DAGBLAD VOOR AMERSFOORT West-Europa's kolen en staal onder één gezag Stakingen in België verre van algemeen Gevangen Nederlanders in Indonesië spoedig vrij Maher dreigt politieke partijen te ontbinden Militaire slachtoffers vragen meer pensioen Gevolg: vrije markt voor 155 millioen mensen Koning Talal zou heden aftreden Australië biedt V.S. eiland voor vloot- en luchtbasis aan Evita „voorlopig begraven „Geruchten omtrent devaluatie in Indonesië onjuist" Fanny viel bij 80 m horde Ondanks betoging boden Brussel en Antwerpen het normale beeld 9000ste schip in Rotterdam Burenruzie eindigt met doodslag Vulkaan Stromboli werkt weer Wil mr Donker prof. Beel als premier? Zweden zal conflict met Rusland niet in VN brengen Rapport zal worden doorgezonden aan regering Meisje van 18 jaar onttrekt zich aan emigratie Fl. 15.000 gevallen op nr 17499 l2e Jaargang, no. 187 Maandag 11 Augustas 1952 Opgericht door de Stichting ,,Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdarasche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER BEIROET. In de hoofd stad van Jordanië verwacht men, dat koning Talal vandaag afstand van de troon zal doen ten behoeve van zijn 17-jarige zoon Hoessein. De regentschapsraad, die sinds Juni voor de koning optreedt, heeft tegen vandaag de nationale vergade ring in bijzondere zitting bijeenge roepen. Naar verluidt zal de ver gadering worden gevraagd, de toe stand, die tengevolge van de ziekte van de koning is ontstaan, te be studeren. De 43-jarige vorst lijdt aan schizophrenie. In Juni werd gemeld, dat het kabinet, aan de hand van medische rapporten uit Parijs en Lausanne, waar de koning werd be handeld. tot de slotsom was geko men, dat Talal nooit meer in staat zou zijn te regeren. Prins Hoessein bevindt zich met vacantie bij zijn moeder, koningin Zarn te Lausanne. Hij volgt een op leiding aan de school te Harrow (Engeland). SYDNEY Australië heeft de Verenigde Staten uitgenodigd, ge bruik te maken van de grote vloot- en luchtbasis op het eiland Manus, dat behoort tot de Admiraliteits- groep. Australië is thans bezig de in stallaties bij het eiland weer in de zelfde staat te brengen, als tijdens de tweede wereldoorlog, toen de Ameri kanen hier een belangrijke vloot- en luchtbasis hadden gevestigd. ,99 BUENOS AIRES Tweemaal is het stoffelijk overschot van Eva Peron in een tijdsbestek van vier entwintig unr op een affuit door de straten der hoofdstad getrokken in een pracht en praal en met een deelneming der bevolking wel ke anders slechts ten deel valt aan overleden presidenten. Zaterdag werd de gang onderno men van het ministerie van Ar'oexd naar het Congresgebouw, waar de baar gedurende de nacht op een katafalk was geplaatst. Zondag werd de tocht voortgezet naar het gebouw van het algemeen vakver bond. Het aards omhulsel van Evita zal hier blijven rusten totdat het praalgraf, dat thans in het centrum der stad wordt gebouwd, gereed is. (Van onze Brusselse correspondent) LUXEMBURG. Zonder pracht en praal, maar juist in drukwekkend door de soberheid, had Zondagmorgen in het intieme kader van de met vlaggen en bloemen versierde ver gaderzaal van de Luxemburgse gemeenteraad de installatie plechtigheid plaats van de Hoge Autoriteit der Europese Kolen- en Staalgemeenschap. Negen mannen, afkomstig zowel uit zes verschillende landen, alsook uit zeer uiteenlopende lagen der maatschappü, stelden zich op deze historische tiende Augustus, achter een groene tafel gezeten, voor aan een publiek van enkele honderden personen, als het eerste met supranationaal gezag beklede lichaam, waarin de alom levende verlangens naar Europese eenwording zijn geconcretiseerd. Met slechts een enkele toespraak werd de installatie beklonken van deze negen mannen, die voortaan het hoogste toezicht zullen uitoefe nen over de kolen, en staalvoort- brenging der zes landen. Het was de toespraak van de voorzitter. Jean Monnet, de 63-jarige Franse plannenspecialist, die reeds de ziel was van het voorbereidingswerk be treffende het plan-Schuman en die nu zelf de commandopost in han den nam. In zijn eenvoudige en varr holle phrasen gespeende toespraak dankte Jean Monnet allereerst Robert Schu- man, die door zijn oproep van 9 Mei 1950 het initiatief had genomen voor de Kolen- en Staalgemeen schap en wiens naam zo onverbre kelijk aan deze organisatie is ver bonden. Als een plechtige verbinte nis van alle leden der Hoge Auto riteit verklaarde Monnet, dat zij hun ambt zullen uitoefenen in volledige onafhankelijkheid en in het alge meen belang van de gemeenschap. ..Bij de vervulling van onze plicht zullen wy geen instructies vragen noch aanvaarden van enige regering of van enig lichaam en wij zullen DJAKARTA. De Indonesische minister van Financiën, Sumitro Djojohadikusumo, heeft verklaard, dat de geruchten onjuist zijn, vol gens welke binnenkort het bankpa pier dat in circulatie is, zou moeten worden ingewisseld voor 60 procent tegen nieuw uit te geven bankbil jetten en voor 40 pet. tegen obliga ties Republiek Indonesia. Op de vraag, of er nu dan wel an dere monetaire maatregelen in voor bereiding zijn. zeide de minister, dat hij hierop met dieper kon ingaan. ons onthouden van iedere hande ling. die onverenigbaar is met het bovennationale karakter van ons ambt", aldus Monnet, die er verder de nadruk op legde, dat nu voor het eerst zes Europese landen een deel van hun souvereiniteit aan een supranationaal lichaam met federa le instellingen hebben overgedragen. De eerste Europese antitrustwet noemde hij ook het desbetreffende verdrag, dat voor kolen en staal een gemeenschappelijke markt voor 155 millioen verbruikers doet ontstaan en waardoor één, in zes landen ge legen bekken der belangrijkste delf stoffen zijn natuurlijke eenheid te rugkrijgt. „Wij zullen de gemeen schap doen functionneren op basis van voortdurend overleg", besloot Monnet, die tenslotte de wens der Engelse regering in herinnering bracht, om een zo nauw mogelijke associatie met de gemeenschap tot stand te brengen. Deze rede van de voorzitter en de eigenlijke „vader" van het plan- Schuman was dan t enige be standdeel van de eigenlijke installa- tieplechtigheid, waarop 's middags ook in het stadhuis nog een receptie volgde, die de regering van het groothertogdom en de gemeenteraad van de stad Luxemburg aanboden. 's Avonds bood de Luxemburgse regering aan de leden van de in stellingen van het plan-Schuman en aan de diplomatieke vertegenwoor digers der zes landen nog een feest maaltijd aan. AMSTERDAM De „Olympische revanches" ter gelegenheid Van het 'i%g 40-jarig bestaan van het NOC en „Het Nederlandse Sportpark" heb- J ben in vele opzichten een treffende gelijkenis vertoond met Helsinki. Het ;.,.ty werd een prachtig sportevenement met een imponerende openingsplech- tigheid en fraaie athletiek-prestaties. Helaas werd ook de 80 meter horden 'gJN voor mevrouw Fanny Blankers-Koen een herhaling van Finland: een bit- tere teleurstelling. In haar duel met de Australische Shirley Strickland 1 W- viel zij over de vierde horde en ver- in liet volkomen gedesillusioneerd de <v baan. Ook de voetballers verging het niet veel beter dan in Helsinki. Hei werd wel geen 51 nederlaag zoals tegen Brazilië, n.aar het gelijke spel tegen Egypte (11> gaf evenmin re den tot juichen. (Voor uitgebreide reportages zie men onze sportru- briek). Negen doden bij Britse manoeuvres in Duitsland BONN. Een Brits officier en twee militairen van lagere rang wor den sinds de overtocht over De Rijn die Vrjjdag in het kader van de ma noeuvres van het Britse leger heeft plaats gevonden, vermist. Zij zijn vermoedelijk verdronken. Op de weg tussen Celle en HÖhne ten Noorden van Hannover verongelukte Vrijdag nacht een jeep, waarbij drie solda ten om het leven kwamen. Drie an dere soldaten werden gedood, toen op een boerderij bij Weeze in het Rijnland een projectiel een over blijfsel uit de strijd van 1945 ont plofte. i PROCUREUR-GENERAAL IN DJAKARTA: DJAKARTA „Op het ogenblik zün de verdachten Burger, Van On- selen. Haasjes en Hooper in vrijheid gesteld en dc komende dagen zal mogelijk de invrijheidstelling van de andere aangehoudenen volgen, in afwachting van een vervolging voor de rechter, welke tlians In overweging is," zo deelde de pro cureur-generaal te Djakarta mee aan het persbureau Antara. Het hoofd-Parket te Djakarta heeft redenen om niet te veel in lichtingen te verstrekken, juist op Premier eist, in navolging van generaal Naguib, politieke zuivering CAIRO. In een radiorede heeft premier Maher Zondagavond uitdruk- i king gegeven aan zjjn overtuiging, dat de bestaande politieke partijen in hun huidige vorm „gedoemd zijn om te verdwijnen". Hij waarschuwde de partijen zich te zuiveren, daar zij anders ontbonden zouden worden. „U moet het publiek openhartig de feiten meedelen, daar het er genoeg van heeft, dat het zo lang onwetend is gehouden," zo richtte hij zich tot de partijen. Hij verklaarde zich voorstander van een toestand, waarbij „partij leden niet langer aan hun leiders moeten gehoorzamen, hetgeen dictatuur is, doch de leiders dienen te gehoorzamen aan de leden, hetgeen ware democratie is." De premier kondigde aan, dat de censuur in Egypte is opgeheven, maar voegde eraan toe, dat men zich aan de wet dient te houden en er aan te denken, dat „tronen, con stituties, regeringen en partijen en kel en alleen gecreëerd zijn om de behoeften van het volk te dienen". .Het volk is meester. Wij beloven een waarlijk parlementair bewind te vestigen," zo zeide hij. De premier noemde de gebeurte nissen in Egypte een „uitdrukking van de macht van het volk". Als eerste vereiste voor het bereiken van het doel. dat de regering zich Besteld heeft „het scheppen van een nieuwe maatschappij" noem de hij het verhogen van de levens standaard van alle inwoners. Hier voor moeten alle hulpbronnen van het land worden aangewend. Wan neer deze onvoldoende zijn. moet een beroep gedaan worden op hen zowel Egyptenaren als buitenlan- ~ers die geld of technische be kwaamheid bezitten. Verder was hij van mening, dat op sociaal en cul tureel gebied hervormingen moeten worden ingevoerd. De radio-rede van Maher was voorafgegaan door een langdurige conferentie tussen de premier en ge neraal Naguib. waarna zij aan ver slaggevers mededeelden^ dat zij het °ver de plannen voor de toekomst van Egypte vollëdig eens zijn. De Mohammedaanse Broederschap heeft te kermen gegeven, dat Egypte oen Islamitische regering behoort te hebben en een wetgeving, die op de Koran rust. Het hoofdkwartier van generaal Kaguib, heeft heden medegedeeld, oat in Februari algemene verkie zingen voor een nieuw parlement zullen worden gehouden. APELDOORN. Wegens vermin dering van werkzaamheden is aan £8 arbeiders en vijf leden van het kantoorpersoneel, allen werkzaam ?9 de ijzergieterij Vulcanus te aassen (Gld.) ontslag aangezegd. het moment, dat wij voor de laat ste phase staan van de afdoening van dc affaire-Westerling en db Apra." zo vervolgde de procureur- generaal. Genoemde arrestanten hadden, zo deelt deze woordvoerder mede. meer of minder contact met Westerling en de Apra en wisten of begrepen, dat de ontworpen plannen ten uitvoer zouden worden gebracht. Zij hielpen bij de uitvoering daarvan. Dit kan ook worden gezegd van hen, die op een of andere manier Indonesië heb- bij verlaten, zo zei de procureur- generaal, die verder verklaarde, dat men begrip moet hebben van de gevoelens en de geest van hen, die na de soevereiniteitsoverdracht aan Indonesië zich niet konden neerleg gen bij dit feit en mogelijk de„hoop koesterden om de gezonde ontwik keling tegen te gaan of te belemme ren van een door hen niet gewenste staat. „Het Hoofd-Parket zal. met inacht neming van tactische, technische, psychologische en politieke overwe gingen, de nodige beslissingen nemen welke mogelijk niet een vervolging voor de rechter zullen inhouden," zo besloot de procureur-generaal. (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL. De algemene staking, door het Belgische vakverbond ge proclameerd tegen de in het uitzicht gestelde diensttijd van 24 maanden, Is verre van algemeen geweest. Het is waar, dat in het kolenbekken van Henegauwen de industriële bedrijvigheid practisch tot stilstand kwam en slechts twee van de vijf electrische centralen werkten. Het is ook waar, dat de arbeiders in Luik, in Namen en in Charleroi over het algemeen de parolen van de socialistische organisaties hebben opgevolgd. Maar ondanks de grote betogingen, die zowel in Brussel als in Antwerpen in de loop van Zaterdag werden gehouden, boden de twee grootste steden van België een beeld, dat nauwelijks van het normale afweek. Er waren inderdaad veel winkels gesloten, maar diverse waren ge woon open en hetzelfde kan gezegd worden van de bioscopen en van alle café's. De publieke diensten functionneerden en wat nog be langrijker en veelzeggender is de stakingsorder voor het spoorweg personeel was op het laatste ogen blik ingetrokken. De treinen reden in heel Belgie, evenals de trams in Brussel en de Sinjorenstad. Tegen het middaguur trok achter de rode vaandels van het comité van actie een stoet van ruim 4000 betogers door Brussels centrum. Ondanks hun felle protestkreten en de onophoudelijk aangeheven In ternationale maakten zij meer de indruk van een groep rustige wan delaars. dan een troep gevaarlijke betogers, die de veiligheid van de Belgische staat bedreigden. In het eigenlijke regeringscentrum, in de omgeving van de Wetstraat en het Koninklijk Paleis, bleef het volko men rustig. De hier samengetrokken gendarmie, behoefde niet in actie te komen en de Brusselse politie, on der wier leiding de demonstratie verliep, had weinig moeite om alles in rustige banen te leiden. Tegen énen vond in de Vlaamse Schouwburg een vergadering plaats, waarop twee bestuursleden van het vakverbond het woord voerden. Na drukkelijk verklaarden zij, dat de Belgische socialisten zich in princi pe niet tegen de bewapening en de dienstplicht verzetten. Het enige incident voor zover men dan van een incident kon spreken vond plaats toen een klein groepje communisten" in de In de bochtige straatjes van Luik wemelde het Zaterdag van wit- gehelmde politiemannen. Ze had den niet veel te doen. Want wel was de proteststaking tegen lan gere dienstplicht in Luik bijna algemeen, maar de regen zorgde er voor, dat het niet tot opge wonden demonstraties kwam. schouwburg luidruchtig voor eigen eisen meende te moeten demonstre ren. Maar de beide sprekers waren wel tegen hen opgewassen. Toen de communisten na afloop van de meeting ook buiten de schouwburg luidkeels van hun zienswijze blijk gaven, was een zachte vermaning der politie voldoende om hen tot doorlopen te" bewegen. De heel de morgen reeds staag neervallende re gen. noodde bovendien weinig tot roerigheid en tot actie. Het in Antwerpen verschijnende (Vlaamse) „Nieuwsblad" noemde Zondagmorgen de protestactie tegen de 2-jarige diensttijd een fiasco „voor de linksen". Dat oordeel werd door de socialisten stellig niet on derschreven. Maar de waarheid ligt zoals zo vaak in het midden ROTTERDAM Het 395 ton metende Nederlandse kustvaartuig „Import" was het 9000ste schip, dat dit jaar de Rotterdamse haven bin nenkwam. Dit schip, dat Zaterdag middag met een lading stukgoed uit Lissabon arriveerde en aan de „Rotterdam—London Steamship Company" te Rotterdam behoort, nam ligplaats in de Merwehaven. Vorig jaar arriveerde het 9000ste schip op 6 September te Rotterdam. Het was toen een kustvaartuig van dezelfde rederij nl de „Export". HEERLEN. Vrijdagavond is in een woning te Hoensbroek een he vige woordenwisseling ontstaan tussen de eigenaar van het huis, de 50-jarige spoorwegarbeider W. J. L. en de 35-jarige medebewoner A. T. L bewoonde met zijn vrouw het bovenhuis, terwijl T. met zijn ge zin van vijf kinderen beneden woonde. De verhouding tussen de beide mannen was reeds geruime tijd slecht en meermalen reeds wa ren er dreigementen geuit. Vrij dagavond ontstond er ruzie over het gebruik van de kelder. T. sloeg als een wildeman met een mes op zijn tegenstander in en verwondde hem aan hoofd en buik. De politie arresteerde T., terwijl L. naar het ziekenhuis werd ver voerd. De man is daar Zaterdag overleden. Dodelij'k ongeluk met jachtgeweer (Van onze correspondent) GRONINGEN De 20-jarige J. P. uit Zoutkamp werd dodelijk ge troffen toen nij een verkeerde manoeuvre maakte met zijn jacht geweer. Hij was 's ochtends met een roeiboot de haven van Zout kamp uitgevaren om op eenden te schieten. Toen hij 's avonds niet terugkeerde ging men op onderzoek uit Men vond de roeiboot dobbe rend op het water. De jongen lag dood over de zitbank heen. Het bleek dat een schot hagel in zijn hoofd was gekomen Vermoed wordt dat de jongen zijn geweer heeft laten vallen, waardoor het afging en hem dodelijk trof. Dit zijn de dwars-tegen-de-draad- sen. Deze typische mensensoort kijkt niet bedenkelijk naar de grauwe Zondagse lucht als de eer ste druppels beginnen te vallen. Juichend grijpen deze mannen en vrouwen de waterdichte regenjas sen van de kapstok en daar gaan ze, joechei, ferm door de regen ploeteren. Op het Scheveningse havenhoofd wemelde het van deze dapperen en geen zee zo wild en geen bui zo gemeen of ze hielden stand in het natte geweld. LONDEN. Radio-Rome heeft Zondagochtend vroeg gemeld dat de vulkaan Stromboli, op het Italiaanse eiland van dezelfde naam, dat ten Noorden van Sicilië is gelegen, werkt. Er is nog geen schade aange richt. Offer, dat PvdA toch tvel zou aanvaarden DEN HAAG. Hoewel de kabi- netsformateur mr L. A. Donker tij dens het weekeinde, behalve een gesprek met dr Drees. geen naar buiten tredende activiteit heeft ont plooid, begint de mist rond zijn plannen op te trekken. Ogenschijn lijk vat hij de draad weer op. waar prof. Bcel die heeft laten vallen. De P.v.d.A.-fractie had inder tijd tegen diens voorstellen bezwa ren omdat ze in een ultimatieve vorm waren gegoten Thans be proeft de formateur blijkbaar die voorstellen te ontdoen van de smet ten welke daaraan naar zijn oor deel kleven. Dit is niet zonder ver rassing, omdat het nu niet ondenk baar is. dat mr Donker het pre mierschap. aan prof. Beel zal aan bieden. Dit zal hen verbazen, die meenden dat dc vorige formateur juist was gestrand op het verlan gen van dc P.v.d.A. om het pre mierschap te behouden Reeds eer der hebben wij doen uitkomen dat dit een verkeerde voorstelling van zaken is De PvdA. zou dit inder daad als een geducht offer zien, doch wanneer dr Drees het vice- premierschap en het beheer van het departement van financiën even tueel met een staatssecretaris (het kamerlid Hofstra?) zou wor den aangeboden en nog een ander departement aan de PvdA zou wor den toegewezen dan viel daarover te onderhandelen. Wij hebben de indruk, dat mr Donker, deze ge dachte opnieuw ter tafel brengt. STOCKHOLM De Zweedse mi nister van Buitenl. Zakcne linden, heeft in een rede te Husquarna ver klaard, dat Zweden de kwestie van het neerschieten van een Catallna- vliegboot door Russische vliegtuigen boven dc Oostzee op 16 Juni j.I. niet voor een instantie der Verenigde Na ties zal brengen. De argumenten voor dit standpunt komen hierop neer, dat in feite èn de Veiligheidsraad èn de Algemene Vergadering niets anders kunnen doen dan beide partijen adviseren om de kwestie aan het Internationale Gerechtshof voor te leggen. Dit laat ste heeft Zweden aan de Sowjet-Unie voorgesteld, doch deze heeft dit ge- weigerd. BREDA. Verhoging van de minimum pensioengrondslag voor officieren van f 1700,- tot f 3500, voor onderofficieren en man schappen van f 1500,- tot f 2000,-, vraagt het hoofdbestuur van de Bond van Militaire Oorlogsslacht offers in een rapport, dat aan de regering zal worden gezonden. Dit rapport werd samengesteld door deskundigen uit kringen van de werkloosheidsverzekering, de industrie en het verzekeringswe zen en op de bondsdag te Breda aangeboden aan het hoofdbestuur van de Bond van Militaire Oor logsslachtoffers. De voornaamste conclusies van dit rapport luiden. 1. De bovengenoemde verhoging van de minimum pensioengrond slag. 2. Handhaving van het invalidi teitspensioen van voorlopig ge- pensionneerden, die in militaire dienst worden herplaatst. 3. Toekenning van beide pen sioenen (invahditeits- en dienst- pensioen) los van elkaar. 4. Opheffing van de cumulatie beperking betreffende overheids- pensioenen in bepaalde overheids functies. 5. Vrijstelling van verrekening der eerste f 1500,- van inkomsten uit arbeid of bedrijf verkregen. 6. Verruiming van de cumu latiebeperking bij het maximum pensioen. Ijzergieterij ontslaat 43 man personeel (Van onze correspondent) APELDOORN. Bij de N.V Nederlandse ijzergieterij „Vulca nus" te Vaassen, werden drie en veertig personeelsleden ontslagen Hieronder bevonden zich acht en dertig fabrieksarbeiders en vijf le den van het kantoorpersoneel. De directie nam dit besluit in verband met slapte in het bedrijf. Van Maandagavond tot Dinsdagavond: Overwegend droog en vrij warm weer met perioden van zon neschijn en zwakke, later matige Zuidelij ke wind. 12 Aug Zon op 5 u 19 m onder 20 u 10 m Maan op 22 u 19 m on der 14 u 30 m. Vrij warm HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Neersl Station Weer Wind rn/s Gisteren In 24 u Oslo Nevel O 2 15 C 17 mm Stockholm Geh. bew Z.W. 2 21 15 Helsinki Goh. bew O N O. 5 21 0 Edinburgh Motregen W Z W 3 19 2 Londen Zw. bew. ZW 3 19 0.4 KopenhagenZw. bew. Z.Z.W. 8 22 0 Amsterdam Zw. bew. Z Z W. 6 20 4 Zürich Onbew. Windstil Locarno Onbew. N. 2 27 0 Genéve Onbew Windstil 25 0 Parijs Zw bew Z.W 5 24 0 Bordeaux Mist Z.Z.O 1 25 0 Nice Onbew. N.N.W. 3 34 0 Berlijn Frankfurt Licht bew W.Z.W. 3 25 0 Zw bew W.Z W. 1 24 München Licht bew Z.ZW.3 23 0 Wenen Onbew W. 2 28 0 7. Verhoging van het weduwen- pensioen tot 65% van de gehele pensioengrondslag. 8. Vrijstelling van verrekening bij het weduwenpensioen van de eerste f 1500,- uit arbeid of bedrijf verkregen. 9. Toekenning van weduwen- en wezenpensioen ongeacht de doodsoorzaak aan weduwen van zwaar invaliden. 10. Verhoging van het percen tage van het vol wezenpensioen tot 30%. 11. Invoering van een toeslag regeling waardoor de pensioenen tijdelijk worden verhoogd. LEERDAM Het 18-jarige meis je C. A. Donga uit Leerdam, dat vanmiddag met haar ouders op de „Groote Beer" scheep zou gaan naar Canada, heeft in gezelschap van haar verloofde, een militair uit Wormcrvccr, haar ouderlijke wo ning verlaten Het meisje had reeds eerder te kennen gegeven niets te voelen voor emigratie. Zondag was zij met haar verloof de bij haar ouders. Gisteravond is zij van een wandeling niet terug gekeerd. De politie te Leerdam heeft namens de ouders om haar opsporing verzocht. Haar signalement luidt: lang 1.75 meter, slank postuur, blond krul lend haar. blauwe ogen. kunstgebit in bovenkaak, gekleed in groen windjack, lichtgroene jurk met bloemen, blootshoofds en waar schijnlijk in het bezit van een groen tasje. W ielrijder overleden na aanrijding (Van onze correspondent) DEN BOSCH Zaterdagavond is de 39-jarige wielrijder, de heer H. E. M. v. Esch uit Den Bosch bij het oversteken van de Koningsweg door een personenauto gegrepen en zo zwaar gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is bezweken. Het slachtoffer werd op zodanige wijze door de auto gegrepen, dat hij over de kop van de wagen werd heengeslagen. Mevrouw van Esch zag het ongeluk gebeuren. Zij blijft met vier kinderen achter. DEN HAAG In de vfjfde klas se. 13e lust. van de 516e Staats loterij is een prfjs van f 15.000 ge vallen op nummer 17499.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1