STADSVENSTER Jeugd van de straat Verkeersovertreding blijkt moeilijke puzzle Piuvius was Stort welgezind Olymp. zwemmers komen aan de start in Pesie's Bad Frankrijk doet Tunesië nog enige concessies Noteert U even 2 Vrijdag 8 Augustus 1952 KANTONGERECHT Gegoochel met getuigen" zegt verdediger (Van een onzer verslaggevers) In de zittingszaal van het kantongerecht aan de Utrechtseweg hing gis termorgen een echte vacantie sfeer. De publieke tribune was maar matig bezet. Mr. Vonkenberg had zich laten vervangen door de ambtenaar van het O.M.. mr Kuyper Boone. Slechts ..kleine zaakjes" passeerden de balie. Zo werd een twintig-jarig bedeesd dienstmeisje veroordeeld tot vijf gul den boete of twee dagen hechtenis voor het rijden op een rijwiel zonder deugdelijke verlichting. Een Amersfoort» handelaar in lompen en metalen hoorde vier gulden eisen, wegens het houden van een buitengewoon hin derlijke waakhond. Toen. plotseling op die druilerige vacantiemorgen was er toch nog een zaak. die door wel zeer tegenstrijdige getulgeverklaringen de nodige deining verwekte. Het ging hier om een verkeers- dat Laloli Volgens een andere ge- overtreding circa een maand gele den begaan op de weg langs de Leusderhei. door de heer Fr. La loli uit Amsterdam. Met zijn vracht wagen. die een aanhangwagen met zuurstofflessen geladen, trok. wilde hij een ander voertuig passeren. Een voertuig dat bestond uit een tractor met aanhang en daar nog weer eens achter een (niet geladen) mallejan. Op het zelfde moment had de heer Westerhout. eveneens uit Amsterdam, het zelfde voornemen. Het gevolg was dat hij met zijn licht-groene Hillman van de weg werd gedrukt en tegen een boom opreed waardoor zijn wagen totaal gekraakt werd Zo althans, wilde de heer Westerhout het voorstel len De gehoorde getuigeverklarin- gen waren zeer tegenstrijdig. Het buitengewoon gloedriik en helder betoog van de heer mr. Voetelink uit Amsterdam wierp weer een an der licht op de zaal^ Het werd een ingewikkeld geval De heer Laloli had volgens zijn zeggen in de spie gel gekeken en geconstateerd, dat het achter hem liggende wegdeel vrij van verkeer was Langzaam be gaf hij zich naar de linker helft van het wegdek ten einde de uitgebreide combinatie bestaande uit tractor, aanhang en mallejan te passe ren. Toen. .of ie uit de hemel kwam vallen", aldus verdachte ..dook de Hillman op." (Waarvan de bestuur der intussen 2500 schade heeft De 23-jarige bestuurder van de mallejan verklaarde onder ede. dat de wagen van Laloli hem al bijna voorbij was. toen ook hij de Hillman zag. ..Ik zei nog tegen miin buur. ze gaan een kleintje kraken". Boem-boem Getuige Thimotheus Pelegrimus verklaarde dat de Hillman hem met flinke vaart passeerde en daarna op de linkerhelft van de weg bleef rijden, om zo ook Laloli voorbij te gaan. Laloli had toen volgens hem nog niet kenbaar gemaakt, dat hij de mallejan wenste te oasseeren. De gedupeerde heer Westerhout verklaarde weer anders „Ik was al tot de cabine van Laloli's wagen ge naderd toen hij plotseling naar links zwenkte", zo zei hij Met handge klap en ..Boem-Boem" geroep trachtte hij zijn visie kracht bij te zetten. De ambtenaar van het OM. zei in zijn requisitoir, dat de poli tie nèg drie getuigen had gehoord. Ook zij waren van mening dat La loli fout was geweest. Hij eiste veertig geulden boete subsidiair vijftien dagen hechtenis. Mr Voetelink merkte op. dat er door de ambtenaar met getuigen gegoocheld werd. Wanneer ver dachte niet als getuige geldt, zo zei hij, schakel ik ook even Westerhout en de andere personen die hij ver voerde uit. De vraag is nu, wat er eerder was kip of ei. In casu: Wie passeerde het eerst. Laloli of Wes terhout. Volgens Pelegrimus was GRAND THEATER. Snouckaertlaan 4, Tel 4632. Van 8 tot 13 Aug. „Bongo de Beer". Toegang elke leeftijd. Aanvang Zond. 2. 4.15, 6.45 en f> uur. Overige dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur. In de Donderdag-Cyclus 14 Augus tus „Het Woord" Toegang 18 jaar. Aanvang 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7. Tel. 6572 Van 8 tot en met 14 Aug Song of the Islands" Toegang 18 jaar. Aanv Zondag 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. In de Jeugd-Filmcyclus Woensdag 13 Aug „De Spoorzoekers". Aanvang 2 en 4 uur. REMBRANDT THEATER. Langestraat 129 Van 8 tot en met 11 Aug. „Chi nees goud" Toegang 14 jaar. Van 12 tot en met 14 Aug „De Koper vallei" Toegang 14 jaar Aanvang. Zondag 2 4.15. 6 45 en 9 uur. Ove rige dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur CITY' THEATER. Burg Grothestraat 38 Telefoon 2790. Soestdijk. Van 8 tot en met 10 Aug, „A en C in het Vreemdelingenlegioen". Van 11 tot en met 13 Aug Toegang 14 jaar „De zoon van de Kalief". Toegang 14 jaar. Ir. de Donderdag-cyclus 14 Aug „Het gTOte concert" Aanvang Vrijdag 8 uur. Zaterdag en Donder dag 2.30. 6 45 en 9 uur Zondag 2, 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 en 8 uur. IUSEUM FLEHl'fE. WestsingeJ Dage lijks geopend, behalve Zondags: werkdagen van 10—12 en 14 uur Zaterdag: 10—12 en 1.30—3 uur. A. G. HUTS, Paulus Buyslaan 1. van 19 Juli tot en met 31 Augustus, schil derijenexpositie van leden van het A K.G. De Ploegh en Het Spectrum Dagelijks open van 10—12 en van 1417 uur. Zondags alleen van 14 17 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia Margaretha. d v P. A Loman en J Bliekendaal; Hendrik, z. v. H Polhout en H P. Pureveen: Willemina Gerarda. d v L Snoek en W. G van Dijkhuizen; Franciscus Dirk Nicolaas. z. v Th F. Peters en S. M. Dhont. Gehuwd; C. Hopman en K. J Droogers; G. de Bruin en J. F. van der Glas. Gevonden voorwerpen Bril; zegelring: hond. portemon- naie met inh.; damesschoen; hond; spelt, kinderschoentje; portemon- naie: lipssleutel; bril; 7 ampullen; etui met inh.; regenjas; autoped; portefeuille met inh.. oorbel; vlie ger; damespolshorloge; oorbel; za- deldekje; regenjas; regenjas met broek; broche; portemonnaie met inh.: dop van benzinetank, hoofd doek; broche; herenschoen; bril; herenrijwiel; spanningmeter: he renschoen. multbiljet: ringetje; hond; ceintuur, windjack; sigaret tenkoker met inh; automaat van motor; paar dameshandschoenen, herenrijwiel: voetbal; damesrijwiel; broche; regenmantel Gevonden in stadsbus: 2 oor knopjes; wandelstok; tabaksdoos; ballpoint; kindertasje; tasje; hand schoen: kinderbadpak; haarborstel; mantel; portemonnaie; slipover, al- pinomuts; spiegeltje. tuige. de heer Westerhout In de dagvaarding, zo vervolgde hij zijn pleidooi is tevens het causaal ver band verkeerd gelegd. Wanneer verdachte veroordeeld wordt houdt dit schijnbaar in dat hij ook schuld aan de hotsing heeft. Eventuele fouten van Westhout worden iri het midden gelaten Hij kan biiv te hard hebben gereden, niet hebben opgelet etc Het ..waardoor" van de botsing mng niet ter sprake komen In een zeer plausibele rede maakte mr Voetelink voorts duidelijk dat plotseling draaien van Laloli onmo gelijk is geweest. De ambtenaar zeide. het inderdaad niet wenselijk te achten op de civiele procedure vooruit te lopen, door het causaal- band te verleggen De kantonrech ter veroordeelde Laloli tot f 30 of tien dagen, rekening houdende met. de omstandigheden en de aard van d«° gemaakte fout Schuld ten aan zien van de botsing achtte hij niet wettig bewezen. Reserve-officieren beëdigd Hedenmorgen zijn op hét voor terrein van de Juliana van Stol berg Kazerne aan de Leusderweg 36 reserve-officieren van de Ge neeskundige Dienst militr.ire artsen en tandartsen beëdigd door de chef staf van de Inspec teur van de Geneeskundige Dienst der Koninklijke Landmacht, Kolo nel A W. v. d. Giesen. Aan deze plechtigheid, die werd opgeluisterd door het muziekcorps van de Ge neeskundige Troepen, onder lei ding van sergeant Joh. Carringa. namen voorts actief deel de com mandant van het regiment Genees kundige Troepen, dr H. M v. d. Vechte en de commandant, van de school Geneeskundige Dienst Ko ninklijke Landmacht Kol. M. Wais- fisz Ook waren aanwezig vele familieleden van de nieuwe 1 es- officieren. Onder de burgelijke autoriteiten merkten wij o.a. od de commisaris van Politie, de heer G. Voorhuis en de Inspecteur L. C H. Mutsaers. De beëdiging werd met een défilé besloten Paradecom mandant was de Majoor Loot. Drie koeien uit wei gestolen (Van onze correspondent) GOOR BIJ een landbouwer ln Drtene gemeente Hengelo, zun drie koeien uil de welde gestolen Gebleken is. dat drie onbekend gebleven perso nen in de vroege ochtend van Dinsdag de beesten hebben opgejaagd en ln een gereedstaande vee-auto geladen. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1955. Het plan van Ralfo zit goed in elkaar. Hij hoeft uitgerekend, dat Ce Franse patrouilleboot le gen het vallen van de avond zal komen opda gen. Zelf staat hij aan het roer en hij heeft Carlos de achtermast la ten beklimmen om daar uitkijk te houden Wan neer de kok meldt, dat de patrouilleboot in de verte nadert, gooit hij hel roer om en stuurt de „Solar" recht op de klip pen af Dan ontsteekt nu een paar vuurpijlen De vallende duisternis zal elke controle onmogelijk .^jjiaken en vóór de zon opkomt, zullen de golven de brigantijn wel aan 1 opzettelijk laten vergaan van zijn schip. Die stukken hebben geslagen Wie zal hem? kapitein vier in het manschappenverblijf? Maar Ralfo Ralfo, dan nog kunnen beschuldigen van het zal er wel voor zorgen, dat die niets kunne*| vertellen EIERMARKT Aangevoerd 80.000 stuks 15,90 16,30 Middenprijs 16.—. Met bloemen werden de jeugdige deelnemers aan de 20 km wan delmars van de Jeugd van de straat"-actie ontvangen door hun enthousiaste kameraadjes. Groep A van de Kruiskamp won de eer ste prijs, de meisjesgroep van de Rubensstraat de tweede en de meisjesgroep van het Soester- kwartier legde beslag op de derde prijs. Tennistournooi heeft vlot verloop De plannen van de Amersfoortse Zwem en Polo Club A.Z. P.C. betref fende een groots zwemfeest, waaraan prominente leden van de Olympische zwemploeg zullen deelnemen en waaraan ook een waterpolo-tournool zal zün verbonden, hebben thans vaste vorm gekregen. Het festijn ral twee dagen duren en plaats vinden op Zaterdag 30 en Zondag 31 Augustus in Pesie's Bad. 1Va terpolotourn ooi is sterk bezet len starten op de 100 m. rugslag he ren. Hans Kelder is de bekendste deelnemer op de 200 m. schoolslag. Op speciaal verzoek van de Rob ben-trainer Stender zal waarschijn- Zaterdagavond half acht wordt be- 1 hjk ook nog het nummer 400 m. gonnen met het polotournooi. De I borstcrawl dames ingelast worden, deelnemende verenigingen zijn H.Z. j De slotnummers zullen zijn de fi- P.C., waarin oa^Smol uitkomt, de 1 waterpolo en een demonstratie Meeuwen, waarin fiu v. Feggelen, de schoonspringen door de dames Lan- goalgetter van de Nederlandse wa- tln8Keller en v d Horn, terpoloploeg, speelt, Haarlem en de Al met al een programma dus dat organiserende vereniging A.Z P.C. er Z|ju mag en dat daarom zo be- Onze stadgenoten mogen zich mo- langrijk is. omdat Amersfoort op dit menteel adspirant-hoofdklasser noe- 1 Gebied waarschijnlijk de primeur zal men De beslissing zal volgende week Woensdag vallen. Dan speelt A.Z. PC. n.l. de promotiewedstrijd tegen Merwede uit Woerden, de club van Nijs Korevaar. Nadat de waterpoloërs in actie zijn geweest, volgt een demonstratie van de Bathing Beauties, de kunst- zwemgroep van de Meeuwen Dit op treden zal bij kunstlicht plaats vin den en zal een uitzonderlijk fraai ef fect geven, temeer daar juist Pesie's Bad daarvoor bij uitstek geschikt is Programma voor Zondag Zondagmiddag twee uur wordt een aanvang gemaakt met de verliezers- ronde van het waterpolotournooi. Daarna worden de baannummers verzwommen. Op de 100 m. rugslag dames zullen o.a. starten Geertje Wielema, Joke de Korte en D. v. Ekris Hanme Termeulen en Thea Snoeks zijn o a uitgenodigd voor de 100 m. borstcrawl dames en Nel v Vliet en Tony Hom komen uit op de 200 m. schoolslag. De heren 100 m. zal een strijd te zien geven tussen Joris Tjebhes en Gerrit Bijlsma, terwijl vrij zeker is, dat Kees Kieviet en H. Schenk zul- Examen Voor het laatste examen uitgaan de van de Algem. Stenografen Bond slaagden voor: Machineschrijven Dipl A: de da mes G. v d. Lagcmaat; R Middel koop; A. E. van Slooten en AI. T. Wagener en de heren J C. Eijk- houdt; B Pluim en J. Wouterse. Machineschrijven Dipl. B. de da mes M. L. Reineke en W van der Veen en de heer E. C- W. de Beste. Stenogr. Ned de dames A W. C. van Helden; N. Hoekstra; J. J van den Hof; F. M. Meeusen: P. H. Os- nabrugge; M G T. Schild; P. van 't Veld; B. M. Pol en E C- Zeven bergen. Stenogr. Engels: de dames M T. Busman en E. R. Polak. Voor het Associatie dipl. Ned. Hand. Corr.: mej. A Fokkema Franse Handels Corrmej. E. Hermans en de heer M. A. Boom- ker. De weergoden waren gisteren de organisatoren van 't Stort tennis tournooi gunstig gezind. Er wer den heel wat partijen gespeeld en de lege vakken in het wedstrijd- rooster verdwijnen langzamerhand. De vele toeschouwers loggen aan trekkelijke matches te zien. want naarmate de kwart- en halve finales in zicht komen, blijkt wel. dat de bezetting zowel in de B- als ln de C-klasse zeer behoorlijk genoemd mag worden. De Haagse speler H. v. d. Weg heeft het moeilijk gehad tegen onze stadgenoot Dirks. Het score-verloop was wel zeer eigenaardig. De Ha genaar begon de eerste set met een 20 voorsprong, Dirks haalde ech ter goed op cn kwam op 5—2 te staan, maar uiteindelijk won v. d. Weg met 86. De tweede set was volkomen voor de Leusderparkspe- ler: 61, maar in de beslissende derde set gaf de Haagse favoriet de toon aan en won op zyn beurt met 61 en daarmee de partij. Verdiend, want v. d Weg wist meer variatie in zijn spel te leggen en wist dc zwakke kan'en van zijn tegenstan der goed uit te buiten Bij de dames (enkel B) stond mevr. v. d. Veer voor een zware opgave tegen mevr. Hassing van 't Stort. Laatstgenoemde toonde zich de meerdere Na een gelijkopgaan- de strijd in de eerste set, die mevr Hassing met 86 won. wist de Stort-speelster de tweede overtui gend met 6—3 te winnen. Het zou ons niet verwonderen als de Vee- nendaalse mej. v. d. Bosch en mevr. Hassi-ng in de finale komen. Het gemengde dubbel mevr. v. d. Veer en de heer Dirks won met 62, 63 van mevr. Hassing en de heer Mehrengs. Een uitermate opwinden de partij werd gespeeld tussen de heren Kuiper en Bregman. Laatst genoemde won de eerste set vlot met 62. maar arakte er daarna uit. Kuiper buitte dit uit en won met 62. maar raakte er daarna verende beslissende set werd ge deeltelijk in het schemerdonker ge speeld tot 6fi. toen vonden de he ren het welletjes. Heden zal de derde set geheel worden overge speeld. Uitslagen: Heren enkel C. Dijk Bilderman 75. 75, Kamerbeek Lousberg 36, 63, 6 1; Hahn Mans 6—4, 6—3; SmoorNijhoff 63, 64; v. ZonSchuur 63, 62 Herendubbel: Smoor en v. Zon Geudeke en v. Leersum 6—0, 64; De Jong en MakelEykelenburg en Hehenkamp R0, 61. 62 Dames enkel Mevr Weyschedemej Ament 62, 62. Dames dubbel: Mevr. Jansen en mevr. Hoogland mej. Noorman en mej. Baaka 62. 6—2. Gemengd dubbel: Mevr. Note- boom en dhr. de Bruinmevr. Hoogland en Gereke 61. 63. Amersfoortse organist concerteert in Den Haag De organist van de Amersfoortse St. Joriskerk, Willem Hülsmann. geeft Dinsdagavond om 8 uur een concert op het orgel van de Grote Kerk Zijn programma bestaat ge heel uit composities van J. S. Bach. hebben. SüESTEKBKKG Mil. Vliegervijfkamp te Soesterberg De Internationale Militaire Vlie gervijfkamp, Soesterberg van 11 tot 19 Augustus bestaat uit twee ge deelten, n.l. een vhegvaaidigheids- proef en lichamelijke vaardigheids- proeven. Maandag 11 Aug wordt de vaardigheidsproef gehouden over een parcours van circa 500 km. bo ven geheel Nederland. De volgende dagen zijn bestemd voor de lichamelijke vaardigheids- proeven. bestaande uit: pistool, of revolverschieten. zwemmen, basket ball, schermen en parcours évasion. De schietwedstrijden worden gehou den achter de Dumoulinkazerne, de zwemwedstrijden in het Soester Natuurbad. Op Maandag 13 Augustus, krans- legging. door de deelnemende équipes bij het monument op het vliegveld; daarna prijsuitreiking. De organisa tie van deze vijfkamp staat onder leiding van lt. kol. waarn. H. L. Baron van Isselmuiden. Te zelf der tijd wordt een medisch vliegsport congres gehouden in ho tel Hermitage te Zeist. MEDISCHE DIENST Dokter Brandt. Dolderseweg 59. Den Dolder. zal Zondag 10 Aug. voor de buurtschappen Soesterberg, Huis ter Heide en Den Dolder, de artsendienst waarnemen. Ned. PREDIKBEURTEN Herv. Kerk voor Zondag 10 Augustus DEN DOLDER. 10 uur. ds W. H. Poot HUIS TER HEIDE. 9 uur. Kin- derdienst, 10.30 uur prof. dr. A. A. van Ruler. SOESTERBERG 9.30 uur kinder- dienst „Kinabu"; 10 uur ds A D. H. Roscam Abbing. 10.30 uur kin- derdienst „Hemalie" Geen uitbreiding defensiepact Stille Oceaan HONOLOELOE. De defensie raad van de „Anzus". de tegenlian ger van het Atlantische Pact in d*i Stille Oceaan, waarin de minister* van Buitenlandse Z-'-en van Am3 lika, Australië en Nieuw-Zeelana zitting hebben, heeft zo juist zijn eerste zitting beëindigd. Volgens ei-n communiqué werd besloten, da', deskundigen spoedig te Honoloelue zullen samenkomen om de militair organisatie van het bondgenoot schap uu. te werken. Ook besloot r.e raad voorlopig het pact niet uit te breiden lot andere dan de drie lan den, die er reeds deel van uitma ken. Ten slotte werd overeenstem ming bereikt over de politieke or ganisatie van de „Anzus". Mieren takelen oude vrouw lelijk toe ROME. Buren van een 82- jarige vrouw in een buitenwijk van Rome waarschuwden de politie, dat in haar kleine villa, waar zij alleen woonde, geen levenstekenen meer werden waargenomen. De po litie vond haar naakt en oedekt met rode mieren op de vloer van de badkamer. Zij was daar fiauw gevallén en de mieren, die door een raam binnenstroomden, takel den haar lelijk toe Toen ze weer bij kennis was. zag de vrouw, die erg aan jicht lijdt, geen kans de mieren, die zelfs in haar oren en neus kropen, af te weren. Met een door mierenbeten gezwollen lichaam en een ernstige zenuwschok is zij in ernstige toestand in een zieken huis opgenomen. Jeugdschaaktitel van Nederland Strijd nog onbeslist De jonge schaak-elite heeft de af-1 gelopen week in Breda om de nalic.1 nale jeugd-schaaktitel gespeel;! Verleden jaar werd dit tournwl voor de eerste maal (tijdens d»l bondswedstrijden in Rotterdam) ge-I speeld en na een herkamp door del jeugdige De Geus uit Helder ge-I wonnen. Ook nu was de titelhouJer I weer aanwezig, benevens een keui-l korps jongeren uit andere delen des lands. Uit de drie gevormde groe-l pen plaatsten zich in de finale, de I titelhouder 1951 Geus. P. Brommer,! D D. v. Geet. S. Kersten, W. Oud- T heusden en N. Plokker. Deze 6| schakers speelden een enkel-rondig tournooi. Dat niet tot een defini. tieve beslissing kwam. Want na ^1 ronden hadden zowel D D v. Geet I uit Rotterdam als W. Oudheusdenl uit Amsteidam en de Utrechter N. I Plokker 3^ punt. Deze drie talent-1 volle jongeren zetten op 11 Augu--1 tus in Rotterdam de strijd voort I Een verrassing was wel, dat Geus! ditmaal niet (mede) bovenaan kwam. Voorzitter van ANVV gaat jubileren DEN HAAG. Zeer groot was het I aantal belangstellenden, dat mr dr I L N. Deckers kwam gelukwensen bij I diens 12\<z jarig jubileum als voor- zitter van de Alg. Ned. Ver voor Vreemdelingenverkeer. Oud-minister I Deckers heeft in de oorlog en nadien I de ANVV zowel uit Duitse handen I gehouden als tot nieuw en bloeiend I leven gebracht. De heer Deckers nam gelukwensen I van tal van bestuursleden van ver-1 enigingen van vreemdelingenverkeer I alsook van gemeentelijke autoritei-1 ten, o.w. de locoburgemeester van I Den Haag en van minister ir L. A. H. Peters in ontvangst. Nieuwe voorstellen openen echter ook nieuwe twistpunten PROGRAMMA MIL. TEHUIS „HUIS TEN HALVE" Maandag 11 Aug. 19 30 uur „Tram lijn Begeerte". Dinsdag 12 Aug. 19.30 uur „Mil- lionnairs gevraagd". Woensdag 13 Aug. 19.30 uur „Pa niek in fort Worth" Donderdag 14 Aug. 19.30 uur „Op de planken". Ook toegankelijk voor burgers. (Van onze reisredacteur) PARIJS. De Franse regering heeft het nieuwe voorstel, dat de heer Binoche aan de bey gaat voor leggen, in hoofdzaken bekend ge maakt. In grondtrekken komt het natuurlijk op het oorspronkelijke voorstel neer, maar er zijn nog eni ge concessies gedaan aan het Tu nesische nationalisme. De bevoegdheden van de minis ters worden uitgebreid. De eerste minister krijgt meer mogelijkheden om het werk van de andere minis ters te coördineren, een functie, die oorspronkelijk door de Franse se cretaris-generaal verricht werd. Verder krijgt elke minister een bij na onbeperkte macht om zijn eigen personeel te benoemen. Ook dit was vanouds een ernstig twistpunt. Vast gesteld wordt nu. dat in principe alleen Tunesiërs in aanmerking ko men voor de posten van ambtenaar in Tunis. Aan het slot van deze paragraaf wordt nog eens herhaald, dat de rechten van hen, die reeds de trappen op en af, ja, wel méér zien Mooi? niet zaaltje trad plotseling een spelen zelfs krijgertje over bepaald! Maar gelukkig veertienjarig knaapje naar alle verdiepingen van de maakt één zwaluw nog voren. Hij mocht het zelf geen zomer winkelpaleizen Nu kan SVK daar zelf moeilijk boos bij kijken, want hij heugt zich de tijd dat hij meer dan eens zelf uitrekenen. „Geboren '38. Hoe oud ben je dan Tumvuil kerel?" Een glimlach op de anders zo strakke gezich- Voortaan zult u hier een ten van de in toga gehulde Klop N even aan 't SUdsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. V- -- - -- Een doos zilver en een door een gestrenge chef bij verslag vinden van de (ver- mannen van recht en ge- doos postzegels was het de kraag werd gepakt en dachte) met Vrouwe Justi- zag. Het in rode blouse en resultaat van de spaarzin buiten de deur gezet. Laten tia worstelende figuren, blauwe broek geklede baas- van Grietje van de Horst, we dus maar zeggen dat hij Zult u lezen wat de weeg- je had op zijn fiets de Naaldenkoperweg 11. met het klimmen der jaren schaal van recht en billijk- Daam Fockemalaan opge- Precies een halve eeuw alleen wat meer begrip beid doet overslaan, een reden. Een vrachtauto had heeft Philip busschoten, heeft gekregen voor de nun of meer nauwkeurig hem „in de kant" geduwd. Amersfoortseweg 63 er op v.. „Hoe kwam dat nou," wil- zitten. Gelukkig hersteld de de rechter weten. „Heel Van een langdurige ziekte zorgen van het ogenschijn lijk zo barse chef-dom dat, verslag vinden van de vele (kleine) en weinige (grote) tf in kei van Sinkel naar hij nu begrijpt, alleen overtredingen, die in onze precies de waarheid zeggen kon mijnheer Dusschoten maar zijn plicht doet wan- eigen vertrouwde goede hoor." „Denk maar goed een inmaakspot vol capsu- veer het de onstuimige Keistad worden gepleegd. na." Kalmer dan wij ver- ]es overdragen. Dat zijn jeugd voor de voeten van Zo slijt een (gepension- wacht hadden gaf Chris- vele liters melk geweest, de klanten weg haalt! Diep neerd) brandmeester uit tilaan, Jacobus, Martinus die tot zijn herstel hebben (zo heet-ie) bescheid. Het bijgedragen. wel duidelijk. De De ijverige 5-jarige Ine- in hun hart, echter, zo ge- Rotterdam (wanneer het u looft SVK leeft bij die he- interesseert geboren de ne- f^LK gezond kind is op z'n tijd ook een lastig - - - - n kind. Vraagt u dat maar ren' veelal ook vader van gende October eens aan de moeders die fen Paar bengels, het ver- 1895) zijn chauffeur had schuld. Dat ke d. Brom, Nieuwe (gepensionneerde) jaren in werd in het verbaal trou- Kerkstraat 10, had uum Uc litUCUc'o Uit *11 1 i\ovi aai 1 iiat huJi van levenslust borre- Jongen om de jeugd haar Soest. Afval en takken uit wens ook al geïmpliceerd, koekjestrommel en lende kinderen met de va- Pjeztertjes te laten. Edoch cantie thuis hebben. Ze dat gaat nu eenmaal met gegooid doen alles wat ze niet mo- en daarmee basta! gen, zitten overal aan waar Parasol een taboe op rust en zeu ren elk ogenblik om dingen Die dames hebben ook die zijn voorbestemd om altijd wat nieuws. Gister- hun niet ten deel te val- middag kwam SVK een len. U zou de waarheid van vrouwelijke kennis tegen, Stadsvensterkijkers ivoor- wier zongebruind aangelaat den dan óók nog eens kun- werd beschaduwd door een nen toetsen aan de erva- merkwaardige parasol. Niet zijn tuin had hij in het bos Dat mag niet. een een De ambtenaar eiste 10 groot biscuitblik volgepropt gulden of 5 dagen. „Als u met zilver. Brandmeester wist dat niet. denkt dat met tien gulden Evertje Landman, School Had u die rommel maar de wet is recht gedaan, ver straat 24 had twee zakken niet zo ver gebracht, dan oordeel ik conform." zei de met zilver en capsules, was u die agent niet tegen kantonvechter. Het sneet waarmBrfo artio onerf tegen kantonrechter. Het speet waarmede de actie goed Of iets verder, hem kennelijk. Ons trou- wordt geholpen. Tot weer- wens ook. Tien gulden voor ziens in de krant stond er dan had u die smeei boel zo-n vrachtwagenbruut, die op de zak zilver en cap- op de gemeentelijke vuil- eerst kleine jongens de sules van Gertie v. Dun- msbelt kunnen deponeren. kant in drukt, waardoor schoten. hun fiets totaal vernield straat 58 gekomen vulde de kantonrechter aan, U had het ook kunnen be- Nieuwe Kerk- mi iwewcn uuii ut tri'u- mei is. wd«ji uige udidsui. ixiti ringen van de verkopers en zo een. waarvan het zijden ^°Tdt dan nog door" eic. ecu, tvaaivou jjci £gucu tt - i r'.~ verkoopsters in warenhui- scherm wordt gedragen f_ j nS Hp riJ zer,. Die hebben dikwijls door een stevige en fraai- be<fr?fe.ms- vond ook de .edelachtbare". Wat zegt u? vroeg de hardhorende heel wat te stellen met de gevormde stok maar een jeugd. Want zo'n winkel parasol met heel wat min- u^5mpp°fpr r»rm cnitdpn van Sinkel, waar je binnen der pretenties. Het vouw- brandmeester. Drie gulden kunt lopen zonder nu di- mechanisme was van dun- rect wat te willen kopen, ne houtspanen en het is een luilekkerland voor scherm van gekleurd pa- tal van jongens en meisjes, pier. „Gewoon in een pa- Ze groepen samen bij de rapluie-winkel gekocht," toonbanken met de bege- riep de kennis, als ant- rigste waren, betasten dit woord op SVK's verbaasde Elly (11). Theo (7) en Evert (2) Batenburg, van Dijkhuizenstraat 15, lieten Veense stromen twee doosjes zilver bren gen. Als laatste nog de kinde en bekloppen dat, rennen blik. „Je zult ze binnenkort oude wetboeken ruikende bladzilver. jDe zilverstromen uitNij- waime uur uc muuc- ttïtnt kerkerveen zijn niet te ren Prins, Amersfoortseweg woordde OM. ,.U kunt bo- s,ujten pap£ren zakken 114, die weer bont en car- Chworden er weer gevraagd ton hadden. Wie helpt Veer hier aan? Eppie (10) en Gerda '6) Kas, Amersfoortseweg 174 er weer een aardig vracht En in dat kleine, naar hadden een mooie partij je binnengekomen. Alle ter het laatste woord. Een glimlach Daar blijft het deze keer dan weer bij. Al met al is helpers hartelijk dank. in Tunis werken, beschermd moeten worden. Aangezien de laatste tijd zeer veel Franse ambtenaren naar Tunis gestuurd zijn, is hiermee een nieuw twistpunt geopend. Een administiatieve rechtbank zal worden ingesteld, die zal moe ten beoordelen in hoeverre de Tu nesische organen hun bevoegdheden ie Duiten gaan. De rechtbank kan slechts een advies uitbrengen aan de bey, die dan in laatste instan tie de beslissing treft, Uitgesloten van deze procedure zijn wetten of decreten, die over religieuze kwes ties handelen. De administratieve rechtbank zal bestaan uit een Fran se president, een Tunesische vice- president, vier Franse en vier Tu nesische rechters. Aangezien hier door een Tunesisch overwicht ver meden is, wordt ook dit een twist punt. Er zal een wetgevende vergade ring komen, uit zestig leden be staande, die voor een deel benoemd en voor een deel gekozen worden Zij zal over alle regeringsvoorstel len kunnen beraadslagen, met uit zondering van financiële kwesties, die voor een aparte raad komen, de zg. financiële raad. Deze raad J gemengd en paritair en bestaat uit 96 leden. Voor driekwart worden zij plaatselijk gekozen voor een kwart aangewezen door de Han delskamer. Er wordt een systeem van ge meenteraden voorgesteld, die niet zoals oorspronkelijk, benoemd, doch gekozen zullen worden. Deze raad kiest zelf een vice-president en diens bijzitter (min of meer te vergelijken met onze wethouders). De voorzitter wordt door een de creet van de bey aangewezen. Ten slotte komen er nog Caidaïe raden, enigermate te vergelijken met onze provinciale staten. Ook hier van zullen nu de leden gekozen worden door een uitgebreid kies college. Zij krijgen'ook meer rech ten dan in het oorspronkelijke voor stel van Frankrijk waren aangege ven. Zij kunnen hun eigen budget regelen en provinciale diensten in stellen. Indonesische regering kant zich tegen ontvoeringen. DJAKARTA. De Indonesische regering heeft zich met nadruk ge kant tegen de onverantwoordelijke personen, die op laaghartige en on menselijke wijze Nederlanders heb ben ontvoerd in het gebied van Cheribon Aldus heeft de Indone sische minister van voorlichting. Mononutu, in een radiocommentaar medegedeeld. De minister noemde de ontvoeringen in strijd met de grondwet en zei, dat de regering met alle beschikbare middelen een sfeer tracht te scheppen, waarin al le ingezetenen in Indonesië, de bui tenlanders daarbij inbegrepen, rus tig kunnen leven en hun werk zaamheden ongestoord voor het welzijn van het land kunnen ver richten. De regering zal niet aarzelen de practijken als die der ontvoerden in de kiem te smoren, zodat derge lijke gebeurtenissen in de toekomt niet meer voorkomen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2