopgave te richten onder nr. 9937 bur. v. d. blad. Te huur aangeb. Bruidskleding te huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor dames en he ren. Maison Steenis. Stein- laan 58. Zeist. Tel. 2784. Kinderwagen, geheel ve rend met matras Hot ge heel in behoorlijke staat. Prijs f 35Te bevragen: Hof No. 10. Personeel aevr Gevraagd een net meisje kunnende koken Zich te melden na 7 uur. Mevr. Wijk. Berkenweg 5. GEMEENTELIJKE PUBLICATIE AANMELDING VREEMDELINGEN DE COMMISSARIS VAN POLITIE TE AMERSFOORT vestigt nogmaals de aandacht op artikel 27 van het Vreemdelingenreglement, luidend: ..Ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf ver schaft. is verplicht daarvan, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, kennis te geven aan het Hoofd van de Plaat selijke Politie der gemeente, waar het nachtverblijf wordt verschaft, of aan eer, door dat Hoofd van de Plaatselijke Politie aangewezen ambtenaar, onder opgave van: naam, voornaam, nationaliteit, woonplaats, datum en plaats van geboorte, zomede, voor zover een Nederlands visum is verleend, van een korte omschrijving van het daarbij be paalde. alle welke gegevens moeten worden ontleend aan het desbetreffende paspoort Deze kennisgeving behoort binnen 24 uur aan het Bureau van Politie, afdeling Vreemdelingendienst, te worden gedaan. Overtreding van het vorenstaande wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste 500(vijfhonderd gulden). Op de naleving dezer bepaling zal streng worden gelet. Voor spoedige indienst treding gevraagd een net meisje v. d en n. in gezin met kinderen. Aanmelden 's avonds tussen 79 Buys Ballotstraat 37. Perfecte naaisters gezocht. Inl. bij Bontwerkerij Alaska. Hellestraat 6. Amersfoort. Diversen Mevr Franken. Psychome- triste (Helderziende) met jarenlange ervaring, wonen de te Utrecht. Vleutenseweg 279bis, telef. 21704, houdt spreekuur a.s. Donderdag 7 Aug. van 28 uur in het Volksgebouw. Snouckaert- laan 11. Steeds voorradig: nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bil Firma B Zwaaf en Zonen. Amersfoort, tel. 5226. Radio Dresselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 136.-. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis Krommestraat 9. Tele foon 5772. Bliksemsnelle fotoreportages Uw adres, Archifoto. (Spe cialisten in Bruids- en Kin derreportages). Rubensstraa1 79. Tel. 3070. A'foort. Emigranten. Voor verpak ken en verzenden Uwer goederen. Meubeltransport onderneming H Bunk Zoon. Tel. 5462 Puntenbur gerlaan 16. A'foort. Erkend verpakkingsbedrijf. Inlich tingen vrijblijvend. Dames. grootste keus, laagste prezen. Corsetten. Bustehouders. Buikbanden. Stepins. Elastieken kousen Vakkundige betrouwbare bediening. Straatsma's Cor- setspeciaalhuis nabij Poli tiebureau. Tel. 6220. Onze salons zün wegens vacantie gesloten van 1018 Augustus. Dameskapsalon Beatrix Edisonstraat 40. Tel. 6639. Herensalon W. de Graaf. Noordewierweg 37. Gchoorzaamheidscu rsus voor honden. De najaars cursus gehoorzaamheid jon ge honden vangt Dinsdag 9 September a.s. aan. Inschrij vingen vóór 1 Sept. te rich ten aan de cursusleider C. M. Rasch. Utr weg 291, Amersfoort, tel. 4066. 8 les sen totaal 7.50. Te koop oevraoqd j Oud goud. zilver cn Jtuvelen Hoogste vaarde G F Huis man Juwelier Vredenburg 33 Utrecht Expert der Nederland se Spoorwegen Van particulier te koop ge vraagd goede hand- of trap- naaiinachLne. liefst Singer Br ■met prijsopgave onder no. Z 2039 bureau van dit blad. Te koop aangeb. Ford Coach '38, 60 P K. motor, banden, lak prima Weger.- plaatsgebrek De Jong, Laar. Nw. Guinea 100. Utrecht Tel. 15009. Te koop aangeboden aquarium 100x45x50 met pracht collectir vis Tegen elk aannemelijk bod. Schelpstraat 15. Ombouwen 14.50; Onder- schuifdivanbedden I 32 50. Tuimelledikanten 32.50; Di vanbedden 14.50; Tweeper soons 22.50; Wiegenbedjes t 3 50- KinÖermatrassen 9.50; Matrassen t 14.50. Wolmatras sen I 19 50. Lange Nleuwstr. 10 Hand-schoudertas, In alle mo- detlnten 5,95. ..Jeka". Lange Jansstraat 7, Telefoon 12416. Seizoen-opruiming bij Maison Montagne. Lijnmarkt 16. van alle moderne japonnen, man tels. blouses enz. tegen sterk verlaagde prijzen. Lijnmarkt 16. Handnaaimachines v.a. 40. trapnaalmachines vanaf 75.-' machines in moderne salonkast vanaf l 185.—. Merken: Singer. Pfaff, Lewenstcin. enz. Beta ling In overleg. Tevens repa- ratieinrlchtlng G. A. Witjens, Herenweg 40 2 x bellen, bij de Amsterdamsestr weg Utrecht Telefoon 23968 Tc koop nieuwe luxe uitschuif- barc woonwagen 7.301 Mtr en luxe woonark 83.50 Mtr op nw ijzeren onderb. Alle; eikenhout geen luxe prijzen D v. d. Velde Dzn„ Zuwe 22C Brugzicht. Kortehoef. aan de betonweg. Tc koop wegens opheffing mooie pedicure-inst best uit luxe beh stoel, w^crkstoel, instr tafel, statieflamp. blauw leer roomkl gemoffeld f 250.-. Te vens gasfornuis 80.- cn grote kaehei 40—. beide ln prima staat. Brieven onder no. 2043 bureau van dit blad. Rode en blauwe tuintegels. uiterst geschikt voor Uw tuin en schuur, afmeting 20 X 20 voor 1 0 10 per stuk. K. Bon> cn Zns Zandpad 131A tegen over Noorderbad telefoon 24306 en 22761. Blank eiken slaapkamer, ge heel complect I 275.Zware Golhische slaapkamer, geheel meubelplaat compleet met glas platen I 385 Meubelhuis Ja cob Geelstraat 1 bij de Vleu tenseweg. Te huur gevraagd Acad echtp z k. zoekt 2 of 3 ongem. kamers met eig. kook- gel Br ond No 7629 bur, van dit blad. Net persoon zoekt slaapkamer met ontbijt. Weekends afwezig Brieven onder no. Z 2046 bu reau van dit blad. Te huur aangeb. Te huur aangeboden te Bilt- hovcn twee gemeubileerde zit- slaapkamers met balcon. omge ving station 35 - per maand per kamer. Zeer geschikt voor twee dames. Brieven onder no 7632 bureau van dit blad. Personeel oevr Een groot Leesportefeuillebe- drijf vraagt een nette bezorger (voor de gehele week). Brie ven met opgaaf van verlangd salaris. leeftijd en vorige werkkring onder No. Z 7628 van dit blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 6