Puistjes] een Amerikaanse druk tot toegevendheid in Perzië Doortastend juwelier grijpt horlogedief citizen, Vermoord Brits gezin in Franse aarde begraven Politie jaagt schietend achter veedieven aan x-Verwalter krijgt van minister geen steun D.D.D Huwelijksreis van Indra op de „Indrapoera ENGELAND EN HET MIDDEN-OOSTEN ekkagein Washington over Egypte treft ongelukkig <%,ela*Vr'yk! Politie zoekt bij Middellandse Zee naar verdachte Duivendrecht opgeschrikt door nachtelijk Wild West-toneel Als twee druppels water 1952 Ja? Augustus 1952 (Van onze correspondent) DEN. Aan een bijeenkomst van bet Engelse kabinet van gisteren hier. blijkbaar in tegenstelling tot sommige buitenlandse commen- geen bijzondere betekenis toegekend. Het is niet ongewoon, dat ook .-nde het reces een aantal van de anders wekelijkse vergaderingen ,nderdag wordt gehouden en het heet. dat de agenda hoofdzakelijk utme-onderwerpen bestond. Voor de aanvang van de vergadering hurchill een apart onderhoud met Eden. waarin, naar men zegt. spe- over het Midden-Oosten werd gesproken. De bladen, die dit détail 3| vermelden, geven echter daarbij aan Egypte de voorrang boven lijk zou worden geacht, dat het wenselijk zou zijn om zulk een or ganisatie zondei Egypte op te rich ten. Ook herhaalt men dat. zuiver militair gesproken, de Suez-kanaal- zone altijd nog verre te verkiezen is boven Cyprus. Alle wegen, dat Egypte dus toch mee zou willen doen. blijven dus zo wijd open als het maar kan en gene raai Naguibs laatste interview is wellicht de eerste aanwijzing dat Egypte er over denkt een van die wegen op te gaan het uit sommige buitenlandse n stammende verhaal over onzienlijke „druk" van de ;gde Staten op Engeland, om egenover Perziè ïnschikkenj- tonen. ten einde daar het unisme niet in de hand te mist men hier ieder spoor, n' niet wil zeggen, dat Enge- le ontwikkeling in Perziè niet ezorgdheid gadeslaat en fiaar- -:ii over Egypte niet met de igde Staten g zou staan, is te Londen overigens een bedroefd, dat sinds het week uit Washington bijzonderhe id uitgelekt over het voor ontwerp van een ..working Perzische regering wil onderhandelen met Anglo-Iranian TEHERAN*. De Perzische re gering heeft vandaag formeel aan geboden onderhandelingen te ope nen met de Anglo-Iranian Oil Cy. voortdurend j om te trachten een oplossing te vinden voor het compensatic- prnhleem. Wanneer deze directe besprekin gen op niets zouden uitlopen, zegt de Perzische regering in een nota. j 4 Ar, i die vanmorgen aan de Britse am- nh»atj! vnnH aan ri« werd overhandigd, kan de A 1.0 C eisen betreffende de ver goeding voor de nationalisatie van de olie-industrie bij de Perzische gerechtshoven indienen. •eep plaats vond. aan de gde Staten ter bestudering jegezonden. Van dit ..paper" jelekt, dat hei o a. het voor- du bevatten om op Cyprus ai- een „planning staff" op te van de 'internationale de- meenschap van het Midden- waartoe vorige herfst Enge- Frankrijk. Amerika en Turkije nitiatief hadden genomen en an Egypte ook was uitgeno om als lid-oprichter mee te Het Egyptische antwoord was een hardgrondig „neen". De zeiden desniettemin met iannen gewoon door te zullen maar deden dat in de prac- eitelijk niet. Dat uitstel werd sen deel ook veroorzaakt, om- Turken eerst de positie van strijdkrachten in de NATO- isatie geregeld wilden zien, at zij actief mee gingen doen andere internationale orga- i« een beetje ongelukkig, dat iétails over Cyprus met een :kage vergezellend zeer nega- imerikaans officieus commen- dat inmiddels weer herroepen bekend zijn geworden, juist rtrek van Malik nieuw uitgesteld W VORK. De Sowjet-gede- :de bij de Ver. Naties. Malik, zijn vertrek opnieuw uitge- Eerst had hij zijn passage op Nieuw. Amsterdam" voor de irt van 22 Juli geannuleerd en heeft hij hetzelfde gedaan e afvaart van 12 Augustus, s Russische woordvoerders iet eerste uitstel van Malik's lereis te wijten aan het feit, zijn plaatsvervanger door fa- omstandigheden Rusland niet 'erlaten. Vdn het tweede uit- erd geen verklaring gegeven omv wordt in V N.-kringen nd met de mogelijkheid, dat een beslissing verwacht in ■apenstilstandsbesprekingen in waarop automatisch een bu mping van de Alg. Vergade- der V.N. zou volgen. Jiaapje bij het vissen verdronken TTERDAM De 14-jarige C. ?en is in de Leuvehavqp ge- en verdronken. De jongen gaan vissen en liep, terwijl et tuig gereed maakte, achter- et water in. Mensen uit de waarschuwden de politie, met behulp van een dreg de ophaalde Kunstmatige adem- mocht niet meer baten. (Advertentie I. MJ. OtOJSiaiEEBO PE8 lilEB 7A5 nu men hopen kan. dat het nieuw Egyptische regiem wellicht toch wel voor deelneming aan het plan zou voelen. Door officiële kringen ge ïnspireerd commentaar haast zich dan ook met te verzekeren, dat het voorstel, om op Cyprus een „plan ning staff" op te richten, niet bete kent, dat Engeland daar het hoofd kwartier van de nieuwe organisatie zou willen vestigen, of dat deelne ming van Egypte aan een dergelijke organisatie thans zo onwaarschijn- Avro beantwoordt 14 Augustus eis in civiel geding AMSTERDAM. Mr Ph. L. J. Reijlnga uit Hilversum heeft gis teren voor een lid van de AVRO voor de Amsterdamse rechtbank in een civiele procedure tegen deze omroepvereniging de eis ge steld de op 5 Juli te Maastricht gehouden algemene vergadering I ongeldig te verklaren, omdat het bestuur op deze vergadering in strijd met de St3tuten en bet huis- 1 houdclijk reglement zou zijn te werk gegaan. Het verzoek van de eisende par tij de pleidooien op 14 Augustus of kort daarna te doen houden werd niet ingewilligd Op 14 Augustus zal mr G. J Salm voor de AVRO antwoorden op de eis. De recht bank zal dan een beslissing nemen over de datum voor de pleidooien. (Advertentie LM.) Ditzegi alles.. .i in 87 landen de meest verkochte ballpoint! Compleet Q90 slechts Losse vulling l1.0 Ee /Biro ballpoint j mei wereld-service Recidivist in arrest na vechtpartij en dubbele ontvluchting (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Door het door tastend optreden van de veertigja rige Amsterdamse juwelier E. Pee reboom heeft de politie uit Nieu- wer-Amstel Donderdagochtend de 28-jarige Amsterdamse schilder C. J S. M. kunnen arresteren, niet lang nadat deze uit de winkel van die heer Peereboom een gouden heren horloge en uit een tehuis voor ouden van dagen te Amstelveen een klein geldsbedrag, een pollier en een dames armbandhorloge had gesto len Met het gestolen dameshorloge kwam de schilder de zaak van de heer Peereboom binnen. Hij ver zocht om een leren bandje en een doosje om het klokje in te ver pakken In de tijd, dat de juwelier zich omdraaide om het doosje te pakken, zag de Amsterdammer kans een pakje met een gouden heren horloge. van de toonbank te stelen Vlak nadat de schilder vertrokken was. miste de heer Peereboom het horloge. Hij dacht direct aan de laatste klant, sprong op de fiets en ging op zoek. Na minutenlang rond fietsen zag hij de gezochte op de Amsterdamseweg lopen. „Pardon meneer, heeft u misschien Nederland één na grootste afnemer van Italiaanse accordeons ROME. Italië heeft In 1951 in totaal 197 933 accordeons uitgevoerd fin 1950 186.506). Zoals gewoonlijk was Amerika de grootstte afne mer met 118.179 accordeons, daarna volgde Nederland met 9.375 accor deons. (Advertentie LM.) Vraag uw winkelier niet gewoon om bananen, maar verlang uitdruk kelijk FYFFES. de beste. Herkenbaar aan het blau we etiket op iedere kam. echt met blauw etiket op iedere kam FORCALQUIER. Donderdag, de dag van de begrafenis der drie ver moorde leden van de familie Drummond, heerste er rouw in het drie dui zend Inwoners tellende Zuid-Franse plaatsje Forcalquier, waar normaal het overvliegen van een vliegtuig een algemeen de aandacht trekkende gebeurtenis is. In een vertrek van het plaatselijke ziekenhuis, aan welks muren Franse en Britse vlaggen waren aangebracht, stonden de drie onder kransen bedolven lijkkisten. Op de kist met het stoffelijk overschot van Elizabeth Drummond lag een bos anjelieren, „een laatste groet" van een vijfjarig Frans meisje. (Van onze correspondent) DIEMEN. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft zich op de Rijksstraatweg te Duivcodrecht een Wild West drama afgespeeld. De Rijkspolitie, die een van haar gebruikelijke controleposten had uitstaan, gaf het rode stopsein aan een naderende luxe auto. Inplaats te stoppen werd echter vol gas gegeven en in de richting van Amsterdam gereden. De heren hadden evenwel pech, want er moest gestopt worden voor de gesloten spoorbomen. Met grote handigheid werd onmiddellijk de wagen gekeerd en de eerste de beste zijstraat, de Meidoornstraat, ingereden. Blijkbaar waren de heren ter plaatse niet bekend, want deze straat loopt dood. De heren reden door een hek heen, de aldaar lig gende weide in, sprongen uit de auto en wisten in het donker van de nacht te ontkomen over grep pels en sloten. De schoten knalden door de lucht, want de rijkspolitie had onmiddellijk de achtervolging ingezet. In de achtergelaten auto werd een geslachte vaars gevon den. Het lag voor de hand, dat dit beest gestolen was uit de weide van een of andere veehouder en vermoedelijk ter plaatse geslacht. Het vreemde was echter, dat er geen slagersmateriaal in de auto aanwezig was. In de loop van de dag heeft de veehouder C. S. uit Muiden aangifte gedaan, dat bij hem uit de weide een vaars was gestolen. Het ontbreken van sla- gersmatenaal in de auto doet het vermoeden rijzen, dat nog een der de persoon bij dit misdrijf aanwe zig moet zijn geweest. De rijks politie is er gisteren in geslaagd een verkeerd pakje meegenomen?", vroeg hij M „Ik ben van nette ouders zei deze. „wat denkt u wel van me1" En de schilder haalde alles uit zijn zakken, behalve het pakje met het herenhorloge, dat de juwelier zag zitten Toen ontstond een woorden wisseling en later een vechtpartij, waarna de schilder op de vlucht ging. Later kreeg de achtervolger hem weer te pakken en daar ont stond opnieuw een gevecht Beide vechtenden vielen daar door een grote ruit. Op het kabaal kwamen omwonen de toelopen, die de politie waar schuwden. Onderwijl ging de schil der er opnieuw vandoor. De juwe lier kreeg hem wéér te pakken en gaf hem direct enige ferme klappen, waarop de man zich gewonnen gaf. Pas op het bureau bleek, dat M. vlak voor de diefstal van het hor loge het tehuis voor ouden van da gen was binnengedrongen. Hij was énkele verpleegsters-kamers bin nengegaan en had daar sieraden en acht gulden weggenomen. De man heeft 12 vonnissen achter de rug en is onlangs ontvlucht uit een inrichting te Eibergen. waar hij een vonnis van een jaar moest uit zitten Sovendien was zijn opspo ring verzocht door de politie te Haaksbergen. (Advertentie l. M „Frankrijk zal met rusten, voor dat het de hand heeft gelegd op de bedrijver van deze afzichtelijke misdaad", verklaarde de burgemees ter van Forcalquier bij de begrafenis, die bijgewoond werd door honder den inwoners van het dorpje, die zich daarvoor in hun sombere Zon dagsklederen hadden gestoken. Ge durende de begrafenis waren win kels en café's in Forcalquier ge sloten. Detectives van de Frahse po litie hebben zich Donderdagavond ijlings naar de Middellandse Zeekust begeven, waar zij met man en macht zoeken naar een zwerver leeftijd tussen de veertig en vijftig, vuil, ongeschoren en gestoken in een gescheurd zwart pak. Deze nieuwe verdachte heeft drie dagen rondom het dorpje Peyrus, onge veer zes kilometer van de plaats, waar de drievoudige moord op de familie Drummond is gepleegd, ge zworven. Zijn „verblijfplaats" was de ruïne van een oud huis. De po litie doorzocht het en vond afdruk ken van laarzen, die volgens haar Dubieuze praktijken tijdens de oorlog oorzaak van schuldenlast volkomen gelijk zijn aan de schoei- selafdrukken, welke nabij het lijkje van het vermoorde meisje Elizabeth zijn gevonden. Donderdag was gemeld, dat de gezochte zwerver m de omgeving van de Middellandse Zeehaven Tou lon was gesignaleerd. De boer Dominici, die de ver slagenen net eerst heeft gezien, is Donderdag door de politie voor de derde maal ondervraagd. De politie is er namelijk van overtuigd, dat Dominici uit angst voor de moor denaar niet alles heeft verteld wat hij weet. De ondervraging leverde geen nieuwe gezichtspunten op Daarna hebben politiemannen op de boerderij van Dominici huiszoeking gedaan. Zuiver en ontsmet uw huid met de hel- i dervloelbareD.D.D. - De Jeuk bedaart.de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Conferentie te Manilla over verdediging Pacific! MANILLA. De Philippijnse minister van Buitenlandse Zaken, Elizalde, heeft Woensdag bekend gemaakt, dat zijn regering voorne mens is te Manilla een conferentie te beleggen van vertegenwoordi gers van de landen, die afzonder lijke verdragen van wederzijdse verdediging gesloten hebben met de V.S. De c nferentie zou ten doel hebben de vraagstukken be treffende de verdediging van het gebied van de Stille Oceaan te be studeren. een tweetal beruchte personen aan te houden, goede bekenden van de politie, vader en zoon. W. en M. de B., beide wonende te Amsterdam. Hoewel zij tot nog toe ontkennen iets uitstaande te hebben met het geslachte vee, stapelt het bewijs materiaal zich tegen hen op. Elk van hen heeft nog anderhalf jaar gevangenisstraf te goed en zij zul len zich een behoorlijk alibi moe ten kunnen verschaffen. De politie meent met deze vangst een goede greep te hebben gedaan, daar met deze aanhouding verschillende veediefstallen uit de weide van de laatste tijd worden gecombineerd. Cura<;aose volksdansers naar ons land? WILLEMSTAD Blijkens ge- ruchten, die hier circuleren, zou het voornemen bestaan, De Bula- wayagroep, een gezelschap, dat ty pisch Curagaose volksdansen tot een soort revue heeft verwerkt, naar Nederland te zenden om daar een aantal voorstellingen te geven. Het is niet uitgesloten dat het gezelschap deel zal nemen aan het Holland Festival-1953. Het gezelschap bestaat uit een zestal dansparen en een klein or kest. dat gebruik maakt van typi sche Curagaose instrumenten. LONDEN Met ingang van 17 Augustus wordt het Britse vlees rantsoen met twee pence verhoogd tot twee shilling twee pence per persoon per week. Engeland levert België defensie-uitrusting voor 90 millioen LONDEN. Ten einde verlich ting te brengen in de Engelse schuld aan de Europese Betalings Unie, zal België voor bijna negen millioen pond sterling aan defen sie-uitrusting van Engeland afne men. Het hiermee gemoeid bedrag wordt dooi Belgie de voornaamste crediteur in de EBU. aan Enge land geleend. Zeeliedenstaking in Japan vertraagt afvaart schepen TOKIO. De onderhandelingen tussen de bond van zeevarenden en de reders over de pensioenen zijn mislukt Als gevolg daarvan zijn ongeveer 35.000 man varend personeel in staking gegaan, waar door 289 schepen worden getrof fen. Een groot aantal schepen zal niet kunnen uitvaren. Advertentie (l M ÉÉN ZOEMENDE MUG vergalt Uw nachtrust of een heer lijke vacantiedag Muggebeten jeukln en zwellen met bij vlug ge behandeling met ..Djakarta zegt toch niets Raadsman gevangen Nederlander mi! beoordeling VN DEN HAAG. De raadsman van een der Nederlanders, die in Indo nesië gevangen worden gehouden, heeft een brief gezonden aan de Ne derlandse regering, waarin hü ver zocht de zaak ter beoordeling voor te leggen aan de Ver. Naties. Mr. Veldhuis uit Naarden is raads man van de Nederlanders, die ver dacht worden van betrokken te zijn bij de „actie van Bandoeng". Mr. Veldhuis zegt in zijn request dat „waar de Indonesische regering geen antwoord geeft op de door de Nederlandse regering gestelde vra gen en ook hij als raadsman geen enkel antwoord om opheldering ont vangt van de Indonesische regering, hij geen andere weg ziet, dan de zaak voor te leggen aan de verenigde Naties, omdat het hier gaat om de rechten van de mens." Hoger beroep had averechts gevolg Hogere stralfer, geëist tegen daders roofoverval ARNHEM. De procureur-ge neraal van het Arnhemse Gerechts hof eiste Donderdag tegen de 32- Jarlge klompenmaker G. H. B. uit Harrcvcld en de 48-jarige landbou wer G. W. te Varsseveld yUf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Beide verdachten had den samen te Varsseveld de pen ningmeester van het N.V.V de hoer Ruusink, overvallen en hem be roofd van 1800. De Arnhemse rechtbank had B. tot vier jaar veroordeeld en W. tot drie jaar. tegen welke vonnissen de beide verdachten in hoger be roep gingen. De procureur-generaal mr Hoek stra vond het onbegrijpelijk, dat B., die zeven-en-twintig maal is veroordeeld, en W., die al zeven maal een straf heeft uitgezeten, in hoger beroep waren gegaan. Beiden hebben evenveel schuld. B. hanteerde de knuppel, waar mede R. werd neergeslagen en W. hielp hem. W. was ook de initia tiefnemer. In dit verband wilde mr Hoekstra tegen beiden dezelfde straf zien toegepast. SOESTDIJK Een twintigtal deelnemers aan het studiecongres van de UN.ESCO over de rech ten van de mens is Woensdag door de Koningin ten paleize Soestdijk ontvangen. Voor de derde maal (thans met echtgenoot) samen met peetvader op „hun" schip P-OTTERDAM. Indrapoera Heinze, het Amsterdamse kantoor* meisje, dat in 1926 midden op de Indische Oceaan aan boord van dê Indrapoerawerd geboren, gaat trouwen. Haar aanstaande man is een neef van de secretaresse van het Amsterdamse kantoor van de Rot- terdamse Lloyd en straks, als het jonge paar in de echt zal zijn ver- bonden, zal het een huwelijksreisje maken op dezelfde Indrapoera waarop Indra zoals zij genoemd wordt het levenslicht aan-m schouwde en wel in gezelschap van oud-gezagvoerder Boon, die in 1926 kapitein op de ,Jndrapoera" was en sindsdien Indrapoera's peet vader is. Voor Indra en ex-kapitein W. J. Boon uit Den Haag zal dat dan de derde maal worden, dat zij samen op „hun" schip varen. Want zoals men zich ongetwijfeld herinneren zal, is dat na 1926 nog een keer ge beurd en wel drie jaar geleden, toen Indra een brief aan de Rotter damse Lloyd schreef met het ver zoek als werkend passagier een va- cantietrip van de „Indrapoera" te mogen meemaken. Het verzoek werd ingewilligd. Maar Indra was op die reis de gast van de maatschappij, die zich ook bij haar huwelijk niet onbetuigd laat Behalve het aange boden huwelijksreisje, deed zij Indra Donderdag een fraai bloemstuk toe komen. dat de vorm van de „Indra poera" had. Wat kapitein Boon betreft hij zal bij Indra s huwelijk getuige zijn. En men kan zich voorstellen, dat het voor de 82-jarige peetvader, een be langrijke dag zal worden. Sinds HAAG De minister van 'Ie ad interim heeft aan de f Kamer meegedeeld, dat er hem niet de minste aanleiding zijn tussenkomst te verle- kn behoeve van mr M. G. J. be uit Vught. die In een ver- Khrlft aan dit college heeft fid over een ondraaglijk ge- n") schuldenlast tengevolge «lastingaanslagen. huidige moeilijkheden van &drokkene. aldus prof. Beel, 'n hoofdzaak een gevolg van praktijken met Joods be zurende de oorlog, toen mr 6 voor een aantal Joodse V" ..Verwaiter" optrad, aanslagen, die betrekking 1 .op de na-oorlogse jaren in in het niet vergeleken bij ■fHslagen over de bezettings- die bijna f 23.000 belopen «aarop door het Nederlands «rsinstituut slechts een bedrag ruim f 4000 kon "worden be- broodjeswinkel van adres die oorspronkelijk Joods be- kwam via de B S. weer in handen van de oorspronkelijke eigenaar. Het ligt alaus de mi nister voor de hand, dat uit een herstel van de vroegere bezitter in zijn rechten voor mr Wubbe geen vordering tegen de staat kan voortvloeien. Een tweede, eveneens uit Joods bezit afkomstig, restaurant verkocht mr Wubbe zelf, een derde restau rant dat voorheen Joods bezit was. werd door het Beheersinstituut aan de meestbiedende verkocht Ten aan zien van een uit Joods bezit afkom stig pand in Wassenaar heeft rechts herstel plaats gevonden Deswege heeft mr Wubbe een vordering ver kregen. maar tevens de aansprake lijkheid voor de hypothecaire ver plichtingen. Ten aanzien van de beweerde ver dwijning van eigendommen wijst de minister na onderzoek de aan sprakelijkheid van de overheid af. Ten aanzien van een beperkt aantal roerende goederen wordt schade loosstelling overwogen. Die zal ech ter aan de belastingen moeten wor den afgedragen. Het totale tekort van mr Wubbe wordt thans op 28.000 geschat. door Samuel W. Taylor 17 Ik pakte de krant om bijzonder heden te weten te komen. Maar wat konden mij die bijzonderheden eigenlijk schelen Ik wist alles wat ik weten wilde Bovendien was het warm in de trein en voor het eerst sedert die geschiedenis begon, kwam ik wat tot mezelf Ik voelde me loom. Wanneer ik die man z'n hoofd van achteren zag, was het haast niet te geloven Er konden toch geen twee mensen met zulke oren rondlopen. Ik had het gevoel dat ik aan hal lucinaties leed. Maar ook. dat ik iemand die ik goed kende moest spreken voor ik helemaal verstrikt raakte in deze geschiedenis Mary moest ik te spreken zien te krijgen Mary, ach Mary kon ik alles maar overdoen Kon ik je maar spreken alsof er nooit iets tussen ons was gekomen, in plaats van nu van armoede naar jou toe te gaan, nu ik mijn leven ver knoeid heb en in moeilijkheden zit. Maar toe wie anders zou ik me kunnen wenden? Op de hele wereld wist ik niemand anders En ik had hulp nodig. Meer zelfs: ik had een vriend nodig. Iemand, op wie ik kon rekenen. Iemand aan wie ik mijn leven kon toevertrouwen. Èen onderdeel van het plan was mij te isoleren: dit werd mij nu achteraf wel duidelijk Mij er van te weerhouden vrienden te maken en mij van mijn oude vrienden te vervreemden. Cora kon bijzonder onaardig doen tegen mensen die ze niet mocht en in feite kwam het hier op neer dat ze niemand mocht, behalve Buster en Ethelene Een van onze buren, die geprobeerd had als een goeie buur amicaal tegen ons te doen, sprak al heel gauw niet meer tegen ons. Wij hadden geen enkel contact met mensen. Als we s avonds nog eens iemand spraken, dan waren dat Buster en Ethelene Zij kwamen naar ons toe of wij reden naar de stad om hen te bezoeken. Toen mijn vroegere commandant, majoor Jody mij op zekere dag belde dat hij op zijn doortocht bij ons op bezoek wilde komen, maak te ik een afspraak met hem in een bar. Ik wist dat Cora kwaad zou zijn als ik hem mee naar huis had genomen om bij ons te eten Daar om moest ik me wel beperken tot een gezamenlijk borreltje en ver telde hem dat ik hem graag bij ons thuis had uitgenodigd, maar dat mijn vrouw in een bijzonder slecht humeur was „Ben je met die Cora van des-, tijds getrouwd?" vroeg hij. „Ja." zei ik en ik keek hem aan. „Waarom zeg je dat zo?" Hij haalde zijn schouders op. „Je had toen nog een ander meisje. Mary Davis. Zij heeft me wel eens geschreven." „Mary jou geschreven?" „Ze /wist dat ik je commandant was. Ze schreef alleen maar om te weten te komen hoe het met je ging. Of je gezond was en zo. Zo af en toe kreeg ik een kort briefje van haar en dan vroeg ze of met jou alles in orde was." Het duurde wel een paar minu ten voor ik iets zei. Allerlei ver onderstellingen kwamen bij mij op. „Waarom heb je me dat nooit ge zegd?" „Het ging mij niets aan. Wan neer jij haar niet wilde schrijven, dan was dat jouw zaak. Maar het heeft me destijds wel verwonderd. Er was iets in haar brieven, dat me trof. Ik kreeg de indruk dat het een bijzonder aardig meisje was. Een verduiveld lief meisje, Nooit beklaagde ze zich. nooit schreef ze iets dat mij niet aan ging. ze wou alleen maar weten hoe het met je ging. Een lief meisje." „Dat was ze", zei ik. „Zo zijn er niet veel." „En dc.arom dacht ik altijd, wan neer ik hier in de buurt moest 'zijn. kom, ik ga even bij haar aan en zeg haar goedendag. Vanavond ook weer, dan ga ik met haar eten." „Met Mary? Je wilt toch niet zeggen dat ze in San Francisco woont0" Hij trok een raar gezicht: „Wist je dat niet?" Hij bedoelde natuur lijk; „Je bent haar toen wel gauw vergeten." „Weet je haar adres?" „Het staat in de telefoongids on der de naam van haar broer Zal ik haar zeggen dat ik bij jou ben geweest?" „Dat zou ik maar niet doen." Dat had immers geen zin meer. Toen ik de volgende morgen op het bureau was. vroeg ik Buster: „Waar zijn al die brieven van Mary geble^n?" „BrievenHeb je hier brieven laten liggen?" „Je weet bliksems goed, wat ik bedoel. Jij was facteur en jij hebt die brieven achtergehouden. Mijn brieven en die van Mary." „Chick", zei Buster met zijn be kende openhartigheid, „misschien vind je het wel erg gemeen van me, dat ik dat gedaan heb. Maar Cora is mijn zuster. Ze hield van jou, Chick Jij bent de enige man ter wereld waar ze ooit echt van gehouden heeft. Ik zou het weer voor haar doen." Met z'n ronde eerlijke gezicht. Wat een oprechtheid. En wat een goeie bedoelingen! Een paar uur lang heb ik lopen piekeren over hoe alles anders had kunnen lopen. Maar het was gebeurd. Gedane zaken nemen geen keer. Enige maanden later kwam ik Walt. Mary's broer, op straat te gen We gaven elkaar een hand. vonden allebei dat de wereld maar klein was en "dat we er pa tent uitzagen. „Woon je hier", vroeg hij. „Nee. in Redwood City. Ik reis heen en weer." Hij keek naar het pakje dat ik In mijn handen had en deed toen alsof hij het niet gezien had. „Ja. ik ben getrouwd", zei lk. „Nou, je ziet er best uit. Chick", zei hij, „Laten we eens een af spraak maken." „Ja", zei ik, „dat korden we wel eens doen." Natuurlijk hebben wij nooit een afspraak gemaakt en we wisten al lebei dat we het nooit zouden doen. Toen ik zo met de trein van 7 uur 12 naar de stad reed en vlak achter die man met zijn gezicht zat werd het mij duidelijk, hoe mooi alles in elkaar paste. Cora wilde niet dat ik vrienden had, behalve Buster en Ethelene. Ze wilde niet dat iemand te ver trouwd met mij raakte, zodat hij mij te goed leerde kennen, waar door het voor die man met mijn gezicht te moeilijk werd om mijn plaats in te nemen Maar misschien was dat Juist wel goed. Wanneer ik me vrienden ge maakt had. was het misschien net zo met hen afgelopen als met Cur ly en Dolly. Voor iedereen die tot dichtbij kwam, dreigde gevaar. (Wordt vervolgd.) Indra in 1949 als wees uit Indone sië repatrieerde, is er tussen hem en haar een nauwe vriendschaps band geknoopt en héél wat keertjes reeds heeft Indra als gast in den huize Boon aan de Jozef Israelslaan vertoefd en héél wat keertjes maak te de oud-kapitein een reisje naar Amsterdam Dat Indra zich na haar huwelijk in Australië zal vestigen is voor kapitein Boon de enige scha duw, die over het komende feest valt. Maar wie weet gaat de „In drapoera" ook nog wel eens die kant uit.... INDRA van de .Indrapoera" sa men met haar peetvader ex-kapi tein Boon aan boord van „hun" schip. De foto werd drie jaar ge leden gemaakt tijdens een reisje, dat de Koninklijke Rotterdamse Lloyd aan Indra en haar peetva der aanbood. Pakistaanse Marine bestelt sleepboot in Nederland AMSTERDAM De Koninklijke Pakistaanse marine heeft bij de N.V. werf Zeeland te Hansweert een al gemene dienstsleepboot besteld van 1100 pk. De boot zal met de meest moderne brandbestrijdings- en ber gingsmiddelen worden uitgerust en eind 1953 worden afgeleverd. Vismijn benadeeld door bedrag van 2000, (Van onze correspondent) TER NEUZEN. In verband met een tijdens een gehouden con- tróle ontdekt kastekort van onge veer f 2000,- is de mijnmeester van de gemeente-vismijn te Breskens, I K., door de gemeenteraad ontsla gen, Tegen de mijnmeester word! een onderzoek ingesteld.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3